HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL V.V.V.-revue „Geef mij maar Heiloo". De heer Speets zegde dank voor de to: hem gesproken woorden en voor de prettige samenwerking met bestuur en personeel en voor de eer, hem te benoemen als eere-lid. Daarna sluiting. SCHERMERHORN Dinsdagavond vergaderde de afdeeling van liet Witte Kruis onder leiding van den heer B. Meindersma. Uitgeloot werden 5 aandeelen van het Witte Kruisgebouwtje en tien van de lig tentjes. SCHAGEN OUDE NIEDORP fflüiïajLa-bui'™ mii maar rssei.sJÜi JU""lcs en inen EGHOND AAN ZEE TEXEL NIEUWE NIEDORP 'T VELD HEILOO De rekening van den boekhouder werd in orde bevonden. De ontvangsten hadden bedragen met in begrip saldo vorig jaar 2675.45K, uit gaven 1008.72; batig saldo 1666.7314 waarvan 1621.50 op de boerenleenbank. De rekening werd onder dank vastge steld. De voorzitter deelde nog mede, dat van den heer R. Breed een verzoek is ingekomen om bij voorkomende gelegenheid gebruik te maken van zijn auto r is volgauto. Aangezien deze auto zeer geschikt is, werd gunstig geadviseerd. In de rondvraag bracht de heer van Zand wijk dank voor het in htm gestelde ver trouwen. Mede was aanwezig Dr. Heringa als medisch adviseur. Buiten het bestuur waren 2 leden aan wezig, n.1. de bode en de verslaggever. Medegedeeld werd dat op het verzoek van het hoofdbestuur wederom een speldjesdag zal worden gehouden, waarvoor 150 speldjes zullen worden aangekocht. De opbrengst is voor 90 pet. ten bate van de afdeeling. De rekening over 1934 was groot in ont vangsten 339.12, in uitgaven 288.81, alzoo is er een batig saldo, groot f 50.31 die van de t b. c.-bestrijding was groot in ontvangsten en uitgaven 105.50. Tot afge vaardigde naar de te houden algem. ver gadering werd aangewezen de heer S. Kan; tot plaatsvervanger de heer J. van de Cap- pelle. 10 aandeelen van de ligtentjes, n.1. 163 Zr. de Vries, 109 Jan de Groot, 36 Jb. van Saaze, 64 K. Bockestein. 26 Jn. Koster. 71 J. Klerk, 152 Jb. Koster, 101 mej. A. van Xienes, 52 H. Josch Sr en 165 IJ. Molenaar De uitbetaling kan in Maart plaats hebben. Alsnog werd besloten tot aanschaffing van een ligtait. De magazijngoederen bevinden zich in uitstekenden staat; 87 stuks >ijn uit geleend. De secretaris vroeg dr. Heringa of er naar zijn meening nog ondervoede kinderen zijn ter gratis-verpleging in Heideheuvel voor den tijd van 4 weken. De arts noemde één kind, dat naar zijn meening wel verpleging noodig had. Door de Vrijzinnig Hervormde Vrouwen- club te Schagen is een tentoonstelling geor ganiseerd van handwerken, door de dames zelf vervaardigd. Deze tentoonstelling, welke wordt gehouden in een der kamers der Ned. herv. kerk, is gistermiddag geopend. We hebben gaarne de uitnoodiging, tot ons gericht, aanvaard en namen een kijkje. Het geheel ziet er keurig uit. Smaakvol hebben de dames de zaal aangekleed en zoo wel langs de wanden als op groote tafels staan honderden handwerken uitgestald. We kunnen ons voorstellen, dat de dames hier een paar uur ronddolen om alles eens goed te bestudeeren. Kleeden, kleedjes, kussens, loopers, ja wat al niet treft men aan. Het een nog mooier dan het andere. Vermelden we dat een ontbijtlaken met zes vingerdoekjes femaakt door een dame van 85 jaar, aller ewondering afdwong. De jongens uit het Herv. Weeshuis wil den ook een steentje bijdragen en talrijke voorwerpen, figuurzaag- en knutselwerk, dragen tot het geheel bij. De verschillende werken zijn te koop; de opbrengst daarvan zal ten goede komen aan de armen der kerk. Reeds in de eerste uren werd veel verkocht en bij dezen voortgang zal het doel zeker worden bereikt. Vermelden we nog, dat de firma H. W. Holsmüller uit Alkmaar een keurige stand heeft ingericht, waar den be zoekers een geurig kopje Sabina thee of kof fie wordt geschonken. De N.V. Enkhuizer Koek- en beschuitfabriek presenteert van haar heerlijke producten. Het geheel ziet cr, we zeiden het reeds, keurig uit en den dames komt zeker een com pliment toe. De grabbelton en andere attracties ontbre ken ook niet. Deze tentoonstelling is een be zoek overwaard. Naar wij vernemen zijn Ged Staten bereid om den weg Niedorper Verlaat Aartswoud zooveel mogelijk in handkracht te doen uitvoeren en daarbij ook arbeiders uit deze gemeente in aanmerking te doen ko men. Voor die arbeiders moet een grond loon worden vastgesteld. Uitgaande van de V.V.V. werd gisteravond in De Rustende Jager de eerste opvoering {jegeven van de revue „Geef mij maar Hei- oo". Toen de waarnemende voorzitter, de heer C. ten Bruggencate, om kwart over acht dezen feestavond opende, was de zaal tot in alle hoeken bezet en zelfs moesten velen zich met een staanplaats tevreden stel len. „Groote gebeurtenissen werpen hun scha duwen vooruit", aldus de heer ten Bruggen cate in zijn openingswoord, want reeds we ken van te voren was deze uitvoering het ge sprek van den dag en de revue „Geef mij maar Heiloo'' is zeer zeker voor deze ge meente een groote gebeurtenis. En spr. ver klaarde met een enkel woord op welke wijze deze zoo origineele revue tot stand gekomen was. Het was de heer Corn. P. v. Zeist ge weest, wien als schrijver en regisseur een woord van hulde toekomt voor zijn prachtig initiatief, dat vooral propagandistisch van zoo groote waarde voor Heiloo is. De revue, bestaande uit een voorspel »n twee bedrijven, is vlot geschreven en mag er. afgezien van de klein? foutjes, j/ezen. De makkelijk in het gehoor en '1. medewerkers mee, terwijl een iréleÏHinr °P waardige wijze voor de be- van hetg "Fg0 Het is het verhaal ïeÏÏagVad^HT W ^redacteur van de tremeS L?*'0?' Zlch in la^tgenoem duffS? I vestl«en «n dan tot de corn - 1 eiloo tif1 is "'et volmaakt pn ,H!'° toch nofi het beste is. Het aardige G<5 mlf r' tcru«i\omende refreintje van „Geef mij dan maar Heiloo, de rest mag ie dan wel van mij cadeau", getuigt voor zich- ,van hannes en Trien loo" goed m hóófden ?gbladen' Hannes benoemen tot fmef nrh2UI" Vaa Ct da«blad Heiloo (met ochtend- middag- en avond-editie). Na tuurlijk wordt deze benoeming met gejuich begroet en bezongen en bejubeld vertrekt het ïonge paar met de bus van B. B„ die zoo waar m haar geheel ten tooneele wordt ge reden, naar Heiloo. Na dit voorspel volgt de feestelijke intoch» aankomst van Hannes en Trien Boeren- iueJ„iloo,,Efn fanfare-corps („Eensge- zindheid te Heiloo) speelt „Lang zullen zij leven en dan volgen op muzikale rijm de toespraken door de verschillende deputaties De nestor van 't dorp Hein zal nu de nieuwe bewoners Heiloo laten zien en achter eenvolgens wordt dan kennis gemaakt met 't ijswagentje, de ouden van dagen, de brand weer en „een merkwaardig Heilooër puzzle" Maar Trien wil ook 's nachts de bosch godin en de boschnimphen zien en dan volgt een prachtig ballet. Aan het slot van dit eerste bedrijf bezin gen Hannes, Trien en Hein en de bosch nimphen de leuze „Nooit meer oorlog" uimuvii vit ivuz,t ),i>uuu IllCtl OOIlUg Na de pauze gaan Hannes en Trien naar ter Coulster, waar ze wederom allerlei avon turen beleven. Om. maken ze nog mee de begrafenis en de wedergeboorte van de LE T., een inderdaad aardige vondst. Het was reeds dicht bij middernacht toen de overvolle zaal losbarstte om alle mede spelenden te huldigen voor het gebodene, dat zeer zeker op hoog peil stond en waarvan wij speciaal de namen van Hannes (A. Roest) Trien (mej. F. Rus) willen noemen als de vertolkers van de hoofdrollen. Voor een be langrijk deel is het groote succes aan dit keurig ingesjjeelde tweetal te danken. Maar ook Hein (A. de Gier) mocht er wezen. De agent (J. Th. van Diepen) speelde goed, doch zijn stem liet hem af en toe wel eens in den steek. De charmante verschijning (mej. Klara Kossen) wist aller sympathie te verwerven en zij ontving met haar bosch nimphen een verdiend opendoekie. We willen tenslotte nog noemen den ijscoman (P Spaans) die een goede stem had en leuk zijn lied'es voor het voetlicht bracht. Het orkest o.l.v. den heer H. Meuldijk zorgde voor de juiste begeleiding, een zeer belangrijke factor bij de opvoering van een revue. Over het geheel genomen is deze revue een groot succes geworden en de regisseur mag met tevredenheid op de?en avond terugzien Het bestuur van de V. V. V. zal ongetwij feld met groot genoegen deze in alle op zichten geslaagde opvoering beschouwen als een uitstekend reclame-object, dat vooral nu de zomer straks voor de deur staat, zijn uitwerking niet zal missen. Moge de tweede uitvoering Zondag a s een even dankbaar publiek hebben als >ii de eerste vertolking het geval was Het zal voor de medewerkers een aansporing t? meer zijn om evenals gisteravond het beste beentje voor te zetten. „Geef mij maar Heiloo" zal nog lang in prettige herinnering blijven van de Hei- 'ooërs, die deze pittige revue hebben aan schouwd. Jaarvergadering van het Witte Kruis. Maandagavond vergaderde Het Witte Kruis in den wintertuin van „Het Witte Huis". De opkomst der leden was aan merkelijk grooter dan gewoonlijk. Na een openingswoord van den voor zitter, pastoor B A. van Kleef, werden de jaarverslagen uitgebracht. Uit het jaarverslag, uitgebracht tij monde van den secretaris, den heer H. J. van den Berg, stippen wij het volgen de aan: Het aantal leden der afdeeling daalde van 371 tot 347. Deze achteruitgang van 24, ontstaan ondanks het toetreden van IC nieuwe leden, is het gevolg van het bedanken van 36 leden, het overlijden van 1 lid en vertrek uit de gemeente van 3 leden. Ook het bevolkingscijfer Ier ge meente is achteruit gegaan, namelijk van 2990 tot 2962, een achteruitgang dus van 28. Aan contributie werd ontvangen 389,55. Het saldo van 317,58 steeg tot 377,13. Dit voordeelig saldo is t© dan ken aan het niet verleenen van een bij drage aan de afdeeling wijkverpleging, terwijl deze bijdrage verleden jaar 265 bedroeg. Het materiaal, waarvan 125 stuk6 'n bruikleen werden gegeven, verkeert in goeden staat en is voldoende om aan de aanvragen te voldoen. Waar noodig werd oud door nieuw vervangen, terwijl aangeschaft werden een leestafeltje, een Gi oene-Kruis- en een gewoon ledikant. In den loop van 1934 werd 1175 keer iuId verleend aan zieken, terwijl voor zuigelingenbescherming 328 bezoeken werden afgelegd. In 2 gevallen had ont smetting plaats, hetgeen nogal hooge kosten meebracht. In plaats van den heer G. J. Stegemsn, bode sinds 1928, die naar elders vertrok, werd tot bode aangesteld de weduwe C Blok. Hierna volgden de jaarverslagen der .b.c.-bestrijding en wijkverpleging, uit gebracht door den secretaris dier afdee- ngen, mr. J. J. Spit. Hieraan ontleenen wij het volgende. T.b.c.-bestrijding. Er behoefde in 1934 niet één patiënt naar een sanatorium of ziekenhuis te worden uitgezonden. Voor huisbezoek verminderde het aan tal bezochte gezinnen van 20 tot 16 en het aantal patiënten van 22 tot 13. In totaal werden door de huisbezoekster 275 huisbezoeken afgelegd. In 2 gezinnen werden versterkende middelen verstrekt. Voor bezoeken van het consultatiebu reau te Alkmaar werd 2 maal reisgeld verstrekt. De ligtenten werden het geheele jaar gebruikt. Het nadeelig saldo steeg van 718 tot 787. Toch vielen de subsidies niet tegen H-t rijk gaf 420 subsidie voor huisbe zoek, 21 voor prophylaxe en 20 voor ouderdomsverzekering der huisbezoek ster, in totaal dus 461 tegen 45'J over 1933. De provinciale Noordhollandsche vereeniging voor t.b.c.-bestrijding gaf 45 subsidie, tegen 40 in 1933. De Emmabloemcollecte bracht weder minder op dan in 1933, namelijk 64 70 tegen 74.53 in 1933. Wijkverpleging. Ook hier een stijging van het nadeelig saldo, namelijk met 91. Toch is de uiterste zuinigheid betracht en o.a. een korting van 150 op het salaris der wijkverpleegster toegepast. Het tekort is voornamelijk ontstaan, doordat onont beerlijk verplegingsipateriaal moest worden aangeschaft. De inkomsten vielen, de verwachtin gen in aanmerking genomen, niet tegen. De contributie verminderde slechts wei- n'q. Di kerkelijke gemeenten te Egmond aan Zee en de Ned. herv. gemeente te Egmond aan den Hoef gaven onveran derde subsidies. Alleen het subsidie van de commissie voor wijkverpleging te Haarlem werd verminderd. Het bedroeg namelijk J 142. tegen 277 in 1933. De gemeente Egmond aan Zee subsi dieerde onveranderd met 600; de ge meente Egmondbinnen schrapte het sub sidie van 25. Deze jaarverslagen werden door de vergadering onder dankzegging aan de samenstellers aanvaard Rekening en verantwoording over 1934. De commissie tot nazien der beschei den, bestaande uit de hoeren J C Rood hart en A. van der Steen, bracht verslag uit bij monde van den heer Roodhart. De commissie had de boekon nagezien, deels volledig, deels door het nemen van een steekproef. Alles was volkomen in orde bevonden. Daarom stelde de heer Roodhart voor der, penningmeester mr. J. J Spit, onder dankzegging voor zijn keurig en accuraat beheer, décharge te verleenen. De vergadering vereenigde zich hier mede. Verslag van den afgevaard: 'de ter algemeene vergadering. Op de hem eigen, geestige wijze bracht de afgevaardigde dpminé Nobel, verslag uit van de vergadering, die op 2 Octcber 1934 in Krasnapolskv te Amsterdam werd gehouden. Ik za| maar gaan staan, aldus ds. Nobel, omdat een dominé nu eenmaal „staat" (hila riteit). In dezen trant voortgaande werd een en ander medegedeeld over de algemeene vergadering. Zoo had de afgevaardigde de gelegenheid gehad de belangen van Egmond aan Zee te bepleiten, als te eeniger tijd mocht worden besloten een zeehospitium op te richten. Voorts werd o.a. verteld over de lezing van dokter Hermans, over de bestrij ding der geslachtsziekten. Ook voer Eg mond, met zijn over de geheele wereld zwe:- vende bevolking, werd dit een belangrijke aangelegenheid genoemd. Op dit gebied is wellicht een taak weggelegd voor Het Witte Kruis. Een juiste voorlichting is van veel belang. Nog teveel is dit een zaak, waarover men niet durft te spreken. De patiënten kan men nu eenmaal niet rustig beschouwen. Het ge volg daarvan is, dat de patiënten, die men 9 van de 10 keer onrechtvaardig zedelijk ver oordeelt, niet om hulp durven vragen. Daar om moet een mogelijkheid bedacht worden dat deze patiënten zich onder behandeling kunnen stellen, zonder allerlei voorwend sels en ook zonder dat zij zich minderwaar dig behoeven te gevoelen. Spreker achtte hier nuttig werk door de afdeeling mogelijk, spe ciaal om te voorkomen, dat over deze zaak niet of op een verkeerde manier wordt ge sproken. Op geestige wijze memoreerde spreker ten slotte, hoe hij tijdens zijn afwezigheid geko zen werd tot afgevaardigde. Toch zou hij gaarne weder afgevaardigde zijn, als er nie mand anders graag wilde. Men doet op een algemeene vergadering allerlei indrukken op, spreekt menschen, die men anders niet oni- moet, hoort er praten over de dominés, soms kwaad, soms goed. Kortom, aldus spreker, ik kan het iedereen aanbevelen deze verga dering te bezoeken. Onder luid applaus der vergadering dank te de voorzitter ds. Nobel voor zijn sappig en smeuig relaas. Het aftredende lid, de heer P. van der Schinkel, werd herkozen met 13 van de 20 stemmen, evenzoo de heer Joh. Ruigewaard Jr. met 15 van de 20 stemmen. Rondvraag. E)e heer H. R. Garritsen sprak namens de leden een woord van dank tot het bestuur. Men was vol lof voor de wijze, waarop het bestuur in deze moeilijke tijden de zaken weet te leiden. Het Witte Kruis is een ver eeniging, die mooi werk verricht en die ieder op zijn tijd noodig heeft. Door samenwer king is hier veel goeds te bereiken. De heer G. Snoeks verzocht de vergade ring in het vervolg om 8 uur te doen begin nen en verder persoonlijke convocaties te zenden. Het aanplakken van biljetten aan het raadhuis en op enkele andere plaatsen is geheel onvoldoende. De voorzitter deelde mede, dat in het be stuur enkele zakenmenschen zitting hebben, die nooit om 8 uur kunnen. Daarom is de vergadering op half negen gesteld. Over het convoceeren der vergadering wilde hij in het bestuur wel eens nader bespreken. Onder groote hilariteit merkte daarna de heer W. Gravemaker op, dat een mededeeling aan het raadhuis, al is die zoo groot als een luciferdoosje, voldoende de aandacht trekt, als er maar iets te halen is. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring. De jaarvergadering van de Alg. Texelsche Wijkverpleging, deze week te Den Burg ge houden, was slechts matig bezocht. Uit 't verslag bleek, dat 't ledenaantal thans 1506 bedraagt. De rekening sloot met een nadeelig saldo van f 731.90, waarvan echter kan worden afgetrokken een nog.niet ontvangen teruggave van een gedeelte in de premie der pensioensverzekering van de wijk zusters ad f 126,06, zoodat 't nadeelig slot dan 605.84 zou bedragen. Hiervoor ver goedt de comm. v. d. wijkverpleging in N.- Holland ten hoogste 700, d. i. de helft van het gemeente-subsidie. De begrooting 1935 ziet er minder gun stig uit. Daarom besloot 't bestuur de kor ting op de salarissen der wijkzusters te brengen op 10 inplaats van 7 pet. Tot bestuursleden werden herkozen de dames J. Henkes en E Langeveld en de heeren IJ. Lap en A. Epe. Na informatie deelde de heer Kelder mede, dat 't gemeente subsidie verlaagd was met 25. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer P. Wit Sz., opzichter le klas bij de Zuiderzee werken te Den Oever, is als zoodanig met ingang van 1 Maart 1935 overgeplaatst bij den wegenbouw, standplaats Utrecht. Bij het op 8 Februari gehouden examen van den knipcursus, gegeven door de Eerw. Zusters, slaagden de volgende dames: Em ma Leegwater, Alida Dekker, Vera Klaver, Lucia Ursem en uit Zijdewind: Truus Wijn- ker en van het Waarland Jansje Groen en Clasina Kuys. Ingekomen personen. T. G. Faber en gezin, geen, A 357, van Heerenveen. C. C. Kooman en echtgen G.K.. A 504, van Den Helder. J. M. Put ter. R.K., A 487, van Uitgeest. Me\. M. M. Vaikering—Jongkind, R.K., L 104, van Krommenie. W. J. de Ruit en echtgen N.H., J 60a, van Rotterdam. W. J. M. H. Seelen en gezin, R.K., E 71, van Alkmaar. J. G. A. Kerssemakers en gezin, R.K., A 70, van Alkmaar. J H. F. Muhren en gezin, R.K., K 55. van Alkmaar. Mej. G. Bolding, N.H., A 206, van Wognum. J. H. Leurs, R.KC 145, van Alkmaar. Mej. C. R. Rab, N.H.. J 209. van Uitgeest. Mej. A. E. Snaaijer, R.K., L 144, van Rotterdam. Mei. E. van Vugt, R.K., A 205, van Breda. J. M. Zwa.rd, R K., A 385, van 's-Hertogen- bosch. H. Vink en gezin, E.L., J 235, van Amsterdam. Mevr C. J W. H. M. van EngelenHuijsmans en gezin, R.KA 448, van Velsen. J. Straus en echtgenE.L., L 12, van Amsterdam. Mej. J. Klomps, N.H., J 109 van Deventer. J. C. Verbeek en gezin. R.K., J 63a, van Amsterdam. Mej. G. van der Haagen, N.H., J 182, van Bussum. G. B. Leek en echtgen., R.K., K 66, van Alkmaar. Wed. A. Trappel- Bakker, N.H., A 56, van Medemblik. Lvan Veen, R.K., 1 205, van Akersloot. P. A. van Heeswijk, R.K.. Dongen, A 385 J. L. Verlegh, R.K., A 385, van Dongen. Mej. M. C. de Jong, R.K., A 298, van Bergen (N.-H.) J- C. Zander en echtgengeen, gowaard. A 199, van A 262, van Wieringerwaard. P. Ploeger en echtgen., N.H., C 152, van Amsterdam. Mej. E Kaandorp, R.K., C 191, van Ouden bosch. C. Grolleman en echtgen,, geen, L 6, van 's-Gravenhage. Mej. H. P. Kerne kamp, N.H., L 6, van 's-Gravenhage. C. F. ter Buurkes, N.H., G 105, van Heerbu- - W. Baan en echtgen., N.H., Haarlem. J. W. Kühn, R.K., A 385, van Alkmaar. Vertrokken personen. Mej. G. M. Oorthuijzen, naar Amsterdam. J Molenaar, naar Soest. J. Vader, naar Utrecht. Mej. A. Knol, naar Utrech'1'. Mej. J. C. Altman, naar Utrecht. S. Wit, naar Alkmaar. E. Lens en echtgen., naar Soest. P. van Vuure, naar Warder. P. N. Schellings, naar Limmen. C. J. Beentjes en gezin, naar Alkmaar. H. C. J. Scheffel en gezin, naar Alkmaar. P. A. van Bat- tum en gezin, naar 's-Gravenhage. Mej. W. de Vrks, naar Heemstede. Mej. G. C. Tweehuijsen, naar 's-Gra/enhage. Mej. S. Meijer, naar 's-Gravenhage. Mej. M. C. Havik, naar Haarlem. Mej. C. Stam, naar Oude Niedorp. K. Maij en gezin, naar 's-Gravenhage. Wed. G. van VeenNep, naar Alkmaar. Mej. J. J. Ochquée, naar Schoorl. Mej. M. Pronk, naar Opmeer. Mej. A. Rutten, naar Nijmegen. J. J. Hamers, naar 's-Hertogenbosch. H. Huve- ners, naar 's-Hertogenbosch.'A. J. Kaan dorp, naar Limmen. J. Baas, naar Wor- mer. C. M. Min, naar Alkmaar. I. Cohen en gezin, naar Maartensdijk. Mej. M. A. Noort, naar Bergen (N.-H.) A. C. Aarden, naar Alkmaar. Mej. T. Brevé, naar Oost huizen. Mej. A. P. Brouwer, naar Haarlem. £aad: en JuÜH&otm BROEK OP LANGENDIJK. De gewestelijke Chr. Boeren- en Tuin- dersbond kwam Dinsdagmiddag in jaarver gadering bijeen in het lokaal van den heer J. ae Boer onder leiding van den heer J. Wage naar te Sint Pancras, die in zijn opening wees op de steeds toenemende verslechtering in het tuinbouwbedrijf. In verband daarmede werd de thans geldende steunregeling ge heel onvoldoende geacht. Een deel der tuin ders krijgt veel te weinig, waarin dan ook alle rechtvaardigheid zoek is. Daarom is het een taak der organisatie te trachten daarin verbetering te brengen en wel: steun te erlangen tot 100 van den richtprijs. Het is noodzakelijk, dat zooveel mogelijk samenwerking gezocht wordt. Wat de teeltregeling aangaat, is deze in breede lijnen juist gezien. Niet jui6t is deze voor de eerste aardappelen. Daarin moet een betere verdeeling komen. Een beeld werd gegeven van den slechten toestand waarin de tuinbouw verkeert, zoo zelfs dat velen niet weten hoe hun bedrijf voort te zetten. Het jaarverslag gaf een breede uiteenzet ting over de gevoerde actie en werkzaam heden verricht in het afgeloopen j'aar. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van f 11.70. Vervolgens kwam in bespreking de alge meene toestand in de bedrijven en de maat regelen welke daarvoor moeten genomen worden. De heer A. Schuur te St. Pancras wensch- te gegevens te verzamelen van die bedrijven, welke niet beginnen kunnen en zou in dat verband onder de oogen willen zien in hoe verre meegegaan kan worden met andere or ganisaties om gezamenlijk op te trekken tot verkrijging van steun. De heer P. Mantel (Schermerhorn) vroeg inlichtingen over de teeltregeling in verband met de vroege aardappelen en het pootgoed. De heer J. Balder (Br. op L.dijk) zeide, at meerdere malen in de pers voorkomt, dat de tuinders ook reeds verschillende ma len steun hebben ontvangen. Allicht wordt hierdoor de gedachte gewekt, dat de tuin bouw zoo goed gesteund wordt, maar wan neer men nagaat, dat de Langendijker Groenten-Centrale 45000 steun heeft ont vangen voor 1400 aangesloten tuinders en men stelt daartegenover, dat voor de geveil de aardappelen over het afgeloopen seizoen een bedrag is geheven van 93000, dan is aan steun nog niet de helft ontvangen van wat is gestort, en is dientengevolge de tuin ders nog 48000 afgenomen. Spr. vroeg waar dat geld is gebleven. Aangedrongen werd om spoedige steunuitkeering te beplei ten, daar anders vele tuinders in de werk verschaffing zullen komen, wat het Rijk jaar lijks 70o per persoon zal kosten. De heer C. de Geus (Dirkshorn) vroeg of er geen leemte bestaat, omdat over de maan den September en October geen steun wordt verleend voor alle soorten kool. De voorzitter, eerst de kwestie der poot- aardappelen besprekende, zeide, dat in ver band met de teeltbeperking te dien opzichte iemand 2/3 pootaardappelen mag telen van het geregistreerde, maar dan mag hij ook voor Augustus niets daarvan aan de markt brengen. 117. Het bleek al spoedig dat Piet Prikkel goed gera den had. Er gebeurde wat. Drein Drentel was in slaap gevallen en hij bemerkte er niets van dat de druipsteengroot begon te druipen. De druppels kwa men één voor één op zijn hoofd terecht en wel 'ra was hij door een soort kolom met het plafond verbon den. 118. Toen Piet Prikkel na een half uur terug keerde, viel er van Drein Drentel niets anders meer te beken nen dan z'n neus. Piet wilde eerst probeeren om hem er aan die neus uit te trekken, maar hij zag spoedig in, dat dit veel te gevaarlijk was.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7