Ingrijpende bezuinigingen HET ZEEMONSTER VAN NAGA SAKI. Stad en Omgeving. Opheffing van een universiteit en een gerechtshof? TAAK VAN VELDWACHT EN MARECHAUSSEE GESCHEIDEN? Ieder corps zijn eigen terrein. BENADEELT RUSLAND LANDEN DIE TEGEN ZIJN TOELATING TOT DEN VOLKENBOND STEMDEN? Vragen van het Tweede Kamerlid Moller. DUITSCH COMMUNIST IN ARREST. Hij zou zich met illegalen arbeid hier te lande hebben bezig gehouden. Internationale hoteldief gearresteerd. Juweelcn-diei in Haagsche hotels. AUTOBUS MET KINDEREN TEGEN EEN BOOM. Defect aan stuurinrichting de oorzaak. HET ERNSTIGE MIJNCONFLICT. Antwoord vai den Mijnwerkers- bond aan de mijnd'recties. De regeering houd zich de laatste weken in toenemende mate bezig met het vaststellen van het algemce- ne bezuinigingsplan, dat thans op korte termijn is aangekondigd. Nadat de ministerraad eenige malen ter bespreking van de verschillende bezuini gingsmogelijkheden was bijeen geweest, is, naar het „Volk" verneemt, uit onverdachte bron, de verdere voorbereiding van het plan opgedragen aan den minister-president, dr. H. Colijn, en den minister van financiën, mr. P. J. Oud. De beide ministers laten zich bij dezen arbeid bijstaan door den thesaurier-ge neraal, mr. dr. A. van Doorninck. De heer Van Doorninck trekt thans de de partementen langs, om na te gaan, welke uit gaven geheel zouden kunnen vervallen en op welke een bezuiniging kan worden toege- P Omtrent de resultaten van deze arbeid nog het volgende: De regeering overweegt ernstig, over te gart tot opheffing van een van de r ij k s- universiteiten. Voor deze opheffing worden zoowel de Grortingsche als de Utrechtsche universiteiten in aanmerking ge bracht. De keuze is nog niet bepaald. Voorts ligt het in de bedoeling, de gemeen te Amsterdam te bewegen, tot aanzienlijke in krimping van het hooger onderwijs aan de HET DRAMA TE SLAGHAREN. Onderzoek heeft nog geen resultaat opgeleverd. Omtrent den dood van F. van Os te Slagharen vernemen wij nog, dat het onder zoek naar de doodsoorzaak van den '0- jarigen Van Os heeft uitgewezen, dat deze niet direct aan het schot in het hoofd is toe te schrijven Gebleken is, dat dit schot is ge lost uit een automatisch pistool. Vermoede lijk heeft het slachtoffer, na te zijn getroffen, het bewustzijn verloren en is daarna in het water gevallen of geworpen. Uit het feit, dat de slijmvliezen gezwollen waien leidt men af dat de oude man den verdrinkingsdood is gestorven. Vandaag is de gemeentepolitie in samen werking met de marechaussee der brigade Hardenberg met het nader onderzoek ter plaatse begonnen. Blijkbaar worden er na sporingen gedaan naar het wapen waarmede de schotwond in het hoofd van Van Os is toegebracht, waarbij men ook nog andere aanwijzingen hoopt te vinden. Zoo worden nog steeds de klompen en de pet van het slachtoffer vermist. Wie waren de twee on bekenden, die men in de nabijheid van het terrein heeft gezien? De politie zoekt in deze richting, doch de gegevens, waarover zij be schikt, bieden slechts weinig steun. De woning van het slachtoffer staat thans in het middelpunt der belangstelling Van hieruit heeft ook het onderzoek plaats gehad. WITTE SPATBORDEN VOOR RIJWIELEN VERPLICHT? Wetsontwerp in voorbereiding. Naar de „Tel." verneemt, heeft het departement van Waterstaat aar de Gedeputee-de Staten der provin cies om advies gezonden een ont- werp-wijziging van het Motor- en Rijwieireglement, waarbij nieuwe voorschriften voor de verlichting van driewielige bakfietsen en van gewone rijwielen worden voor gesteld. Naar men Weet werden door de in Juli van het vorige jaar ingegane wijziging van het motor- en rijwielreglement de driewielige bakfietsen van het rijwielpad verdreven en naar den gróoten weg gedirigeerd. Daarbij werd echtei verzuimd, passende voorschrif ten Uit te vaardigen om de veiligheid van dit langzame verkeer ten opzichte van het in halende snelverkeer te verzekeren. Met name bleven de verlichtingsvoorschriften ongewij zigd en de pfactijk heeft sindsdien op droe vige wijze aangetoond dat deze volslagen Onvoldoende waren voor de veranderde situatie. Zoolang de driewielige bakfietsen op de rijwielpaden reden, kon een enkel wit licht aan de voorzijde en een roode reflector op het achterspatbord wellicht voldoende ge acht worden. Op de groote en onverlichte verkeerswegen was deze verlichting zóó onvoldoende, dat ongelukken niet konden uitblijven. Regeeringsmaatregélen De toeneming van het aantal aanrijdingen met bakfietsen heeft uiteraard ook de aan dacht getrokken van het departement van Waterstaat. Er werden maatregelen over wogen, om aan dit verkeersgevaar een einde te maken. De bezwaren tegen een weder toelaten van de breede bakfietsen op de naar verhouding smalle fietspaden- waren te groot dan dat men tot een herstel van den ouden toestand wilde overgaan. Daarom is de voorkeur gegeven aan nieuwe verlich tingsvoorschriften. Daarbij werd tevens het vraagstuk van een beter herkenbaar maken van gewone rijwielen voor het achterop rijdende verkeer in studie genomen. Het voorschrijven van een rood achter licht voor alle fietsen stuitte op het bezwaar, dat zulk een verlichting practisch alleen een electrische zou kunnen zijn Het verplicht stellen daarvan in dezen tijd kon bezwaarlijk gewettigd zijn, wijl het voor de wielrijders betrekkelijk groote kosten met zich zou brengen. Men heeft daarom gezocht naar een andere en goedkoopere oplossing en men meent die gevonden te hebben in het middel van een gedeeltelijk wit geschilderd achter- spatbord. Men heeft thans aan het departe ment van Waterstaat een wijziging van het motor- en rij wie'reglement ontworpen, waarbij voor driewie lige bakfietsen wordt voorgeschre- gemeentelijke universiteit over te gaan. Ge dacht wordt aan combinatie van met die van de elders gevestigde rijksuniver- SitBlj Justitie" denkt men de uitgaven te be perken door opheffing van het Kereclitshof te Arnhem. Daarbij komt dan nog deopheffmg van de.rechtbanken te Zutfen en Doidrechb Vervolgens zijn vijf Raden van Arbei p de nominatie gebracht, om te worden opge heven. Ook overweegt men vermindering van dc jaarlijksche stortingen in de fondsen citr sociale verzekering. Een aanmerkelijke bezuiniging op a krankzinnigenverpleging (die reeds eerder i audie genomen was) zal thans eveneens het bezuinigingsontwerp worden ondei ge niet' verstrekken van rentelooze voorschot ten aan de gemeenten via Staatsboschbeheer ten dienste van de bebossching zal woiden be?ens!otte is ons medegedeeld, dat voor op heffing in aanmerking zullen worden ge bracht: het Rijksbureau voor de Ontwate ring en de Centrale Commissie voor Ruilver kaveling. Deze opsomming is uiteraard geenszins compleet. Eenige officieele informatie is over het bezuinigingsplan niet te verkrijgen. Hoe diep echter ook op ander gebied zal worden ingegrepen, kan men zich thans voorstellen ven het hebben van twee witte lichten ter weerskanten aan de voor zijde van het voertuig, benevens van een rood licht aan de achter zijde. Voorts wordt voor gewone rijwielen voorgeschreven, behalve het hebben van een rooden reflector op het achteispatbord, het geheel wit maken van het achterspatbord over een lengte van ten minste 30 centimeter, gemeten van de onder zijde van dit spatbord af. Overeenkomstig de bepalingen van de motor- en rijwielwet is deze wijziging thans naar de Gedep. Staten der provinciën om advies gezonden. Zoodra advies van deze colleges ten depaitemente ontvangen is, zal door dien minister een beslissing genomen dienen te worden omtrent het tot stand brengen der wijziging. Intusschen mag men verwachten, dat de colleges van Ged. Staten ten spoedigste een gunstig advies omtrent deze wijziging, die nog siochts in een voorbereidend stadium verkeert, zullen uitbrengen, opdat de nieuwe voorschriften, die ongetwijfeld een belang rijke verhooging der veiligheid van het ver keer beteekenen, zoo spoedig mogelijk van kracht zullen kunnen worden. WINKELIERS OPGELICHT. Jongeman gearresteerd. De politie van Bieritk in Limburg is er gisteren in samenwerking met de crimineeie politie van de Duitsche grensplaats Viersen in geslaagd, daar te arresteeren een 28-jari- gen jongeman, die zich gedurende de laatste weken in talrijke plaatsen in de Limburgsch- Duitsche grensstreek o a, Venlo, Belfeld en Blerick aan oplichtingen heeft schuldig ge maakt. Hij be20cht de winkeliers in deze plaatsen en deed daar öp naam van bekende en vertrouwde personen groote bestellingen Hij haalde dé bestelde waren Zelf af êtt ver zocht de rekeningaan de woning van den z g. opdrachtgever aan te bieden. Hier wist men dan natuurlijk van een bestelling niets af. DE N. S. B. EN DE HEER BRAAT. Zijn lidmaatschap geweigerd. Van de leiding van de N. S B is bericht Ontvangen, dat den heer A. Braat, die zich had aangemeld ais lid van de N.S.B., het lidmaatschap is geweigerd, omdat hij zich nog onlangs tegen het fascisme had uitge sproken. Naar wij vernemen, zijn bij de regeering plannen in vergevorderd stadium van voor bereiding; tot dislocatie ten aanzien der korp sen Koninklijke Marechaussee en Rijksvcld- wacht. Het ligt in de bedoeling om een toestand in het leven te roepen, waarbij de taak voor ieder der korpsen wordt afgebakend, zoodat niet langer ineenvloeiing daarvan mogelijk is. In het algemeen zal daartoe de Marechaus- se worden geconcentreerd in de groote steden (Amsterdam, Rotterdam en Den flaag en aan de grens), terwijl aan de Rijksveldwach1 het platteland zal worden toegewezen. De heer Moller heeft aan de ministers van economische zaken en van buitenlandsche za ken de volgende vragen gesteld: 1. Is het aan de regeering bekend, dat Rus- land de landen, die tegen diens toelating tot den Volkenond hebben gestemd, tracht te be- nadeelen, o.a. door aan hun nijverheid grondstoffen uit Rusland, die zij noodig heb ben, te onthouden? 2. Is het juist, dat aan deze landen, dus ook aan Nederland, Russisch vlas geweigerd wordt, en dat aan koopers van dit vla3, in landen die dit wel kunnen bekomen, verbo den wordt te leveren aan Nederlanders en inwoners van de andere tegenstemmende lan den op straffe van eveneens uitgesloten te worden 3. Is aan de regeering bekend, dat daar door" een Nederlandsche nijverheid (de vlas pinnerij) ten onder dreigt te gaan? 4 Zoo ja, is dc reizeering dan niet van oordeel, dat deze houfing van Rusland lijn- iccht in strijd is met de beginselen en de be doeling van den Volkenbond? 5 Is de regeering voornemens maatrege len 'te nemen tegen dit optreden van Rus and, o.a. door stappen te doen bu den Volken bond? Opnieuw heeft de politie te Amsterdam een vooraanstaanden Duitschen communist ge arresteerd, die ervan wordt verdacht, zich hier te lande te hebben beziggehouden met il legalen arbeid. Hij maakte deel uit van het Centraal Comité der communistische paitij in Duitschland en schijnt aanvankelijk naar Parijs te zijn uitgeweken. De aangehoudene, die 28 jaar oud is, zou in het bijzonder belast zijn geweest met de organisatie van het jeugdwerk in Zwitserland, Frankrijk, België en Nederland. A De arrestatie geschiedde op het onver wachtst, toen deze Duit9cher zich in gezel schap bevond van een anderen vreemdeling. Ten opzichte van dezen laatste bestonden voor de politie echter geen termen om tot aanhouding over te gaan. De arrestant, wiens naam niet met zeker heid bekend is. omdat vermoed wordt, dat hij een valsche pas bij zich heeft, is ingesloten op het hoofdbureau van politie. ARME KLEINE. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak geraakte gistermorgen het twee maanden oud zoontje van den heer O. de B. te Raven- stein (N. Br.) liggende in zijn wiegje in brand. In hopeloozen toestand werd het kind naar het ziekenhuis te Nijmegen vervoerd, waar het hedenmorgen is overleden. DE MOER WAS LOSGETRILD Sergeant-majoor ernstig gewond bij motor-ongeluk. Toen Donderdagmiddag tegen één uur de sergeant-majoor Opheij uit Nijmegen op weg naar Herp teneinde daar een oefening van de vrijwillige landstorm te Leiden met zijn motor het dorp Langenboom pas seerde, is een moer van de voorvork van den motor losgetrild waardoor de man de macht over zijn stuur verloor. De motor sloeg over den kop, terwijl de berijder tegen den grond werd gesmakt. Met ernstige verwondingen aan het hoofd is het slachtoffer naar net ziekenhuis te den Bosch vervoerd. Zondagmiddag 2 December tusschen 4 en 6 uur is irl hotel Witte Brug in den Haag een juweeldiefstal gepleagd ten nadeele vail een in dat hotel logeerende dame. Voorts is op DiHêdag 8 Januart e eneens des namiddags tusschen 4 en 6 ïur een soortgelijke diefstal gepleegd iu hotel Promenade, eveneens ten na- de-'« van een aldaar logeerehde dame Gebleken was, dat de dader in beide gevallen een üiiatekende geveltoerist n oet zijn geweest, aangezien hij zich langs den gevel en door een openstaand raam naar binnen had begeven. Teneinde, eenmaal in de kamer zijnde, niet verrast te worden, sloot hij aan de binnenzijde de kamerdeur af en brak daarna met een scherp voorwerp, ver moedelijk een schroevendraaier, de kof fers en de kasten open. Bij deze Inbraken heeft hij een flinke partij bijouterieën, waaronder kostbare parelhalssnoeren weten buit te maken tot een gezamen lijke waarde van ongeveer 10 000. Alles wees er op, dat men hter te doen had met een geroutineerd hoteldief Kort na den tweeden diefstal wist de Rolterdamsche politie bij een opkooper beslag te leggen op een der paarlencol- liers. Zij wist vervolgens den opkooper op te sporen, die oberkellner was in een hotel te Rotterdam. Deze verklaarde, de juweêlen te hebben verkocht voor een Zwitser, die in zijn hotel had gelogeerd. Hij kon van dezen Zwitser een behoor lijk signalement opgeven, zoodat de com missaris van politie der afd. B. te 's-Gra- venhage in het Algemeen Politieblad op sporing, aanhouding on voorgeleiding van den dader kon verzoeken. Als gevolg daarvan is op 26 Januari in een hotel te Rotterdam een zekere E II. door de Rotterdamsche recherche aangehouden. Blijkens ingewonnen inlichtingen bij do politie te Bern (Zwitserland) bleek de aangehoudene te zijn de 40-jarige boek binder E. H., zonder vaste woonplaats, van Zwitsersche nationaliteit. Hij had reeds een 9-tal jaren zware kerkerstraf achter den rug, wegens hoteldiefstallen. Naar Den Haag over; ebracht, ontken de H. Iets met de belde diefstallen te ma ken te hebben gehad. Daarop heeft zich een inspecteur van de Haagsche recher che naar Keulen begeven voor het in stellen van een onderzoek, dat tot re sultaat had, dat met behulp van de Deutsche Krimlnal-Polizei een vriendin vun H. kon worden opgespoord. Ten hui ze van haar en van haar zuster eveneens te Keulen woonachtig, werden daarop verschillende voorwerpen van genoemde diefstalen afkomstig in beslag geno men. Beide vrouwen vertelden deze ar tikelen van H. ten geschenke te hebben gekregen. De aangehoudene H is daanp voor den officier van justitie ln Den Haag geleid en na verhoor in het hui? van be waring opgesloten. RUSLAND EN NEDERLAND ONDERHANDELEN. Goede resultaten. De besprekingen te Moskou gehouden tus sdhen de heeren E. D. v. Walree, mr. A. N Molenaar en W. H. Rethmeier als gedele geerden van het comité voor den handel met Sovjet Rusland en vertegenwoordigers van het volkscommissariaat \oor buitenlandsche handel van de U.S S R. hebben op 19 Jan. 1935 tot één voor den Russisch—Neder- landschen handel bevredigend resultaat ge leid. Het overleg tusschen beide partijen, dat in het geheel ongeveer 1 jaar heeft ge duurd, had ten doel eenige algemeene rege lingen te treffen, onder welke de handel tus schen beide landen verder zou kunnen plaats hebben. Daarbij is vastgesteld, dat de tus schen Nederland en Sovjet Rusland be staande handelsbalans zich in de laatste ja ren ten voordeele van Nederland gewijzigd heeft, waarbij de bestellingen van Sovjet- Rusland in Nederland zijn genomen. Ter verdere bevordering van het wederzijds han delsverkeer is een regeling getroffen omtrent de betalings-conditics bij den aankoop van Nederlandshce goederen in acht te nemen omtrent den vorm der wissels, omtrent arbi trage, indien meningsverschillen uit dc handelstransacties mochten voortvloeien. Voorts zal de U.S.S R. bij de heffing van havengelden in de Russische havens de voor keur tarieven toepassen. DE BAKKERS WAREN NIET TEVREDEN. In tal van Amsterdamsche ge bouwen ruiten ingegooid. De Amsterdamsche bakkersactie, die in de laatste weken is gevoerd en die thans op be vredigende wiize is opgelost, schijnt niet allen vrede te nebben gebracht. Het kan toch niet anders zijn dan een wraakoefening, dat gisteravond bij verschillende gebouwen, die betrokken zijn bij het bakkersbedrijf, de rui ten zij ingeworpen. Zoo zijn gisteravond in het bondsgebouw van den bakkersgezellen- bond aan de Herman Heyermansweg de rui ten van 8 ramen ingeslagen. Aan het kan toor van de bakkers en het stempelgebouw aan het Achteroosteinde zijn tal van ruiten ingeslagen en is een deur vernield. Bij een van de bestuursleden in de Eendrachtstraat zijn tijdens dien9 afwezigheid gisteravond de ruiten van vier ramen ingegooid en de gordijnen afgetrokken Bij den bondsadvi- seur op de Keizersgracht zijn eveneens 5 rui ten ingeslagen. De politie vermoedt wel, wie de daders zijn, maar tot dit moment zijn nog geen ar restaties verricht. Hedenmorgen is een autobus, waarin een aantal kinderen zaten, die naar school in Tiel werden vervoerd, door een defect aan de stuurinrichting in volle vaart van de Oplie- mertschedijk onder Ophemert gereden. Een achttal kinderen weraen door glasscherven aan gelaat en handen gewond. Hun verwondingen zijn van niet-ernstigen aard. Na verbonden te zijn, zijn de kinderen naar huis vervoerd. De chauffeur van de bus liep geen letsel op. Naar aanleiding van de door de par ticuliere mijnondernemers aangekondig de verlaging van loon en afbraak der sociale verzekering heeft het hoofdbe stuur van den Alg. Ned. Mijnwerkers hond zijn standpunt daartegenover in een brief aan de contact-commissie voor de mijnindustrie konbaar gemaakt. In dezen brief wordt er aan herinnerd, udt do Alg. Ned. Mijnworkembond reeds in Juli 1934 de positie van de mijnwer kers van dien aard achtte, dat zij het niet kon verantwoorden, de voorgestelde loonsverlaging te accepteeren. Intusschen is door de toeneming van het aantal verzuimdiensten en verlaging van loonen de toestand nog slechter ge worden zoodat .zooals de hoofdingenieur van Staatstoezicht op de mijnen ook heeft erkend, do mijnwerkers met droge boterhammen naar de mijn komen en diepe ellende in de gezinnen heerscht. Uit voorafgaande vloeit voort, dat het hoofdbestuur va) den Alg. Ned. Mljn- werkersbond niet kan medewerken aan cenigo verdere vermindering van de ar- beidsvoorwaarden, noch ten aanzien van de loonen, noch ten aanzien van de soci ale verzekering, noch van het arbeids contract. Het hoofdbestuur kan dit temeer niet, omdat het geenorlel verbetering voor de industrie verwacht van het brengen van de voor de mijnwerkers ondraaglijke of fers. Inzinking van het welvaartspeil vergroot alleen de ellende, hetgeen in 1931 maar al te duidelijk ls gebleken. Ook toen heeft de loonsverlaging geen enkele verbetering gebracht. Alleen be- paalde regeeringsmuatregolen brachten toen eenige verlichting. De saneering van het mijnbedrijf moet dan ook niet gezocht worden in een verdei- ten gronde richten van het te geringe weerstand»' vermogen der mijnwerkers, doch door het verkrijgen van moer afdoende hulp van de regeering. In dit verband herinnert het hoofdbe stuur van de A. N. M. B. er aan, dat zij zich hierovei op 7 Februari bereich met een adres tot den ministerpresident heeft gewend. Verder wordt er in den brief op gewezen, dat, nu de mijnondernemers eerst op het laatste oogenblik hun voor stellen aan de vakbonden hebben mede gedeeld, het niet uitgesloten moet wor den geacht, dat de vakbond eerst twee dagen voor der fatalen datum mede zal deelen, met welke middelen men de in voering zal trachten te keeren en welke gedragslijn de mijnwerkers daarbij zul len volgen. LEEUWARDER BOTERNOTEERING. De Leeuwarder boternoteering ls gis ter vastgesteld op 55 cent. VEREENIGING V. FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING. AFD. ALKMAAR. Woensdagavond vergaderde bovengenoem de afdeeling in Hotel „De Nachtegaal" al hier. Bij het openen der vergadering kon de voorzitter aan de opgekomen leden meedee- len, dat 1934 voor de afdeeling een goed jaar was geweest. Het ledental neemt voort, durend toe, terwijl ook de toestand der kas gunstig is. Spreker hoopte, dat dit in 1935 ook steeds zoo zal wezen. Van belang was een circulaire van het hoofdbestuur, waarin werd medegedeeld, dat tengevolge van de studie, die dr. fr. M. F. dr Bruyne over de moderne oventechniek heeft gemaakt, bij het dagelijksch bestuur een voorstel van den heer de Bruyne was In gekomen. om den Didier-oven te verbouwen Deze verbouwing is tot stand gekomen, en- ke'e crematies hebben in dezen oven reeds plaats gehad met zeer gunstige resultaten Reeds eerder hebben dr. de Bruvne en de directeur van het crematorium voorgesteld, om de zinken binnenkisten te doen vervangen door houten, zooals die ook In het buiten land toepassing vinden. Het dagelijksch bestuur heeft nu Pl'en ondernemers verzocht, to> toepassing van bouten binnenkisten over te opfiii Uit het iaarverslag, dat hierna werd voor gelezen. bleek o.a.. dat in Bergen, na een vergadering or> 10 Deo. aldaar gehouden, een a'renderli'ke Mdeeling is opgerFht, die reer's *0 leden ie't en waartoe ook Schoorl en Wn^enhulzen behooren. Toch telt de afd. A'kmnar ~op ren eroot aantal leden: na '5 dezer zal dit $iel'i<r de 200 naderen. De evcursie naar bet crematorium, die op 23 Juni werd oebtuden was een groot suc ces. eenige deelnemers traden daarna als lid toe. Door '•e kascom*nis«ie. bestpande uit de heeren A Dpm en 1. Teunlen. werd verslffff uitgebracht over 1034. A'le bescheiden van den penninome-stei* waren in orde bevon den. zoodat de rekening werd goedgekeurd en de pennioeme-ster grdechwoperd. Aan dc heeren wed dank gezegd voor de verrichte werkzaamheden. Voor l°35 werd in deze commiMle her benoemd de hpe-* Teunissen en benoemd de heer H. A Meijer. 8'\nger. en grotten kwam Piet Prikkel de betg waarin de druipsteengrot aevstfgd wij begon nu met selnvlaggetjes om hulp te seinen geholpen moest worden, en terwijl Plet mam- «einde werd de reddingsbrigade gewaarschuwd op en De er 1-0. Van de reddingsbrigade van Nagasakl waren maar twee heeren thuis. Dat was echter voorloupig Vjiooende. 't Was eigenlijk Juist etenstijd, maar daar H rw 8aveo de heeren niets om „Als er geholpen moei wor den dan moeten we bereid zijn", zelden ze tegen «'kaar, en ze tr«'kken or op uit, voorzien van de noo- dlge gereedschappen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10