Aywda £aatste b Jilmmeuws £and= m Juwêouui Jiunst en Wetenschap SBucq zcl'-jke Stand Stad en Omqeoinq. WeecAeücht BURGEMEESTER BOEREMA. t AUTO EEN PROOI DER VLAMMEN. Artisten gedupeerd. STAKENDE MIJNWERKERS. Directie neemt regelen. krasse maat- den wensch toevoegde dat hij den jubi laris nog vele jcren als collega zal mo- g(Namens de collega's bood hij den heer Kuiper een Engelsche salonbank aan- F 800 VAN ARBEIDER GESTOLEN. ontvangen waaruit bleek dat men voor het ontdekken van den diefstal in de omgeving van het eenzaam staande huis een verdacht persoon had waargenomen. Tegen fascisme en oorlog. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondag gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Nana (rom.); hoofdrol Anna Sten. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag 2 uur, half 5 en half 8 voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, eerste hoofdnummer Politie-radio-patrouille (sens.); 2de hoofd nummer Van moord beticht (sens.); hoofd rol Richard Talmadge. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag en Dinsdag, 's av. 7.30 uur, hoofdnummer De vluchteling van Chicago (rom.); hoofdrollen Gustav Frölich, Paul Kemp, Adèle San- drock, Lil Dagover. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Koningin Christina (rom.)hoofdrol Greta Garbo en John Gilbert. Toegang boven 14 Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling, 's av. om half 8 en half 10. Vrijdag 1 Februari. 8.15 uur, doopsgezinde kerk a. (L Ko ningsweg, muziekavond ten bate v. d. Russi sche doopsgezinden. 8 uur, De Unie, lezing met lichtbeelden door Henry Asselin voor het Genootschap Nederland—Frankrijk. De Unie, cursus over Indië, door den heer ïr. Cramer voor het I. v. A. O. Zaterdag 2 Februari. 7.30 uur, de Harmonie, uitvoering De Halter voor donateurs. Zondag 3 Februari. Bij van Truyen te Grootschermer gecos- tumeerd bal. Woensdag 6 Februari. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden Bruintje Beer en Wim Das. Donderdag 7 Februari. 8 uur, Harmonie, opvoering operette De vreemde reis, door Jonker's koorklassen. 7.30 uur, café Kamsteeg te Sfompetoren, uitvoering zangvereeniging Crescendo. Donderdag 14 Februari. 8 uur, Harmonie, opvoering operette De vreemde reis, door Jonker's koorklassen. (Ongecorrigeerd Hedenmorgen is in den ouderdom van ruim 55 jaar te Haren vrij plotseling overleden mr. D. Boerema, burgemees ter van Haren. Mr. Boerema is bij K. B. van 27 Juli 1910 benoemd tot burge meester van Haren en zou dit jaar dus zijn 25-jarig ambtsjubileum hebben ge vierd. Gisteravond is onder Leek een personen auto, waarin zich behalve de chauffeur, een zestal artisten bevonden, die op weg waren naar een muziekavondje, op den Frieschen straatweg door onbekende oorzaak in brand gevlogen. De inzittenden wisten zich te red den. Hun instrumenten zijn een prooi der vlammen geworden. De artisten waren niet verzekerd. In de Fünfkircher-kolenmijnen is gisteren opnieuw een staking uitgebroken. 450 arbei ders bevinden zich nog in de mijnen en heb ben aan de directie laten weten, dat zij niet naar boven zullen komen, voordat hun eischen zijn ingewilligd. De directie heeft het werk in de mijnen stilgelegd en het ontslag van alle stakers aangekondigd, wanneer zij niet voor Maandag de orde in de mijnen heb ben hersteld. De nieuwe staking wordt aan communistische agitatie geweten. Het chris telijke sociale deel der arbeiders neemt niet aan de staking deel. met moderne probleemstellingen, in een haast toevallig gekozen milieu geprojecteerd Daardoor echter komt de mensch weieens zeer in tegenstelling tot de gebeurtenissen te staan, worden de gebei.rten.ssen te ab stract verteld, met te weinig werkelijkheids suggestie. In een groote, ook wel schoone maskerade is zelfs niet konrngm Chnstm maar alleen Greta Garbo een vol levende figuur. Zouden de bewonderaars van Greta Garbo echter niet gaarne de heele Mm eraan geven, om haar zóó heerlijk, zóó af gebeeld te zien, niet eens, maar vele malen, als Mamoulian haar herschapen heeft? Dik- wijls al hebben we geroepen om de film, welke Greta Garbo recht zou doen; ditmaa is het dan toch in elk geval de foto, die het doet. RUNDVEELEVERING. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat in de week van 17 tot 23 Februari 1935 op de onderstaande plaatsen in Noordholland gelegenheid zal worden ge geven runderen in de gevraagde soorten aan te bieden. Alkmaar, Maandag 18 Februari, 8—10 uur v.m. bij de doorbraak. Purmerend, Dinsdag 19 Februari, 8—10 uur op de veemarkt. Schagen, Donderdag 21 Februari, 8—10 uur v.m. op de veemarkt. Prijzen en voorwaarden als vorige week. De aangiftekaarten, welke verkrijgbaar zijn bij de districtssecretarissen der Gewestelijke Landbouw-Crisis-Organisaties, moeten vóór Zaterdag 9 Februari 1935 zijn ingezonden bij de Gewestelijke Landbouw-Crisis-Orga- nisatie, waaronder de betrokken veehouders ressorteeren. RUNDVEETEELTREGELING. De Minister van Economische Zaken heeft met ingang van 1 Februari 1935 de gewichtsgrenzen, bedoeld in het Crisis-Rund- veebesluit, als volgt gewijzigd: a. Voor mannelijk, al dan niet gecastreerd rundvee 160340 KG. b. Voor vrouwelijk rundvee 170270 K G. De jubilaris sprak hierna een harte lijk woord van dank, het betreuren'e, dat zijn patroon, mr. C. J. de Lange do ziekte verhinderd was aanwezig te zijn. Spr. eindigde met het uitspreken van de hoop dat notaris de Lange spoedig zoodanig zal zijn hersteld, dat hij zijn ambtsbezigheden zal kunnen hervattem Vanmidag te zijnen huize aan de Juliana van Stolberglaan. k vamen zeer ve en den jubilaris, op zijn receptie, hun golukwenschen aanbieden. EEN JUBILEUM. Heden herdenkt de heer A. de Wolff die vandaag ook 22 jaar te Alkmaar in functie is den dag, dat hij voor 40 iaar zijn ambt als Israël itish godsdienstleeraar aanvaardde. De eerste standplaats van den heer De Wolff was De Lemmer (Fr In het Nieuw Israëlitisch weekblad wordt heden een waardeerend artikel aan den jubi laris gewijd. EEN JUBILE. Den 4en Februari a.s. zal de heer K. Bos man, wonende aan het Zeglis, een 45-jarige werkzaamheid herdenken aan de kalkovens der firma W. F. Stoel. JONKER'S KOORKLASSEN. In het bericht over de a.s. opvoeringen van de operette „De vreemde reis" door Jonker's koorklassen, komt de opgave der orkestbezet ting voor met de bijvoeging dat er in de operette ook Jazzmuziek voorkomt. Dit is niet juist. De componist maakt wel gebruik van Jazzinstrumenten, maar schreef geen Jazzmuziek. Dit wordt vermeld om geen ver- icetrde gevolgtrekkingen te maken. Voorts kan hier nog aan worden toege voegd, dat de voorbereiding voor de eerste opvoering naar \vencch verloopt en dat deze nieuwe operette van E. en Jb. Prins niet minder de aandacht zal trekken, dan hun vorige werken in dit genre. A. K. ONDERTROUWD: Petrus Broers eu Clasina Smorenberg. Herman Bierman en Marianne Trijbetz. Geert Mulder en Anna Eeltink. Abraham Godijn en Elizabeth van den Berg. Hui- hert Snoek en Johanna Smit. Jacobus Kamp en Alida Vis. Jan Halff en Johan na Pekelharing. GEBOREN: Willemina Geertruida, d. van Jan van Hoorn en Wilkmpje Mensink. KONINGIN CHRISTINA. Victoria-Theater. Vanaf hedenavond zal in het Victoria- Theater gedraaid worden de groote Garbo- film „Koningin Christina". We laten hier een persstem volgen van de Nieuwe Rotr Courant: Zoo gepassionneerd als von .Sternberg The scarlet Empress gemaakt heeft, zoo in getogen is Queen Christina, van Robert Ma moulian. Men vrage ons niet, welke van de twee historische films, waarin immers vrou wefiguren als Greta Garbo en Mariene Dietrich tegenover elkander staan, „beter" is. Hun kwaliteiten zijn daarvoor te ongelijk. Wat van de film van Mamoulian onvergete lijk blijven zal, zijn naar alle waarschijnlijk heid de foto's van Greta Garbo. Zelden, neen, nooit hebben we haar zoo schoon uit gebeeld gezien .Ten deele komt dat door den vooruitgang van de techniek, waardoor dit gezicht, dat anders in een close-up al gauw vervlakte, thans tot vlak voor de lens zijn volle, diepe bewegenheid behoudt. Het komt echter ook daardoor, dat Mamoulian de visie van een groot portretfotograaf op haar bleek te hebben. Het is een raadsel eener persoonlijkheid, haar spel heeft er geen beteekenis voor eu zoo is eigenlijk de heele film niet meer dan een achtergrond voor haar verschijning. De historische beteekenis ervan wordt zelfs door de productieleiding niet naar voren ge bracht; veeleer heeft zij een moderne mensch, OVER DEN KOP GESLAGEN. Bij de brug aan 't Noordeinde van Hens broek heeft een auto-ongeval plaats gehad, dat nog vrij goed is afge'oopen. Een luxe-wagen, waarin gezeten een man en een vrouw, wilae een bakkerswagen voorbijrijden, terwijl op 't zelfde moment van de andere zijde eveneens een auto na derde. De eerstgenoemde wagen, komende uit de richting Alkmaar, dacht den bakkers wagen nog te kut.nen passeeren, wat echter niet meer ging Met kraent raakte hij het hek van den heer Jn. van Diepen, waarna hij over den kop vloog en midden op straat bleef liggen. Een wonder is het, dat beide inzit tenden ongedeerd bleven. De wagen is later weggehaald. JUBILEUM P KUIPER. Heden herdacht de heer P. Kuiper boekhouder bij het notariaat van de notarissen C. J. de Lange en C. Roos den dag waarop hij voor 40 jaar het kantoor van notaris H. C. de Lange be trad. Om 10 uur werd de jubilaris met zijn familieleden per auto van zijn huis ge naald door zijn collega, den heer O. de Raat, en naar 't kantoor gereden, waar notaris Roos hem in zeer hartelijke be woordingen huldigde voor zijn nauwge netheid, ijver en plichtsbetrachting Als stoffelijk blijk van belangstelling bood hii den jubilaris een enveloppe met in houd aan, waarbij hij den wensch uit sprak, dat de jubilaris nog vele jaren zijn functie zal kunnen waarnemen. Aan mevrouw Kuiper werden bloemen aangeboden. Hierna werd de jubilaris namens de auvocatuur van het kantoor toegespro ken door mr. G. A. de Lange, die den heer Kuiper dank bracht voor al hetgeen hn sedert drie geslachten op het kan toor had verricht. Ter herinnerin- aan het jubileum schonk hij den jubilaris een vestibulekastje met Perzisch kleedje. Vervolgens bracht de heer D. de Raat zijn collega in gevoelvolle bewoordingen dank voor de steeds betoonde collegiali- sPr- voegde hieraan een persoonlijk woord tpe voor den steun en hulp die hij ir de laatste jaren van den heer Kuiper heeft mogen ondervinden, waaraan hij OPENING SCHILDERSBEDRIJF. Morgenmiddag 4 uur zal de heer Chr. Wiedijk (v. h. firma Ringers) op de Han delskade 44 een schildersbedrijf openen. In het geheel verbouwde vroegere café hebben we een kijkje genomen en hier bij geconstateerd dat met vaardige hand deze schilderszaak annex winkel voor schilder- en behangselbenoodigdheden een goed geheel is verkregen. Bij het binnentreden valt direct in 'toog de aardige en uitzonderlijke wijze, waarop de heer Wiedijk het interieur van zijn winkel heeft gemaakt. De wan den en het plafond zijn n.1. als het ware één groote staalkaart en hieruit is de keus heel eenvoudig en doeltreffend. Met talent zijn de kleuren bij elkaar gezocht en het geheel doet bijzonder prettig aan. Naast deze blijvende reclame kan men uit een groote sorteering behangsel papier kiezen, terwijl alle soorten verf verbruikbaar zijn. Ook de étalage ziet er smaakvol uit en wij zijn er van verzekerd, dat deze nieu we zaak op de Handelskade een goede bestemming heeft gevonden. De heer E. v. Latum heeft eveneens op artistieke wijze voor de betimmering zorg gedragen. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Maandbericht Januari 1935. In den loop der maand Januari werd op de spaarbankboekjes ingelegd 311.194,72 en terugbetaald 226.745,53. Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal bedraagt thans 3.992.695,80. Het aantal in den loop van Januari nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 161. Ingetrokken werden 111 boekjes Het aantal in omloop zijnde boekjes be draagt thans 11430. Van dit aantal behooren 7913 aan per sonen of instellingen te Alkmaar ge vestigd; 1996 aan personen elders woon achtig en 1521 aan schoolspaarders. Onder de in Januari uitgereikte nieu we boekjes zijn begrepen 10 boekjes voer jonggeborenen. (Op deze boekjes plaat.it de Spaarbank een eersten inleg van 1.—). De lediging in den loop der maand Januari van 431 spaarbusjes leverde een bedrag van 5314,44 aan kleine be sparingen op. de PROVINCIALE STATEN. De Christ. Hist. Partij heeft voor de kies kringen den Helder, Hoorn en Zaandam de volgende lijst ingediend voor de a.s. verkie zingen voor de Prov. Staten: 1. J. Ringers, Alkmaar; 2. J. v. d. Land Jr., Enkhuizen; 3. Dorjee Jr., Zaandam; 4. W. J. A. de Kat, Andijk; 5. G. C. Dun, Alkmaar; 6. J. Kronenburg, St. Pancras; 7. J. Geusebroek Jr., Medemblik; 8. C. Elles, Alkmaar; 9. S Schuit, Zaandam; 10. T. Heikens, Marken. VAN WIE IS DIE HOND? Aan het slachthuis is een gekruiste her dershond terug te bekomen, welke bij den heer Van Dalen aan de Hoeverkade was komen aanloopen. De alleen in het duingebied te Hargen (Schoorl) wonende arbeider A. Snip is de dupe geworden van zijn gevaarlijke ge woonte om een vrij groot bedraj aan baar geld in huis te hebben. De man woont zeer romantisch alleen i een houten huis in het duin, nat hij met zijn vader van „gejut" hout ver vaardigde. Reeds een aantal jaren is hij als arbei der werkzaam op de Kalkzandstcenfa- onek te Schoorldam en wordt zijn huis houdentje gedaan door een klein meis je, dat eergister tot de ontstellende ont- dat €en kistJ'e. waai in 30 gouden tientjes en 500 gulder.s waren g 'borgen, ontvreemd was. De politie, die gewaarschuwd werd, Hit m Zlch de as>sistentie van den rijksveidwachter uit Bergen, dn. be- Wrf uVfr €en g0€d africhten politie hond. Het spoor van het dier ging steeds m eenzelfde richting, doch werd telkens afgebroken. De dader is nog niet opge spoord, wel werden mededeelingen WEER EEN UIVER-BRIEF. Wederom werd ons een ernstig beschadig de en geheel verschroeide enveloppe getoond, die ons herinnerde aan de zoo droeve ramp in de Syrische woestijn met het vliegtuig de Uiver. Merkwaardig en tragisch tegelijk is deze enveloppe toch en van blijvende waaT.£' zoodat wij den jongeman A. v. Dijk, Langestraat 51 dan ook den raad gege- ven hebben er bijzonder zuinig op te zijn. GESLAAGD. Gisteren slaagde aan de Universiteit te Nijmegen voor het doet. examen in de klassieke letteren de heer C. J. C. Ar- nold, leeraar aan het r. k. lyceum te Alkmaar. FAILLISSEMENTEN. (Verbeterde opgave). Uitgesproken is het faillissement van Jacob de Boer. manufacturier te Broek op Langendijk. Rechter-commissaris mr. Ub- bens, curatoi mr. de Lange. Bijeenkomst van het gewestelijk comité van verweer tegen reactie, fascisme en oorlog. Men verzocht ons opname van het volgen- in „Het Gulden Vlies", alhier is een zeer druk bezocht demonstratief congres gehou den onder voorzitterschap van den heer F Bosman, te Zaandam, uitgaande van het Comité van Verweer Noordholland. Het Comité van Verweer tegen Reactie, Fascisme en Oorlog is samengesteld uit de links van de S. D. A. P. en het N. V. V. staande arbeidersorganisaties waaronder vrijwel alle afdeelingen van de I. A M. V„ „de Dageraad". „Vrij Socialisten" O.S.P., R. S. PN. S. V., R.J.B.S.J.V, N. A. S. Vrouwenbond en de Plaatselijke Arbeidsse cretariaten Het congres onderstreepte het standpunt van de inleiders resp. de heeren P. Dekker uit Nieuwe Niedorp, A. Veltrop te Beemster en het Kamerlid H. Sneevliet te A 'dam, die een uiteenzetting gaven van de ©ogen blikkelijke gevaren waaraan de arbeiders klasse en het geheele volk blootstaan. Deze gevaren zijn: de naderende wereld oorlog, de ondergang van de kleine boeren en tuinders en de verpauperiseering van den kleinen middenstand en de arbeidersklasse on der de vlagen van de heerschende reactie en de opkomst van het fascisme dat alle cul tuur en beschaving, alsmede het geeste.ijk leven der geheele menschheid dreigt te ver nietigen. Het congres besloot alles m het werk te stellen om de basis van het gevormde een heidsfront te verbreeden en te verdiepen. De te voeren actie en propaganda zullen het vertrouwen in eigen zaak moeien doen herwinnen en de noodige aantrekkingskracht uitoefenen op alle overige socalistische or ganisaties van de 2de en 3de Internationale, opdat het eenheidsfront over de geheele li nie ook met de boeren en tuinders tot stand kan worden gebracht. Met algemeene stem men werd de volgende resolutie aangeno men: Geconstateerd word dat het aantal reac tionaire aanvallen op de arbeiders en arme boeren met den dag toeneemt. Steeds worden de gevolgen van de door het kapitalisme veroorzaakte crisis afgewen teld op de schouders der bezitlooze massa en kleinen middenstand. Allerlei maatregelen van de regeering en de bezittende klasse welke uitmonden in loon- en steunverlagingen, belemmerende cris:swetten. enz. doen voor de groote mas sa steeds moeilijker levensvoorwaarden ont staan. Een einde van deze reactionaire maatrege len is niet te verwachten. De reactie kan op haar voor de groote massa noodlottigen weg slechts gestuit wor den door actie van de zijde der onderdruk ten en uitgebuitenen. Niet alleen is het dieptepunt van de re actie niet te verwachten, doch deze reactie z<?ra "'t voor de bourgeoisie noodza kelijk is, zich omzetten in een complete fas cistische dictatuur. De riollandsche bourgeoisie heeft haar reserve reactie in den vorm van Mussert benden op den achtergrond om, zoodra zij zulks ocodig oordeelt, deze tegen de op standige arbeiders en boeren in het vuur ie zenden. Het fascistisch gevaar is reëel. Dit fascisme in wording i3 niet weg te praten of weg te negeeren, maar alleen met goed gevolg door eensgezinden massa-strijd te bekampen. Parallel met reactie en fascisme loop het oorlogsgevaar, Q,N'et, he< diplomatiek overleg tusschen staatshoofden en het redeneeren in de Vol kenbond over de vrede bepalen de ware stand van zaken, doch de mate van belangen- tegensiellingen tusschen de staten onderling de mate van bewapening en de mate van dk gevend 8 °Ph:tsi"K zijn doorslag Naarmatedeverzekeringen voor vrede niet van de lucht zijn naar die zelfde mate is oorlogs-gevaar meer concreet. Trots de groote massa de oorlog veraf schuwt staat deze voor de deur. Niettegenstaande bovengenoemde ontzag gelijke gevaren is datgene wat de gezamen noemd kan worden, op een dood spoor. L>e massa van onderdrukte arbeiden» en boeren is hopeloos verdeeld, het weerstands vermogen der werkende bevolking [fdSor deze verdeeldheid gebroken. d°°r «lfs het socialistische deel dezer massa'! keldUrii?'K 10 °nd0r!ing krakeel verwik- kelo. dat van eenige actie tegen de groote gevaren nauwelijks sp.ake is. erastifï arbeider zal er aan twijfelen- ^ïare^7oornor!iaPPel!ik" Strijd zullen d< welden h£ aangegeven, allen over weldigen. Het lijdt geen twijfel of de socia- ge- naar waarnemingen, verricht in den morgen van Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 776,1 m M. te La Coruna. Laagste barometerstand 777,8 m.M. te Reykjavik. Verwachting, geldig tot den avond van 2 Februari: Matige tot krachtige tijdelijk stormachtige zuidwestelijke tot westelijke wind; betrokken met regen; later tijdelijk opklaring; zachter, Weeroverzicht. De drukstijging op IJsland heeft nTedifs 12 uur geduurd waarbij een veel diepere <fe. pressie ten zuiden van IJsland is verschenen die een verdere stijging van temperatuur in onze omgeving zal brengen. De hooge druk breidde zich nog iets over Frankrijk uit. In Scandinavië werd de vorst iets minder, maar in het noorden komt toch nog 20 gr. C vorst voor. In Duitschland viel vrij veel sneeuw, maar wijkt de vorst nu verder naar het noordoos. ten. Ook in Frankrijk is het vorstgebied sterk afgenomen Op de Britsche eilanden begint het uit westelijke richting te stormen en deze storm zal zich vermoedelijk tot over ons land uitbreiden. Aan de Noorsche kust waait het nog krachtig uit zuid tot west. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bilt hedenmorgen om 8.50 uur aan de posten van Hoek van Holland tot de Belgische grens: „Weest op Uw hoede". DAOEIUKSCH Wff MIRICHT listische gezinde groepen hebben tot taak de vorming van een gemeenschappelijk strijd- front ter hand te nemen. Waar geconstateerd wordt dat de gevaren ons gemeenschappelijk bedreigen, is het taak om over de afweermiddelen om die gevaren te vernietigen het eens te worden. Ieder die deze taak ontwijkt of onvervul baar acht, is in wezen reeds voor oorlog en fascisme gecapituleerd. Als één der middelen die zeker kunnen worden aangewend en gemeeenschappelijk kunnen worden aanvaard, kan genoemd worden de economische actie, die haar hoog ste uitdrukking vindt in de algemeene werk staking. Alle adressen, petities, conferenties of parlementaire redevoeringen zijn waarde loos indien zij niet ondersteund worden door de strijdvaardigheid van de arbeiders en daar mece gelijk te stellen bevolking. Nimmer kan het de bedoeling zijn. gelet op de huidige verhoudingen, het eenheidsfront voor andere dan deiensieve doeleinden te doen dienen. Hier geldt alleen aan oorlog, fascisme en reactie een halt toe te roepen. Iedere partij of richting moet uitdrukkelijk het recht kunnen voorbehouden om voor eigen idealen te strijden. Voor de samenwerkende organisaties geldt echter het gebruik van zakelijke critiek op begii^el-punten. Het congres wijst met de meeste beslist heid ondersteuning van de z g. vredes-pohtiek van de Sowiet-Unie af. Geen enkele verantwoording voor de bui* tenlandsche politiek van Rusland kan door de coneresseerende vereenigingen worden aan vaard. De samenwerkende organisaties willen ge meenschappelijk strijden op een gemeen schappelijk program; zij aanvaarden echter noch de politiek van één der overige aange spten groepen Het congres spreekt de volle bereidheid uit om met alle zelfstandige organisaties te strijden in één front, de C. P. H afdeelingen niet uitgesloten en wel op de basis van ge meenschappelijk overleg en op grondslag van gelijke rechten. I Het congres is bereid om met de sociaal democratische organisaties samen te strijden, niet voor de verwezenlijking eener dictatuur, maar tegen oorlog en fascistische dictatuur. Ook de groote socialistische beweginj? wordt met dezelfde ondergang bedreigd! de belangen van de soc.-dem. arbeiders zijn de zelfde als de onze. Zoolang C. P. H. en S. D. A. P. de ge meenschappelijke strijd afwijzen, zün deze groepen medeplichtig aan de tallooze neder lagen der arbeiders. Het Comité van Verweer tegen reactie oorlog en fascisme. Noordholland roept alK arbeiders en arme boeren en tuinders op 001 het eenheidsfront te versterken. Roept op om in het geheele land tot soort gelijke samenwerking te komen. PROCES-VERBAAL TEOEN EEN COLPORTRICE. Door de politie is gisteren proces-verba* opgemaakt tegen een colportrice, die z,c' noemde stafkapiteine van het „Nationa Reddingsleger", terzake het inzamelen va

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2