Qemewte raden Rechtszaken HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL f 1995,24, dus een nadeelig saldo van 327,85. Bij de afdeeling t.b.c.-bestrijding een totaal aan ontvangsten van 2276,68, uitgaven 3069,37, aldus een nadeel ig slot van 792,69. Bij de 3 afdeeling samen hebben we dus een batig slot van 278,53. Bijzondere vermelding verdient hierbij, dat aan het badhuis 54,93 is uitgegeven, terwijl de ontvangsten slechts 10,93 be droegen. In verband hiermede werd besloten den prijs per bad voor volwassenen weer op 0.25 te brengen en het voor kinderen 0.1Ó te laten Op voorstel van het bestuur werd besloten het voordeel ig slot van 1934 te reserveeren voor een bouwfonds, om in de toekomst zoo mogelijk een eigen magazijn te bouwen. In verband met den toestand, waarin de materialen van de afdeeling vaak terugge bracht worden en de lange tijd, die vaak ver loopt voordat de materialen teruggebracht worden, werd besloten het volgende bekend te maken. De materialen worden alleen aan leden uitgeleend. De materialen moeten, als ze niet meer gebruikt worden, onmiddellijk in onge schonden en zindelijken toestand worden teruggebracht. Als de materialen 1 maand in gebruik zijn, wordt een nieuwe verklaring van geneesheer, verpleegster of verloskun dige geëischt. Deze bepaling zal niet gelden voor Tigtenten en ledikanten. Het uitleenen aan derden is verboden. Bij beschadiging moet een door het- bestuur te bepalen vergoe ding worden betaald. Als deze bepalingen niet worden opgevolgd, wordt tot royement overgegaan. Hierna rondvraag en sluiting. LANGEREIS De opgeheven school alhier zal publiek woren verkocht. HOOGKARSPEL De N.V. Zuivelfabriek heeft de uitbeta- lingsprijs van de melk over de eerste maand van 1935 bepaald op 5.59 per 100 K.g., of 5.76 per 100 liter, gemiddelde notee ring. URSEM De R.K. Tooneelvereen. E. M. M. te Ursem gaf Zondagavond voor de ouderen een tooneeluitvoering. Opgevoerd werd „De Lichte Last" een tooneelspel uit de arbei derswereld in vier bedrijven, geschreven door Kees Spierings. De burgemeester wenschte E. M. M. van harte geluk met dit eerste lustrum, waarin men de Ursemmers van zooveel mooie op voeringen heeft doen genieten. Het eerste ju bileum viel toevallig samen met het inge- bruik nemen van de door den heer J. Mulder gebouwde nieuwe tooneelzaal. Zooveel moed in dezen crisistijd, zoo'n prettige, intieme en warme zaal te bouwen, moet onze bewonde ring afdwingen. Tot slot deelde spr. nog mede, dat het bestuur van E. M. M. met het oog op den slechten tijd geen entree heeft ge heven doch men zal kunnen begrijpen dat de vereeniging nog al kosten heeft aan mate riaal enz. Daarom zullen tusschen de bedrij ven door een paar jonge dames een collecte houden en als ieder dan geeft wat hij missen kan, is het bestuur al dankbaar genoeg. Vervolgens sprak de pastoor een kort woord. Tot zijn groote verwondering waren de meeningen over hei op te voeren stuk zoo als dat een week geleden gespeeld was niet gunstig. Spr. zeide dat dit moet toegeschre ven worden aan het niet begrijpen van het stuk. Een tooneelstuk moet de werkelijkheid van het leven uitbeelden en den aanwezigen voorspelde hij een prettigen en genotvoller» avond. LANGENDIJK De afd. Langendijk van het Wit-Gele Kruis hield de alg. jaarvergadering in hotel De Burg te Noordscharwoude. De belang stelling van de zijde der leden was niet groot. De heer Wilmink, voorzitter der afd., open de de vergadering met een woord van wel kom en merkte op, dat van de kraamverzor- ging niet zoo'n druk gebruik was gemaakt als net vorig jaar en zooals men zich had voorgesteld. E)e gewijzigde economische toe standen zullen hiervan wel de oorzaak zijn. In het belang van moeder en kind hoopte spr., dat er straks meer gebruik van zal kun nen worden gemaakt. Medegedeeld werd verder, dat de gemeen te Oudkarspel voor het eerst een subsidie aan het Wit-Oele Kruis heeft gegeven, wat het bestuur verheugde. Den gemeenteraad van Oudkarspel werd dank gebracht. De secretaris deelde in zijn jaarverslag mede, dat 17 maal een gediplomeerd baker beschikbaar is gesteld. Voor de wijkverple ging zijn 3183 bezoeken afgelegd bij 82 pa tiënten. Voor de t.b.c.-bestrijding zijn 30 pa tiënten bezocht. Voor zuigelingenzorg zijn 352 bezoeken afgelegd bij 115 baby's. De rekening van de kraamverzorging sloot in totaal op 633.76. die van de wijkverple ging op totaal 1760.17. Kas en boeken waren in orde en werden aldus vastgesteld. De aftredende bestuursleden, mevr. Bruin- Heilig en de heer Ide Zijp, werden herko zen. De voorzitter en de secretaris zullen de fe deratievergadering bijwonen. De geestelijke adviseur der vereeniging heeft tenslotte nog even het woord gevoerd, baarbij hij 't werk van zuster Thecla en van het bestuur huldigde. UITGEEST Zondag j.1. werd in het Gezellenhuis te Uitgeest een stemming gehouden door de r.k kiesvereeniging over de groslijst in verband met de a.s. Statenverkiezingen. De uitslag niervan luidt als volgt: politiek advies 62, J. Valkering Tzn. 120, E. S. Clijnk 7, H. Klaver 14, J. Kamphuis 0, D. J. Woldendorp 0, E. Beerepoot 5, S. J. A. Keesom 4, T. A. v. d. Laan 0, J. J. de Vries 9 en P. C. de Wildt 18 stemmen. Ongeldige stemmen 2, blanco 1, totaal uitgebrachte stemmen 242. Het is al reeds een zeer oud gebruik het „Bekomen". In enkele plaatsen en sommige streken wordt dit nog een weinig in stand gehouden, doch allengs raakt het meer en meer op den achtergrond. Zondagavond was /-f] 1'Jdstip, waarop het pleegt te geschieden lUebmari). Doen waar dit op Zondag viel werd het uitgesteld tot Maandagavond, maar tengevolge van het slechte weer en in het bij zonder van den harden wind, kon het geen doorgang hebben, zoodat de jeugd besloot Dinsdagavond de brand er in te zetten. En zoo gebeurde het dan dat al de zakken met houtkrullen, takkenbosschen enz., door de leugd op een erf aan het Westergeest bij el kaar gebracht, werden verbrand tot groot ge noegen van de eromheen springende jongens. WIERINGERWAARD Onze plaatsgenoote, mej. Nel van Eeten, heeft Dinsdag te 's-Gravenhage het diploma behaald als coupeuse. SCHAGEN Dezer dagen werd in de zaal van mevr. Zwaag de operette Grietje Golfzang opge voerd, tekst van Nico Splinter en muziek van Arco. De componist is er in geslaagd melo dieën te schrijven die door de kinderen graag gezongen worden. Trouwens de heele ope rette ligt de kinderen nu eenmaal, ze kunnen naar hartelust spelen en zingen en behoeven niet zooals in de meeste kinderoperette's om hun kleertjes en kroontjes te denken, want het geheel blijft eenvoudig en juist dat komt de uitvoering ten goede. Het was dan ook 'n groot succes dat de heer Snel hier bereikt heeft. Aan het applaus kwam haast geen einde. De heer Snel werd gehuldigd en mocht van de kinderen een mand bloemen in ont vangst nemen. Mevrouw EriksBuys uit Alkmaar zong verschillende liederen, waar van de Hollandsche zeer in den smaak vie len. Ook haar werden bloemen aangeboden. Gemengd koor „Vocaal" uit Alkmaar ver leende haar medewerking, terwijl de heer Barten voor de pianobegeleiding zorgde. EGMOND BINNEN Zondag werd in het Patronaatsgebouw de bloemententoonstelling gehouden. De in zending en de rangschikking overtrof aller verwachting. De schoolkinderen hadden meer dan 150 mooi bloeiende hyacinthen en tulpen ge bracht, die een geneelen zijkant van het ge bouw vulden. Verder waren er schitterende inzendingen van de heeren Weyers, Schuit, Baltus, van Zaal en van Duin. De jury bestaande uit de heeren J. Valke ring, J. de Waard en F. Valkering, kende den eereprijs toe aan den stand van C. Weyers, den eersten prijs aan J. van Zaal en eveneens een eereprijs aan C. Baltus, tweeden prijs aan N. Schuit, derden prijs aan P. van Duin. Voor de kinderen waren 24 prijzen uitge loofd, terwijl ieder kind een troostprijsje ont ving. 's Middags om 1 uur werd de tentoonstel ling door den burgemeester in tegenwoordig heid van tal van genoodigden met hunne da mes, geopend, waarbij er een gelukwensch voor dit welslagen werd gebracht aan de or ganisaties, waarvan de heer Weyers de ziel was geweest. De tentoonstelling trok den geheelen dag tal van bezoekers Deze eerste poging op dit gebied hier kan als zeer goed geslaaga beschouwd worden, zoodat zij een schoone belofte inhoudt voor het volgend jaar. Bij de door de r.k. kiesvereeniging ge houden steming over de groslijst voor de Prov. Staten werden uitgebracht: politiek advies 10, J. Valkering 170, E. Clijnk 2, H. Klaver 8, J. de Vries 2 en P. C. de Wildt 7 stemmen. STOMPETOREN In het berichtje aangaande het vervolg onderwijs is een fout geslopen. Het onderwijs heeft dit jaar zijn volledig beslag gehad, men is eenige weken vroeger begonnen, en kon daardoor eerder eindigen. Van bezuini ging was geen sprake. DIRKSHORN In strijd met de beslissing van Ged. Sta ten van Noordholland is in hooger beroep bepaald, dat de sinds twee jaren bestaande busdienst DirkshornLangendijk van de „Habo", moet worden gestaakt. Zulks is een ernstig bezwaar voor ver schillende inwoners van de gemeenten Ha renkarspel, St. Maarten, Schagen en Lan gendijk, aangezien tusschen deze gemeenten vele familie- en handelsrelaties bestaan en bovengenoemde busdient de eenige verbin ding uitmaakt. Verondersteld wordt, dat de schade, welke de oudere busdienst Dirkshorn-Warmenhui- zen-Alkmaar van de fa. Spaans van den Ha- bo-diepst ondervindt, bij deze uitspraak den doorslag heeft gegeven. Zeer gewenscht ware, dat in deze een be- ere middenweg kon worden gevonden. NOORDSCHARWOUDE De afdeeling NoordscharwoudeOud karspel van bovengenoemden bond verga derde Maandagavond in „Concordia". De voorzitter, burgemeester Wijnveldt opende met een hartelijk welkom. Het leden tal is in Noordscharwoude tot 110 leden ge stegen. Spr. memoreerde, dat de gehouden feestavond uitstekend geslaagd is. Mede door de tijdsomstandigheden is het ledental nu niet minder dan 300. Ook in andere organi saties wint de idee „premievrij staatspen sioen" veld, o.a. in den Nederl. Tuinaers- bond en R.K. dem. partij. Spr. kwam tot de conclusie, dat iemand, die in zijn werk vergrijsd is, recht heeft op staatspensioen. Het jaarverslag deelde o.a. mede, dat er gehouden zijn 6 bestuurs- en 1 ledenvergade ring en 1 feestavond. Het ledental is weer op peil gekomen dank zij de activiteit van het bestuurslid S. de Beurs e.a., die niet minder dan 80 nieuwe leden aangebracht hebben De federatievergaderingen zijn alle bezocht De afgetreden bestuursleden Jb. Mosk en L. de Wit werden tot eereleden benoemd. Het verslag van den penningmeester, den heer S. de Beurs, luidde als volgt: ontvang sten 293.52 en als uitgaven 276, alzoo een batig saldo van 17.52. Namens de kascommissie werd door den heer C. Hemke verklaard, dat alles in de beste orde werd bevonden. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de aftredende leden Jn. Bruin en K. van Dijk herkozen. Als afgevaardigden naar de federatie wer den gekozen de heeren A. Heymans en J. Bruin, plaatsvervanger K. v. Dijk. Door den heer K. van Dijk werd verslag uitgebracht van de algemeene vergadering Op deze vergadering werd o.m. bepleit het houden van demonstraties, dit als middel van een krachtiger propaganda. Verder werd teleurstelling uitgesproken over de houding van minister Oud, die vroe ger een der ijverigste propagandisten voor den bond was. Op deze vergadering werd ook nog ge wezen op de mogelijkheid om de ouderen te pensionneeren en de daardoor openvallende plaatsen te doen innemen door werkloozen. Bij de gehouden rondvraag werd door den heer J. Keizer meerdere publiteit bepleit van de vergaderingen der federatie en hierbij ook de provinciale pers uit te noodigen. Besloten werd dit nader te bespreken. Na een opwekking om ieder voor zich in de naaste omgeving propaganda te maken, volgde sluiting. T ZAND Tot kapelaan bü de r.-k. kerk alhier is benoemd de heer C. A. van Steen uit Haarlem. SCHAGERBRUG De heer P. Bruijn Wz. alhier, heeft aan het vliegkamp ,De Kooij" nabij Den Helder met goed gevolg examen gedaan voor vlieg tuigbouwer. WINKEL Maandagavond vergaderde de vereeni ging voor ziekenhuisverpleging, ten huize van den heer D. A. de Bruijn, alhier. Tegen woordig waren slechts 17 leden. Door den secretaris, den heer J. Leijen Gz., werd verslag uitgebracht over 1934, waaraan wij bet volgende ontkenen. Het ledental bedroeg op 1 Januari 1935 1358 tegen 1374 op 1 Januari 1934, van deze 1358 zijn 1289 betalende leden en 69 niet-betalende (kinderen). Die leden vormen 451 gezinnen. De slechte economische toestand heeft zich nog niet doen gelden en men hoopt dat dit ook nog niet komen zal. De contributie bedrceg 0.35 per lid en per kwartaal. Over de werkzaamheden van den bode, den hr. K. Bakker, die thans 8 maal per jaar rondgaat om de contributie te innen, is men zeer tevreden. Het gemiddeld aantal verpleegdagen be droeg 19, het vorige jaar 18. Op 31 December 1934 waren er geen le den in verpleging. Aan vervoer-kosten werd betaald 238.44 het vorige jaar 217.80. Het bestuur onderving geen verandering, wel ontstónd er een vacature, door het ver trek van den heer J. Koster. Er werden 3 bestuurs- en 2 ledenvergade ringen gehouden. In 1934 zag men zich genoodzaakt de contributie te verhoogen met ingang van 1 Januari 1935, ten einde aan alle verplich tingen te kunnen voldoen. Een woord van dank werd gebracht aan Zr. van Dyijvenbode en haar staf, die tij dens de floraliatentoonstelling een collecte, ten bate der vereeniging, heeft gehouden. In 1934 werden verpleegd 44 patiënten, (33 in 1933), aan verpleegdagen 849 (551 in 1933), verpleegkosten 2463 1584 in 1933). De ontv. hebben bedragen 2180.53, de uitgaven hebben bedragen 2985.98, meer uitgegeven 805.45. 1 Januari 1935 was er na aftrek van de meerdere uitgaven een bezit van 163.9414, waartegen over stond een schuld van 300, zoodat het tekort over 1934 bedroeg 136.0514. Bij monde van den heer P. Bart ver klaarde de rekening-commissie alles te heb ben onderzocht en in orde bevonden en voorstelde de rekening goed te keuren en den penningmeester te decnargeeren. Overeenkomstig dit voorstel werd beslo ten, den penningmeester dank te brengen voor zijn gehouden beheer en de commissie voor haar onderzoek. Het benoemen van een lid der rekening commissie werd overgelaten aan den voor zitter. Ingekomen stukken. Een afwijzende beschikking van den raad op een verzoek om steun uit de gemeentekas. Een mededeeling van den heer C. Lam pers dat hij bedankt als bestuurslid. Een mededeeling van het streekverbond dat er een circulaire zal worden rondgezon den, waarin wordt gewezen op het contract met de firma Met te Alkmaar voor zieken- vervoer. Dit is echter vrijblijvend. De algemeene vergadering van de fede- ratie Nederland op 27 April a.s. te Utrecht, zal om financieele redenen niet worden bij gewoond. Een verslag van de vergadering van het streekverbond, bijgewoond door den hr. Leij en en door hem uitgebracht, werd dankbaar aanvaard. Als afgevaardigde voor 1935 werd weder benoemd de heer J. Leijen Gz. Bestuursverkiezing. Vacature J. Koster, benoemd N. Bakker te Lutjewinkel. Vacature C. Lampers, benoemd P. Blom van de Strook te Winkel. Vervolgens werd overgegaan tot vaststel ling van het reglement dat in overeenstem ming is gebracht met het ontwerp van de federatie Nederland. Van dit reglement zal elk lid een exem plaar ontvangen. Rondvraag. De heer C. Bakker vroeg hoe het kan dat er gesproken wordt van verpleeggeld van 3, 2 en 1 gulden per dag. Opgemerkt werd dat kinderen 2 en 1 betalen, naarmate de leeftijd is. De heer R. Dekker vroeg hoeveel leden er bedankt hebben als gevolg der contributie- verhooging. Medegedeeld werd voor zoover bekend, acht. De heer A. Smak zeide het op prijs te stellen dat de contributie in 8 keer wordt op gehaald en vroeg wat de meerdere bode- kosten bedragen. Medegedeeld werd, dat een regeling is getroffen 6 cent per kaart, per kwartaal. De vtrhooging bedraagt 18. Daarna sluiting. BROEK OP LANGENDIJK De onlangs opgerichte bazar-commissie ten doel hebbende het aanbieden van vaandels voor de gemengde zangvereeni- ging en het mannenkoor, benevens eenige in strumenten voor het muziekcorps heeft in verband met de slachte tijdsomstandigheden besloten, de bazar uit te stellen tot een nader te bepalen datum. KOEDIJK Dinsdagavond werd door de vereeni ging „Helpt elkander" de jaarvergadering gehouden in het lokaal van den heer J. Nieuwland, onder leiding van den heer A. J. Schipper. De voorzitter wees op het werk dat in het afgeloopen jaar is verricht. Het is een zwaar jaar geweest doch de leden hebben hun plicht gedaan. Spr. vroeg een oogenblik stilte ter nagedachtenis van het overleden lid, den heer G. Klomp, wien de voorzitter dank zegde. Uit het jaarverslag zij vermeld, dat er 444 dagen door de leden gratis arbeid is verricht, waarvan 9 leden genoten hebben Er zijn een jaarvergadering en twee bestuursver gaderingen gehouden. Het ledental is 36 Gehoopt wordt dat er jongere leden toetre den. Elk lid had een dag per maand ge werkt en nu was het een zwaar jaar. De se cretaris ontving dank. De rekening van den pienningmeester gaf als ontvangst 25.59, uitgaaf 5.75, saldo 19.84 aan. De rekening werd goedgekeurd. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat de aftredende leden de heeren A. J. Schipper en W. Butter werden herkozen. Deze namen de benoeming aan. Onder gezellig samenzijn werd elk lid in de gelegenheid gesteld 4 sigaren te ontvan gen. Voor dit jaar werd een contributie van 0.25 geheven. Bij de rondvraag stelde de heer Akerboom voor, om de bestuursleden controleurs elk 25 sigaren te geven voor hun moeite. De heeren Butter en Jongsma zullen voor hun vele werk een vrijgestelden dag ontvangen. HEEMSKERK De raad kwam Zaterdagmorgen 10 30 uur bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester. Ingekomen stukken. Van den heer A. Welboren Pz., hooisteker. dat hij tegen 1 Mei als zoodanig wenscht te bedanken. Voor kennisgeving aangenomen. Tot opvolger werd benoemd de heer G Welboren Wz. Een aanvraag van de hier gevestigde glascultuur om subsidie werd in handen van B. en W. gesteld. „Eerste hulp bij Ongevallen" verzocht den raad zich te voorzien van een zuurstofappa- raat- j Om de kosten, waarmede 60 gemoeid gaan, adviseerden B. en W. dit adres voor kennisgeving te doen aannemen. Op advies van weth. Duivenvoorde ging het adres voor prae-advies naar B. en W. Het punt regelende de eischen van be noembaarheid en bezoldiging van gemeente veldwachters deed den heer Nic. Henneman adviseeren dezen functionnaris met 22 dienstjaren wat salarieering en verdere emo lumenten betrof gelijk te stellen met de rijks veldwachters. Uit de gegevens van den voorzitter bleek, dat de tegenwoordige titularis een aanvangs salaris had van 1300 tot een maximum van 1700, waarvan 10 afgaat als huis huur, terwijl voor elke aanteekening voor het politiediploma 25 per jaar wordt toege kend, benevens 100 voor schoeisel en klee ding. Goedgevonden. Inzake wijziging der verordening op de heffing van opcenten op de Gemeentefonds en Vermogensbelasting stelden B. en W. den raad voor eerstgenoemde belasting van 100 op 75 en laatstgenoemde van 50 op 40 terug te brengen. Dit werd goedgevonden. Aan de orde was een voorstel tot het aan gaan eener gemeenschappelijke regeling met de gemeenten Velsen, Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin betreffende het ontwerpen en vaststellen van een streekplan. Dit voorstel werd in een vergadering van 29 Dec na ellenlange betoogen van de hee ren J. C. D. de Wilde, P. Klaasse en Nic Henneman verworpen. Ook dezen keer verzetten zich deze leden tegen dit streekplan. De voorzitter zeide, dat wanneer de raad zich niet vrijwillig bij dit streekplan aansluit, wij van hoogerhand gedwongen worden dn te doen. Weth. v. Duivenvoorde ontpopte zich thans als een voorstander van het plan. Ten slotte bracht de voorzitter andermaal dit onderwerp in stemming met het resultaat, dat het thans met 7—3 stemmen werd aan genomen. Tegen stemden de heeren P. Klaasse, J. J. C. D. de Wilde en Nic. Henneman. Na rondvraag volgde sluiting. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 26 Februari. DE NACHTELIJKE TAMME LANG- OOREN-JAGER. De 21-jarige zich noemende koopman, alias los-arbeider, Nicolaas Jan P. te Beemster, thans „logé" op staatskosten, had heden reke ning en verantwoording af te leggen wegens het feit, dat hij in den nacht van 20 op 21 Dec. j.1. te Beemster had weggenomen, drie tamme konijnen van den barbier Piet Laan, 5 langooren, eigendom van Jan, en nog één exemplaar toebehoorende aan Dirk Marees Het succes van dezen nachtelijken strooptocht stimuleerde Nicolaas Jan Piet den volgenden nacht nog eens op de tamme konijnenjacht uit te trekken. Hij maakte toen een konijn buit, opgefokt door den heer J. Kennedy. Deze konijnen maakte hij te gelde omtfet hij de huishuur niet kon voldoen. Hij is wel niet getrouwd, doch had ruzie gehad met de oude lui en was toen afzonderlijk gaan wo nen. De onontbeerlijke heer Wiggers had een reclasseeringsrapport gemaakt en adviseerde het jongmensch onder te brengen in een landkolonie. De verdachte toonde zich welwillend be reid tot dezen stap over te gaan. Voorts beloofde hij in 't vervolg bij even- tueele geschillen met zijn zenuwachtigen va der de minste te zijn. Het requisitoir van den officier was niet onwelwillend en besloten werd met een eisch tot voorw. veroordeeling voor den tijd van 6 maanden met 3 proefjaren en bijzondere voorwaarden. Verdediger mr. G. A. de Lange sloot zich gaarne hierbij aan, aantoonende de deugden en gebreken van zijn cliënt. WAT DOOR TIJDIG RICHTING AANGEVEN VOORKOMEN WORDT! Op 13 September had te Middenmeer onder Medemblik door de grove onvoorzichtigheid en roekeloosheid van een wielrijder, Willem K. genaamd, een aanrijding plaats met den motorrijder J. v. d. Burg, op 't moment, dat laatstgenoemde dezen fietser links wilde pas- seeren en Willem K. zonder eenig teeken te geven plotseling den rijweg overstak om de tegenovergelegen Breedstraat in te rijden. Door deze onverhoedsche en gevaarlijke ma noeuvre kwam v. d Burg te vallen en be kwam een gescheurde kniepeesscheur met ge volg, dat hij 4 maanden in een ziekenhuis 141. Opeens begon Piet t© dansen van plezier. „Ik wist het wel", riep hij uit. „Wat?" informeerde Drein. „Dat er zout in de zee zit", antwoorde Piet en hij wees op een groot vat dat met den vloed mee dreef. Op het vat stond met groote letters: „Zout". 142. Toen de beide vrienden terug kwamen wachtte hen een onaangename verrassing. Het zeemonster had zich thans omgekeerd en in plaats van zijn staart lag nu de kop op het strand. Het rolde woest met zijn oogen en Piet fluisterde Drein toe dat het misschien maar beter was om te maken dat ze zoo spoedig mo gelijk weg kwamen. Bond voor Staatspertsionneer'uig. Tr Het jaarverslag.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7