Amstetdamsctiz JsutezoiideH Stukken Jümst en Wetenschap Qememtemdea ^Bucqedijke Stand Macktüetichten V«'* DE KENNEMERSTRAATWEG EN DE RECLAME. OUDKARSPEL Een eisch van het Werkloozen Strijdcomité. ALKMAAR V. pl.m. 1.30 de beurtvaart moeilijke tijden doormaakt. Hij wil echter wijzen op het succes dat de 8 October optocht heeft gehad voor de ver- eeniging en voor het doel dat zij voorstaat. Zoo juist is daarbij naar voren gekomen, dat handel en industrie de beurtvaart in 't blad .Succes" van een der groote Zaan- sche fabrikanten, die de beurtvaart voor zijn vervoer prefereerde boven elk ander vervoer. Spreker hoopte, dat ook anderen hiervan zullen overtuigd zijn. Met leedwezen werd daarbij geconsta teerd, dat een vervoer, dat steeds en met zorgvuldigheid door de beurtvaart is behan deld n.1. het vervoer voor het Bestelhuis van den boekhandel te Amsterdam, is over gegaan naar de spoorwegen. Mededeelingen werden voorts gedaan omtrent de oprichting van de vereeniging voor ijsbestrijding en de plannen dezer ver eeniging, waarbij ook gememoreerd wordt, dat na oprichting dezer vereeniging op an dere plaatsen soortgelijke vereenigingen zijn ontstaan. Een belangrijk punt van bespreking was ook het tarwe-vervoer, welk punt door den voorzitter werd ingeleid. Hierbij komt naar voren de verandering ontstaan door de maatregelen van de regeering op dit punt, en werd gewezen op de groote medewerking ondervonden van de gewestelijke tarwe-or- ganisatie te Den Haag, waardoor nog niet alle vervoer behoeft over te gaan naar de z.g. „wilde vaart", die hoewel vroeger de beurtvaart alleen dit vervoer bewerkstellig de, thans reeds 62 daarvan heeft over genomen. De kleine schipper, die vroeger het graan ter markte te Alkmaar bracht is nu geheel uitgesloten, en dat terwijl de tarwe-teelt in Noordholland is toegenomen. Algemeen was men na uiteenzetting der zaak door den heer Kaan en mr. Bosman van gevoelen, dat alles moet worden gedaan om 't vervoer dat men nog heeft te behou den en elke schipper zal zich individueel hiertoe met zijn clienten in verbinding die nen te stellen. De vereeniging zal met mede werking van de tarwe-organisatie het hare hierin doen. Mr. Bosman bracht dan ter sprake de al- geheele ontreddering van het vervoer, en zetten uiteen de wijzen, waarop naar zijne meening hierin verbetering is te brengen. Een dezer wijzen is dat de regeering brengen een verbod van vervoer van eigen goederen, waardoor veel vervoer weder voor de oorspronkelijke vervoer-bedrijven zou vrij komen, alsmede een opheffing van alle „gratis vervoer" der Nederlandsche spoor wegen. Spreker zal deze punten op een vergadering van den Frieschen bond van stoom- en motorvaartbelangen te Leeuwar den ook naar voren brengen, en hoopt dat de pers aldaar tegenwoordig zal zijn, want ook deze zal onze rechtvaardige wenschen onder de oogen harer lezers moeten brengen, zooals dit ook voor ander vervoer gebeurt. Hierna kwam aan de orde: Bespreking van de rechten in de beurtvaart, waarbij gewezen werd op de hooge lasten, welke door de beurtvaart nog steeds moeten wor den betaald vor het gebruik van de water wegen, en van deszei fs oevers, in vergelij king tot het vrijwel onbelast gebruik door de auto's van wegen en terreinen in de ge meentes. Aan het bestuur werd opgedragen te zien wat in deze te doen valt Met genoegen werd dan vernomen de me- dedeeling gedaan door den vertegenwoor diger van een der groote petroleum-maat- schappijen, dat hij specialen opdracht had van zijn hoofdkantoor, om wat eenigszins mogelijk was, per beurtvaart te blijven ver voeren, waarvoor de voorzitter hem den dank der vergadering betuigde. Bij de rondvraag kwamen nog verschil lende punten ter sprake, die discussies uit lokten, waarna de voorzitter de vergadering sloot, met den wensch, dat de besprekingen voor de toekomst vruchtdragend mogen zijn, en met de opwekking aan alle leden om een drachtig samen te werken, en propaganda te maken voor de beurtvaart, die niet ge mist kan worden als schakel van vervoer. Mijnheer de Redacteur! Gedachtig aan het gezegde: „Waar het volk is, is de nering", verrijzen er aan den Kennemerstraatweg allerlei reclame-objecten, die allerminst strekken tot verhooging van het stedelijk schoon. In de onmiddellijke nabijheid van de schoone woning van mr. W. C. Bosman, die terecht ieders bewondering wekt, staat aan den overkant van den weg het leelijke bord van de N. S. B. Dichte drommen menschen verdringen zich ervoor, om zich te laven aan de min of meer belangrijke mededeelingen. Ik verwonder mij er over, dat van de om wonenden nog geen klacht is ingekomen over belemmering van het uitzicht en ver storing van het verkeer. Op den hoek van de Van Everdingenstraat staat in het trottoir een reclamezuil van het Gemeentelijk radicKÜstributiebedrijf. Het ding heeft geen opschrift, doch dat behoeft niet. Ieder, die langs het trottoir de straat in- of uitgaat loopt er behoorlijk tegen aan en roemt met een gepeperd woord de vinding rijkheid van onzen wethouder. Dwars voor de Juliana van Stolberglaan stond indertijd een reuzen reclamebord van het Gemeentelijk Grondbedrijf. Sedert de ter reinen daar met een dikke winst zijn ver kocht, is he* bord verdwenen tot groote vreugde van de omwonenden. Even verder staat op een particulier bouw terrein weer een bord. Dat is een prulmet zoon bord wordt dat terrein nooit verkocht Neen, dan kan de directeur van de Plant soenen, al of niet met meoeweten van de raadscommissie voor de plantsoenen, het beter Behalve tal van borden, die naar den Muziektuin, het Sportpark en het Victoriebad (what .'s in a name) wijzen, is Maandagmid dag j.1., door een arbeider van de plant soenen, met hulp van een waarschijnlijk werkloos timmerman, aan den rand van den srhoonen Alkmaarschen Hout langs den Straatweg, ren reclamebord voor onzen ster venden muziektuin opgericht, dat klinkt als 'n klok. Evenals alles, wat in Alkmaar van offi- eieelen kant uitgaat, draagt ook dit bord duidelijk de sporen van het politieke gehaspel, waaraan Alkmaar sedert een tiental jaren ten prooi is. Bovenop staat een reusachtige roode pijl, een compliment aan onzen onder- nemenden wethouder Deze pijl wijst naar de boschjes, maar daar moet je niet wezen. De onderste regel op het bord: „Als je het hoekje omgaat, dan ben je d'r", is bepaald frappant, ik vrees evenwel, dat dit reclame bord evenmin den levensduur van den Mu ziektuin zal kunnen rekken als de min of meer kostbare veranderingen, die daar in de laatste jaren zijn aangebracht. Wel zal dit streven oer gemeente, om voor hare instellin gen reclame te maken, zij het dan ook ten koste van het stedenschoon, anderen opwek ken, dit voorbeeld te volgen en dan is de ramp niet te overzien En nu hoop ik maar, dat dit artikeltje on der de oogen van onzen burgemeester komt. Hij heeft in de laatste weken duidelijk de be wijzen geieverd, dat hij de koe bij de horens durft te vatten. Als hij aan dit onzalig gedoe een einde maakt, zal hij de gemeente en ver scheidene van haar inwoners een belang rijken dienst bewijzen. Met dank voor de plaatsing, N. N. Het is bekend dat de koster van de Groo te Kerk, de heer J. F. de Haas, zich ook met de muziek bemoeit. Wat heeft hij, door kerkconcerten te geven met zijn Ned. Herv. kerkkoor, al niet veel voor het restauratie fonds der kerk gedaan. Hij heeft zich ook wel eens tot schrijven gezet, en zijn laatste proeve is een eenvou dig, goed klinkend gemengd koortje, „Des Heeren Huis" genaamd. Eén onzer vooraan staande toonkunstenaars, directeur van een conservatorium, die er inzage van nam, sprak er zijn goedkeuring over uit, er zich tevens over verwonderende, dat de Haas 't aldus voor elkaar had gekregen, zonder ooit muziek-theoretische studiën te hebben gemaakt. EEN NIEUW LIEDERENBUNDELTJE. Er verscheen een bundeltje met een drie tal liederen van den bekenden componist J. P. J. Wierts op gedichten aan Alice Na- hon. Twee er van zijn voor sopraan gezet, één voor alt. Het eerste „Geloof" (aan Maartje Of fers), heeft een vloeienden mooien zang, innig van melodie. No. twee is het tegenovergeselde van één „Hoop" (aan Annie Woud) is een krachtig lied, gebouwd op een rhytmisch motiefje in zang of begeleiding, het staat in c kleine terts, en eindigt in breeder tempo, fortissi mo in c groote terts. Het derde lied „Liefde" (aan Helene Cals) komt weer meer overeen met „Ge loof". In dit lied gaat de klavierbegeleiding geheel met den zang mee; in de andere stuk ken ondersteunt zij afwisselend in rechter- of linkerhand. Zij, die ze voordragen en het publiek, dat er naar luistert, zullen er groote voldoening in vinden. De titel van het boek- je is „Op zachte Voozekens". Dinsdagavond vergaderde de Raad. Alle leden waren aanwezig. De voorzitter deelde mede, dat Ged. Staten berichten, dat in de kosten van de uitvoering van voorbereidingen voor de Westfriesche ka nalisatie over 1933 verschuldigd is 48.48. De beslissing ten aanzien der gemeente-be grooting voor 1935 is verdaagd, met machtiging o- tot op de helft der geraamde kosten uitga ven te mogen doen. B. en W. van Alkmaar berichten, dat het subsidie voor het Centraal Ziekenhuis over 193^ bedraagt 385.76. Hetzelfde college berichtte voorshands geen verdere pogingen te zullen aanwenden tot de totstandkoming van een gemeenschappelijke regeling van den schoolartsendienst. B. en W. van Sint-Pancras berichtten, dat het aandeel in de kosten van onderhoud van den Twuijverweg over 1934 bedraagt 88.22. De minister van Sociale Zaken heeft de proef van toeslag op de loonen in het tuinbouwbe drijf voorloopig tot 1 April a.s. verlengd. De voorzitter kon hier nog aan toevoegen, dat in December op verzoek van den minister B. en W. rapport hebben uitgebracht omtrent het resultaat van de proef. In dit rapport moesten B. en W. tot hun leedwezen consta- teeren, dat de deelname aan de proef van de tuinbouwers niet groot is geweest. Maar, zoo hebben B. en W. gerapporteerd, dit mag niet worden toegeschreven aan 'onverschilligheid van de zijde der tuinbouwers met de proef, maar het aandeel dat voor rekening van den tuinbouwer blijft, n.1. 11.per week, is te hoog. Daarom hebben B. en W. aan het slot van hun rapport geadviseerd de proef, n4 1 Ja nuari 1935, te laten doorgaan, maar het aan deel van den werkgever terug te brengen tot 9.-. Zooals is medegedeeld is de proef verlengd, maar in het loon en het aandeel, dat voor re kening van den werkgever blijft, is geen ver andering gebracht. Naar aanleiding eener declaratie betreffende advies inzake de kanalisatie in West-Fries land, zeide weth. Bakker deze tamelijk hoog te vinden. Spr. meende dat het advocatentarief 3.was. De voorzitter: ik weet niet wat het tarief is, maar een uitgebreid schriftelijk advies zooals dit blijkt in elk geval hooger te zijn. Ingekomen was een adres van het Curato rium van het R. K. Lyceum te Alkmaar, hou dende verzoek om een bijdrage per leerling uit deze gemeente, B. en W. stelden voor afwijzend op dit ver zoek te beschikken. Voor 1934 is het al niet meer mogelijk, B. en W. konden de begrooting toch al heel moeilijk kloppend krijgen. Dit is nu echter achter den rug. Wat 1935 betreft, is er besloten geen enkele nieuwe subsidie meer op de begrooting te bren gen. De heer Pijper: Zou er geen billijkheids reden aanwezig zijn, dat voor dezen leerling bijgedragen wordt? De voorzitter: Billijkheidsredenen kunnen altijd naar voren gebracht worden, Vindt de raad de vrijheid de subsidie te ver- leenen, dan kan hij dit doen. Weth. Bakker was het, wat de billijkheid betreft, met den heer Pijper eens. De toestand is echter zeer slecht en daarom achtte apr. het niet verantwoord. Als wij het niet verplicht waren, zouden wij het ook niet voor de Hoo- gere Burgerscholen doen. Onze arme ge meente moet betalen voor de rijkste ingezete nen. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen met de stemmen van de heeren Pijper en Bommer tegen. Adres van de schippersvereeniging „Beurt bevrachting" te Broek op Langendijk, houden de verzoek om medewerking om bevrachting te bekomen van materialen voor wegenaan leg, kanalisatie en sluisbouw. De voorzitter: Reeds eenige jaren varen dc leden der vereeniging de steenkool voor de lichtbedrijven. Op het oogenblik heeft de ge meente niets anders. Wij kunnen nu wel be richten dat op hun belangen gelet wordt, maar dit is een dooddoener. Herplaatsing in werkverschaffing. Petitionnement, onderteekend door K. Schuijt c.s., allen inwoners der gemeente stel lende de eisch om een arbeider die van de werkverschaffing en steunregeling is uitgeslo ten, weder daarin op te nemen. De voorzitter noemde dit adres mosterd na den maaltijd. De man is reeds geruimen tijd aan het werk in de werkverschaffing. Het plaatsen in de werkverschaffing geschiedt via de Rijksinspectie. B. en W. doen niets anders dan de groene kaart inzenden, die wordt inge vuld voor inlichtingen van de betrokken per soon. Wat betreft den kostwinner Kieft, kregen wij bericht, dat de minister al of niet plaat sing aan B. en W. overliet. Wij hebben toen den minister direct gewezen op het verschil tusschen Beenken en Kieft, die voor hetzelfde feit gestraft waren. Toen kwam er bericht terug, dat de minister ook de plaatsing van Beenken aan B. en W. overliet. Wij hebben beiden toen direct in de werkverschaffing opgenomen. Wij doen alles wat maar kan om den nood te lenigen. Met de bevelen van bovenaf moeten wij echter rekening houden Doen wij die niet, dan worden wij van alles uitgesloten. Wij hebben hier in Oudkarspel een groepje menschen, die in troebel water visschen. De naam Wijnveld, die in Waterland 40 jaar is hooggehouden, tracht men hier te besmeuren De vertegenwoordigers van deze groep kunnen komen met verzoeken, maar zij heb ben niets te eischen. Het stuk werd voor kennisgeving aangeno men. Adres van de afd. Oudkarspel van het Ned. Boerencomité, Internationale roode hulp en Werkloozen Strijdcomité, houdende verzoek aan de rechtbank den eisch te stellen, dat C. Beenken wordt vrijgesproken. De voorzitter noemde dit een stuk onbenul ligheid. Er blijkt uit, dat de menschen er niet de flauwste notie van hebben wat er in de rechtspraak omgaat. Spr. gaf in over weging dit prul niet verder te bespreken. Mr. Eecen was het met de woorden van den voorzitter eens Toch wilde spr. er graag iets van zeggen. Het is een merkwaardig stuk. Het W.S.C. is de oorzaak, dat 3 per sonen zijn veroordeeld. Inplaats van dat zij nu verheugd zijn, dat deze menschen weer in de werkverschaffing zijn opgenomen, komen zij tot de conclusie, dat de raad moet eischen, dat deze menschen moeten worden vrijge sproken. Spr. kon niet eischen, dat de voormannen dezer organisatie met de staatkundige ver houdingen op de hoogte zijn. Zij moeten er echter van doordrongen zijn, dat er rechts zekerheid voor iedereen moet zijn, ook in een communistischen staat. De zaak is nog bij het Hof te Amsterdam, dus om die reder, valt er niets te eischen. Diep treurig is het, dat de leiders niet beter weten te doen dan een dergelijk prul in te zenden. De heer Zaagman zeide, niet anders van B. en W. te hebben kunnen verwachten, om dat zij hier geen rechtspraak kunnen uit oefenen. Het deed spreker leed, dat met dat blaadje is gecolpeteerd. Er is nu tegen deze menschen 1 maand geëischt. Was het niet beter geweest een berisping te geven Spre ker gelooft wel, dat dit goede gevolgen zou hebben gehad. Wij kennen deze jongens en zij zijn te goed voor de gevangenis Spr. hoopte, dat zij butien de deuren van de gevangenis zullen blijven. Weth. Bakker: Het spijt mij, dat er geen communist in den raad is, die dit prul kan verdedigen. Spr. vond dit verzoek niet revo- lutionnair. Dan hadden zij dit zaakje zelf moeten opknappen. Mogelijk zouden wij een verzoek kunnen doen, om een zoo licht moge lijke straf te geven. De jongens wisten niet, dat zij een strafbaar feit pleegden wel zij, die achter de schermen blijven. Hun bedoe ling was het een straf uit te lokken, dan kon den zij weer agitatie voeren. De heer Rijper hoopte ook, dat de jongens een lichte straf zullen krijgen, al moet wel gestraft worden. De voorzitter zeide tegen Zaagman, dat hij de beleedigde persoon is. In Alkmaar heeft spr. gezegd, dat zij niet de direct schuldigen zijn. Door hun hou ding hebben de jongens zich er dieper in gewerkt. Het stuk werd voor kennisgeving aange nomen. Voorstellen van burgemeester en wethou ders 1. Bekrachtiging van de, door B. en W. op 18 Januari 1935 gehouden, openbare verhuring van gemeenteianderijen voor het jaar 1935. De voorzitter zeide, dat de perceelen niet allen onderhands verhuurd waren, omdat niet allen konden voldoen aan de eisch van betaling van 50 pCt. De verhuring heeft 524.07 opgebracht. Onderhanasche verhuring gemeente landerijen voor het jaar 1935. Verschillende perceelen zijn weer onder hands verhuurd. Dit heeft opgebracht 2208 62. Gezamelijke opbrengst in 1934 3233.59. Op de begrooting was 3000 geraamd. Reducti. op de landhuur over 1934 ten behoeve van de huurders, die gebruik heb ben gemaakt van het optie-rem B. en W. stelden voor op het weiland een reductie van 50 pCt. te verleenen en op het stukje bouwland 10 dit is ongeveer 1.50 per snees. Aldus besloten. De gemeentebegrooting werd gewijzigd. De leden der stembureaux werden benoemd. Rondvraag. Het was de heer Zaagman opgevallen dat 's nachts de 4 sluisdeuren gesloten zijn. Hij heeft al eens gehoord dat als men de deuren niet vertrouwd, dat er dan 4 deuren dicht gaan. Spr. wil hier de aandacht op vestigen, want er staat te veel op spel. De voorzitter zeide dat dit om een andere reden gedaan wordt. De heer Rijper vestigde de aandacht op den gevaarlijken hoek bij K. Nap en wilde hier een witte streep trekken. De voorzitter zeide dit te zullen onder zoeken. GEBOREN: Jochem, z. van Jochem Schuijt en Antje Schaaf. Greta, d. van Pieter Kroon en Klasina Veis. Levenloos aangegeven kind van Louwrens Tuin en Cornelia van Hees. Joseph, z. van Jan Hessing en Anna Kos. Hendrikus Theodorus, z. van Cornelis Gaarthuis en Johanna Hilders. Cornelis Adrianus, z. van Miechiel Smit en Clementia Kager. OVERLEDEN; Niesje Wit 78 jaar. Johanna Theresia Maria Stik voort 3 jaar. URSEM (Dec.) Geboren Gerrit, zoon van D. Bom ei IJ. Bruinsma. Henricus Maria, z. v. J. D. Gerritsen en M. A. Kramer. Cornelis, z. v. P. Wever en I. Schouten. Overleden: Simon Pater, oud 42 jaar. TEXEL (Januari). Geboren: Hans, z. van Elias Vlessing en Johanna de Miranda. Dieuwertje, o. van Jan Cornelis Gieles en Maria van Taten- hoven. Catharina Geertruida, d. van Aris Jan Eelman en Kornelia Katharina van Liere. Maria Martha, d. van Aart Slegh en Martha Dekker. Martha, d. van Hendrik Boogaard en Engelbertha Haakman. Jacöb, z. van Nan Kikkert en Trijntje Bruin. Maartje Catharina, d. van Jan Cornelis Bakker en Aagje Maas. Cornelis, z. van Thijs Molenaar en Alicla Daalder. Ondertrouwd: Jan van der Vis en Bafina Roeper. Getrouwd: Cornelis Reijer Keyser en Grietje Kikkert. Jan van der Vis en Bafina Roeper. Overleden: Keetje Schagen, 76 jaar, wed. van Klaas Jacob Tuinder. Martje Bremer, 81 jaar, gehuwd met Jacob Peper. Jan Witte, 84 jaar gehuwd met Neel+je Schraag. Dirk Èriks, 80 jaar, wedo. van Cornelia Smit. leendert Marimus van Putten, 74 jaar. Trijntje Bakker, gehuwd met Jacob Dijker, 70 jaar. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 13 Febr. 1935. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 21900 K.G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT, AMSTERDAM, 13 Febr. 1935. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijz enals volgt: 258 Vette kalveren, le kw. 52—58 cent, 2e kw. 42—50 cent, 3e kw. 32 —40 cent per K.G., levendgewicht; 82 Nuchtere kalveren 36; 320 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90—110 K G. 42—43 cent, zware varkens 40—41 cent en vette varkens 39—40 cent per K.G. slacht- gewicht. Ter veemarkt waren heden aange voerd 3 wagons geslachte runderen uit De nemarken. BROEK OP LAr'GFNDIJK, 13 Febr. '35. Aanvoer en prijzen varen heden als volgt: 42000 K.G. Roode kool 2.40-/ 6.20, doorschot 2.204.30; 32000 K.G. Gele kool 11.70, doorschot ƒ1—/ 1.20; 46000 K G. D. w'tte kool 0.751.15, doorschot 70—90 cent; 18000 K.G. Uien: uien 1.90—1.20, grove 2.502.60, drielingen 11.10; 450 K.G. Bieten 60 cent en 1475 K.G. Peen 80 ct. per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 12 Febr. 1935. 22600 K.G. Uien: uien 2.10—2.40, drie lingen 0.70-/ 1, grove 2.50-ƒ 2.70, gele nep 1.90; 4900 K.G. Peen 0.80 1.30, kleine Peen 0.70; 600 K.G. Kroten o.801.50; 157700 K.G. Roode kool 2.8O-/ 6.10, doorsco1 2.30—5.20; 62200 K.G. Gele kool 1 1.80, door schot 1 -ƒ 1.40; 71200 K.G. D. witte kool 0.80—1.50, doorschot 0.70— 1.10, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 12 Febr. '35. Roode kool le s. 2.60—5.60, 2e s. 2-ƒ 4.50; Gele kool le s. 1.10—1.50, 2e s. 1 1.20; Deensche witte kool le s. 0.80 1.20; Nep 1.9.0; Drielingen 0.80— 1; Uien 2.20—2.50; Grove uien 2.50-/ 2.70; Peen 1.10. Aanvoer: 56200 K.G. Roode kool; 13200 K.G. Gele kool; 7100 K G. D. wifte kool; 225 K.G. Nep; 5000 K.O. Uien; 1325 K.G Peen. van Woensdag 13 Februari 1935. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: 1931 1934 1934 1934 A 1930 ST A ATSLEENINGEN. 4 Ned er L 4 4 Ned.-lndië 4 5)4 Duitschland Idem met kettingverklaring BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert, v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Nederl. Ford ex. 40 afst Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever i _.DUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting i Anaconda a Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. i i Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. i Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atihison Topeka Southern Railw. Cert, Union Pacifio §Noteering per 50. fExclaim. 'Exdividend. Vorige koers 101»/, 101»/4 101% 1011/4 34Va 39-/8 106 28% 37% 68V, 1008/g* 32% 48'/, 64% 243 224'/, 89% 20'/, 6% 18% 21 3% 167 90 80% 19'A 12.60 147'/, 42 i6iy, 114'/, 139% 98% 10% 48/s 70 92% 31% W/s 1% »/l6 35 1431/4 H5 137'/, 271/4 7% 61'/, 34'/, 39|- 37 68 32t/, 64'/, 242 224 87% 6% 18% 21% 166 19 146 44 159 138 99 10% 4% 96%. 7 69 92 31 60 1% 35% 143 135% 138 60% pl.m. 1.45 101% pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 222% 871-% 18% 222-3 87% 6%-% 18 Vie I66I/4 l»/4 137 98% 697/8 59% 1% 36-1/4 36% PRO! ONGATIE Vorige koers' '1 pCt. Heden 1 pCf. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. New-Work Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel NIET OFHUEEL. Vorige koers 1.48% 7.24% 59.42% 9.76% 34.53'/, 47,92 Kopenhagen32.35 Stockholm Oslo Madrid llaliö 37.35 36.35 20.V2V, 12.58 Koers op heden 2 uur 1.48% 7.24 5942'/, 9.76% 34.54'/, 47.92'/, 32. 0 37 30 36.30 20.'2% 12.58%

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3