gemengd"nieuws. ^Buitenland £iuhtuaact Jilmnietuttx MISDAAD OF MISPLAATSTE GRAP? Een paar mansbeenen gevonden. ONDER GOUD DOODGEHONGERD. bureaucratie boven alles. petain voor verlenging diensttijd. centrale van pornografische lectuur ontdekt. GROOTE DROOGTE .N SINGAPORE. Razend geworden olifanten doen veel schade. EEN NATUURLIJKE DOOD GESTORVEN. TER BESCHERMING VAN EEN VIJFLING. INDIANEN IN OPSTAND. Hevige gevechten met farmers. MISDADIGE NONCHALANCE. De Australische luchtvaart* organisatie. NOODLANDING VAN EEN DUITSCH SPORTVLIEGTUIG. HET VLIEGVELD. WALLACE BEERY SPEELT EEN ROMANTISCHE ROL IN VIVA VILLA! Wijziging Zendtijdenbesluit. Verzorging van uitzendingen op zoogenaamde „hoogtijdagen" wordt ook voor andere om- roepvereenigingen mogelijk en niet alleen meer voor de V.A.R.A. BRAND TE TILBURG. In een lederenwarenfabriek. INBRAAK TE HEERLEN. BRANDSTICHTSTER UIT HEIMWEE. AMELANDER POSTBOOT VAST GELOOPEN. Passagiers per roeiboot verder gebracht. INCIDENT BIJ FILMOPNAME. Fientje de la Mar gevallen. 30 OPZICHTERS ONTSLAGEN BIJ DE STAATSMIJNEN. Allen buitenlanders. In een trein op het Waterloostation te Londen heeft men een pak (zie ons nummer van gisteren) gevonden, dat twee mannen- beenen bevatte. Het lag onder de bank in een coimé. Dadelijk is Scotland Yard aan het werk getrokken om dit geval op te helderen. Tot dusver zonder succes. Er zijn verschillende omstandigheden, die deze vondst raadselachtig maken. De beenen wa ren bij de knie afgesneden, niet afgezaagd. Het afsnijden was geschied met slechts twee halen van een mes en volgens Sir Bemard, den politiedeskundige, zou een ervaren chi rurg het niet beter hebben kunnen doen. Voor zoover aan deze onderbeenen te zien was, was er geen reden geweest, om tot amputatie over te gaan. De teenen waren samengetrokken, maar zoolang men het lichaam niet gevonden heeft, kan men niet uitmaken, of hieruit geconcludeerd moet worden, dat de man, aan wien de beenen hebben toebehoord, een gewelddadigen dood gestorven is. Men meent te kunnen zeggen, dat de beenen ongeveer 20 uur voor de ont dekking waren afgesneden van een lijk, dat misschien reeds twee of drie dagen gelegen had. De beenen waren verpakt in een nummer van een krant van 21 September en het nummer van een andere krant van Januari Het pak was heel losjes vastgebonden, zoo dat ieder, die het oppakte moest ontdekken wat er inzat. Dit plaatst de politie voor een nieuw raadsel. Zij kan zich niet indenken, dat, als men met een geval van moord te doen heeft, iemand, die zoo'n behendigheid heeft getoond in 't afsnijden van de ledema ten, zich zoo aan ontdekking zou hebben blootgesteld, bij zijn poging, om er zich van te ontdoen. Zooals een van de rechercheurs zeide, de manier waarop het pakje is achter gelaten is als het ware een uitnoodiging om het te vinden. Aan den anderen kant verliezen de politie mannen niet uit het oog, dat de trein, waar in het pak gevonden is, eenige malen de rivier passeert, zoodat het mogelijk is, dat andere deelen van het lichaam uit het raam zijn geworpen, totdat het instappen van een anderen passagier het wegwerken van het laatste pak zou hebben belet. Een dergelijke theorie neeft men een paar jaar geleden op gesteld, toen men in ae buurt van Wimble- don de beenen van een vrouweniijk heeft gevonden, waarvan verder ook nooit een spoor ontdekt is. Als men met moord te doen heeft, staat men voor een aantal nieuwe feiten in de ge schiedenis van zulke misdrijven. In de eer ste plaats is dit de eerste maal, dat mans beenen op zoo'n manier ontdekt zijn. Ver volgens is het de eerste keer, dat oeer.en van een lijk bij de knie zijn afgesneden, inplaats van bii de heup en ten derde is het de eerste keer, dat voor het scheiden van de beenen van de romp een mes is gebruikt, inplaats van een zaag. Medische deskundigen erkennen, dat het heel goed moge'ijk is, al is het onwaar schijnlijk, dat deze ledematen afkomstig zijn van een of andere snijkamer, en ook in die richting stelt de politie een onderzoek in Dat voor de verpakking een krant is ge bruikt van een half jaar terug, zou in deze richting wijzen. Oude kranten vindt men eerder in een ziekenhuis of soortgelijke in stelling, dan in een gewoon gezin. Natuurlijk heeft de politie een nauwkeu rig onderzoek ingesteld langs de geheele lijn van den Zuiderspoorweg, welke bere den is door den trein, waarin de beenen zijn gevonden. Men hecht groote beteekenis aan het vinden van zwachtels en watten in een spoorwegcoupé op een zijspoor te Hounslow Maandachochtend in de vroegte. De poet ser, die zwachtels en watten had gevonden, had ez weggeworpen, doch men is er in ge slaagd ze weer op te sporen. De chef van het station Hounslow heeft meegedeeld, dat Maandag zijn aandacht was getroffen door drie mannen, die in de wachtkamer met elkaar zaten te praten en waarvan één vuurrood haar had. Toen de bewuste trein naar Waterloo binnenreed, begaf de roodharige zich in een coupé. De beide anderen bleven op het station achter. De chef had niet gezien of de vertrekkende man een pak bij zich had. Natuurlijk gaat de politie ook na, of er verband bestaat tusschen de ontdekking van deze mansbeenen en het vinden van de bee nen en de romp van een vrouweniijk in de bagagedepots te Brighton en Londen eeni ge maanden geleden. De trein van Houns low naar Waterloo stopt o.a. te Brentford en, naar men zich zal herinneren, was in een van de koffers, waarin de deelen van het vrouweniijk gevonden zijn, ook een stuk bruin papier gevonden van een grooter stuk afgescheurd, waarop nog de uitgang ford te lezen was. Men heeft van dien z g. koffer- moorl Nr. 1 een man verdacht, die te Dart ford in den trein was gestapt en vandaar met een boemeltrein naar Londen-Brdige was gegaan. Ook de man of de menschen, die de thans gevonden beenen in de spoor wegcoupé hebben achtergelaten, hebben ge bruik gemaakt van een boemeltrein, die aan ongeveer 20 stations stopte. Dat maakt na tuurlijk het onderzoek naar zijn of hun gangen des te moeilijker. Ook inzake koffer- misdrijf Nr. 1 gelooft men met meer dan één dader te doen te hebben. De politie vraagt zicht af, of men soms bang is geweest, dat van de medeplichtigen van dit misdrijf gaan spreken en men hem daarom van kant heeft gemaakt. Te Dortmund woonden twee zusters onder de meest troosteloozo omstandig heden. Sedert maanden hadden zij uiets andere gegeten, dan koude aardappelen en een stuk brood, dat behoeftige buren nog voor haar zich uit den mond hadden gespaard. Een der vrouwen is thans ten gevolge van ondervoeding overleden. Op het laatste oogenblik viel haar zuster over de stervende heen en ontrukte haar een om het lichaam eewotiden kous. Be ambten van armenzorg, die de vrouw juist naar het ziekenhuis wilden bren gen, ontrukten de zuster de kous en daar b.eken 72 gouden twintig markstukken in te zitten. De overlevende zuster be zat een dergelijk bedrag dat thans met de schat, die van de doode werd afge nomen, tegen papieren geld bij de Rijks bank is ingewisseld. In het Kindeke Jezus Hospitaal te Vvai schau verschenen twee jongelieden en verzochten dringend te worden toe gelaten, omdat zij nog één keer hun op sterven liggende moeder wilden zien De portier weigerde, omdat zij geen toe gangsbewijs voor ziekenbezoek hadden. Alle bidden en smeeken was tevergeefs. Teneinde raad sloegen de beide jongens den portier tegen den grond en wilden het ziekenhuis binnen dringen, toen tot hun ongeluk een politiebeambte ver scheen, die hen opbracht naar het bu reau. Daar had een inspecteur eenig be grip van den toestand en telefoneerde voor de jongelui naar de directie van het ziekenhuis. Zij kregen thans de ge vaagde toestemming, maar toen zij weer aan het ziekenhuis terug waren en werden binnen gelaten, was hun moeder ju;st enkele oogenblikken tevoren over leden. Voor hun onzachte behandeling van den portier stonden zij thans nog te recht ook en kregen elk 7 dagen arrest, echter voorwaardelijk. De bureaucrati sche portier, die hoeft belet, dat twee zoons hun stervende moeder nog levend konden zien, liep natuurlijk vrij uit. In de Revue des deux Mondes heeft maarschalk Pétain een artikel gepubli ceerd, waarin met nadruk gepleit wordt voor de verlenging van diensttijd. Dit •-tikel vindt in alle bladen, die reeds lang voor deze maatregel gepleit heb ben, bijval. De „Temps" noemt dezen eLch onvermijdelijk noodzakelijk Hij moet onmiddellijk worden ten uitvoer gelegd en is tegen geen enkel ander land gericht en mag ook geen onder werp van strijd tusschen de partijen vrrmen. Het blad verklaart, dat men vooral van de radicaal socialisten moet verwachten, dat zij hun verkiezir.gspo- litieke belangen zullen achter stei'en bij het algemeene welzijn. Men mag geen week langer dralen Het is de plicht der regeering door te tasten Ook het „Jour nal des Débats" komt tot dezelfde con- c'usie. Het blad waarschuwt er vooral voor de verlenging van diensttijd te maken tot een machtspolitieken strijd van binnenlandsche politiek. Te Aussig in Bohemen is de Letlander Atis Birkenstein gearresteerd, die tot 1933 te Ber lijn een centrale heeft geleid, welke porno grafisch afbeeldingen verspreidde. Uit het onderzoek van de politie bleek, dat Birkenstein, wiens eigenlijke naam Heinrich is, thans van Letland uit zijn centrale voort zette. De pornografische afbeeldingen en ge schriften werden oa. ook naar Nederland verkocht. Verder heeft hij zijn afnemers dikwijls oe- drogen, door hun inp'aats van die bestelde geschriften waardeloos krantenpapier te zen den. Singapore heeft op het oogenblik te lijden onder een langdurige periode van groote droogte, die de ergste is sedert menschen- heugenis. Een maand lang is er geen regen gevallen. Sedert het begin van deze periode is de hulp van de brandweer reeds voor 50 branden ingeroepen, en iederen avond gaan de men schen naar bed met de gedachte, dat hun huis thans wel eens het eerste zou kunnen zijn, om als slachtoffer van de hitte te vallen Buiten hebben de olifanten, dol geworden door het opdrogen van de drinkplaatsen, reeds veel schade aan de te velde staande gewassen toegebracht. Zij komen de dorpen binnen en verwoesten daar de hutten. Zelfs hebben zij gedeelten van een spoorlijn ver nield. De droogte heeft eveneens groote schade aan het fruit veroorzaakt, dat thans reeds meer dan een maand in ontwikkeling ten achter is. Een groot aantal aan de onderweie.d golieerde personen heeft gister te Chi- cago de begrafenis bijgewoond van Frankie Rio, in leven openbare vijand nummer vier en lid van de lijfwacht van Al Capone. Frankie is eennatuurlij ken dood gestorven. Men zal zich herinneren, dat nu ongeveer een jaar geleden, of, juister tien maanden geleden een boerin in Ontario het aanschijn heeft geschonken aan een vijfling. De vijf meisjes, die aanvankelijk zwak waTen, zijn in leven gebleven en nu zijn er ondernemen de schouwburgdirecteuren, die de gelukkige ouders, die hun kinderental met een beval ling hadden zien verdubbeld zij hadden nl. al vijf kinderen op hun tooneelen aan het publiek laten kijken en zoo een extraatje maken. Zij zouden natuurlijk nog veel meer verdienen, als zij de "ijfling zelf lieten kij ken. Nu de kinderen door de eerste kinder zwakten heen zijn. zou het langzamerhand mogelijk worden. De regeering wil daar ech ter een stokje voor steken en de minister van volksgezondheid van Ontario. heeft een wet aangekondigd ter bescherming van Yvonne, Annette, Marie, Cecile, and Emilie Dionne, dat is de naam van de vijfling. Deze wet is een gevolg van het feit, dat de vader van de kinderen, die een contract nopens de bescher ming van de kleintjes had gesloten met de regeering, dit contract veranderd wil heb ben, omdat hij meent, zooals hij het uit drukt, „dat een deel van de fondsen, die op gebracht zijn voor de vijfling, beschikbaar moet worden gesteld voor de vijf andere kin deren. Dit is tamelijk ondankbaar van den heer Dionne. Want tot dusver zijn alle uit gaven voor de vijfling betaald uit gelden, die door publieke giften zijn bijeengebracht en krijgen de ouders bovendien nog 75 dollar per maand. In 1936, wanneer het huidige contract afloopt, zal er 20.000 op de vijf meisjes vaststaan. De regeering, aldus heeft Hepburn, de premier verklaard, wil echter niet dulden, dat de kinderen zoo lang zij nog onvolgroeid zijn worden tentoongesteld ten nadeele van haar gezondheid. Meer dan 3000 Indianen zijn gisteren in opstand gekomen, ontvoerden de gezinnen van farmers en ranchers en verschansten zich in het gebergte, nadat hevige gevechten waren geleverd, waarbij 4 boerenknechts zijn gedood en een politieman en verscheide ne Indianen zijn gewond. De opstand heeft zijn centrm in de provincie Chimborazo en houd verband met de weigering der farmers tot inwilliging van de eischen der Indianen, die grootendeels bij de farmers in dienst zijn voor landarbeid en loonsverhooging en kor- teren werktijd hadden geëischt. De regeering van Equador is van mee ning, dat de opstand is geïnspireerd door blanke communistisch gezinde elementen. Nabij Tsjikau in China zijn in de afgeloo- pen vier dagen wederom hevige gevechten ge leverd tusschen Chineesche communisten en de regeeringstroepen, die nog steeds trachten centraal China van communistische troepen te zuiveren. Naar verluidt zouden de com munisten bij deze gevechten meer dan 1000 man hebben verloren. o Gisteren heeft het Parijsche gerecht het oordeel geveld in het proces inzake de val- sche Mille's. De kleinzoon van den beroem den schilder Millet en zijn medeplichtige Ca- zot, werden beiden veroordeeld tot 6 maan den gevangenisstraf met 500 frs. boete. De gescheiden vrouw van Cazot werd wegens medeplichtigheid veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. Den gedupeerden werd een schadevergoeding van 120.000 frs. toege kend. o Gisteravond is op den weg tusschen Juan les Puns en Noce de motor van een autobus onklaar geraakt. Toen de chauffeur de motor kap oplichtte om naar de oorzaak van het euvel te zoeken, geraakte door onbekende oorzaak het benzine-reservoir in brand en stond de bus in vlammen. Terwijl de chauf feur zich in veiligheid wist te stellen, tracht ten de conducteur de passagiers en hun ba gage te redden. Hierbij werd hij en een vrouw en een kind door de vlammen verrast. Alle drie zijn levend verbrand. o Het voortgezette onderzoek naar de loterij van den beruchten New-Yorkschen gangster en smokkelaar Dutth Schulz heeft aan het licht gebracht, dat de winsten van het ver boden hazard-bedrijf nog grooter waren dan men aanvankelijk had aangenomen. In het ?ar 1934 verspeelde de bevolking van New- ork een half millioen waarvan Dutth Schulz en zijn helpers, ongeveer 350 kleine bankiers, 10Ó millioen aan zuivere winst op streken De wekelijksche ontvangsten belie pen soms 10 millioen De politie onderzoekt thans hoe het mogelijk was, dat Schulz dit reusachtig bedrijf kon leiden, terwijl hij overal door de politie werd gezocht. Noodweer en hagelstormen hebben op Ha waï groote overstroomingen veroorzaakt. De suikerplantages hebben reusachtige schade geleden. Bruggen en electrische leidingen werden vernield. Vier menschen zijn ge dood. Wij lezen in de Java Bode: Men zal zich herinneren, dat medio Janua ri het vliegtuig Athena, van de Qantas Air ways nabij Point Stuart eene noodlanding moest maken, waarop een hulpvliegtuig uit Port Darwin derwaarts werd gezonden. Toen dit weer wilde opstijgen, sloeg het om wegens den moerassigen grond. De Athena vloog toen door en bereikte Darwin met de mail, 12 uur later dan volgens de tabel het geval behoorde te zijn. Veel andere bijzonderheden zijn omtrent dit ongeval niet bekend geworden, doch de Sydney Morning Herald onthult in een hoofdartikel op 18 Januari enkele ontstellen de feiten over de organisatie te Port Darwin, welke het blad schandalig noemt. Volgens den vlieger van de Athena is het geheele geval te wijten aan een defect in de communicatie-middelen. Darwin ontving uit Koepang niet het radiobericht omtrent den oversteek van de Athena. Darwin kon uit de lucht niet verkend worden, omdat het licht baken niet aan was. „Indien ik had geweten dat het Danvin- lichtbaken niet aan was zoo v^rktaarde *Je vlieger, „zou ik nooit geprobeerd hebben dp Timor-zee over te steken". t Toen de Athena over het Darwingebied vloog in een storm en radioberichten uit zond. dat zij verdwaald was, kon Darwin het toestel geen aanwijzingen geven omdat het draadlooze richtingstoestel na den wedstrijo is verwijderd Deze nalatigheden nu noemt het meerge noemde blad een schande. Blijkbaar was het lichtbaken niet aan, omdat geen bericht van Koepang was ontvangen. Als verklaring kan het blad dit nog accepteeren, omdat het een voorbeeld zou zijn van „de gemoedelijke non chalance, waarmede in Australië vele dingen op luchtvaartgebied worden gedaan Maar als excuus is het niet te aanvaarden, wijl Darwin thans feitelijk een internationale luchthaven is geworden. „Wordt geen rekening gehouden met de mogelijkheid dat, afgezien van het niet aan gekondigde mailvliegtuig, een ander vlieg tuig, van overzee of uit het binnenland, wel licht blij zou zijn met het identificatiebaken van de eenige luchthaven in het noordelijk kustgebied? En waarom is de draadlooze richtingzoe ker verwijderd? Dit is een essentieel onder deel van de uitrusting eener internationale luchthaven". Het blad vraagt dan, hoe het staat met de overige luchthavens in Australië en haalt het oordeel aan van Lord Sempill, die onlangs in Indië vertoefde en bekend is met de lucht vaartorganisaties in tal van landen, en bo vendien op de meest practische wijze na melijk zelf vliegend diverse landingsplaat sen in het Gemeenebest heeft bezocht. „Hij legde speciaal nadruk op de typeeren- de afwezigheid van eenigerlei grondorgani- satie. De vliegkaarten bevond hij ten eenen- male onvoldoende en de uitrustingen voor nachtvluchten ontbraken geheel. Nachtverlichting van luchthavens, lichtba kens en draadlooze stations zijn een eerste vereischte. Lord Sempill was verbaasd te moeten constateeren dat het Mascot-aedrome te Sydney zulk een uitrusting niet heeft en zooals hij te Melbourne onlangs verklaarde, was hij ontsteld over het feit, dat het Essen- donvliegveld omgeven is door hoogspan ningskabels, telegraaflijnen, onverlichte ra- diomasten en met een reservoir in het midden van het landingsterrein". Het blad besluit tenslotte met de volgende opmerking: „Wij in Australië zijn zoo ver verwijderd van centra, waar luchttransport een essen- tieele dagelijksche dienst is geworden, dat wij nog niét hebben geleerd wat efficiency bij regeling en leiding van zulk een dienst beteekent". Tot zoover het Australische blad. Op het stuk van organisatie kan men nog heel wat Ieeren van de K.L.M.. zooals ook bij de Londen—Melbourne-race duidelijk bleek. Gistermiddag heeft een Duitsch sport vlieger met zijn vliegtuig een noodlanding gedaan te Nieuw-Scheemda. De vlieger was gistermiddag op het vliegveld van Celle ge start, met het voornemen naar Bremen te vliegen, waarbij hij den loop van de Weser wilde volgen. Doordat hij uit den koers ge raakte volgde de vlieger evenwel in plaats van de Weser de Eems. Toen hij aan de monding kwam raakte hij de kluts kwijt en bleef boven de omgeving ronddolen zonder zich te kunnen oriënteeren. Benzinegebrek noopte hem tot landen. Hij bevond zich toen boven een stuk grond van den landbouwer D. Jf. Mellema te Nieuw-Scheemda. De landing gelukte uitstekend. Onmiddellijk stelde de bestuurder zich in verbinding met het vliegveld te Emden en gisteravond werd de benoodigde benzine ge bracht. Vanochtend zou het vliegtuig ver trekken. „Het Vliegveld" van deze week bevat onder meer een belangwekkend overzicht over het werk der catapult-postvliegtuigen van de Duitsche trans-atlantische mailsche pen „Bremen" en „Europa". Er blijkt uit, dat per catapultvlucht in 1934 gemiddeld 55 K.G. werd vervoerd. „Wat ik op den Hof weg hoorde" is een interessant onderhoud met een der K.L.M.-leiders over de Indië lijn-politiek. Ir. van Steenderen beschrijft 't Albessard-effect, terwijl M. J. L. Rosman een aardig verhaal geeft van een bezoek aan de Antwerp Aviation Club. In het Victoria Theater draait vanaf mor genavond de film Vivi Villa. Kunt U zich Wallage Beery voorstellen, tokkelend op een gitaar bij het licht van een zilveren tropische maan, terwijl hij een senti menteel liefde-liedje zingt? Of dat hij zoo een Don Juan is, dat alle vrouwen op slag verliefd op hem worden? Zoo een rol speelt hij voor de eerste maal in zijn leven in Viva Villa!, Metro Goldwyn Mayer's grandioos verhaal van het storm achtige en robuuste liefdeleven van Pancho Villa, den Mexicaanschen generaal. Want Viva Villa!, in weerwil van zijn oorlogsachtigen titel en van het feit, dat het de geschiedenis is van een groot revolution- nair leider, bestaat heelemaal niet uit veld slagen en dooden. Wallage Beery, de star, verklaarde dit wonder als volgt: „Net als de meeste menschen, geloofden wij, dat Villa een man was van ijzer, een generaal met een hart van staal zonder veel gevoel". „Toen wij echter vorderden in onze na speuringen, waren we verwonderd om te ont dekken dat Villa ook zijn zwakke zijden had Hij was, om 't ronduit te zeggen, erg gezien bij de dames. En zooals de meeste groote krijgslieden was hij ook een groot „lover". „Wij vonden authentieke aanteekeningen van zijn huwelijken, want het schijnt, dat hij het huwelijk erg amusant vond Wij hadden zelfs een interview met twee van zijn wedu wen, die nog in Mexico wonen en die ons authentieke verhalen van zijn romantische veroveringen vertelden". „Wij hebben daarom in de film Viva Villa! de verhalen van Villa's ervaringen in de lief de geweven. Zij verschaffen een interessant kijkje op het privéleven van een groot man. want Villa was ontegenzeggelijk een van de grootste figuren in het voor-oorlogsch tijd perk". „Katherine DeMille en Fay Wray zijn het voorwerp van Wallace Beery's liefde in de film. Er zijn ook andere, een, in het bij zonder, voor wie hij op een guitaar tokkelt en een liefdesliedje zingt, wanneer een troep soldaten 's nachts met den trein voorbijtrekt, die den volgenden dag slag zullen leveren". Verdere medespelenden zijn Leo Carrillo, Stuart Erwin, Joseph Schildkraut, George E. Stone, Henry B. Walthall, en anderen. Jack Conway is regisseur. De minister van binnenlandsche zaken heeft een wijziging gebracht in het zend tijdenbesluit van 15 Mei 1930, waardoor punt 6 van dat besluit, handelende over de uitzendingen op zoogenaamde Hoog tijdagen voor de arbeidersbeweging is vervallen. In plaats daarvan is aan punt 9 (oud punt 10) dat betrekking heeft op de on derlinge ruiling van zendtijd, een zin snede toegevoegd waardoor de minister de bevoegdheid heeft, een ruiling van zendtijd te bevelen indien een omroep- vcreeniging op redelijke gronden een ruiling wenscht en de omroep-organisa- tie die daartoe medewerking moet ver- leenen deze zonder voldoende motivee ring weigert. Door de nieuwe regeling is bereikt, dat de verzorging van uitzendingen op zoogenaamde Hoogtijdagen voor alle Omroepvereenigingen mogelijk wordt. Tot dusver kon feitelijk alleen de V.A.R.A. aan het zendtijdenbesluit recht ontleenen op toewijzing van zendtijd op HoogMjdagen. Gisteravond zes uur is brand uitge broken in de lederwarenfabriek der N.V. Simon Heymans aan de Watertoren- 6.raat te Tilburg. Het personeel was nog druk aan den arbeid, toen in de cellu- loid-afdeeling een pers warm liep en de vlam sloeg in de voorraad licht brand baar materiaal. Het vuur ontwikkelde zich snel en toen de brandweer na en kele minuten ter plaatse was, 6loegen de vlammen uit het dak. Van drie zijden werd het gebouw met zes waterstralen aangetast. Door den rook werd de blussching aanvankelijk be'emmerd. Tien jongens en meisjes, die dicht bij den vuurhaard aan het werk waren, moesten door een dak venster vluchten, omdat de hoofdin gang door vuur en rook was afgesloten. De vlammen sloegen over naar de af- deeling huiden en lederwaren waar een ruime voorraad was opgeslagen die te loor ging. Er werd veel water in het ge bouw gespoten, zoodat wat door het vuur gespaard werd, toch waterschade opliep. Nadat het dak was ingestort, ging de blussching regelmatiger. Na drie uur was men het vuur meester. De schade, die zeer aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt Het be drijf, waarin dertig personen werkzaam waren, zal voorloopig worden stilgelegd. 300 ontvreemd. In den afgeloopen nacht is ingebroken bij den vleeschhouwer in de Burattestraat te Heerlen. De dieven hebben zich toegang verschaft door een ruit aan den achterkant van het huis in te drukken en den hond be dwelmd, daar het beest geheel suf was Het kasregister werd opengebroken en daaruit werd een bedrag van ongeveer 300 aan zil vergeld en papier ontvreemd. Aan de Nederlandsche grens, nabij Walbeek, is brand uitgebroken in een kleine boerderij, welke voor het groot ste gedeelte uitbrandde Hierbij werden t*.vte koeien en acht varkens een prooi der viammen. Een onderzoek wees uit, dat een 15-jarig meisj den brand ge sticht heeft. Zij gaf als motief op, dat zij he n.wee had Door den lagen waterstand is Je Ame lander postboot, die gistermiddag van Nes naar Holwerd aan de Friesche kust was vertrokken, op de Wadden vastge- loopen. Daar het niet mogelijk bleek de boot te bevrijden, werden y-assagiers en post per roeiboot naar HolwerJ ge bracht De passagiers en de post, die voor An eland bestemd waren, zijn te Holwerd gebleven. Gisteren beleefde Fientje de la Mar, in twee beteekenissen de filmster uit de film „Op Stap", een hoogst onaangenaam oogenblikje, toen bij de buitenopnamen op Schiphol een vliegtuig te vroeg wegreed Fientje kwam toen in onzachte aanraking met den staart en maakte een buiteling, die gelukkig nog goed is afgeloopen. Het ongeluk was te wijten aan een misver stand tusschen den piloot en de opname-lei ding. Aan een dertigtal ondergrondsche mijnop- zichters te Heerlen is ontslag gegeven. Het betreft hier uitsluitend buitenlanders, die in verband met de reorganisatie overcompleet zijn Hun salaris loopt nog eenige maanden door

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9