akker's mmmjÈ Siad en Omgeving. JVu stecfar 'centt CUlee/t dg ptys v&uuidvtt f [Binnenland JtAaakaikiek m URSEM Voor het crisis-comité. Hond gevonden. BROEK OP LANGENCIJK BERKHOUT WERKLOOZEN-ONTSPANNINGS- AVOND. Hoe een uitverkochte zaal mee leefde om een moordenaar op te sporen. Glimlachje BEZOLDIGING LEDEN GED. STATEN VAN N.-HOLLAND. Goedkeuring onthouden aan besluit tot verlaging. ONEENIGHEID ONDER VROEDE VADEREN. Wethouder van Bodegraven moet verdwijnen. VEILIGHEIDSTNRTCHTING OP AUTO'S. Een nieuwe uitvinding? KAPITEIN G. BOTJE t H w i Hierna werd besloten het bestuur mach tiging te geven, als het dit noodig acht een bepaald bedrag te geven. Vervolgens is aan de orde de bestuurs verkiezing. De heeren Jac. van der Busse en P. Blaauw Pz. moeten volgens rooster aftreden en zijn volgens het reglement niet herkiesbaar. In hun plaats werden gekozen de heeren Jb. Glas en A. Volkers, die bei den hun benoeming aannamen. De twee aftredende leden van het markt- bestuur de heeren Jb. Glas en P. Smit werden herkozen. Als afgevaardigden voor de algemeene ver gadering der L.G.C. werden benoemd de hee ren C. Groot, D. Wagenaar, P. Bas en C Gootjes. Bij de rondvraag wees de heer P. Mole naar er op, dat de 1/20 pCt. van de veilings opbrengst, die de vereeniging krijgt, de laat ste tijd tegenvalt. Dit komt waarschijnlijk doordat de vrachtvaarders niet opgeven van welke vereeniging de menschen, aarvoor ze varen, lid zijn. Het bestuur zal deze zaak onderzoeken. De heer A. Volkers drong aan op het col lectief inkoopen van kistjes voor aardappe len. Dit zal op een volgende vergadering worden besproken. Verder vroeg de heer A. Volkers of al bekend was, wat er in verband met de kanalisatie met de overhaal zal ge beuren. Hierop kon nog geen antwoord gegeven worden, maar men zal er op aandringen, dat bij eventueele verlegging dit gebeuren zal op den meest geschikten tijd. Dit is voor de tuin derij in Mei. Hierna sluiting. Woensdagavond had te Ursem een ver loting plaats ten bate van het Plaatselijk Crisis-Comité. Binnen een 3-tal weken waren ruim 1400 loten verkocht. De ingezetenen hadden ruim 125 prijzen opgebracht. De hoofdprijs, een heerenrijwiel, werd ge wonnen door onzen plaatsgenoot, den heer P. Mulder. Tusschen de verloting door werd gewerkt met het rad van avontuur en de kaartverkoop ging zoo vlot, dat de dames handen te kort kwamen. Alle gekochte prijzen werden bij de winke liers alhier besteed, zocdat een aardig be drag kon worden afgedragen aan het plaat selijk comité Na afloop dankte de voorzitter, de heer v. d. Heuvel, alle leden van het comi té en de dames voorjiun medewerking. Te Ursem is gevonden een jonge herder, met zwart dek, korte bruine pooten en kort haar. De vermoedelijke ouderdom van het dier in 1 jaar. Inlichtingen dienaangaande te bekomen bij den gemeenteveldwachter dezer gemeente. De rijksveldwachter C. C. de Bokx, al hier, wordt met ingang van 16 Febr a.s. ver plaatst naar Schermerhorn. De rijksveldwachter J. J. Munter, alhier, wordt met ingang van 16 Febr. a.s. overge plaatst naar Amsterdam. Het was gisteravond in „'t Gulden Vlies" de eerste ontspanningsavond van dezen winter voor de werkloozen, geor ganiseerd door het comité voor ontwik keling en ontspanning. Zooals we reeds in een vóór-verslag hebben meegedeeld w as deze eerste avond tot stand gekomen door de welwillende medewerking van de Alkmaarsche tooneelvereeniging T. O. P (regisseur Eli Prins), terwij! veie plaatselijke particulieren èf door firian- ciëelen steun öf door steun in natura hebben meegewerkt om dezen avond zoo goed mogelijk te doen slagen. En at deze ontspanningsavond volkomen aan zijn doel heeft beantwoord, zal ieder van de aanwezigen in de tot in alle hoe ken bezette zaal met ons eens zijn. Precies om 8 uur opende de voorzitter van het comité, de heer C F D. Kohnert dezen avond met een har telijk woord van welkom, daarbij in 't kort memoreerend den grooten steun, welke van alle zijden voor dezen avon 1 was ontvangen Op initiatief van een Alkmaarsch journalist en met de onvïr- moeide medewerking van den heer Wiese had men a'lereerst T.0 P direct bereid gevonden het vroolijk detective drama in 4 bedrijven „De moord op no taris Verlinde" door Tjeerd Adems voor de werkloozen te willen opvoeren, ter wijl de heer Mooij spontaan zijn zaal be schikbaar stelde voor dit doel, een geste, die door het comité op hoogen prijs werd gesteld en waarvoor de heer kohnert hem onder applaus van de talrijke aan wezigen hartelijk dank bracht Naast de vele firma's, welke wij reeds eerder noemden, waren de sigarenwinkeliers de heeren Waayboer en de Geus bene vens de heer C. Krak, directeur van onze courant, bereid gevonden om aan de heoren-bezoekers een heerlijke sigaar aan te bieden, waarvan na afloop der voorstelling een dankbaar gebruik werd 61X13,R k t En alhoewel ook de „Rambling Sere- naders" (o. 1. v. den heer Sieuwerts) geheel belangeloos het muzikale gedeel te op zich hadden genomen, waren er toch nog belangrijke uitgaven, die niet geheel alleen door het comité gedragen konden worden. Het was hier de „Alk maarsche Courant" geweest, die voor een belangrijk deel deze kosten op zich De prijs van Akker's Abdijsiroop, met de vanouds bekende geneeskracht, ii zóó ver laagd, dal elkeen Abdijsiroop kan koopen. Niets behoeft U dus te weerhouden Abdij siroop te gebruiken bij verkoudheid, griep, hoest, benauwdheid, bronchitis, asthma. Thans 65 Ct. I f 1.05 I f 1.75 I f 3.- voor i 3 dagen 6 dagen 12 dagen 24 dagen De grooie flacons zijn voordeeliger in '1 gebruik I had genomen, een mededeeling, die met een krachtig applaus onderstreept werd. De opvoering van „De moord op no taris Verlinde" is een groot succes ge worden. Daar dit tooneelstuk reeds eer der in Alkmaar door T. O. P. voor het voetlicht is gebracht, willen we er lit- maal niet uitgebreid op ingaan en vol staan met de vermelding, dat de zaal getuige de ademlooze stilte in groote spanning en onzekerheid heeft meege leefd om den moordenaar op te sporen. Vanaf het eerste bedrijf, toen de nota ris werd vermoord tot de laatste minu ten vóór de ontmaskering bleef de span ning er in en telkens na elk bedrijf werden de verschillende mogelijkhe len besproken. Wie heeft toch dien notaris vermoord? Dat was de vraag, waarmee de talrijke aanwezigen zich eenige uren lang bezig gehouden hebben. Zou 't tóch boer Dirksen geweest zijn? Of is 't de jongste klerk Gichel? Neen, het moest de zoon zijn geweest, die had im mers geld noodig èn die verscheen nim mer ten tooneele. Maar wat had die onbekende dame er mee noodig? Zij zou 't wel gedaan hebben. Zoo besprak men de moordenaars kansen tusschen de bedrijven door. Voor velen, ja, we durven bijna aanne men voor een ieder, was de uiteindelijke ontmaskering een groote verrassing en wanneer dit inderdaad zoo is, dan is de auteur erin geslaagd zijn audi torium een boeiend detective-verhaal voor te zetten, waarvan oprecht genoten is. Wanneer we tot een persoonlijke be spreking zouden overgaan, zouden we zonder eenige uitzondering eiken speler een woord van hulde moeten brengen voor ieders spel, want onder de bezielen de leiding van den heer Prins heeft een ieder zich ten volle gegeven aan haar of zijn taak. Maar één uitzondering willen we ma- keu en de lezers zullen reeds vermoeden wij we hier op 'toog hebben, nietwaar, dat was Brammers, de veldwachter. Hij deed zijn rol leven en van zijn spel is oprecht genoten. Wanneer we dan ook den heer Piet Lely voor zijn prachtige vertolking woorden van lof toezwaaien, dan meenen we tegenover de andere spelers niets te kort te doen, doch aan hem die het stuk „droeg" een passende hulde te brengen. Namens eenige bewonderaars in de zaal werd dan ook aan onzen Bram mers voor T. O. P. een bloemstuk aange boden, waarop een daverend applaus losbrak. In de pauze werd chocolade-melk ge schonken, terwijl de „Rambling Serena ders" hun beste beentje voorzetten. Na afloop bracht de heer Kohnert dank aan allen, die dezen avond tot een onvergetelijke hadden gemaakt en sprak er zijn vreugde over uit, dat ook „Het Noord-Hollandsch Dagblad" en „De Arbeiderspers" hun redactioneele kolommen hadden opengesteld om aan deze uitvoering publiciteit te verleenen. Wij meenen in dit verband ook te mo gen wijzen op den onvermoeiden arbeid van het personeel van den heer Mooy, terwijl we tevens woorden van dank brengen aan de dames Mooy, die na af loop voor zoo'n groote omwaschpartij stonden. Het zal ongetwijfeld voor den auteur (Tjeerd Adema) en voor den regisseur (Eli Prins) een voldoening zijn te heb ben meegemaakt, hoezeer hun beider arbeid op prijs is gesteld. Lezers, dit is helaas pas de eerste avond, die den werkloozen dank zij veler steun kon worden aangeboden. Wij meenen dit verslag te moeten be sluiten met een dringend beroep op allen, om het kranige comité binnenkort wederom in de gelegenheid te stellen meerdere van dergelijke of andere avonden voor de Alkmaarsche werkloo zen te organiseeren. Men ziet, het kan, dus dan moet 't ook. „De moord op notaris Verlinde" zal wat het tooneelstuk betreft nog langen tijd in prettige herinnering blij ven. Hns. Begraafplaats en bestemd om daar later aangetrokken te worden, gaf het kerkbestuur aanleiding, daarover met B. en W. te spre ken en den gemeenteraad te verzoeken, voor gemeenschappelijke rekening, een behoorlijke afscheiding te maken en te onderhouden. B. en W. wezen dit verzoek af op 24 Sept. 1885 De gemeente-architect wilde een sloot laten graven, doch ook dit werd verworpen, omdat er dan te weinig ruimte zou overblijven voor een wandelpad langs het excercitieveld Daarom was 't afgegraven terreintje beplant met accasia's, waardoor de toestand ver beterd zou zijn. Deze waren echter door het droge weer mislukt. Het kerkbestuur hield aan en tenslotte keurde de gemeenteraad goed 200 bij ie dragen in de kosten van een afscheiding, ter wijl het kerkbestuur voor onderhoud moest zorgen. 12 April 1886 keurden B. en W. goed, het plaatsen van een rustiek hek, van gecyani- seerd hout, ongeschaafd en geteerd en aan weerszijden met hagedoorn en vlier beplant. In 1902 werd de vóórzijde der begraaf plaats langs den Westerweg afgesloten door een fraai ijzeren hek van 30 el lengte, waar door een deftige toegang werd verkregen. Bij de aanbesteding op 17 April werden 6 in schrijvingen ontvangen, gaande van 1065 tot 1520. Het kerkbestuur oordeelde, dat voor het laagste bedrag, dat 341 beneden de raming was, geen goed werk geleverd kon worden en droeg het werk op voor 1360 aan den heer D. van Vliet Het dag blad „De Noord-Brabander" van 9 en 10 Mei bevatte ingezonden stukken, waarin aan het kerkbestuur welverdiende lof hiervoor werd toegekend. In vergulde Hebreeuwsche letters doet het hek de herinnering lezen, dat al wat uit stof is, tot stof moet terugkeeren Tot zoover Archivaris Bruinvis. Verder schrijft ons de heer De Wolff: Van de oudere begraafplaats, grenzende aan de tegenwoordige, vinden wij niets ver meld. Enkele brokstukken van steenen met Hebreewsch opschrift wijzen er op, dat deze zeker minstens 200 jaar oud moet zijn. Daar onze ritus het opgraven van lijken verbiedt, blijft deze ongebruikt liggen. Het Bidhuis op de begraafplaats voldeed niet meer; het was oud en bouwvallig en ook te klein ge worden. Ook het houten hek, dat de Krocht scheidde van de begraafplaats kon niet meer als voldoende afscheiding gelden. Door het Kerkbestuur werd in 1923 een plan uitgewerkt om te komen tot den bouw van een nieuw Bidhuis en Hek. Hiervoor werd een rente'ooze leening georganiseerd met aandeelen van 25 en 10, waarvan een jaarlijksche uitlooting zou plaats hebben. Bovendien werden B. en W. bereid bevonden de helft der kosten van het Hek a 1800 bij te dragen. De aandeelen werden geplaatst en zoo kon met het werk begonnen worden. De laagste inschrijvers, de firma Karsten en Bakker, werd het werk gegund. Zoo kwam het nieuwe Reinigingshuis en het monumentale Hek tot stand. Men was steeds van meening, dat op het vóórgedeelte der begraafplaats niet mocht begraven worden, omdat dit lag binnen 50 meter van de bebouwde kom. Op een verzoek om inlichtingen op initiatief van den heer E. S. Hamburger werd door Gedep. Sta ten van NoordhöTland echter aan het kerkbe stuur bericht, dat ook het vóórgedeelte voor begraving mocht gebruik worden, waardoor een flink stuk grond voor begraving werd verkregen. Veel last werd veroorzaakt door de voet ballende jeugd, die zich niet ontzag, het hek te beschadigen en het ijzerdraad stuk te ma ken, om den bal van de begraafplaats terug te halen Op herhaald verzoek van het kerk bestuur aan B. en W. werd toegezegd, waar- SELSKIP „FRISO" TO ALKMAER. 't Is 6a njunkelytsen bekind, dat it toaniel fen 't Selskip „Friso" wakker stribbet om syn wirk op hwet heger plan to bringen. Det 't dêryn wrychtich s'ag- je scil, witte hja, dy 't fen tichteby sjogge mei hofolle earnst de toanielljue stüdzje meitsje fen hjarren rollen. Dêrom kin de lieding elts jier hweroan hwet dreger stikken ta kar nimme. Ik neam üt 'e rige fen 'e léste jierren „De Skoayer" fen Jan Fabricius, „Rjuchten en Plichten' 'fen Canne en „Uleboere Jurjen" fen Hoen nei it moaije boek fen Gustav Frenssen. 't Kin wêze, det Friso's toaniel dizze kear wol hwet heech grypt hat mei yn stüdzje to nimmen in etik fen 'e skriu- wer J. P. Wiersma to Ljouwert, det hjit „Oerdwêrse Twirren". Friso mient, det 't Fryske toaniel allinne omheech brocht wirde kin troch ynspanning. Dêrom meije de Friezen fen Alkmaer en om- kriten net neilitte dy eask to skewyljen en to wirdearjen. „Oerdwêrse Twirren" is yn 'e priis- fraech for in oarspronkelik dramatisk wirK, ütskreaun troch 't Nij-Friesktoa- niol, yn 1933 mei in earepriis bekroand. 't Is yn 't selde jier troch it Nij-Friesk Toaniel to Djouwert mei great «-ukses opfierd. „Oerdwêrse Twirren" is in foars stik. I* is noch net yn 'e handel ütkomd, a- dot 't Friso-toaniel 't noch fen 'e kladde yn-studearje moat. Yn „Oerdwêrse Twirren" binnen in bulte mominten, hweryn aksje en üt- bylding it heechste easkje en de ta- sköger fen spanning hast net sykhelje kin. It 6tik spylet yn dizze tiid yn 'e bosk- ryke kontreiën fen Frysl&n, hwerhinne oer 'e reekommene ófslütdyk hiel hwet forkear tiget. Mids yn 'e bosken wenje inkelde gronbi6itters, hweründer de twa haed- figren fen 't stik, Kinge Learstra in namme hweryn de skriuwer blykbor forban lein hat meit Shakespeares King Lear en Berendina, in widdow. In conflict yn beider forline jonge .ibben hat dizze twa stoere stanfriezen mei ünöfhinklike karakters foar altyd fen mekoar forfrjemde en êider wirden bin- ne beide der amperoan altyd op üt me koar de foet dwêrs to 6etten. Hja heine- brJje altyd om mei dwêrse kneppeis. Fen wearskanten wirde de bern en ek inkelde doarpsljue dêryn blitsen. Ho komme dy oerdwêrse twirren sa faek ynienen oer it libbenswetter fen dy bitüfte Kinge? Kom nei dit „gegeven" fen 'e skriuwer fen syn stik sjen. 't Haedmotief, de ündergong fen Kin ge, wirdt öfwiksele, iendiels troch earn- etige, oardiels troch humoristyke spyl- mominten. 't Gehiel is krêftig en süv«r. 't Is in stik for great toaniel en greate folie sealen. Friezen üt 'e Krite Alkmaer lit dizze gelegenheit op 6 Februwaris net fiarby gean. „Friso" scil 6yn béste foet foar sette, wêz der wis fen. BEKENDMAKING. De directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken maakt be kend, dat voor de week van 49 Febr. 1935 uitsluitend rundvleesch in blik wordt afgegeven op gele bonnen en on vermengde margarine op licht blauwe bonnen. Tevens worden deze week (en vervolgens eens in de 3 weken) bonnen verstrekt voor gehakt in blik a 0.35 per stuk. Kleur der gehaktbonnen: paars met roode streep. HONDERD-JARIG BESTAAN VAN DE ISRAËL. BEGRAFENISVEREENIGING EN DE BEGRAAFPLAATS. Op 5 Febr. wordt het 100-jarig bestaan herdacht der Israël. Begraafplaats en Israël Begrafenis-Vereeniging. De heer A. de Wolff, isr. godsdienstïecraar alhier, schrijft ons daarover het volgende: Uit „Israëlieten te Alkmaar", door wijlen Archivaris Bruinvis, haalt hij eerst het vol gende aan: Het weggraven van een met hout beplant walletje, dat een afscheiding vormde tus schen een stuk grond aan den Wester.veg etl het excercitieveld, grenzende aan de Israël. „Hoe laat ben tk thuis gekomen, Hendrik „Nou, meneer, de staande klok In den gang die Ik vanochtend overeind zette, stond op vier uur." (Humorist). schuwingsborden te zullen plaatsen op 10 meter afstand der begraafplaats, waarbinnen niet mag gespeeld worden. Dit werd door het kerkbestuur onder dank aanvaard. Ver wacht mag nu worden, dat de rust der doo- den niet meer gestoord zal worden Een vol komen afsluiting der Begraafplaats was tot heden nog niet bereikt. Aan de zijde, waar deze grensde aan een tuin, lag ze geheel open. Het bestuur der begrafenisvereeniging, Gemilath Gésed Weëmeth, meende ter eere van het 100-jarig bestaan geen passender cadeau te kunnen aanbieden, dan de afslui ting te voltooien. Een fraai ijzeren hek is nu geplaatst, dat aansluit aan het nog bestaan de houten hek, waardoor een volkomen af sluiting is tot stand gekomen. Het tusschen- liggende dijkje is afgegraven en de zich daar op bevindende boomen zijn gerooid, waar door een fraaier aanzicht verkregen is. Bo vendien is een haagbeplanting lang„ het hek aangelegd. De vereeniging heeft hiermede op zeer passende wijze aan haar 100-jarig be staan luister bijgezet door haar blijk geven van piëteit jegens de overledenen. Het tegenwoordig bestuur bestaat uit de heeren J. Elr-s, voorzitter; A. Drukker, pen ningmeester: S. van der Kop, viee-voorzitter; A. de Wolft, leeraar-secretaris, terwijl als bode fungeert de heer M. I. Lewijt. Bij K.B. is goedkeuring onthouden aan het besluit der Staten van Noordholland, strekkende tot verlaging van de bezoldiging van de leden van Ged. St. door middel van heffing, met ingang van 1 Jan. 1935, van een pensioenpremie ad 10 pCt. hunner jaarwed de, zulks onder gelijktijdige intrekking van de besluiten tot toepassing van een tijdelijke korting op hun bezoldiging. Overwogen is hierbij, dat dit besluit ten doel heeft, de tijdelijke korting ad 10 pCt. om te zeten in een blijvende verlaging, doch dat dit doel door middel van heffing eener pen sioenpremie niet volkomen zal worden be reikt, aangezien hierbij de grondslag der wedde intact blijft. Waar, in verband met het voortduren van de ongunstige, economische toestanden de be zoldigingen niet slechts dienen te worden verminderd, maar boven dien in den grond- s'ag dienen te worden aangetast kan aan het besluit geen goedkeuring worden verleend. Dat de onderlinge verstandhouding in het college van B. en W. van Bodegraven niet al te best is, was reeds bij meerdere gelegen heden tot uiting gekomen. Zoo stemden ver leden week de beide wethouders tegen de be grooting, omdat de burgemeester weigerde, wethouder van de Marei het woord te geven over een reeds afgehandelden begrootings- post. In een langdurige geheime zitting zijn daarna de verhoudingen in B. en W. bespro ken, waarbij men tot de conclusie schijnt te zijn gekomen, dat het aftreden van wethou der Huytkar gewenscht is. Den burgemeester gaat dat bedanken ech ter niet vlug genoeg, zoo lezen we in het Hbld. Zoo werd een spoedeischende verga dering van den raad bijeengeroepen de zesde binnen veertien dagen, terwijl verleden jaar de raad in totaal zes keer bijeenkwam teneinde het achter gesloten deuren behan delde, nu in het openbaar te bespreken. De raad meende echter, dat daarvoor geen ter men aanwezig waren, omdat wethouder Huytkar wel ontactisch was opgetreden, maar toch naar zijn overtuiging in het be lang der gemeente had gehandeld. De raad meende voorts, dat de zaak kon worden over gelaten aan de A.R.-fractie, die tot het aftre den van den wethouder zal adviseeren. Be sloten werd een uitspraak van de fractie te vragen binnen vier dagen. Telkens weer moeten wij melding maken van ongelukken, waarbij menschen om het le ven komen, doordat auto's met inzittenden in een gracht of kanaal of rivier zijn gere den. Gevolgen van een aanrijding, van slecht werkende remmen of stuurinrichting, van misleiding door mist, duisternis of gevaar lijk geplaatste lantaarns, van drankmisbruik, onvoorzichtigheid of wat ookherhaal delijk komen dergelijke accidenten in ons zoo waterrijke land voor. Talrijk zijn de pogingen, die reeds werden gedaan om iets te vinden waardoor men, bij het te water geraken van een auto, sneller dan thans mogelijk is, den passagiers hulp zou kunnen bieden. Een der gewichtigste punten, die daarbij onder de oogen worden gezien, is de mogelijkheid, gemakkelijker toe gang tot het interieur van den wagen te krij gen en ook, den inzittenden vlugger gelegen heid te geven, het verongelukte vehikel te ver laten. Als een vinding, die op dit gebied vooral voor autobussen nut zou kunnen hebben, werd ons, aan een verkleind model, dezer da gen een apparaat gedemonstreerd door een Amsterdammer, den heer P. J. Wijnman. Dit berust op het zeer eenvoudige principe, dat, als de wielen van een auto den vasten grond verlaten, door het uitbuigen van de veeren (die dan immers niet belast worden) een trek ker in werking wordt gesteld, die het dak automatisch openschuift. Deze inrichting treedt dus ook in werking, als de wagen kan telt; zij kan voorts ook met de hand worden bediend. Een speciale voorziening is getrof fen om te voorkomen, dat, telkens als de wa gen door een kuil gaat, het dak open zou springen. De heer Wijnman heeft octrooi op zijn uit vinding aangevraagd, waarvan hij, naar hij aan het Hbld. meedeelde, de practische bruik baarheid mettertijd door een demonstratie in het openbaar hoopt aan te toonen. Te Haarlem is, 62 jaar oud, overleden de heer G. Botje, oud-gezagvoerder van de St. Mij. Nederland. In de laatste jaren van zijn dienst had ka pitein Botje het bevel over de J. P. Coen, des tijds het grootste schip van de Mij. Hij was een voortreffelijk gezagvoerder, wien zoowel de veiligheid van, als de stemming onder zijn passagiers nauw ter harte gingen. Menig oud-gast heeft prettige herinneringen aan Botje. De heer Botje was voorts redacteur van „De Zee". Probleem no. 530. L. Loscliinaki, Moskou. HfH I e f g abc Tweezet. Oplossing tweezet no. 530. 1. Tc8. Eindspel 854. (Kubbel). abvdeigh Wit speelt en wint. Oplossing: 1. gó hg6 2. Tal Dd5. 3. Ta4f Ke5 4. Ta5 Da5 5. Pc4 en wint. Na 1. g6 hgO 2. Tal Dg2 (Dh2 dan PI3)

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 11