ZWANENBERG'? POGING TOT DOODSLAG. Zoon lost schot hagel op zijn vader Maandagavond 'aat heeft te Stiens (Fr.) een poging tot doodslag plaats gehad. De 18-jarige P. de W., die herhaalde malen oneenigheid had met zijn vader heeft op het erf bij zijn woning op dezen een schot hagel gelost. De vader werd in den rug getroffen moest naar het ziekenhuis te Leeuwarden worden vervoerd. De dader is in den loop van den nacht door de politie gearresteerd. De toestand van den vader is ernstig, doch niet levensgevaarlijk. DE ZANDVOORTSCHE BANKIER. Handel in diverse „titels". Omtrent de arrestatie van een emission- nair te Zandvoort kan de Tel. nog nader me- dedeelen, dat het hier betrof een emissie van aandeelen, die hij voor een inwoner van Rot terdam zou verzorgen en waarbij de Rotter dammer voor een bedrag van 9000 werd opgelicht. Thans blijkt, dat deze man reeds geruimen tijd door de politie werd nagegaan. Het was echter moeilijk om vat op hem te krijgen, daar R. veelvuldig in het buitenland werkte en zich met zeer veel zaken ophield. Het beroep van emissionnair opende tal rijke mogelijkheden. Bijna alles zou bij hem te koop zijn geweest. Hij zou in relaties hebben gestaan met een kleine buitenland- sche universiteit, die de zaak in orde bracht Buitenlandsche ridderorden zouden eveneens handelsobjecten zijn geweest. Naar verluidt "•aren zelfs pauselijke orden te verkrijgen. Bij de politie zijn echter over deze geval- len nimmer klachten binnengekomen. Dit ge schiedde evenmin over de makelaarsopdrach ten, die de man uitvoerde, ondanks het feit dat alleen hij tevreden was over den afloop van zulke opdrachten. Bij zijn laatste zaak, een werk waar hij blijkbaar minder goed in thuis was, heeft men hem gearresteerd. In verband met deze zaak werden nog drie arrestaties verricht; inmiddels zijn deze ge arresteerden weer in vrijheid gesteld. Het onderzoek der justitie is thans nog in vollen gang. Van politiezijde konden ons gister avond nog geen nadere inlichtingen omtrent bewijsmateriaal e.o. worden verstrekt. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Bij het plotseling oversteken van den weg is gisteravond de 68-iarige aannemer R. van Delden te Meppel aangereden door een auto uit Raalte, met het gevolg dat hij op slag werd gedood. DE FLOTTIELJELEIDER- NEDERLAND. Vragen van den heer Drop aan den minister van defensie. De heer Drop heeft aan den minister van defensie de volgende vragen gesteld: I. Is het waar: a. dat de flottieljeleider-Nederland, die in het bouwplan gevoegd bij het wetsontwerp tot verhooging van hoofdstuk VIII der Rijks- begrooting 1930, stuk 346, zitting Tweede Kamer 1929'30 was opgenomen als een schip van 3000 ton, berekend op een vaar- snellieid van 34 mijl en te voorzien van 8 ka nonnen van 12 c.M., thans in aanbouw, is berekend op een waterverplaatsing van 4225 ton, op een vaarsnelheid van 32.5 mijl en daarop te plaatsen kanonnen van 15 c.M.; b. aat tengevolge van het veranderde bouwplan de bedoelde flottieljeleider niet zal kosten 7.500.000 gelijk geraamd, doch 10.000.000? II. Zoo het in vraag 1 gestelde bevestigend moet worden beantwoord, wil de minister dan mededeelen waarom van deze verande ring niet in de toelichting op een der begroo tingen, volgende op die voor 1930, melding is gemaakt, en een uiteenzetting geven van de wijze, waarop in dit verband de in de ver schillende jaren aangevraagde en toegestane termijnen moeten worden bezien? III. Wil de minister ten slotte, in verband met het bovenstaande, mededeelen of het op de begrooting voor 1935 uitgetrokken bedrag van 300.000 voor artillerie ten behoeve van den flottieljeleider, geheel of ten deele be stemd is voor het geschut Van grooter kali ber, in vraag I genoemd? DEBATAVOND N.S.B.—CD U. Dinsdag 12 Maart a.s. des avonds te 8 uur zal in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Rotterdam een openbare debatvergadering plaats vinden tusschen de Nationaal-Socialistische Beweging en de Christelijk Democratische Unie. Namens de N. S. B. zal optreden de heer J. H. J. de Bruin, namens de C. D. U. Ds. J. J. Bus- kes Jr. te Amsterdam, Het onderwerp van debat zal zijn „Nationaal-Socialisme of Christendom". PROF. DR. v. GULIK t- Bekend geleerde aan de Land- bonw-hoogeschool te Wape ningen. In den afgeloopen nacht is te Wage- niugen op 66-jarigen leeftijd overleden prof. dr. D. v. Gul ik, hoogleeraar in de natuurkunde, meteorologie en klimato logie aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen. De thans ontslapenen werd geboren te Grouw, doorliep het gymnasium te Leeuwarden en studeerde wis- en na tuurkunde aan de universiteit te Gro ningen, waar hij de eerete jaren as sistent was van prof. Haga, bij wien hij in 1896 promoveerde op proefschrift ge titeld „De werking van Braniey's coherer'V Vervolgens was hij leeraar in Doetinchem en Apeldoorn. In 1902 kreeg hij een aanstelling in Wageningen aan de Rijks hoogere land-, tuin- en bosch- bouwschool. Na de verheffing dier school tot Landbouw-hoogeschool in 1*18 werd hij hoogleeraar. In de eerste jaren dier hoogeschool was hij secretaris van den senaat en van het college van rector-magnificus LEVERKAAS en professoren. Hij heeft in dezs kwali teit zeer veel voor de hoogeschooi ge daan. De regeering erkende zijn ver- diensten door hem te benoemen tot rid der in de orde van de Nederlandflche Leeuw. Tijdens het studiejaar 192021 was hij rector-magnificus. DE AUTOMAAT, DIE HAAR PLICHT VERZAAKTE. Nachtelijk drama te Amsterdam- Wie vroeger 's nachts bij den weg was en honger had was een beklagenswaardig mensch. Zelfs met een millioen op zak kon men zijn knorrende maag niet bevredigen, want de restauranis vertoonden in de uren, welke de natuur voor den slaap heeft be stemd, slechts hun doode oogen aan het pu bliek. Tusschen vroeger en vandaag zijn er op dit terrein vrijwel geen wijzigingen tot stand gebracht alleen vond de moderne mersch de automaat uit. Automaten voor rookgerei, voor lekkernijen en automaten, die, zij het ook op sobere wijze, de taak van den kellner overnemen en geen fooi vragen. Zulk een automaat, lot de nok toe gevuld met rijk belegde broodjes, trok in den afge loopen nacht, in het centrum der stad Am sterdam, de aandacht van een wandelaar, die slechts het gezelschap had van zijn honge rige maag. De automaat was voor hem, wat een oase is voor een dorstende en zonder de minste aarzeling deponeerde hij dan ook een kwartje in de gleuf, in de stellige ver wachting, dat binnen enkele seconden zijn grage tander. in een zie boven zouden bijten. De automaat echter verzaakte haar plicht en weigerde hardnekkig om, zij het ook maar het vijftigste deel van haar inhoud af te staan en reageerde zelfs niet, toen de in woede ontstoken hongerende haar vóór hij haar in de steek liet, een geduchte aframme ling toediende. Men zegt wel eens, dat de mensch geboren is om te lijden. Hoe men hierover moge denken de lijdensweg van den bedrogen wandelaar bieek nog niet te zijn afgelegd. Want zoo de automaat haar plicht had ver waarloosd, niet alzoo een nachtwaker, die het drama op eenigen afstand had gadege slagen en, wantrouwend van aard als nacht wakers nu eenmaal zijn. tot de conclusie was gekomen, dat de meneer om het eens zoo te zeggen in de -.utomaat had willen inbreken. Was niet een ruit over de gansche lengte gebarsten? De nachtwaker rieo de hulp in van een surveilleerenden agent en ook deze deed wat hij zijn plicht achi.e: hij leidde het slacht offer van dit nachtelijk gebeuren naar het bureau De arrestant stak onbeteugelde drift maakt iemand wel eens onrechtvaardig zijn vernietigend oordeel over de auto maat in kwestie en over automaten in het algemeen, niet onder stoelen of banken. Hoe hij over een bepaalde categorie van zijn mede- menschen dacht hield hij wijselijk voor zich; in het hol van den leeuw is voorzichtigheid dringend geboden. Gelukkig kwam spoedig vast te staan, dat de ruit van de automaat eergisteren ook al gebarsten was. zoodat de veel geplaagde in no time van verdachte tot vrij man was ge promoveerd. Het zou ons met dat ai echler niet trbazen als hij de eerste uren ihn slaap niet heeft kunnen vatten. HET AARDAPPELHANDEL-CONFLICT TE AMSTERDAM. Besprekingen met den rijks bemiddelaar. Gisteren had te Amsterdam onder leiding van den rijksbemiccelaar dr. S. de Vries Czn een bespreking plaats tusschen partijen, be trokken bij het dreigend conflict in den Amstetdamschen aardappelhandel. De arbeidersorganisaties waren bereid een verlaging met 20 pet. van de tarieven (per man per hectoliter aarnappeien) bij haar eden te verdedigen. De patroons wenschten echter met het geldende systeem te breken en vooitaan arbeid te laten ver richten door arbeiders in vasten loondienst tegen een weekloon van f 30 Daar beide partijen weigerden haar prin cipieel stanrtpunt prijs te geven, stelde de rijksbemiddelaar voor. door arbitrage te doen beslissen of ce toestand van het bedrijf hand having van het geidende systeem gedoogde, dan wel noopte tot het andere door de werk gevers gewcnschte. systeem van arbeiders tegen een vast weekloon. Dit voorstel is door de patroons aan vaard en door de arbeide.sorganisaties ver worpen. INBRAKEN IN SERIE. Veelbelovend drietal te Huizen gearresteerd. De politie heeft te Huizen gisteren een drie tal Huizer jongemannen aangehouden, die de daders blijken te zijn van een geheele serie inbraken en diefstallen, welke in deze ge meente de laatste maanden zijn gepleegd en tot dusverre onopgehelderd waren gebleven Geanesteerd zijnde 19-jarige Kr., de 19- jarige KI. en de 15-jarige R. Het ondeizoek heeft uitgewezen, dat dit veelbelovend drie tal zesmaal heeft ingebroken in de brood fabriek aan den Beursweg, dat de jongens de daders zijn van een kaasdiefstal in een pakhuis, dat zij tweemaal hebben ingebroken in een groenteninagazijn en daaruit hebben ontvreemd een kist met sinaasappelen en verder bananen en druiven, dat zij voorts in twee groentewinkels hebben ingebroken, van een bakkerij de electrlsche buitenlamp heb ben gestolen, van 'n rijwiel bii de Kleuter school een belastingplaatje hebben wegge nomen en in Blaricum een kist met ijzeren sloten en deurhengsels hebben ontvreemd Een inbraak in een tuinhuisje aan de Valke- veensche t aan leverde niets op. Op hel politiebuieau hebben de jongens deze inbraken en diefstallen bekend. Nadat zij waren gehoord door den burgemeester van Huizen, zijn zij ook voor den burgemeester van Blaricum geleid. Zij zullen ter beschik king van de justitie te Amsterdam worden gesteld. Een uitstapje van gisterenavond is het drietal noodlottig geworden. Te ongeveer 10 uur in den avond bemerkte de eigenaar van de broodfabriek aan den Beursweg, die toe vallig op dit uur nog in zijn zaak was, dat er een ruit werd ingedrukt. Toen hij toesnelde, namen de daders de vlucht, doch hij kon de politie toch de aanwijzingen verschaffen, die tot de aanhouding der drie jongens hebben geleid. Spoct Voetbal. POLITIE-VOETBAL. Alkmaar wint in Hilversum. Alkmaar speelde gisteren haar vijfden competitiewedstrijd van dit seizoen, dat zwak werd ingezet, maar dat nu toch zeer interes sant kan worden. In den eersten wedstrijd won Hilversum op Alkmaarschen grond met 6—2, doch nu zou het anders zijn. Wellicht heeft men in het Alkmaar-kamp wel niet direct aan een volle dige revanche gedacht, maar wel was men vastbesloten, om een zoo goed mogelijk figuur te slaan. Alkmaar won de toss en speelde eerst voor zon en wind, maar niettegenstaande deze voordeelen, wist Hilversum een voorsprong van 20 te krijgen, welke voorsprong even voor de rust tot 2—1 verkleind werd. Na de thee spande Alkmaar zich nog eens extra in en al spoedig kwam de gelijkmaker. En toen wierpen beide elftallen zich met élan in het vuur, om het winnende puntje te ma ken. Ruim 10 minuten voor tijd kwam het. Uit een der vele corners op het Hilversum- doel werd de bal weliswaar weggekopt, maar juist voor de voeten van een aer Alk- maarders, die met hard, hoog schot aan Alk maar de overwinning bezorgde! De wedstrijd werd in de beste verstand houding gespeeld, terwijl de partijen vrijwel tegen elkaar opgewassen waren. Alkmaar heeft thans 5 wedstrijden ge speeld en daarvan 3 gewonnen en 2 verloren. Op het oogenblik is zij de eenige concurrent van Bloemendaal, dat nog ongeslagen aan het hoofd staat, maar dat nog niet tegen Alk maar gespeeld heeft. Kegelen. JAARVERGADERING ALKM. KEGELBOND. Op de bovenzaal van het café van Gijzen had gisteravond de jaarlijksche ledenverga dering plaats van den Alkmaarschen Kegel bond. De voorzitter, de heer Joh Diepen, opende de vergadering met een welKoms- woord, waarna spr. nog een gelukkig nieuw jaar toewenschte aan de heeren- en dames leden. Het ledental is vrijwel constant gebleven, ondanks de tijdsomstandigheden. Hulde bracht spr. aan den secretaris en den penningmeester, die in het afgeloopen jaar zeer veel werk hebben verricht. Spr. wees nog op het gedenkboek van den Ned. Kegelbond, dat een fraai werk gewor den is. Van deze boeken zijn er nog een paar honderd in voorraad en de A.K B. heeft van het restant 10 exemplaren gekocht. Het be stuur stelt deze boeken beschikbaar voor de aangesloten vereenigingen en meende, dat deze exemplaren prachtige prijzen zijn voor onderlinge clubwedstrijden. Het bestuur meende gezien de resul taten van dit jaar dat er een verandering inoest komen in het wedstrijdsysteem, omdat dit laatste waarschijnlijk momenteel te kost baar is. Een andere richting zal waarschijn lijk moeten worden ingeslaan; het bestuur zal er zijn aandacht aan schenken. Na dit speechje verklaarde de voorzitter de vergadering voor geopend. Jaarverslag 1934. De heer O 0 s t i n g a, secretaris van den A.K.B., bracht vervolgens een zeer uit gebreid jaarverslag uit, waarin alle gebeur tenissen in 1934 werden gememoreerd. In dat jaarverslag werden allereerst de over ledenen herdacht en speciaal werden woorden geuit van waardeering voor het overleden hoofdbestuurslid, den heer Spaan De A.K.B. telt thans 25 clubs met 277 leden; het aantal vereenigingen vermeerder de met één. terwijl het aantal leden met 15 verminderde. In den loop van het jaar bedankten de heeren dr. Moll en S. Koster als bestuurs lid, aan welke leden dank werd gebracht voor hun werk. In hun plaats werden geko zen de heeren D. M. Posthma en v, Veen. In 1934 herdacht de N.K.B. zijn 25-jarig bestaan, terwijl Koekoek het 35-jarig be staan herdacht met een groot concours, dat in den herfst gehouden werd. Koekoek al dus het jaarverslag heeft tal van ijverige kegelaars, waarvan de heer Diepen ook als bondsvoorzitter speciaal genoemd mag wor den. De wedstrijden. In Januari 1934 werd ter eere van het 50- jarig bestaan van „de Unie" een groot natio naal concours gehouden Dit concours ver- Rep zeer vlot en sportief. De A.K B. won den derden prijs. De stedenwedstrijd Alkmaar—Haarlem leverde een fraaie Alkmaarsche zege op, niettegenstaande in Haarlem een achterstand werd geboekt. Alkmaar kreeg totaal 12.299 hout en Haarlem 11.992. Op den invitatie-bondenwedstrijd in Haar lem gehouden behaalde Alkmaar den 4den prijs. De stedenwedstrijd Alkmaarden Helder werd gewonnen door Alkmaar met 9624 hout tegen Helder met 9457 hout. 1 Richting-Verkeer Glimlachje „Karei, verstuur dat pakje met kleeren voor het wees-1 huls nog niet. Er komt nog een broek van Wlmple bij." (Passing Show). Het onderling concours te Schagen werd een groot succes. Op den bondenwedstrijd van den N.K B., gehouden in September, werd Alkmaar 5de in klasse B. Helaas, Alkmaar kwam met 4 invallers uit. Het concours, gehouden ter eere van het Koekoek-jubileum in November, had een zeer sportief verloop en vooral de korpswed strijden hadden een spannend verloop. Eenige onderlinge clubwedstrijden werden met veel succes en animo gehouden. Het jaarverslag besloot met groote waar deering voor de samenwerking, die de secre taris van zijn medebestuursleden onder vond, terwijl de wensch werd geuit, dat 1935 een goed kegeljaar zou worden. De voorzitter bracht na voorlezing den secretaris dank voor het verslag, terwijl de vergadering den secretaris hulde bracht met een krachtig applaus Financiën. De rekening 1934 sloot in ontvangst en uitgaven met een bedrag van f 11.157,13, terwijl het batig saldo 562,40 bedroeg. De begrooting wees een bedrag aan van 1905 Den penningmeester, den heer R. B r u g- m a n, werd décharge verleend, nadat eerst de heer Oostinga namens en op verzoek van de kascommissie had medegedeeld, dat alle boeken en bescheiden in de volmaakte orde waren bevonden. N.a.v. een mededeeling van den secretaris over een bedanken als penningmeester van den heer Brugman, deelde de heer Brugman mede, dat hij gaarne bestuurslid zou willen blijven, maar het penningmeesterschap niet meer op zich kon nemen, op welk besluit hij niet was terug te brengen. Tot leden van de kascommissie werden aangewezen de heeren Balder, Schellinger en Kapelle, die deze benoming aannamen. Statuten- en reglementswijziging. Een zeer langdurige discussie ontstond er naar aanleiding van eenige punten van wij ziging in de statuten en huishoudelijk regle ment. Bestuursverkiezingen. Met groote meerderheid van stemmen wer den de heeren A. M Middelhoff, R. Brugman en H. J. v. Veen herkozen en de heer C. H. de Lange gekozen. Tenslotte kon de voorzitter de vergadering, nadat nog enkele minder belangrijke punten waren behandeld, sluiten. Een competitie? Met bovenstaande eindigt het verslag van de algemeene vergadering en toch willen wij nog een „besluit" schrijven, daartoe aanlei ding vindende in een opmerking van den heer C. H. de Lange, lid van Z.E.K.Z.? Z.E.K.Z.? zou n.I. veel voelen voor de in stelling van een competitie en met haar ver schillende andere clubs. Hoewel van de bestuurstafel de toezeg ging gedaan werd, dat dit plan bestudeerd zou worden, meenen wij toch, er op deze plaats ook iets van te moeten zeggen Wanneer er iets is, dat gedurenae een ge heel seizoen blijft boeien, dan is dat ongetwij feld de competitie. Dat ziet men in de voet balsport, dat leert het schaakspel, het dam men het biljarten, enz. enz. En ongetwijfeld zal dat ook bij de kegelsport het geval zijn. Op het ooaenblik wordt de winnaar van den korpswedstrijd zoo officieus als kam pioen van den A.K B beschouwd. Dat is heel aardig, maar zuiver is het toch niet. Een kampioenstitel krijgt veel meer waarde, als er geregeld om gespeeld wordt, als niet één enke.e ongelukkige dag oorzaak is van een totaal verdwijnen van een kans. Daarom reeds zouden wij een competitie toejuichen. Maar er is meer. De competitie eischt niet veel geld, ze kan zelfs vrij goedkoop zijn. Want het is niet noodig, dat op n iet-cl ubdagen wordt ge speeld. Elke club kan daar vrij in olijven wanneer de competitieleider maar bepaalt in welke week een bepaalde wedstrijd moet wor den gespeeld. Bovendien heeft een competitie dat voor- deel, dat de clubs voortdurend met elkaar in contact komen. Elke week brengt andere te genstanders tegenover elkaar en elke week E»! *W^en vriendschapsbanden aange knoopt. Dat moet de kegelsport bevorderen En wanneer men dan competities instelde voor eerste en tweede vijftallen met de mog». li khe'd van degradatie en promotie, dan t,ide"s e?n geheel seizoen de activiteit onder de kegelaars groot. Men lette maar eens op, hoe de standen gevolgd worden na eenige wedstrijden, hoe de kansen beTekeüd 4 er Kes'reden zal worden om de laatste p aats te ontgaan, enz enz 7en' ee" competitie heeft heel veel voor. ^«en en weinig nadoelen Maar om alles een vlot verioop te doen hebben, moet er gewerkt worden Wanneer straks, in September bijvoor- beeld, de competitie zal worden inSSd dan mag men reeds nu al «.«i nRes,eld> het voorbereidend werk Dan L^rme' competitieleider aangewezen wnrH Wf' f en moeten er speeldata opgegeven worden moeten wedstrijdroosters 1 en missies komen, enz enz slrijdeom- En laat de concoursen blijven! Dat kan best. Want dan hebben wij in Alkmaar twee groote kegelgebeurtenissen. lo. een boeiende competitie met kampioens titels; 2e. concoursen of (laten wij het zoo zeg gen) bekerwedstrijden! Zou dat allemaal niet een groot, direct be lang van den A.K.B. zijn? ALKMAARSCHE KEGELBOND. De liefdadigheidswedstrijden. Kampioenswedstrijden: Afd. A: Gooi geen poedels 1266; De Burg 1196; Z. E. K. Z? 1148; De Club 1133; AIcm. Victrix 1132; De Unie 1104. Afd. B: Koekoek 1237; Onder Ons 1197; Z. E. K Z.? 1171; AIcm. Victrix 1134; De Club 1136; M. z. Tienen 1130; De Burg 1085. Dames: Vredelust 1160; OnderOns 1068; Trouwtje 1028; Vredelust 2 1028. Hoogste korpswerper afd. A: C. v. d. Ca- pelle 271; afd. B: M. Jimminfc 266; Dames: Mevr. Hartog 241 (48 tr.) Vrije baan senioren: T. Bonsema 45: L Boom 44; mr. C. de Groof 43 2 X; J. Metz 37; C. A. Witte 37. vrije baan junoren: Jac. van Spanje 45; A Hekket 44; D. Kaayt 43 2 X; P. Modder 43—41; C. Rol 43; W J. K. Burdorf 42—40; M de Haas 42; H. v. d. Schilden 41-39. J Schilder 41—35—33; G Sieuwers 41—35. Dames: Mevr. Tuinman 41—39; mevr. Ca- pelle 41mevr. v. d. Heuvel 3836; mevr. L Boom 38—32; mevr. Dekker 36; mej. Igesz 36; mevr Met—Swager 36—35 2 Xmevr. v. d Schilden 35—34; mevr. G Rol 35; mevr. M. Appel 34. Fantasie Baan* Enkele kaart: D. M Postma 2 p.; Timmer 2 p.; Langenóijk 2 p.; de Wit 2 p.; H. J. Stoeiinga 1 p.; Hoekmeijer Si. 1 p.; A. M. l. Plas 1 p.; mej. Iges naar 1 p. Midde'ho'f p B. Willers 1 p.; Hoekmeijer Jr. 1 p.; G Plas 1 p.; mej. Igesz 1 pWage- Koppê!wedstrijd: Hr. en mevr. v. d. Heuvel—Norderaann 4 p hm. Philips en van Putten 4 p.; hrn Modder en v. J. Schilden 2 p.; hrn. Tuinman en Rol 2 p.; mevr. Met er. hr. v. d. Heuvel 2 p hm. mr. de Groot en dr. Mol 2 p hrn D. M. Postma en dr Mol 2 p.; hr. en mevr. Met—Swager 2 p.; hr. Oly en mevr v. d. Heuvel 2 p. Paarden. GEZELSCHAPRIT KENNEMER- RIJSOCIETEIT- Men schrijft ons: Er was een tijd dat het klonk: „Le roi est mort, vive le roi!" Als variant zouden we willen uitroepen: Het paard is dood, leve het paard! Snelheid is het wachtwoord van dezen tijd. Er waren er reeds, die ,M plus noble conquète de 1'homme" in het mu seum wilden plaatsen, doch we kunnen van hen zeggen, dat ze wat al te hard van sta pel zijn gelooptn Nog leeft het paaid en veel wijst er op, dat het bezig is een groot gedeelte van het verloren terrein te herwin nen. De Olympische Spelen boekten een groot hippisch succes. Onze Hollandsche horse- men deden de driekleur in den hoogsten top van den Olympischen mast wapperen. St. Hubertusjacht is als vroeger nog steeds een evenement; het rijden acnter de meute blijft een emotievol genot. Overal worden rijvereenigingen opgericht. Een gezonde sport, ook voor de vrouw. Een sport die het gansche lichaam in be weging brengt, durf en kalmte geeft 01 haar Bevalligheid doet uitkomen, wanneer ze een goeden „zit" heeft en zich weet te kleeden, d.w z. zich houdt aan de traditio- neele kleedij. Evenals gewoonlijk had Zondagmorgen de ruiterstoet, die zich omstreeks tien uur aan de manege verzamelde, weer veine, want de zon schitterde aan den hemel en men waande zich reeds ver in 't voorjaar Het ge zeischap was zeer talrijk, zoodat de rij school kon bogen op een uitverkocht buis- Het viel op, dat bij deze trip nog meer dan gewoonlijk, het vrouwelijk element do mineerde. Welgemoed trok men naar de bosschcn en duinen om na een opwindenden rit (waarbij de flinke bries het noodig vond om een paar ruiters van hun hoeden te be- rooven en daarmede een spelletje uit te voe* ren) aan te landen in 't jachthuis aan den Bakkummer zeeweg, waar de koffie zich uit stekend liet smaken. Na deze gezellige pau- ze werd weder opgestegen en verstoutten eenige dames en nceren zich de „faire" hel der wit geschilderde hindernissen te ,,n?' men" van den springtuin der Rijsocieteit. 01* zich bij Johanna's Hof bevindt Vooral btj de dubbelsprongen was het enthousiasme groot. Daarna werd in een heerlijk vlot temP® weer terug gereden en bleek het weer, ®a met recht in deze sport gezegd kan worde Le feminisme est en marche, il, galope! I uilv.uiunuov.uc. x juuvi wa UIj vtw po'iwv 17 „Iets extra's" op de boter- hom. Voor huisgenoot en gast om von te wotertonden I Dit roode bord met witte streep beteekent gesloten voor alle ver keer in deze richting Daarom kegelaars, blijft actief en laat dat competitie-idee niet direct los. Bestudeert het plan van Z.E.K.Z.? en kom zoo gauw moge lijk met plannen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10