Agenda JMmmeums ^Binnenland D'E IN DEPWP Stad en OmQzoUtq, WeecêeeUM IkSüQSïEZ IPzomttciaal 'llieiuas £aatste A LOTEQU^ sr&sf 1 7078 50 aan MAAR GRAFT KOEDIJK OUDENDIJK HOORN BURGERBRUG 'T ZAND gemeenteraadsverkiezingen. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Koningin Christina (rom.)hoofdrol Greta Garbo en John Gilbert (geprolongeerd). Toegang boven 14 jaar. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De tante van Charley (comedie); hoofdrol Paul Kemp. Toegang voor eiken leeftijd. A. B. T., half 8, eerste hoofdnummer Het geheimzinnige uur (sens.); 2de hoofdnum mer Als onbekenden trouwen (sens Toe gang boven 14 jaar. Donderdag 14 Februari. 8 uur, Harmonie, opvoering operette De vreemde reis, door Jonker's koorklassen. Vrijdag 15 Februari. De Unie, cursus over Indië, door den heer ir. Cramer voor het I. v. A. O. Maandag 18 Februari. 8.15 uur, handelsschool, dr. G. Horreus de Haas voor de Volksuniversiteit. Zaterdag 23 Februari. 7.30 uur, Soiree Pacivolo. Donderdag 21 Februari. 8 uur, Harmonie, uitvoering door Bilder- dijk. thuis in het stelsel der Grieksche tragedie. Eindelijk keerde Condon terug, vroeg om vijftig duizend dolltr en ging opnieuw het kerkhof binnen. Daar overhandigde hij het geld over een heg en er werd hem gezegd dat het kind zich bevond op een boot, nabij het kleine eiland Marthas Vineyard, dat een paar uur stoomens uit de Atlantische kust en niet ver van het grootere Nantucket is ge legen. Dienzelfden nacht en de volgende dagen, cirkelde Lindberghs vliegtuig over de aangeduide plek. Vergeefs Wat nu volgt, schokt den krantenlezer met langer. Hij Herinnert zich hoe het k ndje ge vonden werd op 13 Mei 1932, hoe het, met zijn gebroken schedeltje nauwelijks onder de aarde lag, vijf minuten van het huis hoe de koude het gepreserveerd had en herkenning mogelijk maal te... ja, maar wintig minu ten, nadat het de woning was binnengedra gen, zetten ontbinding in met zulk eea haast, dat de geroepen dokter te 1aat kwam en het niet durfde identificeeren DE NIEUWE NEDERLANDSCHE FILM „OP STAP". Dezer dagen is in de „Cinetone"-studio's te Duivendrecht een begin gemaakt met de opnamen voor de nieuwe Nederlandsche film „Op Stap" van de Nationaal Film te Am sterdam, naar een draaiboek van Alexander Alexanders. Tot de medespelenden behooren de Neder landsche artisten: Louis Davids, Henriëtte Davids, Jopie Koopmans, Frits van Dongen en Adolf Engers. De muziek is van Louis Davids, Max Tak en Margie Morris met teksten van Jacques van Tol. De film wordt gedraaid onder regie van Ernst Winar. AUTO RIJDT TE WATER. Inzittenden gered, doch ernstig gewond. Gisteravond is eer personenauto, be stuurd door den heer F. uit Arnhem, die op den Rijksweg- 's-Hertogenbosch— Nijmegen reed, onder Grave in een wetering gereden. Het ongeluk gebeur de, toen de heer F. een zijweg wilde in slaan en het moet worden toegescmeven aan het feit, dat de verlichting van den wagen zeer slecht was. Deze reed met groote vaart van den dijk en kwam in het water terecht. Voorbijgangers kon den het portier openen en den heer F., alsmede de beide overige inzittenden, de heeren F. en P., eveneens uit Arnhem, in veiligheid brengen. Alle drie personen hadden evenwel ernstige verwondingen opgeloopen en zijn naar het ziekenhuis te Grave vervoerd, waar zij ter verple ging zijn opgenomen. WERKLOOSHEIDSSUBSIDIEFONDS. De nieuwe uitkeering zal ter kennis van de gemeentebesturen worden gebracht. Verschenen is de memorie van antwoord op het voorloopig verslag van de Eerste Kamer over de wetsontwerpen: Wijziging der wet van 15 Juli 1929; wijziging van de wet van 8 December 1933, houdende tijdelijke voorziening tot versterking van de middelen tot dekking van de uitgaven des rijks; Houdende voorzieningen ter zake van ge meentelijke kosten van werkloosheidszorg. De meening, dat het uitgangspunt van de regeenng bij deze wetsontwerpen zou zijn geweest, dat het rijksbudget moet worden ontlast, wijst de regeering, in dezen alge- meenen vorm geuit, af. Het betreft hier cot- rocties met het oog op te voren, bij de in stelling van het gemeentefonds, niet voor ziene omstandigheden. Ten aanzien van de voorziening in de werkloosheidsuitgaven be oogt de thans voorgestelde regeling een meer billijke verdeeling van lasten tusschen de gemeenten onderling en tusschen het rijk en de gemeenten in het leven te roepen. Dat in de financieele gevolgen van deze wet ten en in de extra bijdragen in de werkloos heidslasten een groot gevaar voor de ge meentelijke autonomie zou kunnen zijn ge legen, moet de regeering ontkennen. Eenige leden uitten de vrees, dat bij vele gemeenten de prikkel zal verminderen om de kosten der uitkeeringen aan werkloozen zoo laag mogelijk te houden. De regeering stelt daarentegenover, dat zij voor de verleening van steunuitkeeringen uitvoerige subsidie voorwaarden heeft vastgesteld. Daarnaast heeft de regeerirg nog verschillende maat regelen in overweging, welke ten doel heb ben, dit gevaar, waar noodig, te keeren. Het schijnt weinig vruchtdragend zichm bespiegelingen te verdiepen over de vraap> wie en welke omstandigheden ??.rzaak van de huidige financieele moeilijkheden v< vele gemeenten. Hoofdzaak is, dat eendrach- tig wordt gewerkt aan de saneering overheidsfinanciën op een lager niveau. De regeering is van meening, dat ae ge meenten tijdig het bedrag der uitkeering moeten weten. Zij zal ernaar streven om spoedig nadat dit ontwerp tot stand is ge komen, de uitvoeringsvoorschrdten aan de Kroon ter vaststelling aan te bieden, opdat nog vóór 1 Mei 1935 het bedrag der nieu we uitkeering, voor zoover dit althans aan de hand der geraamde belastingopbrengsten mogelijk is, ter kennis van de gemeentebe sturen kan worden gebracht. VUURGEVECHT TUSSCHEN INBREKERS EN POLITIE. De onverlaten ontkomen. De onveiligheid op het Brabant- sche platteland neemt hand over hand toe. En dat de inbrekers, op zoek naar buit of tot behoud van hun vrijheid voor niets terugdeinzen, is in den afgeloopen nacht op over tuigende wijze gebleken. Thans toch weer is ingebroken in de boerderij van den landbouwer Boschman te Zevenbergschehoek, bij welke inbraak een aantal flesschen bessensap en wijn werd buitgemaakt. Toen de inbrekers, drie in getal, zich met den buit wilden verwijderen, stieten zij op den z.g. Derden Weg op twee marechaussee van de brigade Moerdijk, die hen sommeerden halt te houden. Zij vol deden aan deze sommatie niet, doch zetten het op een loopen, waarop de marechaussee van de vuurwapenen gebruik maakten. De drie inbrekers keerden zich daarop om en schoten met revolvers op de marechaussee, zoodat een regelmatig vuurgevecht ont stond. Van de gelegenheid, dat de mare chaussee dekking moesten zoeken, maakte het drietal gebruik om in het nachtelijk duister te ontkomen. Omstreeks twee uur werden zij bij de R.K. kerk te Hooge Zwaluwe opnieuw staande ge houden door de gemeentepolitie aldaar. Aan stonds echter op den roep: „Halt, politie!" trokken de kerels opnieuw de revolvers en schoten zij op de politiemannen, die daar door genoodzaakt waren, zich terug te trek ken. Opnieuw wisten de onverlaten hierop te ontkomen ditmaal in de richting Made en Dremmelen. Niettegenstaande een klopjacht werd georganiseerd, mocht het hedennacht niet gelukken de inbrekers te arresteeren. Twee mannen aangehouden. Uit Made (N.-Br.) meldt men nader, dat daar hedenmorgen twee mannen zijn aangehouden, die de aandacht trokken doordat zij zich zonder schoenen op den openbaren weg ophielden. Vermoedelijk zijn dit twee der drie inbreken geweest. KORTE BERICHTEN. De minister van economische zaken bracht heden in gezelschap van den rijks- Iandbouwconsulent ir. C. Stevens een bezoek aan Oost-Drente, Door den vreemdelingendienst te Am sterdam zijn 7 Duitsehers, die zonder midde len van bestaan rondzwierven, aangehouden en over de grens gezet. In een zweminrichting te Amsterdam had gisteravond te omstreeks half tien een ongeluk plaats. Twee zwemmers kwamen bij het duiken op elkander terecht. De botsing was zoo hevig, dat een van hen met een her senschudding moest worden opgenomen in het Tesselschade ziekenhuis. HENSBROEK Dinsdag werd een algemeene vergade ring gehouden van het ziekenfonds „Helpt elkander", in café Mantel. De voorzitter, de heer Jb. Visser, heette de talrijk aanwezigen hartelijk welkom. Medegedeeld werd dat dezen zomer een obligatie is uitgeloot en dat toen het be stuur het uitgelote bedrag hier op de Boe renleenbank heeft geplaatst. De rente was niet lager en je kunt het geld gemakkelijker weer opnemen. Spr. vroeg de vergadering of het bed-ag hier moet blijven staan, of dat weer een obligatie moet worden gekocht. De vergadering kon met het bestuur meegaan. Rekening penningmeester. Ontvangsten over 1934 952.41, uitga ven eveneens 952.41. Bezit der vereeni- ging op 1 Januari 1935 2355.15. De rekening werd goedgekeurd. Het afgeloopen jaar is voor de vereeniging een voordeelig jaar geweest, wat betreft ziekte-gevallen. In het geheel zijn er 3 zie ken geweest met te samen 55 ziektedagen. Een lid heeft wegens vertrek bedank. Qp 1 Januari 1935 telde de vereeniging 54 leden met 6 donateurs. Spr. wees er nog even op, dat nog zoo weinig jongelieden tot de ver eeniging toetreden. De secretaris ontving een woord van dank voor zijn mooi jaarverslag. Bestuursverkiezing. Aftr. waren Jn. Naastepad, P. v. d. Gragt en W. Los. Met bijna algemeene stemmen werden de ze heeren herkozen. Regeling contributie en uitkeering Het bestuur stelde voor dit te laten zoo ais het was, waarmee de vergadering ac- coord ging. s Er was een voorstel van het bestuur om alle leden 12 weken vrij van contributie te geven, dit in verband met den goeden toe stand waarin de vereeniging verkeert, gezien het bezit der vereeniging op 1 Januari 1935 Het bestuur is van oordeel dit beter te kun- nen doen dan de contributie te verladen wat nogal risico met zich brengt.. De vergadering kon zich met het voorstel vereenigen. In de rondvraag zeide de" heer P. Kort, dat Ê€N „Nl£T„ /N DE Douwt Egbtrrt Echte Eriesche Hwen Baai-Tabak. Nederlands geurigs!* pijptabak. het vorige jaar is besloten op de agenda te zetten de bespreking van het aannemen van jonge leden. Na langdurige bespreking stelde het bestuur voor, om de jongens van de tuinders, die thuis in 't bedrijf worden op geleid op 14-jarigen leeftijd als lid aan te nemen tegen een contributie van 6 cent per week met een uitkeering van f 4. Met hun 17e jaar zullen ze dan worden overgeschre ven en betalen zij de gewone contributie en ontvangen dan ook hetzelfde bedrag. Hier mede ging de vergadering accoord De heer P. van Leyen vroeg hoe het gaat met de tuinders, die in de werkverschaffing werken als ze ziek worden. Ze zijn dan ver zekerd bij den Raad van Arbeid, maar ont vangen niet meer dan 6 per week. Mede gedeeld werd, dat dan door de ziekenkas de rest zal worden bijbetaald tot aan het bedrag waf anders uit de kas zou worden gegeven. De heer C. Schipper te Graft is benoemd tot lid van het bestuur van het Veefonds in de gemeente Graft. 'Woensdagavond werd in een der lo kalen der openbare school de tweede ouderavond gehouden, waarvoor een groote belangstelling was. De leiding berustte bij het hoofd der school, den heer Stuffers. De voorzitter opende niet een woord van welkom, inzonderheid tot mevr. Nienaber als vertegenwoordi ger van den burgemeester en ook tot den heer M. Langhorst die aanwezig was met een kleine tentoonstelling van han denarbeid. Hierna werden een 12-tal zangnummers gegeven door de 1ste en 2 klas onder leiding van mej. Janso- nius, wat met belangstelling gevo'gd werd en waarvoor de voorzitter een dankwoord sprak. Medegedeeld werd dat drie schoollokalen een belangrijke verbeteringen zullen ondergaan. Het woord was hierna aan den heer M. Langhorst, die een lezing hield over handenarbeid. Hij wees hierbij op het nut van handenarbeid in de school en verduidelijkte dit met het tentoonge stelde, waarbij mooie werkstukken. De heer Langhorst deed zich kennen als een aangenaam spreker. Van de gelegen heid om vragen te stellen, werd gebruik gemaakt. Een vriendelijk dankwoord van den voorzitter volgde. In de pauze werd door de aanwezige ouders ge bruik gemaakt van de gelegenheid om het werk der kinderen te bezichtigen. Mevr. Stuffers presenteerde thee, wat op hoogen prijs werd gesteld. Hierna volgde een voordracht door den heer Stuffers, getiteld: „Een Sint Nicolaasverrassing", wat met aandacht werd gevolgd. De heer M. Mulder besprak de wen- schelijkheid van het uitzenden vai kin deren wanneer het noodig is naar een herstellingsoord. Het onderwijzend per soneel zegde medewerking toe. Hierna sluiting. 'Op initiatief van de afdeeling bloem bollencultuur werd alhier in samenwer king met het onderwijzend personeel der bijzondere school tusschen verschillen de klassen een huisbroeiwedstrijd van tulpen en hyacinthen gehouden. De uit slag wordt gedemonstreerd in een ten toonstelling, welke op 23 en 24 Febr. a s zal worden gehouden. 'Eenige jongelui die van Medem- blik per auto terug keerden, reden bij den vrij hoogen dijk neer. Behoudens eenige lichte materieele schade kwamen de inzittenden er wonder boven wonder zonder letsel af. 'Door het stormachtige weer zijn slechts enkele visscliers uitgevaren. Aangevoerd werd door een 9 tal vaar tuigen 962 pond bot. In café Schrieken te Burgerbrug werd een vergadering gehouden door het plaatse lijke ziekenfonds „Hulp in Nood", waarbij de voorzitter een feestrede uitsprak i.n ver fonds 20-jarig bestaan van het hleVk* af! Ver,slag van den Pennigmeester riff TJ" kas was 1038 13, terwijl de reserve bedroeg 385.96. loorffn on "^gedeeld, dat in de afge- Aan den heer Th. Nanne, die tevens 10 jaar als bestuurslid werkzaam is geweest, werd een barometer aangeboden De aftredende bestuursleden C. Kok, in. Nanne en J. Kaïnper werden allen herkozen Besloten werd voortaan 35 cent presentie geld uit te keeren; voorts werd een regle mentswijziging goedgekeurd. Na de rondvraag en sluiting bleef men nog een poosje gezellig bijeen. De afdeeling ,,'t Zand" van den L-T B. hield een vergadering in café de Wit, waar in de lieer C. N. de wit werd herkozen als bestuurslid. De heer Broersen werd aangewezen als af gevaardigde naar de bondsvergadering. Tot toegevoegde bestuursleden van de on- derafdeeling adspirantenleden van den Jonge Boerenbond werden benoemd de hee ren C N. de Wit en S. Broersen. Na besprekingen over het houden van een melkcursus, een boekhoudcursus en vee-in- scharing Wieringermeer, benevens oprich ting van een retraitenfonds, volgde sluiting AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Dinsdag 12 dezer werd ten overstaan van notaris Hilbrana te Obdam in het café van den heer G. Ligthart te Zijdewind inge zet de boerderij aan de Blokhuizen behoo- rende tot de nalatenschap van wijlen Jan Wit Sr. 1. Huis, schuur, ierkelder, erf, fuin en weg, samen groot 0.41.90 H.A., Ant. Mooij te Zuidscharwoude 2400; 2. weiland en tuin, groot 0.20.50 H.A., F. Jong Czn. te 't Veld 330; 3. weiland, groot 0.2700 H.A., Jb. Zuiker te Blokhuizen 351; 4. weiland-weg 0.38.20 H.A., Alb. Govers, den Helder 473.68; 5, weiland 1.87.35 H.A., P. Groot te Haarlem 3297.36 6. weiland-water 1.73.70 H.A. C. Borst Kzn., Barsingerhorn 2501.28; 7. bouwland 1.55.30 H.A. C. Borst Kzn. te Barsingerhorn 1801.48; S. weiland-weg 2.89.20 H.A., P. Burgmeiier te 't Veld 4627.20; 9. weiland 1.55.70 H.A. P. Klaver te Zijdewind 1557; 10. weiland 3.25.45 H.A. J. Wit Jr. te Zwarteweg 3514.86; 11. weiland-kade 2.17.55 H.A., Alb. Govers te den Helder 2219; 12. wei land-kade 2.28.55 H.A., Alb. Govers te den Helder 1737; 13. weiland-kade 1.93.40 H.A., Alb. Govea te den Helder 1740.60; 14. bouwland 0.26.30 H.A., C. Borst Kzn. te Barsingerhorn 352. Totaal 25.902.46. Afslag Dinsdag 19 Febr. a.s. (Ongecorrigeerd ZITTING EERSTE KAMER. Critiek op buitenlandsch beleid- Vandaag werd voortgezet de behandeling van de begrooting van het departement van buitenlandsche zaken voor 1935. De heer Cranenburg is het niet eens met de houding van Nederland ten opzichte van de toe treding van Rusland tot den Volkenbond. De staatkundige vorm van een staat is geen materie, welk 'n anderen staat aangaat. In de buitenlandsche politiek mag men zich niet laten leiden door sympathieën. De regeering heeft jegens Rusland een weinig zakelijke politiek gevoerd. De hver van Lanschot betoogt, dat men de sfeer van Genève moet-kennen om te weten, dat Nederland geen andere houding kon aannemen. Spr. juicht onze medewerking ten opzichte van het Saargebied toe. De Volkenbond zou heel wat verder zijn als er te Genève meer aandacht werd besteed aan godsdienstige beginselen. Spr. zet uiteen het gevaar van uitbreiding van het vlieg wezen voor onze neutraliteit. De heer de Savornin Lohman wil den re- geeringspersdienst meer doen optreden tegen buitenlandsche onjuistheden. Met België worde geen verdrag gesloten, dat niet op algemeene instemming in Nederland kan rekenen. De heer Heerkens-Thijssen hoopt, dat de Belgische en Nederlandsche regeeringen de kwestie der Belgische enclaves in Brabant ter hand zullen nemen. De heer Steeger zegt, dat de regeering in zake de toelating van Rusland tot den Vol kenbond zich terecht mede heeft laten leiden door de publieke opinie. ZITTING TWEEDE KAMER. De nood in het boerenbedrijf. De heer Schalker (comm.) vraagt verlof tot het houden van een interpellatie over den nood in het boeren- en tuindersbedrijf. In een volgende vergadering zal ever deze aan vrage worden beslist. Bij de voortgezette behandeling van de In dische begrooting bespreekt de heer jockes (vd de regeeringsmaatregelen tot herstel van het ingezonken prijspeil. Er dient reke ning mee te worden gehouden, dat op ruime- re wijze export moet kunnen geschieden Snr sluit zich aan bij de critiek in de memorie van antwoord inzake de nota van den heer van Pol (r.k.). Een uitvoerrecht op rubber dient in dezen bijzondcren tijd als middel tot verhooging van de inkomsten der schatkist te worden aanvaard. Voorts ware een inci- denteele uitkeering van Nederland aan de In- dische schatkist gemotiveerd. Stemming op 19 Juni a.s. De candidaatstelling voor den ge meenteraad voor de verkiezing van teden van den raad zal plaats h.ebben op Dinsdag 14 Mei as., terwijl de tem- rang zelf op Woensdag 19 junj dav zal worden gehouden. DE NATUUR OF DE PARKIETEN ZIJN IN DE WAR. De heer J. H. Kluft, Oudegracht «1hi*r naar waarnemingen, verricht in den morgen van 14 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 772,1 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 726,3 m.M. te Nordöyan. Verwachting, geldig tot den avond van 15 Februari: Krachtige tot matige westelijke tot noord, westelijke wind; zwaar bewolkt met opkla ringen; waarschijnlijk regenbuien en kouder. Weeroverzicht. De depressie voor de kust van Noorwegen diepte zich verder uit terwijl in het zuiden de luchtdruk hoog bleef. Dientengevolge nam de luchtdrukgradient toe, zoodat tal rijke stations op de Britsche eilanden, in ons land, noord-Frankrijk en langs de Noorsche kust harden wind meldden. Een drukstijging op den Oceaan bewesten Noorwegen en over de Britsche eilanden veroorzaakt een polaire koude-aanvoer waardoor over de Shetlands, Faroer, Groot-Britannië en Ierland de tem peratuur daalde. Over IJsland, waar het mo menteel vrij koud is, verandert de barometer echter weinig, zoodat een zware koude- inval nog niet te wachten schijnt. Hoogst waarschijnlijk zal een nieuwe depressie de luchtstroomingen uit noordelijke richtingen wel weer onderbreken. Over het westelijk vasteland, dat thans geheel door de Oceani sche luchtmassa wordt overdekt, steeg de temperatuur weer flink, vooral in Frankrijk waar ook zware neerslag viel en het weer nog regenachtig i3. Ook over Duitschland is het regenachtig en betrokken. Over centraal- Europa vriest het noc flink. De vorst werd in noord-Finland weer strenger, doch nam in zuid-Zweden wnt af Buiig en vrij guur weer zijn voor onze omgeving te wachten. volière heden verblijd werden met een paar welgeschapen eitjes waarop moeder parkiet zich thans te broeden gezet heeft. Het zullen in allen gevalle voorlijke jon gen worden. N.V. NOORDER BANK. Naar wij vernemen, zal aan de op 28 dezer te houden Algemeene Vergade ring van Aandeelhouders der N.V. Noorder Bank te Alkmaar worden voor gesteld het dividend over het boekjaar 1934 te bepalen op 2 X (evenals vorig jaar). BEURTSCHIPPERVEREENIGING HET NOORDEN. In het gister opgenomen verslag is een zin verminkt geworden. Wij laten deze hier nog even volgen. Zoo juist aldus de voorzitter is daarbij naar voren gekomen, dat handel en industrie de beurtvaart, waardoor zij jarenlang zoo goed zijn bediend, ook nu n g in geenen deele kunnen missen. Als bewijs haalde de voorzitter nog aan een verklaring, voorkomende in het blad „Succes", van een der groote Za&ndam- sche fabrikanten die de beurtvaa t voor zijn vervoer prefereerde boven elk ander vervoer. FAILLISSEMENTEN. De rechtbank heeft de volgende fail lissementen uitgesproken: 1. J. F. Kalksma, kapper te Alkmaar, met benoeming tot rechter-commlssaris van mr. Ledeboer en van mr. Schuur man tot curator; 2. J. Smit, caféhouder te Hoorn, met benoeming tot rechter-commlssaris van mr. Ubbens en van mr. Windhausen tot curator; 3. J. A. W. Roosen te Helder (Rosen- straat) met benoeming tot rechter-com* missaris van mr. Ledeboer en van mr. Veldman tot curator. ARTS-EXAMEN. Geslaagd is voor het eerste gedeelte van 't arts examen is de heer M. Koppen, alhier. ut DE RADION-WEEK. Uitverkochte voorstellingta ,,'t Oulden Vlies". Deze week staat (o, Charivarius!) in hft teeken van de Radion. Wat Radion voor de huisvrouw is, behoe- ven we op deze plaats zeker niet te verduide lijken, de naam spreekt immers voor zichzelf In ,,'t Gulden Vlies" worden iederen avond tot en met Zaterdag reclame-voorstellingen gegeven, die blijkbaar zoo in den smaak val* en, dat elke voorstelling totaal is uitver kocht. De verschillende nummers worden aange kondigd door een buitengewoon bespraakte dame, die op doeltreffende wijze een en ander over Radion vertelt Dat zij inderdaad bevoegd is om hierover deskundig te oordeelen, toon' zij practisch bij de wasebdemonstratie. die zij leidt. De hoofdschotel bestaat voornamelijk uit een filmvertooning, waarbij men achtereen volgens te zien krijgt een cultuurfilm een ko mische reclamefilm (voor Vim!) en één van die altijd grappige en gekleurde teeken- filmpies van Walt en Desney. Een goochelaar bereikt met Radioo de wonderbaar'iikste resu'taten, enfin hoe dat alles in zijn werk gaat willen we hier niet verk'apren. Deze goochelaar is tevens een verdienstelijk buikspreker.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2