Agenda 'fxovutciaat 'flieuws HENSBROEK SI. PANCRAS GROOTSCHERHER De voorzitter, de heer M. C. v. d. Laan, WARMENHU1ZEN DE WEERE WES1WOUD HOORN BERGEN NIEMEIJER'5 GEEFT DUBBEL GENOT £uchtoaact PANTOFFELS VLIEGEN NAAR PERZIE. £aatste b (Ongecorrigeerd.) HET KABINET-FLANDIN STAAT WANKEL Flandin stelt de vertrouwens kwestie. ZITTING EERSTE KAMER. Min. de Graai aan 't woord. Critiek vs.n den heer Wibaut. ERNSTIGE BRAND TE MAASTRICHT. Zeven auto's een prooi der vlammen. VROUW DOOR DEN BEET VAN KIND GESTORVEN. NA HAUPTMANN'S VEROOR DEELING. Journalisten bij Hauptmann in de cel. LAKSPUITERIJ IN LICHTERLAAIE. Rotterdamsche brandweer voorkomt erger. Stad en Omqeoinq. Gistermorgen werd zekere V. aangehotv- deu om naar het bureau van politie te wor den overgebracht, oaar hij nog enkele dagen hechtenisstraf had te ondergaan. Bij deze overbrenging maakte hij zich schuldig aan beleediging van een agent van polHie. Voor dit feit is proces-verbaal tegen hem opge maakt. Gistermiddag bleek bij een door de ooli- tie gehouden controle, dat van een vracht auto de stuurinrichting en de handrem niet in orde waren. De auto is in beslag genomen, doch is later na in een garage te zijn gere pareerd, wederom vrijgegeven. DOOR FIETSER AANGEREDEN. Gistermiddag werd een voetganger bij het oversteken van het Ritsevoort aangereden door een wielrijder, waardoor hij kwam t* vallen en zich aan het hoofd en een hand bezeerde. De wielrijder was hem echter niet bekend. In den weg van Akersloot naar Alkmaar is een voor het verkeer gevaarlijk punt, waar deze weg samenkomt met het Noord-Hol- landsch kanaal. Komende uit de richting Akersloot loopt deze weg ter plaatse recht op het veer over het kanaal gemeerd ligt bestaat voor autn'a in noordelijke richting al. Indien nu de pont niet aan deze zijde van het kanal gemeerd ligt bestaat voor auto's gevaar bij duisternis of ongunstige weersom standigheden in het kanaal te rijden. De A.N.W.B. en de KNAC. hebben nu aan den hoofdingenieur van den Rijkswater staat, onder wien dit veer ressorteert, ver zocht het aanbrengen van een duidelijk zicht bare afsluiting vóór den afrit naar dit veer te willen bevorderen. EEN TEGENSLAG. Alkmaar was een nieuwen reclame wagen rijker geworden en Jau Hof, daaraan door Liefdadigheid naar Ver mogen geholpen, was daarmede erg in zijn 6chik. Door het bezit van den wagen wrs het hem mogelijk geworden een be scheiden stukje brood te verdienen. Vol trots op zijn nieuw bezit reed hij hedenmorgen op de kaasmarkt, om de aandacht van de daar aanwezigen te trokken voor de adressen op zijn wagen vermeld. De wagen maakte een goelen indruk, wel waren de wielen wat te «lap doch dit was een gevolg van het geringe kapitaal, dat beschikbaar was gesteld. Als de zaken eerst maar een beetje liepen, aldus droomde Jan, zou hij de^e wielen wel vervangen door wielen als die van transportfietsen en dan was hij weer 't mannetje. Vol illusie begaf hij zich om 11.15 uur langs het Verdronkenoord in de richting van zijn woning, onbewust van een ver raderlijken rukwin ddie bij de r. k. kerk den nieuwen reclamewagen opnam en In de gracht wierp. Werkloozen hielpen Jan zijn be»taans- bron weer op het droge te brengen. De wielen waren in elkander gedrukt en Jan weet nog niet hoe hij aan nieuwe moet komen. OPERETTE „DE VREEMDE REIS". De tweede opvoering over alle linies volkomen geslaagd. Nadat vorige week door Corn. Jon- ker's koorklassen de première van de „De Vreemde Reis", een moderne operet te van Eii en Jb. Prins was opgevoerd, had gisteravond eveneens voor een uit verkocht Huis in de groote zaal van de „Harmonie" de tweede opvoering plaats. Do eerste opvoeringwij schreven duar ir ons nummer van 8 Febr. J.L over was geslaagd, maar in tegenstelling met andere operettes niet geheel ten volle. Wij wezen toen op een paar fout jes, er aan toevoegend, dat deze '>lj een kinder-operette schier onvermijdelijk zijn, maar tevens de hoop uitsprekend, dat de genoemde bezwaren door dirigent en regisseur bij de volgende opvoering z, uden zijn ondervangen. En het doet ons genoegen o*> deze plaats te constateeren, dat zoo niet geheel volmaakt de opvoering in haar geheel op een hooger plan stond. Door een logischer verdeel ing van het aantal medespelenden (vooral de figu- rnntjes) was althans het tweede bedrijf (in het hotel) veel en veel beter. Maar ook de zang van de jeugdige solisten was aanmerkelijk beter, terwijl eveneens hei orchest meer ingespeeld was Vóór den aanvang van deze operette zong het jongste zangkoortje aardige liedjes, die bij de talrijke aanwezigen veel succes hadden. We stippen uit de operette zelf nog eenige namen aan van medespelenden die zich, evenals de reeds genoemden, bijzonder hebben onderschelden en die i'der voor zich een aandeel in het suc ces hadden. Dat waren dan in de eerst plaats de vader en moeder van Jan (Tom Schoon hoven en Gré Molenaar), die een ver dienstelijk „echtpaar" vormde. De con- Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, heden (Vrijdag), Zondag, Maandag en Dinsdag 's av. 7.30 uur, hoofdnummer Son autre amour (tendenzfilm)hoofdrollen Constant Rémy en Jeanne Boitel. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer De prins harer droomen (rom.); hoofdrol len Liane Haid en Victor de Kowa. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De perfecte misdaad (detectivefilm) hoofd rollen Otto Kruger, Karen Morley, Nils Asther. Toegang boven 18 jaar Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopend- voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8. eerste hoofdnummer Op leven en dood (Wild-West-film)hoofdrol Ken Maynard en zijn paard Ta,rza" hoofdnummer: De reclamebruid (am Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 15 Februari. De Unie, cursus over Indië, door den heer ir. Cramer voor het I. V. A. O. blijken voor het groote, nobele volk der Duitschers dan komen we terug, op wat we in den aanvang geschreven hebben: dan mogen wij, berichtgevers, ons niet zoo g e- makkelijk van onzen plicht afmaken. Dan gaat het er voor ons om, niet alleen de scha duwen te zien, maar ook het licht. Het licht ook dan, waar het door nationaal-sociahsten ontstoken is. De tooneelvereeniging ,,'t Viooltje" heeft haar beide laatste uitvoeringen in dit seizoen weer gegeven. Beide avonden was de op komst slecht, wat zeer te betreuren was, daar het stuk getiteld „Haar andere man' een blijspel in drie bedrijven zeer in den smaak viel. De rollen van de spelers zaten er heel goed in. Vooral de dames hebben schitterend spel gegeven, en gezien de uit voerige rollen van mevr. Thijsen en mej. J. Leegwater kwam hun een woord van lof wel toe. Ook mej. K. Evers gaf in haar rol als dienstbode prachtig spel. Dit wordt voor de vereeniging een heel goede kracht. Aan het einde dankte de heer Jb. Groot Jz. de spelers voor hun prestaties. De vereeniging Ziekenhuisverpleging hield Donderdag haar jaarvergadering in het café van den heer Bouwstra. Door ontstentenis van den voorzitter, den heer Schuur, werd deze geleid door Jb. de Vries. De vereeniging bestaat thans 10 jaar. Uit het jaarverslag stippen we aan, dat de ontvangsten waren 1672.80, de uitgaven 1601.01 en het saldo 71.79. De vereeniging telt 693 betalende leden, verdeeld over 217 gezinnen. 23 leden werden in 1934 opgenomen in een ziekenhuis met 354 ligdagen. De omslag bedroeg per lid 2.86 voor vrije leden, die in het doktersfonds waren 1.76. Drie bestuursvergaderingen werden gehouden, één algemeene. Hierna volgde een overzicht van het door de leden betaalde bedrag gedurende het be staan der vereeniging. In 1926 werd betaald door doktersfondsle- den 2.20, niet-leden 2.96; 1927 1.32, n.1. 2.05; 1928 1.57, niet-leden 1.70; 1929 1.18, niet-leden 2.31; 1930 2.20, niet-leden 2.68; 1931 1.80, niet-leden 2.05; 1932 2.12, niet-leden 2.76; 1933 3.30, niet-leden 4.18; 1934 1.76, niet-le den 2.86. Per jaar bedraagt dit in doorsnee 2.08, niet-leden 2.87. Per week berekend 4 en 514 cent. De rekening is in orde bevonden. Bestursverkiezing. De aftredende heer Jb. de Vries werd herkozen. Als afgevaardigden naar de federatiever gadering werden gekozen de heeren G. Borg Op de Federatie zal worden besproken het verlagen van tarieven in de ziekenhuizen. Nog werd besloten om leden, die dit wen- schen, gelegenheid te geven de contributie per week te betalen. Hierna sluiting. Woensdagavond werd in café Bouwstra een propaganda-feestavond van de coöpera tie Nieuw Leven U.A. gehouden. De zaal was bijna geheel bezet. Aan de wanden wa ren diverse versieringen aangebracht, met op wekking verbruiker te worden der Haka-ard- kelen. Door den heer S. Kramer werd het ope ningswoord uitgesproken. De heer v. Amstel bracht in een gloedvol le rede naar voren het voordeel van de coö peratie. Een film werd vertoond: Wie zal het win nen, alsmede een film over de werking der Haka-fabrieken. Een gramofoon met luidspreker zorgde voor de noodige muziek. Het was een interessante avond. De Vereeniging tot steun bij Ziekenhuis verpleging en Operatiekosten in de gemeente Zuid- Noord-Scheimer hield Donderdag avond haar jaarlijksche ledenvergadering ten huize van den heer K. Slooten te Drie huizen. Aanwezig waren 4 bestuurs- en 17 gewone leden. opende te ongeveer 8 uur de bijeenkomst en sprak de hoop uit, dat het bezoek een volgen den keer grooter zou zijn Het jaarverslag van den secretaris, den heer Jb. Ouweltjes, werd onder dankzeggn g onveranderd vastgesteld. Uit het jaarverslag deelen we het volgen de mede: De ontvangsten in 1934 waren 2416,9, waaronder 2249,49 aan contributie. De uitgaven beliepen 2546,91, eronder 1206,50 aan verplegings- en observatie- kosten, f 980,60 aan operatiekosten en oz aan vervoerkosten. Het kassaldo op 31 December 1934 be droeg 1214.06, op 31 Dec. 1933 1344^05 zoodat het bezit der vereeniging met 129,99 is teruggeloopen. Het aantal leden per 1 Januari 1935 be droeg voor klasse I 728 (vorig jaar 740) en voor klasse II 480 (vorig jaar 473), verdeeld respectievelijk over 221 en 148 gezinnen. 32 personen werden in het ziekenhuis be- handeld, waarvan 14 voor verpleging en operatie, 11 alleen voor verpleging en I alleen voor operatie. Aantal verpleegdagen 344. vorig jaar 427. De rekening werd onder dankzegging voor het goede financieele beheer van den penningmeester, den heer P. Koning, goed- ^Bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren Jb. Ouweltjes en J. P. Kreb. Beiden werden met bijna algemeene stemmen her kozen. Ingekomen was een verzoek tot aansluiting bij de Federatie van vereenigingen voor zie kenhuisverpleging in Nederland Het bestuur adviseerde niet tot aansluiting over te gaan. De heer C. J. Groot zou er iets voor ge voelen, indien deze federatie de eigen pro vincie betrof en zag alsdan gaarne een actie, om te komen tot verlaging der kosten van ziekenhuisverpleging en operatiekosten. Besloten werd zich niet aan te sluiten. Uitvoerig werd gesproken over de hooge dokters- en verpleegkosten te Alkmaar en het bestuur werd verzocht pogingen te doen tot verlaging te komen. Men was algemeen van oordeel, dat het de ziekenhuizen veel waard was, dat de patiënten leden van dergelijke vereenigingen zijn. Het bestuur zegde toe stappen in die rich ting te zullen doen, desnoods gezamenlijk met zustervereenigingen. De rondvraag leverde weinig op, waarna sluiting volgde. Vergadering N.S.B Door de N.S.B. was Woensdagavond een vergadering belegd in de zaal van den heer Slikker. Naar schatting waren een 100 bezoekers aanwezig. Als spreker trad op den heer Vlekke uit Amsterdam. In een gloedvolle rede gaf spreker een uit eenzetting het doel en streven van den N.S.B. Het regeeringsstelsel van thans werd sterk becritiseerd en vele fouten werden door spreker genoemd. Ook hoe en op welke wijze door het liberalisme alles wordt uitgebuit, enz. In de pauze werd gelegenheid gegeven tot het schriftelijk indienen van vragen. Hiervan is nogal flink gebruik gemaakt. De gestelde vragen zijn door spreker niet op sympathieke wijze beantwoord. Zeer zeker had een ander optreden de bezoekers meer bevredigd. De familie Jn. Jong alhier kwam tot de ontdekking, dat de wasch, welke 's nachts buiten had gehangen, gestolen was. Voor de betrokkenen natuurlijk een flinke schade post. Naar we vernemen zijn door Drechter- land instructies gegeven voor verbreeding van de wegbestrating op de zoogenaamde „Hoek". Ongetwijfeld zal deze wegverbree- ding het verkeer ten goede komen. In verband met de verbetering van de Drieboomlaan worden de oude lindeboomen aldaar alle gerooid. Volgens de Velius-chronijk zouden deze boomen in het jaar 1677 geplant zijn. In een buitengewone raadszitting heeft gister de heer K. Zijp Jz. onder zeer groote belangstelling afscheid genomen als burge meester der gemeente Abbekerk. De heer Zijp heeft een ambtsperiode achter zich van 37 jaar en was als zoodanig de oudste burge meester in Noordholland. Namens de burge rij werd den scheidenden magistraat een fraai wandbord met zijn beeltenis aangebo den. De heer C. F. Zeiler heeft aan zijn fractie te kennen gegeven, dat hij zich voor de ko mende gemeenteraadsverkiezingen niet meer candidaat wenscht te laten stellen. Pogingen om hem op dit besluit te doen terug komen hadden tot nog toe geen succes. Naar wij vernemen berust het besluit op de overweging, dat de heer Zeiler zich, met het oog op eigen zaken, genoopt gevoelt voor verschillende openbare functies te bedanken. 12 jaar heeft de heer Zeiler deel van den raad uitgemaakt, ,ls vertegenwoordiger van dat deel der burgerij, dat van oordeel is, dat de raadsvertegenwoordigers behooren te zijn zij, die niet gebonden aan eenig partijprogram naar eer en geweten de belangen van de gemeente willen behartigen. De heer Zeiler heeft zich in den raad als een goed leider van deze strooming doen kennen. Ofschoon hij een uitnemend causeur is, heeft hij zich in den raad niet doen kennen als een man van lange redevoeringen. Zijn devies in den raad was: „Zeg het kort". Wars van partijpolitiek, steunde hij elk voorstel, dat gedaan werd, van wien het ook kwam, wanneer 't belang van de gemeente of de rechtvaardigheid dit z. i. vorderde. norAe1aaronl *"j. aIs man van helder oordeel, in den raad gezag bij alle fracties n het is ongetwijfeld ook een van zijn ver- Je,nsten- dat in Bergens raad de aan de orde gestelde voorstellen meestal met alge meene stemmen worden genomen. De Ber- gensche raad was meestal «en eensgezinde familie zonder meeningsverschillen en wan neer deze naar voren kwamen, dan ging men toch, dank zij den heer Zeiler, in vriend schappelijke stemming uit elkander. Vooral nu Bergen tengevolge van ae crisis, ook als gemeente, moeilijke jaren wachten, hopen ook wij, dat de door velen gedane poging om den heer Zeiler te bewegen althans voor de komende periode alsnog een candidatuur te aanvaarden, succes zal hebben Bij het gemeentebestuur kwam van het be stuur van de Uitwaterende Sluizen bericht in, dat de aanwonenden aan den Berger- vaart, die in werkverschaffing zal worden uitgebaggerd, te kennen hebben gegeven, dat zij de vrijkomende bagger niet op hun land wenschen te ontvangen. Met verwondering werd van deze mede- deeling kennis genomen. Het mag bekend worden geacht, dat ieder landgebruiker weet, dat bagger een goede grondstof is voor land- verbetering. Vele landgebruikers laten dan ook voor eigen rekening baggeren en in tuinbouwstreken word thans door werkloo- zen gebaggerd met steun van de regeering. Toen het vorig jaar de Egmondervaart door de Uitwaterende sluiten werd uitgebaggerd, waren de daar aanwonende landeigenaren er dan ook ten zeerste op gesteld de bagger in ontvangst te nemen. Hoewel de raad reeds voor drie maanden besloot om de goedkeuring aan te vragen om de vaart in werkverschaffing te kunnen uit diepen, is tot nog toe de goedkeuring van de regeering niet verkregen. De regeeringsma- chine werkt wel langzaam. Toen de Perzische generaal Tschermoëff na een verblijf in Den Haag naar zijn vader land terugkeerde, kwam hij tot de onaange name ontdekking, dat hij zijn pantoffels in Hotel des Indes had laten staan. De generaal betreurde het gemis van zijn pantoffels zoo zeer, dat hij dringend instructie gaf ze op de snelste wijze naar Teheran te zenden. Donderdag a.s. neem het K.L.M.-vliegtuig Kwartel de pantoffels mede naar Bagdad, vanwaar ze met primitieve vervoermiddelen naar Teheran gaan. De Fransche kamerzitting van hedenmiddag kan van beslissen de beteekenis worden voor het voortbestaan van het kabinet- Flandin. Naar aanleiding van het debat over de werkloos heidsbestrijding zal minister president Flandin het woord nemen om het economische en sociale program der regeering uiteen te zetten en daarvoor een steun van de meerderheid te eischen. Aan het slot van zijn rede zal minister-president Flan din de vertrouwenskwestie stel len. Vandaag wordt voortgezet de behandeling van de begrooting van het departement van buitenlandsche zaken voor 1935. De heer Fok dringt aan op omzetting van verschillende gezantschappen in ambassa des. Als de regeering had meegewerkt aan toelating van Rusland tot den Volkenbond, zou dit beteekenen, de eerste stap ter erken ning van de Sovjet-republieken. Die eerste stap mocht niet worden gezet. De heer Smeenge vraagt een regeling met Duitschland voor de afwatering van het Schoonebeekerdiep. Minister de Graaf kan niets nieuws meer zeggen over de houding der Nederlandsche delegatie inzake de toelating van Rusland tot den Volkenbond. Spreker verwijst naar de rede van den heer Motta. Hij heeft hoop op een ook voor ons land aanvaardbare basis voor hervatting der on derhandelingen met België. Ten aanzien van de erkenning van de Jure van de Sovjet-Re- pubieken is de regeering niet van standpunt veranderd. Vanwege spreker's departement worden geen gelden besteed voor agenten, die in het buitenland in het geheim werkzaam zouden zijn. Spr. roemt de activiteit van den regeeringspersdienst. Inzake het zenden van mariniers naar het Saargebied kan spr. geen nieuwe gezichtspunten aanvoeren. Evenmin als in de Belgische kwestie zullen de Staten- generaal niet voor een fait accompli worden gesteld wat betreft de houding van Neder land inzake het zoogenaamde „luchtpac" van Locarno. Nederland is inmiddels niet tot toe treding uitgenoodigd. Spr. heeft tal van practische bezwaren tegen een reeds in vre destijd ingerichte internationale politie- macht. t Spr zal voortvarend zijn ten aanzien van de Belgische enclaves in Brabant en het door den heer Smeenge gezegde onderzoeken. Er is kans op behoud der Nederlandsche cursussen in Duitschland. De regeering staat in beginsel niet afkeerig tegen een conventie betreffende particuliere wapenfabricage. Voor verbetering van den diplomatieken en consulairen dienst ontbreken thans de mid delen. Wat de zaak Spanzier betreft, de re geering zal niet optreden tegen een uitspraak van 'n rechterlijk orgaan eener andere regee ring. De begrooting van het departement van buitenlandsche zaken wordt z.h.st. aangeno- men. Aan de orde is de begrooting van het de partement van binnenlandsche zaken voor 1935. De heer Wibaut critiseert het zijn inziens machtsbewust optreden van den minister tegen gemeente-besturen en tegen gedepu teerde staten van Noordholland. Van het beschikkingsrecht van vele gemeenteraden blijft niet veel over. De minister grijpt ruw in het inancieele leven van provinciën en ge meenten in. De heer Hermans critiseert het optreden van sommige burgemeesters, wat betreft net niet toelaten van vergaderingen. Spr. noemt den burgemeester van Laren onbekwaam voor zijn taak. Spr. vreest, dat niet vol doende opgetreden wordt tegen het binnen dringen van fascisten in de burgerwachten. In den nacht van Donderdag op heden is brand ontstaan in een der werkplaatsen van de carosserie- fabriek Veughen aan den Parellel- weg te Maastricht. De brandweer was zeer spoedig aanwezig en be streed het vuur met eenige slangen op de waterleiding. Het vuur vond in de aanwezige voorraden olie en benzine gretig voedsel. Bovendien ontplofte door de hitte nog een bus benzine, tengevolge waarvan de brand nog in hevigheid toenam. De brandweer kon niet voorkomen, dat de werkplaats totaal uitbrandde. Een zeven-tal in de werkplaats aan wezige automobielen ging in vlam men op. De belendende gebouwen en werkplaatsen konden behouden blijven. De schade wordt door ver zekering gedekt. Te Sebenico is de 30-jarige Tonca Zvitan gestorven ten gevolge van een beet van haar kind, dat op zijn beurt was gebeten door een dolle kat. De 4-jarige jongen sloeg, trapte en beet naar ieder, die in zijn buurt kwam. Zijn beide ouders, twee andere kinderen uit het gezin en verschillende huurlieden werden gebeten en moesten naar het ziekenhuis worden gebracht. De moeder en de ongeluk kige jongen zelf zijn daar spoedig over leden. De autoriteiten hebben bevel gegeven, dat alle katten in de omgeving gedood moe ten worden. Eenige journalisten hebben gisteren, toen bleek, dat Hauptmann daar geen bezwaar te gen maakte, verlof gekregen Hauptmann te be zoeken in zijn cel, waar hij is opgesloten in afwachting van de terechtstelling, in de week van 18 Maart of van de behandeling in h -»ger beroep. De journalisten hoorden zijn stem met de metaalklank, zooals zij hem ook in de rechtszaal hadden gehoord, doch Hauptmann zelf was door een scherm aan hun gezicht ont trokken. Hij verklaarde, dat hij het misdrijf niet zou bekennen, omdat hij onschuldig was en vast ervan overtuigd was, dat zijn advocaat den strijd om zijn leven in hooger beroep zou win nen. „Indien ik het gedaan had, zou ik mijn bekentenis eenige maanden geleden hebben af gelegd en mijn vrouw, mijn moeder en mijn kind al deze ellende hebben bespaard. Ik heb niets te bekennen. Ik heb alles verteld, wat er te vertellen is", verklaarde hij. „Ik voel mij niet uitgeput, natuurlijk bemerk ik de lichame lijke reactie, doch overigens voel ik mij goed". De bewakers deelden mede, dat Hauptmann een ontbijt had genuttigd van haverr-outh, brood en melk, doch dat hij voor de lunch wei nig eetlust had getoond en slechts twee sinaas appelen had gegeten, die de onder-sheriff Low hem had gegeven. Op de vraag of hij bang was voor den elec- trischen stoel antwoordde hij: „Voor mij zelf ben ik niet bang. Ik ben alleen bang voor mijn vrouw en kind, maar mij persoonlijk kan het niets schelen". Hedenmorgen heeft te Rotterdam een felle brand gewoed in de meubel fabriek van de firma van der Heide Co., welke gelegen is op het Hofje ach ter den Binnenweg. De brand is om kwart voor 11 uitgebroken wndpeh\rSte étane- L0e" men met '^spuiten S f'T"' B" het """«en van den mo- tor sloeg daaruit een vlam, waardoor een fleschje cellulose vlam vatte. Onmiddellijk daar- laaie g takspuiterij in lichter- De heer R. J v. d. Heide, die in deze spuiterii z,1nWhoZ'Lr8' n°2 U'dig v'uchten, doch y hoofdharen en wenkbrauwen waren reeds geschroeid. Hij waarschuwde nog twee arbei ders, die op de tweede étage bezig waren waarna ook deze de vlu.ht namen toen de brandweer ter dUaI.» l was de eerste étage, waarin zich het kantoOT van de firma en de afdeeling ververij van de fa briek bevond, één vuurzee. Het vuur had toen ook reeds de tweede étage aangetast. Met 6 stralen van den slangenwagen en een straal van de motorspuit werd het vuur bestre den Dank zij het feit, dat men den brand van verschillende kanten kon aantasten was het mogelijk verdere uitbreiding te voorkom™. De eerste étage is geheel uitgebrand. Hier bevond zich veel materiaal, een aantal decors en meu- beien. De schade op de tweede étage is niet zoo groot. Het gebouw, dat eigendom is van het Tuschinski-concern, is verzekerd, ook de firma van der Heide is tegen brand verzekerd. EEN SLECHTE DAG VOOR HEM! REM EN STUUR DEUGDEN NIET, BOCHT IN DEN WEG AKERSLOOT- ALKMAAR.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2