Agenda Beschermingtegen griep, faatste betichten fEüutenlatul Stad mümgmttg Weec&ericfit Provinciaal Tlieuws LIBERAAL PARTIJ-CONGRES WORDT UITGEZONDEN. Openingsrede Mr. Wendelaar. TERUG VAN HET CARNAVAL Feestvierenden met hun auto tegen een boom. WERKVERRUIMING, DOCH LOONSVERLAGING. Nieuwe regeling bij Stork te Hengelo. DOODELIJK ONGEVAL. Ernstige brand te Groot- Schermer. Een dubbel woonhuis uitgebrand. Aalscholvers beschermd. ZITTING EERSTE KAMER. Vervolg economische zaken. UITGEEST KOEDIJK Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain: In den Maalstroom der Wereldstad (hoofdrollen Jacqueline Francell en Roger Tréville); romantisch. Toegang boven 18 jaar. A. B. T.: I. Terwille van haar zoon (hoofdrollen Donald Cooh en Richard Crom- well); rom. II. De orkaan-express (le deel)(hoofdrollen John, Wayne en Schirley Gray); sens. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater: Viva Villa (hoofdrol Wallace Beery); rom. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 6 Maart. 8 uur. Harmonie, feestavond Staatspen- sionpeering. 8.15 uur, ten Stadhuize, algemeene leden vergadering Ned. Roode Kruis, afd. Alk maar. 8 uur, Waakt en Bidt, Chr. Dem. Unie, spr. Fedde Schurer. Donderdag 7 Maart. 8 uur, café Central, ledenvergadering Witte Kruis. 8 uur, Harmonie, uitvoering christelijke gymnastiekver. O D.I.S. 8 uur, 't Gulden Vlies, N.R.V. filmavond, spreker de heer de Vries. 8 uur, Kapelkerk, ds. Ekering van Am sterdam over „De opgedrongen strijd voor de Evangelische Maatschappij. Vrijdag 8 Maart. 2—5 en 7—9.30 uur, Huishoudschool, kookdemonstratie. x e 8 uur, Harmonie (dancing), Prov. ba- menwerking op anti-mil. gebied; spreker B. de Ligt (psveh. oorlogsoorzaken). 8 uur, Waakt en Bidt, wereldgebedsdag der christenvrouwen en -meisjes. Zaterdag 9 Maart. 2—5.30 uur, Huishoudschool, kookdemon stratie. zinnig vast legt. MacDonald heeft thans de fouten erkend, die hij indertijd gemaakt heeft toen hij ondanks alles in de richting van ontwapening werkte en Duitschland een vertrouwen toonde dat dit land niet heeft weten te verdienen Tot dusver heeft nog geen verantwoordelijk Engelschman met zooveel openlijkheid de verantwoordelijkheid van Duitschland in ket licht gesteld. ELF-JARIGE JONGEN SCHIET ZIJN VADER DOOD. Bij de politie te Buffalo in den staat New York verscheen een elfjarige jongen, Robert Kloes, die zonder eenig teeken van opwin dir.g of verstoordheid mededeelde, dat hij zijn vader had doodgeschoten. Ter toelich ting verklaarde hij slechts: „Hij was gemeen tegen mijn moeder". De politie vond inder daad den vader, den 36-jarigen vrachtauto chauffeur John Kloes, door een kogel ge dood. De vrouw verklaarde, dat zij reeds lang in onmin leefde met haar man en dat deze haar met teer had ingesmeerd en ver volgens met veeren bestrooid. EEN KIND ZONDER SLOKDARM. Te Newburgh (staat New York) is een jongetje geboren, dat geen slokdarm heet». Overigens is het kind geheel normaal, alleen de verbinding mond en maag ontbreekt ech ter. De doktoren hopen het kind echter in leven te houden. Door een operatie kunnen zij het vloeibaar voedsel door een insnijding in de maagwand toebrengen. Het jongetje heeft hier niet de minste last van; het kraait even lustig als andere kinde ren en is zich het gemis van een van zijn be langrijke organen nog niet bewust. De minister van binnenlandeche zaken heeft aan de vereeniging van Liberale radio-amateurs (Liberale omroep) een bijzondere zendvergunning verleend voor Zaterdag 23 Maart as. tot Let uit zenden van het partij-congres van de liberale staatspartij de Vrijheidsbond D- uitzending zal des middags 14 30 uur beginnen met de openingsrede uit te spreken door den partij-voorzitter mr. \V C. Wendelaar. Hedennacht is een auto met drie jon gelui, die van het Carnaval te Eind hoven kwamen, op den Aalsterweg tegen een boom gebotst. De jongelui, die tus- schen de 20 en 25 jaar oud zijn, waren op weg naar hun woonplaats Valkene- waard. Door onbekende oorzaak is de auto ter hoogte van Vogelenzang aan het zwaaien gegaan. De boom, waartegen de auto reed, knapte af en kwam op den weg terecht. De chauffeur M. v. d. Ven, do electricien en zekere L. v, W. werden min of meer ernstig gewond en zijn naar het ziekenhuis te Eindhoven vervoerd. keelontsteking en verkoudheden De verschillende ordere, welke de ma chine-fabriek gebr. Stork Co. te Hen gelo de laatste maanden heeft ontvan gen, openen de mogelijkheid dat de werktijd in de werkplaatsen dezer fa briek weer tot 48 uur wordt verlengd. Teneinde echter concurreerend te kun nen werken, moeten vaak, wat de prijzen Bij apotheken en drogtetea betreft, concessies worden gedaan, ter wijl voor gevallen waarbij den betref fende steun wordt verleend, eischen wor den gesteld tot verlaging van de loon- basis. In dit verband heeft de directie voor loonen van 45 ets en hooger een verlaging van 3 cents, voor loonen van 30 tot 45 ets een verlaging van 2 ets en voor loonen beneden 30 ets. een verla ging van 1 ct. voorgesteld. De gewone halfjaarlijksche !oonsherzienin< wordt daarbij niet gewijzigd. De directie meent echter, dat de na- deelen van deze loonsverlaging min of meer door verruiming van den werktijd zu len worden opgevangen. In gevallen, waarin korter dan 48 uur wordt gewerkt, zal een toeslag-rege ling van kracht zijn. Er mag in verband met bovenstaande aan worden herin nerd, dat wat het buitenland betreft, de firma Stork kortgeleden van Sovjet- Rusland opdracht heeft ontvangen tot den bouw van de motoren voor de twee houttransportschepen, welke bij de N. S. M. te Amsterdam op stapel worden gezet. Gisteren is de melkrijder G. E te Buchten—Holtum bij Sittard, doordat het paard op hol sloeg, tusschen de kar en den muur van een huis bekneld ge raakt. Het slachtoffer werd overgebracht naar het ziekenhuis te Sittard. Bij aan komst aldaar bleek hij reeds te zijn over leden. EEN UITZONDERING Dat het werkloozenvraagstuk in de ge meente Bleskensgraaf en Hofwegen niet dringend is, moge blijken uit het zeer bijzon dere feit, dat aan ondersteuning over het ge- heele jaar 1934, slechts 512 werd uitgege ven. Deze gemeente is tot dusver de eenige ge meente in Zuid-Holland, die niet is toege treden tot de regeling, vervat in het Werk loosheidsbesluit 1917. DOODELIJKE AANRIJDING. Te Geleen. Hedennacht om 12 uur werd de ongeveer 40-jarige heer J. Kusters, die met zijn echt genoot met de fiets aan de hand op het fiets pad van den R.ksstraatweg onder de ge meente Geleen wandelde, door een passeeren- de auto, bestuurd door den heer B. uit Sit tard, aangereden. De aanrijding was zoo hevig, dat de man op slag werd gedood. De autobestuurder is doorgereden, doch werd in Maastricht aan gehouden. De auto was aan de voorzijde be schadigd. TENTOONSTELLING „MOOI NEDERLAND". Het organisatie-comité voor de tentoon stelling „Mooi Nederland" beoogende 't geven van meer bekendheid aan en net aan- kweeken van meer waardeering voor ons vaderland op toeristisch gebied deelt ons mede, dat dank de groote deelneming uit alle deelen des lands, het definitief door gaan der tentoonstelling verzekerd is. „Mooi Nederland" zal worden georgani seerd onder leiding van de Algemeene Ne- derlandsche Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer (A. N. V. V.) in de Ajpollo- Hal te Amsterdam en wel van Dinsdag 7 Mei tot en met Zondag 19 Mei. De organisatie geschiedt door een werk comité, bestaande uit de heeren: C. R. T. baron Krayenhoff, voorzitter; Dr. P. Th. Posthumus Meyjes, Chef afd. Publiciteit Ned Spoorwegen; Mr. J. P. Bosman, Directeur „Alkmaar Packet"; E. G. Gaarlandt, burgemeester van Gouda; W. P. F. van Deventer, directeur der A. N. V. V.; Dr. I. H. J. Vos, wethouder van Am sterdam en E. S. Engers, directeur. Het secretariaat aer tentoonstel ilng is verplaatst naar Heerengracht 390, Amster dam. C. Nu buiten onze grenzen hoe langer hoe meer belemmerende bepalingen worden ge maakt voor het toeristisch verkeer naar Ne derland, wordt vertrouwd, dat, dank zij de ze tentoonstelling, talrijke landgenooten de schoonheid van het eigen land meer gaan waardeeren en dientengevolge dit jaar hun vacanties in het eigen land zullen gaan doorbrengen. 50STE BEURS VAN DE DAMESKRONIEK IN HET R.A.I. GEBOUW. De jubileumsbeurs van de Dameskroniek mag zich verheugen in een buitengewone be langstelling. Duizenden passeeren zoowel des middags als des avonds de controle, om hun kleine kaartjes in ontvangst te ne men, waarop zij de gelukkige bezitter(ster) kunnen worden van een der fraaie en kost bare geschenken, den bezoekers door H. H. standhouders aangeboden. Er heerseht weer de bekende gezellige drukte, zoowel op de tentoonstelling als in den vroolijken feëeriek verlichten Weenschen tuin. Ook de liliputters, wier muzikale presta ties ook door de radio te hooren waren, ver heugen zich in de voortdurende belangstel ling. De tentoonstelling is dan ook een be zoek overwaard en verdiend zeer zeker aller belangstelling. VOORDRACHTAVOND MEVR. v. d. VEEN—WILSON. In Huize Westerlicht trad gisteravond voor de inwoners op de bekende declamatrice me vrouw v. d. Veen—Wilson. Na een inleidend woord en gebed van ds. Bloemhoff en het zingen van het 1ste vers van psalm 42 door alle anwezigen (de groote zaal was geheel gevuld), droeg mevr. van der Veen voor „De kinderen van Bethlehem", Christus-legende van Selma Lagerloff. Onder ademlooze stilte werd genoten van het mooie verhaal en de schitterende voor dracht. Na de pauze gaf zij meer humoristische nummers, welke ook zeer in den smaak vie len, waarna ds. Bloemhof f dankte voor het gebodene, den wensch uitsprekende, dat zij nog dikwijls voor de inwoners van Wester licht mogen optreden. ZWART POESJE KOMEN AANLOOPEN. In de Corfstraat No. 6 is een zwart poesje komen aanloopen. De eigenaar of eventueele liefhebbers worden verzocht zich daar aan te melden. AFD. ALKMAAR EVANGELISCHE MAATSCHAPPIJ Men schrijft ons: Donderdag 7 Maart a s., zal des avonds 8 u. in de Kapelkerk aan de Laat een open bare samenkomst worden gehouden, uit gaande van de afd. Alkmaar en Omstr. der Evangelische Maatschappij, vereeniging tot verbreiding en verdediging van het pro testantisme, waar de bekende Amsterdam- sche predikant en redenaar, ds. L. Ekering, het woord zal voeren over het onderwerp: „De opgedrongen strijd". Meermalen wor den de Ev. Mij. en haar woordvoerders be schuldigd van „Antipapisme" en het zaaien van verdeeldheid. Ds. Ekering zal op 7 Maart aantoonen, dat de Ev. Mij. den strijd niet zoekt, maar hem voert als een noodzake lijke afweer, ter verdediging der kostbare goederen, die ons land en volk aan de her vorming te danken hebben. Waar er in dit opzicht zooveel misverstand heerseht, is het zoowel voor protestant als katholiek voor juister begrip van belang de samenkomst te bezoeken. In verband met den te verwachten groo- ten toeloop, zorge ieder tijdig aanwezig te zijn om teleurstelling te voorkomen. De kerk word* om kwart over zeven reeds geopend en is geheel verwarmd. De toegang is vrij. BEVOLKING. Onderstaande persoon wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk aan te melden ter gemeente-seci etarie, afd. bevolking. Michael Ruiter, geboren te Oude Niedorp, 15 Februari 1884. Hedennacht brak door onbekende oorzaak brand uit in de smederij van den heer D. Verbeek aldaar. Te ongeveer 2 uur werden de bewoners door één der buren gewekt Inmiddels was de dochter des huizes, die op een bovenkamertje sliep, door de knetterende vlammen wakker geschrokken. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat vader en dochter half ontkleed het brandende perceel moesten ontvluchten. Het was weldra één groote vuurzee. Zeer spoedig was de brand weer onder leiding van den opperbrand- meester IJ. Molenaar aanwezig, terwijl on middellijk daarna burgemeester Kolb op het terrein van den brand verscheen. Aan blus- schen viel niet meer te denken, maar groot gevaar bestond er voor het onmiddellijk aan grenzende perceel van den winkelier C. van Tiel, waar de bewoners geheel ontsteld in nachtgewaad naar buiten waren gesteld en reeds een deel van den inboedel naar buiten werd gedragen, terwijl eenig vee bereids in veiligheid was gebracht. Door het tactvol optreden van de brandweer wist men het vuur te beperken tot het dubbele perceel der smederij, dat dan ook totaal uitbrandde en waaruit hoegenaamd niets gered kon worden. Hoewel het huis van den heer C. van Tiel eenige brand- en waterschade aan den achterkant beliep, heeft onze brandweer door het flinke optreden gewennen hetgeen onmogelijk scheen. Van Tiel's woning is behouden gebleven. Nadat de muren omver waren gehaald, was 't gevaar geweken, waarna de motor spuit nog eenigen tijd tot nablussching bleef doorwerken, daar het vuur in het vele eiken hout lang voedsel vond. Behalve inboedel, smederijinventaris en winkelvoorraad, gingen 5 broedmachines in de vlammen verloren. Naar we vernamen was de inboedel wel verzekerd, doch het dubbele perceel en deele. HET VENTEN IN ALKMAAR. Nu de ventcommissie blijkbaar met pen sioen is gegaan omdat er toch nooit op haar adviezen gelet wordt vraagt een man die 4 per week steun krijgt, ons, waar om hij in Alkmaar niet venten mag. Het ven ten in de omliggende plaatsen kost zoo schrijft hij ons reisgeld en verguntiings- geld en het is te begrijpen, dat dit van die 4, waarvan hij leven moet, niet meer af kan. Kan de raad niet besluiten, menschen, die in dergelijke omstandigheden verkeeren ge legenheid te geven, door eigen arbeid hun itih komen te vergrooten? Aldus dit crisis-slachtoffer. Wij voelen met hem mee, maar er ziften ook nog andere kanten aan dit vraagstuk vast. Er zijn nog kleine winkeliers, die on- gewenschte concurrentie vreezen en er zijn rog huismoeders, die geen rust meer zullen kennen als er een leger'je werklooze venters op de huizen wordt losgelaten. Kan de vent commissie haar besluit om met groot verlof te gaan, nog niet wat uitstellen en eerst dit vraagstuk nog eens in studie nemen? Misschien wil de raad er dezen keer wel eens naar luisteren. NOG EENS EEN WAARSCHUWING AAN HET FIETSENDE PUBLIEK. Men verzoekt ons opname van het volgende: Het wordt hoog tijd dat alle wielrijders gaan zorgen voor duidelijk zichtbare spatborden bij avond, dus verlicht of met witte verf beschilderd. Het is in hun eigen belang want ik weet bij on dervinding dat het op het N.-H. Kanaal bijv. zeer inspannend chauffeeren is, omdat men fietsers vaak pas vlakbij ontwaart. Het is dus In beider belang nu men eiken dag leest ven aangereden wielrij ders met of zonder doodelijken afloop buiten de schuld der automobilisten. Wij onderschrijven deze opmerkingen natuurlijk gaarne. Het is inderdaad ge- wenscht dat wielrijders alle maatregelen nemen welke hun tegenwoordigheid op den donkeren weg aan automobilisten duidelijk kunnen maken. EEN KWAADAARDIGE HOND. Gistermiddag werd bij 't hertenkamp een 11-jarig meisje door een bruinharigen hond aangevallen, waardoor haar manteltje en jurk totaal werden vernield. De politie stelt naar den eigenaar van den hond een onder zoek in. RIJKSTELEFOONDIENST. Locaal telefoonnet Alkmaar. Nieuwe telefoonaansluitingen in de maand Februari 1935 tot stand gekomen: 2880 P. J. Goudsblom, café „De Herten kamp" en agentschap Hengelosche bierbr Zandersweg 13637 L. Trijbetz, Reclame bureau „Nederland", Langestraat 86A; 4130 G. P. Hemels, smederij, Lindegracht 21a; 4137 A. Bolten, bouwkundige, Stationsweg 120, Heiloo; 4180. J. Swier, vert. N.V. de Heer's fabriek R'dam, Kennemerstraatweg 167; 4181 G. Lichtenbeld, vert. N.V. J. Reesink Co., Font. Verschuirstr. 4; 4191 R. Visser, vert. Van der Graaf Co.'s In formatie-bureau, Houtweg 17; 4239 B. J Geels, groenten- en fruithandel, Kennemer straatweg 84. Bedreigde vogels, die bescher ming vonden. Een zonnestraal in het duister van toenemende ont- luistering van de natuur. Een zeer verheugend bericht heeft in de bladen de ronde gedaan. Het aantal natuur monumenten in ons land en wie denkt bij dien naam niet aan het Naardermeer en de Oisterwijksche vennen en zooveel andere edele landschappen van den vaderlandschen bodem die doeltreffende bescherming hebben gevonden? is weer met een zeer waarde vol bezit uitgebreid. De eendenkooi van Bakker bij Wanneperveen in den Overijsset- schen Zuidwesthoek is door de Vereeniging to' Behoud van Natuurmonumenten aange kocht, waardoor de talrijke kolonie van naar schatting wel een auizend nesten van aal scholvers voor de toekomst bewaard blijft. De stage en enthousiaste actie tot behoud is dus ook hier weer met succes bekroond. Een bericht dat voor iederen natuurvriend een zonnestraal is te midden van zooveel duisterheid en toenemend natuurbederf en voortschrijdende ontluistering van het land schap. De steeds weer opgejaagde en veelge plaagde volgels die oorsipronkelijk aan den rand van het Giethoornsche Bovenweide broedden, hebben nu in dezelfde omgeving een veilig toevluchtsoord gevonden in de waterrijke gebieden bezuiden Wanneper veen. Er zijn in ons land nog maar enkele ko lonies van deze merkwaardige vogels, die als donkere gedaanten, mooi van lijn en edel van vorm een zoo beteekeniavolle plaats in het landschap van lage velden en zeekant kunnen innemen. Wie ze heeft zien vliegen over de meren of zien zitten op een der palen van den Polledam tus schen Harlingen en Terschelling, in de Waddenzee, wie ze aan de Lek of in het Overijsselsche plassenland ontmoette, zal de herinnering bewaren aan buitengewoon interessante vogelverschijningen die in de volheid en veelzijdigheid van het Neder- landsche landschap niet kunnen worden gemist. Er zijn nu nog kolonies bij Lekkerkerk bij Wanneperveen en een kleine kolonie in de bosschen van Gaasterland, meer niet, voor zoover ik weet, tenminste niet van eenige beteekenis. Vroeger waren er veel meer. De vogels, bij de vissehers onbemind, om het maar zacht uit te drukken, worden door de wet niet beschermd. Zij, de schollenaars waterraven of modderganzen, zooals ze hier en daar ook wel worden genoemd, bederven het geboomte waarin ze nestelen en hebben de naam, dat ze heel wat visch verslinden Volgens vele deskundigen echter worden juist de zwakkere exemplaren buitgemaakt, even als door de sperwers en andere roofvogels die op deze wijze eerder nuttig werken voor de vogelstand, zoodat het met de schade wel wat meevalt, ja, zoodat zelfs de kans niet ge ring is dat goed beschouwd hun aanwezig heid op den vischstand gunstigen invloed hebben kan Te meer valt die schade mee daar hun jachtterrein zeer uitgestrekt is. Hoe dat overigens ook wezen moge en over de rol die roofvogels spelen in het na tuurleven is het laatste woord nog niet ge- 8 W1^ willen d€ aalscholvers onder geen beding missen, hun verlies zou een jam- aatuurverarming beteekenen. In Duitschland zijn ze door stelselmatige vervol- fiK00/ fis uitgeroeid en den Iaatsten tijd worden ook daar hardnekkige pogingen n wsfö zrser no? aanXS25 doen toenemen M a'8 1 ka" Ik moet over dit onderwerp schrijven bii den haard, terwijl de Februaristorm in den schoorsteen giert en de nabije zee opzwiep! naar waarnemingen, verricht in den morgen van 6 Maart Medegedeeld door het Kon. Nederl Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 775,8 m.M. te Scilly. Laagste barometerstand 752,6 m.M. te Reykjavik. Verwachting, geldig tot den avond van 7 Maart: Matige tot zwakke, later wellicht weer toe nemende noordwestelijke tot westelijke of zuidwestelijke wind; tijdelijk opklarend; aanvankelijk weinig of geen regen; lichte vorst tot om het vriespunt 's naents; over dag weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. De hooge druk in het oosten trok zfch oostwaarts terug, vooral onder invloed van een secundaire depressie welke zich gisteren over de Noordzee ontwikkelde en zich thans over Duitschland bevindt. Deze secundaire bracht over het noorden van ons land eenige regen en veroorzaakt thans over het westen van Duitschland sneeuw. Achter deze secun daire steeg de barometer snel. Over de Golf van Biscaye vormde zich een 775 m.M. kern, terwijl zich boven de Britsche eilanden een rug van hoogen druk bevindt. Ver in het westen op den oceaan nadert blijkbaar een diepe depressie, die haar in vloed over IJsland uitstrekt, alwaar de baro meter fiksch daalt. Over Scandinavië blijft de vorst streng, alhoewel de temperatuur op sommige stations steeg. Over midden- en oost-Duitschland werd de vorst iets minder. Verder steeg de temperatuur over noord- IJsland, de Britsche eilanden, ons land en noord- en midden-Frankrijk, dit tengevolge van den aanvoer van oceanische Iuchtmas- sa's uit het westen Er mag ten onzent op klarend weer worden verwacht met later krimpenden wind. tot wild geweld. Maar mijn gedachten gaan uit naar de bosschen van Gaasterland, waar over enkele weken weer de lente met al spre kender teekenen zich zal toonen en naar het lage land van Noord-Overijssel, het prach tige land van riet en water, roerdomp en or chidee, fuut en gagel, van velerlei schoon heid en heerlijkheid in overvloed. Ik hoop, als de lente goed en wel in H land is of wanneer de zomer bloeit over wei en wateren, daar de aalscholverkolonie eens te kunnen bezoeken, om u dan uit eigen aan schouwing er nog iets meer van te vertellen Maar nu alvast deze gelukwensch aan Na tuurmonumenten met deze nieuwe aanwinst in haar al rijker wordend bezit, dat een vreugde voor immer moge zijn voor elk die het wel meent met de schoonheid van Neder land! A. L. B. (Ongecorrigeerd.) Voortgezet wordt de behandeling van d begrooting voor economische zaken i935. De heer Smeenge vestigt de aandacht op den toestand van de borstelindustrie en de binnensc) eepvaart. Spr. waar s-huwt tegen een-streven om de kamers van koophandel uit te schakelen. De evenredige vrachtverdeeling heeft veel goeds gebracht De heer Rugge betoogt, dat de even redige vrachtverdeeling materieele en n creele voordeelen heeft pebracht voor do Linnenscheepvaart. Echter noemt spreker eenige bezwaren van de tegen woordige regeling. Hij wil wetswijziging dienaangaande De heer van Lanschot bepleit een kwalitatief en kwantitatief sterke sa menstelling van de afdeeling van het departement van economische zaken be last met de onderhandelingen met het buitenland. Hij geeft clearing met Bra zilië in overweging. De heer Wibaut wenscht, dat men ten ac.nzien van de crisis-landbouwsteun zoo spoedig mogelijk terugkeert „naar het gezond verstand". De crisissteun aan de groote scheepvaart is totaal onvol doende. De regeering helpe den Kon. xloll. Lloyd en de Holland—Amerika- lijn. Om gezondheidsredenen is aan den burge meester den heer v^n Roosmalen een verlof verleend. Hij is opgenomen in een ziekenhuis tot het ondergaan van een operatie. Het ligt in het voornemen van de afd. van het Witte Kruis Zondag 10 Maart e.k. een speltjesdag te houden in onze gemeente to' bestrijding der t.b.c. voor onvermogenden.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2