e l HET GEHEIMZINNIGE UNDHUIS Qememtecadm 'JkaviHciaat 'Ilieuws ®o©o®®® Jladioprogtamma fauiUetm t, OUDE NIEDORP Vrijdagmiddag vergaderde de raad. De voorzitter opende met liet uitspreken van een nieuwjaarswensch. Spr. merkte op, dat het jaar 1935 niet al te optimistisch kan Worden bezien. Het afgeloopen jaar is voor de gemeente ongunstig geweest. De menschen zoeken een beteren werkkring en om die te vinden, gaan ze naar de atad. Ook de bestaande werkloosheid werkt daaraan mee. Men tracht door zich in een atad" te veatlgen, ook als men werkloos la, in een betere positie te komen, hoewel dit dan daar nog geruimen tijd kan duren. Om tenslotte te komen tot een betere fi nancieels positie der gemeente ia samenwer king een eerste vereiachte. Spr. riep de raads leden op met het dagelijkscn bestuur in alles mede te werken. Om de gemeente daarbij te helpen, verleent het rijk onderstand. De be dragen, die daarvoor beschikbaar worden ge steld, moeten worden terug betaald. Dit achtte apr. bij eenigazina beter worden der toestand heel goed mogelijk. Er zal een tijd aanbreken, dat de gemeente zich weer zelf standig kan redden. Ingekomen was een besluit van Oed, Sta ten van Noordholland, waarbij het beroep, vanwege de Vereeniging tot oprichting en in standhouding van een Neutraal Bijzondere School aan de Langereia ingesteld, tegen het besluit van den raad dezer gemeente, d.d. 27 September 1934, ongegrond wordt ver klaard. Een schrijven van den minister van finan ciën, waarbij aan deze gemeente een voor schot wordt verleend uit 's Rijks kas, tot een maximum van 1350 ter uitbetaling van het door den heer P. van der Fluit benoo- digd bedrag voor de verkrijging van een plaatsje ingevolge de landarbeiderswet. Tenslotte werd nog voor kennisgeving ven van Oed. Staten, aangenomen een houdende vergadering van hunne beslissing ten aanzien van de begrooting dezer ge meente voor den dienst van 1935 en waarbij aan het gemeentebestuur de machtigingen worden verleend, als bedoeld in het eerste en tweede lid van art. 246 der gemeentewet. Dit artikel houdt in, dat wanneer Oed. Staten hunne goedkeuring niet aan de be grooting hebben verleenn voor het jaar waarvoor de begrooting moet dienen, zij het gemeentebestuur machtigen uit de posten der begrooting uitgaven te doen, voor zoo ver daartegen bij hen geen bedenking be staat, Zij machtigen dan tevens het ge meentebestuur tot ontvang van zoodanige in- kom'sten, waartegen zij geen bedenking heb ben. De voorzitter merkte op, dat deze machti- ging voor Oude Niedorp in haar omstandi heden wel bijzonder moet worden genoem Vorig jaar is deze machtiging althans niet verleend. Hij meende hierin, schertsender- wijs zich uitdrukkende, een herleving der zelfstandigheid te zien. Ingekomen is een schrijven van Oed. Sta ten, waarbij toegezonden wordt een expeditie van hun besluit d d. 19 December '34, waar bij het bedrag, i art, 42 van K, B. van 4 Nov, 1929 door de letter U voorgesteld, terzake de financieele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten, voor deze gemeente voor het rekeningsjaar 1932 is vastgesteld. B, en W. stelden voor tegen deze beslis sing van Oed. Staten in beroep te gaan Naar hunne meening is bij de vaststelling der uitgaven voor onderwijs een bedrag van 2493,43 ten onrechte niet in aanmerking genomen Dit bedrag heeft betrekking op rente van kasgeld, doeh in dit geval kan moeilijk van kasgelarente gesproken worden, aange zien het hier feitelijk betreft financiering van kapitaalsuitgaven door middel van een bij het Rijk gesloten kasgeldleening, waar voor tijdelijk geen vaste leening kon worden gesloten. De voorzitter merkte op, dat het door B en W, voorgestelde beroep moet uitgaan van den raad. Voor het voor de kapitaalsuitgave benoodigde geld kon indertijd geen gelalee- ning worden gsloten. In het eind van het vorig jaar is echter en geldleening daarvoor en voor nog eer uitgaven aangegaan. Hier uit blijkt, ook al voldoende, dat de uitgave tijdelijk uit kasgeld is bestreden, Spr. merkte op, dat het theoretisch misschien juist is, dat deze uitgave niet mocht worden mede geteld bij de uitgaven, waarnaar de factor u wordt berekend, maar billijk is het niet. Z. i., welke meening ook werd voorgestaan door het college van B, en W., is het niet juist om de.uitgave van 2493.43 niet mede te tellen. Met het oog daarop stellen zij het instellen van beroep voor. Andere genieenten zijn in eenzelfde geval geplaatst geweest en hebben tenslotte gelijk gekregen. Deze gemeente moet het daarom ook probeeren. De raad vereen igde zich met het voorste! van het dagelijksch bestuur. Een schrijven van de R.K. Landarbeiders- bond, houdende verzoek er voor te willen zorgdragen, dat het schaftlokaal voor de arbeiders, werkzaam bij de werkverschaffing in den Wieringerpolder, hetwelk aan één open is, wordt dichtgemaakt. B. en W, hebben zich te dezer zake gewend naar de directie van den Wieringerpolder, doch hiervan werd bericht ontvangen, dat deze om principieele redenen niet bereid is om aan de schuilkeeten veranderingen aan te brengen. B, en W. zijn echter van meening, dat het evenmin op de weg der gemeente ligt, om deze verbeteringen aait te brengen. De voorzitter zeide, dat de bond zich tot de bevoegde instantie moet wenden om in den bestaauden toestand der schuilkeeten, die ook als schaftlokaal worden gebruikt, verande- ring te brengen. Het aanbrengen van ver betering is wel gewenscht, doen een zaak der gemeente is dat niet. Een schrijven van het bestuur van de ver eeniging Plaatselijk Belang, waarbij ver schillende aanmerkingen worden gemaakt op de wijze, waarop in deze gemeente op de straatverlichting wordt bezuinigd, en waar bij wordt verzocht, dat hieraan een einde wordt gemaakt. B. en W. stelden voor deze aangelegenheid In hunne handen te stellen ter afdoening. De voorzitter gaf een toelichting. KOEDIJK Vrijdagavond werd door de Coöperatieve Aan- cn Verkoopver. Koedijk haar jaarver .adering gehouden in het lokaal van den icer Jb. Groot, o.l.v, den heer P. Zwetsman. De voorzitter opende met een woord van welkom. Medegedeeld werd dat er weer een overeenkomst is gesloten met den uitvoerder, den heer C. Beets, van de E.N.C.K.; dat de vereeniging op een gezonden toestand kan bogen. Omdat het bestuur de ringvergade- ring van het CentraaLBureau in Amst. had bezocht achtte men het niet noodig de groote vergadering te bezoeken. De heer W. Butter wilde een adres naar het Centraal Bureau zenden op dat dit aan de regeering den toestand der noodlijdende bedrijven kan doorzenden, zoodat de leden geen hulpmest kunnen bekomen. Dit zou ook nadeelig zijn voor het Centraal Bureau. De voorzitter zeide dat het Centraal Bu reau dergelijke adressen doorgeeft aan de Landbouwvereenigingen en achtte het meer het werk van het C. B. van de veilingen om werkzaam te zijn in het belang der tuinders. Besloten werd om een adres te zenden aan het Centraal Bureau. De voorzitter bracht de winst- en verlies rekening 1934 uit met als eindcijfer in ont vangst en uitgaaf 17562.90 met een winst van 14.50, welke op de reserve wordt ge plaatst, De balans geeft als "eindcijfer aan 13794.78. Beide werden goedgekeurd Uit het jaarverslag zij vermeld, dat de be stuursvergadering ten huize van de uitvoer der Beets, bijna altijd voltallig bezocht is. Tusschen 26 en 27 April is er een belang rijke partij hulpmest ontvreemd waar tot nog toe niets van is vernonen. Het ledental is constant gebleven, nl. 144. De omzet van de hoeveelheid hulpmest is merkbaar hooger dat het voorgaande jaar. Voor 1935 zijn al weer wat zaken gedaan en liggen de voor raden gedeeltelijk in het parkhuis, De voorzitter dankte den heer Slotemakei voor het vele werk dat hij voor de vereeni ging heeft gedaan. Ook de heer Beets bracht den scheidenden secretaris zijn dank voor de prettige samen werking De heer Schipper sprak een waar deerend woord. Er zal een herinnering aan den scheidende secretaris worden aangebo- den. Het gesprokene werd met applaus begroet. De bestuursverkiezing gaf to* uitslag, dat in de plaats van den heer P. Slotemaker, die zich wegens hoogen leeftijd niet meer be schikbaar stelde, gekozen werd de heer Joh Blaauwboer. Als plaatsvervangend bestuur werden her kozen ae heeren Jb. Brouwer en D. de Waal en gekozen de heer A. Molenaar. Het pre- centiegeld van het bestuur werd hetzelfde gelaten als voorgaande jaren. Gepoogd zal worden een filmavond te geven door de chilimaatschappij. De heer w. Butter vroeg met de aan staande demonstratie op Dinsdag e.k. de medewerking yan de Cööp. Ver. om een adres te zenden aan den burgemeester. Besloten werd hieraan instemming te be tuigen, daar het bestuur van oordeel is da, hulp voor de bemesting tcq zeerste nooodig is, Na bespreking van huishoudelijke zaken, bracht de voorzitter een hartelijk woord ano onzen tuinbouw-onderwijzer, het hoofd der School den heer Stuffers en na een ernstige bespreking voor de steun aan onze vereeni ging sloot de voorzitter de vergadering. In de hierna gehouden verkiezing van een secretaris werd gekozen de heer Jb. W. Bol- dewljn, die de benoeming aannam. WINKEL Door den Winkeler Bes+uurdenbond werd in de tooneeizaal van den heer R. Laan een propaganda-avond gegeven, waarin, voor het talrijk opgekomen publiek, een jede gehouden wera door den heer K. de Boer van den Centr. Bond, waarin uitvoerig werd uiteengezet het groote nut der coöperaties als iets, nauw verwant, aan de modern georga- niseerde arbeiders-organisaties, teneinde daardoor te komen tot betere maatschappe lijke toestanden tot breking met het kapi talistische stelsel, dat vooral in deze tijden ongeschikt is gebleken. Vooral de aanwezige vrouwen werd het op het hart gedrukt vol- verbruikster te zijn of te worden van haar coöperaties en daarmede het geluk van hun gezin te dienen. Na de pauze zou het woord worden ge voerd door den heer Hillebregt, ho«d- bestuurder van den Bakkersgezellenbond, doch deze was tengevolge van ongesteldheid verhinderd, zoodat tot slot nog een film werd vertoond, waarin werd weer gegeven hoe een anti-coöperatist na zich te hebben overtuigd van de heilzame werking der coöperatie en de goede hoedanigheden van haar producten, een grooter voorstan der der coöperatie wordt BLOKKER In de vergadering van den gemeenteraad is tot wethouder benoemd de heer E. van der Laan. ANDIJK In de vergadering van den gemeenteraad werd besloten om in daarvoor jn aanmer king komende gevallen van gemeentewege steun te verleenen in de bijdrage van werk- loozen aan het ziekenfonds. f! UITGEEST Donderdag vergaderde het bestuur der V. V. V. in het café Baltus In combinatie met de besturen der winkeliensvereeniging, de B1 oem isten vereen iging Bloembollencultuur, de onderlinge kweekersvereeniging en Zeil en Waterspcrtvereenigipg. De besprekingen gingen In hoofdzaak over de in de maand Meir te houden winkel week annex bloemententoonstelling. Alle besturen zegden hiertoe hun volje medewerking toe. Andere vereenigingen zullen worden aangezocht hieraan ook hunne medewerking te verleenen. ,v De vereeniging van Spoorwegpersoneel zal worden verzocht hieraan mede te werken door voor deze gelegenheid in de buurt van het station een eerepoort op te richten. EGMOND BINNEN Verkoop. Donderdag werden ten overstaan van no taris Stuyt verkocht 9 perceelen bloembollen land, groot 7.69.44 H.A. met nieuwe schuur. Het geheel werd gekocht door den heer J Valkering Fz. te Limmen voor de som van 19270. EGHOND A, D. HOEF Uitvoering. Donderdagavond werd in café Palsma voor een geheel gevulde zaal de eerste uit voering gegeven van het Hoever Fanfare corps onder leiding van den heer W. Wester De heer Wester opende de avond met een woord van welkom. Daarna, zoo vervolgde de heer Wester, was hem de aangename taak opgedragen den Edelachtbaren Heer Burge meester als beschermheer der vereeniging te installeeren. Bij afwezigheid van mevrouw Bos, die door ongesteldheid verhinderd was, wera den burgemeester een mooi bouquet aangeboden. t Dinsdag 5 Februari. HILVERSUM. 1875 M. (AVRO- uitz.) 8.— Gr.pl, 9.— Ensemble Rentmeester-. 10.— Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Ensemble Rent meester, (verv.) 11.Causerie mevr. R. Lotgering—Hillebrand. 11.30 Orgelconcert Fr. Hasselaar mmv, L. Smitshuyscn, bas-baciton. 12.30 Or.pl, 1,30 Zang door mevr. 0. Weynschenk—Hogenbirk, so praan. tgb. Veen, piano en Boris Leniky, viool. 2.15 Omroeporkest o. 1. v. A. van Raalte. 3.-—4.— Knip cursus. 4.15 Or.pl. 4.30 Radio- kinderkoorzang olv, J. Hamel. 5.— Voor kleine kinderen, 5.30 Jeugd- halfuur voor de VPRO olv. ds. B. J. Arls, 6.— Het AVRO-Aeoiian- orkest. 6.50 Joh. Mol: Onze aard- appelen- en groentcnhandel. 7.— Kamermuziek door het Münchener Fiedel-Trio. 7.30 Engelsche les Fr. Fry, 8.— Vaz Dias. 8.05 Omroep- orkest olv. A. van Raalte, mmv. Th. Denijs, bas-bariton. 8.45 Concert door het Lyra-Trio. 9.15 Omroep orkest olv. A. van Raalte. 9.45 Ver volg van „De drie Musketiers" van Dumas. Bew. Riddle en Guthrie. 2e deel. 11.- Vaz Dias. 11.10-12.- Uit „La Gaité", Amst.: Jack de Vries en zijn Ensemble. HUIZEN, 301 M. (K- R. O.-uitz.) 8.-9.15 cn 10.-Gr.pl. 11.30 12.Oodsd. halfuur. 12,15 Or.pl. en orkestconcert. 2.— Vrouwenuur. 3—4.— Modecursus. 4.15 Zang en Orkestconcert. 5.15 6 iano. 4,30 ,'erv. zang en piano. 5.30 Or.pl. 5 45 Orkestconcert. 6.30 Orj>l 6.40 Cursus. 7.15 Lezing. 7.35 Ör pl. 7.45 Hoorspel. 8.— Vaz Dias. 8 05 Orkestconcert m. m. v. cellist. 8.40 Hoorspel. 9.— Verv. concert. 9 35 Gr.pl. 9.45 Hoorspel. 10.— Orkestconcert en gr.pl. Om ca. 10.30 Vaz Dias. 11.—12— Popu lair concert, DROITWICH, 1500 M. 10.35 10 50 Morgenwijding. 11.20 Orgel concert S. Toren. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Or.pl. 12.35 Het Charles Ernesco kwintet. 1.20 J, Muscant en 't Troxy Grand-orkest. 2.25 Voor de scholen. 4.20 Lezing. 4.40 Het Noitert Wethar Trio en J. McArden, sopraan. 5.35 't Lon* densch Zigeuner-orkest olv E. Leg- gett. 6.20 Ber. 6.50 Hgndel-concert. 7.10 Fransche les. 7.40 Or.pl. 7.50 Lezing. 8.20 Variété-progr. 9.20 Lezing. 9.35 Voordr. 9,50 Ber. 10.20 Lezing. 10.40 Het Leslie Bridgewater kwintet en Doris Vane, sopraan. 11.35—12.20 Dansmuziek door Lew Stone en zijn orkest. RADIO-PARIS, 1648 M. 7.20 en 8 20i0r.pl. 12.20 Orkestconcert olv, KALUNDBORO, 1261 M. 11.20 —1.20 Concert uit rest. Ritz. 2.50 (j 4.50 Omroepoikesi olv„ Grön- dahl. In de pauze: Piano-recital. X 7.20 Werken van Kurt Welll olv, F, 9 Mahler. 8.10 Or.pl. 8.15 Hoorspel. 9.— Or.pl. 9.05 Actueel halfuur. 9.50 Viool- en cembalo-recital, 10.15—11.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.20 Or.pl. 6.35 Orkestconcert olv. Oielnlk. 11.20 Hans Busch en zijn orkest 12 35 Or.pl. 3.20 Omroepklein- orkest. 6.20 Pianorecital E. Orape. 7.30 Zie Dcutschlandsender. 8.20 „Hoch Icbe der Mann mit dem hohen Hut", spel olv. Probit. ROME, 421 M. 8.05 Concert m. m. v. orkest en F. Sauer, orgel 9.20 Radio-toonecl. Hierna Orkestcon» eert. BRUSSEL, 322 en 484 M 322M.; 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroeporkest o. I. v. Gason. 1.50—2.20 Or.pl. 5.20 Salon-orkest olv. Douliez. 6.50 en 7.35 Or.pl. 8.20 Omroeporkest olv. Gason. 10.30-11.20 Or.pl. 484 M.: 12.20 Salon-orkest olv. Dou. liez. 1.30-2.20 Or.pl. 5 20 Orgel- concert. 6.35 Or.pl. 7.— Piano recital. 7.20 Or.pl. 820 Salon orkest olv. Douliez mmv. zang soliste. 10.30—11.15 Or.pl. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Dansmuziek door de Goldene Sieben". 8.20 „Februar", maandelijksch overzicht. 9.20 en 10.05 Ber. 10.20-11.20 2de deel van Berlioz' „La Damnation de Faust" (gr.pl, van Kalundborg). GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum- Lim 2: Huizen. Lijn 3: Keulen 811.20, Ka- lundborg 11.20—12.20. Brussel VI. 12.20-14.20, Scott. Rtg. 14.20- 14.50, Kalundborg 1430—15.20^ Keulen 15.20—16.50, Droitwlch 16.50-17.20, Brussel VI. 17.20- 18.55, Wcenen 18.55-21.35, Brus- sel Fr. 21.35-23.20, Kalundborg 23.20-24.-, Lijn 4: Parijs Radio 8.05—8.50, Droitwich 10.3511.05, Lond, Reg II.05-11.20, Droltwich 11.20 11.50, Lond. Reg. 11.50-13.20, Droitwlch 13.20—14.20, Lond. Reg. 14.20-17.35, Droitwich 17.35— 18.20, Keulen 18.20—18.55. Lond. Reg. 18.55-20.20, Droitwlch 20.20 -21.20, Lond. Reg. 21.20-24.—, Hierna werd het Wilhelmus geblazen. Burgemeester Bos sprak allereerst zijn spijt uit, dat mevrouw deze avond niet kon meemaken. Spreker had eerst geschroomd het beschermheerschap te aanvaarden en had het corps aangeraden eerat maar eens -voor het publiek te spelen. Deze avond was dan thans gekomen en met blijdschap nam spr nu het beschermheerschap aan. Ook mevrouw Wester mocht een bouquet in ontvangst nemen als vergoeding voor de vele avonden, die de heer Wester voor de ver eeniging moest opofferen. Den heer Wester werd een fraaie dirigeer stok aangeboden, waarvoor hij zijn harte- lijken dank uitsprak. Daarna wera het programma afgewerkt. Een achttal nummers werd geblazen en zon der uitzondering kan worden gezegd, dat er uitstekend werd gespeeld. Het publiek was dan ook vol bewondering wat in dezen kor ten tijd van het bestaan aer vereeniging reeds werd gepresteerd. De humorist Schrama zorgde voor aardi- dank. Tot slot uitte de burgemeester nog den wensch, dat deze goed geslaagde avond voor het publiek aanleiding mocht zijn de ver eeniging te steunen, opdat behouden, wat door ijver van gene reeds was verkregen wil hier kooden n leider en Jon- HEEMSKERK De leden van bovengenoemde begrafe- nisvereenlging kwamen ln jaarvergade ring bijeen. Gememoreerd werd o.m. dat de teraar debestelling van 4 leden en 14 nlet-leden verzorgd was geworden. Het ledental bedraagt momenteel 730 Het financieel verslag wees een batig saldo aan van 3822 53. NOORDSCHARWOUDE De gerei, knapenvereeniging en meisjes- vereeniging hielden hun feestelijke dering in ae groote zaal achter kerk. jaarverga de gerrf. De heer J. Heringa opende op de gebrui kelijke wijze. De jaarverslagen der beide vereenigingen werden uitgebracht, verschillende zusterver- eenigingen feliciteerden de beide jongste ver eenigingen. Het programma voor dezen avond was groot, we noemen alleen 10 voor drachten, ernst en luim en vier onderwerpen, uit het Engelsch van Hugh Walpole en J. B. Prietsley, door H. A. C. S. 7) Het vreemde is, dat ik niet den gering- sten drang gehad heb de zaak op te geven. Iets schijnt mij hier vastgehouden te hebben. In den regel, als er niet een onmiddellijk antwoord komt, is het voor mii afgedaan. Of het een schilderij is, of boek, of vriend. Maar iets heeft mij. schijnt het, de overtui ging gegeven, dat ik, als ik ditmaal niet volhoud, de kans van mijn leven mis en dat, geloof ik, is waar. Niettegenstaande dat, had ik gisteren het land. Ilc kreeg jouw eersten brief, maar noch jij, noen Marjorie schenen bijzondere belangstelling te hebben voor mijn avon tuur. Is het niet, tusschen twee haakjes, nogal in strijd met Marjorie's aard om dat söort vrouw op te pikken, zooals jij haar sarcastisch beschrijft? Ben je er zeker van, dat je haar zuiver gezien hebt? Ik weet. wie jij bent wanneer je oip het eerste gezicht een antipathie tegen iemand hebt. Marjorie heeft een vrij goed oordeel. Ik kan jouw ge- prikkelheid, voelen trillen in je woorden, zoodat ik bijna zenuwachtig wordt bij de gedachte aan de een of andere overijlde daad van jouw kant. Jij kunt even ongedul dig zijn als ik, dat weet je. Nu, ik zat dan in dit hotel (een erg fat soenlijk oord, tusschen twee haakjes, onder gewone omstandigheden), luisterend naar net gekakel van oude dames en den regen, en een verre (maar niet ver genoeg) loud speaker. Ik probeerde het met Coleridge, ea het was als het zoeken naar een kwartje in een kerstpudding; met Clough, en het was steeds op het punt een goed gedicht te zijn, maar was het nooit heelemaal, en met Bu- chan, en ik ontdekte, dat ik mij het verhaal te goed herinnerde. Ik ging naar bed, in een afschuwelijk humeur, en, zooals het 't geval geweest is iederen nacht sinds ik haar ont moette: zoodra ik het licht had uitgedaan, was zij er, juist buiten mijn bereik, maar het leek mij, alsof zij mij de een of andere boodschap gaf. Ik kon niet slapen, stond op, ging naar buiten, wandelde door de kale straten, die glommen na den regen en ver wonderde mij wat er met mij gebeurd was. Ik. die tot nu toe geleefd heb om een goed schilder te worden en nu, als Gabriël van den kerktoren naar beneden was gevlo gen, en mij de keus had gegeven om óf te schilderen als El Oreco óf mijn liefste te vinden, dan zou ik, zonder een oogenblik te aarzelen, het tweede gekozen hebben Den volgenden morgen (juist dezen mor gen) was ik moe en knorrig en, ik meen een beetje de kluts kwijt. Toen kwam jouw twee de brief om mij op te knappen en hij deed mij zooveel goed als maar mogelijk is. Jij en Marjorie schenen zoo geestelijk gezond en reëel, en jij liet dat oude mensch en haar troep zóó voor mij leven, dat ik op hetzelfde oogenblik had kunnen gaan zitten en ze al len geschilderd hebben. Ik ging ook zitten om een brief aan jou te beginnen en viel in een diepen slaap! Ik sliep tot de lunch als een uitverkorene, droomloos, pijnloos en ik ontwaakte met een vreemde zekerheid, dat dit avontuur van mij binnenkort een gunsti- gen keer zou nemen. Na de lunch ging ik naar Chaplin's win kel om een paar boeken te halen. Wonder boven wonder regende het niet, de lucht was frisch en helder, de menschen op straat hadden het druk en waren gelukkig. Ik stond juist binnen vóór de deur, Cnaplin naast mij, daar hij mij 'n uitgave van bou- they's Docfor liet zien. Opeens was de kleine winkel een andere geworden. „Hè, daar is de zon!" riep ik, keek door de glazen deur en daar waren: vlug de straat oploopend, rechts noch links kijkend, mijn meisje en mijn slappe jongeman. Toen zij langs de deur voorbij liepen, raakte ik Chaplin's arm aan. „Wie is die dame?" vroeg ik hem, zoo kalm als je maar wilt. „Ik heb haar ergens in Londen gezien". Hij keek en zei toen doodgewoon, niet we tend natuurlijk, dat hij bezig was voor mij de poort van het Paradijs te openen: „O, dat is miss Rosett miss Jean Rosett en haar broer". „Wonen zij in Keswick?" vroeg ik dood- Eewoon, terwijl ik de bladzijden van „The >octor" omsloeg. „Neen. Zij wonen met hun vader in Oar- rowdale. Farthing Hall, zoo heet de plaats. Mr. Rossett's familie heeft daar al vele ge neraties gewoond. Een vreemd oud hui. Een afgelegen stuk van het dal ook. Ik zou er geen zin in hebben om daar te wonen". „O ja", zei ik, „is dat de heele familie?" „Er is ook nog mr. Rossett's zuster. Me vrouw Rossett is al tien jaar dood. Een vreemd heer die mr. Rossett". „Vreemd?" vroeg ik. „Ongewoon. Niet als andere menschen". Hij draaide zich om en ging weg om zijn aandacht te wijden aan een klant. Ik had mijn gegevens intusschen, al wat ik noodig had, en vreemd was, dat de namen Garrow- dale, Rossett, Farthing Hall in mijn her sens gestampt waren van het oogenblik af, dat ik ze voor het eerst hoorde, alsof ik ze mijn geheele leven gekend had. En Jean. Jean, Jean, Jean! Ongetrouwd. Die lieveling wist ik niet, dat zij het moest zijn? Nu niet meer, Robert. Mijn hoofd gonst van plannen. Farthing Hall zal zijn deuren voor mij openen en zijn geheimen aan mij openbaren, voordat jij mevrouw Masham uit jouw Éden verdreven hebt en die dag is, dat verbeeld ik mij na het lezen van je brief, niet ver weg meer. Veel liefs aan Marjorie Je MARK. Peartree Lodge Little Hurliford, Oxon. Beste Mark, Je brief kwam met de middagpost. Ik kreeg hem juist toen ik naar het station zou gaan. Neen, mevrouw Masham is nog niet weg, maar miss Banks wel. Ik was zóó met haar ingenomen, dat ik er op stond haar naar het station te brengen en een beetje prettige drukte te maken. Zij was vochtiger dan ooit, maar zij hield zich flink, 't Oe- beurde alles bij de thee, die wij in den tuin namen, omdat het een erg warme middag iqatst opstandig geweest ia. Ik verbeeld mij» dat die Masham allesbehalve „begrijpend of „helpend" geweest is, deze laaste twee da gen en vanmorgen was zij blijkbaar uit haar humeur en ik betrapte haar op het moment, dat zij als een groote dikke sndlk naar die arme miss Banks hapte. (Het geheele hui» is vol gekibbel vanwege zenuwen en gespan* nen humeuren: wij gaan. ruzie makend en kijvend, het gouden zonlicht in en uit, »'3 een troep zwervende honden). Bij de thee hadden wij de overigens welxome scène van den worm, die zich niet trappen laat. Ik z»1 je niet vervelen met de bijzonderheden van de ruzie, die iets te maken had met c®1 inschrijving voor de een of andere vereeni ging. Miss Banks haalde een brief te voor schijn, dien zij geschreven had, waarin eöj contributie of een gift werd toegezegd, gaf hem aan mevrouw Masham te lezen en ter onderteekening. Mevrouw Masham 8aJ een gil, toen zij hem zag, gooide den bn« op den grond en zwoer, aat zij nooit e®1 cent beloofd had aan die vereeniging^ „Heusch, miss Banks", schreeuwde z~ „ik kan niet begrijpen wat u er mee bedoel dit te schrijven, zonder een opdracht va mij. Ik heb nooit aan die menschen loofd. Hoe kunt u? Ik ben hoe langer "oe meer verbaasd over u U bent eenvoudig °r weg buiten uw boekje te gaan". J vii-ji t- J «UO v** t j.» ww—. t f WW I Guillou. 9.05 Radiotooneel „Di- manche", van Roger-Marx en „Le Professeur", spel van Duvemois. 1050 Dansmuziek. V Jaarvergadering St. Barbara. nr»*«W»iWlWV *>U«iV* (Wordt vervolgd

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6