Gerritse Ineens inzond, nadat hij een pass van de Jong had gekregen. Dat was het begin van een lange serie aanvallen, waarbij echter uitvallen van G V. V vrij ongevaarlijk bleven, omdat Ooms c.s. zich op de juiste manier op stelden. Hoofdzakelijk was de voorhoede aan het woord en Plas, de Jong en Ger- ritee waren in deze periode heel handig en snel en vuurden tal van kogels af op de G V. V.-veste. Toch bleven doel punten uit en zelfs voor open doel wist de keeper een 6chot van de Jong nog net weg te trappen. Ook Keppel en Hamstra begonnen zich te roeren, zetten een'ge keeren goed voor en schoten zelf ook een paar keer. Even werd het toen gevaarlijk, toen Ooms het spel tijdelijk moest staken, maar G V. V. wist van haar tijdelijke numerieke meerderheid geen gebruik te maken. Wellicht had Alcmaria toen zelf de leiding kunnen nemen, maar Hamstra bleef tot 2 keer toe veel te 'er achter en gaf aan de G V. V verdediging daardoor gelegenheid, om zich te her stellen. Totdat 7 minuten voor de rust Keppel een hard schot inzond, dat via den paal bij Hamstra kwam en die van dichtbij voor de rest zorgde (10). Met dien stand kwam de rust. De tweede helft begon met een paar Alcmaria-aanvallen, maar G V. V. ver plaatste daarna het spel, gesteund door den wind en profiteerend van den regen in den rug. Weldra ontstond er een heel benauwd moment voor het witte doel, toen Jongmans miste, doch Bijlsma kop te even voor de doellijn nog net weg. Ook een corner leverde niets op en plotseling zagen wij weer eenige zeer snelle Alc maria-aanvallen, geleid door Gerritse. Het resultaat was een tweetal corners, die de C. V. V.-verdediging wel even in het nauw brachten, maar die toch geen resultaat opleverde. Nogmaals probeerde Alcmaria het, maar de schoten van vrijwel alle voor hoedespelers gingen rakelings naast, terwijl een er van tegen den pjaal ket.- te. En toen lukte het C. V V., zich weer los te werken en pas toen kreeg de witte defensie het zwaar te verantwoorden. Vier, vijf corners werden achter elkaar genomen, alle werden ze weggewerkt en plotseling zagen wij een doorbraak van de Jong, die alleen met den keeper voor zich, ver naast schoot! En direct daarop kon Jongmans maar net een hard schot van den G V. V. rechts-binnen stoppen. Zoo verstreek de tijd met C. V. V. in de meerderheid en de uitslag bleef on zeker. Tot dat 4 minuten voor tijd Ham stra een pass gaf naar Gerritse, deze het leer direct door zond naar de Jong, die met een hoog schot het tweede doelpunt maakte (2—0). Wel deed C. V. V. nog een poging, om de kansen te keeren, maar het ging niet en Alcmaria plaatste zich in de 6e ronde. Rest ons nog te melden, dat de G V. V. ploeg een prettigen indruk maakte en dat de westrijd in de beste verstan Ihou- ding werd gespeeld. Assendelft-Alkm. Boys 6-1. Zoo is de ontmoeting van de Alkmaar- sche Boys te Assendelft nog op een on verwacht groote nederlaag uitgeloopen en hoewel de Zaankanters een overwin ning volkomen verdienden, de behaalde zege is zeker geflatteerd te noemen^ Dit treffen is in zuivere vergelijking te trekken met de eerste ontmoeting op eigen terrein, echter alleen met dat verschil, dat de aanval van eertijds meerdere activiteit aan den dag legde dan die van thans, wat ook echter meer tot de mogelijkheden behoorde. Het feit, dat zoowel op de rechts- als linksbin nenplaats een debutant stond opgesteld, deed bij voorkeur reeds vermoeden, dat dit de anders zoo gevaarlijke Alkmaar sche aanval niet ten goede kon komen. Ongetwijfeld zijn deze beide reserves geen onverdienstelijke krachten, doch nu zij ook de zeer slechte terreingesteld heden hadden te overwinnen, bleken zij niet de juiste schakel te kunnen vormen tusschen halfilinie en voorhoede en oen aanval onderling. Over het algemeen was de geb?oken Alkmaarsche aanval dan ook vrij ongevaarlijk en dit ver klaart dan ook wel de nul, want het eenige tegenpunt werd nog uit een straf schop gescoord. De Assendelfter-verde- diging heeft aan dit resultaat veel bij gedragen, echter geheel onfeilbaar was ze niet. Met de roodwitte half linie en verdedi ging ging het ook lang niet altijd naar wensch, de tegenstanders genoten te veel vrijheid van beweging en konden juist daardoor te veel verwarring stichten. De invaller-doelman werd dan ook voor een zeer ondankbare taak gesteld en kreeg het ver van gemakkelijk De onge- wenscht groote nederlaag had hij niet kunnen voorkomen, wellicht had hij enkele doelpunten kunnen houden maar daar staat tegenover dat menig gevaar lijk schot door hem werd gekeerd Wat was nu feitelijk de juiste oor zaak van deze groote nederlaag? De Alkmaardere trachten steeds mooie technische staaltjes voetbal op te zetten, dcch het bijna onbespeelbare terrein en het goed en zeer resoluut ingrijpen der Zaankanters brak vrijwel alles af ter wijl hun ongekend open spel, de rood- witten voor zeer moeilijke problemen stelde. Het was juist deze laatste factor, dia door de kaasmenschen volkomen werd verwaarloosd. Bezien we in onze gedachten nog even de ontmoetingen; uit tegen Zaandijk en Volewijckere, thuis tegen Helder vooral na de rust en K. V. V. en nu uit tegen Assendelft, waarvan de laatste Als Weel de toss gewonnen heeft en eerst tegen wind verkiest te spelen, zien we de volgende opstelling: A s s e n d e I f t J. v. 't Veer K. Boet H. Kleijn D. Kleijn C. Koeman Jb. Kleijne V. Ris P. Veenis A. Veenis C. de Ruijter P. v. 't Veer Scheidsrechter Bronkhorst. Boots Kwadijk Indri de Groot Muileman Licht Brouwer Weel Slikker Koster Bobbeldijk A 1 k m. Boys Reeds dadelijk bemerken we enkele weder- zijdsche aanvallen, waarbij de gastheeren de meeste activiteit aan den dag leggen en goed gesteund door den wind, den invaller-doel man geducht aan den tand voelen. Bobbel dijk liet zich echter van zijn goede zijde zien en eenmaal zagen we hem een poeier van A. Veenis keurig corner stompen. Dan zetten de Boys ook eenige aanvallen op, doch de Assendelfter-defensie weet even eens van geen wijken. Na een korte periode komen de gastheeren terug, de rood-witten kunnen zich maar niet los maken en Bobbel dijk krijgt druk werd. Het gaat hem echter vrij goed af, enkele malen weet hij op de juiste wijze redding te brengen. Bij een plotselingen uitval mogen de Boys een corner verwerken, die door Indri zeer goed wordt genomen, doch Kwadijk krijgt het leder verkeerd op z'n voet en weg is de kans. Aan den anderen kant gaat het beter, als na een kwartier spelen de linksbinnen kan door breken en met een schuiver onder den vallen den doelman door, doel kan treffen 10. Dan komen de Boys even geducht opzetten en mag Boots een paar corners nemen, die echter worden weggewerkt. Eenmaal is Kwa dijk doorgebroken, we verwachten de ge lijkmaker, doch ook deze kans blijft onbe nut. Aan den anderen kant gaat het gemakke lijker. De steeds vrij staande linksbuiten kan er weer van door gaan en zendt van dichtbij een hoog schot in. Bobbeldijk tracht nog over te stompen, doch het leder verdwijnt in het bovennet, 20. Dan zien we plotseling een mooi open spel met goede wederzijdsche aanvallen, die ech ter door beide verdedigingen worden be dwongen. Bij een plotselingen uitval der gastheeren op rechts, kan scherp hoog wor den voorgezet en de toesnellende linksbuiten kan juist langs den paal inkoppen, zoodat even later de rust met een 3—0 achterstand voor de Alkmaarders ingaat. Dadelijk na rust zetten de Boys een serie gevaarlijke aanvallen op, waarbij de Zaan- sche doelman heel onzeker doet, aoch het zit de rood-witten niet mee. De moed wordt reeds spoedig bedwongen als plotseling Ris kan doorbreken en van dichtbij in schiet Bobbeldijk kan ten deele keeren en niet voor komen, dat Ris opnieuw inschiet en doel treft, 40. Wederzijdsche aanvallen volgen, doch de Alkmaarder kunnen maar niet hun vorm vinden. Uit een open aanval van rechts is. P. Veenis den Alkmaarschen doelman te vlug af en de stand is reeds 50. Even later wordt van midden uit het zesde doel punt gemaakt, terwijl de rood-witten hard werken om de eer te redden. Reeds is Boots doorgebroken! Zou 't hem lukken? Dan wordt hij op het juiste mo ment, door aanvallen van achteren, gevloerd en kent de arbiter de gasten een strafschop toe. die door Indri, met een hoog schot, in een doelpunt wordt omgezet 6—1. Zonder eeni ge wijziging breekt eengen tijd later het einde aan. Scheidsrechter Bronkhorst leidde correct Jong Holland-Dindua 6-3. Het zit de Alkmaarsche voetbalvereenigin- gen dit seizoen niet erg mee. Alcmaria, Alk maarsche Boys, Alkmaar en nu ook J Hkun nen dit getuigen. Het begin der competitie vlotte bij al deze vereenigingen uitstekend, succes op succes werd geboekt. Het einde kwam in 't zicht en ziedaar, de mooie kansen op de bovenste plaats gingen verloren of kwamen erg in t gedrang. J.H. won 5 ach tereenvolgende wedstrijden en toen In Breezand de eerste nederlaag, gevolgd door de nederlaag van j.1. Zaterdag. Nog één wedstrijd moet er gespeeld worden tegen den concurrent C.J.M.V. uit Enkhuizen. Die moet nu gewonnen worden of C.J.M.V. moet zoo vriendelijk zijn de haar dan nog twee restee rende wedstrijd te verliezen, dan is de boven ste plaats voor onze oranje-ploeg De stand op heden is: Jong Holland 7 5 0 2 18—14 10 Dindua 8 4 13 19—15 9 C.J.M.V. 5 2 12 13—16 5 A.D.O. 6 2 13 19—16 5 Zwaluwen 6 114 14—22 3 16 Februari gaat J.H. naar Enkhuizen om C.J.M.V. te bekampen. Wat zal dat worden? Denk er om lui, er moet een Alkmaarsche vereeniging kampioen worden. Moge 't dan (o.a. ook) J. H. zijn. Over het spelverloop het volgende: Als scheidsrechter de Nijs beginnen fluit, speelt J. H. 't eerst tegen den straffen wind in. De Jong Hollandianen hebben er zin in, want direct wordt er met een tempo ingezet. De Dindua verdediging moet alle zeilen bij zetten om onheil te voorkomen. Half passeert tot tweemaal toe de Dindua-verdediging. maar zijn schoten worden verwerkt tot cor ners, die niet opleveren Een kwartiertje duurt J. Hollands overwicht en dan trek; Dindua ten aanval en al vrij spoedig heeft zij succes. De linksbuiten geeft met een fraaie pass zijn middenvoor een kans, die op deze onberispelijke wijze benut 01. Geholpen door den wind weet Dindua haar aanvallen steeds te herhalen, evenwel de J.H.-achter- hoede houdt stand. Dan een snelle door braak van J.H., die jammer genoeg door hands van én der Dindua-spelers onderbro ken wordt. De vrije schop wordt goed voor doel geniaalst, Verhoeven schiet, de bal mili- metert den paal, juist aan den verkeerden kant. Maar J.H. komt terug. Een geweldige scrimmage voor doel, schoten volgen op el kaar, doch paal en Dindua-beenen voorko men erger, tenslotte wordt de bal corner ver werkt, welke wordt naastgeschoten. 1 minuut voor de rust weet Dindua haar voorsprong te vergrooten. Van grooten afstand lost plot seling Dindua's rechtsbinnen een hard schot, dat door den wind van richting verandert en Haijtema verrast 0—2. Direct hierop is 't rusten. In de tweede helft wegen de par tijen aanvankelijk wel tegen elkaar op. Als J.H. na eenigen tijd 't spel in handen neemt, weten de voorwaartsen er niets van terecht te brengen. Toch krijgt de Enkhuizensche doelman wel enkele lastige ballen te verwer ken, doch hij kwijt zich keurig van z'n taak Als dan de achterhoede van J.H. te ver op dringt, weet Dindua daarvan te profiteeren, hoewel o.i. dit doelpunt wegens buitenspel geanuleerd had moeten worden 03. J.H. verandert nu haar opstelling. Wel worden er nog een paar snelle uitvallen ondernomen, welke niet van gevaar ontbloot ziin, maar succes blijft uit. Als de scheidsrechter einde blaast, heeft J.H. 2 kostbare punten verlo ren. Hoewel Dindua in 't veld geenszins de meerdere was, kan de overwinning toch ver diend genoemd worden, aangezien haar voorhoede er beter in slaagde de aanvallen behoorlijk af te werken, dan zal de voorhoede der J. Hollandianen. Over 14 dagen beter jongens Het voorloopig Nederlandsch B-elftal, dat op Woensdag 6 Februari op het Ajaxter- rein te Amsterdam tegen Luton Town F.C. uitkomt, is thans definitief als volgt samen gesteld Doel: H. G. Mul (H B.S.)Achter: B. D. Pettinga (Hermes D.V.S.) en B. J. Calden- hove (D.W.S.); Midden: Punt (D.F.C.), Th. M. F. Hermens (P.S.V.) en J. H. Schu- bert (Ajax); Voor: H. J. ten Have (Ajax), B. de Swart (N.A.C.), J. J. C. Lungen (A. F. C.), C. Boerhout Jr. (B.F.C.) en C. L. Mrjnders (D.F.C.) De Luton Town F.C. komt met het vol- fende team: Doel: Ceen. Achter: Reece en lackey (aanvoerder). Midden: Brown, Thayne en Fraser. Voor: Crompton, Bell, Ball, Roberts en Stemphenson. Wielrennen. De Brusselsche Zesdaagsche is tot nu toe voor de Hollandsche koppels niet zoo ver- 1'ooipen, als wel verwacht werd. Want het favorieten koppel PijnenburgWals zit nog steeds in de achterhoede met het minste puntenaantal. Wat die twee heeren in den zin hebben, valt moeilijk te raden. Willen ze hun krachten sparen tot een gegeven mo ment? Willen ze hun concurrenten murwrij- den op het juisten oogenblik? Of zijn ze niet in vorm? Braspenninx heeft de strijd al moeten staken wegens pijnlijke voeten en Vluggen verdween al eerder voor een zware keel aandoening. Maar er zijn nog v. Kempen— Slaats en de gebr. Vroomen, die uitstekend werk doen, beter dan de stand laat zien. Want daar beleeft men in Brussel de gekste dingen mee. Volgens Belgische journalisten moesten gisteravond Slaats—v. Kempen aan den kop staan, maar hoe ze aan die ver- liesronden komen, begrijpt alleen de jury. Met de gebr. Vroomen is het al net zoo gegaan. Iedereen verwachtte Zaterdag avond, na een felle jacht, dat de Vroomens winstronden hadden; de jury vertelde, dat het verliesronden waren. Intusschen loopen Magne—Buysse uit stekend en Aerts—Schön. goed in vorm. Maar de strijd is zwaar en niemand durft voorspellen, wie de winnaars zullen zijn. De stand Zondagnacht 12 uur was: 1MagneBuysse. Op 1 ronde: 2. Aerts—Schün. Op twee ronden: 3. DepauwVan Neve- le; 4. Hürtgen—Ippen; 5. Haemerlinck— Billiet. Op drie ronden: 6. Charlier—Deneef7. SmetsMartin; 8. HaesendonckVerrey- ken; 9. Van Kempen—Slaats; 10 Di Paco— Piemontesi. Op vier ronden: 11. Van Vlockhoven— Van Buggenhout. Op vijf ronden- 12. Loncke—Huys; 13. Pijnenburg—Wals; 14 Duray—Morier. Op zeven ronden: 15. Ermer—Bonduel; 16. Haegelsteen—Anhes. Op acht ronden: 17. Gebr. Vroomen. Zondag werden de wedstrijden op home trainers, voortgezet. Dit was de vijfde dag van een zesweeksche serie. De door A. S. V. Victrix georganiseerde wedstrijden worden door zeer velen met genoegen bezocht; de tijden die gemaakt worden mogen er zijn. De hieronder volgende uitslagen van gisteren geven een kijk cup die prestaties, wanneer de vorige uitslagen gevolgd ziin. A Klasse 500 Meter. 1. Jb Kager 21 min. 58 1/5 sec.; 2. J. Groot; 3. K. Stehr; 4. P. Zandvoort; 5. J. Pronk. J B Klasse 5000 Meter. 1. A. v. d. Veer 4 min. 3 sec.; 2. C. Eg- bergen; 3. Jb. Schipper; 4. F, fial; 5 C Groenewoud—Kramer. C. Klasse 1000 Meter. 1. W. Visser 45 4/5 sec.; 2. D. Veldt; 3. P. Evers; 4. J. v. d. Sluis; 15. K. Küsdl Junioren 500 Meter. L Jb Stroet 27 sec.; 2. J. Ravenstein; 3 C. Kusch; 4. W Pranger. Schaatsenrijden. Een zware sneeuwstorm heeft te Davos gewoed mot het gevolg, dat toen gisteren de wedstrijden in het hardrij den op de schaats zouden worden voort gezet, niet minder dan 75 c.M. sneeuw op de ijsbaan lag. Tractors en 500 moes ten er aan te pas komen om de baan weer sneeuwvrij te maken en na eiken rit moest de baan weer worden schoon geveegd. Dat deze bijzondere ongunstige omstandigheden de tijden van ad® rl-i~ ders nadeelig heeft beïnvloed, is eigen lijk vanzelfsprekend te noemen. Langendijk heeft uitstekend gereden. Hij startte tegen Ballangrud en hield den Noor goed bij. Ballangrud werd eer ste in 8 min. 44.4 sec., den besten tijd vn.i den dag, terwijl Langendijk's tijd 8 min. 47.2 bedroeg. Op dezen afstand werd de Duitscher Sandtner derde in 8 min. 52.8 sec., hetgeen een nieuw Duitsch record beteekend^. Het oude record stond op zijn naam met een tijd van 8 min. 55 sec. Dijkstra is op de 5000 M. met zijn rij den niet erg gelukkig geweest, hetgeen hem tenslotte de derde plaats kostte in het eindklassement. Koops, Stelling de Boer en Akerboom hebben zeer goed gereden en hun tijden stelden niet teleur. Het resultaat over de 5000 M. was 1. Ballangrud (Noorwegen) 8 min. 44.4 sec.; 2. Langendijk (Nederland) 8 min. 47.2 sec.; 3. Sandtner (Duitschland 8 min. 52.8 sec.; 4. Sames (Duitschland) 9 min. 3.6 sec.; 5. Dijkstra (Nederland) 9 min. 4 sec.; 6. Koops (Nederland) 9 min. 9.6 sec.; 7. Andriksons (Letland) 9 min. 9.8 sec.; 8. Stelling de Boer (Ne derland) 9 min. 10.6 sec.; 9. Akerboom (Nederland) 9 min. 11.4 sec.; 13. Blaisse (Nederland) 9 min. 27.2 sec.; 14. Roos Nederland 9 min. 29.4 sec. Het eindklassement, berekend over de resultaten van de 500, 1500 en 5000 M. luidt: 1. Ballangrud (Noorwegen) 143.31 pt. 2. Langendijk (Nederland) 147.45 pt.; 3. Sandtner (Duitschland) 148.95 pt.; 4. Dijkstra (Nederland) 149.07 pt.; 5. An driksons (Letland) 149.51 pt.; 6. Slanec (Oostenrijk 149.71 pt.; 8. Koops (Neder land) 151.03 pt.; 9. Blaisse (Nederland) 152.32 pt.; 13. Stelling de Boer (Neder land) 153.66 pt.; 14. Roos (Nederland) 156.01 pt.; 16. Koning (Nederland) 156.74 pt.; 22. Akerboom (Nederland) 163.21 pt. Wandelen. Zondag werd de twede wandeltocht gehouden door de gymnastiek vereeni ging „Hercules" en Hygiea". Deze tocht was ongeveer 20 K.M. Zonder uitvallers werd de tocht volbracht. Dat er tippelaars zijn die voor geen kleintje vervaard zijn is dezer dagen ge bleken. De heer G Blaauboer van Oud karspel vertrok de vorige Maandag van huis om 2 uur 's middags met als eind doel den Haag, waar hij den volgenden dag om half één arriveerde. De afstand bedroeg 96 K.M. Kegelen. In een Zondagmorgen in 't gebouw „de Unie" belegde vergadering, waar afgevaardigden van nagenoeg alle Alk maarsche- en Schager kegelclubs, zoo mede de heer Verschoor, secretaris van den Armenraad, aanwezig waren, zijn de data der kampioen-wedstrijden van den A. K. B., waaraan verbonden liefda digheidswedstrijden ten behoeve van Alkmaarsche- en Schager armen, vast gesteld op Zondagen 24 Februari en 3 Maart a.s. De bondsvoorzitter, de heer Joh. Die pen, die de vergadering met een gebrui kelijk woord van welkom opende, deel de mede dat burgemeester van Kin schot de wedstrijden zal openen. De kampioenwedstrijden, welke op 2 banen in de Unie en 2 in Centraal zullen wor den verkegeld, zijn gesplitst in klasse A en B benevens de dames-afdeeling. Voor iedere afdeeling zijn gouden ke gels beschikbaar gesteld. Daar men in de Unie over 6 banen de beschikking heeft, zijn er 2 bestemd voor de vriie baan en 2 voor de ze «e- lukswedstrijden. Voor deze wedstrijden zijn door clubs, bondsleden e. a. reeds vele prijzen in geld en natura toegezegd, de secretaris, de heer Oostinga, deed althans voorle zing van ingekomen lijsten, waaruit we stipuleeren: brandstoffen, peulvruchten, brood, rijst, wollen dekens enz. enz. Zij die nog niet in de gelegenheid waren hun wenschen hieromtrent kenbaar te maken, kunnen dit alsnog bij den heer Oostinga, Voormeer alhier, doen. De netto opbrengst van deze wedstrijden zal ter beschikking worden gesteld van den Armenraad, terwijl ook de prijzen in natura via deze instelling zullen worden verdeeld. Om nu T batig saldo dezer 2 kegel-Zondagen zoo hoog moge lijk op te voeren, zijn de wedstrijden zoodanig ingesteld dat minder goede ke gelaars en ook zij, die nog nimmer een kegelbal in de handen hebben gehad, gelijke kansen hebben om prijzen te ,is „e malldore„ een kegelterm le bezigen, de senioren Er wordt dus een tweeledig doel be oogd, n.1. propaganda maken voor de SelRSïïS. te Len schitterende gelegenheiH rinrKoi ve voor niot-keKe,„L(ffC"drad),,?d",: kennis te maken met de gezondï Pn 1 bil uitstek gezellige kegelsport De vergadering, althans een'deel hier van, de meening toegedaan zijnde dat zóóvelen zich zullen opmaken om op 24 dezer en 3 Maart te gaan kegelen vreesde dat 2 dagen te kort zullen blij' ken te zijn 0111 alle adsp.-kegelaars(ters) de gelegenheid hiertoe te geven, waaren de voorzitter de geruststellende mede- deeling deed dat zoo noodig hier noe een 3e Zondag aan toegevoegd zal wor den. Nadat nog eenige zaken van meer in- temen aard waren besproken, sloot dè voorzitter pl. m. 1 uur deze geanimeerde vergadering. Zwemmen. Gistermiddag werden de in ternationale zwemwedstrijden te Aken voortgezet, waarbij Mooi van de H.P.G er op bijzonder fraaie wijze in slaagde het Nederlandsche record 100 Meter vrij slag te verbeteren met 0.8 sec. en te brengen van 1 min. 1.4 sec. op 1 min. 0.6 sec. Willy den Ouden ondervond weer weinig tegenstand op de 100 Meter vrije slag. Zij won zooals zij wilde in 1 min. 6.6 sec. Ook op den rugslag werd Willy den Ouden gemakkelijk eerste. In de finale 100 M. vrije slag heeren kwamen Mooi, Heibel, Lenkitsch en Ft. scher. Fischer had van begin tot eind de leiding, terwijl Mooi en Lenkitsch om de tweede plaats streden. De H.P.G-er, die een record-poging deed, wist op het laatste gedeelte fraai naar voren te ko men en als tweede te eindigen in den fraaien tijd van 1 min. 0.6 sec., hetgeen een nieuw Nederlandsch record betee- kende. Het record stond tot nu toe op 1 min. 1.4 sec en dit was in het bezit van hemzelf. Deze recordverbetering is des te fraaier, indien men bedenkt, dat de baan algemeen wordt beschouwd als zeer zwaar. Steeds dichter komen de tijden van de Nederlandsche heeren tot de 1-minuut- grens en waarschijnlijk zal het niet zoo heel lang meer duren, dat de 100 M. in een minuut zal worden afgelegd. Uit de resultaten blijkt overigens duidelijk, dat onze heeren zwemmers momenteel op internationaal peil zijn gekomen. De resultaten luidden: 100 M. vrije slag dames: 1. Willy den Ouden (R.D.Z., Rotterdam) 1 min. 6.6 sec.; 2. Willy Schroeder (Dortmund) 1 min. 15.2 sec. 100 M. rugslag dames: 1. Willy den Ouden (R.D.Z., Rotterdam) 1 min. 19.9 sec.; 2. Christl. Rupke (Ohligs) 1 min. 24.1 sec. 200 M. schoolslag dames: 1. Martha Genenger (Krefeldi 3 min. 6.2 sec.; 2. Friedl Wollschlager (Duitsburg) 3 min. 10 sec.; 3. Jo Stroomberg (IJ) 3 min. 15.8 sec. 100 M. vrije slag heeren: Finale: 1. Fischer (Bremen) 1 min. 0.2 sec.; 2. Mooi (H.P.G, Heemstede) 1 min. 0.6 sec. Nieuw Nederlandsch record. Verliezerswedstrijd: 1. Kreffer (D.J.K., Amsterdam) 1 min. 2.4 sec.; 2. Haas (Keulen) 1 min. 2.5 sec. 200 M. vrije slag heeren: Finale: 1. Lenkitsch (Aken) 2 min. 20.3 sec.; 2. Heibel (Bremen) 2 min. 20.9 sec.; 3. Mooi (H.P.G, Heemstede) 2 min. 24.6 sec. Kolven. Vriendenkring te Noordscharwoude, supe rieure klasse: C. Langendijk Pzn. (596) 132 p.; G. Deutekom (531) 108 p.; O. Hop (530) 132 p. Op Maat te Zuidscharwoude, eerste klas- se: P. Goet (544) 124 p.; J. J. Reijne (372) 135 p.; P. van der Welle 449) 96 p. Personeele kolvers: K. Quant, Onder Vrienden, sup. klasse (598) 146 p.; F. Muile- boom, Ons Genoegen te Noorascharwoude, eerste klasse (454) 96 p.; 2e klasse: Jb. Zijp, Gezellig Samenzijn te Zuidscharwoude (451) (466)' 127 Volharding te Oudkarspel Biljarten. ca- wei se- h.s. 104 72 92 105 64 76 60 51 r Een geflatteerde overwinning! Leven de rood witte Alkmaar- ders in een periode van reactie? Enkel een strafschop kon de eer redden. vier ontmoetingen slechts twee winst punten opleverden en een doelsald van 715, dan trekken we een slotconclusie dat de Alkmaarsche Boys, in een pe riode van reactie zijn terecht gekomen. Met cnlzele weken rust in zicht, kun nen de resteerende competitiewedstrij den mogelijk weer met succes /orden verwerkt, daar men dan ook steil.g niet over onvolledigheid zal hebben te kla gen. Om op de Assendelfters terug te komen. Een ploeg met uitblinkers is het ni.it. Het teaui speelt vrij constant, weet van ingrijpen, hard werken en houdt bij voorbaat van open spel. Het is een forsche maar een sympathieke De wedstrijd. NEDERLANDSCH B-ELFTAL— LUTON TÓWN. Definitieve samenstelling. DE BRUSSELSCHÈ ZESDAAGSCHE. A. S. V. VICTRIX. DE NEDERLANDERS TE DAVOS. Langendijk wint den tweoden prijs. Eindklassement. WANDELSPORT IN NOORDSCHARWOUDE. KEGELSPORT EN LIEFDADIGHEID. NEDERLANDSCHE ZWEM- SUCCESSEN. LANGENDIJKER KOLFBOND. De laatste ronde van de wedstrijden van den Langendijker kolfbond voor de eerste en tweede klasse werd in de baan van den heer Th. Rijper gespeeld. Thans is de uitslag als volgt: De getallen tusschen haakjes geven bet totaal der vier vorige ronden aan: Gezellig Samenzijn te Zuidscharwoude, eerste klasse: G. Mettes (518) 135 p.; D Rij per Sr. (516) 128 p.; D. Rijper Jr. (566) n g. Volharding te Oudkarspel, superieure klas se: P. Langendijk Cz. (534) 137 p.; P. Gel der (513} 132 p.; G Vlug (577) 108 p. Ons Genoegen te Zuidscharwoude, tweede klasse: A. Moeijes (404) 127 p.; C. Hopman (429) 76 p.; Sj. Maakal (454) 76 p. Onder Vrienden te Oudkarspel, eerste klas- se: A. Eecen (488) 111 p.P. Kostelijk (497) 138 p.; O. Bakker (495) 89 p. Vriendenkring, tweede klasse: I. T. Koste- 'JM4.9.7) 1,1 P'» L- Mallekote (513) 1.3 f i (4¥)) 120 P-J c°n» II: K. Boot (516) 120 p.; G. Langedijk (481) 117 p.; Bakker (524) 108 p. Tweede klasse: J. du Burck (464 94 p.j C. Berkhout (565) 117 p.; M. Vlug (440) 100 p. VAN BELLE HFROVERT EEN WERELDTITEL. De wereldkampioenschappen biljarten, re 'Jzijn gisteren geëindigd. De van Belle werd weer titelhouder en nog onges agen Sweering maakte de hoogste ne van het tournooi. De uitslag is: gew. ptn alggeffl Van Belle (België) 8 2400 14.20 Cote (Frankrijk) 6 2228 9.94 Davin (Frankrijk) 5 2328 10.34 Sweering (Nederland) 5 2330 9.74 De Doncker (België) 5 2231 8.08 Van Vliet (Neder'and) 3 1915 7.88 DeGasparin (Frankr.) 3 1980 7 61 Domingo (Spanje) 1 1458 5.85 De MuIder(België) - 1733 6.11

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10