Amstecdamsche Jieuts „5,/' SBacqeclii&e Stand £aatste Betichten Jilntniexms fuchtvaact ALKMAAR. ALKMAARSCHE KEGELBOND. (Ongecorrigeerd Kerkgebouw te Leerbroek afgebrand. pl.m. 1.45 8» P/a uitgekeerd. De rekening 1934 sloot op een eindcijfer van f 1141.64, met een nadeelig saldo van 42.84 Over de fokveetentoonstelling 1935 wer den verschillende mededeelingen gedaan Het doel is, hieraan een handelsbeurs te verbinden voor veeteelt, tuinbouw en midden stand. Definitieve plannen zullen door de commissie nog nader worden bekend ge maakt. Na de rondvraag hield de heer Daan Kaan van Wieringerwaard een inleiding over vee-arbitrage en noemde dit een boeren- belang van de allereerste soort. Spr. wees er op, dat deze in het district Schagen een doorslaand succes is geworden, zoodat deze onderafdeeling met 6Ö0 leden reeds grooter is dan de landelijke vereeniging. Er is thans ook een district Purmerend in voorbereiding. Uitvoerig schetste de heer Kaan de voor- deelen, aan vee-arbitrage verbonden en merkte o m. op, dat scheidpartijtjes op de markt hierdoor worden voorkomen. Een aantal leden traden voorloopig toe tot het district Schagen, terwijl zal worden geïnformeerd, hoe ver de plannen in het district Purmerend gevorderd zijn. Ook zal op de volgende vergadering het punt vee- arbitrage op de agenda worden geplaatst. Hierop volgde sluiting. GEBOREN: Alida Maria, d. van Petrus Zuurbier en Alida Vlaming. Adelheid Eleonora, d van Franz Michel en Adelheid Wessendorf. Margaretha en Dirkje, ds. van Hendrikus Boersen en Jacoba Poot. Johanna Pieier nella, d- van Johan Horst en Aleida Ebels. Pieter, z. van Pieter Velthuis en Johanna Ris. Geertruida Susanna, d. van Hendrikus Linders en Susanna de Groot. Frederikus, z van Jakob ten Wolde en Hilligje Haveman Lammigje Aukje, d. van Johannes Jansen en Aukje Bergsma. Albertma Dirkje, d. van Johannes Bakkum en Anna van Leeuwen Marie Gretha, d. van Diik Baas en Aaltje de Wit. - OVERLEDEN; Betje de Vries, wed. van Maarten Mantel, 70 jaar. Carla Maria Baan 2 maanden. Sijvert Schaper, 62 iaar Adrianus Groot, 20 jaar. Jan Hinke 75 jaar. Aaltje van der Made, wed. van Johannes Henning, 76 jaar BROEK OP LANGENDIJK - (Jan.) Geboren Jacob, z. van Jb. de Boer en T. Akkerhof. Arie z. van T. v. d. Plas en D. Dekker. Cornelis, z. van C. Kruk en P. Strijbis. Anna Cornelia. d. van M. Wiering en A. Smit. Getrouwd: J. Arends en H. Beers. W. Biersterker en A. Glas.. Overleden: J. Bak, 73 jaar, echtg van N. Jansen. A. Kok. 63 jaar, echtg van M. den Hartigh. BROEK OP LANGENDI JK (Febr.) Geboren: Hillie Tine, d. van P. C. Goodijk en M. Riedel. Jan Christoffel, z. van K. Otto en R. den Does Hendrika Giltje, d. van T. Ootjers en H. Rouwen. Nicolaas, z. van Ei Smit en E. Leijen. WARMENHUIZEN (Febr lari). Geboren: Wilhelmus Johannes, z. van Joh. Berkhout en Corn. Ooijevaar Catharine Candida, d. van Joh. Tes- selaar en Maria Dekker. Eitje Geer truida, d. van P. Leegwater cn Jann. Bakker. Hubertine Geertruida Alida. d. van M N. Quant en Anna Bringen- berg. - Theodorus Nicolaas, z. van Corn. Moech en A. S. Woestenberg. Ondertrouwd: P. van der Fluit te O. Niedorp en G. Gieling. Getrouwd: P. van der Fluit en G Gieling. Overleden: Cornelia Habbé wed van Johan Kemper, 87 jaren. Maria Helena Schouten, 62 jaar, overleden te (S Hertogenbosch. K e go 1 e n. Uitslagen kampioenswedstrijden cn liefdadigheidswedstrijden. <£&mpioenwedstrija. Uitslagen van Zondag: Kegelclub Koekoek 1285, Op de 1 it 1210, Centraal 1227, O. K. A. 1198, Onze Club 1117, Omsmijters 1132, O. K A. 2 1158. Dame«s: Ke Ki Ka 1075 en 998 Kampioen werd Koekoek met 1285 hout in afd. A. Hoogste korpswerper A. Köllmann 276 hout, negenprijs L Boom met 13 X 9. Afd. B.: Koekoek 1237 hout Hoogste korpswerper M. Jimmink 265, negenprijs J- C. Oly 14 X 9. Dames: Vredelust, Schagen, 1160. Hoogste korpswerpster mevr. Hartog 241 tr.), negenprijs mevr. Met—Swager 8 X9. 1 Vrije baan senioren: 1. C. H. de Lange 4544, 2 X; 2 T. Bonsema 45—44, 2 X, 43 2 X3. A. Köllman 45—44; 4. L Boom 4443 2 X5. Mr. G A. de Groot 43 2 X 41 4 X6. G. J. Genefaas 43 2 X 41 2 X 7- Joh. Diepen 40 3 X8. Jn. Met 40; 9. J Metz 37; 10. C. Witte 37. Junioren: Jac. van Spanje 45—44. Dr. Groenhart 4541, A. Hekket 44—43, C. Rol 44—43, M. de Haas 4442, Dr. D. Mol 44-41, D. Kaayk 43 2 X, P. Modder 43— 41, W. J. Burdorff 42—40 2 X, Hoek- meijer Jr. 42—36. Dames: mevr. Kokkes 42, mevr. Tuin man 4139, mevr. MetSmorenberg 4138, mevr. Kappelle 4136, mevr. v. d. Heuvel 40 2 X, mej. Rol 40—38, mevr. Obdam 40—37, mevr. Boom 38 2 X, mevr. Diepen 37, mevr. MetSwager 3635 2 X. Fantasiebaan enkele kaart: D M. Postma 5 X, J. Langendijk 4 X, L Prins 3 X, mevr. Boom 2 X, Hoekmeijer Jr. 2 X, Klerk 2 X Lieshout 2 X, Hout 2 X, de Wit 2 X, Timmer 2 X. Fantasie baan koppel: hr. Postma en hr. Philips en van Put ten 4 Xhr. v, d. Heuvel en mevr. Nor- demann 4 X; hr. Modder en v. d. Schil den 2 X. HONGAARSCHE REGEERING TREEDT AF. De Hongaarsche regeering heeft hedenmorgen na een korte bespre king besloten af te treden. Minister president Gömbös is tegen 11 uur door den rijksregent Horthy in audiëntie ontvangen. Gömbös kabinets-fonnateor. De rijksregent Horty heeft het ontslag van het Hongaarsche kabinet aanvaard en den aftredenden minister-president Gömbös met de vorming van een nieuw kabinet belast Gömbös is onmiddellijk met de besprekin gen daartoe begonnen. De regeering is voornemens in den loop van dezen dag bijeen te komen, teneinde de noodzakelijkste maatregelen te nemen. Alge meen verwacht men, dat de nieuwe regee ring nog in den loop van den dag zal wor den gevormd. Een der oudste kerken van Nederland. Hedennacht is door tot nog toe onbekende oorzaak het uit om streeks 1025 dateerende kerkge bouw van Leerbroek (Z.H.) door brand verwoest. Slechts de muren van de kerk staan nog overeind. De Ned. herv. kerk in dit dorp is op één na de oudste kerk van Nederland. Alleen een ge deelte van de muren staat nog overeind. Van den kerktoren is de spits met het uurwerk naar beneden gekomen, terwijl het dak voor het grootste gedeelte is vernield. Het inwen dige is schoon uitgebrand. Een melkrijder, die om half twee door het dorp reed, ontdekte een vuurgloed achter de ramen van ae kerk Hij heeft onmiddellijk de dorpsbewoners ge waarschuwd en deze slaagden er nog juist bijtijds in de handbrandspuit, welke in het onderdeel van de toren is opgeborgen, te red den. Hiermee begon men zoo goed en zoo kwaad als het ging het vuur te bestrijden. Dé brandweer van Leerdam heeft met 4 stialen de vuurzee aangetast. Aan blusschen viel in het geheel niet te denken. De vlam men hadden in het getouw vrij spel. Met groote moeite is men er nog in geslaagd de boeken en archieven uit de consistorie-kame: in veiligheid te brengen. De zeer fraaie kan sel alsmede de kerk- en wetsborden gingen verloren De naast de kerk staande boerderij van den landbouwer Verrips, welke met riet was bedekt, kon worden behouden. Oorzaak niet met zekerheid bekend. De schade wordt door verzekering gedekt. De toren was voor 40.000, het kerkgebouw voor 60.000 verzekerd Zij volgde in leeftijd op het kerkje van het nabijgelegen Hoor naar. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Het is mogelijk, dat deze is veroorzaakt door kortsluiting, doch het is niet uitgesloten, dat het vuur is ont staan door vonken, welke uit de kerkstoven zijn gevallen. Ock is het mogelijk, dat een ouderwetsche kachel, we'ke in de consistorie- kamer stond, het vuur heeft veroorzaakt. MAN OF ARAN- Een buitengewoon filmwerk. De Volksuniversiteit voor Alkmaar en Omstreken heeft voor den zooveelsten maal Êoede filmkunst naar Alkmaar gebracht, fonderdag j.1. heeft een geheel gevulde Harmonie zaal volop genoten van Rotert J. Flaherty's „Man of Aran", een machtig en uniek stuk fiim, waarmede hij op de Biën nale van Venetië den gouden beker van Mussoiini won voor de beste film der wereld- pioouctie. Flaherty, de geniale maker, is geen regis seur in de Hoilywood«che beteelenis die welkt met etn stat van medewerkers, over voldoende kapitaal beschikt en meer machtige middelen. Hij is evenals b v. de Tsjech Machaty (Extase en nu weer Nocturno) een eenling in de filmwereld, die verre, halt- bewoonde landen oereist en aaar wonder schoone films maakt. Onafhankelijk als hij wenscht te zijn, kiest hij zelf het onderwerp, vlecht een scenario in elicaar, staat zelf aan het filmtoestel en draagt tenslotte persoon lijk zorg voor de ontwikkeling van de film. Flaherty is een man zoncer school, die heel toevallig tijdens een Canadeesche expeditie aan het filmen sloeg. Hij was de minnaar der natuur, wat zijn vele reizen verklaart Weinig moest hij hebben van oe Hollywood- bombast, en het leven tusschen de wanden van de studio benauwde hem bij voorbaat Hij interesseerde zich veel meer voor het leven van de bevolking in een onherberg zaam land en voor dat volk zelf, vooral ook voor de groote natuurkrachten. Hij bracht een vol jaar bij de Eskimo's door, bestudeer de hun gewoonten en maakte een film, die eilacie door brand verloren raakte In 1922 kwam echter toch de Eskimo-film „Nan ook of the North" tot stand, die hem dadelijk op het eerste plan bracht, ja zijn invloed werd zelfs duidelijk merkbaar. Daarna kwamen nog o.a. „Moana" en de prachtige film „Tabu", een exotische Zuidzeefilm die hij tezamen met wijlen Murnau draaide. Toen een zeeman hem verhaalde van "et moeilijke bijna oaTe leven der bewoners van de Aran-eilanden, een groepje eilanden bij de Westkust van Ierland, werd Flahertv nieuwsgierig. De Gaumont-British Picture Corporalion was geneigd de zaak te finan cieren en vergezeld van slechts vijf krachien waaronder zijn vrouw en broer, toog hij naar Aran. Maanden bestudeerde hij de eilanden voordat Pij één opname maakte. Daarna wrochtte hij een film van een ira mense schoonheid, als wij nooit zagen. Een film zonder het gebruikelijke happy-end, zonder geschminkte acteurs en met als eenig decorum de zee. Het thema der film is uitsluitend: het harde bestaan der eiland-bewoners, weerge- feven door. in hoofdzaak drie personen: ïger King, zijn vrouw Maggie en hun zoontje Michaeleen Het wonder van zijn film is de zee, in haar onmetelijke grootheid, haar overweldigende kracht en haar zeld zame pracht. In allé grauuaties wordt hier de zee in beelden bezongen. Wij zien het eenvouuige visschersbootje, met in den bodept een gat waarin een doek zit, uitvaren; wij zien Milchaeleen, hoog op een rots gezeten, visschen en wij maken de spannende strijd tegen een haai mee, die na een gevecht van twee dagen, waarbij alles op het spel gezet wordt, eindelijk overmees terd wordt. Als het bootje weer uitgevaren is ter haaien-vangst, die zich in scholen langs de kust bevinden, betrekt de lucht. Het te voren nog spiegelgladde oppervlak der zee wordt rumoerig. De golven met witte schuimkoppen beuken als razenden tegen de rotsen, strand is er bijna niet Maggie en haar kind wachtten in een ontzettende spanning.' De zee is ziedend. Hoog vliegt het schuim boven de rotsen. Een terugkeer van het ranke visschersbootje lijkt niet mogelijk. Heeft de zee het kleine vaar tuig verpletterd? Er ontsnapt ons werkelijk een zucht, als wij eindelijk na een huizen- hooge golf het scheepje zien opdoemen, de bemanning vechtende op leven en dood zullen zij behouden- aankomen? Schel krij- schen de stemmen van Maggie en Michaa- leen door den storm. De zwarte figuurtjes roeien als waanzinnigen. Het lukt, zij red den het veege lijf, maar het bootje weet niet te ontkomen en wordt hopeloos te pletter ge beukt op de kale rotsen. De climax, die in 't spel zit, vindt in dezen storm haar hoogte punt. Vijf maanden heeft Flaherty hierop gewacht. Zijn brillante fotografie, zijn bui tengewone wolkenheelden, het is alles van een schoonheid als men zich' nauwelijks kan denken. Flaherty is een groot kunstenaar. Men krijgt nog te zien hoe de bewoners haaien-olie winnen, hoe Maggie met man den vol zeewier komt aandragen en Tigcr King vruchtbare aarde zoekt tusschen de rotsspleten, want vruchtbare aarde en zee wier vormen tezamen de eenige bouwgrond op de Aran-eilanden. Men maakt dan grond met de handen om het eenige voedsel de be woners, aardappels, te kunnen bouwen. Het rustige spel van de vertolkers met hun markante koppen dcet weldadig aan. Zij gaan kalm hun-gang. Er is van tooneel- spel geen spoor te bekennen. Zij leven hun gewone leven. Een intrigue is er niet. Er is enkel de strijd van de menschen te- gend de oerkrachten der natuur. „Man of Aran" is filmkunst in de zuiver ste beteekenis van het woord, met buitenge wone, unieke natuur-beelden, met storm-op- namen ooals ze nog niet gemaakt zijn. De Volksuniversjfftit heeft wederom velen aan zich verplicht en ,het zou een woord van lof verdienen, warneer zij deze film binnen niet al te langen %a'wederom, voor een re prise, naar Alkmaar, baalde. „DE MOORD IN DE FOLLIES". Een showfilra met detectiv- spanning in de Harmonie. Wonder-wel is men er in deze film in ge slaagd tot de oogenschijnlijk vreemde combi natie van show-film met detectiv-allures te komen. 1" Aan de eene zijde zien we een serie prachtige show-nummers en ziet zelfs Duke Ellington nog kans een rhapsodie van Liszt te „bederven" (de hot-music fans houden ons dit ten goede); aan de andere zijde daarentegen maken we kennis met het revue en tooneel-leven „achter" de coulissen met zijn haat, nijver en jalousie de métier. Dit laatste is de directe aanleiding tot de detec- tiv-sfeer, die er werkelijk tot het laatste mo ment blijft hangen. Wanneer we zoo gewend zijn dat deteciiv's den bandiet of moordenaar ontmaskeren en de ontmaskerde zijn laatste adem op 't scha vot uitblaast, dan verzekeren we dat U hier een teleurstelling bereid zal worden. Inte gendeel blaast hier een détectiv(el) de laat ste adem uit, terwijl een andere hopeloos faalt, hetgeen voor 't meerendeel 't gevolg is van het feit dat zijn zwak voor knappe vrouwen vaak méér zijn aandacht in beslag neemt, dan de „zaak" die hij te behandelen heeft; en tenslotte is het de misdadiger (en wat voor één!) die zichzelf ontmaskert. En wanneer U zoo halverwege reeds zeker bent den schuldigen te kunnen aanwijzen -- tegen wien dan ook schijnbaar alle feiten samen spannen dan kunnen we wel van te vo ren verzekeren dat u „ernaast" is, want aan het einde zal blijken, dat juist diégene die men nooit verdacht zou hebben, de dader is. Natuurlijk heeft men U een paar feilen onthouden, zonder welke de schijn bijna zeker heid wordt, maar de ontknooping zal toch alleszins aannemelijk blijken! Carl Brisson is de revue-zanger, die door de aankondiging van zijn huwelijk met een zangeresje de hartstochten ontketent. Victor Mc. Laglan is de falende detectiv- vrouwen-gtk. Jack Oakie is de waarnemende theater directeur. -iie zich met ongelooflijke handig heid uit de meest benarde situaties weet te redden, terwijl tevens zijn rol wel de best- gespeelde van alle is. Het voorprogramma is ditmaal zeer goed geslaagd. Na een buitengewoon actueel jour naal volgden een paar heel aardige teeken filmpjes, resp. „Popeye the Sailor" en „Rhythm in the bow". terwijl vereer een voorfilmpje „Mevrouw is de stad uit" zeer in de sinaak viel. HONDONG UIT DE WEST TERUOGEKEERD. „Vliegen is rustiger dan varen". Het was bijna vijf uur, toen de „Costa Rica" van de K N S.M. na een zware thuisreis aan de Suri- namekade gemeerd lag. Het schip bracht ons onder zijn pasagiers den eersten bestuurder van „de Snip", J. Hondong, na zijn roemrijke vlucht naar West-Indië in patria terug. Zijn thuiskomst herinnerde slechts vaag, aan die, welke wij van andere vliegers, die den reeds gevestigden naam van de Neder- landsche luchtvaart hebben verhoogd, ken den. Geen groote volksmenigte was aanwezig om den vlieger enthousiast in het vaderland welkom te heeten. Nauwelijks eenige hon derden stonden den West-Indië-vaarder, die een zoo bewogen reis heeft gehad, af te wachten en dat waren nog voor een belang rijk deel vrienden en familieleden van repa- trieerenden. Ditmaal ontbrak aan de ontvangst van den koenen vliegd ieder zweem van plechtig heid. Officieele redevoeringen werden nier gehouden, doch de hartelijkheid en de be wondering waren er daarom niet minder groot om. Lang voor het schip aan de kade lag, wat nog geruimen tijd in beslag nam, hadden de wachtenden Hondong, in zijn K L. M.- uniform, op het promenadedek gezien Toen. ten slotte de verbinding tot stand was gebracht, verzamelde het gezelschap zich in de rooksalon, waar Hondong, nadat de eerste begroetingen en handdrukken voorbij waren, tijd vond voor een rustig praatje over zijn tocht. Wat ik voor een reis heb gehad? Je kunt beter vliegen dan varen. Het was bar. Wij hebben aan bakboord een golfje over gekregen, zoodat twee heeren en twee dames door het water werden meegesleurd en buiten tegen de reeling werden gesmakt Stoelen en tafels sloegen over boord, het was een verwoesting :n in de lucht komt een dergelijke waterpartij tenminste niet voor En de heenreis? Prachtig! In één woord. We vlogen op een 800 M. hoogte, met een windje van 30 K.M in den rug. Het weer was vrij goed, beter dan toen we van Schiphol vertrokken, Al leen de radio! Dat was jammer; er was kortsluiting in de antennekoker ontstaan, zoodat we geen verbinding hadden. Het tra ject over den Oceaan hebben we afgelegd in 15 uur en 35 minuten; alles liep even vlot en zoo nu en dan konden we zelfs om beurten een tukje doen. De gegevens over de „Hoog tewinden" klopten nauwkeurig en vooral van de gegevens van „de Stuyvesant" en de K 18 hebben we veel plezier gehad. Bijzon der veel is er eigenlijk verder niet te vertel len. Ons gegist bestek klopte op 20 K.M wat een prestatie is, die ons door menig zee man niet zou worden verbeterd. En de mooiste ervaring op Uw reis?_ Hondong lacht even en laat er onmiddel- lijk op volgen „Onze aankomst in Parama ribo". In de zanderij vonden we een prachtig vliegveld. Ze waren er erg enthousiast en de inboorlingen waren van neinde en ver ge komen. We hebben in de West nog heel wat afgevlogen. Passagiersvluchten en tochten van Cura^ao naar Aruba. Het is er prachtig vliegweer mooier dan in de Oost. Nooit veel warmer dan 85 graden en altijd een zelfde passaatwindje. De lijn Cura^aoAruba gaat prachtig.. Twee maal per week heen en weer en steeds volgeboekte machines. Han delskringen en ofiemenschen interesseeren zich bijzonder voor de vliegerij en er bestaan al plannen voor de oprichting van een aero- club. En de uitbreiding van den dienst? Piloot Verhoeven vertrekt op 8 Maart naar de West vertelt de heer Plesman dan. Hij is al bezig zich in te werken. Welk type machine we als aanvulling naar de West zullen zenden is nog niet bekend; de oplossing van dit vraagstuk hangt samen met het nieuwe materiaal, dat de K.L.M. weldra hoopt te betrekken. Zoodra we in West-Indië meer vliegtuigen hebben, gaan we in aansluiting op de diensten van de Pan American Airways het trajectvliegen Baranquilla— Maracarbo—Cqrajao—La Guerra—Trinidad—Barbados. Dat is een afstand van ruim 2000 K.M. Barbados is in de route opgenomen, omdat de K.N.S.M. deze haven aandoet. Vodr de mail beteekent dat een aanzienlijke versnelling. Hondong vertelt dan nog hoeveel bewon dering hij en zijn mannen voor de Fokker machine neeft: er. is nog nooit een machine over den Oceaan gegaan, die zoo goed was uitgerust als „de Snip". Aan het verblijf van den heer Pathst op Porto-Praya hebben we veel te danken ge had. Langzamerhand wordt het tijd om op te breken^ Hondong heeft al een keer of wat een blik naar zijn vrouw geworpen en ge seind: „Ik kon direct, maar de journalisten zijn zoo lastig".) De duisternis is al gevallen als de vlieger en zijn gezelschap de „Costa Rica" verwisse len voor een taxi DE NIEUWF EPIDEMIE. Weer iemand uit een vliegtuig gesprongen. Een 23-jarig jongmensch, J. G Grant, uit den staat Toronto (Am.) nam giste ren passage voor een verkeersvliegtuig oo een der korte trajecten Toen het toe stel een hoogte van ongeveer 500 Meter bereikt had, overhandigde de jongeman den piloot een brief en sprong vervol gens ui het toestel. I i den brief stoi d, ds.t de ongelukkige zijn positie had ver loren en daarom een eind aan zijn leven maakte. van Maandag 4 Maart 1935. OPGAVE VAN NOOFDTJOLLA.NDSCH LANDBOUWCREDIET N. (Ontvangen per draadlooze telefoon). V. Vorige koers Koers van heden te: 1931 1934 1934 1934 A 1930 STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 4 4 Ned.-Indië 4 5X Duilschland Idem met kettingverklaring. BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank Rotterd Bank INDUSTR. OND. BINNENL Alg Kunstzijde Unie v Berkels Patent Calvé Delft Cert. Nederl Ford ex 40 afst. Philips Gloeil Gem Bezit Unilevcr INDUSTR. OND. BUITENL Am Smelting Anaconda Bethleb Steel Cities Service Steel comm U. S Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito ailionS MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. 148% Boeion 40 Rediang Lebong 174'/, PETROLEUM. Dordtsche Petr. 115 Kon Petr138% Perlak96% 102 102 lul'/is 101 Vw 318/16 35% 107% 29 35V8 68'/, 100% 331%, 46 61 243 220% 841/is 21% k 6", /l8 20%» 3%o 167% 90 83 18% 12.20 pl.m. 1.30 30% 34 101'/8 32%-3 pl.m. 2.00 29% pl.m. .215 29}% 33% 337, 337, Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust 10 4% 951/, 677, 897, 31 Serbadjadi57 Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. At hison Topeka Southern Railw. Cert, Union Pacilic §Noteering per 50. fExclaim. 'Exdividend. 1%8 34%9 139»/, 134% 139 25% 61/, 68% 243 219% 83% i 6J Vis 16% "ft» 19H/ie 167 148 40 1371/4-J 96 90 31 57 34 139 134J-% 219-7, 83-% 16} 19%» 2I9V4 83% 16% 167% 2191/4 83H 1371/4-1 93%. 4 94-% 1377» 3 947.-Ï bo PROLONGATIE Vorige koera 1 pCt. Heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL New-Work Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga)34 53 Vorige koers 1.46% 7.00»/® 59 38 9.75 Bazel Kopenhagen Stockholm Oslo Madrid Italii 47.85 31 30 36 25 35.30 20. 0 1L50 Koers op heden 2 uur 1.457/g 6 91% 59.38 9.74% 34.52 47,83 31.30 36.30 35.30 20.22 12,377,

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3