KM. sx Firma voor f 70.000.- benadeeld. JiecA Schoot £udtiiMact Spoct fhtmuieuws JCunst eu Wetenschap koedijk, 9.30 uur, ds. Baar. petten, geen dienst. Zuidschermer, geen dienst. Rechtszaken» Hoofdboekhouder voor de rechtbank wegens valschheid in geschrifte. Glimlachje Het snelheidsprojframma. De heer N. K. Bettink, die als lid van het bestuur moest aftreden, werd bij accla matie herbenoemd en nam dit aan, toezeg gende steeds zijn best te zullen doei den bloei der afdecling. Bij de rondvraag had geen der leden iets van belang in 't midden te breng de voorzitter tot sluiting kon overgaan, waarhii hii no£ eens du.delijk liet uitkomen, lijk duurder zou zijn dan een begrafenis, niet juist is. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK, Langestraat 85. NIEUWE AANWINSTEN. Fotografie en filmkunst. 770 I2üg Idzerda, \V. H. Ooede opnamen met kleine filmkamera's. (1924.) (g.) 770 L69 Loeb, E. A. De kleine camera en wat men er mede kan doen (1933.) 778 R 47 Riefenstahl, Leni. Kampf in Schnee und Eis. (1933.) Over componisten en hun werk. 780 B40 Beheer, P. Beethoven. 780 Dl 3 DalenH. ven. Tschaikowsky 780 H94b Hutschenruyter, W. Brahms. 780 K28j Keiler, O. Joseph Haydn. Reisbeschrijvingen. 914.5 S81 Stahl, F. Rom. 914 5 P62 PÖppel, E. Italien in Bildern. 914.4 S81 Stahl, E. Paris. 915.1 P71 Poortenaar, en Oeertruiita Poortenaar—van Vladeracken. Een kunstreis in de tropen. Geschiedenis. 940 5 B60 Blankensteln, M. van. Het jaar 1933. 930 B 69 Bolkestein, H. Sociale politiek en sociale opstandigheid in de oudheid. 904 H 89 Huizinga. J. Tien studiën. 944 G 22v Geerke, H. P., en A. Klelland. De val van Napoleon. 941 G 36 Geyl, P. Geschiedenis van de Nederlandsche stam. dl. 2. 940.3 M 20 Manger Jr., B. De triple- entente; de intern verhoudin gen van 19021909. 942 M 34 Maurois, A. Le vie de Disraëli 942 M 34eEdouard VII et son temps. 950 R 63 Rohrbach, P. Erwachtendes Asien. 960 K30 Kepper, G. L. De Zuid-Afrikaan- sche oorlog. Verzameling brochures. 266 V 54 Beusekom. Ft. G. van. Op Kaga- wa's arbeidsveld. 266 V 54 Boet zei aer van Dubbeldam—van der Hoop van Slochteren, E. van. Stanley Jones. 330 V 54 Luberti, W. De loon- en salaris positie van het overheidsperso neel. (g.) 330 V 54 Verwey, C. Het liberaal-socialis- me ais verzoening van kapita lisme en communisme, (g.) 372 V 54 Lamers, j. en Ph. v. d. Vos. Lichamelijke tuchtiging op school, (g.) (g.) geschenk. RECTIFICATIE". In de verslagen der rechtszaken voor den politierechter komt in de courant van Woens dag mededeeling voor van een oplichters zaakje, waarbij zekere D. van verduistering van een bedrag van 67.50 wordt beschul digd, welk bedrag hij aan den heer Beumer te De Rijp had moeten afdragen. Het bleek, zoo staat er in den loop van het verslag, dat B. beschikte over een zeer leelijk uitziend strafregister enz. Niet B. beschikte hierover, maar natuurlijk D, (de verdachte) PREDIKBEURTEN. Zondag 17 Februari. Groote Kerk, 10.30 uur, ds. Deetman, in de consistoriekamer. Kapelkerk, 10 uur, ds. J. Riemens, van Leiden; 6 uur, de. Terlouw; 7.30 uur, jeugd dienst door ds. Krijger, van Beverwijk. Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. de Regt, van Groningen. Ev. Luth. Kerk, geen dienst. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. J. J. C. Wuite, van Utrecht. Geref. Kerk 10 uur en 5 uur, de heer W. Kreuzen, cand. te Laren (N.-fi), collecte orgelfonds. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 uur en 4.30 uur en Woensdgavond 8 uur, dienst. Vrij Ev. Oem-, v. d. Meystraat 16, 10.15 uur, ds. J. van Dongen, ev. pred. van Am sterdam; 2.30 uur, Zondagsschool: 7 uur n.m. dienst. Stads Evangelisatie, Keetkolkschool, 10 uur, wijdingsdienst, 3 uur Zondagsschool, 8 uur en Donderdagavond 8 uur evangeli satie-samenkomst. Leger des Heils (Oen. Booth), Limmer- hoek 40, Zaterdag 8 uur SteenenbrugZon dag 7.30 uur v.m. bidstond, 10 uur heili- gingsdienst, 3.30 uur verblijdingssamen- komst, 8 uur verlossingssamenkomst; Don derdag 8 uur openbare samenkomst. N:d. Leger des Heils, Hekelstraat C 9, Zaterdag 8 uur straatzang; Zondag 10 uur wijdingssamenkomst, 12.15 uur kindersamen komst, geleid door kadet Noordhoff, 4 uur verblijdingssamenkomst, 8 uur groote ver lossingssamenkomst; Dinsdag 8 uur verlos- singssamenkomst; Donderdag 8 uur wij dingssamenkomst. Deze samenkomsten wor den geleid door de kadetten Horstman en Noordhoff. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT. 10 uur, ds. van Mullem. BARSINGERHORN, geen dienst. Doopsgezinde Gemeente, 10 uur, ds. van der Veen BERl N, 10.30 uur, ds. van den Kie* boom. Ger. Kerk, 10 uur en 5 uur, hulpprediker J. H. Slager. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, de heer Mol, van Schoorl. CALLANTSOOG, 10 uur, ds. van Wichen. DIRKSHORN, 10 uur, ds. de Leeuw. DRIEHUIZEN ds Loysen. EENIOENBURG, 10 uur, ds Tinholt. EÜMOND AAN ZEE, 7 uur, ds. Roobol Oud kath Kerk, geen opgave ontvangen. EOMOND AAN DEN HOEF, 10 uur. ds. Nobel. GRAFT, gien dienst. GROET, geen opgave ontvangen. GROOTSCHERMER ds. Heep HEILOO, 7 uur, ds. Bloemhoff, tekst Math. 19 26. Onderwerp: „Mogelijk en onmoge lijk". Nedert. Herv. Evang. Vereeniging, aan de Kerklaan, 10 uur, ds. van Hoogenhuyze, van Amsterdam. HEERHUGOWAARD, 10 uur, ds. Ter louw. LIMMEN, 9.30 uur, ds. Warners. NIEUWE NIEDORP. geen dienst. Doopsgezinde Gemeente, geetl dienst, wegens vacaturebeurt. NOORDSCHARWOUDE, geen opgave ontvangen. OUDE NIEDORP, 7 uur, ds. Molenaar, van Sint Pancras. OUDORP. 9.30 uur, ds. Roobol. OTERLEEK, geen dienst. OUDKARSPEl. geen opgave ontvangen. DE RIJP, 7 u. n.m., ds. Boerendonk. SCHAGEN, 10 uur, ds. Eikema. SCHERMERHÖRN, 10 uur, ds. Boeren donk. SCHOORL, geen opgave ontvangen. SINT MAARTENSBRUO, 10 uur, ds. Vorstman. SINT PANCRAS, 9.30 uur, leesdienst; 3 uur, ds. Molenaar. STÖMPETOREN, geen dienst, wegens vacaturebeurt. Evangelisatie, 10 uur, de heer K. A. Weeda, van Amsterdam. UITGEEST, 10 uur, ds. van Peuraem; 11.45 uur, kirderkerk. Evangelisat'egebouw Sedeur, 10 uur, de heer H. van Doorn, van Alkmaar; 11.40 uur, Zondagsschool. ÜRSEM, geen dienst. VEENHUÏZEN. «ten dienst. WIERINGERWAARD 10 u. da. Enklaar WINKEL, 10 uur, da. Boeke. Voor de Amsterdamsche rechtbank heeft terecht gestaan de ex-hooldboekhouder van een groot modemagazijn in de hoofdstad, verdachte van malversaties. Hij Zou falsifi caties in de boeken hebben gepleegd, waar- verduisteren gel€genheid wa« ëelden te In de eerste plaats is verd. ten laste gelegd van„h€t tfroboek; hij heeft - van 1o Tub^l g 7 van de P08<en van 10 Juli 1931 weggeradeerd en er over- /5000"SC Cn "°nk09tcn Sronclbelasting De kas bij het modemagazijn wordt be heerd door een hoofdkassier, bij diens af wezigheid werd hij echter vervangen door verd. Dit was in Juli 1931 het geval Vol gens het O M. zou het volgende gebeuid zijn: er moest naar een firma een bedrag van 6700 worden gestuurd. Verd. zou dit als volgt hebben gedaan: 1700 stuurde hij in contanten en voorts een chèque oo de post giro van 5000. Doch deze laatste 5000 diende te worden geboekt als „ontvangen in kas". Dat is echter niet gebeurd. Hij kreeg dus de beschikking over 5000 kascontan- ten. Eliervoor was echter de falsificatie in ^et Riröbcek noodzakelijk, verd. zou de j 5000 hebben willen doen voorkomen als overboeking „grondbelasting". P 21 juli dit is een tweede feit, dat «en laste is gelegd schrijft verd. een e9ue ad 5000, die door den directeur - Reteekend. De chèque wordt geïnd en Ont 1 aan verd afgedragen. Doch in het nntvln hoel( w°rdt de chèque niet als ontvangen vermeld. Dr. Schrijver, schriftdeskundige, ver klaart, dat de woorden „onkosten grondbe lasting" door verd zijn geschreven. Ook de woorden „ontvanger directe belasting" had verd. hoogstwaarschijnlijk geschreven. Tenslotte is verd. nog een verduistering van 4000 ten laste gelegd. Er moest naar een bank een bedrag van 10.000 worden gestuurd. Het geld is inderdaad door verd verzonden. Er Ts 6000 in contanten ge stuurd en f 4000 per chèque gemeente-giro Daarbij was een begeleidend schrijven: „U gelieve aan te treffen 6000 in contanten en 4000 per chèque". In het brievenboek der firma bevindt zich echter een „copie" van dl: epistel, waarin gesproken wordt over 10.000 in papiergeld. Volgens verd. nu is dit geen opzettelijke vervaiaching: oorspronkelijk zou 10 000 in contanten worden gestuurd, dc brief hiervoor was reeds getikt en de copie opgeborgen in het brievenboek. Daar er echter wel eens be zwaar was gemaakt tegen de verzending van een zoo hoog bedrag in contanten, werd dit op 't laatste oogenblik veranderd in een chèque van 4000 en 6000 contanten. De maandstaat der Gemeente Giro zou volgens de dagvaarding zijn vervalscht, er zou in geradeerd zijn en de woorden „ont vanger directe belasting" zouden zijn ingt voegd. De vervalsching zou geschied zijn met een machine, die zich op de boekhouding der firma bevindt. Verdachte ontkent ook dit, daar hij volgens zijn verklaring zelfs niet in staat zou zijn de machine te bedienen Vol gens de getuigen is dit echter zeer gemakke lijk, vooral voor iemand, die kan typen. De verdachte ontkent niet slechts dit ge deelte van de tenlastlegging, doch hij houdt hardnekkig vol, dat hij ten onrechte wordt verdacht van malversaties. Ook is z.i het hem gegeven ontslag onrechtmatig, te meer daar hij reeds 40 jaar in dienst der firma was. Uit de getuigenverklaringen blijkt, dat de firma in ongeveer vijf jaren benadeeld is voor een bedrag van 60 a 70.000. Requisitoir. De Officier van Justitie, mr. Van Dulle- men. noemt het schriftkundig onderzoek het plechtanker van de bewijsvoering in deze zaak. Het rapport van dr. Schrijver is een der beste schriftkundigenrapporten van de laatste jaren. Zijn conclusie wordt zelfs vol komen onderschreven door den deskundige a décharge dr. Hesseling, Uitvoerig bespreekt de Officier vervolgens de verschillende punten van de tenlasteleg ging; spr. acht de valschheid in geschrifte en de verduistering bewezen. Er was voor verdachte geen reden om der gelijke verduisteringen te plegen: hij had een zeer behoorlijk salaris; „hooger dan dat van de raadsheeren in het Amsterdamsche ge rechtshof", merkte spr. op. De feiten zijn echter betrekkelijk lang geleden, doch daar tegenover staat, dat er schromelijk misbruik van vertrouwen door verd. is gemaakt. Spr. requireert tegen verd. een gevange nisstraf van een jaar en zes maanden wegens valschheid in geschrifte, vier maal gepleegd en verduistering, twee maal gepleegd. Het woord was daarna aan den verdedi ger, mr. Joh. K M. Mathuisen, voor het uit spreken van zijn uitvoerig pleidooi. Het staat aldus pleiter misschien vast, dat er vervalschingen zijn gepleegd, doch niet, dat verdachte de dader is. Hij concludeerde tot vrijspraak Vonnis 28 Februari. ZIJN KIND MISHANDELD. Voor den politie-rechter heeft indertijd te recht gestaan S. L. te Bergen, die wegens mishandeling van zijn kind tot 3 maanden gevangenistraf werd veroordeeld. Oister is deze zaak voor het Amsterdam sche Hof behandeld en de beklaagde had nu een verdediger in den persoon van mr. Judell uit Bergen. Nu het verhoor van de getuigen décharge een anderen indruk maakte en na kennis neming van een op verzoek van mr. Judell door aen reclasseeringsambtenaar, den heer Wiggers, uitgebracht rapport, kreeg de zaak een ander aspect, zoodat de procureur-gene raal een voorwaardelijke gevangenisstraf en onder toezichtstelling van een nader aan te wijzen instelling eischte. De uitspraak Is op 28 Februari bepaald. DE ONDERGANG VAN DE MACON. Kapitein Lehmann over de ramp. Inzake den ondergang van de „Macon" heeft kapitein Lehmann van den Luftschiff- b'au Zeppelin verklaard, dat hij de oorzaak van de catastrophe wijdt aan de constructie van het Amerikaangche luchtschip, hetgeen reeds door Amerikaansche persberichten is bevestigd. De „Macon" is door de Amerika nen volgens principieel eigen constructie-be ginselen van de Good-Year-Zeppelin-Corpo- ration onder scheepsingenieur dr. Arnstein gebouwd. De constructie van de beide Ame rikaansche reuzenluchtschepen „Akron" en „Macon" was volkomen verschillend van die van de Duitsche luchtschepen „Graf Zeppelin" en „Lz 1927". De luchtschepen- bouw Zeppelin zal zich derhalve niet laten beinvloeden door de betreurenswaardige catastrophe bij het verdere uitwerken van zijn plannen. De tot dusverre door den Zeppelin volbrachte daden zijn ook onder de moeilijkste weersomstandigheden uitge voerd en hebben bewezen, dt een luchtschip ook tegen het ongunstigste weer is opge wassen. De Luftschiffbau stelt zich ten doel de luchtschepen steeds verder te ontwikke len en ze steeds veiliger te bouwen en te be sturen. Het onderzoek naar de oorzaak van de ramp. De oorzaak van de ramp van de Macon is nog niet komen vost te staan. Comman dant wiley verklaarde zijn eigen opvat tingen te hebben over de aangelegenheid, doch hij maakte den leden van het hof geen deelgenoot van zijn meening. Geen van de andere leden der bemanning kon een oor zaak voor den ondergang van het lucht schip aangeven. De vroegere air-commander Oeneraal William B. Mitcbell gispte de wijze van ma noeuvreeren bij stormweer. Motoren. HET PROGRAMMA 1935 DER K. N. M, V. De K.N.M.V. heeft in overleg met de organisatoren van ritten en wedstrijden het motorsportprogramma voor 1935 vastgesteld, waarop een 34-tal betrouw baarheids- en dergelijke ritten voorko men, alsmede 17 races. liet belang, ijkste evenement zijn zeker d races te Assen om den Grooten Prijs van Nederland op 6 Juli. Op toeristisch gebied vormen de voorjaars- en n -Jaare- reünies der K.N.M.V. de hoofdschotel, welke thans nog le uitgebreid met een groote internationale sterrlt naa. Brus sel op 19 Mei en een feest te Deventer op 30 Mei. De belangrijkste betrouwbaarheidsrit- ten zijn wel de Dumonceau Bekerrit van de Motorclub „Zuid-Holland" op 1 en 2 Juni, de West Duitschlandrlt van de M. C. „De Nederlandsche Prestatlerlt" op 21 en 22 April, de Harzrlt der Noord Nederlandfiche Motorclub op 22 en 23 Juni en de Kampioensrltten der K. N. M. V., waarvoor nog geen datum i« vast gesteld. Naast tal van kleinere ritten zullen de meeste provinciën terreinrltten onra niseeren om het terreinkampioenschap t— Zeg eens, wat beteekent die gele veer op Je schouder? (Life). van hunne provincie, terwijl daarnaast nog andere belangrijke terreinritten op het programma staan. Door een drietal banen werden 16 data aangevraagd voor grasbaanraces en wel 7 April en 31 Augustus door Dordrecht, 22 April, 2 Juni en 25 Augnstna door Alkmaar en 21 April, 5 Mei. 26 Mei, 10 Juni. 30 Juni, 14 Juli, 28 Juli, 11 Augus tus, 8 September en 22 September door de baan Woudesteyn te Rotterdam. Allee bijeen zal het jaar 1935 meer dan voldoende vertier brengen voor dé motorsportliefhebbers, waarbij de stren ge. deskundige leiding der K.N.MV,- officials er zeker voor zal zorg dragen, dat het programma op de juiste wijze wordt afgewerkt. Het volledig pro^-anima voor snel' hoidsraces luidt: 7 April Dordrecht; 21 April Woude steyn; 22 April Alkmaar. 5 Mei Woudesteyn; 26 Mei Woude steyn; 30 Mei Assen. Juni Alkmaar; 10 Juni Woudesteyn; 30 Juni Woudesteyn. 6 Juli Groote Prijs v. Nederland (T.T.); 14 en 28 Juli Woudesteyn. 11 Aug. Woudesteyn; 25 Aug. Alk- mi ar; 31 Aug. Dordrecht. 8 en 22 Sept. Woudesteyn. DE SNELHEIDSDUIVEL IN ACTIE, Campbell maakte een proeftocht. De Engélsche autorenner Sir Mal co'm Campbell heeft gisteren een nieuwe proeftocht gemaakt met zijn racewagen „Bluebird" aan het strand van Deytona- beach in Florida. Campbell hoopt met zijn monsterwagen een snelheid van 300 mijl per uur te bereiken In het resul taat van zijn gisteren gehouden proef rit (200 mijl bij slechte wegomstandig- heden) ziet hij de mogelijkheid om zijn wensch te vervullen. DE PRINS VAN HAAR DROOMEN. In het VictOTia-Theater loopt vanaf he denavond een bijzonder komische film, na melijk „De Prins van haar droomen", waarin Paul Kemp en de bekoorlijke film actrice Liane Haid de hoofdrollen vertolken. De Residentiebode schreef over deze film: Victor de Kowa komt als prins heel toe vallig tus8chen een gezelsclia,p {ilmmen- schen terecht, wordt zoo'n beetje „ontdekt" en mag een rolletje als prins spelen, door dat men hem aanziet voor een veelbelovend figurant. Een zot, burlesk toeval, in den kostelijk gevonden vorm van een ezel, die 'n wegwijzer ronddraait misschien een gifti ge satvre? want hierdoor ontstaat de heele idioterie is Oorzaak dat de acteurs afge scheiden raken van de leiders en in Porta Alba, eert klein plaatsje aan de kust van de Middellandache Zee terecht kemen, waar de bekende komiek, Paul Kemp, die we thans als een onvergetelijke filmoperateur ontmoe ten. den echten prins voor een valschen uit geeft, om gauwer aan eten te komen Men voelt aanstonds, dat het hiermee niet afgeloopen kan zijn, er verschijnt nog een vermakelijke baion en er ontstaan na tuurlijk de dolste verwikke'ingen En juist tusschen al die waanzin zit een ernstig ele ment, zij het dan ook lang niet altijd zonder scherpte. We noemden reeds den ezel, die een wegwijzer verdraaide. Dan zijn er die reacties van het dorp op dt komst van val- sche en echte prinsen en gewapende matro zen, bij welke gelegenheid de dieren geest driftig met de menschen meedoen. Paul Kemp illustreert de aardige over peinzing, dat het leven net altijd zuur wordt als het zoet zou moeten zijn, op een wijze, die ons de tranen langs de wangen doet loo- pen. Eén der hoogtepunten is ongetwijfeld de scène, waarin Victor de Kowa langzaam het eigenaardige, eigenlijk banaai-wrange vers „Das Sch'os im Süden" zegt. wat tevens de oorspronkelijke titel voor deze film was. „E)e Prins van haar droomen", zoo schrijft de Telegraaf, is een film vol gezon den humor, vol geestige trekjes en episoaen Zeer vele komische films zijn gebaseerd op een reeks verwikkelingen en misverstanden, die malle situaties scheppen. Deze is, door de geestig gevonden identificatie van een filmprins en een echten, in het genre een der beste, die men zien kan. Een vroolijke film, boeiend voor het oog en samengesteld uit een reeks oer-komische scènes. Kortom: een verrukkelijke lachfilm. PELLEAS ET MELISANDE. Een model-opvoering Wagner Vereeniging Stadsschouwburg. Pelléas et Mélisande: „Drame lyrlque" van Maurice Maeterlinck, muziek van Clau- de Debussy. Weken van tevoren heeft men kunnen lezen over de zeer bijzondere gebeurtenis in de muziekhistorie, welke met deze opvoering door de Wagner Vereeniging ons land te wachten viel, waarvoor ook buiten Neder, land en Frankrijk gespannen verwachting bestond en waarvan, nu zeven jaar na de eerste opvoering in onze hoofdstad, Amster dam, gisteravond de groote onderscheiding ten deel viel van wereld-premiere. Immers Debussy liet met deze opera, zijn meester werk, waaraan hij nog vele jaren na de „Ur uf.'uehrung" op 30 April 1902 te Parijs, heeft geschaafd en gevijld nog een tot op heden door de door hem in Zijn laatste levensdagen gewijzigde orkestratie, onbeken de schepping na. En nog ijler, glashelder, vloeien muziek en gezongen woord van dit onsterfelijke werk in sublieme eenheid tot ons over. In gespannen ontroering volgt men van scène tot scène den gang van het noodlot, dat de twee gelieven. Pelléas et Mélisande, vervolgt en tenslotte onontkoombaar verstrikt. Eenvoudig is de inhoud van deze opera: het spel verhaalt van een dramatische lief deshistorie. welke eeuwig is. Pelléas, Mé'i- sande, Oolaud, zijn niet zooais de regisseur André Boll zoo ongeveer opmerkt „een minnaar", een jonge vrouw, die haar liefde den ander geeft, een oudere man, die zich zijn levensgeluk door een jongeren mededinger (hier ziin broeder) ontnomen ziet. Het zijn de geliefden, de om zijn geluk bedrogene door alle tijden. Sober is de handeling sober was de miseen scene gehouden, met streng gebouw de décors van den regisseur Andre Boll. De groote kracht van Debusey's oeuvre ligt ge heel in de muziek en zij stroomoe ons onder de eminente leiding van den dirigent Mon- teux in haar volle klankenschoonheid toe. De dirigent werd aan het einde der voor stelling dan ook met een warm applaus en een krans gehuldigd. Er was een frêle Méli sande van Janine Micheau, ontroerend in houding en gebaar Er waren de décors en costuums van den regisseur André Boll, prachtig van lijn en kleur, zoodat de snel wisselende tafreelen het oog boeiden als levend geworden schilderijen. Voor deze modelopvoerlng verdient de Wagnerverecniging, welke reeds zoo vele malen den muziekliefhebbers aan zich ver plichtte en die ook nu weer voor de groote moeilijkheden en de niet geringe bezwaren welke deze voorstelling, zooals zij gister avond is gegeven, oplevert, niet heeft ge schroomd, ten volle de groote erkentelijkheid waarmede de aanwezigen met een ovarie zeker niet alleen den uitvoerenden huldig den. Der traditie getrouw bood ook de zaal, die voor Amsterdam toch uitzonderlijke aanblik van een select feestelijk gestemd pulbiek, dat steeds de voorstellingen van de Wagnerver- eeniging frequenteert. Tusschen 19 en 19.30 uur kolkte op het Leidscheoleln een wereld- stadsverkeer, die de „Anfahrt" voor een galapremierc kenmerkt: auto's in onafzien bare file reden onder de vaardige leiding van de hoofdstedelijke verkeerspolitie lang zaam doch regelmatig af en aan tot onder de peristyle. Daar: onder bontgevoerde avond capes een glimp van warm glanzende zacht- kleurige zijde van het „grand toilet de gala" der dames. En in de pauze verdrong men zich, ook weer der traditie getrouw, in de wandelgangen en In de foyer om te zien en gezien te worden, want hier was een gezel schap van prominenten, van Internationaal bekende kunstenaars, van officieele autori teiten uit binnen- en ook buitenland aan wezig. Wij merkten onder de velen op de Fransche gezant te Den Haag, Baron de Vitrolles, die den Franschen minister van buitenlandache zaken, Plerre Laval ver tegenwoordigde, onzen minister van onder- wijs, kunsten en wetenschappen, mr. H. P. Marchant. de schoondochter van Claude Debussy, Madame de Tinant, George Huis man, directeur-generaal des Beaux Arts uit Parijs en tenslotte verschillende bekende Fransche en Belgische musicelogen en letter kundigen, o.w. Henry Malherbe van de „Temps" en Roynalde Hahn van de „Figaro"

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 11