^Buitenland ^Binnenland ZT gr00te schrik constaS" Rechtszaken Het versche kadetje Kantongerecht te Alkmaar. opschrift voor de maximumsnelheid. Wordt daar nu de hand aan gehouden? De voorzitter antwoordde, dat de borden wel aan de eischen van de wet voldoen. De automobilisten enz. heeft men niet aan een touwtje. In ieder geval wordt er de aandacht aan besteed. De heer Kooi wilde de machines op het werk bij de kanalisatie vervangen door men- schen. Althans wilde hij meer mensehen te werkstellen bij het kanalenplan. Bijvoorbeeld door uitvoering in eigen beheer der pro vincie. De gemeente heeft hierin echter geen zeg genschap, antwoordde de voorzitter. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Kooi werd medegedeeld, dat de kanaalwerken in werkverschaffing worden uitgevoerd, behalve de kunstwerken. De heer Kwadijk meende te weten, dat in het contract staat, dat een zeker percentage arbeiders uit de gemeente moest worden genomen. Dit is 25 pet. voor de gemeenten Oud karspel, Heerhugowaard en Noordschar- woude, zeide de secretaris. Noordschar- woude mag daarvan 6 pet. leveren. Daarna sluiting. ZEVENTIEN DOODVONNISSEN TE SALZBURG. Vrijdag en Zaterdag vond voor de juryrechtbank te Salzburg in Oostenrijk het proces plaats tegen 20 beklaagden uit Pinzgau, die be schuldigd werden van overtreding van de springstoffenwet. Op grond van 6 van deze wet werden 17 beklaagden ter dood veroor deeld, terwijl één tot tien en één tot 1 jaar kerkerstraf veroordeeld werd en de laatste werd vrijgesproken. VREESELIJK DRAMA BIJ DE NEDERLANDSCHE GRENS. Te Gronau bij de Nederlandsche grens heeft zich gistermiddag een vreeselijk drama afgespeeld. De 65-jarige directeur der Gro- nauer Volksbank, Zetsching, is in zijn wo ning neergeschoten, evenals zijn vrouw en zijn zoon. De vader en de zoon waren op slag dood, terwijl de vrouw zwaar gewond werd. Men vermoedt, dat de misdaad ge pleegd is door een jongeman, die korten tijd na de schietpartij de hand aan zichzelf had geslagen. KETEL-ONTPLOFFING IN CHEMISCHE FABRIEK. Zestien Japanners gedood. Uit de provincie Jamagoetsji in Japan wordt officiéél gemeld, dat tengevolge van een ketelontploffing in een chemische fabriek 21 arbei ders bedolven werden. Zestien lijken zijn tot nog toe geborgen. De ove rigen zijn ernstig gewond naar het ziekenhuis overgebracht. SIMON NAAR BERLIJN. A.s. Donderdag. In overleg met de Duitsche regeering is thans vastgesteld, dat de Britsche minister van buitenlandsche zaken Sir John Simon Donderdag 7 Maart per vliegtuig zich naar Berlijn zal begeven. Vrijdag en Zaterdag zijn gereserveerd voor het houden van be sprekingen met rijkskanselier Hitier en an dere leden der Duitsche regeering. Op 10 Maart zal Simon naar Londen terugkeeren. Het is nog niet zeker, of Simon zal wor den vergezeld door Eden. Er wordt nog overwogen, of Simon daarna nog bezoeken zal brengen aan Moskou en eventueel aan Warschau en Praag. TERECHTSTELLING TE HALLE. Zaterdag heeft te Halle (Dtl.) de terecht stelling plaats gevonden van een zekeren Karl Pohlert, die ter dood veroordeeld was, omdat hij een vrouw, met welke hij samen leefde, had aangeraden, haar kind van vier weken te dooden. De vrouw, die eveneens ter dood was veroordeeld, is begenadigd. Haar straf is veranderd in levenslange tucht huisstraf. KONING VAN SIAM ABDICEERT. Officiëele mededeeling. Naar de regeering van Siam officieel mededeelt, heeft de koningin van Siam, Pra- jadhipok, definitief afstand van den troon gedaan. Pra jadhipok is in 1893 te Bangkok gebo ren, ln Februari 1926 besteeg hij den troon. Nadat verscheidene grondwetswijzigingen hadden plaats gehad, verklaarde hij zich in 1932 bereid, de constitutioneele monarchie te aanvaarden. De latere gebeurtenissen zijn echter toch aanleiding geweest, dat hij af stand van den troon deed. VEROORDEELD TOT ELECTRISCHE STOEL. Wegens „kidnapping" Frank Wiley en Martin Farell zijn te Doylestown (Dtl.) schuldig bevonden aan ontvoering van 'n moord op Williams Weiss een bekende sportfiguur uit Philidalephia. De jury sprak zich uit voor de doodstraf de electrische stoel. OVERSTROOMINGEN IN SPANJE. Het smelten van de sneeuw heeft groote overstroomingen in Spanje veroorzaakt. Al leen te Villafrancea wordt de door 't water aangerichte schade op 3 millioen peseta ge schat. Vele huizen zijn ingestort. Het spoor wegverkeer op het traject Cornua—Madrid is verbroken, aangezien het water de spoor dijk heeft vernield. Een sneltrein is op dit traject blijven steken. Bij Zamora zijn drie herders door het water van de buitenwereld afgesneden. Zij verkeeren in groot gevaar. Honderden ge zinnen zijn dakloos. VIIF DOODEN BIJ LAWINE ONGELUK. In het Matterhorn-gebied. Uit Aosta in Italië wordt gemeld, dat drie studenten uit Florence en twee dragers, die oip weg waren van Valtournanche naar Breuil, in het Cervine-dal door een reusach tige lawine zijn bedolven. Alle vijf slacht offers werden gedood. Drie andere studenten en twee meisjes-studenten konden zich tijdig in veiligheid brengen. Gidsen, soldaten en militie slaagden erin, de lijken van een der dragers te vinden. BIJZETTING VAN BISSCHOP BARES. De plechtige bijzetting van het stoffelijk overschot van wijlen bisschop Bares zal Donderdag a.s. plaats hebben in de kathe draal van St. Hedwig. De bisschop zal hier zijn laatste rustplaats vinden in de crypt, waar ook zijn voorgangers, dr. Schreiber en bisschop Deitmer rusten. Rijkskanselier Hitier heeft het kapittel zijn medeleven betuigd. DE „LINDENWIRTIN" BEGRAVEN. Onder groote belangstelling der bevol king van Godesberg is Zaterdag Aennchen Schumacher, de „Lindenwirtin am Rhein'', ter aarde besteld. Talrijke afgevaardigden van Studentenorganisaties waren tegenwoordig. STRENGE STRAFFEN TEGEN TABAKSSMOKKELAARS. Het Landgericht van Münster heeft vonnis gewezen tegen 34 personen, die sedert lang een grooten tabakssmokkelhandei over de Nederlandsche grens bedreven. De straffen varieerden tusschen twee maanden en 18 maanden gevangenisstraf; verder werden boeten tot een totaal van bijna 35 millioen RM opgelegd. OVERSTROOMINGEN IN ITALIË. In geheel Midden- en Noord-Italië komen tengevolge van den regenval en het smelten van de sneeuw overstroomingen voor. Voor al de Campagna en Larium zijn ernstig ge troffen. De Volturno, de Tiber en hun zij rivieren hebben groote oppervlakten land overstroomd. Gedeelten van den spoorweg van Napels naar Salerno en van Rome naar Tivoli staan onder water. Verschillende dorpen en tal van boerderijen staan twee meter onder water. Aan den mond van de Tiber bij Fiumicino is een dam van gewapend beton geheel ver nield. De puinhopen maken de riviermonding onbevaarbaar. SLEEPBOOT TE ODYNIA VERGAAN. Vijf opvarenden verdronken. Op de reede van Glynia (Polen) is in den hevigen storm de sleepboot „Zoebr" gezon ken. Twee andere sleepbooten, die in dé na bijheid waren, konden geen hulp verkenen door de hooge zee, die er stond. De vijf op varenden van de „Zoebr" zijn om het leven gekomen. HOOG WATER IN ZUID-FRANKRIJK. In Zuidwest- en Zuid-Frankrijk is door hoog water enorme schade aangericht. Voor al bij Bordeaux en Toulouse is de situatie ge vaarlijk geworden. Het krankzinnigenge sticht te Bordeaux staat gedeeltelijk onder water, RELLETJES TE WEENEN- De Weensche politie heeft verschillen Je malen ingeschreven tegen personen, die de monstratie op touw trachtten te zetten in verband met den terugkeer van het Saarge- bied naar Duitschland. Talrijke personen zijn gearresteerd. NU HET SAARGEBIED DUITSCH IS. Viering van de terugkeer. Gisteravond heeft de bevolking van het Saargebied de terugkeer tot het Duitsche rijk gevierd met een grootsche fakkel-optocht, die gevolgd werd door een schitterend vuur werk op de Winterberg bij Saarbrücken. Tegen middernacht vertrokken van het hoofdstation te Saarbrücken de extra-treinen met S. A. en S. S.-formaties, die voor de vie ring van den terugkeer tot DuitschU nd naar het Saargebied waren gekomen. Zij werden door een groot aantal belangstellenden uit geleid. Hedenmiddag is de door den Volkenbond ingestelde Commissie van Drie voor het Saargebied onder leiding van baron Aloisi eveneens uit Saarbrücken vertrokken. Tegen half tien vanmorgen begaf Hitler's plaatsvervanger Rudolf Hess zich per auto naar Manheim, vanwaar hij per vliegtuig naar München zou terugkeeren. OPENING VAN DE LEIPZIGER MESSE. Zondag is te Leipzig de Voorjaars-Messe geopend. De belangstelling van het publiek was zeer groot. Tegen twee uur bevonden zich reeds meer dan 46.000 personen op de terreinen van de Technische Messe. Voor een der gebouwen moesten de bezoekers in lange rijen wachten, alvorens toegelaten te kunnen worden. VERDUISTERING TE HUIZEN. Vereeniging voor 2000 opgelicht. Zaterdag is op last van den burgemeester te Huizen ter béschikking van den Officier van Justitie te Amsterdam gesteld, J. S., pen ningmeester van de Huizer Visch- en Kaas- ventersvereeniging en belast met het beheer der ziekenkas Eigen Hulp. De aangehoudene wordt verdacht van verduistering van gelden van genoemde zie kenkas. Het voorloopig ingesteld onderzoek heeft uitgewezen, dat het bedrag yan het spaarbankboekje bij de Boerenleenbank ge heel is opgemaakt. Het spaarbankboekje bij de Postspaarbank is de penningmeester kwijt. Het tekort zal vermoedelijk 2000 be dragen. De vereeniging is heden in spoedver gadering bijeengeroepen. De politie heeft ae boeken en bescheiden in beslag genomen. Het tekort is ontdekt doordat leden, die zie- kenuitkeering moesten ontvangen, deze gei den niet'kregen, daar de penningmeester mededeelde, dat er geen gelden meer in de kas waren. Zij deelden dit aan het dage- lijksch bestuur mee, dat'daarop aangifte bij de politie deed. DOODELIJK ONOEVAL. Te Dedemsvaarf. Zaterdagmorgen is het tienjarig dochter tje van den molenaar Schomaker met haar rijwiel tegen een paard opgereden, riet paard sloeg op hol, waardoor het kind door den kar werd overreden. Met zware inwen dige kneuzingen werd zij binnengedragen in de Ned. herv. pastorie, waar het kind spoe dig overleed. FUSIE O. S. P.—R. S. P. Rev. Soc. Arbeiders Partij opgericht. In «en openbaar gemeenschappelijk congres van O. S. P. en R. S. P. te Rotter dam, bestaande uit de afgevaardigden van de afdeelingen der beide partijen en bijgewoond door een groot aantal be langstellende leden; is gisteren in de groote zaal der Rotterdamsche Dier gaarde besloten tot samensmelting van O. S. P. en R. S. P. tot één nieuwe partij de R. S. A. P. In zijn openingswoord wees de heer Van der Goes op de beteekenis van de samensmelting van de twee revolution- naire socialistische partijen in Neder land voor de eenheid van het. strijdende proletariaat. De heer Schmidt herinnerde aan den ondergang van een aantal der machtig ste sociaal-democratische partijen en concludeerde tot het bankroet van de Tweede Internationale, die nooit naar een eigen internationoale socialistische politiek had gestreefd, doch zich vol komen had vastgelegd op de bedriege- lijke politiek van de Volkenbond, die had ge'eid tot steeds grooter wordende be wapening en steeds dreigender oorlogs gevaar. Het beteekende dan ook eveneens het bankroet van de oorspronkelijke revoiu- tionnaire politiek der Derde Internatio nale, die tot voor enkele jaren op de ge varen der Volkenbondspolitiek voort durend heeft gewezen, dat de Sovjet- Unie uit overwegingen van Nationaal belang zich bij den Volkenbondspolitiek had aangesloten. De bondgenootschappen van Sovjet- Rusland met een aantal kapitalistische siaten brachten het gevaar mee, dat in deze landen de. arbeiders ónder de leuze van verdediging van de Sovjet-Unie zouden worden opgeroepen voor de ver dediging der natioi.alë kapitalistische be.angen van hun éigen land. Het Tweede Kamerlid, de heer H. Sneevliet, voorzitter der R. S. P. bracht de begroeting over der Internationale Communistische Liga, welker leider Tjrotzki deze fusie met groote voldoening zag tot stand komen. De heer Sneevliet herinnerde aan de reactionnaire maatregelen die de ge beurtenissen met de „Zeven Provinciën" ip 1933 en na de jongste Juni-gebeurte- nissen waren genomen en die hadden geiëid tot een verafgoding van het ster ke gezag en de onderdrukking van de mocratische rechten en geestelijke vrij heden. Als op het oogenblik in burgerlijke kringen Over ordening gesproken wordt, bedoelt men zooals dat Colijn in de Kamer heeft verklaard,, daarmede in de eerste plaats aanpassing, maar naast Colijn rekent reeds een steeds grooter wordend deel der Nederlandsche bour geoisie op Mussert, die.den steun heeft van éenigë der voornaamste groot-kapi talisten. Men moet rekenen op een steeds groote desertie uit de rijen der burger lijke partijen die-den grondslag van het kabinetColijn vormen, naar de N. S. B Om te trachten dit tegen te houden komen de burgerlijke, partijen steeds verder aan de wenschen der reactie te gemoet. De sociaal-democraten hebben zich in het nationalistische front zónder verzet laten ge'ijk schakelen. De com inunisten gedragen zich volkomen als een verlengstuk dér eveneens nationalis tische Russische politiek Beide groe peeringen willen de eenheid der arbei ders niet. Voor de nieuwe partij,.die de eenheid heeft tot stand gebracht, is de belang rijke taak weggelegd leiding aan het verzet der Nederlandsche arbeiders te geven. Zoowel na de rede van den heer Schmidt als na die van den heer Snee vliet zong het congres staande de Inter nationale. Bij den aanvang van de middagzitting werd bij stemming vastgesteld dat de naam der nieuwe pariij zal zijn: Revo lutionnair Socialistische Arbeiders Partij. In een begroetingswoord tot de nieuwe partij kondigde een vertegenwoordiger der Jeugdbeweging de a.s. vereeniging der Jeugdorganisaties van beide partijen aan. Het partijbestuur wordt aldus sa- mengèsteld: P. J. Schmidt, voorzittér; H. Sneevliet, secretaris, J. Bakker, pen- ningmeest, mr. Chr. de Ruyter-de Zeeuw en D. Langkemper, leden van het dage- lijksch bestuur, overige leden F. v. d. Goes, J Kalter en C. H. Poppe, D Bosma J. Molenaar, A. Feltrop, A. Menist. J Bosman, W. Dolleman en J. Molenkamp Negen vandeze bestuurders behoorden tot de opgeheven O. S. P., zes tot de voormalige R. S. P. De fusievoorstellen werden zonder discussie door het congres bekrachtigd. Ir. de plaats van de beide organen der opgeheven partijen „De Fakkel" en „De Baanbreker" komt bet nieuwe partij orgaan „De Nieuwe Fakkel". Met een slotwoord van den heer Van der Goes werd het congres onder het zingen van de „Internationale" besloten. Strijd tusschen klein- en groot bedrijf. De meening van den minlste'' Naar aanleiding van de op merkingen, die de Minister van Sociale Zaken Slotemaker de Bruine in de Eerste Kamer deed bij de behandeling van de be grooting voor sociale zaken, in zake het versche cadetje, heeft Vaz Dias een onderhoud met den heer Louis Snapper, voor zitter van de Vereeniging van Werkgevers in het Israëlitisch Bakkersbedrijf in Nederland en bovendien voorzitter van het Nationale Comité ter verkrijging van versch brood bij het ontbijt. De heer L. Snapper sprak zijn teleur stelling uit over de houding van den Minister. Hij meende, dat de Minister zich in deze ernstige zaak zonder over tuigende argumenten te gebruiken, ge makkelijk heeft afgemaakt. Nu deze kwestie sedert eenigen tijd zich in een nieuw stadium bevindt door het voe- dings- of bevriezingssysteem, waar wij reeds uitvoerig over schreven, is de tijd meer dan rijp om van regeeringswege in te grijpen. Immers, indien „de bakkers wet" niet spoedig veranderd worde, dan beteekent dit volgens den heer Snapper, dat er spoedig een fnuikende concurren tie zal ontstaan van de zijde van het grootbedrijf op het kleinbedrijf. Het kleinbedrijf waarvan wij in ons land 16000 vertegenwoordigers vinden, die inzake de distributie een uiterst be langrijke rol spelen, wordt thans, ten gevolge van het bevriezingssysteem voor een deel althans met totalen ondergang bedreigd. De Minister nu scheen zich in de eerste plaats te interesseeren voor de vraag of gekoeld brood wetenschappelijk te onderscheiden is van versch. Dit is volgens den Minister mogelijk met een kostbaar electrisch apparaat. De conse- kwentie hiervan zoude zijn, dat tallooze beambten moeten worden uitgerust met dergelijke apparaten, die echter volgens den Keuringsdienst te Amsterdam, met het oog op kleinbrood, practisch van weinig nut zullen zijn, terwijl het boven dien langs analytischen weg onmogelijk is bevroren van versch brood te onder scheiden. Laat de Minister, gezien zijn uitspra ken, thans het grootbedrijf de mogelijk heid om bevroren brood 's morgens voor tien uur te verkoopen. Het kleinbedrijf is uiteraard financieel niet in staat de dure bevriezing6-installatie aan te schaf fen. De 16000 kleine bakkers, die het op het oogenblik toch al niet naar den vleeze gaat, worden op deze manier ernstig gedupeerd. Is het nu noodig, zoo vroegen wij den heer Snapper, om, indien men voor tien uur versch brood gaat leveren, wederom de nacht er bij in te voeren? Dat is uit gesloten, zei de heer Snapper, en ik meen te weten, dat ook de arbeidersorganisa ties van overtuiging zijn dat het leveren van versch kleinbrood,' gezien de veel- grootere technische ontwikkeling, die wij thans hebben, geen nachtarbeid zal vorderen. De Minister daarentegen schijnt dit nog steeds in hooge mate te vreezen. Inmiddels gaat het comité met zijn actie onvermoeid voort. Het staat voor ons vast, dat het vervoer en verkoop van versch brood voor tien uur een belang rijke verruiming van den broodomzet zal beteekenen. De Minister echter wei gert deze verkoop toe te staan in het ge loof, dat het versche van het bevroren brood zou te onderscheiden zijn. Reeds enkele Kamerleden uit verschillende fracties, zijn bereid gevonden de indie ning van een initiatief-voorstel te over wegen. Indien de Minister bij zijn weige ring blijft volharden, dan zal de toestand ongetwijfeld zoo worden, dat vele bak kers onder den druk der groote concur rentie, daar bovendien het verschil tus schen versch en niet versch niet te be merken is, de wet zullen trachten te ont duiken, waardoor de chaos in het bedrijf niet meer zal zijn te overzien. Dit is het wat het comité in zoo hooge mate ver werpelijk acht en dat zij met alle haar ten dienste staande middelen zal pogen te voorkomen. ERNSTIGE AANRIJDING. Zaterdagmiddag om vier uur zijn op den Bosscheweg onder de gem. Berkel—Enschot bij Tilburg de heer H. V. uit Oisterwijk en zijn echtgenoote, toen zij per fiets den weg wilden oversteken door een uit de richting Den Bosch komende auto aangereden. T heeft V. werd met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis te Tilburg vervoerd Zijn echtgenoote kreeg slechts lichte verwondin gen. De auto reed na de aanrijding tegen eer boom en werd totaal vernield. De inzitten den, de heer G. uit Den Bosch, zijn echtge noote en de chauffeur kwamen met schrik vrij. den EEN NACHT VOL ANGST EN KOUDE. Drie jongelui door den vloed verrast. Zaterdagavond hebben zich oo de Noor- derpier te Hoek van Holland twee meisjes en een jongeman uit Den Haag begeven waar Zii "schonk hCt SPd dCr R0lven kadesloegen Zij schonken geen aandacht aan den op komenden vloed en moesten op een gegeven naar het h^?6 ,Wa/er hun den terugtocht naar het land had afgesneden Niemand had iet gebeurde opgemertt, zoodat 2^ ge heelen nacht noodgedwongen tusschen de zoo zeer bewonderde golven moesten door- ^Ghde- morgen heeft schipper Van Dam hen met de eddingsboot uit hun benarde positie bevrijd Zij waren zeer ontdaan door de zrit- gestant moties en de geleden koude, maar schenen overigens geen nadeelige gevolgen te hebben ondervonden van hun hachelijk avontuur. DE WILDE AUTOBUSSEN. Een beslissing van den Hoogen Raad. De Hooge Raad heeft Vrijdag in raadka mer een beschikking gegeven, op het beroep van den Officier van Justitie te Rotterdam, tegen een door de rechtbank aldaar gegeven beschikking van 31 Januari j.1., waarbij op een bezwaarschrift van H. Mourik, exploi tant van een taxibedrijf te Poortugal op een vermoeden van overtreding van de wet op de Openbare Vervoermiddelen, het op drie automobielen gelegd beslag is opgeheven en de teruggave daarvan is bevolen. De rechtbank liet o.m. de overweging gel den, dat wel na veroordeel ing van verzoeker herhaling van de overtreding (het houden van een verboden autobusdienst) denkbaar is en daardoor zoowel het belang van de door de overheid geconcessionneerde auto busdiensten, tram- en spoorwegdiensten als het algemeen belang schade zou kunnen on dervinden, maar dat bij het strenge toezicht van de politie herhaling van overtreding met dezelfde autobussen niet in die mate te vree- zen is, dat vernietiging of onbruikbaarma- cing van die auto's in de gegeven omstandig, ïeden door het algemeen belang zou worden gerechtvaardigd. De officier heeft hiertegen in cassatie aan gevoerd, dat naar zijn meening de rechtbank hiermede in strijd is gekomen met het arrest van den Hoogen Raad van 10 Sepember '34, daar zij ten onrechte het belang van de door de overheid geconcessionneerde autobus diensten, tramdiensten en spoorwegen tegen over het algemeen belang heeft gesteld, ter wijl zij in plaats van te overwegen, dat de genoemde belangen schade zouden kunnen ondervinden, ook had behooren te overwe gen, dat zij bij herhaling der overtreding schade zouden ondervinden. De Hooge Raad heeft thans in zijn beschik king overwogen, dat in de andere omstan digheid, dat de rechtbank omtrent de moge lijkheid of waarschijnlijkheid, dat de vernie tiging of onbruikbaarmaking van het m be slag genomene op gronden, aan het alge meen belang ontleend, zal worden gelast, een andere beslissing gaf dan de rechter in een andere zaak, tegen wiens beschikking het be roep in cassatie werd verworpen, geen grond voor cassatie is gelegen. De Hooge Raad zegt verder, dat de recht bank terecht de gestelde vraag aan het alge meen belang heeft getoetst. De officier stelt ten onrechte, dat de rechtbank de door de ge concessionneerde autobussen, tram- en spoor wegdiensten te ondervinden schade niet als een factor van algemeen belang in beschou wing heeft genomen. De beslissing der rechtbank is kennelijk aldus te verstaan, dat naar haar oordeel in de gegeven omstandig heden noch die schade, noch schade anders zins van het algemeen belang in die mate is te vreezen, dat vernietiging of onbruikbaar making door het algemeen belang zou wor den gerechtvaardigd. De gronden waarop dit oordeel steunt, zijn van geheel feitelijken aard, zoodat daartegen niet met vrucht in cassatie kan worden gekomen. De Hooge Raad heeft dan ook het beroep van den Officier afgewezen. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 1 Maart 1935. Overtreddingen van de mo tor-en rij wielwet: N. Th. R. te Schoorl, teruggave aan de ouders zon der toepassing van straf. B. W. te Sneek 5 boete of 1 week tuchtschool. H. H. te den Helder, K. S. te Alkmaar, W. P. Q. te Alkmaar, W. v. d. W. te Zijpe, C A. M. te Heerhugowaard, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. G. de L. te Purmer- end, H. O. te Hensbroek, G. A. du P. te Alkmaar, P. J. B. te Alkmaar, A. M. B. te Lisse, N. M. te Avenhorn, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. A. te Ber gen, J. M. te Beverwijk, J. W. te Alk maar, A. S. te Uitgeest, J. S. te Bergen, E. P. G. te Amsterdam, H. K. te Alk maar, P. K. te Zwaag, J. C S. te Wog- num, K. C. H. te Alkmaar. G. H. W. te Schagen, J P. de J. te Schagen, J. A. v. d. H. te Velsen, N. G. K. te IJmuiden, R. B. te Velsen, J. S. te Zijpe, ieder 4 boete of 4_dagen hechtenis. Th. J K. te Velsen 5 boete of 5 dagen hechtenis. P. B. te Spanbroek, J. H. te Heerhugo waard, ieder 6 boete of 6 dagen hech- tehis. P. v. d. W. te St. Pancras, C. W. te Borgen, F. v. d. B. te Haarlemmermeer, C. C. te Castricum, J. v. B. te Tiel, L E. J- H. te Alkmaar, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis. J. G. B. te Amsterdam 10 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de poli tieverordeningen: J. D. te Hoorn, C. S. te Haarlem, M. Z. te Alk maar, J. de N. te Alkmaar, J. P. K. te Rotterdam, J. R. te Warmenhuizen, H. v. W. te Alkmaar, G. R. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van art 453 van het wetboek 'an straf recht (dronkenschap): J. P. K. te Rot terdam 6 boete, of 6 dagen hechtenis. H. V. te Alkmaar 10 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van art. 461 van het wetboek van straf recht (loopen over verboden grond)? J. C. S. te Amsterdam 2 X 4 boete of 2X2 dagen hechtenis. L F. te Amster dam, 3. de V. te Amsterdam. J. de H. ,e Amsterdam, H. H. te Amsterdam, J. v D- te Amsterdam, ieder 2 X 4 boete of X 2 dagen hechtenis. Overtreding van de arbeids wet: J K. te Castricum, 3 boete of 3 dagen hechtenis.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8