Amstecdamsche Jieacs De Wieringermeergronden. JUiéiicaties t tBucqec&ike Stand Landen Tuinbouw 25-jarig bestaan van het Texetsch Schapenstamboek „Noordholland". v Verkiezingen. Herdenkingsrede. Mackt&etichtm van Maandag 25 Februari 1935. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. T V. 8* slag, opgenomen in „De drie meren", mag worden geconcludeerd. Ik heb slechts gespro ken over gemeentebesturen, die bij de onder havige zaak betrokken waren. Wat ik te dezer zake heb gemeend te moeten doen als rijks inspecteur is een geheel andere zaak. Men heeft een en ander hier volkomen verward, dit blijkt mede uit de vraag van den heer Meinis. taaiste. &ecicftten (Ongecorrigeerd Bijeenkomst voorlichting inzake exploitatie. Te Middenmeer in den Wieringermeer- polder heeft, onder leiding van den voor ster der Wieringermeer-directie, ir. S. Smeding, Zaterdag ter landbouwkundige voorlichting van gebruikers van Wieringer- meer-gronden de eerste bijeenkomst plaats gehad, waar behalve bedrijfsleiders, ook pachters aanwezig waren. In zijn openingswoord memoreerde ir. Smeding het feit, dat juist vijf jaar geleden het gemaal Lely te Medemblik in werking werd gesteld, terwijl spreker naging wat in deze jaren tot stand was gebracht. Het ligt in de bedoeling meer zulke bijeenkomsten pediodiek te houden, teneinde de taak van allen, die tot taak hebben tezamen en indi vidueel van dezen eersten Zuiderzeepolder iets te maken, te vergemakkelijken. Op de reeds eerder daartoe te kennen gegeven wensch van de Landbouworgani satie werden voorts de volgende vragen behandeld: lo. Hoe denkt de directie zich de exploitatie der uit te geven bouwboerderijen, in het bijzonder wat betreft de vruchtwisseling in de eerste zes jaren? 2o. Hoe denkt de directie zich het verloop der structuurvorming van de zwaarde re gronden, met het oog op de toe te passen grondbewerking? 3o. Welke wenken kan de Directie nog meer geveft, die bevorderlijk kunnen zijn om een juiste en economische ex ploitatie mogelijk te maken? Behalve ir. Smeding trad als spreker op ir. W. Bosma, terwijl de heer A. Minderhout, beheerder der Landbouw-Cultuurmaatschap- ij ,,de Wieringermeer" de hoofdzaken ver- aaide uiUde ervaringen van deze maat schappij in de afgeloopen jaren. De groote belangstelling der vele aan wezigen bleek uit de goede opkomst en de vele vragen welke werden gesteld. Met een kort slotwoord, waarin het ver rouwen werd uitgesproken dat, wanneer bij eventueele vragen de verschillende grond gebruikers nimmer zullen aarzelen, advies te vragen aan de daartoe gaarne ter beschikking staande instanties de gewenschte prettige verhoudingen in den polder zullen ontstaan, sloot ir. Smeding de bijeenkomst. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476) Ingekomen is een verzoek van B. Ekkel, al hier, om een verlof B verlof voor den ver koop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Breedstraat nr. 30. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 25 Februari 1935. Burgemeester en Wethouder van Alkmaar, F. H. AN KINSCHOT, Burgemeester. F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. DIENSTPLICHT. Jaarlijksch onderzoek. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter kennis van belanghebbenden dat, behoudens onvoorziene omstandigheden in Juni a.s. het jaarlijksch onderzoek zal plaats hebben voor de gewone dienstplichtigen der landmacht van de lichtingen 1923 en 1926. De plaats en tijd van het onderzoek zullen nader worden bekend gemaakt. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. GEBOREN: Adriana Maria, d. van Johannes Muhren en Maria Pisecker. Anna Gerarda, d. van Nicolaas Mul en Anna Brantjes. Leendert Johannes, z. van Dirk Ranzijn en Johanna van Wijk. Johanna Agatha, d. van Johannes Hof en Cornelia Bruin. Cornelia Maria, d. van Mattheus van de Kamer en Cornelia Bakkum. Theodora Gerdina Maria, d. van Anthonius van de Griendt en Theodora Reijers. OVERLEDEN: Klaas Winkel 62 jaar. Jan de Boer 43 jaar. Maartje Nat wed. Bernardus Ter- maat 88 jaar. De algemeene vergadering van „Het Texelsch Schapenstamboek in Noordholland", welke heden in „'t Gulden Vlies" onder voor zitterschap van den heer E. Dz. Govers werd gehouden, droeg een feestelijk karakter, omdat tevens het 25-jarig bestaan herdacht werd. De vergadering werd dan ook bijge woond door <ien heer P. Stapel, voorzitter van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw, den inspecteur van den Landbouw, den heer Huizinga, en den veeteelt-consulent, den heer ir. de Vries, die door den voor zitter in het bijzonder, welkom werden ge- heeten. Hierna sprak de voorzitter het volgende openingswoord: Rede voorzitter. Mijne heeren, Wanneer ik geroepen ben om Uw 25ste jaarvergadering te openen, dan zoude ik zoo gaarne overeenkomstig de traditie van een jubileum vreugdtonen willen uiten, doch als wij rondom ons zien in de veehouders wereld, dan waart het crisisspook overal Het schaap is hiervan niet het minste slacht offer. Als een bijna uitsluitend export-artikel is de afzet door de Fransche en Belgische contingenteering ten zeerste beperkt. De rest moet thans in ons land worden afgezet. Ons land, waar in 1915 de minister van oorlog oproer onder de soldaten vreesde, als wij hen schapenvleesch wilden laten eten. Geluk kig is er eenige verandering gekomen, zoo wel in de kwaliteit van ons schapenvleesch als in den tegenzin van het publiek. Desniette min is toch de groote, voor deze periode nauw voldoende nfname ten nauwste gebon den aan de prvsverhouding tusschen scha penvleesch en dat der andere diersoorien. Het zal U dan ook niet ve. wonderen als wij reikhalzend uilzien naar den tijd waarin de Varkenscentrale (nu onderdeel der Ned. Veehouderij Centrale) de varkensmarkt ein delijk eens zal kunnen beheerschen, d.w.z. op peil houden. Op 't oogenblik is meer nog dan hierop het oog gericht op het nuchter kalf. In het uit zicht was gesteld een meer vroegtijdige uit de marktname van vaarskalveren, doch wij merken hiervan nog niets. Moet ook dit weer boven de marktmaten blijven zweven, tot schade aan de algeheele vleesch positie, in het bijzonder van den schapenvleeschafzet? Ook de wolmarktpositie laat zich voor ons land ongunstiger aan zien, dan een jaar tevoren. Een fantasierijk spreker zeide eens: „In de grootste duisternis geven glimwormen Jicht". Getrouw aan dat beeld wil ik trach ten licht te zoeken in de sombere voorteeke nen, zoo juist afgeschilderd. Meer en meer begint de gedachte ingang re vinden, dat eer de vleeschproductie van Nederlandsehen bodem moet worden verde digd, dan die verkregen met producten van land in Amerika. Wordt eenmaal dit conse quent doorgevoerd, de Nederlandsche vleeschpositie zal dan belangrijk kunnen ver beteren. Hoewel onze zuidelijke naburen ons var- kensvleesch vrijwel buiten de deur houden, worden het laatste jaar de schapenvleesch- contingenten vrijwel met rust gelaten, terwijl onze afnemers om ons vleesch blijven roepen en de schapenstapel in die landen niet op peil schijnt te blijven. Proeven zijn in bewerking tot het gebruik van inlandsche wol in militair laken. Het re sultaat dient afgewacht. Voor ons fokschaap komt in België en Frankrijk meer vraag. Te hopen is dat deze afzet ook in vaste banen zal worden geleid, opdat deze afzet ten volle voor Nederland kan worden benut. Doch als onze fokkers van de lichtpuntjes op den duur zooveel mogelijk willen profi- teeren, zal het noodig zijn hun fokproaucten in den meest eeonomischen zin op te bouwen, te zorgen dat het bewijs te leveren valt van eiken factor welke de economie van het schaap beheerscht. Mogelijk wordt in een zeker deel van ons gebied te weinig aan deze noodzaak gedacht, te veel met steeds nieuwe onbekenden gewerkt, te weinig de wolpro ductie bewezen. Zeer hoop ik dat onze vergadering in het teeken van dezen verderen uitbouw moge staan. Tal van gelukwenschen waren ingekomen o.a. van prof. Bakker uit Wapeningen en van provinciale zusterorganisaties. Jaarverslag. Aan het jaarverslag van den secretaris den heer J. Zijp Jr. hebben wij het vol gende ontleend: Ondanks de buitengewoon slechte finan- cieele resultaten die met de schapenfokkerij werden bereikt, was het aantal inschrijvin gen grooter dan het jaar te voren 17 nieuwe fokkers traden tot de vereniging toe Bij het stamboek zijn thans 145 fokkerijen aan gesloten. Het aantal per ooi geboren lammeren was lager. Vermoedelijk is dit te wijten aan het om economische redenen niet toepassen van maatregelen, die het geboortecijfer kunnen verhoogen. Betreffende de wolproductie trok het de aandacht dat in het afgeloopen jaar het gemiddelde gewicht der vachten lager en het prima kwaliteit hooger was dan de laatste jaren. Mogelijk is dit o.a. een gevolg van selectie in de richting van betere kwaliteit wol, dat allicht met een achteruitgang van het gewicht der vachten gepaard gaat. Onder auspiciën van het Centraal Bureau van de Schapenfokkerij Ln Nederland heeft een keuring op afstammelingen plaats gehad Ram F 1092 van de heeren Oebrs. Hogetoorn te N.-Beemster werd daarbij preferent ver klaard. Genoemde ram is de eerste en tot nog toe eenige ram in Nederland, dit dit predi- caat heeft behaald. Zoowel voor binnen- als buitenland werd de aan- en verkoop van fokdieren krachtig bevorderd. In Frankrijk neemt de belangstel ling voor het Texelscne schaap toe. In het binnenland bestond ook vrij veel vraag naar goed Texelsch fokmateriaal. Vermoedelijk is dit een gevolg van de omstandigheid, dat schapenvleesch van niet-Texelsche schapen door de mindere kwaliteit in Frankrijk slecht geplaatst kan worden. Aan verschillende ten toonstellingen werd steun verleend. Zij slaagden alle uitstekend. De expositie te Alkmaar was buitengewoon belangrijk. Het aangevoerde materiaal werd door kenners zeer geroemd. Ook de regeling var. deze ten toonstelling was als altijd af. Aan de afJ Alkmaar van de H. M. v. L. werd daar nulde en dank voor gebracht. Rekening 1934. De heer Wagemaker rapporteerde tot goedkeuring van de rekening 1934. Ont vangsten en uitgaven 4274,77 Hvoordeelig saldo f 1760.39K. Aan subsidie van het rijk was 495 ontvangen. Begroofing. In behandeling kwam hierop de begroo ting. Ontvangsten en uitgaven 3005,39K De post inschrijvingsgelden was, met het oog op de lage schapenprijzen van f 1264 tot 800 terug gebracht. In verband met de herdenking van het 25-jarig bestaan was de post vergaderkosien van 20 tot 290 verhoogd. De bijdrage aan het salaris van den adj.- inspec'eur werd van f 500 tot 600 ver hoogd. Ter eere van hét 25-jarig bestaan zal dit jaar voor den Schapentokdag te den Burg en de tentoonstelling te Alkmaar meer reclame worden gemaakt. Tot bestuursleden in de vacatures van Berkel en Lap werden gekozen de heeren J. Wagemaker en 'C. Keijser Hz. Tot leden van de financieele commissie werden gekozen de heeren S. Borst. J. van Berkel Cz. en W. Nobel en de heer Jb Lap Kz. als plaatsvervanger. In gezelschap van den heer D Govers, verscheen hierop bürgemeester v. Kinschot ter vergadering, die door oen voorzitter hartelijk welkom werd geheeten. Op advies van den heer P. Stapel, werd het bestuur gemachtigd, om dit jaar nog met een keurcollectie ter 'opluistering te gaan naar de Nationale Tentoonstelling te Utrecht Na de rondvraag vereenigde men zich tot een gemeenschappelijke lunch. In de middagvergadering hield de v o o r- z i t t e r een zeer uitvoerige herdenkings rede, waarin hij voorop stelde, dat voor 25 jaar een mijlpaal is geslagen op den weg tot verbetering van de schapenfokkerij in Noordholland. Erkend diende te worden, dat men reeds te voren in die richting werkzaam was geweest, daarvan, getuigt een in 1843 te Middelburg uitgegeven boekje getiteld: „De veredelde schapenteelt in verband met den landbouw in Zeeland" door I. G. F. v. d. Bosch. Uit dit werkje bleek, dat het met de Noord- hollandschen schapenstapel al zeer droevig gesteld was. Reeds voor 3/4 eeuw vormde het slachtschaap een niet onbelangrijk ex portartikel van de beide Hollanden naar En geland. Het vervoer geschiedde toen levend en de handel had in Detford aan de slacht huizen plaats. Het Hollandsche product moest het toen tegen het Engelsche afleggen en de Hollandsche exporteurs importeerden Engelsche rammen in Holland, met het ge volg dat de verschillende typen hopeloos dooreen mengden. Gelukkig koos de Texelsche boer uit het mengelmoes een vast type en legde daar mede de basis voor het Texelsche ras. Uitvoerig stipte spf. aan, hoe het gelukte de stijve wol door een zachtere, fijnere wol vacht van hooger gewicht te vervangen en de laatrijpheid en geringe vruchtbaarheid terug te dringen. Vastgesteld werd, dat de familie Dijt te Texel voor dat de geregistreerde fokkerij ont stond, veel heeft gedaan om de precisiteit op te voeren. Voor 30 jaar deed Hotland's Noorder kwartier op initiatief van de heeren Jac. Zuurbier en ir. G Nobel een poging om in het fokken richting te geven. Hun eerste po ging zou thans de veeteeltkundigen de haren ten berge doen rijzen, doch men gelieve te be denken, dat men 30 jaar terug leefde. De toen getroffen maatregelen werden door spr uitvoerig in het licht gesteld. De proeven met andere rassen, als de Scotswold, de Hantpshire, de Lincoln en de Wensleydale besprak spreker nauwkeurig. In Nov. 1908 drong ir. G Nobel er op aan in N.H. een schapenfokvereeniging op te richten en het Texelsche ras als grondslag te nemen. H. Noorderkw. stelde een commissie in en 20 Augustus 1909 werd met 41 leden de ver- eeniging opgericht. Texel sloot zich bij de vereeniging. die den naam kreeg ..Vereen, tot verbetering van de' schapenfokkerij in Noordholland, aan Als doel der vereeni- eeniging werd gesteld: „Lammeren en scha pen te fokken, die bijzonder geschikt waren om op vetweiderij het voedsel in geld om te zetten, zonder daarbij al te veel van de na tuurlijke voeding op de weide af te wijken en bij het fokken een gewenscht aantal krach tige lammeren voortbrengen, welke ze ook goed kunnen groot brengen". De markt vroeg toenaertijd een schaap, dat voldoende vroeg rijp was, om als 1 1 '4 a IV2 jarig schaap Vóór de Londensche markt te dienen. Aan het einde van de eerste controle kwam men tot de indeeling van 32 fokkerijen en niet minder dan 15 foqsystemen. Hierdoor bleek het 2 jaar later reeds niet mogelijk om een richtige administratie in te voeren. In 1911 werd besloten de 40 fokkers in 7 systemen in te deelen. De daarmede opgedane ervaringen werden door spr. meer uitvoerig aangestipt. Hoewel deze indeeling reeds een verbetering was, schonk ze toch aan de verteeltdeskundigen geen voldoening en toen in 1916 dr. D. L. Bakker als rijksveeteelt-consulent tot advisee- send lid der vereeniging werd benoemd, was het zijn eerste werk om aan het idee, dat uit het scharrelen resultaat te wachten was, een einde te maken. Wel gingen in 1917 de ledenvergaderingen er niet mede accoord om alles wat niet vol bloed was, over boord te gooien, doch toch vereenigde men zich er mede om te bepalen dat de dieren, die in een bepaalde fokrichting zouden worden gebruikt, ook in hoofdzaak zouden moeten voldoen aan het type om schrijving, die voor elke fokrichting was aan gegeven. De vereeniging sloot hiermede de proeven- pericde af, behalve dat zij nog een proef klasse toeliet, welke door gebrek aan deelna me reeds hetzelfde jaar werd opgeheven. Het waren dus nu 3 typen: Texelsch, Lin coln en Wens'eydale, welke in Noordholland geregistreerd zouden worden, hoewel de praktijk reeds één richting uitwees. De invloed van de tijdsomstandigheden. Voor den wereldoorlog was de schapen houderij in hoofdzaak aangewezen op het fokken van het 18 maanden oude slacht schaap voor de Londensche markt en in later Jaren op het fokken van het 6 h 8 maandsch- slachtschaap voor diezelfde markt. In de oorlogsjaren konden wij, aldus spr., onze oude klant slechts, in beperkte mate en onregelmatig bedienen, met het gevolg, dat de Londensche markt ons vleesch ontwend geraakte. Ook de concurrentie van het koel- vleesch uit het zuidelijk halfrond was van invloed, terwijl in de jaren van de hoogcon junctuur ook de zuidelijke buren aan de bees ten met de beste vleesch- en vetverdeeling de voorkeur gingen geven. I Iet Texelsche schaap bleek aan dezen eisch het meest te voldoen. Ook de wo'.productie begon een woordje me de te spreken, omdat bleek, dat ook voor de wol de Texelaar de meerwaardige was, met het gevolg, dat op 1 Jan. 1925 141 fokkers zich voor het type Texelsch interesseerden, 4 voor het type Lincoln en slechts één voor het type Wensleydale. De meeste proeven van dr. Bakker beves tigden de praktijk volkomen en gaven nog vele leerrijke gegevens, waarom in de leden vergadering van 19 Februari 1926 besloten werd de vereeniging om te zetten in „Het Texelsche schapenstamboek in N.-Holland'' en sedert 199 telt N.H. nog slechts één fok ker van het Lincoln-type. Hierna gaf spr. een leerzaam overzicht van den administratieven opbouw en de meer dere volmaking voor het keurings-systeem. Aangestipt werd hoe de vereeniging op Na tionale en Internationale Tentoonstellingen haar fokproducten met succes heeft gepresen teerd. Hoewel de crisisperiode den afzet zeer belemmert, kan toch met voldoening worden terug gezien naar de exporten naar België, Frankrijk, Spanje, Mexico, Ned.-Indië en Cuba. Wanneer het normaal handelsverkeer terug keert, spr. was daarvan overtuigd, dan zal het Texelsche schaap, evenals het zwartbont Holl. vee, zich tot inter nationale bekendheid ontplooien. Nationaal neemt de vraag naar het Texelsche fokmateriaal steeds toe. Door den sterk gecontingenteerden af zet van ons schapenvleesch is het van het hoogête belang geworden om het allerbeste te produceeren. Na een bespreking van de vaderdieren welke tot de verbetering hebben geleid, herinnerde spr. aan den initiatiefnemer G Nobel, den rammen-importeur Zuur bier, zijn tegenhanger en Texelsche wei der D. J. Govers, den beoordeel aar D de Boer Dz., burgemeester Avis van Midwoud, den schapenfokker H W. Kuhn uit Naarden, die 3 perioden voor zitter was geweest en de oud-voorzitters P. Stapel Cz. en D. Schoenmaker en de juryleden A. Brak en C. Keijser Jbz. Dankbaar herinnerde hij voorts aan het werk van prof. Bakker, ir. Tukker, den heer Swierstra en den tegenwoordi- gen veeteeltconsulent ir. de Vries. De inspecteurs S. J. Keijser en P. C. Hin, alsmede de adjunct-inspecteurs C Roeper en van Harte, riep spr. toe: „Blijft zoo werken." Tenslotte eindigde hij met in het bij zonden den secretaris, den heer Jan Zijp, als den grooten werker en stuwkracht in het bijzonder te huldigen. (Applaus). DE VEEMARKT. ALKMAAR, 25 Febr. 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 64 Vette koeien 85240, handel stug; 1 Vet kalf 42.50; 201 Nuch tere kalveren (slacht) 29; 337 Vette varkens (zware) per K G. 3437 cent, Han del goed. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 25 Febr. 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 503 Vette koeien, le kw. 57—61 cent, 2e kw. 48—55 cent en 3e kw, 40—47 cent per K.G-. slachtgewicht100 Melk- en kalf koeien 150—200; 138 Vette kalveren, 2e kw. 4046 cent, 3e kw. 3038 cent per K.O. levend gewicht; 115 Nuchtere kalveren 2.506; 73 Schapen 12—15; 526 Varkens, vleeschvarkens 90 —110 K.G. 4243 cent, zware varkens 40 —41 cent en vette varkens 39—40 cent per K.G slachtgewicht; 37 Paarden 60 100. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 25 Febr. 1935. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche: blauwen 3.40—3.80, bonten 3.303.60, beve landers 2.60—2.80 en poters 2.6(3- 2.80; IJpolder bevelanders 2.60—2.75 Duinzand 4.50—4.90 en Friesche bor- gers 2.8O—3 per H.L. Aanvoer 448000 K.O. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Febr. '35. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 3000 K.G. Roode kool 3.80-/ 5.80; 33000 K.G. Gele kool 1—1 60, 2e s. 1 1.10; 37000 K.G. D. witte kool 0.70 1.10; 10.000 K.G. Uien: geie 1.70— 2, grove 2.10—2.30. drielingen 80— 00 cent; 2850 K.O. Peen 0.70—f 1 en 2600 K.G. Bieten 0.60—1.10, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 23 Febr. 1935. Roo de kool les3.507.10, 2e s. 3.20 5.60, Gele kool le s. 1.10—1.60, 2e s. 1—1 40; D. witte kool le s. 70—90 cent; Drielingen 60—80 cent; Uien 1.80 2.50; Grove uien 2.102.60. Aanvoer: 86400 K.G. Roode kool; 25500 K G Gele kooly; 41000 K.G. D. witte kool en 6275 K.O. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 23 Febr. '35. 9600 K.G. Uien; uien 1.70—2.10, drie lingen 60—80 cent. grove 2.60—2.70 en gele nep 1.201.60; 1400 K.G. Peen 0.90—14100 K.G. Kroten 0.60— 1.30; 186500 K.G. Roode kool 3.40— 7.20, doorschot 3.10—/ 6; 66000 K.G. Gele kool 1—1.60, doorschot 1— 1.30; 191000 K.G. D. witte kooly 70-80 cent en doorschot 70 cent, alles per 100 K.G. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: Vorige koers 1931 1934 1934 1934 A 1930 STAATSLEENINGEN. 4 NederL 4 4 Ned.-Indié 4 5)4 Duitechland Idem met kettingverklaring BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rottcrd Bank 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Nederl. Ford ex. 40 afst. Pbilipa Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting 22 Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm U. S Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordlsche Petr. 113 Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah 101 */l6 10iu,/lfl lOl'/n 101'/, 31'/, 36 Vu 106'/, 28'/, 361/4 6TV4 33Vi» 467, tv h 2451/, 221'/, 866/jg 6»/, 21Vi« 3'J/i» 1667, 88'/, 80 181/4 12.50 148 V, 43 161'/, pl.m. 1.80 101V» 30 351/s pl.m. 1.45 30»/,-1 35-'/, pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 331/, 33'/, 245 2207, 847s-i 6i-'/i« 2OV4 166 7a 22U/44 8474-i 167/g 7 20®/i» 220$ 84}-»/g 17.1/8 20} Vis 1651/4-f 333/g 2207, .1 8474-i 6«/i« 177/8 20718 1657a 1387/;l 96»/s 10»/, 47x6 977, 69 91»/, 31'/, 59 IV» 5»/, 357, 149 43 163 I377a4 96 10 4'/4 95 68 92 117-1/4 4»/i« 95'/,-! 953/4-6 137-1/s 95Va4 67'/, 5874-! 1% AMER. SPOORWEGEN. At-hison Topeka Southern Railw, Cert. Union Pacific §Noteering per 50 fExclaim. 'Exdividend. 143»/, 113 13874 27 77, 608/g 347a 142'/, 132»/, 136 597, 1311/4 PROLONGATIE Vorige koers 1 pCt. Heden 1 pCt. WISf KSEN AMSTERDAM. New-Work Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Kopenhagen Stockholm Oslo Madrid Italië NIET OFHCIEEL. Vorige koers 1 •478/i« 7187, 59.38 9.767, 34.547, 47,91 32.00 3695 36.0 7, 20.20 12.55 Koers op beden 2 uur 1.478/o 7.167® 59 38 9.7674 34 54 47.92 3200 37 00 36.00 20.93 12.55

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3