Dobbelmaim lekker...man! Buitenland £a*uü en'J-uin&ouw Jbumwland SIMON'S A.S. BEZOEK TE BERLIJN. Wat opgehelderd moet worden. FAMILIE-DRAMA TE BERLIJN. ENGELAND EN DE INDISCHE KOLONIËN. De houding der Indische vorsten. OPGEWONDEN TOONEELEN IN DE HAVEN VAN ALGIERS. WEER EEN ONMENSCH TERECHTGESTELD. GEVANGENE VOOR DE TWEEDE MAAL VOOR EEN DAG VRIJ. TENTOONSTELLING VAN „LYNCHKUNST" Tegen den haat jegens kleur lingen. PLEIZIERVAARTUIG GEKAPSEISD. Zes dooden, nog 22 vermisten. EEN POSTZEGELZWENDELPROCES TE KOWNO. Beklaagden tot zware straiien veroordeeld. EEN 6-JARIGE SNELREKENAAR. DE TROEPENTRANSPORTEN NAAR AFRIKA. Toch moet er aan herinnerd worden, dat Italië op grond van de nieuwe fascistische besluiten, waardoor de militaire dienstplicht uitgebreid wordt van het achttiende tot het vijf-en-twintigste levensjaar, 37 lichtingen met een totaal van 7 tot 8 millioen man kan mobiliseeren. SCHORPIOENENPLAAG IN Z-AFRIKA. Kinderen reeds overleden. WERKLOOZE MANNEN EN VROUWEN IN VERZET. New-Foundland in opstand. MOEILIJKHEDEN MET UITVOER VAN POOTAARDAPPELEN NAAR DUITSCHLAND. DE AUTOBUS-OORLOG. Een controle-ring rondom de Residentie. DE MOEILIJKHEDEN IN DE MIJNSTREEK. Nog eenige bijzonderheden over de besprekingen te Heer len. DE REIS VAN DE K 18. Prol. Vening Meinesz licht on gesteld. Dr. P. A. A. BOESER f KIDNAPPING IN DE HAARLEMMER. MEER. Huwelijkstragedie en haar gevolgen. ALKMAAKSCnt CUUHANT van WOENSDAG 27 FEBRUARI 1935 Bij het bezoek van Simon en Eden te Berlijn, dat op 6 Maart zal plaate heb ben en drie dagen zal duren, gaat het, naar de „U. P." verneemt, vooral om op heldering van de vraag, of Duitschland de onderhandelingen over de conv ntie inzake bewapening wil uitstellen, ten- e iu'3 intusschen zijn militaire krachten te versterken, dan wel of het tot onmid dellijke onderhandelingen bereid is. Te Londen is men niet optimistisch gestemd ten aanzien van Simon's reis. In een woning aan de Exerzierstraat in het Noordelijk gedeelte fan Berlijn is gistermiddag een bloedige familietra gedie ontdekt. De aldaar wonende 61-jarige Roesch heeft zijn 61 jaar oude echtgenoote met messteken gedood en daarna zichzelf van het leven beroofd. Reeds langeren tijd bestonden tus- schen beide echtelieden meeningsver- schillen. Roesch had inmiddels een aan vrage tot echtscheiding ingediend. Later trachtte hij zich echter weer met zijn vrouw te verzoenen, doch Dinsdagmor gen moet hij een afwijzend antwoord van haar hebben ontvangen. Toen 's midags een in de buurt wo nende dochter het huis binnen kwam vond ze in de keuken een grooten bloed plas en een open met bloed besmeurd mes. Niet veel goeds vermoedend riep ze de hulp in van de politie die zich met ge weld toegang verschafte tot de woon kamer. Op den grond lag de vrouw badend in haar bloed en met talrijke messteken in het hoofd, terwijl de man zich aan de deur had opgehangen. In een onderhoud met een hoogen vertegen woordiger van den Raad van Indische vors ten heeft deze in het bizonder gewezen op de bepaling, welke den onderkoning van Indië het recht geeft de constitutie voor onbepaal- den tijd buiten werking te stellen. Indien dit geval zich eens zou voordoen, zouden de zelfstandige Indische staten automatisch on dergeschikt worden aan den onder-koning De Indische vorsten kunnen met een dergelij- ken toestand geen genoegen nemen. De vorsten eischen, dat de souvereine rech ten, in geval van een buiten kracht verkla ring van de grondwet weer terugvallen op de vorsten. Evenmin zijn de Indische vorsten, volgens den zegsman, bereid zich te plaatsen onder de autoriteit van den minister van Indië en den onder-koning op de wijze, zooals in het voorstel wordt gestipuleerd. Sir Samuel Hoare, minister van Indië, heeft in het Lagerhuis gesproken over de gisteren te Bombay aangenomen resolutie. Hij ver klaarde, dat het niet behoeft te verrassen, dat er een verkeerd begrip bestaat over dergelij ke kwesties, daar beide partijen 6000 mij'en van elkander verwijderd zijn. Hij weigerde de suggesties te aanvaarden, als zoude de regeering terug zijn gekomen op de overeen komst, welke met de vertegenwoordigers der Indische vorsten was gemaakt. Hij heeft geen reden te veronderstellen, dat de vorsten hun opvatting hebben gewiizigd over wat de In dische Federatie zou zijn. Er is volgens den minister geen reden de discussies uit te stel len. Tal van punten, waarbij de vorsten ge- interesseerd zijn, komen in een later stadium van behandeling aan de orde. De resolutie der vorsten is geenszins een uitspraak tegen het a'gemeene schema van de wet. Beide partiien wenschen dat de toetre ding van regeering de vorsten tot de federa tie zou beteekenen een effectieve deelneming der staten in het federale organisme. De re geering beschouwt verdragen tusschen de kroon en de Indische staten onschendbaar. Tot opgewonden tooneelen is het gis termorgen in de haven van Algiers ge komen, waar 2000 havenarbeiders tegen het gebruik van tankschepen voor het transport van wijn protesteerden. Zij bezetten het tankschip „Bacchus", sne- dei de trossen door en lieten den wijn in zee loopen. Talrijke inboorlingen drongen intusschen het station in en plunderden de haven-localiteiten. De re geering heeft het garnizoen gealarmeerd. Gisterenmorgen is te Stendal de wegens roofmoord ter dood veroordeelde Adolf Luecke uit Zollchow bij Rathenow terechtge steld. Luecke had verleden jaar een van zijn werk naar huis terugkeerenden arbeider met een hamer doodgeslagen en beroofd. Een verzoek om gratie was afgewezen, aan gezien Luecke bekend stond als arbeidschuw en reeds eerder gestraft recidivist. De voormalige senator voor Tennes- see, Luke Lea, die wegens overtreding van de bankwetten tot eenige jaren ge vangenisstraf is veroordeeld en deze uit zit in de staatsgevangenis van Noord- Carolina (Am.) te Raleigh, heeft voor de tweede maal in een jaar tijd vergunning gekregen de gevangenis tijdelijk te ver laten om een begrafenis van een fami lielid bij te wonen. De eerste maal gold het de begrafenis van zijn zoon, die bij een auto-ongeluk was gedood. Thans kreeg de oud-senator vergunning de begrafenis van zijn moe der bij te wonen. Een persoonlijke vriend had zich be- iftmmVer'('aar<' €en waarborgsom van 0 dollar te storten als garantie, dat Lea naar de gevangenis zou terugkeeren. Onder auspiciën van het nationaal x i bond voor de bevordering der belan gen der gekleurde volken, de National Assocation for the Advancement of Co- loured People, en gesteund door tal van vooraanstaande personen op het gebied van kunst en letteren, wordt momenteel New-York oen tentoonstelling gehou- den, genaamd „kunst-commentaar op het lynchen". Een der schilderijen is het beken ie werk van wijlen George Bellows „De wet is te langzaam" voorstellende een neger, d door een menigte verbrand wordt. Een ander schilderij stelt een moeder voor, die haar dochtertje omhoog tilt oui haar het lynchen te laten zien Aanvankelijk zou de tentoonstelling worden gehouden in de bekende kunst- za en van Jacques Seligmann, doch op het laatste moment verklaarde deze, dat men politieken, economi6chen en socia len druk op hem had uitgeoefend om zijn zalen niet beschikbaar te stellen, zoodat hij van zijn aanvankelijk voorne men afzag. Een andere kunstzaal werd echter be reid gevonden de tentoonstelling te huisvesten. Tn de nabijheid van Santa Lucia is in de Caraibische Zee (Zuid-Amerika) een overladen pleziervaartuig in den storm gekenterd. Zes passagiers verdronken, terwijl 22 nog vermist worden. De leden der be manning en 74 passagiers konden gered worden. Nabij New Orleans kenterde in den storm een visschersboot. Twee visscher- verdronken, twee worden nog vermist. In het groote postzegelzwendelproces te Kowno werd Dinsdag na een verhandeling, welke acht dagen geduurd heeft, vonnis ge wezen. De hoofdbeklaagde, de vroegere chef van de Litausche posterijen Sruoga, kreeg vijftien jaar gevangenisstraf, de vroegere directeur van het postkantoor van Memel, Augunas, vijf jaren tuchthuisstraf. De overige beklaagden werden veroor deeld tot tuchthuisstraffen, varieerend van een half tot drie jaar. Vier beklaagden wer den verder veroordeeld tot betaling van een schadevergoeding ten bedrage van 2.860.500 Lit. De beklaagden hadden in den loop van verscheidene jaren voor eigen rekening post zegels laten drukken. De echte zegels ver kochten zij dan onder den prijs en vulden de voorraden met valsche weer aan. Hierdoor werd de Litausche staat voor het bovenge noemde bedrag benadeeld. Op dit proces volgt nog een ander tegen de thans veroordee'den en een reeks andere beklaagden wegens vervalsching van post zegels van verzamelaars, waardoor zich de betrokkenen op onrechtmatige wijze met een bedrag van ongeveer twee millioen Lit ver rijkt hebben. Naar het Tass-agentschap uit Leningrad meldt, is door het Pathologisch Instituut een zesjarige knaap onderzocht, die op rekenkun dig gebied een buitengewone begaafdheid bezit. Toen deze knaap vier jaar oud was, leer de hij reeds lezen en schrijven, en thans nu hij 6% jaar oud is, lost hij snel en zeker alle rekenkundige opgaven op, zelfs met getallen tot een millioen, waaronder ook machtsver heffing (b.v. 5 tot de tiende macht). Het onderzoek heeft aangetoond, dat de jongen lichamelijk goed ontwikkeld is. Afgezien van zijn rekenkundige gaven, on derscheidt hij zich in niets van andere kinde ren van zijn leeftijd. In de familie van het kind zijn reeds meer gevallen van buitengewone rekenkundige be gaafdheid voorgekomen. In het organisme van het kind waren in het geheel geen pathologische verschijnselen waar te nemen. Omtrent de troepentransporten naar Ita- liaanschOost-Afrika en de daarmede in verband staande voorbereidingen is gister avond de volgende officieele mededeeling uit gegeven De inscheping van de troepen en het mate riaal naar Oost-Afrika ter tijdige versterking van de verdedigingsposities onzer beide kolo niën gaan in volkomen orde verder. In de eerstvolgende dagen zal de divisie Gavanina in Napels worden samengetrokken. De beroeping van verdere lichtingen voor die van het jaar 1911 is uitgesloten, afgezien van de officieren en specialisten, die noodig mochten blijken. Daarbij is afgezien van het geval van Europeesche complicaties, die in de tegen woordige periode na de laatste te Rome en Londen verkregen overeenkomsten en met het oog op de verdere nog omvattender ontwik kelingen, die daaruit kunnen voortvloeien en zich in de richting der Ita'iaansche politiek bewegen, uitgesloten schijnen. De lichting 1914 wordt op het normale tijdstip, op 1 April onder de wapenen geroe pen. Dagelijks komen voorts bij het ministe rie duizenden aanbiedingen van vrijwilligers binnen, waarmede naar beliooren rekening wordt gehouden. Twee nieuwe divisies onder den naam Gavanina II en Peloritana II zijn gevormd. Het geheele voor verscheping bestemde materiaal wordt door gelijktijdige productie van nieuw materiaal weer aangevuld. Er heerscht te Malmesbury (Kaap- prov.) op het oogenblik een schorpioe- nenplaag, die reeds verschillende slacht offers heeft geëischt. De schorpioenen schijnen het meest de kinderen aan te vallen. Drie kinderen zijn reeds na door schorpioenen gebeten te zijn, overleden, terwijl een vierde in levensgevaar verkeert. In het huisgezin van een inlandschen boer werden des nachts twee jongens van negen en zes jaar gestoken. De beide kinderen gilden het uit van pijn doch men ontdekte niet wat de oorzaak ge weest zou kunnen zijn. Anderhalf uur later gaven de beide kinderen reeds den geest. Des morgens ontdekte men de oorzaak: een enorme schorpioen zoo groot als een mannen hand werd gevonden. Een driejarig kindje werd in zijn wieg door een schorpioen doodgestoken. Een ijlings ontboden dokter had vergeefs ge tracht, het nog te redden. Men neemt aan. dat de op het oogen blik heerschende hittegolf oorzaak is van de schorpioenenplaag. De „News Chronicle" meldt uit St. John op New-Foundland, dat duizenden werkloo- ze mannen en vrouwen zich gisteren voor het bureau voor maatschappelijk steun verzamel den en op stormachtige wijze levensmiddelen brandstoffen en kleeding eischten. Een groote politiemacht hield de opgewondenen met moeite tegen Volgens de ,,News Chronicle" krijgen de werkloozen van regeeringswege slecehts en steunuitkeering van 1.20 per dag. De kindersterfte zou tengevolge van het gebrek aan levensmiddelen en de koude bui tengewoon hoog zijn. New-Foundland dat in 1933 een ernstige financieele crisis heeft doorgemaakt, wordt geregeerd door een Brit- sche regeeringscommissie. Derhalve eischt de „News Chronicle" oogenblikkelijk ingrijpen der reegering te Londen, die naar de mee ning van het blad de moreele plicht heeft de noodlijdende New-Foundlanders te helpen DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Aan de veilingen heerschte een lustelooze stemming. In de prijzen kwam daardoor maar weinig verandering, wat per saldo een achteruitgang voor de tuinders beteekent. Immers aoor het voor Langendijk buitenge woon slechte weer neemt het gewicht af, om dat er bij het schoonmaken heel wat van de kool afvalt, terwijl de kwaliteit van het pro duct ten zeerste achteruitgaat. In plaats van koud winterweer, was het regen en wind, de slechtste weersgesteldheid, die men zich voor deze streek met haar bewaarkool denken kan. Voor roode kool was de markt nog het minst ongunstig gestemd. De inventarisatie- cijfers hebben uitgewezen, dat er aanvanke lijk weinig van deze koolsoort bleek geteeld te zijn, terwijl bij de tweede kooltelling bleek, dat er nu betrekkelijk weinig meer in voor raad is. Door dezen factor worden de prij zen gunstig beïnvloed, doch het financieele eindresultaat is hetzelfde, al ware er goed geteeld en waren de prijzen laag. Voor eerste kwaliteit roode kool van een gewicht van 2 tot 3 pond werd 6.10 tot 6.50 betaald, soms nog iets hooger. Aan de Broekerveiling werd deze week voor enkele partijen tot bo ven de 7 besteed, een prijs, die tot nu toe in dit seizoen nog niet betaald was. Iets zwaardere kool, tot ongeveer 2 KG., bracht 5 tot 5.60 op; weer een fractie zwaarder 4.80 tot 5.10, de zwaarste 3.60 tot 3.90. Voor tweede kwaliteit werd, wat het mooiste goed betrof, 5.40 tot 6.20 be steed partijen met kool van ongeveer 4 pond werden voor 4.20 tot 4.90 verkocht, de grootste voor 3.30 tot 3.60. Buiten deze noteeringen werden sommige partijen voor iets hoogere prijzen verkocht, al naar de vraag in verband met aanvoer, die er van bepaalde partijen was. Gele kool had weer een slechte^ markt. De aanvoeren waren vrij groot (65 spoorwa gens) en de vraag gering; vooral uit het bui tenland is de vraag naar gele kool bedroe vend Tal van partijen worden voor den mi nimumprijs of iets hooger verkocht, terwijl 'n belangrijk gedeelte doordraait en voor vee voer wordt bestemd. Bij niet al te grooten aanvoer werd voor het mooiste goed van on geveer 3 pond tot 1.60 betaald. Voor twee de kwaliteit werd voor deze sorteering tot 1.30 betaald. Dit zijn buitengewopn la ge prijzen, die ver beneden den productieprijs '8Deensche witte kool heeft bijzonder te lij den onder de afwezigheid van vraag naar het dit artikel uit het buitenland. Vooral op dagen, als er een groote aanvoer was, wa ren de prijzen slecht: er werd dan maar wei nig meer dan de minimumprijs gemaakt en veel liep door de klok. Het mooie kleine goed bracht bij hooge uit zondering niet meer dan 1 op, overigens 80- 90 cent de grovere soorten meesuil niet meer dan 70 tot 90 cent. De zouters vra gen maar weinig meer van deze kool en ook voor de consumptie is ze weinig in trek. Een deel ging voor koevoer weg, zoodat de tuin der 50 cent ontving. De aanvoer bedroeg 95 spoorwagens aan beide veilingen. Uien waren ook weer aan den lagen kant. Veel middensoort uien brachten 1.60 tot 2 op, grove 2.10 tot 2.60, drielingen 60 ct. tot 1 en nep 1.20 tot 1.60. De aanvoer beliep 12 spoorwagens. Deze week werden heel wat wortelen aan gevoerd. Het was een zeldzaamheid, als een mooi partijtje groote 1.30 opbracht: meest al werd niet meer dan 0.80 tot 1 besteed. Kleine golden meestal 60 cent. Mooie kleine bieten werden voor 1 tot 1 30 verkocht. Grove brachten 40 tot 60 cent op. HEILOO. Geitenfokvereeniging. De geitenfokvereeniging „Heiloo" hield Maandagavond een slechts matig bezochte jaarvergadering in het café Admiraal, onder voorzitterschap van den heer G. Smits. Uit het jaarverslag bleek de groote activi teit, die de vereeniging had ontwikkeld. De bekroningen op den grooten fokveedag te Purmerend en ook in Hoorn waren een be wijs, dat zij op den goeden weg is. Het leden tal is 52 met 64 geiten. Uit de rekening bleek, dat de financiën goed beheerd worden. Er kan wat gedaan worden, doch schulden mogen niet worden gemaakt. De leden, die aan tentoonstellingen deel nemen, moeten zelf het transport beta len. De ontvangsten waren 126.60, de uit gaven 114.08, saldo 12.52. De meerderheid van het bestuur stelde voor om het aantal functies te beperken tot 3, het bestuur en bloc te laten aftreden en een nieuw bestuur te kiezen; de aftredenden stel den zich beschikbaar. De minderheid wilde het bij het oude laten (5 bestuursleden en periodieke aftreding). De voorzitter zeide, dat hij in 1934 alle functies waarnam. Dat kan niet zoo blijven, doch spr. wilde waardelooze bestuursleden kwijt; hij had geen behoefte aan menschen (overigens goede menschen) die niets doen. Of hij een functie kreeg, of welke, liet hem koud, doch hij zou zich met hand en tand er tegen verzetten, dat een bloeiende vereeni ging ten doode zou zijn opgeschreven, om dat niemand bestuurslid wil zijn Spr. was den heer Ploeger dankbaar voor het vele werk, doch voor administratief werk was hij niet voor geschikt. De minderheid in het bestuur beriep zich op het reglement. Het bleek echter, dat het reglement zich niet tegen 3 bestuursleden verzet. In het be stuur werden gekozen de heeren A. J. J. van Hulzen, G. Smits en A. Ploeger, de eers'e als voorzitter. Omtrent de melkcontrole en jaarvergade ring Amsterdam werd besloten om nog dit voorjaar een vergadering te beleggen. Naar ons ter oore komt, zijn er in den laatsten tijd moeilijkheden ontstaan met den invoer van pootaardappelen naar Duitsch land. De toegestane contingenten waren uit geput tot 1 April, zoodat de Duitsche im porteurs geen „deviezen-genemigung" meer konden krijgen. De Nederlandsche expor teurs zouden dus geen teetaling kunnen krij gen en in verband hiermede, heeft de Neder landsche akkerbouw-centrale aan de expor teurs mededeeling gedaan van het feit. dat export van pootaardappelen naar Duitsch land tot 1 April niet betaald zou kunnen worden door de afnemers. Dit heeft tenge volge, dat de export stopgezet is Voor den handel beteekent dit een groote tegenvaller Het contingent was zeer klein, zoodat slechts een gedeelte van de pootaardappelen uitge voerd is geworden. Dit is van te meer betee kenis, omdat de pootaardappelen in April in den grond moeten zitten, zoodat eventueele toewijzing van deviezen in de maand April weinig zal baten. Het rijkstoezicht op de Spoorwegen heeft gisteren na twee dagen van rust, waarop het vervoer rustig door kon gaan, den strijd tegen de wilde busdiensten tusschen Amster dam—Den Haag/Rotterdam hervat Er was gisteren een controle-ring om Den Haag ge trokken, zoodat men op alle toegangswegen het verkeer kon controieeren. Het resultaat was, dat ook geen bus Den Haag in of uit kon, en de bussen, die het toch probeerden, werden aangehouden. In den loop van den ochtend werd een viertal bussen aangehou den, waarvan één op Leidschendam—Voor burg, één onder Rijswijk en twee bij het viaduct op den Leidschen Straatweg. Toen de autobusondernemers merkten, dat er weer controle was, werden er weer allerlei trucjes toegepast. Eerst probeerde men langs omwegen de Residentie te berei ken, doch toen men bemerkte dat er een cor don getrokken was, hielp dit middel ook niet meer. Anderen lieten de passagiers een eindweegs buiten den Haag uitstappen, om ze van daar met taxi's te vervoeren, een mid del, dat natuurlijk nooit een winstgevend bedrijf kan opleveren. De Residentie Expresse had er te Am sterdam weer iets anders op gevonden. Daar liet men de passagiers zich een dag van te voren aanmelden, waarop deze dan den vol genden morgen een gedrukt formulier ont vingen van den volgenden inhoud: M. In verband met Uwe deelneming aan de excursie van hier naar Den Haag en terug, op Dinsdag 26 Februari 1935, deelen wij U mede, dat het vertrek is bepaald des voor middags te 8 uur. Afrit van Rokin 8 en terugtocht uit Den Haag des namiddags te 18 uur U gelieve deze kaart als bewijs van deel neming mede te brengen. Omstreeks 10 uur gistermorgen arriveer de een bus met 4 pass igiers. in het bezit van een dergelijk formulier, bij het viaduct op IBIS SHAG - LICHTE PIJPTABAK Rookt Dobbelmann'* Tabak en f44n anderel den Leidschen Straatweg. Ook deze bus werd aangehouden, en toen bleek, dat de passagiers nieis met elkander uitstaande hadden, werd tegen den ondernemer proces verbaal opgemaakt. Bovendien bleek even later, dat deze bus ook nog andere passa giers, niet in het bezit van een dergelijk formulier, vervoerd had, die men echter te voren genoodzaakt had uit te stappen. Op den duur helpen al deze trucs na tuurlijk niet. De ambtenaren van het rijks toezicht op de Spoorwegen hebben van de re geering strenge opdracht gekregen, te zor gen dat het vervoer met niet geconcessio- neerde autobusdiensten totaal onmogelijk wordt gemaakt. Vandaar dan ook de groote activiteit welke door het rijkstoezicht aan den dag wordt gelegd. Een komisch moment deed zich nog even voor, toen een groote Brockway-bus uit Haarlem werd aangehouden. Het bleek n.1. dat zich hierin louter Haarlemsche politie mannen bevonden, die op weg waren naar een voetbalwedstrijd! Hoe sterk overigens het busverkecr zich heeft ontwikkeld, moge blijken uit het feit, dat bijvoorbeeld de. firma Sommeling, vóór dat de controle door het rijkstoezicht werd verscherpt, gemiddeld 3000 passagiers per week tusschen Amsterdam en Den Haag vervoerde. Naar de heer Sommeling verzekerde, wa ren dit voor het grootste deel passagiers, die een reis per trein niet kunnen betalen, zoo dat hier wel degelijk sprake is van extra ver voer, dat anders toch ook niet aan Spoor wegen ten goede zou komen. In aansluiting aan ons bericht over de be sprekingen te Heerlen inzake het dreigende conflict in de Limburgsche mijnen kunnen wij nog melden, dat de rijksbemiddelaar bij den aanvang der besprekingen mededeelde, dat de regeering bereid was een onderzoek te doen instellen naar de mogelijkheid om door een tijdelijke regeeringssubsidie het Algemeen Mijnwerkersfonds in stand te houden, ook nadat de bijdragen van werkgevers en arbei ders met een zeker percentage zouden zijn verminderd. De rijksbemiddelaar verzocht daarom den werkgevers hun voorstellen tot wijziging van de arbeidsvoorwaarden, die tegen 1 Maart a.s. waren afgekondigd, nog een maand aan te houden. Hij zou dan, nadat de beslissing van de regeering genomen zou zijn, partijen voor een latere bespreking bijeen roepen. Van arbeiders^ijae werd aan den rijksbe- middlaar gevraagd, als hun verzoek aan de regeering over te brengen dat het voorgeno men onderzoek naar de positie van het Alge meen Mijnwerkersfonds zal worden uitge breid tot de economische positie van het mijn bedrijf. Het persbureau V.D. meldde gisteravond uit Buenos Aires, dat prof. Vening Meinesz, die zich zooals bekend aan boord van de K XVIII bevindt, licht ongesteld is. Maandagavond is te Leiden, in den ouder dom van 76 jaar, plotseling aan hartverlam ming overleden dr. P. A. A. Boeser, oud-lec tor in de Egyptologie aan de Leidsche uni versiteit. In de gemeente Haai lemmermeer heeft zich dezer dagen een geval afgespeeld dat eenigs- zins herinnert aan een Amerikaansche kidnapping", aldus het Hbld. lwee echtelie den uit Den Haag, waarvan de vrouw af komstig was uit de Haarlemmermeer, leef den in onmin met elkaar ep op een goeden dag besloot de vrouw, van haar man weg te gaan. Zij reisde naar Hoofddorp, waar zij met haar twee kinderen intrek nam bij haar ouders aan den Aalsmeerderweg. Dit was den man echter niet naar den zin en hij besloot de kinderen terug te halen. Des nachts omstreeks vijf uur drong hij met behulp van twee kameraden de woning van zijn schoonouders binnen, aangezien hij wist dat de man afwezig was en wilde zich van de kinderen meester maken. De vrouw ver zette zich echter en werd door een der in dringers vrij ernstig mishandeld. Tenslotte verdween het drietal weer in de duisternis met medeneming van de kinderen. De politie heeft de drie heeren echter spoe dig achterhaald.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9