MAGGIS BOUILLON SSSSKSSg Stad en Omgeving. We eischeh van het goede het beste... Afschaffing Wethouderspensioenen. GEVOLG VAN ONJUISTE BELASTINGAANGIFTE. daarom gebrui ken we altijd de practische en uitmuntende °i&! Sf 6.6 millioen (in 1933 8.2 millioen), steun aan crisiswerkloozen 32 8 millioen (in 1933 8.4 millioen), steun aan niet- crisiswerkloozen 17.6 millioen (in 1933 26 millioen). In totaal gaven het rijk en de gemeenten dus in het afgeloopen jaar naar raming rond 128 millioen (in 1933 147 rrTüccr.) uit. Plannen van de regeering met bet cumulatie-ontwerp. Naar wij vernemen is de regeer ing voornemens maatregelen voor te stellen, welke bedoelen een einde te makon aan het toekennen van pensioen aan wet houders. In het door den minister-president dr. H. Colijn in de Eerste Kamer aangekon digde wetsontwerp tegen de cumulatie zijn zoodanige bepalingen opgenomen Het moet in de bedoeling van de regee ring liggen, dat voortaan aan wethou ders bij hun aftreden een afloopend wachtgeld voor den tijd van drie jaien zal kunnen worden toegekend. Verkre gen rechten zouden worden erkend, echter met dien verstande, dat een afge treden wethouder, die pensioen geniet, weder in functie tredend, zijn pensioen rechten zal verliezen, evenals een wet houder. die op grond van vroegere wet houdersjaren recht op pensioen heelt, doch wiens pensioen op 't oogenblik van afkondiging der wet stilstaat, omdat nij weder als wethouder is opgetreden. Voordeden van „generale par don" vervallen, doch Inspectie kan nog welwillende houding aannemen. Nog steeds doen zich gevallen voor, waar bij men in het onzekere verkeert omtrent de houding, welke de belasting-administratie thans na het bekende „generale pardon" aan neemt tegenover hen, die deze gelegenheid hebben verzuimd aan te grijpen en thans als nog gaarne hun aangifte naar waarheid zouden willen doen geschieden. Het gevaar is niet denkbeeldig, dat sommigen zich van dit overigens goede voornemen laten terug houden uit vrees met de justitie in aanraking te zullen komen. Daaromtrent kan het Hbld. thans melden na informatie bij de Amsterdamsche be lastinginspectie dat ook nu nog tegenover hen, die geheel vrijwillig hun fiscale zonden komen biechten, een welwillende houding kan worden aangenomen. Wel komen zij er finan cieel niet zoo voordeelig af als tijdens het „generale pardon", maar maatregelen van justitioneelen aard worden als regel niet te gen hen genomen. Deze waarschuwing is van te meer be lang, nu in de practijic slachtoffers gaan val len. Een dezer dagen is een belastingontdui ker tot 14 dagen gevangenisstraf veroor deeld; het betrof een geneesheer, die zijn be roepsinkomen tot belangrijke bedragen te laag had aangegeven. Op de ontduikingsgevallen, welke door de belastingdienst met zijn tegenwoordig zoo talrijke voelhorens worden opgespoord en achterhaald, wordt de wet in haar volle ge strengheid toegepast. Behalve de financieele gevolgen, in den vorm van navorderings aanslagen met wettelijke verhoogingen, loopt degene, wien dit lot treft vooral in ernsti ge vallen, waar opzet tot ontduiking duide lijk is gebleken het risico, dat zijn zaak bij de justitie wordt aangebracht. De belastingadministratie, die voorheen bij opsporing van ontduikingsgevallen de zaak als regel afmaakte met bijbetaling van de ontdoken belastinggelden met vaak be langrijke verhoogingen, heeft den laatsten tijd verschillende dergelijke zaken aange bracht bij de justitie en in verscheidene geval len zijn vrijheidsstraffen opgelegd. Het verdient dus aanbeveling, aldus deze informatie, alsnog vrijwillig onjuiste belas tingaangiften te herstellen met alle daaraan verbonden financieele gevolgen, teneinde nog die toepassing van de wet te kunnen voorko men, waarbij, zooals dit lot bovenbedoelden geneesheer heeft getroffen, men het ontduiken met vrijheidsstraf moet boeten. INTERNEEIUNG VAN VREEMDELINGEN. In geval van gevaar voor open bare orde of veiligheid. Naar wij vernemen, is de re geering voornemens een inter- neering6inrlchting in het leven te roepen, waarin de vreemde lingen, die voor de openbare or de of veiligheid hier te lande gevaarlijk geacht worden, zullen worden opgenomen. TABAKSCONFLICT IS VOORKOMEN. Een verlaging van totaal vijftien pet. aanvaard. Zooals reeds is medegedeeld, hebben de werkgevers uit de Groninger tabaks industrie in de conferentie, met den Rijksbemiddelaar, j.1. Zaterdag gehou den, enkele concessies gedaan. Zoo is verkregen, dat de vijftien- en zestien jarige nieuw aangestelden, die tot dus verre gedurende ten hoogste drie maan den twintig pet. minder ontvingen dan het in de geldende loonregeling vastge legde en waarvan de werkgevers ver langden, dat 26 weken twintig en 26 we ken tien pet. zou worden gekort, voort aan gedurende drie maanden tien pet. zal kunnen worden gekort. Het is niet gelukt de door de patroons verlangde carensdag bij ziekte terug te wijzen. Tenslotte de loonen. Hierom trent werd een tusschenvoorstel van den rijksbemiddelaar aangenomen, dat hierop neerkomt: tien pet. loonsverla ging dadelijk en over zes maanden nog eens vijf pet. In een kalme rustige sfeer weid a l voorstel door de betrokken personeel leden overwogen. Tenslotte werd g- stemd en met 107 stemmen voor, 47 te gen en 7 blanco werd het resultaat tier „uutirhandelingen aanvaard. Behalve deze loonen zal in de overeen komst worden vastgelegd een pensioen tot maximum 14.50 per week, een va- cantie van zes dagen per jaar en dooi- betaling van loon op feestdagen. Gister is van de aanvaarding aan ce rijksbemiddelaar kennis gegeven. NOTARIS-WONING UITGEBRAND. Gistermiddag tegen kwart over twee is brand ontstaan in de woning van notaris M. Poele te 's-Gravenpolder (Zeeland), net huis, dat drie verdiepingen telt, is uitge brand. De tweede en de derde verdieping zijn n.i aan de achterzijde geheel door het vuur ver nield. De geheele inventaris kon gespaard blijven. De motorspuit uit Goes kon wegens een defect niet eerder dan om vier uur gistermid dag water geven. De schade wordt door verzekering gedekt De oorzaak van den brand is onbekend. GASVERSTIKKING TE TILBURO. Gisteren werd de politie te Tilburg ge waarschuwd, dat men sinds eenige dagen den 66-jarigen alleenwonenden W. Bruens niet buiten had gezien. De politie ging de woning van den man binnen en vond hem dood op bed. Hij bleek aan gasverstikking te zijn overleden. In de keuken vond men een gaskraantje openstaan. De dood moet reeds eenige dagen geleden zijn ingetreden. In de gang vond men achter de brievenbus de kranten vanai Maandag, zoodat men vermoedt, dat B reeds Zaterdag of Zondag is overleden. NED. STUDENTEN-WERKKAMP. Ter voltooiing van het in 1934 begonnen werk, zal ook dit jaar een werkkamp worden gehouden. Het kamp is gelegen in de nabij heid van Diever (Drenthe), alwaar dwars door een heuvelachtig, deels beboscht ter rein, een weg moet worden aangelegd, welke een verbinding zal vormen tusschen twee be staande wegen. Gedurende negen weken zal hieraan .gewerkt worden. De deelneming aan het kamp staat slechts open voor hen, die aan een universiteit of hoogeschool studeeren. Voor meisjesstuden ten is er een beperkt aantal plaatsen; onder toezicht van een kampleidster zorgen ze dan voor het eten van de mannelijke deelnemers. Evenals vorige jaren werken ook eenige bui- tenlandsche studenten mee. Het kamp wordt gehouden van 7 Juli tot en met 7 September en bestaat uit drie étappes van drie weken elk, beginnende op 7 Juli, 28 Juli en 18 Augustus. Men kan zich slechts opgeven voor één étappe. Omtrent het kampgeld voor de drie weken en aanmelding en verdere in lichtingen gelieve men zich te wenden tot den kampleider: C. G. L. J. Küster, Karei du Jardinstraat 57, Amsterdam-Zuid. HET SMOKKELBEDRIJF FLOREERT! Twee inwoners van Aalst en een van Bergeyk op de bon. Het smokkelbedrijf floreert beter dan ooit! Uit de laatste dagen no*eert „Het Volk", dat in verschillende plaatsen de politie bij burgers huiszoekingen heeft verricht. Dit staat in verband met het feit, dat men nog altijd niet weet, waar zich de groote opslag plaatsen bevinden. Zoo werd in Bergeyk ergens een inval gedaan. Het resultaat was. dat men er wat boter en suiker vond, fraudu- leuh van België uit ingevoerd. Eenzelfde resultaat boekten de agenten en ambtenaren in de gemeente Aalst, waar even eens enkele tientallen kilo's smokkelwaar in beslag genomen werden. Drie personen kregen een proces-verbaal. Onder Valkenswaard slaagden een paar kommiezen erin, een smokkelauto aan te houden, door de banden kapot te schieten. De chauffeur liep tegen de lamp, en wat de kommiezen nog meer waard was op een kleine zeshonderd kilo margarine kon beslag worden gelegd, plus uiteraard op de auto. DE SCHEEPVAART OP ZUID- AMERIKA. Waarom de Kon. Holl. Lloyd het passagiersvervoer verloor. In een onderhoud, -dat een redacteur van het Ned. Correspondentie-bureau dezer dagen had met den gezant van Argentinië den heer J. M. Llobet, kwam ook ter sprake de kwestie van de scheepvaartverbindingen tusschen Ne derland en Zuid-Amerika, met name met Ar gentinië. De gezant sprak er zijn leedwezen over uit, dat de Kon. Hollandsche Lloyd in moei lijkheden is geraakt en zich genoodzaakt heeft gezien den pasagiersdienst op Zuid-Amerika stop te zetten. Vooral in Argentinië heeft men deze ontwikkeling met leedwezen ge volgd. De Nederlanders en de Nederlandsche schepen waren er zeer gezien en steeds van harte welkom. De voornaamste reden van de moeilijkhe den van den Kon. Hollandschen Lloyd, is, naar de meening van den gezant niet alleen de economische crisis. Volgens hem is niet de vermindering van het aantal passagiers de hoofdzaak maar er zijn vele andere factoren, welke den Kon. Hollandschen Lloyd uit zijn belangrijke plaats hebben gedrongen. Na den oorlog is het in de eerste plaats Duitsch land geweest waar men de geweldige presta tie leverde om de „Cap Arcona" van 28000 ton te bouwen, <-en schip met luxe en com fort, welke die der beste hotels overtreft Dit voorbeeld werd gevolgd door Engeland, dat de „Alcantara" en de „Asturias" bouwde, van een even groote tonage met een comfort en luxe, welke die van de „Cap Arcona" ,*ve naren. Vervolgens kwam Italië met de „Augus o de »Conte Grande", van meer Jan 30.000 ton en ten slotte Frankrijk met de .,At NEDERLANDSCH PRODUCT IN KWALITEIT AAN DE SPITS lantique". Dit zijn alle snelle schepen, die de reis binnen 15 tot 17 dagen doen. Ook Nederland heeft ongetwijfeld zijn vloot verbeterd, welke steeds een uitnemende service en goede keuken bezat. Echter ter ver vanging van de „Frisia", de „Gelria en de „Zeelandia" heeft men in Nederland gc bouwd de „Orania" en de „Flandria uitste kende schepen ongetwijfeld, maar klein en langzaam in vergelijking met de andere Zij maken de reis Buenos-Aires—Amsterdam in 22 dagen Dat is lang Dit is een der rede nen, dat men veelal de voorkeur gaf aan de schepen der buitenlandsche maatschappijen Ik twijfel er niet aan aldus besloot de gezant dat de Nederlandsche scheepvaart op Zuid-Amerika, haar plaats weer zou kun nen-hernemen, met een groot schip van 30 duizend ton met hetzelfde comfort en de ser vice, maar dan met een reisduur van 15 da gen. De bouw van zulk een schip zal voor Ne derland zeer veel voordeelen hebben, niet het minst, omdat daardoor ook veel werk ver schaft zou worden. SLACHTOFFER VAN KOLEN DAMP. De heer D. te Santpoort, die gelijk ge meld Dinsdag in zijn woning bewuste loos werd aangetroffen tengevolge van kolendampvergiftiging, is gisteren in het ziekenhuis St. Joannes de Deo te Haarlem aan de gevolgen bezweken. NIEUW NEDERLANDSCH SCHIP. Waarom in Engeland gebouwd? Naar wij vernemen, heeft de maatschappij „Hilligersberg" (Vinke Co) te Amster dam in Engeland een schip gekocht van 5000 bruto registerton. Dit schip, dat op het oogenblik te Cardiff ligt onder den naam „Charterhurt", wordt daar onder Nederlandsche vlag gebracht en zal als „Zijpenberg" door genoemde maatschappij worden geëxploiteerd. Aan het einde van de volgende week kan de „Zijpenberg" te Am sterdam worden verwacht. FELLE BRAND TE ZALTBOMMEL. Inwonenden redden zich over het dak. Hedennacht omstreeks 3 uur is brand uitgebroken in de woning van den aanne mer J. A. v. Haaften aan de Nieuwstraat te Zaltbommel. Toen de bewoners den brand ontdekten, stond het huis reeds voor een groot gedeelte in vlam. Zij zagen zich dan ook den weg naar de benedenverdieping ver sperd. In nachtgewaad vluchtten de heer en mevrouw v. H., een zoon en een dienstmeis je over een dak naar het huis der buren. De brandweer kon niet verhinderen, dat ook het belendende perceel vlam vatte. Om 7 uur vanmorgen kon de brandweer inrukken. Het huis van de familie v. H. is vrijwel geheel uitgebrand, terwijl het per ceel van den heer S. veel brand- en water schade opliep. Van de inboedel kon niets worden gered. Verzekering dekt den schade, welke uit den aard der zaak bijzonder groot is. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. LAFHARTIGE OVERVAL TE UTRECHT. De dader, een 28 jarige smid, te Amsterdam aangehouden. De centrale recherche te Amster dam heeft een 28-jarigen smid ge arresteerd, wiens opsporing, aan houding en voorgeleiding was ver zocht door de politie te Utrecht. De man had zich namelijk Zater dag voor een week aan een lafhar- tigen diefstal met geweldpleging schuldig gemaakt bij een alleen wonende vrouw in de Goedestraat te Utrecht. De man was daar bij de vrouw gekomen met de mededeeling, dat hij haar een belang rijke boodschap had te doen. Het oude, dat aanvankelijk eenigen argwaan koesterde, deec die deur open en liet den man binnen. Nauwelijks stond de kerel in haar huis hij greep haar vast en wierp haar op grond. v Het vrouwtje raakte hierdoor zoo over stuur, dat zij geen woord meer durfde ze" gen en doodstil op den grond bleef liggen'? De booswicht doorzocht hierop haar wo ning en stal uit een kastje n de kamer een bankbiljet van 10.—, terwijl hij voorts nog een spaarpot met stuivertjes wegnam keerende vrouw, die bovendien nog zwak en SS was. durfde eerst den volgenden dag i.„i n-ebeurde aangifte doen bij de poli- van den man kon opgeven, wist de Utrec t oehe nolitie spoedig wie deze laffe daav naci gepleegd. De man kan worden gearresk-erd S naar Utrecht op tiansport worden gesteld. ENOELSCH SCHIP GESTRAND. Nederlandsche assistentie. Oo de Haisborugh sands nabij G'ca[ Yarmouth is de Engelsche vrachtboo „Campus" metende 3677 registerton afkomstig uit Cardiff Se®,'ail(j' schip heeft Nederlandsche assistentie ge vraagd. Daarop is het bergingsvaartuig Holland" van de reederij Doeksen op let- s'chellfng naar de plaats van de stranding uitgevaren. De afstand bedraagt 180 Mijl Ook uit Hoek van Holland is een bergings vaartuig vertrokken. HET GEBEURDE TE SLAGHAREN. Het onderzoek naar de doods oorzaak Het onderzoek op het lijk van F. van Os e Slagharen heeft een dusdanig resultaat ge had, dat onmiddellijk na ontdekking daarvan de officier van justitie uit Almelo, in gezel schap van marechaussee en gemeentepolitie, een nader onderzoek zijn begonnen in de wo ning te Slagharen. Daaruit blijk, dat een gewelddadige doodsoorzaak is vastgesteld. Nader wordt van niet-officieele zijde mee gedeeld, dat de man blijkt te zijn doodgescho ten. Mogelijk is hij in de eenzaamheid mee gelokt en daar om het leven gebracht. In de woning is althans niet het minste spoor van geweld aanwezig. Een nader onderzoek wordt ingesteld. HAGELSCHADE WORDT VERGOED. Heden zal in De Kwakel te Uithoorn aan aan de circa honderd tuinders in deze om geving, wier oogst door een hagelramp is verwoest, waardoor velen in diepe ellende werden gedompeld, de regeeringssteun van 17.500 worden uitbetaald. Inmiddels was door plaatselijke gevormde ragelschadefondsen in samenwerking met het crisiscomité steun in natura aan de nood lijdenden verstrekt, terwijl door boerenleen banken en veilingsvereenigingen geldelijke hulp was geboden. JEUGDIGE INBREKERS GEVAT. Prikkellectuur de oorzaak van hun daden. Te Ginneken is een tiental kleine inbraken opgehelderd, welke blijken gepleegd te zijn door een 7-tal jongelui van 16 tot 18 jaar oud, afkomstig uit zeer achtenswaardige milieus, die waarschijnlijk door prikkellec tuur tot hun daden zijn gekomen. Twee van het 7-tal zijn in het huis van bewaring te Breda ingesloten, terwijl de andere vijf ter beschikking van de ouders zijn gesteld. De buit, hoofdzakelijk bestaande uit fietsplaat- jes, chocolade, sigaretten, sigaren en col lectebusjes, was verborgen in een hol in het Mastbosch bij Breda. SPOORWEGEN HANDHAVEN ZOMERTIJD, Dienstregeling voor 15 Mei daarnaar ingericht. Naar het „Hbld." verneemt heeft de directie der Nederlandsche Spoorwegen besloten de zomerdienstregeling, welke tegen 15 Mei a.s ingaat, te doen samen stellen volgens den bestaandei. Amster- damschen zomertijd, dus ongeacht de eventueele beslissing der Eerste Kamer om Nederland bij de landen met Mid- den-Europeeschen tijd in te declen. Zooals men weet hebben de Spoorwe gen een half jaar noodig om een goeJe dienstregeling voor te bereiden. In het uiterste geval zou men zich met vier maanden kunnen beheljsen. Maar nu ook deze termijn is verstreken, zonder dat de Kamer een besluit heeft genomen zit er niets anders op dan een dienstregeling te ont.verpen volgens den bestaanden Amsterdamachen zomertijd. Het blad heeft den heer Giesberger, chef van de afdeeling Dienstregeling, ge vraagd, wat de Spoorwegen zullen doen, indien de Kamer toch vóór den 15den Mei mocht besluiten tot den Midden Europeeschen tijd. Het eenige, dat er dan op zit, zou zijn een nooddienstregeling te maken, welis waar niet in den vorm van een spoor boekje, maar door middel van strooibil jetten. De heer Giesberger vreesde hie-voor groote ontstemming bij het publiek om dat men dan op het traject Amsterdam -Maastricht b v. niet minder dan vier strooibiljetten zou moeten raadplegen Toch zal het dien kant uitgaan, wa neer de minister, nadat het Karneröë- sluit is gevallen bepaalt, dat de Midden Europeesche tijd voortaan ook voor Nederland zal gelden. De verbindingen van het buitenland naar ons land ven alle behouden, doch omgekeerd rr.en de doorgaande D-treinen naar bet buitenland 20 miruten moeten vervroe gen, overeenkomstig de bestaande inter nationale afspraken. Ook hiervan <.al het reizigersverkeer den nadceligen irvloed ondervinden, daar het niet doenlijk is uitsluitend internationale verbindingen te veranderen. ron/W mugen of den van voor igen bl ij- zal het te veranderen, zonder tevens den tionalen treinenloop te wijzigen. De Spoorwegen kunnen natuurlijk 1 invofirmir vnn kfu j... v. na- ook s-hen tijd alles op zijn beloop laïon maar alweer vreesde de heer Giesbeiï hiervan groote bezwaren van de zijdl de. forensen, die dan overal 20 minuten te vroeg zullen aankomen De verwachting bestaat daarom te '™pïïche,tll7m15 Mel f"" "Mden-Eu- van haunvo.™ v.„ tee„ Men zou dan de gelegenheid hebben den nieuwen toestand op de internatio nale conferentie voor de dienstregeling hii de verschillende spoorwegen, die dit jaar in October te Felsingfors wordt ge houden, onder oogen te zien. VERTROKKEN PERSONEN. E. J. Schmitz, R K., kinderjuffrouw, van Vogelenzang 3 naar Amsterdam. G. Man- gelman, R.K., bankwerker, van Boezetnsingei 29 naar Duitschland H. Roobeek, R.K., grondwerker, van le Kanaalstraat 8 naar Schagcn. J- de Wit, N.H., winkelier in sigaren, en echtgenoote en dochter, van Zocherstiaat 22 naar Schagen. C. Penders, R K., warmoezier, van Oudegracbt 142 naar Ned Oost-Indië. w. A van Eijk, R.K., kapper, van Paijglop -3 naar Amsterdam. G. H. Jupijn, N H, kindenuffrouw, van Dijk 20 naar Amstedam. A. Dekker, geen, dienstbode, van UHenboKhshaat 48 naar Purmerend. - B. A. Visser, N.H., kommies invoerr. en accijnzen, van le Tuindwarsstraat 24 naar Nieuwe-Schans. S. A. Vlaar R.K., dienstbode, van Van Everdmgenstraat 18 naar Ursem Rustenburg. J. de Vries, N.H., zonder beroep, van Nassaulaan 39 naar Delft. H. M. de Graaf, R.K., dienstbode, van Van Everdmgenstraat 18 naar Koedijk. A. G de Graaf, R.Kjournalist, en «at genoote, van Boterstraat 13 en Bergerweg 58 naar Amsterdam. V. N. Sandvoort, D G zonder beroep, van Eimnastraat 1 n. Apeldoorn. J. C van der Linde, geen, zonder beroep, van Visscherslaan 2 naar Valburg, Zetten. A. T. Welage, R.K., hulp in de huishouding, van Langestraat 29 naar Amsterdam, Sloterdijk. J. M. Wijte. R.K., dienstbode, van Ridderstraa' 14 naar Heer- hugowaard. A. Frankfort. N.H., employé Baf Petr. Mij., en echtgenoote, N.H., en dochter, geen, van Koningsweg 17 paar Ned. Oost-lndiê. J. de Vries, geen, winkeljuf frouw, van Schoutenstraat 13 naar Amster dam. T. C. W. van Hoorn, R K., winkel- rtiffrouw, van Langestraat 15 naar Venlo. G. Bak, geen, hulp in de huishouding, van Nieuw poortslaan 140 naar Hilversum. J. W Kfihn, R.K., chaufefur. van Druiven- laan 23 naar Heiloo. E J. Vrijhoef, R.K., kinderverzorgster, van Nieuwlandersin^el 72a naar Egmond aan Zee. M. van Stem, N.H., officier Ned. L. des Heils, van Hekel- straat 9 naar Apeldoorn. E. Koningstein, een, dienstbode, van Langestraat 4 naar eisen, IJmuiden. P. M. Brakenhoff, R.K., fabrieksarbeider, van Tuinstraat 47 naar Zaandam. T. Kater, O.K., ass. huishou ding, van Nieuwlandersingel 22 naar Heem stede. O de Croos, E L., dienstbode, van Langestraat 21 naar Bergen (N.-H.) D. van Coevorden. R.K., vertegenwoordiger, en echtgenoote en zoon, van Oudegracht 299 naar 's-Gravenhage. W. O. Hoogstege, geen, ofl Ned L d- H.. van Hekelstraat 9 naar Apeldoorn. A. Berkenpas, N.H., chef-filiaalhouder, en echtgenoote en kinde ren. van Dr. Schaepmanplein 9 naar Leeuw arden. M. Rosenberg, N.I.. coupeuse, van C. W. Bruinvisstraat 13 naar Amsterdam. A. H Idema. R.K.. schoenmaker, en echtge noote, van Geest 19 naar Limraen. H. G Dekker, N H., leerares. van Stationstraat 85 naar 's-Gravenhage. E Rademaker, geen, dienstbode, van Van Houtenkadc 35 naar Heerhugowaard. P. G Ignatius, R.K., suikerbewerker, van Koornlaan 3 naar Wor- mer. P. Streefkerk, geen. kantonnier, en echtgenoote en zoon, van Kanaaldijk 28 naar Den Helder. G Valanidas, Grieksch kath.. drogist, van G W. Bruinvisstraat 13 naar Amsterdam M. Wilbcrt, D.Ev., dienst bode, van Emmastraat 95 naar Duitschland. M Tiemes. N.Hcassière, van Zijdam 7a naa<- Den Helder. K. Körber, Dcv., chauf feur en echtgenoote en dochter, van Mr. P- J. Troelstrakade 8 naar Duitschland. G Rikc. geen, zonder beroep, van Zocherstiaat 1 naar Bergen (N.-H.) J. J. van Soort K.G. insoccteur van politie en echtgenoote, van Baanstraat 1 naar Ned. Oost-Indië. R. Lokhorst. N.H., hoofd eener school en echtgenoote en kinderen, van Wilhelrainalaan 12 naar Ned. Gost-Indië L. Fellhaze, N.H., kinderjuffrouw, van Nieuwlandersingel 55, naar Duitschland. J. van der Pol, D.G., hoofd eener school, en gezin, van Kennemersfr.weg 195, n. Ned. Oost-Indië. G. Wijdenes, N.H., boek houdster, van Metiusgradit 2, naar Berk hout. A. Slomp, N?H., landarbeider, van Liefdelaan 21, naar SchoorI O. G Ger ritsen, R.K., dienstbode, van Dijkgraafstr 2, naar Heiloo, G. Hoekmeijer, NH., z.b, van Kenn.strweg 131, naar Heiloo. C. M. R. Buijsman, R.K., winkeljuffrouw, van Stationstraat 18, naar Bergen (N.H.) A- Schipper, R.K., dienstbode, van Verdronken- oord 47, naar Spanbroek. H. Honig» N.H., chauffeur, en echtg van Achterweg 47a, naar Oudorp. J. Vriend. R.K., be drijfsleider bioscoop en gezin, van Gashou derstraat 23, naar Medemblik. A. Peekc- ma, hulp in de huish,, van Stoiberglaan 12, naar Baarderadeel. H. G. L. Posthumus, geen. reiziger, van Spoorstr. 52, oppt Ara sterdam. J. D. van Waveren, G.K., wa terbouwkundig opzichter, van Fnidsen 51. n. Heemstede. - B. F. J. Korting, R.K-, kin derjuffrouw, van Stationsweg 60, naar Am- sterdam A. M. van Beusekom, R.K-, dienstbode, van v. Everdingenstr. 18, naar Den Helder - J. Van 't Hof, N H., timmer man, van Rochdalestraat 26, naar Amcrs- /S i' "3.A Roebroek, R.K., dir. gen. v/d landbouw, en gezin, van Kennemcrstr r* naar 's Gravenhage. H. E. A, A. L. H. en M. A. H. Roebroek, R.K., van Kennemerstr.weg 115, naar Roosendaal J R- P. J. Heitkönig, R.K., winkelbediende, van Fnidsen 86, naar Amsterdam J. A- v d. Vuurst, N.H., kruideniersbediende, van Langestraat 60, naar Hoorn. J, M. Lut- gerink, R.K., kantoorbediende LCO, vafl Zocherstraat la, naar Haarlem. P. Föhr, E.L., z.b., van v. d. Kaaijstraat 15, naaf Duitschland. H. Diehl, R.K., werkster, v. Oosterburgstraat 8a, naar Duitschland. B. Huisman, R.K., vertegenwoordiger, van Spoorstraat 40, naar Haarlem. H. HÜ- ber, D.E., bediendejuffrouw, van Kruislaan 1, naar Brazilië M. O Kroon, R.K, buffetcef, van Stationsweg 60, naar Hille- gom.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10