^Binnenland Pluimveeteelt. Een groot blik Gemengde Biscuits (inhoud 2 pond) van één gulden voor54 ct. netto bij aankoop van elk pond U N I E - K O F F I E t Spoet Stad en. Omgeving UiidscheifteK G. J. M. Takes, R.K., z.b., naar Amster dam j. w. Swaan, N.H., landman, naar Schagen. C. M. Groot, R.K., dienstbode, naar Heen-Hugowaard. J. C. van der Zei, bakker (o.), naar Zd. Scharwoude. Jhr. W. P. Barnaart, N.H., bloemb.kweeker, naar Bloemendaal. S. J. Tevel, E.L., kunst schilder, n^ar Schoorl. C. Kos, N.H., z.b., naar Oudkarspel Ph. C. Kappers, geen, chauffeur, naar Den Helder. N. Tinbergen, N.H.,_pensionhouder, naar Rot terdam. W. J. Tinbergen, N.H., koopman, naar Rotterdam. P. Kempen, N.H., kap per (o.), naar Alkmaar. J. Veerman, geen, z.b,, naa rAmsterdam. S. Blaauw, Rem., z.b., naar Hemmen. H. de Ridder, geen, z.b., naar Amsterdam. J. Bakhuis (wed. Jb. Lek), N.H., z.b., naar Wormer. J- Boon, R.K., caféhouder, naar Amsterdam. f. Raat, N.H., matroos, naar Den Helder. DE NOOD IN DE MIJN-INDUSTRIE. Weer honderd man ontslagen. NIEUWE 3% PCT. LEENING. NOORD-HOLLAND. DE EX-KEIZER NAAR HOMBURG? Een gezondheidskuur in de aan staande lente. D. HANS VERLAAT DEN VRIJHEIDSBOND. Om onafhankelijk te zijn als journalist. KOLENDAMPVERGIFTIGING TE SANTPOORT. Oude man in levensgevaar. STELENDE SCHOOLJONGENS AANGEHOUDEN. VOORBEREIDING TOT HET BROEDSEIZOEN. FOK BIJ VOORKEUR NIET VAN EERSTE LEGS HENNEN. l' ^K1?3.38' W6d- v- A- J°rna> N.H., z Lnkhuizen naar Popelmanslaan 11. J O- Aubel, R.K., winker in dames-mode- artikelen, en gezin, van Arnhem naar Lan- gestraat 33 boven. W. F. van der Reijden, N.H., controleur Ned. Vleesch-Centrale, van s-üravenhage naar Stationsstraat 65. NtDERLAND—DUITSCHLAND. S.I.B. REVUE DER SPORTEN. Pijkmans, R.K., z.b., naar Amsterdam. C. M. Dijkmans, R.K., z.b., naar Amsterdam. M. Ootjers (echtg. Th. J. Beenken, N H., huishoudster, naar Zijpe. M. C. Baart- mans, R.K., religieuse, naar Nieuwveen. M. W. C. Al'berse, R.K., religieuse, naar Nieuwveen. J. Iping, R K., religieuse, naar Nieuwveen. H. J. Hogenkamp, K-K-, religieuse, naar Nieuwveen. G. A. de fong, R.K., religieuse, naar Nieuwveen. J. W. M. Schade, R.K., religieuse, naar den ■rïaag. - M. J. J. Schoonderwoerd, R.K-, religieuse, naar Maassluis. E. Mastel mg (wed. J. Kuiper), R.K., z.b., naar C. Oost, N.H., dienstbode, naar Duitsch- land. P. Hos, N.H., kinderjuffr., naar Alkmaar. N. Langedijk, N.H.,adj. direc trice, naar Wijk aan Zee. G. E. Komen R.K., religieuse, naar Oudorp. J. E. lmjsi, geen, z.b., naar Bussum. B J. Kroone. R.K., huisknecht, naar Amsterdam A. Goedhart, R.K., dienstbode, naar Nd. Schar woude. E. Reynders, R K., z.b., naar den Haag. - G. Klomp, geen, slager (o.), naar Bussum. J. A. Thomsen, N.H„ 11. ver pleegster, naar Alkmaar. WC. liema"> E.L., kapper (o.), naar Den Helder. M. C. de Jong, R.K., dienstbode, naar Heiloo L E. Strijbosch, R.K., z.b., naar Haar lem. j. Boersma, N.H., kantoorbed., naar Amsterdam. B. Dekker, R.K., z.b., naar den Haag A. Hoofd, N.H., arbeider, naar Egmond-Binnen. J. S. Duyvis, geen, in genieur, naar Amersfoort. L. F. van Stipriaan, N.H., slager, naar Lisse. Op de mijnen Laura en Julia te Eygels- hoven is tegen 1 Maart aan ruim honderd arbeiders ontslag aangezegd. De betrokke nen zijn voor het overgroote deel buitenlan ders. Vandaag komt te Heerlen de contactcom missie voor het mijnbedrijf bijeen. In deze vergadering zullen behandeld worden de brieven der particuliere mijnen, waarbij deze de loonovereenkomst en de C-A.O. hebben opgezegd. Het Amst. Eff blad meldt, dat de provin cie Noord-Holland zeer spoedig een nieuwe 3'A pet. leening uit zal geven tot een be scheiden bedrag en wel tegen den koers van 97 3/4. De „Thurgauer Zeitung" zegt uit goede bron te hebben vernomen, dat de ex-keizer zijn gemachtigde in Duitschland zou hebben opgedragen in Berlijn stappen te doen om toestemming te verkrijgen voor een verblijf in Duitschland om gezondheidsredenen. 's Keizers vertegenwoordiger zou door Hitier persoonlijk zijn ontvangen, wien hij namens den ex-keizer machtiging verzocht om in de komende lente gedurende twee tot drie maanden in Bad-Homburg te verblijven. Hitier zou niet afwijzend staan tegenover dit verzoek onder voorwaarde natuurlijk, dat Wilhelm II de meest stricte reserve in acht zou nemen en dat het bezoek geen aanleiding zou zijn tot eenigerlei monarchistisch demon stratie. Het bezoek, dat de ex-kroonprins onlangs aan den rijkskanselier heeft gebracht, moet ook met deze aangelegenheid verband hou den. Men acht het waarschijnlijk, dat de ex keizer zoo voor het eerst sinds November 1918 dit jaar den Duitschen bodem weer zal betreden. in een zomerhuisje te Prmcenhage. t^bé rende aan dr. Bijnen, bij een diefstal met braak in de zweminrichting „de sen", te Princenhage, bij een diefstal met braak in het padvindershuis van het Nea Jadvindstersgilde. De betrokkenen zijn allen scholieren tus- sciien vijftien en achttien jaar. Een hunner is in het Huis van Bewaring te Breda opge sloten. Naar wij vernemen, zegt het Hbld., is bij het secretariaat van de Haagsen® af deel ing van de Lib. Staatspartij „De Vrijheidsbond" van den heer D. Hans, hoofdredacteur van „De Avondpost be richt ingekomen, dat hij voor zijn lid maatschap dezer partij bedankt. In zijn blad geeft de heer Hans m een uitvoerig hoofdartikel enkele motieven, welke hem hebben geleid tot zijn be sluit. Zoo begint hij met te schrijven, dat hij zeer ernstige bezwaren heeft tegen de practische liberale politiek van den lateren tijd. Ten deele is dit, zegt de heer Hans verder, een gevolg van gewij zigd inzicht bij zichzelf, dat hij vroeger al heeft erkend (o.a. ten aanzien van het contact tusschen staatkunde en reli gie), voor een ander en zeer belangrijk deel echter ook van de wendingen in de liberale politiek zelve, met name op sociaal gebied. De heer Hans herinnert dan aan de vooruitstrevende beginselen der Liberale Unie, waartoe hij heeft be hoord. De heer Hans betoogt dan, dat een leider van een onafhankelijk blad vrij moet zijn. Vormt zijn lidmaatschap van een partij daarvoor ook maar éénige beperking, dan dient hij dit neer te leg gen. De consequentie daarvan heeft de heer Hans getrokken, zooals uit boven staand bericht blijkt. De heer Hans zegt echter de liberale beginselen te zullen blijven verdedigen. KORTE BERICHTEN. De „Staatscourant" van gisteravond meldde, dat de heer G. H. P. Bloemen met ingang van 15 Februari is benoemd tot bar gemeester van Oldenzaal. Gistermorgen heeft zich te Santpoort Sta tion een geval van kolendampvergiftiging voorgedaan. Bewoners van een perceel in de Pastoorsstraat ontdekten, dat een inwonende bejaarde man bewusteloos te bed lag. De ka mer hing vol rook, afkomstig van de kache in de kamer. De toestand van den man was zoo ernstig dat hij van de laatste H.H. Sa cramenten is voorzien. Gisterenavond was hij nog niet bij kennis gekomen. Nadat in den zomer van verleden jaar diefstal met braak was gepleegd in de Dr. de Visserschool te Ginneken werd daar de vo rige week opnieuw ingebroken en o.m. een zendingsbusje waarin eenig geld ontvreemd Het is de politie gisteren gelukt een drietal jongens, betrokken bij dezen diefstal, te ar resteeren. Een uitgebreid onderzoek bracht aan het licht dat de jongelui voor een deel samen met twee jongens, die verleden zomer in Ginneken logeerden betrokken waren bij verschillende diefstallen in dien tijd te Gin neken en Princenhage gepleegd. Zoo waren ze ook betrokken bij de vorige inbraak in de Dr. de Visserschool en bij die van de vorige week, bij een diefstal van chocolade in een winkel te Grinnen, bij een diefstal met braak Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Posizegel voor antwoord inslui ten en blad vermelden. De stroom vragen over het sexen houdt aan, daarom geef ik nog even den titel van het Engelsche boekje daarover. Ik heb deze titel in het eerste artikel reeds vermeld maar men heeft er blijkbaar niet genoeg opgelet, Ziedaar de gegevens; de titel is: „Sexing day-old chicks". A. Treotise on Sex Deter- mination in Pure and Cross-bred chicks". W. P. Blount. Publiced bij Poultry World Ltd, Dorset House, Stamfordstreet, Londen S. E. I. De was-modellen die in Amerika gebruikt worden voor het onderwijs zijn verkrijgbaar bij de „International Baby Association',' 3225 Troost Aveneu, Kansas City. Missou ri, U. S. A. Prijzen daarvan weet ik niet. Ik kom net terug van een bezoek aan de Groene Week in Berlijn. Daar is men op het oogenblik ook druk bezig aan het sexen en geven twee Japanners een cursus. Maar de voormannen zijn evenals ik erg benauwc dat we de eerste jaren een geweldig bedrog zullen krijgen en dat heel wat menschen op geknapt zullen worden met haantjes in plaats van hennetjes. Doch nu eerst 'n paar vragen uit de praktijk en dan gaan we kij ken wat ik in Berlijn beleefd heb. Uit een paar brieven: Ik zit in bedrijfs moeilijkheden. Mijn kuikens gaan dood en ik zond er een paar voor gratis onderzoek naar de Rijksseruminrichting. Waar zit die sterfte in, ik weet het niet. Het eigenaardige is dat ik 3 machines heb, één van het merk (x) en twee van het merk (y). Ik heb vier keer ingelegd om de beurt. De kuikens uit de x gaan dood en uit de y machinines blij ven leven en de uitkomsten van beide zijn best. Zou het in de machines zitten of in de kippen. Deze zien er frisch en gezond uit en leggen goed. De kuikens die dood gaan krij gen opgedroogde ipooten en sterven dan in den nacht. Wat voor een ziekte is dat nu? De kuikens die men tenslotte overhoudt en daar de bedrijfsbeesten uitzoekt, zou dat er later weer uitkomen als er van gebroec wordt? Ziehier een zeer interessante vraag. De ziekte waar het om gaat is pullorum. Daar begint het nu de tijd weer voor te worden. Het interessanste is dat in beide machines de uitkomsten goed zijn, doch de sterfte uit de eene machine groot is en uit de andere klein. Het komt daarvan dat door het broe den in de eene machine de kuikens zwak ter wereld komen en uit de andere sterk en het is dus een bewijs van het feit van hoe groot belang het voor de ziektebestrijding is dat het broeden goed geschiedt. In dit geval zit het dus zoowel in de machines als in de kippen, want de smetstof moet tenslotte uit de kippen komen. Hoofdvereischten voor goede, sterke kuikens zijn: Goede fokdieren goed broeden, goed opfokken. Aan het op fokken zijn we nog niet toe, althans niet in massa s. Wat er zoo 's winters ogefokt wordt zijn meestal slachtkuikens van Noord- hollandsche Blauwen en die dieren doen het met goede verzorging, waarbij vooral op de hygiene en het voer gelet moet worden, uit stekend. Waar we thans aan toe zijn is de zorg voor de foktoomen en daarbij letten we op gezonde dieren en goede voedering. Op bei de gebieden wordt nog geweldig gezondigd Allereerst dan; gezonde dierea Menschen Goudmerk per pond 100 Ct Paarsmerk per pond 60 Ct. Zilcermerk 90 Goedsmakend 40-45 - Roodmerk 80 Reclamesoort 30 m Bovendien op de koffie 15 7» korting - Statiegeld hlik 15 cent. hetgeen wordt terugbetaald UNIE Filiaal; ALKMAAR, luqistrut f3 die kippen op den leg controleeren zijn al heel gauw geneigd bij de samenstelling der foktoomen te veel te letten op het aantal ge legde eieren en te weinig op de dieren zelf. Dat is totaal mis en noodlottig voor het nageslacht. De sterftecijfers nemen voort durend toe en een der voornaamste oorzaken daarvan is het fokken van dieren die weinig weerstandsvermogen bezitten tegen allerlei schadelijke invloeden. Alle schadelijke in vloeden kunnen niet vermeden worden daar we ze niet kennen, maar we weten wel dat een kip, die.uiterlijk op de een of andere ma nier afwijkt van het normale, niet geschikt is als fokdier. Tot de schadelijke invloeden reken ik ook een geforceerde leg. Maar hoe deze invloeden ook zijn, we kunnen ze heel moeilijk beoordeelen. Er is maar één middel om aan de door deze invloeden veroorzaakte schade te ont komen en dat is: niet te fokken van de eer ste leg-hennen. En veroordeel dit hier dus niet uit een foktechnisch oogpunt maar veroordeel het sterk uit het oogpunt van verzwakking van den pluimveestapel. Vdn eerste legs dieren kent men het weer standsvermogen niet, men weet niet hoe hun organen zich zullen houden als de leg een flink aantal maanden duurt. Men weet niets van den aanleg tot gezwelvorming en in verband hiermede wijs ik op de theorie dat de beruchte verlamming feitelijk een soort gezwelvorming in het zenuwweefsel is. Wie dus met de grootste mogelijke zeker heid flinke kuikens wil fokken moet dit in geen geval van eerste legs dieren doen. Men zoekt dus voor de foktoomen hennen van goeden bouw die al een legperiode achter den rug hebben. Men weet dan meteen wat zulke dieren gepresteerd hebben, wat men bij jonge hennen niet -weet. Ten tweede zorgt men dat de fokdieren door een dierenarts op pullorum onderzocht zijn, want het fok ken met dieren die niet behoorlijk onder zocht zijn kan tot groote sterfte der kuikens leiden. Ten derde: als men aldus flinke, ge zonde foktoomen heeft, dan moet men ze goed voeren. Elke ei is lang geen broedei al heeft het ook een normaal gewicht Ten opzichte van de gezondheid van het kuiken doet de groote van het ei er weinig toe maar wel de inhoud. Een broedei moet bela den zijn met een groote hoeveelheid levens stoffen, vitaminen, mineralen en andere en deze kan een flinke leggende kip alleen in haar eieren afgeven als zij ook behoorlijk gevoed wordt. Let dus in dezen tijd ter voorbereiding van de broedperiode meer op de hoedanig heid der eieren dan op de hoeveelheid en let in het opfokvoer meer op vitaminen, mi neralen dan op eiwit. Dr. B. J. C. te HENNEPE INGEKOMEN PERSONEN. M. M. de Vries, echtg. v. L. M. v. d. Bijl, N.li., geen, van Utrecht naar Lyceumstraat m tT°rnelia Annes. R-K„ dienstbode, van Blokker naar Nieuwesloot 49. F. van der Meer geen, schoenmaker, van Amsterdam naar St Annastraat 23. - W. P. Munze St°raat°è van 8"pravenhage naar Overdie- a' 77 Spaargaren, D., huishoud ster, xan Haarlemmermeer naar Sanders- buurt 10. P. M. Zeldenthuis, R.K., dienst bode, van Haskerland naar Koorstraat 49. B. M. Botman, R.K., dienstbode, van Wervershoof naar Cabeljaustraat 9. A O. Wenzel, D.E., naaister, van Velsen naar Nieuwesloot 55. J. C. Blom, wed. v. A. Koolmees, R.K., z.b., en kinderen, van Haar lem naar Geestersingel 5. M. Albertsma, N.H., dienstbode, van Stavoren naar van der Woudestraat 50. J. Jonker, R.K., loonslager, van Nieuwe Niedorp naar Sta tionsstraat 31. B. Hartog, D G., z.b., van Beets naar Kruislaan 14. P. Galjaard, N.H., electricien, van Laren naar Boom kampstraat 5. M. Frankfort, geen, bar bier, van Wormerveer naar Overdiepad 28 W. B. van Doorn, geen, brievenbesteller, en gezin, van Hillegom naar Eikelenberg straat 11. G. Rijs, geen, dienstbode, van Zijpe (N.H.), naar Kennemerstraatweg 37 G. Groenewoud, echtg. v. J. Spruit, N.H., naaister, van Oudendijk naar Spoorstraat 52. G. H. Joustra, D.G., z. b., en gezin, van Beemster naar Prins Hendrikstraat 42 P. Hos, N.H., kinderjuffrouw, van Ber- fen (N.H.) naar Bergerweg 7a. A chouten, R.K., z.b., van Heerhugowaard naar Akerslaan 16. P. Smit, N.H., rijks veldwachter, van Amsterdam naar Spoor straat 89. J. P. van 't Klooster, wed. v. J Berkhout, R.K., van N. Niedorp naar Spoor straat 58. J. A. Engels en A. Engels, N.H., van Rotterdam naar Friescheweg 34. H. C. J. Scheffel, E.L., fabrieksarbeider, en gezin, van Heiloo naar Eikelenbergstraat 68. S. J. van Beers, R K., winkeljuffrouw, van Beemster naar Mient 17. VERTROKKEN PERSONEN. M. Hoogeboom, R.K., dienstbode, van Langestraat 34 naar Koedijk. M. J. Zuurbier, R.K., dienstbode, van Westdijk 16 naar Uitgeest. H. de Jong, geen, importeur, en echtgen. en kinderen, van Westerweg 173 naar Amsterdam. G. B. Leek, R.K., metselaar, van Bierkade 7 naar Bergen (N.-H.) P. H. van der Kli, echtgenoote van J. J. M. Dorbeck, R.K., z.b., van Julianastraat 6 naar Ne- derlandsch Oost-Indië. J. C. T. Wijn- ker, R.K., kruideniersbediende, van Zeg- lis 83 naar Bovenkarspel. M. Kluft, R.K., dienstbode, van Emmastraat 39 naar Castricum. M. Bakels, echtge noote van J. Veenhuijsen, D.G., z.b., van Voordam 2 naar Zuid- en Noordscher- mer- F- Schiefelbein, H.A., strijkster, van Voordam 4a naar Duitschland A. J. -Wittop Koning, geen, chem. analyste, van Egmonderstraat 14 naar Amster dam. A. B. Bruin, R.K., smid, van rouwenstraat 1 naar Harenkarsp-el. A Hos, N.H., kraamverzorgster, van Bergerweg 7a, naar Amsterdam G Spruit, weduwe van H. C. Stolker, z.b gen, van Zocherstraat 15 naar Haarlm' A. Sijperda, geen, echtgenoote van B. Santing z.b., van Koorstraat 37b naar Bergen (N.-H.) M. Kampschulte. R K., vun Stationsweg 148 naar Wassenaar J. b. van Amstel, geen, opzichter bij het Looghemraadschap, van Macl Pont straat 38 naar Bergen (N.-H.) A Haa ker, dienstbode. R.K., van Baanpad 35 naar Amsterdam. M. M Punt R K dienstbode, van Luttik Oudorp 35a naar Noodscharwoude - Th. Briiker RK S agersknecht, van Breedstraat 23 naar Amsterdam - T. Stam. weduwe van leïl n»e niannuR'K'' z b Nassau- 1 r, i Obdam. I. H E Mum Nie'uwesïoot"55 !luishoi"""R' >an A t 1 naar Amsterdam. C. A. J L van Steenacker, R.K., van Popel- Voetbal. Geen volksliederen? De Revue der Sporten bevat het volgende Hetgeen bekend tafereel bij Interland, wedstrijden: de elftallen, die het veld inko men; de spelers, die zich op een rn scharen; het muziekcorps, dat de volksliederen van landsman en tegenstander laat klinken, staan aangehoord door een publiek van duizenden We hebben deze muzikale begroeting steeds als een prettige gewoonte beschouwd. Binnen de muren van het Olympisch Sta dion wacht ons aanstaanden Zondag de match: Nederland—Duitschland en ook bij dezen wedstrijd zou men denken het Neder, landsche en het Duitsche volkslied te zullen hooren. En hier wringt de molière. De Duitschers hebben den wensch te kennen gegeven, dat te hunner begroeting na het Duitsche Volkslied ook het Horst Wessellied zal worden gespeeld. De K.N.V.B. voelde er echter niet voor het Horst Wessellied ten gehoore te doen brengen en in het brein der bestuurders werd naar een modus gezocht. Die modus meent men gevonden te hebben. Men wil n.1. het Horst Wessellied niet doen spelen en daar om ook het Duitsche Volkslied niet, en daarom ook het Wilhelmus niet! Het moet ons van het hart, dat dit als een zeer onge- lukkige trouvaille dient te worden gekwalifi- ceerd. Het is een loffelijk streven zooveel moge lijk de gevoelens van anderen te sparen, maar voor de wijze waaroo dat in dit geval geschiedt, hebben we weinig bewondering. En we vragen ons af of het geen bedenke- lijk staaltje van voetbaldiplomatie is, waar een Nederlandsch publiek in een Neder- landsch stadion geen gelegenheid krijgt zijn Nederlandsch hart te luchten. We zouden ons niet verwonderen als dat Nederlandsche publiek op die geste een af doend antwoord vond in den vorm van een fier Wilhelmus door een spontaan gefor meerd a-capella koor! Tot zoover de Revue der Sporten. Hoewel op het oogenblik officieel nog niet bekend is, dat er geen volksliederen zullen worden gespeeld, mogen wij toch wel aan nemen, dat het bericht waar is. Het i6 jam- mer, dat de kwestie zou ver is gekomen, al kunnen wij ons met het standpunt van den K.N.V.B. volkomen vereenigen. Want het Horst Wessellied is een uiting van politieke gezindheid, is een propagandalied voor een bepaalde poiltieke richting. En de politiek moet buiten onze sportvelden Wijven. Maar wat zal er nu gebeuren? Wij zijn er van overtuigd, dat het Wilhel- mus Zondagmiddag gezongen zal worden, krachtiger en enthousiaster dan ooit. En de kans bestaat, dat de Duitschers zullen po gen, om het Horst Wessellied te zingen, dat dan natuurlijk onmiddellijk overstemd zal worden door een voor de tweede keer ingezet Wilhelmus. En wat dan? De gemoederen zullen worden opgehitst en de beide elftallen zullen door een enorme menigte worden aangevuurd, spontaner, krachtiger en vuriger dan ooit. En al moge op deze manier de politiek of ficieel verdrongen zijn van het sportveld, het nationale gevoel zal deze keer meer spreken dan ooit te voren. Zoodat wij een wedstrijd verwachten, waarbij de entourage anders dan gewoon zal zijn. In het jongste nummer van S.i.B. De Revue der Sporten schrijft een KN VB official een zeer interessant artikel over „onze kerngezonde voetbalsport". Hoven ver telt, waarom Karei Lotsy bedankte als voor zitter van de Teco, terwijl de redactie zelf haar meening schrijft over den K.N.V.B» beker. Groothoff behandelt nog even den ko menden strijd tegen Duitschland. Han Hoekstra vertelt over de nieuwe koers in de athletiekwereld en Izaks over den a s. biljartwedstrijd Horemans—SchaferBos. Verder schrijft Groothoff nog over goede clubspelers, die geen internationals bleken te zijn en tenslotte heeft Tartuffe weer zijn dag boek op de bekende wijze verzorgd. Panorama laat bij verschillende foto's zien hoe moeilijk een scheepskok het bij slecht weer heeft en vertelt van koning Gvstaaf van Zweden in zijn dagelijksche leven. Rudolf van Weert vervolgt zijn interessant verhaal over den ondergang van de Morro Castle. De filmrecensent bespreekt de film „De lady en de vrijbuiter". De vrouwenrubriek behandelt o.a. kinderverzorging en menue's, alsmede natuurlijk de mode. Aan den humor ook de Humorist en de Kinderhumorist zijn bijge voegd zijn twee pagina's gewijd. Verhalen en novellen zijn er ditmaal van Thelma Brown, van Ernst O'Ferrall, van Maximi- liaan Bernd en van Chart Pitt. In het bijbehoorende Ons Land worden bij vele foto's de moeilijke spoorwegtoestan den in Utrecht besproken en vindt men al het actueele nieuws uit binnen- en buitenland in geïllustreerden vorm. In De Nieuwe Qids vervolgt Hendrik van der Wal zijn blijspel in drie bedrijven Paradijs bestaat". Felix Timmermans zet zijn verhaal „Boerenpsalm" voort en Petro- nella van Hogendorp beschrijft het leven van Mary Webb. „Vader Zwijgt heet de novelle van Willem Eges en „De gouden snede" de verhandeling van Felix Ortt. Willem Kloos publiceert Nieuwe Gids-cor- respondentie, wijdt een vers aan dr. Aeg. W. Timmerman, geeft een serie Binnengedach ten en bespreekt Het wezen van het dichter lijke. Er zijn verzen van Hélène Swarth, van Tim en van Leo Rikmenspoel. Maurits Wa genvoort behandelt het Buitenlandsch over zicht, Frans Erens de bibliographie en Jean- ne Kloos— Reyneke van Stuve de damesru briek „Feiten en fantasieën".

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8