Drie groote geestelijke stroomingen. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL Onve tanderde 1934 bedroeg 1211,71, de uitg. 1145.13, batig saldo anlus (>6.58. De reserve be draagt thans 2661.97. In het afgeloopen jaar zijn 137 uitkeeringen gedaan, te weten: 10 k 12.50, 2 ét 10, 32 k 7.50, 6 k 6.25 en 87 k 5. Herkozen werd tot bestuurslid d'. heer J Paarlberg, tot commissaris de heer W. Molenaar en tot lid vn de financieele commissie de heer D. Dam. ngekomen was een schrijven van den Fond van Ziekenfondsen in Noordhol land, met uitnoodiging tot aansluiting. Op grond van jarenlange ervaring meende het bestuur te moeten advisee- ren hierop niet in te gaan. Daartoe werd besloten. Daarna sluiting. HENSBROEK Vrijdagavond had te Hensbroek een ver gadering plaats in de zaal van den heer Mantel van de vereeniging voor evangelisa tie „H.-Hugowaard e.o. Vanwege het slechte weer was de opkomst niet groot. Na dat de voorzitter, de heer van Ham, de aan wezigen hartelijk welkom geheeten had, werd gezongen van Ps. 138 vers 1 en ging hij voor in gebed. Daarop gaf hij het woorcf aan den spreker van dezen avond, ds. van Baaien van Br. op Langendijk. Deze hield een zeer duidelijke en begrijpelijke rede naar aanlei ding van 1 Kon. 10. Dit is de bekende ge schiedenis van den Koning Salomo en de Koningin van Scheba, welke spr. uitvoerig uiteenzette. Met bijzondere aandacht werd de spreker gevolgd en nadat gezongen was van gezang 49 5, werden door den voorzitter nog eeni ge toepasselijke woorden gesproken en werd gelegenheid gegeven om vragen te stellen Allen waren voldaan en er kwamen c vragen naar voren. Hi geen ierna sloot de voorzitter met dankgebed deze leerzame vergadering. 'T ZAND In café Schrieken te 't Zandt werd een jaarvergadering gehouden van de vereeni ging voor ziekenhuisverplegmg voor Noord- Zij pe, Callantsoog en Koegras. Na de opening deelde de voorzitter, de heer C Nannis, mede, dat indien de leden gebruik moeten maken van een speciale ziekenauto, zij zich daartoe uitsluitend dienen te wenden tot den garagehouder Boontjes te Schagen, met wien de vereeniging op dit punt een over eenkomst heeft aangegaan Het jaarverslag van den secretaris bevatte o.m. de mededeeling, dat het aantal leden bedroeg per 1 Jan. 1934 1538 en per 1 Jan. 1935 1492; alzoo een vermindering van 46. Er werden gehouden 1 algemeene en 2 be stuursvergaderingen. De contributie was de zelfde gebleven. In den loop van het jaar werd de vereeniging ingeschreven in het handelsregister, waardoor de vereeniging stemgerechtigd is geworden in de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek o.m. dat over 1934 aan om slag werd ontvangen f 336.73, aan inleg- gelden 43,50 en aan rente 9.15; totale ontvangsten f 3419.43. De uitgaven bedroe gen voor de groep verzekerden 30 dagen 250 verpleeg- 1126 voor 396 verpleegdagen en voor de groep 42 ligdagen 749 voor 2 dagen, is f 1875. Salaris administrateur 200, vervoer kosten 125,67, loon bode f 258, kosten ver gaderingen enz. 27.66 enz., enz.; totale uitgaven f 2694.33, batig saldo alzoo 725 10. Per 1 Jan. 1934 bedroeg het kapi taal der vereeniging f 382.16 en per 1 Jan. 1935/ 1107.26. Daarna volgde goedkeuring der rekening over 1934. Op voorstel van het bestuur werd be sloten de contributie voor het jaar 1935 on veranderd te laten. Een bestuursvoorstel om voor 1935 een reservekas te kweeken van voorloopig 200 werd met algemeene stemmen aangenomen. De aftredende bestuursleden, de heeren mr. D. Breebaart, B. Elzer, J. Komen en A. F. Meijer werden herkozen en aanvaardden wederom hun functie. Tenslotte bracht dokter Oterdoom den voorzitter dank voor de aangename wijze, waarop deze steeds de vergaderingen en de vereeniging leidt, waarna op zijn beurt de voorzitter dankte voor de prettige samen werking tusschen dokter en de vereeniging. Hierna sluiting. HOORN Naar aanleiding van een verzoek van de soc.-dem Vrouwenclub om wederom een [oede schoolartsendienst in te stellen, deelen en W. mede, dat de financieele. zorgen voor de gemeente nog steeds toenemen, zoo dat bij de gemeentebegrooting 1935 nog geen gelden voor dit doel konden worden uitgetrokken. In de vacature van den heer B. Scher mer (wegens overlijden) is tot regent van het St. Jans Gasthuis benoemd de heer S. P. Stuyfbergen. ZWAAG De verlies- en winstrekening van de vei ling „Bangert en omstreken" gaf als eind cijfer en debet en crediet een 56417.28. Het 31.24. Irag aan van winstsaldo bedraagt KOEDIJK 'Naar aanleiding van het antwoord van B. en W. ligt het in het voornemen var. de afd. van de N. T. B. om Woensdag 20 Februari 1935 weer een demonstratie te houden naar het gemeentehuis. BOYENKARSPEL Op de eerste gladiolenveiling van de bloembollenveilingsvereeniging Westfries land" werd een groote hoeveelheid leverbaar aangevoerd, al waren het dan ook meest bollen van de maat 8—10. De prijzen waren uiterst laag. Talrijke partijen brachten slechts enkele centen per 100 stuks op. Plantgoed en kralen waren evenmin in trek. Daar verschillende partij en den minimumprijs van 0.50 niet kon den halen, zullen vele duizenden liters wel worden vernietigd. Plantgoed moet in de maat 2—4 min- stens 10 cents per liter opbrengen. OlecftUzaken Kantongerecht te Alkmaar. Overtreding van de Motor-en R ij w i e 1 w e f C- V. te Heiloo, 3 boete of 1 week tuchtschool. C. D. te Schoorl, 4 boete of 1 week tuchtschool. C. K. te Nieuwe Nie- i of 1 week tuchtschool, J. R te Oterleek f3 plus 3 boete of 2 maal 1 week tuchtechool, J. G. K. te Wieringer- waard 3 plus 5 boete of 2 maal 1 week tuchtschool. P. J. L. te Egmond-Binnen, W. R. te Alkmaar, C. de W. te Heiloo, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. A. S. te Alk maar. J. S. te Harenkarspel, W. M. te Wijk aan Zee en Duin, D. R. te Alkmaar, J. H. te Alkmaar, M. B. te Scheveningen, J. P. S te Alkmaar, A. V. te Amsterdam, C. H. H. te Alkmaar, J. M. S. te Velsen, L. S. te Cas- tricum, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. P. B. te Nieuwe Niedorp, 2 maal 3 boete of 2 maal 3 dagen hechtenis. C. J. R te Bergen, Sj. v. d. W. te Bergen, D. K. te Ber gen, J. B. W. te Woerden, A. de G. te Cas- tricum, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. A. Th. K. te Alkmaar, N. R. te Schagen, C. N. te Nieuwe Niedorp, G. J V. te Zuidschar- woude, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. M. te Amsterdam, f 6 boete of 6 dagen echtenis. E. Z. te Haarlem, 8 boete of 8 dagen hechtenis. G. L. B. te St. Pancras, 12 boete of 12 dagen hechtenis. F. H. te Am sterdam, f 20 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de politie verordeningen: P. S. te Schagen, C. B. te Hoorn, ieder te ruggave aan de ouders zonder toepassing van straf. A. G. de J. te Nijmegen, F. K. te Stadskanaal. A. S. te Alkmaar, J. T. te Am sterdam, ieder 2 boete of 2 dagen hechte nis. Th. V. te Beverwijk, 3 boete of 3 dagen hechtenis. W. K. te Alkmaar, f 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtredingen van art. 431 van het Wetboek van Strafrecht (nachtrust verstoren): A. P. te Akersloot, P. J. v. B. te Aker sloot, C. Z. te Akersloot, ieder 3 boete of 1 week tuchtschool. Overtredingen van art. 453 van het Wetboek van Strafrecht (dronkenschap): W. K. te Alkmaar, 3 dagen hechtenis. J. K. te Alkmaar, 12 boete of 12 dagen hechtenis Overtreding van art. 461 van het Wetboek van Strafrecht (loo- pen over verboden grond): A. S., Th S. en H. v. H allen te Heems kerk, ieder teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf. B. A. te IJmuiden, f 5 boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding van de Spoor wegwet: W. S. te Heerhugowaard, 2 boete of 2 dagen hechtenis. Jitmnieuuts FIENTJE DE LA MAR IN EEN NIEUW GENRE. Zooals bekend, speelt Fientje de la Mar in de film „Op Stap", welke op het oogenblik in bewerking is bij de Nationaal Film in de Cinetone Studio's te Amsterdam, een der hoofdrollen. Het is een verblijdend teeken, dat we nu ook eens de gelegenheid zullen krijgen Fientje de la Mar in een ander genre te zien dan als volksmeid, het type, dat haar tot nu toe steeds in de Hollandsche films was toe bedeeld. In „Op Stap" zullen we haar kun nen bewonderen in de rol van de filmster „Bella Ramona" met alle consequenties van dien: avondtoiletten, revuecostumes, tout court la grande dame. Wij zijn er van overtuigd, dat ook dit genre mevr. de la Mar goed ligt en dat zij zeker haar schare bewonderaars zal ver- grooten. Zij zal het lied „Een schlager gaat op stap" brengen in een groote revuesa welke in een filmstudio speelt. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Kwartel (heenreis) arriveerde 18 Fe bruari van Bagdad te Jodhpoer. De Havik (terugreis) arriveerde 18 Fe bruari van Bagdad te Caïro. PROEFBALLONS TOT 30 H K.M. HOOGTE OESTEGEN. De directeur van het Russische instituut voor de aerologie te Sloutsk, professor Moltsjanov, maakt bekend, dat naar Mos kou is overgebracht het zelfregistreerende apparaat van de proefballon, welke twee maanden geleden te Moskou werd opgelaten om een onderzoek in te stellen in de stratos feer. Op een aanzienlijke hoogte geraakte men toen het contact met de ballon kwijt. De door het apparaat geregistreerde aanteeke- ningen zijn nu uitgewerkt. Gebleken is, dat een recordhoogte van 30 A K.M. werd be reikt. IN ZES DAOEN NAAR INDIE? Als de Douglas-machines komen. Het „A.I.D. De Preangerbode" verneemt, dat de zomerdienst van de K.L.M. voor de route Holland—Indië, welke 9 Mei a.s. in gaat van een reisduur van 5% dag. Onze Haagsche correspondent heeft dit bericht aan den heer A. Plesman, directeur der K.L.M., voorgelegd. Deze deelde mede, dat 't onjuist is, dat de K.L.M. het traject AmsterdamBatavia met ingang van 9 Mei a.s. in 5 A dag zal gaan vliegen. Voor loopig zal bij den a.s. zomerdienst evenals het vorig jaar het traject in 7 M dag worden gevlogen, Wanneer alle Douglas-machines op de In- dië-lijn zijn gebracht, zal het traject in zes dagen worden gevlogen. Het is echter vol gens den heer Plesman nog niet precies te zeggen, wanneer dit zal gebeuren. Wel wordt er op gerekend, dat dit in den loop van den zomer het geval zal zijn. Van de veertien Douglas-machines, welke de K.L.M. bij de Douglas-fabrieken in Cali- lifornië heeft besteld, zijn er negen voor den Indië-dienst bestemd en vijf voor de Euro- peesche lijnen. De Fokker-machines zullen dan den eersten tijd van de Indië-route ver dwijnen, doch niet voorgoed, want later zullen er opnieuw de grootere Fokker F 36 machines oip gebracht worden, daar deze meer lading en passagiers kunnen vervoe ren. De eerste Fokker F 36 zal eind deze maand afgeleverd worden, doch op de lijn Londen—Amsterdam—Berlijn in dienst ge nomen worden. DE RAMP VAN DE „U1VER". Mr- Boon vraag publicatie van rapport. Het Tweede-Kamerlid de heer Boon heeft aan den minister van Waterstaat a.i. de vol gende vragen gesteld: Is de minister niet van meening, dat de zonderlinge geruchten omtrent het droevig ongeluk van de „Uiver", Waarin de geheele natie heeft gedeeid, welke eerst in tal van kringen heeft gedeeld, welke eerst in tal van Om en' noemen'. USIIOÉ 22'li el- P' ad IRRE 2° ct peri P°"nd BAtON* 22'IJ°* p 30 et po' l« NU1S kringen in het buitenland de ronde deden en die daarna in de buitenlandsche pers wer den gepbliceerd, het best weerlegd kunnen worden door onmiddellijke publicatie van 't rapport van den rijksinvlieger van toestel len, dr. ir. H. J. van der Maas, die door het departement van Waterstaat werd uitgezon den om een onderzoek ter plaatse in te stel len, welke dan later gevolgd dient te wor den door openbaarmaking van het verslag, uit te brengen door de bijzondere commis sie, belast met de bestudeering van het rap port-Van der Maas? Is de minister-niet van meening, dat ge heimzinnigheid in dezen allerminst in het belang van de Nederiandsche luchtvaart kan zijn? Stad en Omgeving Dr. Horreüs de Haan over Thorbecke, Groen van Prinsterer en Troelstra. Een serie lezingen voor de Volksuniversiteit. In een drietal lezingen behandelt dr. G. Horreüs de Haas uit Zwolle voor de Volks universiteit de Nederiandsche figuren Thor becke, Groen van Prinsterer en Troelstra als centrum-figuren van drie leidende beginselen in ons vaaerland. Gisteravond gaf hij een verhandeling over Thorbecke, aan wien ook z.i. het Nederiand sche volk grooten dahk verschuldigd is. Men begrijpt, zoo zeide hij, de geschiedenis niet, als men deze drie grooten niet kent als verte genwoordigers van groote krachten in ons land. De door hen gestelde problemen en voorgestane stroomingen zijn internationaal en universeel, aangezien zij de liberale ge dachte, de christelijk-historische gedachte en de sociaal-democratische gedachte vertegen woordigden. Het vóór of tegen dezer gedach ten is de problematiek van dezen tijd. Spr wenschte zich bezig te houden met de levensvragen van dezen tijd en een blik te werpen in het verleden en het heden met het oog naar de toekomst gericht. Het gaat er om, te begrijpen, hoe Thorbecke en Groen van Prinsterer een spanning van gedachten beteekenden en hoe uit die spanning de der de figuur, Troelstra, oprees. Met Thorbecke, die in 1798 in Zwolle werd geboren, staat men in het begin van de vori ge eeuw. Hij was een merkwaardig, groot Nederlander, aan wien wij een kostbare er fenis te danken hebben, welke erfenis wij be- hooren fe bewaren en te ontwikkelen. Gebo ren uit den burgerstand, met weinig midde len voor de studie, ontvangt hij toch een gymnasiale opleiding en wordt hij privaat docent in Göttingen en Giessen in Duitsch- land en later hoogleeraar in Gent en daarna Leiden. Van zijn hand verscheen een klein geschrift over: „Het wezen en het organische karakter van de geschiedenis". Daarin openbaart hij zich als een groot denker, die school ging bij de groote denkers Hegel, Plato, Spinoza. In dat geschrift ontvouwt hij zijn beginselen. Hij toont aan, dat de verschillende eeuwen in onverbrekelijk verband tot elkander staan. Het oneindig zelfstandige ontvouwt zich in de geschiedenis en heeft een organisch karak ter. Hij ziet de geschiedenis als een samen hang, als een ontwikkelingsproces, als een innerlijke ontvouwing van ideeën. Het ware, het schoone, het goede, het Goddelijke, dat zijn ideeën. Wie zóó denkt, kan moeilijk ge- looven in een reactionnaire verstarring en evenmin in blind revolutionnair radicalisme. Hij kan wel gelooven, dat er in de wereld groote doorbraken komen. Dit is niet in strijd met het organische. Het openbreken van een knop is ook een doorbraak. In een schepping uit niets kan men echter niet gelooven, als men denkt als Thorbecke. Een eventueel be ter worden van zaken zal z'n voorwaarden moeten vinden in den ontwikkelings-tendenz van het bestaande. Het idee van Marx, dat het socialistische kind groeit in den schoot van de kapitalisti sche maatschappij is in den geest van Thor becke, omdat dit organisch is. Thorbecke ge looft niet in een willekeurig radicalisme, om dat de tegenwoordige wereld moet groeien uit de voorwaarden, die er zijn. Hij gelooft ook niet in reactionnair conservatisme, want conservatisme beteekent: bewaren wat is, in den zin van: blijven bij wat bestaat. Wan neer de geschiedenis een organisch proces is, dan kan niet blijven bestaan, wat is. Dan kan men ook niet meer terug naar de Middel eeuwen. Thorbecke geloofde in een proces van ont vouwing van de vrije krachten in den mensch en in het volk. Daarom was hij de drager van de liberale gedachte. Hij wilde opwekken de sluimerende krachten om die te helpen tot een historische ontvouwing, zoodat wij van daag wat verder zijn dan gister en morgen wat verder dan heden. Spr. schetste den politieken toestand in Nederland in de dagen, vóór Thorbecke als staatsman optrad. Men had teen gebroken met het absolutisme van de Fransche konin gen, omdat de opkomende burgerij, die de re- volutionnaire klasse van Frankrijk was,' zich de moreele en economische onhoudbaarheid van dit systeem bewust was geworden en on der de leuze van de rechten van den mensch de constituante had geëischt. Ook in Nederland brachten de Fransche revolutionnairen hun ideeën. De Fransche revolutie liep vast en Napo leon werd de groote machthebber over Euro pa. Hij werd ook de despotische heerscher over Nederland; hij deed niet alleen kwaad, maar organiseerde ook veel dingen, die wij met genoegen konden accepteeren, vergeleken bij hetgeen eraan voorafgegaan was. Er was het verlangen om het despotische juk af te werpen en in 1813 na den val van Napoleon verscheen de proclamatie van Van Hoogen- dorp met als kern: „De aanzienlijken komen aan de regeering en het volk krijgt een vroo- lijken dag op algemeene kosten". Hooger ging de adspiratie van het volk niet. In 1814 werd Willem I koning van Neder land en de door hem aangewezen notabelen kregen het recht om de grondwet, naar een plan van mr. van Maanen. met een dank baar hoofdknikje goed te keuren. Hoe Thorbecke dacht over dit Nederland met een zoo goed als absoluten souverein, las spr. voor uit een geschrift van Thorbecke. waarin deze betoogt, dat de middelmatigheid in Nederland een breeds ruimte beslaat. Men leest er boeken, zoo zegt hij, die elders slechts de uitwerking zouden hebben, dat de volsla gen onbekwaamheid van den auteur een ieder in het oog zou vallen. Er was een volksver tegenwoordiging, doch zonder wortel in het volk en zonder samenhang met de publieke meening. De volksvertegenwoordiging dien de alleen om aanneming van de vWrstellen te verkrijgen. Thorbecke kreeg den naam van te zijn een radicale revolutionnair. Toen na het vetscheiden van Willem I, den koopman-koning, wiens financieele onderne mingen niet het gewenschte succes hadden, zoodat de staatskas in een berooiden toestand verkeerde, koning Willem II als man van mi litair vertoon en hofpraal niet in staat bleek, de Nederiandsche staatkunde te leiden, ge werd in 1848 Thorbecke het verzoek, een ont werp te geven, hoe het wèl moest zijn. De denker en criticus van geestelijke en politieke verhoudingen komt daarmee en wordt in 1849 geroepen als voorzitter van de grondwet-commissie. Hij ontvouwt zijn ge dachten aan den koning en betoogt, dat de grondwet de volkskracht heeft buitengeslo ten. De volkskracht, zoo zegt hij, moet in alle aderen van den Staat worden opgenomen. Hij komt op voor de individueele vrijheid, voor de vrijheid van vereenigen en vergaderen, voor vrijheid van godsdienst en onderwijs en voor een vertegenwoordigend stelsel in het Rijk, de Gemeente en de Provincie, alsmede voor een rechtstreeksche verkiezing, on schendbaarheid van den persoon van den koning met ministerieele verantwoordelijkheid en beperking van het koninklijk recht tot het sluiten van verdragenen het recht voor de Tweede Kamer om voorstellen te amendee- ren. Spr. toonde aan, dat Thorbecke overtuigd was, dat de rechtstreeksche vertegenwoordi ging ook in den zin van het algemeen kies recht op den duur onvermijdelijk was. Ter staving haalde hij aan Thorbecke's geschrift over het Nederlandsch staatsburgerschap, waarin deze zegt, dat het beginsel van alge meen stemrecht in de staatsgeschiedenis van onze eeuw ligt. Juist daarom is het te begrijpen, dat Troel stra zich voelde als de uitvoerder van Thor becke's testament. Thorbecke's kieswet, de provinciale wet en de gemeentewet berusten op het beginsel van centralisatie en decentralisatie, zooveel sa menhangende in het geheel en met zooveel mogelijk zelfwerkzaamheid in de deelen. Begrijpelijk noemde spr. het ook, dat Thor becke ten aanzien van de belasting-wetge ving den kant uit wilde van de directe en niet van de indirecte belastingen. Ten aanzien van het sociale volksleven stond Thorbecke op het standpunt, dat de Staat het maat schappelijk leven moet overlaten aan zich zelf. Toch zag hij die gedachte met een ze kere zorg aan. Daarvan getuigt zijn beroemd woord, waarin hij zegt, dat het wat zonder ling in Nederland gaat, omdat men het kies recht wil geven aan zoovelen als mogelijk ter wijl zoovelen zijn uitgesloten, omdat zij aan de eischen van welstand, die gesteld zijn, niet kunnen voldoen. Thorbecke wijt dit aan het economische stelsel en spr. noemde zijn woorden niet bepaald dogmatische woorden. Het is Thorbecke's eer, dat hij geloofde in zijn beginselen, maar voorden schaduwkant daarvan niet blind.was. Ten aanzien van de kerkelijke godsdiensten stond Thorbecke op het standpunt van schei ding van Kerk en Staat, in den zin van vrije genootschappen, waarin het godsdienstig le vend volk zich naar eigen inzicht kon vinden. Ook stond hij met overtuiging de vrije school voor. Hij erkende het recht van hen, die met het officieele openbare onderwijs niet tevre den waren. Hij was overtuigd, dat de open bare school moest wezen een christelijke school, maar boven geloofsverdeeldheid. Ook hierin was hij breed. Zijn ideeaal was groot en ruim. Hij was de liberale staatsman en een libe rale denker, die het organisch karakter van de geschiedenis erkende en de burgers tot bewuste staatsburgers wilde maken. Thor becke was een groot Nederlander. Tegenover Duitschland verdedigde hij ons eigen karak ter, onzen eigen aard en hij betoogde, dat wij als oudere cultuurstaat tusschen het Duit- sche en het Engelsche volkskarakter in ston den, maar toch overwegend meer naar den Engelschen kant, omdat wij buitengewoon gehecht zijn aan onze individueele vrijheid. Nederland eert in Thorbecke een kloeken, onafhankelijken denker van een groot karak ter, die „ja" wilde zeggen, maar ook van harte „neen", als hij het „ja" niet verant woord vond. De dictatoriale gedachte, die ook in ons land naar voren tracht te komen, zet het staatsburgerschap van Thorbecke op zij en den geest van bewustheid terug naar den kring van hen, die zich om den dictator scha ren en zich aan den leider onderwerpen. De corporatieve Staat is een beroeps-Staat. Men is echter ook nog iets anders dan een beroeps- menschmen is ook burger. En in den corpo ratieven Staat beslist de leider over oorlog en vrede. Wie vóór den corporatieven Staat is, 126. Honderd kilometer verder daalden ze neer op een mooi plekje met veel natuurschoon. Ook groeiden er veel vruchten, waarvan zo een heel partijtje pluk ten Daarna edden ze er zich eens flink tegoed aan „Hèhè, zei Drein, „ik zou best eens een uurtje willen slapen". Uitspraken van de Strafzitting van Vrijdag 15 Februari 1935. ,no pond PETIT GlfR»ER pond 125. Piet Prikkel had hem deze bezwaren echter gauw uit het hoofd gepraat en het duurde niet lang of ze stonden in het mandje, gereed om op te stijgen. Alles ging voorspoedig. De ballon ging rustig de hoogte in en het beloofde een mooi tochtje te worden.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7