HET GEHEIMZINNIGE LANDHUIS Rechtszaken Radio pro gcamma ossöe6; Jtcovinciaal Tlieuws JxuiMeUm Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. HUIZEN, 301 M. (NCRV-uitz.) (Alg. progr.) 8— Schriftlezing en meditatie. 8.15—9.30 Gr.pl. 10.30 Morgendienst olv. ds. S. IJbema, 11—12— Orgelconcert F. Kloek. 12.15 Gr.pl. 12.30 Ensemble v. d. Horst en gr.pl. 2.30 Chr. Lectuur. 3_3.45 Vioolrecital L. v. Wijn gaarden m. m. v. E. Nolthenius, piano en gr.pl. 4.Gr.pl. 5.30 Zang L. Smitshuysen mmv. K. Schadd, piano en gr.pl. 6.30 Cause rie A. J. Herwig. 7.— Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gr.pl. 7 30 Voor dracht K. Heeroma. 8.— Vaz Dias. 8.05 NCRV-Harmonie-orkest o. 1. v. P. v. d. Hurk. 9— Lezing dr. S. O. Los. 9.30 NCRV-Symph.-orkest olv. P. v. d. Hurk. Om 10.Vaz Dias. 10-3O-11.3O Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.35 10.50 Morgenwijding. 11.20 Orgel spel R. New. 11.50 Voor de scho len. 12.10 Het Trocadero Cinema orkest o. 1. v. A. van Dam. 12.50 BBC-dansorkest olv. Hall. 1.35 J. Hock's Kamer-orkest m. m. v. W. Heard, fluit. 2.20 Voor de scholen. 3.35 Scbotsch Studio-orkest. 4.35 E. Colombo's orkest. 5.35 Yascha Krein en zijn orkest. 6.20 Ber. 6.50 en 7.10 Lezing. 7.35 Handel-con- cert. 7.50 De „Air-Do-Wells" in hun repertoire. 8.50 Causerie. 9.05 „I've got tot have Music", gev. con cert. 9.35 Tom Costcllo in zijn re pertoire. 9.50 Ber. 10.20 Ph. Thom- ton: Song and Dance. 10.40 BBC- orkest olv. E. Newman. 11.35 12.20 Harry Roy's Band. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: DeutschLs. 8.058.20, Keulen 9.20—11.20, Kalundborg 11.20—12.20, Parijs Radio 12.20— 14.20, Kalundborg 1420—15.20, Keulen 15.20—17.20, Brussel (VI 17.2018.35, Brussel Fr. 18.35— 19.50, Beromunster 19.50—21.35, Brussel Fr. 21.35—22.20, Leipzig 22.20-24.—. Lijn 4: Parijs Radio 8.058.50, DeutschLs. 10.10-10.35, Droit- wich 10.35-11.05, Lond. Reg. 11.05—12.20, Droitwich 12.20— 14.20, Lond. Reg. 14.20—15.50, Droitwich 15.50—18.20, Keulen 18.20—18.50, Lond. Reg. 18.50— 19.50, Droitwich 19.50—20.50, Lu xemburg 20.50—22.20, Droitwich 22.20-24.—. WIERINGERWAARD MARK. (Wordt vervolgd Zitting van Dinsdag 12 Febr. DAAR KOMT NIETS VAN TERECHT. De vrachtautochauffeur en bloemenventer Simon Hendrik R. uit Beverwijk, wiens repu tatie voor het Alkmaarsch kantongerecht nu niet zoo heel gunstig is, had zich in den avond van Zondag 12 Augustus met eenige vrienden, die ook de gaven van Bacchus niet versmaden, terdege geamuseerd op de kermis te Egmond aan den Hoef en was met zijn vrachtauto laat in den avond vertrokken. Ver moedelijk verkeerde hij niet in een stemming om de geboden omzichtigheid te betrachten, althans volgde op den Heerenweg onder Cas- tricum een geduchte aanrijding met een door den heer J. Apeldoorn, die met familieleden op weg was naar het station, bestuurden lu xe-wagen. De auto kreeg zulk een opstopper, dat zij dwars op een langs den weg gelegen bouw land terecht kwam en een schade van 90 gul den werd geconstateerd. Bedoelde bloemenventer, die reeds op 15 De cember 1933 door den kantonrechter, mr. D. Bastert, tot 20 boete of 20 dagen was ver oordeeld, ter zake een onder den invloed ge pleegde aanrijding op dienzelfden Heei en- weg, na een bezoek aan de Egmond-Binner- kermis, werd op 12 October veroordeeld tot 00 boete of 30 dagen hechtenis, van welk vonnis hij in appél kwam. De appéllant verklaarde heden heelemaal geen scnuld te hebben en evenmin onder den invloed van genoten alcohol te hebben ver keerd. Een schok had hij absoluut niet ge voeld. De heer Piet Apeldoorn, schoonzoon van vader J.. Apeldoorn, verklaarde, dat zijn vrouw door den schok een bloeduitstorting in het hoofd kreeg en ook haar hand was ge kneusd. Getuige zag dat op eenigen afstand een vrachtauto en een luxe-wagen bij elkan der stonden en daarbij eenige personen. Hij liep op een draf naar die lieden toe en riep: „Hé, wacht even", doch de personen stapten in en de vrachtauto reed snel weg. De heer G. Minnee, de brigadier-titulair uit Egmond-Binnen, had de schade opgeno men. Hij vertelde voorts het gebeurde van dien avond. Hij had de auto van appellant aangetroffen voor de woning van den bur gemeester van Egmond-Binnen. Bovendien had Minnee geconstateerd, dat de band van het linkerachterwiel van de vrachtauto was beschadigd en ook het spat bord. Als getuige a decharge verschenen de hee- ren Arie Kater en Joh. Nieland. De heer Arie Kater was passagier in de cabine van de vrachtauto. Hij had niets be speurd en ook geen schok gevoeld. Hij zat te suffen als gevolg van het gebruik van een paar borreltjes. Getuige Nieland had een klap gehoord en na eenige meters te zijn doorgereden, werd gestopt om te zien wat het geweest was. De officier kon geen voldoende bewijs vin den om aan te toonen, dat appellant de be stuurder was van de auto en requireerde dus vernietiging van het vonnis en vrij spraak. EEN KORPORAAL-TORPEDO MAKER GETORPEDEERD. De heer Adr. Joh. v. d. M. te Den Hel der zou op 26 September aldaar in de Lely- straat met de door hem bestuurde auto den korporaal-torpedomaker Borking, die in een kolonne wielrijders meereed, hebben aange reden en was deswege door den Helderschen kantonrechter veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen. De veroordeelde was de meening toege daan, dat hem geen schuld trof en had ap- Eèl aangeteekend. Dit hooger beroep werd eden behandeld. Volgens hem was Borking uit het gelid gereden, doch Borking ontken de zulks en beweerde dat de auto van appel lant een zwaaiende beweging had gemaakt. De sergeant-torpedomaker Gottma ver klaarde ook in het nadeel van den appel lant. De officier zag eveneens geen lichtpunten en requireerde bevestiging van het vonnis. TE VEEL BIERTJES. De 25-jarige chauffeur Jacob VI. uit Anna- Paulowna had op 22 Augustus een autotoch tje gemaakt naar Wieringen en daar een paar zoodat zijn zonderlinge wijze van rijden de aandacht trok der Heldersche politie. De chauffeur werd aangehouden en ver oordeeld door den kantonrech er te Den m der tot een stevige geldboete 50 ?l d. gen) en een jaar ontzegging van rijbevoega Aanserien bet jonemensch thm"Jf'g is te Alkmaar, kwam die ontzegging slechts gelegen en ging hij in appel met m Buiskool als verdediger. invloed deze betrekking te verliezen en verzocht de rechtbank de ontzegging der rijbevoega heid niet te bekrachtigen. HET FREGAT VAN DE WEDUWE WAS NIET WELKOM. De 48-jarige weduwe Antje M., geboren de Br te Enkhuizen, die in een woonschip lo geert, had op 7 September aldaar in de ha ven een ligplaats ingenomen, zonder vergun ning van B. en W. Zij was veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen en was nu van dit von nis in het heden behandelde hooger beroep ^Haar" verweer luidde nu, dat zij gemeend had van den havenmeester toestemming te hebben verkregen. Later bleek, dat de burge meester geen woonschepen in de haven ver- langde. De appéllant was wel in het bezit van een toestemming van den commissaris der konin gin om een woonschip te mogen bewonen. De officier vermeende, dat B. en W. van Enkhuizen baas waren in eigen huis. De juffrouw had een behoorlijke aanzegging gekregen om uit de haven te verdwijnen, aan welke lastgeving zij niet voldeed. Bevestiging werd alzoo gevorderd. Mr. Frank uit Amsterdam, verdediger van appèllante pleitte niet-verbindbaarheid der Enkhuizer havenverordening en dus ontslag van rechtsvervolging. Er volgde een principieel debat tusschen parket en verdediging. HIJ PROBEERDE HET MAAR. De Alkm. kantonrechter had den chauffeur C. de J. uit Bergen veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen, omdat hij op IC Augustus op den hoek Berger- en Turfweg, den motor rijder G. C. Roosloot den voorrang niet had verleend, waarop een aanrijding volgde, van welk vonnis de autobestuurder in hooger be roep kwam, tot dusver zonder succes, aange zien de officier bevestiging requireerde. ONBEHOUWEN KRUIDENIERS- PICOLO. Ook de kruideniersbediende "etrus de W., die te Bergen mej. Johanna Roobeek in de Jan Jacoblaan zoo hevig had aangereden, dat het meisje bewusteloos bleef liggen en welk jongmensch te Alkmaar was veroor- deld, had protest aangeteekend, doch had glaasjes bier geconsumeerd, wat schadelijk werkte op zijn zekerheid als autobestuurder, evenmin reden om tevreden te zijn over de medewerking van den officier °g J het weinig bemoedigende feit, dat bevesn ging van het gewezen vonnis werd gevor dera. EEN RAADSLID IN HOOGER BEROEP. De sluiting der kermis te Wervershoof op 22 Augustus gaf ditmaal motief tot rumoeri ge tooneelen, die hun oorzaak mede vonden in het ingrijpen van rijks- en gemeentepolitie, waarover de geachte dorpsbevolking in t al gemeen niet voldaan was. Zelfs werden nog spotliederen gemaakt en rondgedeeld. Het optreden van verschillende personen gaf de ordebewakers reden tot krachtig optre den en tot de opposanten behoorde ook ae 60-jarige koopman (tevens raadslid)i Iheoao- rus St., die tijdens een samenscholing wei gerde aan het bevel van den rijksveldwach ter Boerema om door te loopen, te voldoen en deswege door den kantonrechter te Hoorn werd veroordeeld tot 20 boete of 10 dagen hechtenis. De heer St. stond in verband met die rel letjes ook nog terecht voor den politierechter terzake beleediging van de veldwachters, die hij onder meer papkruiers had genoemd en alstoen was veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen hechtenis. Evenals voor het kantongerecht te Hoorn werd de heer St., die tegen het Hoornsch vonnis in hooger beroep was gekomen, verde digd door mr. Windhaus te Hoorn. Appellant ontkende door rijksveldwachter Boerema tot doorloopen te zijn aangemaand. Hij had integendeel een persoon in een auto, die heftig te keer ging, tegen de politie tot kalmte aangemaand. Als getuige a charge werden alleen ge hoord de rijksveldwachters Boerema en bri gadier Seldentuis. Voorts waren gearriveerd 9 getuigen a decharge. Brigadier Seldentuis, die druk bezig was een anderen recalcitrant op te bergen, had niet gehoord dat doorloopen was gelast. Zelf had hij later het rumoerige publiek tot doorloopen aangemaand. Verdachte, die anders nooit lastig is, was bij die gelegenheid een der grootste opposan ten, verklaarde de brigadier. Hierop volgde verhoor van het leger getui gen a décharge. Natuurlijk was het verhoor in het belang van den appellant en niet analoog aan de verklaring der verbalisanten. Volgens verklaring van de omstanders had Boerema gelijktijdig tot doorloopen aange maand en de sabel gebruikt. Ook de chauffeur Schouten beweerde dat Boerema de sabel had getrokken. Ik heb geen sabel getrokken, zei Boerema. De officier was het volmaakt eens met den Hoornschen kantonrechter, requireerde be vestiging van het vonnis en maakte voorts van de gelegenheid gebruik om de vele boe renkermissen eens te becritiseren. Mr. Windhaus 'hield daarop een uitvoerig Vrijdag 15 Februari. HILVERSUM. 187iM. (8.-12— 4.-8.en 11.-12— VARA, de Om teleurstelling te voorkomen wordt (J aangeraden tijdig Uw plaatsen te bespreken, waartoe dagelijks gelegenheid bestaat van 9 tot 12 uur voormiddag aan bet gebouw. RAW 22 Huisvrouwen buiten Alkmaar die geen uitnodigingskaart van onze propagandisten hebben ontvangen, kunnen een dag vooruit ook een plaats aan de cassa bespreken. rr.pl. Mo- AVRO van 12.4— en de VPRO van 8.—11.uur). 8. Gr.pl. 10.VPRO-morgenwijding. 10.15 Deel. F. Nienhuys. 10.35 Drukker's Select Trio. 11.— Verv. deel. 11.20 Verv. trioconcert. 12 Ensemble Rentmeester en gr. 2— Dansmuziek (gr.pl.) 2.20 depraatje mevr. I. de Leeuw van Rees. Hierna gr.pl. 3.— John v. Brück en zijn orkest uit Heck's Lunchroom te Arnhem. 4— Pauze. 4.05 Kniples. 4.50 Gr.pl. 5— Voor de kinderen. 5.30 Amst. Salon orkest olv. D. Kiekens. 6.Gr.pl. 6.15 Verv. concret. 6.45 Gr.pl. 7— Verv. concert. 7.30 C. v. d. Lende: De wet op de arbeidsbemiddeling. 7.50 Gr.pl. 7.57 Herh. SOS-ber. 8 ds. J. W. v. Nieuwenhuyzen: De „priesterlijke" functie der ouders. 8.30 Miep Ochse, zang en Th. v. d. Pas, piano. 9.Dr. J. C. A Fetter: Vader-en Moederreligie. 9.30 Verv. concert. 10— Vrijz. Godsd. Persbureau en Vaz Dias. 10.15 Mej. dr. A. C. M. Duinker; André Chamson. 11— Jazzmuziek (gr.pl. 11.30-12.— Gr.pl. RADIO-PARIS, 1648 M. 7.20 en 820 Gr.pl. 12.50 Goldy-orkest. 5 20 „Tragaldabas", spel van Va- quierc. 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORO, 1261 Ml 1.20 1.20 Strijkorkest olv. H. Ander- sen. 2.20—4.20 M Hansen's orkes 7.30 Piano-recital. 7.50 Hoorspel. 9.35 Zang en piano. 10.20—11.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.20 Gr.pl. 6.35 en 10.15 Gr.pl. 11.20 Concert uit Breslau olv. Topitz. 12.35 Om- roepkwintet. 1.35 Voordr. 3.20 Con cert uit Berlijn olv. W. Steiner. 5.05 Piano en 2 violen. 6.20 Omroepkl orkest olv. Eysoldt. 7.35 Rijkszen ding: „Zum Rhein, zum deutschen Rhein" o. 1. v. Fricke. 8.20 Zie Deutschlandsender. 10.20—11.20 Straussconcert olv. Reinhold Krug. ROME, 421 M. 805 Concert m. m. v. orkest, vocaal kwartet en orgel. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322AA: 12 20 L. Langlois orkest. 1.30— 2 20 Dito. 5.20 Symph.-concert. 6 20 Zang. 6.35 Salon- orkest o.l.v, Douliez. 7 35 Dito. 8.20 Omroep orkest olv. André. 9.05 Hoorspel. 9.35 Verv. concert. 10.30—11.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12 40 Zang. 12.50 Salon-orkest olv. Douliez. 1.30 Dito. 1.50 Zang. 2.— 2.20 Gr.pl. 5.20 Accordeonmuziek. 5.50 Kwartetconcert. 6.35 Gr.pl. 6 50 Piano-recital. 7.35 Kamermu- ziek. 8.20 Schubert-concert. 9.35 Verv. concert. 10.30 Gr.pl. 10.45 11.20 Accordeonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7 35 Zie Keulen. 8.20 Militair concert olv. H. Krüger—Burkhardt. 9.20 en 10.05 Ber. 10.20—11.20 Concert. (Zie Keulen). GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Liin 1: Hilversum. pleidooi, waarin hij wees op de homogeniteit der getuigen a décharge, terwijl juist aan die getuigen niet de minste waarde scheen te zijn gehecht op het kantongerecht. Voorts ging pleiter het verloop van het ge beurde nog eens in extenso na, om tot de conclusie te komen, dat er geen samenscho ling was geweest en verdachte de sommatie vermoedelijk niet heeft gehoord. De zaak kon worden gereduceerd tot een gretot misverstand, vermeende pleiter. Tenslotte verzocht mr. Windhaus bij de uitspraak rekening te willen houden met den persoon van verdachte, zijn positie en onbe rispelijk verleden. Dinsdagavond vergaderde de begrafe- nisvereeniging onder leiding van den heer C. Haringhuizen. Het ledental bleef vrij stationnair, n.1. 392 uit 137 gezinnen. Uitgevoerd zijn 10 begrafenissen waaraan 7 van leden en 3 van niet-leden. Aan contributie werd ontvangen 563.10. Aan voorlooper en dragers werd uitbetaald 338 en aan de leveranciers van auto|s en rijtuigen ten behoeve van de begrafenissen 505.25. Over het personeel was het be stuur evenals voorheen zeer tevreden. Voor hun correcte houding werd een woord van hulde gebracht Ook vermeldde het verslag een felicitatatie aan het adres van den heer Haringhuizen met zijn herstel. De voorzitter bracht dank aan den sa mensteller en tevens voor de felicitatie. Ingekomen was een schrijven van den heer Speets, dat hij bedankt als bestuurslid en tevens als secretaris-boekhouder. De voorzitter bracht een bijzonder woord van dank voor alles wat hij voor de vereeniging heeft gedaan. De heer Speets is de man die den eersten stoot heeft gegeven om hier een vereeniging op te richten en heeft zich er steeds erg voor geinteresseerd. Op voorstel van den voorzitter werd bij benoemd tot eerelid. De heer C. van Zandwijk, die reeds ge- ruimen tijd den heer Speets heeft geassis teerd werd bij acclamatie benoemd als be stuurslid en secretaris-boekhouder. De heer H. Sijbrands werd bij acclamatie aangewezen als lid van het hoofdbestuur. Als afgevaardigde werden benoemd de heeren H. Sijbrands en C. van Zandwijk. uit het Engelsch van Hugh Walpole en J. B. Prietsley, door H. A. C. S. 16) Hij was boos, en, ik geloof, gek genoeg, geschrokken. Ik veronderstel, dat hij een hoop vijanden hier in de buurt heeft. De ja ren, dat hij naar hen uitkeek, hebben zijn zenuwen in de war gebracht. Toen herken de hij mij en was plotseling in zijn schik. „En hoe is de „Bruine Stier?" vroeg hij mij. Zelfs wanneer hij tot mij sprak, maakte hij met zijn hoofd een plotselinge beweging, op een zonderlinge manier, alsof hij niet ze ker was dat er niet iemand in de heg op hem loerde om hem een stomp te geven. Ik vertelde hem, dat de „Bruine Stier" heel goed was en hij zei, dat hij blij was het te hooren. Toen liepen wij verder den weg op, de honden rustig achter hem aan en het was doodsstil op die plek, behalve dan dat ge luid van het stroomende riviertje. Het pur per verdween uit de lucht en de sterren kwamen te voorschijn, de een na de ander. Hij richtte zijn hoofd op en snoof; ,,'n goe de lucht", zei hij. Dan, erg abrupt: „Ik houd van deze plek. U ook, hoop ik". Ik antwoordde, dat dit inderdaad zoo was. Hij vroeg mij of ik vacantie had. Ik antwoord de, dat ik een schilder was en dat het hier mooier was dan ik had gedacht. Hij zei, dat hij hier zijn heele leven gewoond had, dat hij nergens anders aarden kon. Wij waren bij de Bruine Stier" gekomen. Wij hielden plotseling stil. Hij vroeg mij of ik alleen was. „Heelemaal", antwoordde ik. „U kunt best bij ons komen en met ons eten morgenavond", zei hij. „Saai voor u om daar alleen in die herberg te zitten". Ik bedankte hem en nam de invitatie aan. Hij zei mij, hoe laat, en dat ik mij niet be hoefde te kleeden en trok af. Dus het was zoover gekomen! Tenslotte was het zoover gekomen! Ik zou met haar aan tafel zitten, maaltijd met haar houden. En wat zou zij hiervan zeggen, hoe zou zij zich houden? Zou ze boos zijn, zou ze haar vader vertel len, dat wij elkaar al eerder ontmoet hadden, zou zij koud en op een afstand zijn? Ik maakte mij geen zorgen. Ik voelde, dat ik opgewassen was tegen elke situatie. En ik was gelukkig. Ik ging dien avond naar bed, als een koning. En nu, tot mijn verbazing, ben ik ver schrikkelijk slaperig. Ik kan mijn oogen niet open houden. Het avontuur van vanavond heeft mij meer vermoeid dan ik wist. Ik wil morgen verder gaan. Goeden nacht, Bob. Ik kan nauwelijks mijn naam schrijven. Ik druk hem af in hoofdletters. .Later. Je moet weten, dat het allerwonderlijkst is ik heb geslapen, zonder mij te bewe gen, zonder, te droomen, tot tien uur 's mor gens. Ik geloof niet, dat ik dat ooit in mijn leven gedaan heb. Ik schijn gisteravond de een of andere grenslijn in mijn leven te zijn overgetrokken. Dat oogenblik, onder de kaarsen, toen de groote staande klok plot seling trilde, en ik, opkijkend, haar blik op ving het is alles donker en fantastisch voor mij vanmorgen, net als de kleuren van dat huis. Ik geloof niet, dat iets er van wer kelijk is niet de RossettS, niet dat huis, niet die dwaze papegaai, niet dat tempera ment en die agitatiemaar ik wil je de gebeurtenissen in volgorde te hooren geven. Op den behoorlijken tijd wandelde ik langs den weg naar het huis. 't Was de al lermooiste avond, stil als de hemel op Lo- renzo di Credi's „Geboorte". Zóó'n stilte heb ik, geloof ik, nooit vroeger gekend. Mijn hakken op den weg gaven een geheimzin nig geluid. Ik vertel je van dat stille, met het oog op wat daarna gebeurde. Tot ik met mijn hand aan de klink van dat hek raakte, was ik in 'n wereld van bevroren stilte. Een maal door het hek, brak het geblaf van de honden alles in stukken. Ik zag de wilde beesten niet; zij waren alle opgesloten, maar zij maakten mij boos, zooals blaffen de honden dat doen, wanneer je een huis nadert. Je bent voortgewandeld, nogal in genomen met jezelf, misschien, en met de gedachte, dat de menschen, die je een be zoek brengt, nogal gelukkig zijn om je tot gast te hebben, tot die vervloekte honden ma ken dat je je een vreemdeling en een dwaas voelt. De voordeur ging open en Rossett kwam naar buiten om mij tegemoet te gaan. Er brandden lichten in de hall achter hem, hij droeg een donkerkleurig buis en een soort van ruime wijde broek en zooals hij daar stond, had hij een voor een man goed figuur. Toen ik naderbij kwam, snoof hij de lucht weer op, alsof hij niet genoeg er van kon krijgen, en hij strekte zijn handen uit, de palmen naar boven, alsof hij den adem van den wind er op wilde voelen. Ik had, om je de waarheid te zeggen, op dat mo ment meer sympathie voor hem dan ik het zou hebben de rest van den avond. Daar was de hall, met zijn witten tegelvloer en oude donkere trap, en er op uitkomend een zitkamer met vensters, die uitzien op de heu vels. De deur tusschen de hall en de zitka mer was open. Er was een lamp in de hall en een tweede in de kamer er achter, maar zij gaven zeer onvoldoende licht en ik kan je onmogelijk laten voelen hoe echt-or.behaag- lijk ik mij voelde, of je een geschikte reden er voor geven. Het lag misschien aan de tamelijk muffe, schimmelige geur, die er hing, en toch vreemd, tegelijk daarmee scheen er veel tocht te zijn, gordijnen wap perden, er kraakte wat, een verre deur sloeg dicht, maar, ondanks dat, was er geen fris- sche lucht. De zitkamer heelemaal in half-donker waar we binnen gingen, was vol van ouderwetsche dingen. Je kon je er bijna niet bewegen daardoor oude fotografieën, oude albums met vervelend-uitziende ban den, oud porcelein en kleine oude doozen. Het karpet en het behangsel waren ver kleurd en zagen er in dat schemerige licht aUanl 522.'Hd karPct v^e dun knnH nnlof a wl stcenen vloer, die koud opgaf, door het karpet heen. Een klein sissend vuurtje in de haard. O, Robert, ik weet het niet, ik kan deze hïïS?-" beschrj|y.en- 't Is «n schilders- beschrijving, en schijnt toch alle hoofdza ken te verwaarloozen. In ieder geval waren wij daar alleen met ons beiden en wij liepen naar het raam, bleven er voor staan ten zeer pijnlijke vijf minuten volgden, en nie mand van ons zei een woord. Wij stonden vlak naast elkaar zijn schouder raakte den mijnen. Ik ben bang, dat ik een soort van physische vrees voor hem had. Hij leek zoo breed en dik en sterk. Het was, alsof hij mij met één hand kon wurgen, mij op pakken, ka m het raam open doen en mij er ujt gooien, lot op de hei. Ik voelde, da', nu hij mij daar bij zich had, hij eenvoudig gru welijk het lana had In ieder geval zei niemand van ons een woord. Ik ben in den regel niet verlegen, maar ik kon ook maar niets bedenken, wat ik zeggen kon. Tenslotte kwam tot mijn groote opluchting een groote magere vrouw binnen, met het gezicht van een uitge hongerd schaap, en vlak achter haar, Jean. Weer die vreeselijke overweldigende agita tie. De kamer draaide vóór mijn oogen, het uitgehongerde schaap rende het vuur in, Rossetts vloog naar het plafond. Maar ik werkte het weg, ik wist, dat ik niets moest laten merken, dat, indien ooit in mijn leven, ik thans kalm moest zijn. Zij was, zeer een voudig, in het zwart gekleed. Ik werd het eerst voorgesteld aan het schaap, miss Ros sett, Rossett's zuster. Zij blaatte, en toen kwam het oogenblik. Jean had, natuurlijk, niet gedroomd dat ik het zou zijn. Toen zij mij herkende, beefde haar hand een oogen blik in de mijne. Zij gaf geen ander teeken. Zij ging achteruit en kwam in de schaduw terecht.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6