Agenda Februari-Maart BERMPETS J&initentgnd Amstetdamsche ïBeucs Jleddaiaken Aanbieding COLBERT COSTUUMS Stad. en Omgeving. IN DE PIJP. 'iVeerAeücht £ïn dag in de petoet. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., half 8, eerste hoofdnummer Wie is de schuldige? (sens.); 2de hoofdnummer. Cohen en Kelly als gouddelvers (klucht). Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half. 8, hoofdnummer Het mystery der 49e verdieping (sens.); hoofd rollen Warner Baxter en Myrna Loy. Toe gang boven 18 jaar. 8 uur, Harmonie, vertocning film „Man of Aran" voor de Volksuniversiteit. 8 uur, theater Cinema Americain, Russi sche film Twee Moeders, voor de V.V.S.U., afd. Alkmaar. 8 uur, de Unie, prop.-verg. Wat. Jongeren- Verbond; spr. dr. van Broekhuizen, gezant v. d. Unie van Zuid-Afrika. 8 uur, herv. kerk te Heiloo, uitvoering oratorium Die Jahreszeiten door het ge mengd koor Harmonie. 8 uur, de Harmonie, opvoering revue „Dat zou je wel willen", met Lou Bandy. Harmonie, balmasqué dansinstituut Wil lems. De Unie en Central, liefdadigheidskegel- wedstrijden. VEREENIGING „BOUWKUNST EN VRIENDSCHAP" TE ROTTERDAM Wij kunnen wel zeggen dat vrijwel alle bouwkundigen in hun studietijd en een enkele maal ook na voltooiing van hun studies (b.v bij jubileum-prijsvragen) van deze prijsvra gen één of meerdere malen hebben geprofi teerd, door hun krachten te meten en tege lijkertijd van hun kennen en kunnen blijk te geven. De prijsvragen van „Bouwkunst en Vriendschap" verheugen zich nog altijd in een toenemende belangstelling. Bij het gouden jubileum van de vereeni ging heeft het bestuur gemeend deze prijs vragen met een grooter project te moeten uitbreiden, om ook nu weer de rijpere krach ten in de gelegenheid te stellen mede te kun nen doen De onderwerpen zijn nu: 1. een congresge bouw, 2. een familieVacantiehuis, 3. een in terieur van een trouwzaal, 4. bouwkundige schetsen. De jury bestaat uit de heeren: H. M Kraayvanger, M. Lockhorst, ir. J. B van Loghem en ir. A. van der Steur, architecten te Rotterdam en ir. G. Friedhoff, architect te Amsterdam. Exemplaren van het programma zijn ver krijgbaar bij den secretaris, den heer W. C. Pouderoyen, architect, Proveniersstraat 58a te Rotterdam, tegen betaling van 1 gulden (bijdrage in de kosten van tentoonstelling en terugzending), postrekening no 205073. De groote belangstelling voor deze prijs vragen en de behoefte waarin zij voorzien, (vooral in dezen tijd waar zooveel jongeren en ouderen werkloos zijn) zijn een aanspo ring voor het bestuur om op den voor vijftig jaar ingeslagen weg voort te gaan. Het hoopt dan ook, dat deze prijsvragen vooral bij dit jubileum weer even goed mogen slagen als in de voorgaande jaren en dat weer velen hiervan zullen kunnen profitee- ren. DOODELIJK ARBEIDSONGEVAL, De heer M. Bakker, carrosseriebouwer te Veendam, kreeg Maandag, toen hij de knechts hielp bij het verladen van hout, een plank tegen den buik. Eenige uren later kreeg hij zóó hevige pijn, dat een dokter werd ge raadpleegd, die onmiddellijke operatie in een ziekenhuis te Groningen noodig achtte. E>e heer B. werd toen naar het Diaconessenhuis vervoerd, waar nog denzelfden dag de opera tie plaats had. Echter zonder den gehoopten uitslag. Hedenmorgen is de man overleden. INVOER ZINKWIT. Naar wij vernemen zal de staatscourant van hedenavond een K B. bevatten, waarbij bepaald wordt, dat met ingang van 1 Maart a.s. bij den invoer van zinkwit een specifiek invoerrecht wordt geheven. Deze maatregel is bedoeld als een bescher mende maatregel voor de zinkwitfabrieken De regeering tracht door middel van een in voerrecht het daarheen te leiden, dat de Ne- derlandsche zinkwitindustrie haar arbeiders aan het werk zal kunnen houden. Zooals bekend zal dit K.B. bij wet moeten worden bekrachtigd, waardoor de Kamer ge legenheid krijgt zich over deze aangelegen heid een oordeel te vormen. van Donderdag 28 Februari 1935. OPGAVE VAN NOORDTÏOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. (Ontvangen per draad looze telefoon). Koers van heden te: V. 101% 101f/4 161% 101 lf4 <Vl6 59% 1% pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 34Vs l ANTI-LAWAAI CONGRES DER K. N. A. C. De K. N. A. C. zond ons een door deze vereeniging uitgegeven verslag van het ir. November j.1. door haar, in samen werking met de Geluidstichting geor ganiseerde Anti-Lawaai Congres, in het welverzorgde boekwerkje vinden wij den volledigen tekst van de verschillen de voordrachten, welke op den congres dag zijn gehouden benevens een steno grafisch verslag van de discussies, welke op de referaten volf den. Belangstellenden zullen in het slag de beantwoording vinden ven van vragen, welke in verband met bestrijding van het straatlawaai heden te 1 dage In het brandpunt van de h«- laagstelling staan. 67-V, 24% 5% 57'/, NIET OFFICIEEL De wilde autobusdiensten. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad nam heden conclusie inzake inbeslag neming van autobussen, die gebruikt worden om een onwettigen dienst te onderhouden. De eigenaar, wiens bus inbeslaggenomen was, bracht de zaak in kort geding voor den pre sident der rechtbank te Den Haag, die het optreden van den staat ongeoorloofd achtte en de bus vrijgaf. In hooger beroep heeft het gerechtshof op andere gronden een arrest ge wezen in denzelfden geest. De advocaat-generaal meende, dat van inbeslagneming hier niet mag worden ge sproken, omdat de eigenaar de bus kan te rugkrijgen na beloofd te hebben haar niet meer te zullen gebruiken voor onwettige doel einden. Het optreden van den staat achtte de advocaat-generaal volkomen wettig, indien althans vaststaat, dat hier sprake is van een onwettigen dienst. Het Hof heeft hierover geen beslissing genomen, weshalve mr. Wijn- veld concludeerde tot vernietiging van het arrest en terugverwijzing der zaak naar het Kof. v Arrest 18 April. jgk DE RELLETJES TE LOPIK. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft vandaag arrest gewezen in de strafzaak tegen de zes inwo ners van Lopik en omgeving, die terecht hadden gestaan wegens mishandeling van een aantal N. S. B.'ers. Twee ver dachten, n.1. H. S- en P. S. wer den veroordeeld tot zes maanden gevangenis straf, de vier andere verdach ten werden vrijgesproken. ver tal de en be- NAAR MAAT 35 ^RAAGT^TALENj Hr. Ledeboer 25 jaar rechter De officiëele huldiging. De groote rechtzaal in het Paleis van Justitie was hedenmorgen omstreeks 11 uur geheel gevuld met genoodigden, ter gele genheid van de jffitieele viering van het 25 jarig rechtersjubileum van mr. A. M. Lede boer, fung.-president van het meerv. college tevens Politie- en Kinderrechter. Aanwezig waren een aantal dames, de zoo goed als voltallige balie, burgemeestet en secretaris van Alkmaar, de bezetting van het kantongerecht, deurwaarders, ambiena ren van parket en griffier, verschillende bri gades der rijksveldwacht en een aantal ge meenteveldwachters uit dit arrondissement De rechtbank, die omstreeks 11 uur met den jubilaris binnentrad, was geheel voltal lig en aangevuld door de plaatsvervangend rechters. De oresident spreekt Deze bijzondere bijeenkomst, die de ge wone civiele zitting voorafging, werd geopend door den president, mr. Holsteijn, die deze bijzondere gebeurtenis memoreerde en den jubilaris in een uitvoerige rede hulde bracht, daarbij verschillende belevenissen in de ongeveer 30-jarige ambtelijke loopbaan van mr. Ledeboer releveerde en bijzonder den nadruk legdi op het zeldzaam feit, dai mr. Ledeboer op 12 Febr 1910 tot rechter in deze rechtbank benaemd, al die jaren zijn ambt hier was getrouw gebleven en zelfs geen animo had gevoeld een hem aangebo den andere functie te aanvaa.den. Spreker gewaagde van de aang-name menwerking met den jubilaris hoe hij waar dig, nauwgezet en bekwaam de hem opge draden taak had vervuld. De president eindigde zijn toespraak met 'n hartelijke gelukwensch, ook aan echtgenoot kinderen en andere familieleden van 'i'H'aris en hoopte van gans'her harte het hem gegeven mocht zijn, de hem opge legde taak als fung.-president, Politie- en Kinderrechter onafgebroken te mogen ver vullen, zoolang de wet hem zu'ks toestond Mr. Heimans aan het woord. Hierop werd mr. Heimans, de officier van justitie, in de gelegenheid gesteld namens het parket, in cas mr. v. d. Feen de«Lille, de officier, zijn feliiitatie aan den jubilee renden rechter aan te bieden. In een vaak geestige rede, zooals men zulks van dezen magistraat is gewend, her dacht mr. Heimans, hoe zijn wegen voortdu rend die van den jubilaris hadden gekruist, reeds van 1892 af, toen beidt op de Univer siteit zich bekwaamden voor hun latere be trekking bij de Justitie. In 1913 werden bei de weer hereenigd bij deze rechtbank, waar op een scheiding volgde tot 1933, alwaar de officier weer gelegenheid kreeg met mr. Le deboer samen te werken bij deze rechtbank. Met vreugde herdacht deze spreker de aangename verhouding die steeds tusschen de jubilaris en de officier had bestaan, ook toen mr. Ledeboer het ambt van rechter-com- missaris nog vervulde. Ook in de vlegeljaren der kinderwetten hadden beiden steeds op de meest aangename wijze het recht gediend. Ook deze spreker eindigde zijn toespraak met de hartelijkste gelukwenschen aan jubi laris en zijn familie. Gelukwensch van den griffier. Mede namens zijn ambtgenoot mr. Couvé, voegde jhr. mr. v. d. Brandeler, de griffier, zijn gelukwenschen bij de reeds uitgespro- kene. Hij sprak eveneens enkele woorden van waardeering, mede betreffende de aang- name samenwerking, die steeds tusschen dt.. jubilaris en den griffier had geheerscht. Ook deze spr. eindigde met de traditioneele geluk wensch aan mr. Ledeboer en de zijnen. De deken van de balie verkrijgt het woord. Mr. W. C. Bosman, deken der Alkmaar sche balie en oudste advocaat bij deze recht bank die de aanwezigheid van den jubilaris als rechter gedurende de geheele 25-jarige periode had meegemaakt, noemde dit een zeer merkwaardig feit en wenschte mr. Lede boer namens de balie van harte geluk. Uitvoerig en met zijn tekende geestigheid besprak mr. Bosman de rechtstoestanden, die zich in den loop van 25 jaren zoozeer hadden gewijzigd. Het recht was thans geen dood recht meer het was levend geworden! Voorheen werd bij de berechting naar den verdachte zelf nier omgekeken, men hiel l alleen rekening met hef feit. Thans was dit alles anders en beter geworden. Ook mr, Ledeboer had zich volkomen aangepast bij dezen nieuwen toestand en de omstandig heid dat hij zelf was nuisvader me» kinde ren, had hem voorzeker in hooge mate ge holpen in zijn kwaliteit van kinderrechter, de kinderziel te peilen. Mr. W. C. Bosman bracht den jubilaris daarvoor alle hulde. Hoewel advocaten gewoonlijk lastige menschen zijn en dikwerf in de contramine bij de intenties van den rechter kon spr. met volooening terug zien op de prettige ver houding tusschen de balie den jubilaris. Mr Bosman hoopte en vertrouwde tL. die aangename verstandhouding ook in de toekomst zou blijven bestaan en men mr Ledeboer nog langen tijd in zijn verschillen de door hem zoo uitnemend vervulde rechter lijke functies zou mogen behouden blijven. Dank en slotwoord van den lubilaris. Waar geen andere sprekers zich voorde den, nam de gehuldigde rechter het woord om zijn diepgevoelde erkentelijkheid te uiten voor een zoo aigemeene en sportieve hulde. Aanvankelijk had de jüiÜlaris zijn 25- jarig ainbtsvemd'"12 caos'xnnerkt vcorbii willen laten gaari, (Lxii lij had cel aan den president bo.jcrkt, dai zuls fujQ gelukken. Het was hein niet m tlrze ver eerders persoonlijk te bedanken, doch it het bijzonder dankte hij het gemeentebe stuur voor zijn tegenwoordigheid en in het ssa?heM" Voorts hoopte spreker dat hij bij zijn ambtsvervulling niet tekort was geschoten en dankte naast God het recht, dat hem was toegestaan naai zijn beste vermogen iets voor zijn me.'emensch te hebben kun nen verrichten n Bijzonderlijk dankte spr nog zijn specialen vriend mr y. d. leen Je I j||e en zijn Sm d.gen vrieno mr Couvé qie hem oij de ver rechter mir fUnCHeS a'S P0lit,e ^'n/e, San lZr^ t0evv,,d,n« vriend- stnap tor znde hadden gestaan Iedere dag. door hem in het gerechts?*- bouw doorgebracht, bracht hij een bezoek naar waarnemingen, verricht in den morgen van 28 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 756,6 m.M. te Sarna. Laagste barometerstand 731,8 m.M. te Malinnead. Verwachting, geldig tot den avond van 1 Maart: Meest matige tijdelijk wellicht krachtige zuidelijke tot zuidwestelijke wind; betrokken tot zwaar bewolkt met tijdelijk opklaringen; regenbuien; weinig verandering in tempera tuur. Weeroverzichf. De depressie in het westen is stationnair geworden en heeft zich verder ovei het vas- teland uitgebreid. Hierbij zijn de drukver schillen minder groot geworden en de krach tige winden afgenomen. De gebieden van hoogen druk in de Poolzee en bij de Azoren handhaven zich. In het oosten liggen nog de minima van het aftrekkend depressie-stelsel In Zweden bleef de druk hoog en de vorst zeer streng. Het gebied van lichte vorst op het vasteland verplaatste zich naar het ooe- ten, terwijl de vorst in oost-Duitschland ilaatselijk iets toenam. In het westen werd et warmer. Op IJsland verdween de vorst langs de zuidkust. In Ierland, Engeland en west-Frankrijk viel zwgre regen. Voorshands is weinig verandering in den heerschenden weerstoestand te verwachten. aan deze medewerkers, om met hen het noo- dige te bespreken en van gedachten te wisselen. De jubilaris dankte ten slotte speciaal nog de voogdijraad, spychiaters, ambtenaren en diverse takken van dienst, majoor der rijks veldwacht en zijn brigade, die zoo uitnemend de orde op de zittingen handhaafde en ein delijk niet in het minst de vele dames, die hem de eer brachten op dezen schoonen hul- digingsdag aanwezig te zijn Met de ver zekering, dat hij ieder der aanwezigen in dit dankwoord samen vatte, eindigde de jubilaris zijn rede. TEGEN EEN HEK GEREDEN. Om een aanrijding met een groentewagen te voorkomen, reed de heer van D uit Alk maar met zijn luxe-auto tegen het ijzeren hek van de woning van den heer A Boon te Broek op Langendijk, waardoor het hek werd ontzet. De heer D. heeft aangifte van een en ander gedaan daar volgens hem, hij in het uitzicht be'emmerd werd door een aankomenden melkwagen. KLEINE AANRIJDINO. Gistermiddag wilde de bestuurder van het orgel van Bram de Wilde op den Nieuwlandersingel een stilstaande groente- kar passeeren. Toen het orgel naast de groentekar reed, werd de bestuurder van 't orgel aangereden door de stadsautobus, die ook op dat moment passeerde. Door de po litie wordt naar de oorzaak van de aanrij ding een onderzoek ingesteld. BOND VOOR STAATSPENSION- NEERING, AFD. ALKMAAR. Ieder jaar noodt het bestuur van boven genoemde afdeeling de leden tot een sa menkomst, waar ook niet-leden hartelijk welkom zijn. De B. v. S. geelt een grooten avond op Woensdag 6 Maart, des avonds 8 uur in de Harmonie, waar Daan Pool en Tommy Bouman het gezelschap zullen laten genieten van hun zeer uitgebreid repertoire. Zooals gewoonlijk hebben de leden grooten voorrang bij het koopen van kaarten. Het is de bedoeling dat de Bond, wiens devies is: „Ik ga op voor hen, wier levenszon onder gaat", den leden e.a. een genoeglijken, vroolijken avond geeft, waarin hij zeker op deze wijze slagen zal ZAAK VERPLAATST. De bekende antiekhandel van de Rover in de Boterstraat 14 heeft in een tijdsverloop van 8 jaar een zoodanige bekendheid ver worven, dat thans de zaak belangrijk moest worden uitgebreid Daarom was verhuizing noodzakelijk. Het pand op no. 14 in de Boter straat leende zich beter voor de verdere ex- ploitatie en aldus geschiedde. De nieuwe winkel ziet er heel netjes uit, het oud-zilver en de diamanten zijn met smaak ten toon gesteld en aan alles is te zien, dat hier met kennis van zaken is ge handeld. Het zal den nieuwen winkel niet aan belangstelling ontbreken. AANBESTEDINO. Aanbesteed is door den directeur-generaal der Zuiderzeewerken het aanleggen van een gewalste verharding op een gedeelte van den Slootweg in Wieringermeerpolder, lang pl m. 4 KM,, benevens het uitvoeren van bijko mende werken. De N.V P. C. Zanen te Haarlem was de laagste inschrijfster met 27 800. „DAT ZOU JE WEL WILLEN". Zooals reeds door ons medegedeeld, geeft de N.V. Nationale Revue op morgen Vrijdag 1 Maart een enkele opvoering in de Harmo nie van de revue „Dat zou je wil willen met Lon Bandy. Het gezelschap speelt tot en met hedenavond (Donderdag) eiken middag en avond in het Rembrandt Theater te Utrecht. Het bezoek aan die voorstellingen geeft een record te zien dat zelfs in betere tijden niet te slaan is. Elke voorstelling, zoo wel 's middags als 's avonds, was besproken Donderdag 28 Februari. Vrijdag 1 Maart. Zaterdag 2 Maart. Zondag 3 Maart. Een prijsvraag uitgeschreven. Het zal 10 Juli a.s. vijftig jaar geleden zijn, dat de vereeniging „Bouwkunst en Vriendschap" door 17 Rotterdamsche archi tecten werd opgericht. Vanaf de oprichting tot op heden, heeft de vereeniging bijna jaar lijks geheel belangeloos studieprijsvra gen uitgeschreven. Groote financieele offers heeft zij zich telkenjare hiervoor getroost, terwijl tallooze vooraanstaande architecten en andere medewerkers geheel con amore hun tijd aan de beoordeeling en anderszins hebben gegeven. Vorige koers 1931 1934 1934 1934 A 1930 31'/4 35» G STAATSLEENINGEN. 4 NederL 4 4 Ned.-Indië 4 5H Duitschland Idem met kettingvetklaring. BANK-1NSTELL1NGEN. Amsterd. Bank 1071/$ Handel Mpij Cert. v. 1000 28i/g Koloniale Bank 371/» Ned. tnd Handelsbank 68 Rotterd. Bank 100 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie 34 v. Berkels Patent 45 Calvé Delft Cert. 62 Nedert Ford e*. 40 afst. 247'/4 Philips Gloeil. Gem. Bezit221% Unilever i S5H/« INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting 2Gl/lfj Anaconda51S/16 Bethleh. Steel 167$ Cities Service Steel comm. 197/i6 U. S. Leatber 37/ig CULTUUR MAATSCH. H. V. A169% Java Cultuur 92 Ned. Ind. Suiker Unie 837/g Vorstenlanden 18'/16 Dito actions 12.00 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon, Ned Stoomboot 5% Scheepvaart Unie 351/, TABAKKEN. /a Deli Batavia 141 Oude Deli ••...,.1,1 ->27, 149 43 171% 1137. 137% 95t/. 671/4 917. 31 pl.m. 1.30 101% 327, 36 287. 37 68 34 627, 247 221 7, 86)-'/a 5%-6 167s 20-7g 170 84 187, 148 42 1747. 138% 9 96 101/8 35% 35% 32% 85|-6) 16%- 20 170-7, 837,-4 18% 222 86 i 16% 20 138? 9) 34-Ve 222 16% 1 20 %6 18% 174 57, 174-7, 139-% 1397. 95'/, 96)% 96 V. 68 90 31 70 17, 35'/, 96%-7 66 !/.-7 34% Senembah AMER. SPOORWEGEN. At -liison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacilic §Noteering per 50. fExclaim. 'Exdividend. 136'/, 142 133 1 6 58 PROLONGATIE Vorige koer» I pCl. Heden 1 pCt WISSF' %'OERSEN AMSTERDAM New-Work Londen Berlijn Parij» Brussel (Belga) Bazel Kopenhagen Stockholm Oslo Madrid Italië 1 Vorige koers 1.477. 7 12/, 57 40 9.767. 34 56 47 92 31 85 36 85 35 85 20. V3 12.52 Koers op heden 2 r vc 147 7 137. 59.38 9-76'/. 34.57 47.91 323 0 37 00 3C.00 20/3 12.52 UITSLUITEND STOFFEN VOORJAAR 1935 4 /AAA&... Douw* Egbtrts Echt* Friewhe Heeren-Baai en Baai-Tabak Melange van rijpe tabakken.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2