Agenda ^Binnenland Stad en Omgeving. Weecéecufit Jkovinciaat Hieuwt LEIDEN in LAST m DANSINSTITUUT C. WILLEMS BAL-MASQIÉ Harmonie f 100.000 verduisterd. AUTOBUS STORT IN AFGROND. Chauffeur gedood. NASPEL VAN LUCHTDRAMA DER GEZUSTERS DUBOIS. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. BENZINE-TANK ONTPLOFT. De garage-eigenaar ernstig ge wond. AUTO OVER DEN KOP. MOTORRIJDER GESLIPT. Ernstige hersenschudding. TWEE VISSCHERS VERDRONKEN. De beide visschers zijn ver dronken. IN DE PIJP. voor leerlingen, oud-leerlingen en introducé's 2 Maart Kaarten verkrijgbaar Hotel Prootj Langestraat, op Zaterdag 2 Maart van i2-fü uur. Aan de zaal worden geen kaarten verkocht. Fraaie prijzen. Attracties. EEN VERSTEKELING TE ROTTERDAM. Een Pool, die in Amerika werk wilde gaan zozken. Haagsche boekhouder meldt zichzelf bij de politie. Verloren met het roulette-spel? CIPIER IN ARREST. Relaties met gedetineerden. VRACHTAUTO OVER DEN KOP Inzittenden gewond. MR. TRIP. Zijn benoeming tot president van de Bank voor Internat. Be talingen te wachten. WORDEN DE ARMENRADEN OPGEHEVEN? Uit het bezuinigingsplan ERNSTIGE AANRIJDING Op den Haarlemmerweg. Bankier gearresteerd. HET CONFLICT OVER DE WERK VERSCHAFFING IN ZUID- EN NOORD-SCHERMER. Stedelijk Museum ingan, Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., half 8, eerste hoofdnummer Wie is de schuldige? (sens.); 2de hoofdnummer- Cohen en Kelly als gouddelvers (klucht) Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, tot en met Dinsdag, 's av. 7.30 uur. hoofdnummer Blossom Time (rom.); hoofdrollen Richard Tauber en Jane Baxter. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Het mystery der 49e verdieping (sens.); hoofd rollen Warner Baxter en Myrna Loy. Toe gang boven 18 jaar. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Liefde, dood en duivel (rom.) hoofdrollen Kathe von Nagy, Brigitte Horney, Albin Skoda. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 25 Februari. 8 uur, gebouw Vrijz. herv. aan de Heul, Volkszangavond. 8 uur, Waakt en Bidt, Ned. Chr. Vrou wenbond, spreker prof. dr. J. Waterink over „Moeilijke kinderen". 8 uur, Gulden Vlies, feestavond mannen koor Orpheus. 8.15 uur, handelsschool, dr. G. Horreus de Haas voor de Volksuniversiteit. Dinsdag 26 Februari. 8.15 uur, 't Guiden Vlies, opvoering „Betje", door he' de Boer—van Rijk- ensemble. Te Beaumont bij Lyon stortte een vracht auto met 11 soldaten in een 15 M. diepen af grond. De chauffeur was op slag dood, ter wijl de 10 andere soldaten allen min of meer ernstig werden gewond. De oorzaak van het ongeval is niet bekend. De ouders van de twee gezusters Dubois, die zich Donderdag op zoo dramatische wij ze van het leven beroofden door uit een vliegtuig te springen, hebben een bezoek ge bracht aan den coroner te Brentwood om de brieven te lezen, die door hun dochters in het vliegtuig waren achtergelaten. De vader der meisjes, de heer Dubois, nam kennis van den inhoud der brieven, doch deze werden niet aan mevr. Dubois getoond. De ouders der gezusters Dubois hebben zich niet naar het doodenhuis begeven om zich van de identiteit der stoffelijke resten te overtuigen. Dit is ge schied door een vriend der familie. De piloot van het nood'.ots-vliegtuig, Kir- ton naar men weet bestuurde hij ook het vliegtuig, waaruit onlangs onderweg van Pa rijs naar Londen een groote hoeveelheid goud is gevallen heeft ziin ontslag genomen bij de Hillman Airways. Dit ontslag heeft echter niets te maken met deze incidenten. De secre taris van de Hillman Airways deelde mede, dat Kirton reeds meer dan een maand gele den zijn ontslag had gevraagd. Zaterdagavond heeft op den Warnsveld- schen weg te Zutfen een ernstig ongeluk plaats gehad. De vijftigjarige mej. Wakker- mans, is dicht bij haar woning bij het over steken van den weg door een van Warns- veld komende personenauto, bestuurd door den heer B. uit Zutfen, aargereder. en op slag gedood. Zij was zoodanig verminkt, dat zij door omwonenden niet werd herkend. Het stoffelijk overschot is naar het Algemeen Ziekenhuis te Zutfen vervoerd. Daar heeft men, na een ingesteld onderzoek, ia den loop van den nacht de identiteit van het slachtoffer kunnen vaststellen. De auto is door de po litie in beslag genomen. Toen Zaterdagavond de heer J. v. d. Meu- len, eigenaar van een autogarage op het Lodewijk Napoleon Plein te Eindhoven, met behulp van eenige knechten een verstopte benzinetank wilde leegpompen, is deze, door dat zich giftige dampen ontwikkelde?!, ont ploft, waarop de benzine in brand vloog. De heer v. d. M. kreeg de stukken van de tank in het gelaat en werd ernstig gewond. Ook kreeg hij hevige brandwonden. In ernstigen toestand is hij naar het Binnengasthuis te Eindhoven vervoerd. De andere personen wisten op tijd weg te loopen, zoodat zij niet werden gewond. Zaterdagavond te 11 uur is nabij het pont- veer Hembrug te Zaandam de kaashandelaar Kamper uit Amsterdam met zijn vrachtauto in botsing gekomen met een betonnen paaltje langs den berm van den weg. Hij ver loor de macht over het stuur met he', gevolg, dat de auto over den kop sloeg, wonder boven wonder kwamen- de inzittenden er met enkele snijwonden af. Een gedeelte van de koopwaar ging verloren. Het verkeer over het pontveer ondervond slechts geringen hinder van het ongeval. Zondagmiddag omstreeks half vier is op den Rijksstraatweg onder de gemeente Hoo- gerheide een motorfietsrijder, die uit de richting van het dorp kwam, komen te slippen. De val was zoo hevig dat hij met een ernstige hersenschudding en een wonde boven het oog werd opgenomen. Dokter v. d. Kar, voor wiens woning het ongeluk gebeurde, verleende de eerste hulp. Nadat ook geestelijke bijstand was verleend, is het slachtoffer naar net Burger Ziekenhuis e Bergen op Zoom vervoerd. Het slachtoffer is de heer Akkermans uit Roosendaal. Roeibootje in de Waalhaven omgeslagen. Hedenmorgen zijn twee per<> nen tijdens bet visschen in de Waalhaven te Rotterdam ver dronken. Om half zeven hedenmorgen zijn drie visschers uit Rotter dam naar de Waalhaven gegaan om daar te gaan visschen, het geen verboden is. Een van hen is op den kant gebleven en twee zijn met een klein roeibootje de Waalhaven opgegaan. Het water wa6 vanwege den storm zeer ruw, bovendien hebben de twee mannen naar mag worden aangeno men niet de noodige voorzichtigheid betracht. Het bootje is omgeslagen en de twee mannen geraakten te water. Op een op eenigen afstand liggend schip heeft men hulpgeroep gehoord en is men daarna met een roeiboot te hulp ge sneld. Het was toen echter reeds te laat. De rivierpolitie, die spoedig was ge- waaischuwd, is gaan dreggen en heeft tenslotte het lijk van een der mannen, den 44-jarigen P. Baan, gewoond hebben de in de Westerbeerstraat te Rotterdam, opgehaald. Het lijk van het tweede slachtoffer, H. Veenstra, gewoond heb bende in de Nikolaasstraat, heeft men tot dusverre nog niet kunnen vinden. Douwt Eqbtm Echte Friesche Heeren-Baai en 0Mi-Tabak. Nederlands geurigste pijptabak. een twist een portefeuille met een groote som geld ontroofd. Aanvankelijk meende de poli tie, dat de koopman het geld op een andere wijze was kwijtgeraakt, doch toen de zaak grondig werd onderzocht, waren er zooveel aanwijzingen tegen een drietal personen, dat men tot arrestatie over ging. Tijdens het ver blijf der verdachten in het huis van bewa ring werd het de politie bekend dat er tusschen de drie gevangenen en hun relaties briefjes werden gewisseld waarin waar schijnlijk een en ander over de berooving ver meld stond. Het bleef aanvankelijk een raadsel, wie deze briefjes overbracht. Na lang speuren 99 99 Uistermiddag is met het Engelsche s.s. „Black Gull" in de Rotterdamsche haven aangekomen de 22-jarige Poolsche arbeider L. K., die afkomstig is uit Warschau. De man, die een tijd in Antwerpen had ge werkt, was daar werkloos geworden. Hij is toen in de Scheldestad aan boord van het En gelsche s.s. „Black Hawk" geslopen, dat op weg was naar Amerika, om daar werk te gaan zoeken. Reeds in het Kanaal werd de man ontdekt. Hij is toen overgegeven aan het Engelsche s.s. „Black Gull", dat op weg was naar Rotterdam. De Pool is thans aan den Vreemdelingendienst overgegeven, die hem naar Antwerpen of naar zijn vaderland terug zal zenden. Te Den Haag is aangehouden een 35-jarige boekhouder die zich ten nadeele van een importmaatschappij zou hebben schuldig gemaakt aan verduistering van een bedrag van ongeveer 100.00 0. De man, die zich zelf bij de po litie heeft aangemeld, is in het Huis van Bewaring ingesloten. Hoewel de politie over de verduistering van een ton het stilzwijgen bewaart, verne men wij nog, dat de boekhouder, de heer P., in dienst Vvas van de Textiel Import Maat schappij in de Amalia van So'msstraat 141, waarvan de heer S. Victor directeur is. De boekhouder genoot het volle vertrouwen van zijn directeur, die alle financieele transacties aan hem overliet. Het schijnt dat P., die regelmatig speel banken in België bezocht, met de roulette ka pitalen heeft verspeeld, waardoor hij steeds dieper in de schuld stak en dit door voortdu rende malversaties, welke over een reeks van jaren dateeren, ten koste van zijn maatschap pij trachtte te dekken in de hoop door geluk •ij het spel de verduisterde gelden weer te rug te winnen met het gevolg, dat het ont vreemde bedrag telkens grooter werd. Toen hij geen uitweg meer zag. heeft P. zichzelf bij de politie aangemeld die den di recteur op de hoogte moest brengen van de gepleegde verduisteringen. Men kan zich zijn ontzetting voorstellen, toen hij vernam voor welk bedrag hij benadeeld was. De iustitieele dienst van het bureau Jonas aniëi Meyerplein te Amsterdam heeft Za terdagmiddag een hulpbewaarder van het Huis van Bewaring gearresteerd, die er van wordt verdacht briefjes van gedetineerden aan hun familieleden te hebben overgebracht. Bij zijn aanhouding bleek de man inder daad enkele briefjes bij zich te dragen die hij aan verschillende personen moest over handigen. Hij deed dit o.a. voor een drietal gedetineerden dat onlangs werd gearres teerd voor een berooving, die op de Nieuwe Heerengracht heeft plaats gehad. Daar werd eenige weken geleden een koopman tijdens viel de verdenking op den hulpbewaarder, die gisteren weer dienst had. Zeer waar schijnlijk achtte de politie het dat de man ook nu weer na zijn diensttijd, eenige brie ven zou overbrengen en daarom werd beslo ten dat eenige rechercheurs hem onmiddel lijk zouden arresteeren zoodra hij na zijn diensttijd het huis van bewaring zou ver laten. Dit gebeurde. Nauwelijks was de bewaar der uit het gebouw of hif werd aangehouden en overgebracht naar het politiebureau aan het Jonas Daniël Meyerplein. Bij fouilleering aldaar vond men inderdaad enkele briefjes, die bewezen dat de hulpbewaarder werkelijk in een vertrouwelijke relatie met de drie ge vangenen stond en dat hij hun verschillende diensten had bewezen. De man blijft voor- loopig in het politiebureau opgesloten. Hedenmorgen is een vrachtauto bestuurd door den heer S. Kiftner te Nieuw-Helvoet op den Groenenkruisweg bij Vierpolder, over den kop geslagen en in een naast den weg loopende sloot, terechtgekomen. De be stuurder van de vrachtauto wilde een auto tpasseeren, die aan den weg geparkeerd stond. De wagen reed met vrij groote snel heid, toen hij met de aan den linkerkant van den weg staande bermpaaltjes in aanraking kwam. De bestuurder was zijn stuur niet meer meester en de wagen sloeg over den kop, waarna hij in de sloot terechtkwam. Alle vier inzittenden liepen verwondingen op. De heer A. Kwekel uit Spijkenisse moest naar het ziekenhuis te Rotterdam worden vervoerd. De overige drie personen konden naar huis worden gebracht Zij hebben uit en inwendige verwondingen opgeloopen. De auto is geheel vernield. Volgens het Zwitsersch Tele- graaf-agentschap, zou mr. Trip op 13 Mei a.s. worden benoemd tot pre sident van de bank voor Internatio nale betalingen, in de plaats van den huidigen president Fraser. Mr. Trip zou bereid zijn, deze be noeming te aanvaarden. „Het Volk", verneemt, dat de regeering binnen het raam van het groote bezuini gingsplan een wijziging van de Armenwet overweegt, die haar de bevoegdheid zou geven tot opheffing van Armenraden over te gaan. Van deze bevoegdheid zou de regeering gebruik maken om alle Armenraden oip te heffen. Voor het staatsbudget zou dit een besparing van ongeveer 95.000 opleve- Setl,'r« Maal zou de bezuiniging 150.000 a 200.000 bedragen. Het rijk betaalt van de Armenraden n.L alleen de secretarissen en eenige algemeene onkosten. 'en ^aste van de gemeenten. Men schijnt er op te speculeeren, dat de velerlei nuttige werkzaamheden, die de ar menraden verrichten, althans ten deele zul len worden overgenomen door particulieren, op soortgelijke wijze als dit in enkele deelen van het land, na de opheffing van de Ge zondheidscommissie is geschied. Hedenmorgen omstreek* negen uur begaf de echtgenoote van den heer J. van Gelder, wonende aan het Liewegje te Halfweg, zich te voet van huis naar de r. k. kerk. Toen zij den Rijksstraatweg wilde oversteken, wachtte zij even voor een passeerende auto, doch hierna liep zij zonder voldoende uit te zien, den rijweg over, juist toen uit de richting Haarlem een personenauto, bestuurd door den heer B. uit Aerdenhout met een snelheid van ongeveer 90 K.M naderde. Mej. van G. werd aangereden en bleef bewusteloos liggen. Dokter J. P Bau- man uit Halfweg, die spoedig ter plaat«e was, constateerde dat de vrouw een zware hersenschudding had opg •■loopen en bovendien een arm en een been had gebroken. In zorgwekkenden toestand v.erd zij per ziekenauto van Watteau uit Haarlem naar de Maria Stichting te Halfweg overgebracht. De bestuurder van de auto bekwam een armfractuur. De politie heeft den wagen in beslag genomen. Wegens oplichting van 10.000. Door de politie te Zandvoort is op last van de justitie te Haarlem de bankier R., wonende te Zand voort gearresteerd, verdacht van oplichting. Hij zou een inwoner van Rot terdam voor een bedrag van 10000 hebben opgelicht onder voorgeven een emissie van aandeel voor hem te zullen verzorgen. De man is in het huis van be waring te Haarlem ingesloten. PUZZLERUBRIEK. Wij herplaatsen hier nog eens opgave 4 B uit onze laatste rubriek. Opgave 4 B. Welke beroepen? Gevraagd wordt welke beroepen de vol gende vier personen uitoefenen als de naam van hun beroep uit dezelfde letters bestaat als hun eigennaam. 1. O. B. P. Beekrosser. 2. G. L I. Peenatito. 3. B. B. H. Ciotilasrie. 4. R. K. Glasepoer. Oplossingen (eveneens 2 p.) liefst zoo vroegtijdig mogelijk doch uiterlijk tot Vrijdag 1 Maart 12 uur aan den Puzzle dactcur Re van de Alkmaarsche Courant. EERSTE BLOEIENDE TULPEN IN DE NATUUR. Onder Beverwijk, aan den Groenen weg naast de kweekerij van den heer A. Wernike, te Beverwijk, staan de eerste vollegrond- tulpen van de soort Duc-geel in bloei. Sommige velden zien wit van de sneeuw klokjesbloesem. KAMER-BRANDJE. Gistermiddag ontstond er in een perceel aan den Schermerweg een brandje, doordat een in dat perceel staande petroleumkachel in brand geraakte. De brand is door den bewoner met behulp van enkele andere per sonen met eenige emmers water gebluscht AUTO IN DE SLOOT. Gisterav. kwam 'n tweetal personen aan 't bureau van politie mededeelen, dat het in 'n sloot langs den Helderschenweg een luxe auto onderste-boven had zien liggen en niet wist of er zich nog menschen in be vonden, daar de portieren aan iederen kant tegen den wal bekneld zaten. Bij een onmiddellijk door de politie inge steld onderzoek bleek, dat de drie personen, die in de auto hadden gezeten, er zonder verdere ongelukken waren uitgekomen. Hoe een en ander echter in zijn werk was gegaan konden zij zich niet meer herinneren. De auto is door een garage uit Schagen gelicht. CONSUMPTIE IJSBEREIDERS. Door den N.BC.IJ. werd dezer dagen een feestavond gehouden in het gebouw de Unie. j ^>r,1^e,r aanwezigen waren de heeren dr. Mol van den Keuringsdienst en de heer Voorthuizen van de ijsfabriek. Het was een genoeglijke avond waaraan geheel belangeloos medewerkten mevr. Of- fenberg met haar drie dansmeisjes en de heer Schole, welke medewerking een succes was Er was een mooi stukje muziek en een goede humorist. Ook het hoofdbestuur was aanwezig. Het was een echt gezellige avond, waar dr Mol voor de ijsbereiders een leerzame rede hield. Nadat alle nummers afgewerkt waren werd de traditioneele tombola gehouden! welke uit ruim 130 prijzen bestond, die alle maal beschikbaar waren gesteld door winke liers en leden van den bond. ,,„?aS a°lgde Rez,e,lifi bal. Om twee uur sloot de voorzitter den feestavond met een bizonder woord van dank aan mevr Of- fenberg en den heer Schele. CAREL VAN LEEUWEN BOOMKAMP EN HENRIETTE BOSMANS. Door het plotseling heengaan van den jongen violist Francis Koene, welteÜ te zamen met de pianiste Henrlette Bos- mons een Sonaten-avond gegeven zou hebben voor de Alkmaarsche Kamermu- ïekvereeniging op Woensdag 27 Fe- r.ia^ f1'9;. den schouwburg „Harmo nie zal zijn vriend, de bekendp Hni landsche «lll„ cirel v.n L..u5m Boomkamp, die tezamen n et FranrN vormde, dat het plan had dezen zomer naar waarnemingen, verricht in den morgen van 25 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Verwachting, geldig tot den avond van 26 Februari: Stormachtige tot krachtige zuidwestelijke, later ruimende wind; betrokken tot zwaar be- wolkt; aanvankelijk regenbuien; later hagel en natte sneeuw; kouder. Weeroverzicht. In het noordoosten bleef de diepe depres sie met een zwak minin urn over Scandinavië stationnair. Zuidelijk daarvan trokken kleine minima, die de wind over het zuidelijk deel van het waarnemingsgebied beletten te rui men en toenemen. Een diep minimum, dat gistermorgen door scheepsberichten ten wes ten van Ierland werd aangekondigd, trok in den nacht over Engeland naar de Noordzee en gaf weer storm uit het zuidwesten over het geheele zuiden van het waarnemingsge bied. Aan de achterzijde nadert een koude inval met arctische koude, die het weer guur zal maken met buien van natte sneeuw en hagel. Terwijl in Zweden de vorst tijdelijk weer toenam, steeg in het zuiden de tempé, ratuur bij het aanwakkeren van den zuid westerstorm, welke temperatuursstijging ech- ter spoedig zal eindigen bij het doorkomen der polaire strooming. Voorloopig is een aanhouden van het stormachtige weer met later gure buien te wachten. een tournee door Ned. Oost-Indië te ma ken, in zijn plaats met Henriette Bos- ir.ans voor de Kamermuziekvereenlging optreden. Behalve werken van B:etho- ven, SL Saëns en Edv. Grieg vermeldt het programma nog „ImpressimV (cortège-nult calme-en Espagne) van Henriette Bosmans, die buiten haar reputatie als pianiste nog een grooten naam als componiste verworven heeft NAT. JONGEREN-VERBOND. De afd. Alkmaar van het NaL Jonge ren-Verbond zal a.s. Donderdagavond 8 uur in De Unie een propagandaverga- dering houden, waar als spreker zal op treden dr. H. D. van Broekhuizen, ge zant van de Unie van Z.-Afrika. Mej. T. Vos zal zingen met begeleiding van mej. G. Vos. BRAND TE GROOT-SCHERMER. Zondagmorgen ontstond een begin van brand ten huize van den heer P. Schermer- horn in de Noordeindermeer te Groot- Schermer. De bewoners werden plotseling opgeschrikt door het knetteren der vlammen. Ijlings spoedde de heer S. zich naar boven, waar het vuur reeds fel om zich heengreep en gretig voedsel vond in een aldaar zich bevindende kleerkast. Door het cordaat op treden van den heer des huizes, bijgestaan door de andere huisgenooten. wist men het vuur te bedwingen en erger te voorkomen, hoewel het dakhout reeds had vlam gevat. Echter heeft men niet kunnen verhoeden, dat zoowat de geheele garderobe een prooi der vlammen werd. Waarschijnlijk is een brandende kaars, die in aanraking met de kleeding was gekomen, de oorzaak van den brand geweest BRAND TE HOORN. Bij zekeren v. d. B. aan de Tweeboom- laan te Hoorn ontstond een begin van brand door een defect aan het verlichte aquarium Reeds hadden de gordijnen vlam gevat. Door krachtdadig optreden wist men het vuur nog tijdig te blusschen. MET DE HAND TUSSCHEN DE MACHINE. *r\^e ',ecr bij de firma V. r V; 'e H°orn> £eraalfte met zijn hand be- kneld tusschen de zeegrassnijmachine en werd hierbij ernstig gewond. Dr. Romeijn verleende geneeskundige hulp. De heer Kikkert, burgemeester van Beem- ster tevens rijksinspecteur voor de werk verschaffing verzoek ons, naar aanleiding van het gesprokene in de dezer dagen te Zuid- en Noordschermcr gehouden raadsver gadering, opname van het volgende: Het zij mij vergund enkele opmerkingen te maken in verband met het raadsverslag der gemeente Zuid- en Noordschermer in uw blad van 22 dezer. In de eerste plaats wil ik wijzen op een groote onjuistheid, n.L, dat ik in de openbare raadsvergadering te Beem- ster gesproken zou hebben als rijksinspec teur voor de werkverschaffing. Het ligt voor de hand, dat ik zulks heb gedaan als burgemeester, ambtshalve voorzit ter van den raad. Mijn rijksinspecteurschap had met de onderhavige zaak in de openbare raadsvergadering niet te maken. Ik was in mijn volste recht om als burgemeester der centrumgemeente, die de tewerkstelling van arbeiders bij den bedoelden wegenbouw heeft bevorderd en verkregen, erop te wijzen, dat de overige belanghebbende gemeentebesturen vooraf overleg met mij hadden kunnen ple gen. Een tweede onjuistheid ligt besloten in de mededeeling, dat ik een persoonlijken aanval zou hebben beoogd. In verband hiermede heb ik mij de moeite getroost de bron van deze bewering na te gaan en het is mij gebleken, dat zulks in geen enkel opzicht uit het ver-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2