pTlmolivê HEEMSKERK >hanc her>rschen voor den zenlijking van dat doel te werken. Het beoogt onmiddel- WARMENHUIZEN WIERINGERMEER WINKEL ZU1DSCHARWOUM STARNMEER EGMOND A. D. HOEF OPTOCHT VAN MIJNWERKERS. Om ernst van den toestand t« demonstreeren. NEDERLANDSCHE LICHTER LOSGESLAGEN EN IN NOOD. Veilig Oostende binnengesleept. NIEUWE NIEDORP WIERINGERWAARD Hierna werd het pacht- en hypotheek COCAINE-HANDELAARS BETRAPT. Over de grens gezet. VERHUISWAGEN IN VLAMMEN. AUTO-ONGELUK TE DRONRIJP. De begrooting voor het komende jaar werd vastgesteld op 932.68 en hierbij is niets uitgetrokken voor onderhoud en uitbreiding van materiaal en worden de te verwachten/ontvangsten uitgetrokken op 900. Uit 'het rapport bleek dat door de wijkverpleegster in het jaar 1934 wer den afgelegd 5211 bezoeken, 13 transpor ten begeleid werden en 3 kraamvrouwen behandeld. De aftredende bestuursleden, mevr. RijsRooijmans en de heer G. Braken hof f, werden herkozen. Bij de rondvraag werd aan den heer C. Dagelt dank en hulde gebracht voor het vele werk dat hij geheel belangeloos ten dienste van de vereeniging heeft verricht. Vei /olgens werd door dr. Brugman een opwekkend woord gesproken en sloot de voorzitter, de heer C. Daan, met dank de vergadering. Donderdag had alhier de openbare ver koop ing plaats bij afslag, ten overstaan van notaris J P. Stuijt te Castricum, van de boerderij De Boogaerd aan het Westergeest alhier, groot 73,27 Aren met weiland in den Uitgeesten en Heemskerker Broek, groot 15,11,60 H.A. in den polder de Zien, groot 7,39,10 H.A., alles toebehoorende tot de na latenschap van den heer Nic. Cornelisse, zoomede van weilanden in den polder de Zien, groot 8,89,10 H.A, eigendom van den heer C. Cornelisse. De uitslag hiervan luidt als volgt: Perceel 1 en 2 weiland, groot 7,04,50 H.A., opgeboden tot 9996, niet gemijnd; perceel 3 en 4 weiland; groot 8,07,10 H.A., opge boden tot f 9000, niet gemijnd. Perceel 1,2, 3 en 4 opgeboden tot 18996 verhoogd met 1000 opgehouden. Perceel 5 en 6 huis, erf en tuin, groot 0,04,15 H.A. en Huis, stal, schuur, hooiberg, erf en weiland, groot 0,69,12 H.A. opge boden tot 5811, niet gemijnd. Perceel 1 tot en met opgeboden tot 25816, verhoogd met 10, opgehouden. Perceel 7 en 8, weiland, groot 4,92,90 H.A., opgeboden tot 8962, op 6 gemijnd door G. F. Res te Castricum. Perceel 7, 8 en 9, weiland, groot 2,46,20 H A., opgeboden tot f 14000, gemijnd op f 150 door Bakker te Heiloo. Perceel 10 en 11, weiland, groot 4,55,30 H.A., opgeboden tot 6300, niet gemijnd. Perceel 12 en 13, weiland, groot 4,33,80 H A., opgeboden tot 5200, niet gemijnd. Perceel 10 tot en met 13, weiland, groot 8,89,10 H A., opgeboden tot 12000, niet gemijnd. Perceel 7 tot en met 13, weiland, groot 16,28,20 H.A., opgeboden tot 26150, ge mijnd op 500, door den heer W. Balk te Heiloo. Perceel 1 tot en met 13, opgeboden tot 'f 52476, niet gemijnd, opgehouden. Verfraaiing van Heemskerksche Kasteelen. Tegelijkertijd, Jat de omgeving van As- sumburg wordt opgeknapt, zijn werklieden bezig ook de terreinen van „Marquette" onder handen te nemen. Weelde is dit niet, want ook dit buiten goed is de laatste jaren tamelijk aan zijn 'ot overgelaten geweest. De breede, doch ondiepe vijver, die 't slot omringt en die in de middeleeuwen dienen moest om de vijand van het erf te houden wordt uitgediept en gekroosd (wat men ook reiniging kan noemen). Als het dorre hout wordt opgeruimd, zal dit aan de plaats een niet onaardig aanzien geven, terwijl de Heemskerksche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer het plan heeft opgevat, dit najaar de perken met diverse bloembollen te beplanten en zulks waar noodig mocht blijken, bloembollenbedden te doen aanleggen. Jaarvergadering Noord-Holl Witte Kruis afdeeling. Onder voorzitterschap van den heer P, de Vries Thz. kwamen de leden dezer ver eeniging Vrijdagavond in 't lokaal „Flora in jaarvergadering bijeen. Uit het jaarverslag, door mej. Taams uit gebracht, bleek, dat 1934 een gunstig jaar voor de afdeeling geweest is. Gememoreerd werd o.m. de vertooning der Witte Kruis-film, benevens de moeder cursus, waaraan 23 dames hebben deelge nomen. Aan 22 leden zijn 44 artikelen uit geleend. Het ledental bedraagt 132. In de tehuizen voor ondervoede kinderen zijn er 4 opgenomen geweest. Daarna kwam de penningmeester aan het woord, die vertelde, dat de inkomsten met ruim 55 werden overschreden door de uitgaven, welk bedrag door reserve gedekt kan worden. Het aftredende bestuurslid, de heer Jac. Kluft Nz., zag zijn mandaat hernieuwd, ter wijl nog als afgevaardigde naar de a.s. te houden Algemeene Vergadering werd aan gewezen de heer P. v. d. Born. Gevraagd werd nog naar het stemrecht der vrouwen van leden in deze bijeenkomsten waarop het bestuur t. z. t. een definitief ant woord hoopt te geven. ook Nieuwe Niedorp geen ontvangen. Verder werd medegedeeld, dat de pogin gen van Schagen om aldaar een kringbestuur te vormen, gelukt zijn. De heer Niestadt is voorzitter en de heer P. Dissel te Warmen huizen secretaris-penningmeester. De rekening van den penningmeester werd in orde bevonden 1 uitnoodiging had I vraagstuk behandeld en het executierecht. I Er moet gewerkt worden om dit tot stand I r> rweering doet op dit terrein zoo goed als te brengen. Zoolang de huidige toesta pd be- i~ lie mPn njet verantwoord. De Bellamy- voor de verwe- —o - De regeering doet op dit terrein zoo gucu <ua niets. De tuinbouw heeft getoond recht te staat, is men niet verantwoord. hebben op een behoorlijk bestaan. De wan- beweging geeft de gelegenheid vi~. w I1C4/UV.11 ojv vv» toestanden die er thans heerschen tuinbouw zijn alleen te overwinnen A«vvonifl3 door in de eerste plaats opbouw. ID Ui UC Ui. V v/uwvu. De ontvangsten waren, i-rc -a met inbegrip saldo vorig jaar 7991, uit- gen voor en na de rede op declamatie van gaven f 52.78, batig saldo 27.13. Naar eigen verzen. Hij toonde behalve een uitste- aanleiding van de rekening en algemeenen kend declamator een uitstekend dichter te toestand zou de voorzitter willen voorstellen zijn. Wat hij liet hooren was allesbehalve pogingen te doen om wat nieuwe leden te dilettantisme, maar stond op krijgen. We hebben slechts 18 leden, terwijl hoog peil. De tuinders gevoelden «nr 40 leden lijk, dat hier een der hunnen aan JJ- tuinoouw zijn uiivvax w "c tUölv frrT:12 strijd Daarvoor is de eigen organisatie der Aangename gedachtenwisseling volgde tuinders hierop. Wij hebben den indruk gekregen, dat De heer P. Singer vergastte de aanwezi- aan de T M - en Langendijk wel spoedig 'n afdeeling zal worden opgericht. Het plaatselijk crisiscomité hield Donder- dagavond een tooneelavond ter stijving der kas. Hiervoor had men de medewerking ver kregen van de tooneelvereeniging „Jong Leven" van Oudkarspel, welke optrad met AAljfcW.. T. er in onze gemeente wel minstens 40 leden aJ*> konden zijn. Een lijst zal worden opgemaakt I wa$> die het leven en de moeilijkheden i Westfriesche tuinders door en door kent i x JLcVeil van vuun«ioj/v«, «r- het woord blij-speli jDe Doofpot" van Jaap van konden zijn van die komen der en der Poll. De belangstelling voor dezen avond viei - 1 1"1 be- II IlIJlll jl_wi »'jw. e personen, die in aanmerking kunnen wesiiiicHuc mmuu. Getracht zal worden hen op te wek- daardoor op zoo treffende wijze uitbeeldde IJT" TCj. ken. Een serie ingekomen stukken, waarover wat in de harten der werkers van het platte- f f, P weken geleden is het zeer lang werd gediscussieerd, werd voor land leeft. Hetgeen de heer Singer laat hoo- e s^u'c °°k reeds in de zaal .-ren is van groote propagandistische waarde Kramer opgevoerd voor de afdeeling \an -■Van hprei- den Bond voor Staatspensionneering zoodat !-L1- «li- kennisgeving aangenomen Een dezer stukken vermeldde, dat onze vereeniging herdoopt is. Het is voortaan afdeeling Wieringerwaard van den Konink lijken Ned. Bond, district elf. In de plaats van de aftredende bestuurs leden, de heeren Jb. Kuiper en C. Dekker (niet herkiesbaar) werden gekozen de heeren K. Zander en J. Bakker. Bij de rondvraag vroeg de heer Jb. Haver- korn inlichtingen omtrent de sluitingswet. De een verkoopt wel en de ander niet. Door de afdeeling kan dit niet worden verboden. Zij, die wel verkoopen, loopen natuurlijk risico. 10 t>*ws"v r*-in- en wat men met een spreker niet kan berei ken, vermag deze declamator zeker met zijn eenvóudige, doch sprekende verzen. Het was een prachtige avond. Tenslotte zal op voorstel van den voor- voordeel gaven, besprak de heei zitter het bestuur zich in verbinding stellen Egmond de openstelling voor den narcissen- met de H. A. B O. over 't feit, dat de eerste invoer ln Amerika op 15 Dec. 1936, waar- welke 's morgens van hier op den snel- voor reeds nu maatregelen genomen moeten - ti/nrHpn tv Amprikflfln is van onze bloemen UUl T-w. w onze verwachting ten opzichte van het pu bliek niet groot was. De voorzitter van het comité, de heer H. Metselaar, opende de bijeenkomst met een korte rede, waar hij bij voorbaat de vereeni- TEXEL I ging „Jong Leven" dank zegde voor de be- De heer D. v. Egmond heeft te Den Burg toonde bereidwilligheid. Ook de muzikanten I werden hartelijk toegesproken. De voorzitter schetste het werk van het comité, dat een zeer grooten steun heeft aan het Nationaal Comité. Wanneer daarvan niet zeer veel werd ontvangen, zou misschien het tiende gedeelte kunnen worden gedaan wat nu gebeurt. Daarna was het woord aan de tooneelver eeniging „Jong Leven", die op de van haar bekende wijze het blijspel „De Doofpot" l/V HVVl Jw. I I J— éfcn lezing gehouden over: de opening van Amerika voor narcisen en de narcissencul- tuur. Nadat spr. eerst een beschouwing had ge houden over de saneering van bloembollen en de gevolgen hiervan, die voor Texel niet - -.1- Aliaar van bus, trein rijdt, een tijdsruimte geeft van slechts 2 minuten. De vorige week is het voorge komen, dat 7 personen den trein hebben gemist. Uitslag verknoping, Door notaris Pinxter werden voor den heer W. Koorn geveild een huis en erf en 3 perceelen bouwland te Warmenhuizen. Perceel 1huis en erf groot 5.47 A. opge boden door de Groninger Hypotheekbank tot 2200 gulden. Gemijnd door P. Pie op 150. Perceel 2bouwland aan den Ouden Wal, groot 11 Vi snees, opgeboden door de hypo theekbank tot 35 gulden per snees, niet ge mijnd Perceel 3: bouwland aan de Wongesloot, groot 34 Vi snees, opgeboden door de hypo theekbank, niet gemijnd. Perceel 4: bouwland in den Grebpolder, groot 53 1/4 snees. Opgeboden tot 26 per snees door Joh. Reinders, niet gemijnd. Bij combinatie van perceel 12 en 3, staan de op 3615, werd gemijnd door de Gron. Hypotheekbank op 5. Voor den verkoop werd door een der aan wezigen een motie voorgelezen welke den mi nister zal worden toegezonden en waarin ge vraagd werd spoedig maatregelen te nemen tegen ongemotiveerde executies. Deze motie werd door bijna alle aanwezigen geteekend Bijzondere Vrijwillige Landstorm afd. Warmenhuizen. Dezer dagen had de prijsuitreiking plaats van den gehouden schietwedstrijd der afdeeling Warmenhuizen van den Bijz. Vrijw. Landstorm. De uitslag was als volgt: Klasse B. Ie prijs A. Nannes, 97 pun ten (houtzaag); 2e pr. A. Mekken, 97 p., (tabakspot); 3e pr. N. J. Pronk, 94 p. (aschbakje). Klasse C. Ie pr. C. Nannes Jr. (porte monnaie); 2e pr. J. N. de Groot (lepel met vork); 3e pr. N. Jonker (bloempot). In de vergadering van den Bijzonde ren Vrijwilligen Landstorm werd nog besproken de te houden Landdag op 22 Mei a.s. Besloten werd een schietwedstrijd te organiseeren tusschen de afdeelingen Warmenhuizen en Harenkarspel-West. De prijzen voor dezen wedstrijd zullen bestaan uit consumptie-artiktelen. Diverse nieuwgebouwde boerderijen, welke binnenkort door bedrijfsboeren zouden worden betrokken dragen sporen van ver zakking. Men is reeds bezig dit euvel te be- s'rijden. Getracht zal worden, betonnen voetingen aan te brengen. worden. De Amerikaan is van onze in den laatsten tijd vervreemd, omdat deze soorten daar niet meer te krijgen waren De Amerikaansche kweekerijen brachten een minder goede bol ter vervanging óp de markt. Bij openstelling moeten wij dus een zeer gezonde bol verschepen van de beste soorten. Hiertoe zullen narcisvlieg en andere onge makken bestreden moeten worden. Vooreerst moet direct alle dek van de bollen verwijderd worden, want in stroo teelt de narcisvlieg zeer. De aaltjesziekte komt hier zoo goed als nooit voor, dat heeft spr. in de op de markt gebrachte soorten kunnen constateeren en ter bestrijding van „rot" bestaat op Texel een model-kookinrichting „Prof. v. Slochteren". Verder gaf spr. vele wenken over 't rooien van bollen en noemde de namen der soorten, die voor uitvoer naar Amerika de meest ge schikte zijn. Nog gaf spr. in overweging al leen over de veiling te verkoopen, daar dit de veiligste methode is en beantwoordde ten slotte nog vele gestelde vragen. Door de afdeeling Winkel van de N.H. vereeniging Het Witte Kruis is besloten de candidatuur van mevr. Teekens—Kunst van Venhuizen te steunen, in de vacature ont staan door het bedanken van den heer D. Schoenmaker. In verband met den stand der financiën zal geen speldjesdag wordpn gehouden. Een besluit om gelden in te zamelen voor de stichting van het nationaal koningin-moe der-herdenkingsfonds voor on- en minver mogenden werd, gezien de tijdsomstandig heden, aangehouden. Uit het jaarverslag blijkt, dat het ledental daalde van 390 tot 383. Uitgeleend werden 296 artikelen. De ligtent was 7 maanden in gebruik, 11 patiënten gingen op kosten der afdeeling naar een consultatiebureau, 1 pa tiënt werd opgenomen in een sanatorium en 1 in een ziekenhuis. De cursus voor E.H.B.O. eindigde dit jaar, aan 30 cursisten werd het diploma uitgereikt. De penningmeester der afdeeling, de heer G. J. van Leersum, werd gekozen tot lid van het hoofdbestuur Een commissie werd benoemd om te onder zoeken de mogelijkheid om te komen tot een onder-afdeeling van het Witte Kruis voor huisverzorging. In het lokaal van den heer P. Kramer werd een bijeenkomst gehouden door de Bel- lamy-beweging. Als spreker trad op de heer Kohnert van Alkmaar. De spreker ging terug tot voor het ont- uvnvuuv tv ijfav »vi vertolkte. Er is hartelijk om gelachen en de aanwezigen hebben wel genoten. In de pauze werd een attractie gehouden, waarvoor veel belangstelling bestond Velen werden in het bezit gesteld van een aardigen prijs. Wij gelooven, dat ook Zondag de uitvoe ring zal slagen, zoodat het crisis comité met het batig saldo weer veel nood in deze ge meente zal kunnen lenigen. Te Spijkerboor in café Hop hield op 21 Februari de afdeeling „Starnmeer en Om streken" van den Ned. Bond van boerinnen en andere plattelandsvrouwen haar eerste jaarvergadering, die uit den aard der zaak een feestelijk cachet drotg. Uit het jaarverslag bleek, dat de afdee ling, opgericht 15 Febr. 1934 met 37 leden, thans 50 leden telt. In het afgeloopen jaar werden demon straties gegeven met verschillende soorten petroleum-vergassers, electrische apparaten, 't z.g. Butagas en met Everlasting-katoen Ook zijn er eenige excursies naar fabrieken geweest. stvergadering werd een tom bola gehouden, waaruit biet dige plattelandsvrouw met geringe middelen Op deze 'eestvergadering ola gehouden, waaruit bleek dat de hui- gering niet alleen nuttige, maar tevens fraaie voor werpen weet te vervaardigen. Een der leden gaf een zangnummer ten beste, terwijl er ook nog een stuk werd voorgelezen uit een Noórsch boek. Aan het slot der vergadering werd na stemming uitgemaakt, dat voortaan de bij eenkomsten steeds te Spijkerboor en niet meer te Marken-Binnen zullen gehouden worden. Toch zal de volgende avond, waar op een lezing met lichtbeelden zal zijn, uit gaande van de Holl. Mij. van Landbouw, te Marken Binnen worden gehouden in ver band met meerdere plaatsruimte aldaar. Na een woord van dank aan allen, sloot de pre sidente mevr. Koster, deze zeer geanimeerde vergadering. Vrijdagavond werd in café Palsma een uitvoering gegeveil door de kinderen van de O.L. school onder leioipg van mevr. Jager en mej. Nieuwenhuizen. De goed geslaagde operette van het vorig jaar lag blijkbaar nog versch in het geheugen. De zaal was uitver kocht en meerderen moesten worden teleur gesteld. Dezen keer werd opgevoerd „De vroolijke schoenmaker", en een vroolijk gezelschap was het zeker, dat het eerste bedrijf ons liet zien. De schoenmaker met zijn beide zoons speelden hun rol ongedwongen, ook de prin ses, hofdames en vooral de kamerheer, waren heel goed. Ds. Nobel zwaaide de leidsters zoowel als de kinderen na afloop welverdienden lof toe, waarna uit de zaal spontaan klonk „lang leve de vroolijke schoenmaker", met welken uitroep alle aanwezigen hartelijk instemden. De heer de Goede zorgde gedurende de pauze voor vroolijke muziek. Begin Maart zullen zij nogmaals een uit voering geven en we twijfelen niet of de zaal zal weer uitverkocht zijn. JBitmettland Ruim zesduizend vrouwen en mijnwerkers van den Algemeenen Mijnwerkersbond trokken Zaterdag te Heerlen met omfloerste vaandels door de straten van Heerlen om den ernst van den toestand der mijnwer kers te demonstreeren. Hierna kondigde de voorzitter, de heer v. d. Bilt aan, dat nog he den minister Colijn een onderhoud zou worden gevraagd voor enkele mijnwerkers en mijnwerkersvrouwen die den minister den ernst van den toestand zullen uiteenzetten. De Duitsche sleepboot „Nestor", met twee lichters op sleeptouw, was op weg van Lon den naar Antwerpen, toen Zaterdagnamid dag plotseling een der gesleepte booten, de Rupelnete II, ter hoogte van het lichtschip de „Westhinder" losgeslagen werd. Aangezien de „Nestor" de andere lichter nog op sleep touw had en er een zware wind stond, moest hij er van afzien den losgeslagen lichter te hulp te komen. Er werden onmiddellijk nood seinen uitgezonden, die o.m. te Vlissingen en te Oostende werden opgevangen. Een vis- schersboot uit Oostende, de 0.244 Philomene, bevond zich echter niet ver van de plaats waar het ongeluk gebeurde. De visschers snelden onmiddellijk den lichter, aan boord waarvan zich 4 personen bevonden, die nood seinen gaven, te hulp en slaagden er in den lichter op sleeptouw te nemen. Spoedig werd de Philomene hierin bijgestaan door een sleepboot, de „Zeeleeuw", waarna de lichter spoedig veilig en wel te Oostende was bin nengesleept. Woensdagavond had in het café van den heer Warnaar aan de Langereis een vergade ring plaats van de afd. van den Nederl. Tuin staan van de Bellamy-beweging. Het boek Karei en Felix zongen een vroolijk liedje, ter van Bellamy bestond toen wel, doch men •*- t,!" dacht er in dien tijd, toen alles nog in op gaande lijn ging, niet aan, het boek anders op te vatten dan als 'n mooi boek of interes sante roman. Als de tijdsomstandigheden ech ter moeilijker worden, begint men aan de toe komst te denken. Instellingen, waarop men wijl zij de schoenen flikten. Aanwezige schoenmakers zullen verbaasd hebben ge staan wat men alzoo met schoenmakerswerk tuigen kan verrichten. Het tooneeltje zag er als een echte werkplaats uit. Moeder Trien zorgde in de keuken voor de boerenkool met worst en toen kwam plotseling de gezant des p* e aia. van aen Neaeri. luin- vroeger dacht te kunnen bouwen, zijn thans konings binnen, een alleraardigst ventje, ge- dersbond, waar als spreker optrad de heer ingestort. De wereldoorlog heeft de maat- kleed in paarse zijde. Deze kondigde op K. Singer van WijdenesJ afgewisseld met de- schappij wel het erest ontwricht. De finan- I onbetaalbare wijze aan hoe de koning werd Vergadering van de Handeldrijvende en Industrieele Middenstandsvereeniging Wie ringerwaard op Donderdagavond in 't lokaal van den heer H. v. d. Woude. De voorzitter, de heer C Rezelman, zeide bij de opening geen schilderij te zullen ophangen van den slechten toestand. We zullen trachten ons er zoo goed mogelijk door te slaan. De voorzitter zeide, dat het ventverbod te Den Helder waarschijnlijk wel van de baan is en zeker naar genoegen is geregeld. De heer J. Bakker bracht een uitgebreid verslag uit van de gehouden algemeene ver gadering en congres op 4 en 5 Sept. 1934 te Amsterdam. Uit het jaarverslag van den secretaris heb ben we aangeteekend, dat het ledental gelijk is gebleven, t. w. 18. Dan werd door den voorzitter opgemerkt, dat van de K. v. K. geep uitnoodiging werd ontvangen voor de gehouden vergadering Vanuit de vergadering werd gezegd, dat clamatie van den heer P. Singer. De opkomst was door het buitengewoon slechte weer niet groot. Spr. behandelde al lereerst de vraag of de tuinbouw van vol doende belangrijkheid, van zoodanige econo mische beteekenis is, dat de overheidsorga nen rekening met hem dienen te houden. Met de toename der bevolking heeft zich meer en meer het kleinbedrijf ontwikkeld. De tuin bouw beslaat 5 pCt. van den grond en neemt 20 p€t. van de productie voor zijn rekening. De uitbreiding van den tuinbouw heeft een enorme werkgelegenheid geschapen. De Ne- derlandsche tuinbouw is voor het geheele bedrijfsleven van zeer belangrijke beteekenis geweest en daarom is het noodzakelijk, dat de regeering met de omstandigheden in dit bedrijf rekening houdt. De tuinbouwsteun is echter een lijdensgeschiedenis. De voor 1935 toegewezen steun zal ongeveer overeenkomen met 65 pCt. van den richtprijs. Dit is echter onbillijk tegenover de collega's in den land bouw die 100 pCt. van den richtprijs ontvan gen, waarmee spit niet wilde zeggen, dat de landbouw voldoende werd gesteund. Spr. zei de, dat de landbouw beter werd gesteund dan de tuinbouw, omdat de hypotheekban ken het meest bij de bedrijven geïnteresseerd waren. In den landbouw was men ook veel beter georganiseerd dan in den tuinbouw. De tuinbouw heeft zeker een toekomst als de con- juncuur weer opleeft. Het buitenland zal zich toch niet geheel zelf van groenten kunnen voorzien. schappij wel het ergst ontwricht. De finan .jmui. uw \»v ivvmi1i1£ wciu cieele nadeelen hiervan zijn spoedig hersteld gekweld door eksteroogen en dat hij nu zijn door de hoog-conjunctuur, maar tengevolge dochter, de schoone prinses Irene, tot vrouw van de verhooging der arbeidsprestatie der beloofde aan dengene, die hem van deze arbeiders en door de rationalisatie en mechanisatie heeft men thans een over productie. Om ons heen zien we overal ach teruitgang. De oplossing der regeering: „aanpassing", is weinig hoopgevend. Spr. vroeg zich af, of men alleen moest werken voor een sluitende staatsbegrooting. De hooge Iconen der arbeiders worden wel veel de schuld genoemd van den achteruit gang, doch spr. wees cp hetgeen bij de scheepvaartmaatschappijen gebeurt, waar thans steun wordt gevraagd voor het bou wen van nieuwe schepen, terwijl in de goede pij nen bevrijdde. De beide zoons trokken er ook op uit, nadat Worte'man, de eerbiedwaardige kabouter, hun zijn hulp had beloofd. In het tweede bedrijf zien we dan de ka bouters en elfjes vergaderen en aardige dansjes uitvoeren. Hierbij was zelfs gezorgd voor verschillende kleuren-belichting. Felix bleek de uitverkorene te zijn, omdat hij zich vriendelijk en goedhartig jegens mensch en dier betoonde, hem zou Wortel man he'pen. Dan komen we in het paleis en Karei zoo jaren millioenen aan tantièmes werden uit- wel als Felix passen den koning de door hen gekeerd. De directeuren die deze hebben ont- 1 gemnakte schoenen aan Felix is de gelukki-1 vantren dpnWpn er niet over mef aw nr»ia A„ J- vangen, denken er niet over, met dit geld de maatschappijen te steunen. Daarom vragen wij ons af, of het systeem van productie om de winst wel te verdedigen is. Door het geld worden de menschen als hyena's. De macht van het geld moet worden gebroken. De geldhandel is de oorzaak van deze crisis. Bellamy had het wel goed gezien, dat he' gelukki ge, de koning kan weer dansen en Felix j wordt het lieftallige prinsesje tot vrouw ge geven. j We gaan terug naar de hut van den schoenmaker, die met zijn vrouw Trien ver- 1 baasd staat over al'es wat hun zoons is over- 1 komen en die niet kunnen begrijpen, dat dat mooie prinsesje nu hun dochter is. 7.u- -vviiivi io. - - - - i Ae speelden buitengewoon aardim deze kin- op deze manier moest vastloopen. Tengevolge deren, men zag, dat ze er echt van dezen toestand krijgt men de werkloos heid en armoede van duizenden. De Bellamv-gedachte geeft een oplossing voor vele problemen. In de eerste plaats mod er vertrouwen zijn, met een regeering van on afhankelijke menschen en planmatige '-c- tic ten bate van de gemeenschap. in" waren, huisvrouw, jongens. De Rotterdamsche centrale recherche heeft dezer dagen den handelaar J. K. uit Hel mond aangehouden, omdat hij in de om geving van den Schiedamschedijk cocaïne verkocht aan een vreemdeling. De handelaar bleek een flesch, inhoudende 100 gram cocaïne bij zich te hebben. De cocaïne is in beslag genomen. Reeds geruimen tijd was de centrale recherche deze zaak op het spoor en het is haar dan ook dezer dagen gelukt de verdoo- vende middelen in beslag te nemen en de direct daarbij betrokken personen aan te houden. De vreemdeling aan wien de cocaïne zou worden verkocht, is eveneens in bewaring gesteld. Deze vreemdeling werd reeds lang verdachte in verdoovende middelen handel te drijven en men wist, dat hij daarvoor her haaldelijk naar Rotterdam kwam. De vreem deling, die zonder nationaliteit is, is over de grens gezet. Het onderzoek in deze zaak wordt nog voortgezet. Zondagnacht om twee uui^ bemerkte de chauffeur v. d. Heuvel; die een verhuiswagen van de firma Spring te Apeldoorn naar Alk maar reed, op den Rijksweg bij Muiden, dat zijn wagen in brand stond Hij bracht **et voertuig tot stilstand en moest, daar hij zonder hulp was. toezien, dat de wagen met den inboeae! geheel in de vlammen opging. Alleen de metalen gedeelten van de auto bleven over. De rubberbanden smeulden hedenochtend nog. Zondagmorgen tegen twaalt uur is op den Rijksstraatweg onder Dronrijp een P^" sonenauto, bestuurd door den heer H. Boonstra uit Leeuwarden, door het sprin gen van een achterband tegen een boom vt vviil moeder Trien was zco'n echte niprnaral IPCTM1 een uw» hoe bezorgd was ze voor haar ,01igens. (gen van een ac q - d bij de bot- De costumeering was prachtig, het paleisgereden. De heer uoonsira we j ;t den knninnr is naar een met oen koning in hermelijnen mantel, de sing zeer ernstig gewond koningin, hofdames, kamerheeren en lakeien, ziekenhuis te Leeuwarden overgebracli het was een waar sprookje. De koning en tweede inzittende b eef ongedeerd. De w s koningin waren een waardig koningspaar en werd geheel vernield.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8