BONI PROGRAMMA R.A.I. Agenda Stad en OmgeoittQ WeecBecidU U Auto tegen een boom gereden. DINSDAG 5 FEBRUARI IN ,/T GULDEN VLIES". VERJAARDAG DER ITALIAANSCHE MILITIA. Groote militaire revue te Rome, BEZOEKT Stand 43 PONTIAC 48 CHEVROLET 49 BUICK 62 OLDSMOBILE ALLE GENERAL MOTORS PRODUCTEN ALKMAAR Tel. 3444 (21.) De passagier gedood. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondag gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Nana (rom.); hoofdrol Anna Sten. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag 2 uur, half 5 en half 8 voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, eerste hoofdnummer Politie-radio-patrouille (sens.); 2de hoofd nummer Van moord beticht (sens.); hoofd rol Richard Talmadge. Toegang boven 14 Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag en Dinsdag, 's av. 7.30 uur, hoofdnummer De vluchteling van Chicago (rom.); hoofdrollen Oustav Frölich, Paul Kemp, Adele ban- drock, Lil Dagover. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Koningin Christina (rom.); hoofdrol Greta Garbo en John Gilbert. Toegang boven 14 jaar. 0 Zondag 2 uur, half 5 en half 8. Zaterdag 2 Februari. 7.30 uur, de Harmonie, uitvoering De Halter voor donateurs. Zondag 3 Februari. Bij van Truyen te Grootschermer gecos- tumeerd bal. Dinsdag 5 Februari. 8 uur, 't Gulden Vlies, bont programma A. J. C. 2 uur, 't Gulden Vlies, kinder-operette Bruintje Beer en Wim Das. Woensdag 6 Februari. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Oerdwerse Twirren" voor „Friso". 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot, lezing van den heer Harinck, onderwerp; „Is het spiritualisme uit God of uit den duivel 8 uur, bioscoop Harmonie, vertooning film „Moderne Groenlandvaarders" voor dc Volksuniversiteit. Donderdag 7 Februari. 8 uur, Harmonie, opvoering operette De vreemde reis, door Jonker's koorklassen. 7.30 uur, café Kamsteeg te Stompetoren, uitvoering zangvereeniging Crescendo. Donderdag 14 Februari. 8 uur, Harmonie, opvoering operette De vreemde reis, door Jonker's koorklassen. Vrijdag 15 Februari. De Unie, cursus over Indië, door den heer ir C'amer voor het I. v. A. O. Toegangspr. f 0.25 alles inbegr. Aanvang 8 uur. Kaarten verkrijgb. bij de leden en des avonds aan de zaal. De twaalfde verjaardag van de stich ting der fascistische militie is gisteren in alle steden van Italië gevierd met plechtig en streng ceremonieel van mili tairen aard, getuigenis afleggend van de volmaakte eenheid van geest tusschen de zwarthemden en het leger en de be volking. De plechtigheden bestonden in bezoe ken van de chefs der militie aan de legercommandanten om de groeten en de gevoelens van kameraadschap der miliciens over te brengen, en in revues en parades der legioenen van Zwart hemden. Tienduizend officieren der fas cistische jeugd, dezer dagen benoemd voor het nieuwe kader der jeugdige fascisten, en op gelijken voet geplaatst met de officieren der militie, legden den eed af. Aan officieren en miliciens wer den medailles uitgereikt en bloemen werden neergelegd op de monumenten voor de miliciens, in den dienst gestor ven en waaraan de herinnering werd verlevendigd door een treffende plech tigheid, n.1. het aflezen van de namen der overledenen. Te Rome hield Musso- lini op de Piazza Sienna revue over de legioenen van miliciens der hoofdstad en detachementen van andere wapens en de fascistische jeugd, in totaal onge veer 10.000 mannen. Hooggeplaatste autoriteiten, alle buitenlandsche mili taire attachés en een groote menigte burgers woonden de indrukwekkende plechtigheid bij, waarbij het hoofd der regeering een aantal medailles aan offi cieren en zwarthemden uitreikte en die eindigde met een défilé voor den duce en de autoriteiten. DE ALKMAARSCHE VERKEERS- CONTROLE. Denkt om de verkeersteekens; 't is in belang van den weggebruiker zelf. De lezer zal de laatste dagen wel gemerkt hebben, dat onze Alkmaarsche verkeerspoli tie een ongekende activiteit aan den dag legt. Men ziet ze herhaaldelijk op drukke kruispunten staan, waar ze nauwlettend toe ziet op het verkeer, vooral op het wielrijdend publiek. Wij hebben dezer dagen eens een uurtje in de nabijheid van deze verkeerspolitie door gebracht en het viel ons op, dat in de aller eerste plaats gelet wordt op het al of niet geven van de verkeersteekens bij verandering van richting, en daarnaast op het nemen van de linkerbochten Over het algemeen worden de teekens door de wielrijders behoorlijk gegeven, al zijn er nog verscheidenen, die deze teekens niet al te duidelijk geven. Deze weggebruikers worden dan op hun fout gewezen en de zaak mar cheert vroolijk verder. Dan ze er n0& vooral uit de buitengemeenten die nog vrijwel onkundig zijn van de teekens. oen, het is aan hun heele manier van rijden te zien, dat zij volkomen ter goeder trouw zijn Natuurlijk moeten zij stoppen, ze krijgen een klein lesje heel gemoedelijk en rustig en mogen dan weer opstappen en doen, wa voorgeschreven is. En dan zijn er nog enkelen, die al te „ver geetachtig" zijn, die intusschen heel goed weten, wat zij doen moetan. Zn worden op andere wijze aan hun verplichtingen herin nerd, hetgeen zij tezijnertijd aan hun po monnaie zullen merken! liiHpnd Die laatste categorie is echter verblijdend klein en er zou dus geen enkele reden to klagen zijn, wanneer er geen „maai was Want het is wel zeer merkwaardig, dat vrijwel iedereen weet, wat hij moet doen, wanneer er een bekend uniform door zijn oog ontwaard wordt, terwijl er nog o zoo- velen zijn, die plotseling alles vergeten, als de uniform verdwenen is. Dat is verkeerd, totaal verkeerd. En dat is bovendien gevaarlijk voor den wielrijder zei en voor diens lotgenooten. Want wie het lijstje van kleinere en grootere verkeersonge lukken bestudeert, welke alle een gevolg zijn van het verzuim, om duidelijke teekens te geven, die merkt, dat dit aantal ongelukken veel en veel te groot is. En deze ongelukken komen voor niet alleen op de zeer drukke kruispunten, maar vooral ook op rustige pun ten van de stad. Daarin moet verandering komen. Het is in het belang van den weggebruiker zelf. Wij zoude daarom in overweging willen geven; 1. geeft duidelijk en op tijd uw richtings verandering aan, onverschilling, of er verkeer is of niet 2. geeft ook richtingsverandering aan bij het nemen van een rechterbocht; 3. neemt de bochten goed en snijdt niet; 4. geeft aan rechts den voorrang; 5. rijdt nooit met een sneltreinvaart. Tenslotte moge men bedenken, dat elke wielrijder verplicht is. om de teekens te geven En dan; men gebruike niet aan zijn fiets eigengemaakte richtingaanwijzers. Deze worden door niemand opgemerkt en boven dien voldoet men niet aan de voorschriften! De ongelukken bij avond. Dan zou wij merken dat hier terloops bij op het aantal ongelukken bij avond zeer verminderd kunnen worden, als iedereen maar zou willen meewerken (in zijn eigen belang). Wie per auto bijvoorbeeld des avonds den Helderschenweg berijdt, valt het op, dat hij telkens vlak voor en gelukkig precies naast zich een wielrijder ontdekt. Meestal komt deze „met den schrik vrij", maar hoe vaak gebeurt het niet, dat de fietser gegrepen wordt! Dan verschijnt er een berichtje in de krant, waarin sprake is van het zieken huis, e.d. Nu heeft men ontdekt, dat witte overjassen scherp afsteken tegen den donkeren rijweg Wielrijders met witte jassen rijden dus veili ger dan fietsers met donkere jassen. Echter, niet iedereen heeft een lichte jas. En daarom zouden wij willen adviseeren; laat op uw achterspatbord een wit gelakt bordje bevestigen; gij zult eerder opgemerkt worden. En nog beter; neemt in plaats van een reflector een rood achterlicht, dat goed geplaatst steeds op grooten afstand te zien is. En een aanrijding is bijna niet meer mogelijk! En als ge alleen de verplichtene reflector bezit, plaatst die dan zoo laag mogelijk, op dat niet het waarschuwingsteeken bedekt wordt door een jas DE INBRAAK BIJ DE FIRMA GEELS. Een bericht, dat niet waar was. De Tel. bevatte gisteravond een vrij uit voerig bericht, waarin werd medegedeeld, dat de Alkmaarsche politie des avonds vóór den inbraak reeds door de Amsterdamsche recherche was gewaarschuwd. In Amsterdam had men n.1. de twee „zware jongens" naar het stafion zien gaan, achtervolgde hen en nu kwamen te weten, dat ze retourkaartjes naar Alkmaar hadden genomen. Toen vermoede men, dat de heeren wat van plan waren en allicht met een lateren trein zouden terugkeeren. Daarom waar schuwde men de Alkmaarsche politie en vat te zelf post bij het Centraal-Station te Am sterdam. En aldus het bericht in Alkmaar ontdekte men het tweetal niet. Naar aanleiding van dit bericht (dat vrij uitvoerig was) vernemen wij van de zijde der Alkmaarsche politie het volgende: De aanhouding van den inbreker is uit sluitend te danken geweest aan de inlichtin gen, die een actief burger aan de Alkmaarsche politie gaf, toen hij des nachts een onbekende het kantoor der firma Geels zag binnen slui pen, wat hem verdacht voorkwam. Van de komst of de aanwezigheid van Am sterdamsche inbrekers in Alkmaar was de politie hier niet op de hoogte, terwijl een mededeeling hierover van de Amsteidamsche recherche niet door de Alkmaarsche politie werd ontvangen Aangezien te Alkmaar het „eere, wien eere toekomt" wordt gehuldigd, wordt het noodzakelijk geacht, het Tel -bericht tot zijn ware proporties terug te brengen en is het gewenscht, verder geen commentaar op den gang van zaken te leveren. NEDERLAND-FRANKRIJK. Vrijdagavond hield M. Henry Asselin, membre de la Société des gens de Lettres de France, voor de afdeeling Alkmaar van het Genootschap Nederland—Frankrijk, een lezing met lichtbeelden over het onderwerp; „Images du Maroc. De oude Arabische historici en geografen noemden Marokko het verste Westen, een koud land onder een warme zon. Hierin verschilt het van de andere Oostersche lan den. Gelegen tusschen de warme Middel OFFICIAL DEALER: JAC. MEi's Automotiielheilrijf K.V. landsche Zee en de brandend heete Sahara, is Marokko niet warm, doordat de Rif- en Atlasgebergten als een scherm de woestijn- hitte tegenhouden, terwijl de Westenwinden uit de Atlantische Oceaan regen aan brengen. Marokko is een vruchtbaar land, bedekt met graangewassen en wouden. Het heelt een merkwaardige bevolking, die uit vele verschillende elementen is samengesteld^ Uit het Oosten zijn Arabieren gekomen, uit he Noorden Spanjaarden, uit het /-ul£en negers. Ook wonen er veel Joden. De Ro meinen hebben er na den val van Carthago een kolonie gevestigd; Salé, Casablanca e.a. waren reeds Romeinsche steden. Er is een groot onderscheid tusschen de stadsbevolking en die van het land en de bergen. De eerste bestaat uit min of meer met allerlei rassen gemengde Arabieren. De Joden wonen er in mellah's, d.i. wat in Europeesche steden het ghetto is. De Rif- bewoners zijn van 'n merkwaardig lichaams type. dikwijls blond met Slavische trek- De landelijke bevolking is aanmerkelijk talrijker dan die der steden. Bij het FranschEngelsche verdrag van 1904 kreeg Frankrijk de vrije hand in Ma rokko. De acte van Algésiras legt het land echter een economisch regiem op, dat men kan noemen opendeur-politiek zonder we- derkeerigheid. Alle buitenlandsche produc ten moeten onbelemmert worden binnengela ten. Bij het verdrag van 1912 werd Frankriik's protectoraat over Marokko definitief. Het verdrag van Versailles maakte een einde aan Duitsche inmengs-pogingen, maar de Acte van Algésiras bleef gehandhaaft. Een naam, die onafscheidelijk aan Ma rokko verbonden is, is die van Maarschalk Lyantey, „Lyantey le Marocain". Hij was een groot administrateur, een man van bui tengewone verstandelijke gaven. Een woord van hem, dat hem kenmerkt is: montrer sa force pour n' avoir pas a s'en servir. De Franschen hebben 3000 K.M. wegen aan gelegd, een spoorwegnet, dat gedeeltelijk geëlectri.ficeerd is en groote irrigatiëwerken Marokko is een landbouwland, vooral koren Men heeft ook de schapenteelt op hooger peil willen brengen, maar zonder succes. Bij de wouden valt op, dat groote uitge strektheden met eenzelfde boomsoort zijn bedekt. Hierna liet spreker verscheidene mooie photo's zien van de Marokkaansche steden, de haven van Casablanca, Rabat met zijn ooievaars, een luchtfoto van Fen met zijn doolhof van nauwe straatjes, Marebech, de heilige stad Moulaidris, die de Romensche stad Volubilis is. Frankrijk heeft een dienst voor de schoone kunsten geschapen, die uit drie takken be staat. De eerste is voor de antiquiterken, de tweede voor de historische monumenten, de fjebouwen van de Islam, die half in puin agen en door de Franschen zijn gerestau reerd. Ook de universiteiten behooren hiertoe, maar deze zijn heilig terrein en als zooda nig voor Europeanen niet toegankelijk. De derde dienst is voor de inheemsche kunsten. In een oud paleis is een museum ingericht. Hiernaast bestaan handwerk- scholen waar de groote tradities van het in heemsche handwerk in eere worden gehou den. De verschillende takken van kunstnij verheid worden hier door oude handwerkers onderwezen, volgens voorvaderlijke metho den. Spr. citeerde nog een paar amusante ge sprekken mef Marokkanen, die het voor recht van vier vrouwen te mogen bezitten, heelemaal niet waardeeren konden, en be sloot hiermede zijn interessante voordracht. JAARVERSLAG KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR HOLLANDS NOORDERKWARTIER OVER 1934. Het thans voor ons liggend verslag over 1934 telt 154 blz. Vrijwel alle beschrijvingen van de verschillende bedrijsgroepen getuigen van een ernstige ontreddering, terwijl er he laas nog geen symptomen van opleving te constateeren vallen. Na de nieuwjaarsrede van den voorzitter, die in haar geheel is opgenomen, volgen ge gevens inzake de samenstelling der Kamer, het Handelsregister (waaruit o.a. blijkt, dat het aantal ingeschreven zaken in het afgeloo- pen jaar de tienduizend heeft overtreden), verstrekte inlichtingen (totaal thans 73114), contingenteering enz. De bladzijden 29—55 geven een beeld van de werkzaamheden der Kamer en hare finan ciën, waaruit wij aanstippen, dat de begroo ting over 1935 sluit met een bedrag van ruim 25 duizend gulden in ontvangsten en uitga ven. Vervolgens zien wij beschouwingen over de wegenverbetering, kanalen-aanleg, bin nenscheepvaart (door de vlotbrug te Alkmaar passeerden in 1934 totaal 39253 binnenvaar tuigen met een laadvermogen van 2.532.817 tons), luchtvaart etc. Zeer belangwekkend is vooral het over zicht van den handel in zuivelproducten blz. 6582, waarin ook aan de ontwikkeling van den were!d-zuivel-export een ruime plaats wordt geboden, terwijl tal van statistieken en grafieken het geheel verduidelijken (de kaasexport bedroeg in 1934 totaal 61.186 tons, ter waarde van 28.066.000). In de blz. 8597 wordt een beschrijving i gegeven van den handel in grove tuinbouw producten en bloembollen. Ook aan de overige bedrijfsgroepen als schapenhouderij, wolhandel, pluimveeteelt, marktwezen, seizoenbedrijven, bankwezen etc. etc. kan de belangstellende lezer uitvoe rige gegevens in dit verslag, dat in de nieu we spelling is gedrukt, aantreffen. Hedennacht, ongeveer haif één, reed te Heerhugowaard een uit de richting van den Üostdijk den Honuenweg afkomende auto bij den hoek bij de R.K. kerk tegen een boom. In de auto was gezeien de heer v. d. Laan uit Voorhout die in Wognum een film- vertooning had gegeven voor de Vereen, v. Bloembollencultuur. De botsing was zoo he vig dat de chauffeur uit de auto werd ge slingerd, terwijl de heer v d. Laan zoodanig werd verwond dat de onmiddellijk ontboden geneesheer slechts den dood kon constatee ren. Nader wordt nog gemeld: In den afgeloopen nacht reed op den Middenweg te Heerhugowaard een vier- personenauto bestuurd door den heer v. d. K. uit Leiden. In de auto had tevens plaats ge nomen de heer v. d. Laan uit Voorhout. Ver moedelijk tengevolge van onbekendheid met den weg ter plaatse is de auto ter hoogte van de r.k. kerk in volle vaart tegen een boom gereden. De inzittende heer v. d. Laan kreeg een schedelfractuur en overleed vrij spoedig na het gebeurde. De bestuurder van der K. liep eenige wonden en spierkneuzin- gen aan het linker dijbeen op. De gewonde is naar het ziekennuis te Leiden vervoerd. De auto welke totaal is vernield, is door de politie in beslag genomen. De heer v. d. Laan was wethouder van de gemeente Voorhout, redacteur van het or gaan van den Ned. Bloemkweekersbond en bestuurder van verscheidene vereenigingen. AUTOBOTSTNG. Hedenmorgen omstreeks 9 uur had er onder de gemeente Oudorp bij de kerk een aanrijding plaats tusschen twee auto's, die achter elkaar reden en waar van de eerste plotseling moest remmen, met het gevolg, dat de vrachtauto van den heer Laan uit Alkmaar in volle vaart tegen de eerste auto botste. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, de materiëele schade, die vrij be langrijk was, zal onderling geregeld worden. EEN BROKKENHUIS IN BERGEN. De heeren Godijn en Maarssen alhier hebben het initiatief genomen om in deze gemeente een brokkenhuis op te richten. Zij zijn daartoe gekomen, omdat naar hun overtuiging er in Bergen zeer velen zijn, die kleedingstukken, bedden goed en meubelstukken over hebben, die ieder voorjaar weer worden schoonge maakt, weggehangen en weer opgebor gen. Velen begrijpen niet, dat dit bezit fei telijk een last is en bedenken nog min der, dat deze ongebruikte stukken in menig gezin van plaatsgenooten dc menschen tot dienst kunnen zijn. Elders wonende menschenvrienden hebben begrepen dat zij, door een gele genheid te scheppen waar men derge lijke goederen kan afdragen, èn de be zitters èn die ze behoeven van dienst kan zijn. In tal van gemeenten is dit tot een succes geworden en het lijkt ons een goede gedachte om, zoo vlak voor de schoonmaak, ook in Bergen een derge lijke gelegenheid in het leven te roepen. Spoedig is het n.1. de tijd waarop zeer velen, duidelijker dan dit anders het ge val is, ervaren hoeveel dingen zij in huis hebben, die voor hun waardeloos zijn, doch die anderen tot dienst kunnen strekken. Een plaatselijk comité voor het Berger Brokkenhuis is in wording. In het voor- loopig comité hebben zitting de heeren W. Godijk, v. Reenenpark 12, J. de Haan, Breelaan 68, H. A. W. Kleyberg, Oude Prinsweg 1, J. Modder, Komlaan 24, J. Romeny, Oude Prinsweg 11, J. Smit, Beukenlaan 11, J. Leegwater, v. Reenen park 3, A. Maarssen, Breelaan 12 en C. Meijer Jz., Hoflaan 8. Men heeft reeds de beschikking verkregen over een de Karei de Grootelaan, voor het in ont vangst nemen, het opbergen en het distribueeren van de goederen. Wie reeds iets heeft af te staan, kan daarvan aan de volgende telefoonnum mers mededeeling doen: 202, 55 en 14. Aanvragen voor te verstrekken goede ren, die, waarvoor een gering bedrag zal worden gevraagd, kunnen niet binnen 14 dagen worden behandeld. Binnenkort zal aan de burgerij mede deeling worden gedaan van een en an der. Men gelieve reeds thans te beden ken, dat de ervaring elders heeft geleerd, dat in gezinnen, waar reeds lang de werkloosheid heeft geheerscht, vooral ongebruikt schoeisel welkom is BRUINTJE BEER EN WIM DAS. Woensdag 6 Februari om 2 uur worden GuMen Vlies" de reeds beroemde Kinder-Operette „Bruintje Beer en Wim Das in origineele opvoering ten tooneele gebracht. De vriendjes en vriendinnetjes van deze snaken hebben natuurlijk allang zitten vlassen om eens persoonlijk met hen te kunnen kennismaken en welnu hier is dan de gelegenheid. Overal heeft deze voorstel- nTnpJE °!,ldf,r [eg,ie van niemand minder dan Eduard Verkade uitstekend verzorgd of C i?üCCeS en Yï twiifelen niet aan ook Alkmaar zal de opvoering bij jong en oud zeer in den smaak vallen De Nieuwe Rotterdammer schreef- Zoo heeft dit jaar zelf het kinderver- Sa n °nze c°lle«a's van Het Handels blad eiken avond met zooveel vaardigheid cont.nuecren cn ook zelf voor het tooneel bewerkten niemand minder dan Eduard Verkade als matteur-en-scene gevonden en e meeste leden van zijn gezelschap vervul- dankbareTollen'64 "'f' ,oewiA hun dankbare rollenEt was voor de kinde naar waarnemingen, verricht in den morgen van 2 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 773,0 m.M te Biarritz. Laagste barometerstand 709,3 m.M. te Nordöjan. Verwachting, geldig tot den avond van 3 Februari: Stormachtige tot krachtige, later afnemen, de noordwestelijke tot westelijke win<j' zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen' regen- of hagelbuien; aanvankelijk koti<jJ Weeroverzicht. De gisteren bij IJsland verschenk pressie werd buitengewoon diep en trok aiel naar de Noorsche kust, waar een stand van 709 m.M. werd bereikt. Zij breidt zich nog snel oost- en zuidwaarts uit. Op IJsland is daarentegen de barometer weer bijna 30 m.M. gestegen en flinke vorst ingevallen en de koudestroom aan de ach. terzijde der depressie heeft Schotland reeds bereikt. De hocge druk in het zuidwesten houdt stand, maar trok zich iets westwaarts terug. Over de gehecle Britsche eilanden, de Noordzee, het Kanaal en van noord- Frankrijk tot zuid-Noordwegen stormt het uit west tot noordwest. Om de Oostzee waait het krachtig uit zuidwest Urt zuidoost. In Finland en Laplayd en oost-Duitsch- land valt weer sneeuw. In België en west- Duitschland is zware regen gevallen. De dooi is tot over Ierland en zuid-Schotland doorgedrongen, maar in midden- en noerï Schotland is nog matige vorst achtergeble- ven. De toestand ten zuidwesten van IJsland wijst op de mogelijkheid van een nieuwe da ling. Vermoedeliik zal na een dag van buiig weer met afkoeling de wind weer naar het westen terugloopen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrljhdgtn en andere voertuigen 5.14 uur licht op. OAOtlUKSCH WilKllRICNI ren veel om voortdurend naar te kijken, maar ook voor dc volwassenen werd dit een vertooning die aller aandacht boeide en dan ook, boven haar doel uit, wel haar weg zal vinden tot de jonge en minder jonge scha ren van toeschouwers. Het toch reeds aan zienlijke succes van het arme, steeds zoek rakende Bruintje Beer zeker overtreffen worden, met deze voortzetting der avontu ren. Het Handelsblad schreef: Men zegt wel eens dat de beste cri- tiek uit den kindermond komt. Als dit waar is kunnen de schrijvers en spelers over den middag tevreden zijn. Het jonge volkje keek met groote oogen en open mond toe toen de Wijze Geit met den waarlijk prachtigen kop die Nell Knoop voor haar ontworpen heeft, voor het voetlicht verscheen en wim Das en Bruintje Beer hun avonturen begonnen in het bosch met dc kabouters, in het waterpa- leis van den Zeemeneer, in de koekzaal van den dikken koning Saforel enz. De kinderen leefden zoo intens mede, met de spelers dat deze uit de zaal tal van aanwijzingen ont vingen over aangelegenheden die eigenlijk voor hen geheim dienden te blijven zoodat zij zich meer dan eens van den domme moes ten houden! Eduard Verkade heeft alle eer van zijn regie en Rie Cramer komt hulde toe voor de aankleeding die met zeer veel smaak ver zorgd was. Vooral de costumeering van de figuren uit het rijk van den Zeemeneer was bijzon der fraai. Rob Geraerds speelde de Wijze Geit met bedachtzame waardigheid. Corry Vonk amuseerde de toeschouwers telkens weer in de rol van Wim Das Jacques van Hoven was buitengewoon vermakelijk als de koninklijke gulzigaard en Adrienne Cani- ve"aj een hupsche Bruintje Beer. wij gelooven dat onze kleine medebur gers en ook wel de grootere van harte ge- neten nebben van deze zeer goed verzorgde voorstelling. s Het Vaderland: De ouderen vermaakten zich evenzeer om en met de kleuters van het tooversprook- je, door deze opvoering haast meer dan tooneelwerkelijkheid. DGGR DE GLADHEID OESLIPT- Gisteravond moest op den Kennemer- straatweg een auto plotseling remmen voor een wielrijder, die onverwacht den weg dwars overstak. Door de gladheid van den weg slipte de wagen en botste zoo hevig tegen een boom, dat de wagen zwaar beschadigd werd en de carrosserie voor een deel van het chassis werd geschoven. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor LEDERZAAK CITY. De bekende zaak in lederwaren en aa verwante artikelen van de fii'»» J. Gelein, lederfabrikant uit Haarlem er

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2