De lawine calaslrophe in Zwitsei land Nedeilandsche schaatsenrijders naar Oslo -.■■■' MtSt** Het ijzeren constructiewerk dat onlangs in de Valentijnkade Amsterdam stortte, is Woensdag gelicht ALKMAARSCHE COURANT Do schaatsenrijders L Dijkstra an Jan Langendijk zijn Woanidag van Schiphol vartrokkan naar da wereldkampioenschappen hardrijden op de schaats (a Oslo. - Da haar van Laar, voorzitter van dan Kon. Nod. Schaatsenrijdarsbond. neemt afscheid van da vartrekkenden Stroomlijn op do Internationale auto tentoonstelling In da groota tentoonstellingshallen aan dan Kalser- damm ta Berlijn Da ontzaglijke lawines, waardoor Zwitserland dazer dagen werd geteisterd, hebben verschillende slacht offers geëischt De aangerichte schade Is zeer aan zienlijk Boomen en huizen werden onder de neer stortende sneeuwmassa's bedolven Hierboven een detail van de verwoesting De Italiaansche ploeg won te Chamontx de schiet wedstrijden, welke onmiddellijk na afloop van een 25 K M. skitocht werden gehouden In hat kinderhospitaal to Londen wordt op hat oogenblik da zgn. „teletactor' toegepast waarmede doofstomme kinderen geluiden kunnen voortbrengen die het spreken kunnen vervangen H. M. da Koningin In gesprek met kolonel Diamont, tijdens hat défilé, dat hat derde halfragimant huzaran Woensdag to don Haag voor H M hield, ter gelegenheid van zijn 121-jarig bestaan De bagrafanis in het Zwltsersche hooggebergte van aan der bewoners, die bij da jongste lawlnecatastrophe gedood ward. Op aan slede wordt hat stoffelijk overschot naar hat graf gebracht Dr. J. P. B de Josselln de Jong Is benoemd tot gewoon hoog- laeraar In de faculteit der let teren en wljsbegeorte aan de Rijksuniversiteit te Lelden ons onderwijs te geven In de Volkenkunde van Ned In dié

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 5