ASPIRIN Prov. bond van Rundveefokvereenigingen Noord-Holland. in Inventarisatie van Stapelproducten per 1 Februari 1935. Deensche Naam der veiling Avenhorn „Avenhorn en Omstreken" Broek op Langendijk „L.G.C." Bobeldijk „De Westerkogge" Grootebroek „De Tuinbouw" Hem „De Zuiderkogge" 'Hoogkarspel „De Eendracht" Medemblik „De Eendracht" Medemblik „St. Joseph" Naarden „Nieuw Leven" Noordscharwoi^ie „Noordermarktbond" Opperdoes „Ons Belang" Obdam „De Tuinbouw" Warmenhuizen „Warmenhuizen en Omstr." Wognum „De Volharding" Totaal in K.G. Totaal in wagons van 10000K.G. Op 20 November 1934 was voorradig De voorraad is dus verminderd met Op 10 Februari 1934 was voorradig Roode kool Gele kool K.G. K.G. 110.000 245.000 1.826.800 6.083.500 46.900 47.775 77.400 26.500 8.100 14.700 13.000 43.800 102.000 68.600 4.415.000 3.695.000 86.500 521.200 225.900 188.600 2.633.700 1.547.000 15.500 9.487.175 12.555.300 949 1255 2383 2163 1434 908 1583 952 witte kool KG 205.000 3.956.500 10.000 183.375 65.400 12.700 41.500 97.800 8.050.000 250.700 311 800 2.445.100 78.500 15.708.375 1571 2649 1078 703 Uien Peen K.G. K.G. 150.000 575.000 623.950 264.600 7.000 38.750 183.125 25 000 97.700 24.900 57.750 35.000 46.250 144.500 33.200 2.400 710.000 345.000 23.000 7.000 40.600 345.400 195.300 93.400 8.400 2.176.275 1.900.950 396 183 190 379 189 15 Totaal 4183 w 8188 w. 4005 w. 3436 w. den burgemeester, die dit raadsbesluit niet voldoende bij den minister heeft ondersteund. Het bestuur van den L.T.B. heeft zich in deze gewend tot de r.k. kamerfractie. De heer J. v. Duivenvoorde zeide, dat het verzoek om hooger steun wel is verzonden, doch dat bericht is ingekomen, dat deze niet hooger mocht zijn. Getracht zal worden om voor de aardap pelenverbouwers een lagere roebelasting te doen invoeren. De inkoopcommissie werd met den heer M. Bakkum te Heemskerk aan Duin uitge- breid. Aan 't einde der bijeenkomst hield de heer Poelman een nabeschouwing over de Donder dag in Haarlem gehouden algemeene verga dering van den tuiniers-vakbond. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. De aanvoeren aan de twee groote veilin gen waren in de afgeloopen week vrij groot. Het weer leende er zich uitstekend voor en over 't algemeen werd op iets betere prijzen gerekend. Van deze verwachting is echter niet veel in vervulling gegaan. Alleen liep de roode iets in prijs op. Gelukkig kon ook alles wor den geplaatst, al behoorde veel van het aan gevoerde tot het doorschot. Voor prima eer ste kwaliteit roode kool van een gewicht van ongeveer 1 kilo werd in het begin 3 tot 4 betaald, successievelijk kwam daar iets bij, zoodat in het laatste der week 3.50 4.60 werd betaald. De sorteering van on geveer 3 pond liep in prijs op van 5 tot ruim .6. Er zijn de laatste dagen nog par tijen verkocht voor 6.406.60. Zelfs het stortgoed bracht een aardige prijs op. Voor de grootere kwam per kilo-gewicht meer te recht dan voor de kleinere. Ook voor de twee de soort kon van eenigen vooruitgang wor den gesproken. Kool van 3 pond monteerde van- 3—f 4.50 in 't begin (afwijkend naar de kwaliteit) tot 3.505.50. Iets zwaar dere, van 2 kilo, werd voor 2.803.40 verhandeld, de zwaarste werden voor 2.40 3 verkocht. Er was voor deze kool vraag uit het buitenland en ook de binnenlandsche markt vroeg wat meer. Aan beide veilingen werden ruim 100 spoorwagens van 10.000 K.G. aangevoerd. Bij aanhoudende vorst mag worden aangenomen, dat er nog meer zal worden aangeboden. Voor gele kool schijnt de tijd nog niet ge komen. Het is er het heele seizoen een voort durende misère mee geweest. Een groot ge deelte van het aangevoerde draaide door, was onverkoopbaar. Al deed zich dit euvel in iets mindere mate gelden deze week, het was echter nog gansch niet geheel verdwe nen. Een eenigszins bevredigende prijs bracht zij alzoo niet op en daar er van deze kool een groote voorraad is, wordt dit voor de bezitters ervan een strop. Het aller mooiste goed van 3 tot 4 pond kon aanvan kelijk niet meer dan 11.30 opbrengen, later is daarin een kleine verbetering geko men, toen 1.40—1.80 en voor een zeld zaam partijtje 2.10 werd betaald, doch de stijging was van geen beteekenis. Voor de grootere kool weer iets minder betaald. Twee de kwaliteit, voor zoover ze een kooper kon vinden, bracht 1 1.10 op, later een kleinigheid meer. Aan beide veilingen wer den rond 50 spoorwagens aangevoerd. Nog slechter liep het met de Deensche witte kool. De vraag daarnaar is al zeer on bevredigend. Als het buitenland voor deze koolsoort niet aan de markt komt, ziet het er heel slecht uit. Al was de vraag de laatste dagen iets beter, de prijs bleef slecht. Het is een zeldzaamheid als 1.20 wordt besteed Het overgroote deel van wat werd verkocht ging voor 0.701 van de hand. Een be langrijk gedeelte bleef onverkocht en ging naar de koeboeren. Aanvoer 65 spoorwa gens. De hoop, dat de prijs der uien bij dit vrie zend weer wat zou oploopen, is ijdel geble ken. Mooie gele uien brachten slechts 2 2.40 op, grove 2.40—2.70. Voor nep werd 1.50—1.80 betaald, voor drielingen 0.601.50. Aanvoer 20 spoorwagens. Zelfs voor de peen liep het met dit winter weer niet. Voor mooie grove sorteeringen werd niet meer dan 0.901.30 betaald, voor kleine 60 cent. Voor bieten werd 1.101.70 betaald, al naar kwaltieit voor mooi klein goed. Grove brachten 60 cent op. Groene kool werd voor 1.301.80 verkocht. VARKENS. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noordholland vestigt er, ter voorkoming van misverstand, de aandacht der varkens houders op, dat ten aanzien van het te hou den aantal varkens nog steeds dezelfde bepa lingen gelden als voor het jaar 1934, zoodat dus ook thans gelijktijdig niet meer varkens mogen worden aangehouden dan in het jaar 1934 zijn toegewezen. Verder wordt er nog op gewezen, dat het aantal fokzeugen, dat in verband met het toe gewezen aantal biggenmerken mag worden gehouden, bij het aantal varkens, dat gelioii- defl mg .w4êP> is iflfesgfSBep. _-r TT Het openingswoord. De voorzitter richtte een bijzonder woord van welkom tot den heer P. Stapel, voorzit ter der Holl. Mij. van Landbouw, den heer Hartog, directeur van de vee-export, den heer Lubbens, inspecteur van het rundveestam boek, ir. de Vries, veeteeltconsulent en den heer Eriks, vertegenwoordiger van het rijks- zuivelconsulentschap. Spr. oordeelde het noodzakelijk, dat de fok kers enkele keeren bij elkaar komen, om de belangen van den bond te bespreken. Spr. zou over de crisis niet te veel zeggen, omdat hij zich gelukkig kan prijzen te kunnen con- stateeren, dat het aantal leden van den bond vooruitgaat, gezien de ledenwinst bij de di verse vereenigingen. Spr. legde daar den nadruk op, omdat daardoor vaststaat, dat de leden van den bond steunen op hun overtuiging. Wij moeten ons best blijven doen, de kracht van ons vee te verhoogen. Wat de crisismaatregelen betreft, oordeel de spr., dat in groote lijnen gezegd kan wor den, dat hetgeen de regeerinjf doet, apprecia tie verdient, omdat de moeilijke bestaansze kerheid nog moeilijker zou zijn, als de maat regelen werden nagelaten. Natuurlijk kleven er aan enkele maatregelen onbillijkheden maar toch zal men daarover heen moe ten stappen, omdat in de groote lijn gezien kan worden, dat beoogd wordt de volwaar digheid van den boerenstand te behouden als geheel. Vaak komen wij menschen tegen, bij wie het water tot de lippen staat en die genood zaakt zijn, het bedrijf op te geven. Men komt dan tot de overtuiging, dat verschillende maatregelen in andere banen geleid moeten worden. Het meest worden getroffen die men schen, die in 1916 en later met het bedrijf zijn begonnen. Zij lijden door over-kapitah- satie van het bedrijf. Spr. oordeelde het billijk, dat hypotheek houders en credietgevers door de regeering gedwongen worden, 'n deel van de lasten, die niet kunnen worden opgebracht, prijs te ge ven. Spr. is daarom voorstander van de de valuatie, doch waardeerde het, dat de regee ring naar renteverlaging streeft. Daarnaast hoopte spr., dat de regeering tevens verlaging van de vaste tarieven voor het bedrijf zou kunnen overwegen. De pro ductieprijs toch kan niet worden opgevoerd, aangezien de binnenlandsche consumptie al leen vergroot kan worden, wanneer de pro ductieprijs omlaag gaat. Hierna verklaarde de voorzitter de verga dering voor geopend, waarna de secretaris, de heer D. Koster, de notulen las. Ingekomen waren de verschillende jaar verslagen van de aangesloten vereenigingen, welke thans door het bureau zullen worden vermenigvuldigd en aan alle vereenigingen zullen worden toegezonden, waardoor men volkomen op de hoogte blijft met die dieren, welke speciaal naar voren komen. De jaarlijksche bijdrage aan het Land- bouwhuis was van 150 gulden op 75 gulden teruggebracht. Voorts was een rapport ingekomen van een commissie over de regeeringsmaatrege- len, welk rapport nog niet door het bestuur was behandeld. Door de afdeelingen Duinstreek en Stom- petoren werd de regeling van het bestuur over een grens verschil aangenomen. Besloten werd, de melkbroodactie te steu nen. De Hoornsche harddraverijvereeniging had haar subsidie van 50 gulden ingetrokken. Van het gemeentebestuur van Alkmaar was een correspondentie ingekomen over het inrichten van een terrein voor de jaarlijksche fokveekeuringen. Het bestuur had gepro beerd in Alkmaar het terrein van het voor malig Stadsziekenhuis daarvoor te krijgen, welk terrein voldoende groot is voor stand plaats, terwijl dan de Paardenmarkt als keuringsterrein dienst zou kunen doen. Het gemeentebestuur van Alkmaar had zich bereid verklaard, het ziekenhuisterrein daarvoor in orde'te maken en aldaar de standplaatsen voor de stieren te bestraten. Inmiddels is de fokveedag dit jaar door de Nationale te Utrecht afgelascht. Het Alk maarsche gemeentebestuur heeft daanner zijn teleurstelling uitgesproken en den wensch geuit, dat het volgend jaar de keuring wel zou plaats hebben. Het bestuur werd gemachtigd, in deze diligent te blijven. Op den dienst van dit jaar is een zuiver overschot van f 157.70 verkregen. De stand van het reserve kapitaal wijst aan, dai dit g^tegen is tot 1221,34, Uit het jaarverslag bleek, dat in 1934 bij den bond 33 vereenigingen waren aange sloten met een totaal van 667 fokveevereem- gingen en 8.214 volledige melkstaten tegen 6.781 in 1933. De begrooting. De Nationale Fokveetentoon stelling. Rondvraag. 0 LEVERING RUNDEREN AAN DE NEDERLANDSCHE VEEHOUDERIJ CENTRALE. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat alle vóór 1 Januari 1935 ter levering opgegeven runderen thans door haar zijn overgenomen. Indien er dus nog veehouders zijn, die hun runderen vóór ge noemden datum ter levering hebben opgege ven, doch tot dusver noch een oproep tot leve ring, noch bericht ontvingen, dat de door hen opgegeven runderen niet voor levering in aanmerking kwamen, moet aangenomen worden, dat de opgave-kaarten van genoem de veehouders de goede bestemming niet heb ben bereikt. Deze veehouders word n uitge- noodigd ten spoedigste een nieuwe opgave- kaart aan de Landbouw-Crisis-Organisatie van hun gewest in te zenden, vergeze d van een schrijven, waarin vermeld staat, dat het hier een nieuwe opgave van bereids vroeger opgegeven runderen betreft. De aandacht wordt er nog op gevestigd, dat thans naast runderen lijdende aan tu berculose en para-tuberculose alleen voor de eerste maal drachtige vaarzen en pinken, benevens kalveren met identiteitsbewijs- 1934 voor opgave tot levering in aanmerking komen. Na ontvangst van de nieuwe kaarten zal de Nederlandsche Veehouderijcentrale de runderen der desbetreffende veehouders ten spoedigste overnemen. CALLANTSOOG In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad heeft de voorzit ter in zijn Nieuwjaarsrede gewezen op do financieele moeilijkheden, waarin de gemeente verkeert, maar tevens op den gc-tadigen vooruitgang als badplaats het toenemende vreemdelingenverkeer, de totstandkoming van een badhotel, den bouw van landhuizen, enz. Aangenomen is een voorstel tot ge wijzigde vaststelling van een verorde ning tot afwijking van de Winkelslui tingswet. De \vinkel6 mogen Zondags avonds tot half 10 open zijn. Het aantal opcenten op de gemeentefondsbelasting werd vastgesteld op 55 en die op de ver mogensbelasting op 40. Ged. Staten heb ben het presentiese'd voor de leden van sterhbureaux bepaald op 3 plus vrije consumptie. Tot lid van de schattings commissie voor de rijksinkomstenbelas ting is wethouder S. Kooger benoemd. De rijkssubsidie voo r de werkverschaf fing is verhoogd; ook zal subsidie wor den verleend voor de werkverschaffing bij het Zwanenwater. In een stadje in den staat Marine (Am.) vond in den kelder van een parochiale school een gasontploffing plaats, tengevolge waarvan alle ruiten werden vernield en eenige deuren uit hun scharnieren vlogen. Onder de ongeveer 1300 leerlingen ontstond een paniek en allen trachtten den uitgang te bereiken, ipei het gevolg, dat zeer velen onder den voet raakten. Verscheidcncn vie len flauw en drie kinderen werden gewond Gelukkig was het schoolgebouw zoo vuur vast gebouwd, cat de ontploffing niet door brand werd gevolgd. Zeer ernstige ongeval len deden zich ook tijdens de paniek niet voor. Gisteravond is uit Lowestof (Eng) de 4500-ton-metende schoener „Vera City" ver trokken met een groep schatgravers aan oord voor een reis naar den Cocos eiland, dat ongeveer 500 K M. ten westen van Costa Rica in den Stillen Oceaan ligt Het doel der opvarenden is, de beroemde goud schat ter .waarde van ongeveer een millioen, die honderden jaren gelede door zeeroover* op het eiland begraven moet zijn, te vinden, goedkoope amerikaansche SENSATIE-TRUCS? De „Australia" wederom De kruiser „Australia" met den hertog van Cloucester aan boord was zooals wg meldden gisteren het slachtoffer van een truc van een Amerikaansche schoener „pa- ker", die assistentie had gevraagd, terwijl toen de „Australia" naderde, het schip jA» geheel niet in nood bleek te verkeeren. Thans wordt gemeld, dat de schoener op. nieuw draadloos om hulp heeft gevraag met het gevolg, dat de „Australia" ondanks de ervaring, die de eerste maal werd opKe. daan opnieuw full speed ter assistentie naar de aangegeven plaats op weg is. Volgens het nieuwe verzoek om assistentie zou de schoener de takelage hebben verloren en lek zijn gestooten. Zooals reeds gisteren werd gemeld, is <je kapitein van den Amerikaanschen schoep Lord genaamd, radioverslaggever voor Amerikaanschen omroep en hij heeft giste ren onmiddellijk na zijn eerste ontmoeting met den kruiser „Australia" aan twee rikaansche radio-stations een uitvoerig ver. slag van het gebeurde gegeven, zoodat het vermoeden bestaat, dat ook het tweede nood signaal een truc van den kapitein is om ver. dere verhalen te kunnen doen. HITLER'S MANNEN WORDEN GEKEURD. Voor individueelen overgang naar de rijksweer. Naar de „Daily Telegraph" verneemt, wor- den de manschappen, behoorende tot de S.S, en S.A., thans aan een geneeskundig onder zoek onderworpen, in verband met de plan, nen om de jonger leden van de S.A. en de meerderheid der S.S. in de rijksweer op te ne men en de aan den gang zijnde geheime uit breiding van de weermacht. Hoewel de rijksweer, naar aangenomen wordt, op het oogenblik niet bereid is om aHe goedgekeurden te absorbeeren, zal hun even- tueele uittreding uit de S.S. dit lichaam terug brengen tot een selecter formatie, die hoofd- zakelijk zou dienen als eerewacht voor Hitier en zijn ministers, terwijl de S.A., welke re geheel ontwapend is, zal worden gereduce tot een zuivere politiemacht. De rijksweer zal geen S.A.- en S.S.-leden als formatie overne men, maar slechts individueel. Officieren dezer groep moeten hun militai ren dienst als soldaat beginnen of in het gunstigste geval als onderofficier, met het vooruitzicht, dat hun vroegere ervaringen op militair gebied hun een snelle promotie mo gelijk zullen maken. TRAGISCHE DOOD. Duiker sterft onder water. Een duiker uit Hamburg, die, na afge daald te zijn van een sleepboot, nabij Bor- kum bergingswerk in de Noordzee verrichtte^ bleef opvallend lang onder water en gaf geen teekens meer met het daartoe bestemde touw, zoodat men hem ten slotte maar ophaalde. Zijn uitrusting was niet beschadigd en de luchttoevoer was in orde, doch de man bleek te zijn overleden. Uit het medisch onderzoek kwam vast te staan, dat de duiker tijdens zijn werkzaamheden onder water door een hartverlamming was getroffen. DE VERWOESTENDE LAWINE Electrische centrale vernield- In Steinfeld (Korinthië) is een lawine van buitengewonen omvang naar omlaag ge stort, waardoor de electrische centrale van het dorp volkomen verwoest werd. De pachter hiervan werd onder de puin- hoopen begraven en zal hoogstwaarschijn lijk gedood zijn. Een bataljon geniesoldaten uit Klagenfurth is naar de plaats van het on gelijk vertrokken. Het geheele dal is van Hebt verstoken. De schade wordt op minstens 100 000 schilling geraamd. EEN OPERATIE DOOR EEN AMATEUR. Olaf Ackeland, de hoofdmachinist van de Noorsche tankboot „Solitaire" dankt het behoud van zijn leven waarschijnlijk aan den moed en de handigheid vaa zijn kapitein, George Andersom Op de reis van Port Arthur in den staat Texas naar Manchester kreeg de machinist een ern stige buikziekte, die een snellen dood ten gevolge zou hebben gehad, indien de kapitein niet een moeilijke operatie had verricht. De machinist werd door mor- phine onder narcose gebracht en daarna greep de gezagvoerder resoluut in. Hij begreep echter, dat zijn patiënt deskun dige hulp niet kon ontberen en liep daarom zoo spoedig mogelijk te Halifax binnen. De artsen van het ziekenhuis in die stad hebben zeer veel lof voor de handigheid, die door dezen amateur- chirurg is getoond. WIL FRANKRIJK OOK EEN „FilHRER"? In het thans nog slechts weinig ge'e- zen Parijsch blad „La Victoire" schrijft Gustave Hervé, dat men in Frankrijk geen volksstemming kan houden om b.v. maarschalk Pétain of generaal Weygand tot leider te kiezen. Voor de aanstaande kamerverkiezingen zou men echter eenvoudig het volgende program kunnen opstellen: J „Wij willen niet meer dooreen politiek parlement en door politici geregeerd worden. Wij willen door een nationalen leider worden bevolen, die de noodig® politieke volmachten heeft en die wordt terzijde gestaan door een staatsraad) welks verschillende beroepsvertegen- woordigingen hij om raad kan vrag®n voor hij een beslissing neemt. De leider van den staat moet door een volksstem ming worden gekozen." Na de daartoe noodige wijziging van de grondwet zou men maarschalk P®* tain of generaal Weygand candidam voor deze functie moeten e teilen. - 218 614 Het aantal varkens, dat gehouden mag worden. In het Parkhotel te Hoorn werd heden on der voorzitterschap van den heer J. M. Blaau- boer de 59ste algemeene vergadering gehouden van den Provincialen Bond van Rundveefok vereenigingen in Noordholland. het openingswoord. Ingekomen mededeelingen. De keuringen te Alkmaar. De rekening over 1934 in ontvangst en uit gaaf een bedrag aanwijzende groot 1866.91, werd conform goedgekeurd, evenals de reke ning van den administrateur van den coöpera tieven aankoop. De gezondheidstoestand van den veestapel was in het jaar 1934 goed. Het mond- en klauwzeer ging dit jaar onze provincie zoo goed als geheel voorbij. De voedingsvoorwaarden van het vee zijn ongunstig geweest. Door de droogte had Noordholland een onvoldoende gras- en hooi- jaar. Het vee kon echter gelukkig vroeg in het land. Overigens is het te verwachten, dat de uitkomsten ongunstig zullen zijn. Het ziekteproces van den boerenstand is ondanks de crisismaatregelen hevig geworden. De voorlezing van het jaarverslag, dat tal van waardevolle gegevens bevatte, duurde 50 minuten. Hoe verdienstelijk dit verslag oojfc was, zijn wij toch van meening, dat met het oog op het vergader-bezoek het betrachten van kortheid in deze zeer gewenscht zou zijn. De heer Sluis, St, Maartensbrug, gaf in overweging, het jaarverslag in druk bij de leden rond te zenden, aangezien bij de voorlezing veel verloren gaat. De voorzitter was van oordeel, dat dit niet ging met het oog op de kosten en oor deelde het ook niet noodzakelijk, omdat toch om de 4 jaar een gecomprimeerd verslag ver schijnt. De heer Koster, Midwoud, achtte het zeer gewenscht, dat de leden van den bond meer kalveren kregen toegewezen en drong er bij het bestuur op aan, daarvoor alle mogelijke moeite te doen. De tegenwoordige toewijzing oordeel de hij een afmaaksysteem, waartegen spr. meende, dat er tegen moest worden opgeko men. De voorzitter was van meening, dat een ruimere toebedeeling van kalveren voor de ge organiseerde fokkers wel niet zou gelukken, omdat dit de zaak nog meer zou ontwrichten. Inzake de meerwaardigheidsverklaring voor bedrijven heeft de ingestelde commissie aan den Haag verzocht, niet om futuliteitsredenen goed bekend staande fokkers te weigeren. Spr. hoopte, dat hiervan het gevolg zal zijn, dat de meerwaardigheidsverklaringen voortaan nim mer gedistribueerd zullen worden, dan dit jaar het geval geweest was. In de vacature van den heer A. Ruijter te Oosterblokker (niet herkiesbaar) wer-' tot be stuurslid gekozen de heer Zuurbier te Eg- mond-Binnen. De heeren A. G. de Haan te St. Maartens brug en Th. Kwantes P. Mz. te Assendelft werden herkozen als leden van de commissie voor den Coöperatieven Aankoop. Tot afgevaardigde en afgev.-plaatsvervanger naar het Stamboek werden dp aanbeveling van het bestuur gekozen de heeren P. Konijn en G. Appel. Tot leden der commissie belast met het na zien der rekening 1935 werden gekozen de heeren J. v. Berkel te Wognum, L. Glas te Aartswoud en J. Zijp te Abbekerk. De begrooting 1935 wees in ontvangst en uit gaaf een bedrag aan van 2375.46. Hierbij stelde het bestuur voor om het saldo 1934, groot 157.70, in het fonds voor de fok- veedagen te storten. De contributie en de om slag per melkkoe bleef gelijk aan die van het vorig jaar, n.1. 1._ per lid (650 leden) en 0.10 voor elk der 11500 dieren. Ten opzichte van de in Utrecht vanwege het Nederlandsch Rundvee Stamboek te houden Nationale Fokveetentoonstelling, werd mede gedeeld, dat in verband hiermede de Provin ciale Fokveetentoonstelling, in 1935 te Alk maar te houden, is afgelast. Noord-Holland mag voor de Nationale Fok veetentoonstelling 70 dieren inzenden. Ieder fokker kan hiervoor aangifte doen. Aangezien het evenwel wenschelijk is, dat Noordholland met de beste dieren uitkomt, heeft het bestuur de heeren ir. L. de Vries, Jm. Blaauboer en E. Koster Dz. als leden der commissie aangewe zen, die zullen hebben te beoordeelen, welke dieren voor uitzending in aanmerking komen. Gevraagd werd, of het niet op den weg ligt, om zich in verbinding te stellen met een rechts kundig adviseur, om te bereiken, dat tegen een billijk tarief de leden rechtskundige bemidde ling kunnen krijgen. De voorzitter deelde mede, dat men zich hiervoor tot mr. Langeveld te Alkmaar, verbonden aan het landbouwhuis, kan wenden. In antwoord op vragen van de afdeelingen Hauwert en Wijdenes zeide de secreta ris, dat er veel werk is, en dat daardoor het minst belangrijke wel eens moet blijv-n liggen. De keuring van fokregisterkoeien is van minder beteekenis, omdat deze nooit in aan merking kunnen komen voor moederdier van een itierj Niet alleen pijn verzacftfen, maar bestrijden: Dcot cOxt* het product van vertrouwen. Wat Hauwert wil, dat de keuring uniform voor de geheele provincie geschiedt, brengt te groote moeilijkheden met zich mede. Ongeveer 7000 koeien zouden gekeurd moeten worden en om de kosten van het centraal kantoor niet te hoog te belasten met werk, dat voor de fok kerij van minder beteekenis is, achtte spr. het ongewenscht, in te willigen, wat Hauwert en Wijdenes willen. B nieuwe vereenigingen wordt het fokma- teriaal wel degelijk gekeurd. De heer Koster te Aartswoud oordeelde het wenschelijk, er op aan te dringen op af schaffing van het kalverenschetsgeld (75 cent per kalf). In dit denkbeeld werd de spr. ge steund door den secretaris, waarop besloten werd, het bestuur te machtigen in deze stappen te doen. Hierop volgde een bespreking van diarrhee bij kalveren, waarbij verschillende middelen aan de hand werden gedaan. De voorzitter sloot hierop de vergade ring met een woord van dank aan het afgetre den bestuurslid, den heer Ruiter, waarbij hij de hoop uitsprak, den heer Ruiter spoedig weer in het bestuur terug te zien. Qemeentecadm !Bxdtmland GASONTPLOFFING IN EEN SCHOOL. Een groot paniek, doch geen ernstige ongelukken. OP ZOEK NAAR EEN GOUDSCHAT. Schatgravers uit Lowestoft vertrokken. hulp geroepen!

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8