Amstecdamsche Jieuts JCetA JL School JlediUzakm £uchtoaact Jnyeuwden Stukken JUMicaties 3$ucq tdijke Stand JtacktéecicfUm URSEM T ZAMO DIRKSHORN HEERHUGOWAARD BERGEN DE K. L. M. OP DE INDIE-LIJN. Tijdelijke verlegging der lijn DORPSTOESTANDEN. „GEEF MIJ MAAR HEILOO". ALKMAAR. van Woensdag 6 Maart 1935. OPGAVE VAN NOORD VOLT. ANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. Koers van heden te: 4 8 61/18 pl.m. 1.30 pl.m. 1.46 pl.m. .215 Onder een auto gekomen. Dinsdagmorgen geraakte het zoontje van den heer L. Blom, brievenbesteller al hier, onder een voorbijrijdende auto. De knaap wilde als naar gewoonte met zijn vader mede den post bestellen, liep juist toen een rijtuig en een vrachtauto elkander pas seerden plotseling den weg over en geraakte onder de auto. De bestuurder die dit zag aankomen had reeds vaart verminderd en door krachtig te remmen liep dit ongeluk wonder boven wonder goed af. Behoudens enkele schrammen en wat bloed kwam de jongen er wonderwel af. In café Schrieken werd een jaarvergade ring gehouden van de afd ,,'t Zand" van het Centraal Genootschap voor kinderher- stelüngs- en vacantiekolonies. De voorzitter, dr. E. E Oterdoom, memo reerde in zijn openingswoord het pioniers werk van wijlen den neer A. C. Bos. Een bestuursvoorstel om jaarlijks 2.50 te storten in het A. C. Bos-fonds, werd met algemeene stemmen aangenomen. Besloten werd 1000 vlaggetjes te bestellen, ten einde deze te verken,pen eensdeels ten bate van de afdeelingskas, anderdeels uit een oogpunt van propaganda voor de goede zaak. Van het gemeentebestuur Van Zijpe was bericht ontvangen, dat de maximum subsidie was teruggebracht van 200 tot f 100. Uit de rekening over het afgeloopen jaar bleek, dat de ontvangsten bedroegen 126,02 en de uitgaven f 87,88, aizoo is er een voor- deel'g saldo van f 39,04. De aftredende bestuursleden mr Bult Swaerts en de heer B. Eizer werden bij ac clamatie herbenoemd. Daarna sluiting. Tot hoofdingeland van den polder Schagerwaard is benoemd de heer W. Kui per Gz., aldaar. Maandagavond sprak de heer Kohnert uit Alkmaar in het lokaal van den heer Rus voor de internationale vereeniging „Bel- lamy" over het onderwerp: „Wat wil de Bel- lamy-beweging"? Spr. was verheugd over de groote belang stelling, die er ook hier weer voor dit onder werp is. Deze grooter wordende belangstel ling toont aan, dat het volk begint te speuren naar wegen om uit het moeras te geraken. Er is op het oogenblik weinig hoop op de toe komst, we zullen wel niet spoedig uit de moeiliikheden geraken, deze spitsen zich juist nog steeds meer toe Nu wordt ons gezegd, dat wij moeten vertrouwen in de toekoms*. waarbij ons dan gewezen wordt op vroegere tijden, die ook slecht waren. Dat klinkt heel mooi, maar spr. geloofde niet, dat dit goed is. Wij zijn menschen en wij hebben onze plichten tegenover onszelf en tegenover de maatschappij. Wij moeten voor ons en voor onze medemenschen een behoorlijk bestaan eischen. Maar hoe kunnen we dat, overal waar we komen, krijgen we te hooren Er is geen geld. Bij de overheid en bij de bedrijven overal komt men te kort. Overal zien we vermindering van de loo- nen en van de uitgaven. Op alles wordt be zuinigd, zelfs op de meest vitale volksbehoef ten. De volksgezondheid wordt verwaar loosd, voor t.b c.-bestrijding is geen geld, de sonatoria staan leeg, alleen omdat er geen geld is De jeugd loopt zonder werk en wordt wanhopig, in de jaren 1929—1934 is het aantal processen-verbaal tegen jeugdige per sonen met wel 200 gestegen. Als ouders en opvoeders moeten wij hier tegen op ko men, wij mogen niet afwachten. Op het on derwijs wordt geweldig bezuinigd. Opoffe ringen kunnen noodig zijn, maar van onze kinderen moet men afblijven. Waar zit nu de fout, die deze moeilijk heden in de heele wereld brengt? Daar be gint het volk zich nu rekenschap van te geven. Die problemen zijn niet zoo eenvou dig. Kritiek is erg gemakkelijk, maar we moe ten ook wegen aanwijzen, die beter zijn. Er zijn heel verschillende richtingen. De econo men met groote naam verkondigen de meest tegenstrijdige dingen hierover Maar we heb ben toch ons gezond verstand. We zien, dat er een maatschappelijk geheel is ontstaan, dat tot voor 1914 vrij behoorlijk marcheerde. Maar dat loopt nu vast. Nu probeert men heel veel om de zaak weer te laten draaien, maar lapmiddelen baten hier niets. Alle ver keerde dingen moeten met wortel en al wor den uitgeroeid. We moeten niet gelooven, dat alle moeilijkheden hun ontstaan aan den oorlog danken. De maatschappij groeit, dat kunnen we niet beletten. Deze catastrophe hebben velen al heel lang geleden voorspeld, die moest komen Het kapitalistische stelsel heeft goede dingen gebracht, dat moeten we erkennen, maar nu zit het vast en nu moeten we inzien, dat het aan het einde is. Het kapitalisme vermoordt op het oogenblik niet alleen arbeiders, maar oor zichzelf. Wat moeten wij hier tegenover stellen? Wij bezitten niets dan onze werkkracht, maar dat eene is ook alles. Die werkkracht is het kapitaal waar de Bellamy-beweging mee wil beginnen. Wij hebben geen politieke richting, wij willen geen politiek voeren, onze moeilijkheden liggen alleen op econo misch terrein. Wij willen de wereld een weg wijzen. Het geld heeft slechts een betrekke lijke waarde, maar de producten, de goede ren, die hebben werkelijk waarde. Maar te genwoordig schraapt men het geld bij el kaar, terwijl men de goederen vernietigt en de productie moedwillig beperkt. Dat ge beurt alleen omdat de prijs niet hoog ge noeg is. Dat mogen wij toch niet goed vin den, daar willen wij een einde aan hebben. We moeten een maatschappij bereiken, waar zooiets onmogelijk is. Een dergelijke maatschappij, die heelemaal niet onmogelijk is, beschrijft Bellamy in zijn boek „Het jaar 2000". In deze maatschappij zal door allen voor allen worden gewerkt. Het kapitaal moet ge meenschapseigendom worden, dat gemeen schappelijk wordt beheerd. We laten dan niets vernietigen of vergaan. Alles zal, goed geordend, worden gedistribueerd. Dat dit mogelijk is hebben we gezien in tijden van te kort, gedurende de oorlogsja ren. In die maatschappij kan ook de jeugd weer aan het werk en daar kan ieder zijn gen werkkring kiezen, dan krijgt de jeugd weer idealen. Spr. besloot met te zeggen, at hij overtuigd is, dat dit middel, zoo niet net dan toch een middel is om een betere maatschappij te bereiken. Tot stationschef alhier werd benoemd in de plaats van den heer Vermaseren, die naar Alkmaar is vertrokken, de heer Lindeblad, thans wonende te Bergen. De gemeente Heerhugowaard is toege treden tot het registratuurstelsel der Ver eeniging van Nederlandsche Gemeenten. De werken om en nabij het sportveld ondernomen maken goeden voortgang De sloot langt de N.W.-zijde van den Midden weg vanaf het pand bewoond door den heer J. Zijp tot aan het Raadhuis, is thans geheel gedempt. De sloot, aan de Z.O.-zijde van dien weg voor het oude sportterrein en het pand voorheen bewoond door den heer Has- ter, is eveneens zoo goed als dicht. De weg, die door het Sportterrein zal komen, is reeds gedeeltelijk afgebakend, terwijl mede begonnen is aan de bouw van de ambtswo ning van den burgemeester, waarvan het metselwerk door den heer Borst, metselaar alhier, wordt verricht. Met de verdieping van de poldersloot langs de zuidzijde van den Molenweg (Vod- denweg), hetwelk in werkverschaffing ge schiedt met een bijdrage van den polder in loonen, toeslagen en verzekeringsbedragen van 25 pCt. is begonnen. De uitgeworpen kleispecie zal benut wor den voor de verbetering van dezen weg, die een modern bovendek zal verkrijgen. Ingekomen personen. C. Smit, N.H., coupeur, St. Adelbertuslaan 7, van Amsterdam. A Kager, R.K., boe renknecht, Heerenweg 101 van Schagen. J. Th. Bijvoet, R.K., arbeider, Groeneweg 20 van Heerhugowaard. C. Rike, geen, z.b., Russenweg 26 van Alkmaar. G. de Croos, E.L., dienstbode, Karei de Grootelaan 17 van Alkmaar. M. M. Stoop, R.K., z,b., Ka naaldijk 83 van Schoorl. W. A. Noort, R. K., z.b., Loudelsweg 20 van Heiloo. M. A. Suiker, R.K., dienstbode, Breelaan 37 van Zij pe. Th. Grootjes, R.K., arbeider, Berger- weg 105 van Zijpe. K. Vogelezang, R.K., z.bNotweg 8 van Egmond aan Zee. S. Schiphorst, geen, z.b., Vijverlaan 10 van Wijmbritseradeel. C. M. R. Buysman, R.K. winkeljuffrouw, Jan Oldenburgl. 3 van Alk maar. G. J. Agten, R.K., z.b., Loudelsweg 20 van Rotterdam. J. M. Voges, idem, van Hillegom. N. Oly, wed. S. Pascha, D.G., z.b., Breelaan 122 van Blaricum. H Reh- met, geen, dienstbode, Eeuwigelaan 26 van Alkmaar. L. Hof, R.K., boerenknecht, Hee renweg 49 van Alkmaar. J. C. Iepenga, geen, arb tel. N.S., Tuindorpweg 23 van wieringerwaard. J. Besijn, N.H., proc.- houder, Russenweg 9 van Batavia. A. Beeldman, Ned-Hervormd, telefo- houder. Russenweg 9 van Batavia M. J. niste, KL Dorpsstr 21, van Amsterdam. J. N. de Rooy, N.H., dienstbode. Bergerweg 2 van Rotterdam. H. G Spijkman, G.K., bloemist, Lijtweg 44 van Coevorden. A, Gildemeyer, R.K., dienstbode, Russenweg 9 van Heerhugowaard. N. M. M. Sluyftr, R.K., dienstbode, Breelaan 75 van Goirle. T. Waiboer, wed. J. F. Wilken, C.G., huish., Dorpsstraat 16 van Schagen. M. Boorsma, G.K., z.b., Tuindorpweg 2 van Emmen. H. Bloem, N.H., z.b., Weg n. Zanegeest 6 van Amsterdam. M. J. Verver, R.K.. dienstb., Leo Gestelweg 5 van Limmen. N J. G. Tevken, NH., slager, Kerkstraat 4 van Uit geest. K. de Boer, N.H., buffet-expl., St. Adelbertuslaan 9 van Hensbroek C. Over man, N H., chauffeur, idem. Vertrokken personen. A. F. E. M. Bruns. R.K., z b., naar Til burg. L. P. van ter Tooien, R.K., z.bnaar Amersfoort. J. Schouten. R K.. boeren knecht, naar Oterieek. -- H. Strippgen. R.K.. naaister, naar Duitschland MP. Kleymeer, geen. hulp in de huishouding, naar Alkmaar. S. C- W. Stammes. N Hdienst bode. naar Hoorn. A. Wit, N H.. z.b., n. Schermerhorn. M. Strooker, N.H., ver pleegster. naar Amsterdam. J. Ooyevaar, R.K., arbeider, naar Noordscharwoude. C. W van der Eem. N.H.. verpleegster, n. Utrecht. D Bosker N.H., z.b.. naar Alk maar. W. Winter. E L., z.b., naar Den Helder. N. Nooy, R.K. z.b., naar Ursem A. Koopman R.K., z b., naar Wervers- hoof. B. G. Weiman, R.K., z.b., naar Am sterdam. G. M Ste'ienpool. R.K., z.b., n. Uitgeest. A Dekker R.K., religieuse, naar Spanbroek. R C. Moey, N.H.. slager, n. Wervershoof. A. de Heer. N H., z.b., naar Haarlem. T. Gulmans. N.H boerenknecht naar Schoori. A. Swaan N.H., z.b., naar Heiloo. J. Marees, geen. huishoudster, n. Zijpe (N.-H.) J. C. wester, R.K., z.b., n Heerhugowaard. C. van Overmeeren. R.K dienstbode, naar Schoorl. E. van den Berg, R K., z.b., naar Alkmaar. C. Bogt- man N.H., arbeider, naar Uitgeest. M. M van Ewijk. N.H. arbe'der naar Alkmaar. T H. Meyer N.H.. lithograaf, naar Amster dam. M. Dekker, R K., dienstbode, naar Egmond-Binnen. W M. Meyer, H L., z.b., naar Ermelo. DS. R. BAKKER. Ds. R. Bakker te St. Pancras, die het be roep heeft aangenomen tot missionaire pre dikant voor de zending onder de Joden, zal Dinsdag 19 Maart door ds, W. J. J. Vel- ders in de Nieuwe Westerkerk worden beves tigd bij de zendende kerk van Rotterdam, en in dienzelfden dienst zijn intrede doen. Ds. Bakker, die de derde missionaire pre dikant der Gereformeerde kerken wordt voor de zending onder de Joden werd 12 Juni 1902 geboren. Hij studeerde aan de Theolo gische School te Kampen en deed 28 Sep tember 1930 zijn intrede bij zijn tegenwoor dige gemeente. Na zijn bevestiging zal ds. Bakker, naar de N.R.Crt. meldt, nog eenigen tijd tè Leip- zig zijn verdere studie in de richting der Jo- denzending gaan voltooien. DE MOORDZAAK-G. DE BIE. P. de Bie houdt 15 Het gerechtshof te den Bosch heeft heden arrest gewezen in- de zaak tegen P- de Bie, die door de rechtbank te den Bosch vfegens doodslag op G. de B., gepleegd op 8 Augustus 1933 te Berghem, was veroordeeld tot 15 jaar gevangenis straf. Het hof veroordeelde P. de Bie' 15 jaar gevangénisstraf. DE HAVIK NAAR INDIE. Morgen vertrekt het K.L.M.-vliegtuig de Havik van Schiphol naar Batavia. De be manning van het toestel zal bestaan uit de heeren Q Tepas, eerste bestuurder; H. Dill, tweede bestuurder; J. Deltenre, werktuig kundige en A. Poot, radiótelegrafist. De post voor de Havig moet uiterlijk van avond te Amsterdam zijn. In verband met het door de Grieksche re geering uitgevaardigd Verbod tot landen op het vliegveld van Athene heeft de K.L.M een wijziging aangebracht in de Indië-route Deze zal thans van Rome naar Benghasi in Tripolis en dan verder weer over hej gewone traject Mersamatru— Caïiro enz. Te Catania op Cicilië bestaat gelegenheid voor het maken van een tusschenlanding. De Havik, welke morgen r.aar Indië ver trekt, zal dezen nieuwen weg volgen. Toen het landingsverbod te Athene werd afgekondigd had de Pelikaan, die op de thuisreis is, dit vliegveld reeds verlaten. Hel toestel wordt hedenmiddag te omstreeks half drie op Schiphol verwacht. M. do Redacteur, Met eenige verbazing nam ik gister avond kennis van den inhoud van het ingezonden stuk ..Dorpstoestanden" op genomen in Uw blad van 5 Maart. Deze pennevrucht' afkomstig en ge- teekend door het raadsli l H Keesman zou ontsproten iijn uit het verslag over de laatste reviie-opvoering, een 10- tal dagen geleden .gehouden. Het zij mij vergund hierop een ant woord te mogen géven, waarvoor bij voorbaat mijn besten dank. Vooropgesteld dat de kernachtige uit drukkingen als „Trottoir-schandaal en Desolaten-toeetand" geheel voor reke ning van den verslaggever zijn en blij ven, meen ik genoemd raadslid drin gend te moeten aanraden, om alvo rens nogmaals aan ingezonden stukken te beginnen eerst eens goed te lezen wat er nu eigen w e 1 in een dergelijk beknopt couranten-^verslagje staat Dan vervolgens eerat eens goed te overwegen, of er wel degelijke gronden of redenen aanwezig zijn, om burgers op deze manier lastig te vallen. In dit verband doel ik op goede en betere informatiën naar juiste gegevens, welke het geact^te raadslid bij eenige zijner collega-raadsleden kon bekomen, die door hun bezoek aan de laatste uit voering metterdaad getoond hebben mede te leven met de 1200 enthousiaste bezoekers. Deze heeren hebben hunne waardee ring over dezen avond heusch niet on der stoelen of banken gestoken. Ongetwijfeld zal mijn hooge rivaal dan een ander oordeel deelachtig wor den over een burger, die volgens hem zijn avonduren zit te verpeinzen aan revue-overdenkingen. Overigens was ik verbaasd over de frappante en toch zoo naïve verkla ringen van den geachten inzender die hier de gemeenschap op zoo duidelijke wijze konde gaat doen, Dat er inderdaad in onze gemeente een trottoir-Missing-link is, en dat er inderdaad een Holleweg en een Wester- weg is, die dringend verbetering behoe ven, en dit bovendien wel een moeilijke puzzle schijnt, gezien de zeer vele oplos singen. die inzender in zijn epistel om schrijft. Voor deze officeele uiteenzetting kun nen wij dit raadslid niet dankbaar ge noeg zijn, en dan bovendien nog een <!~skundige toelichting op de koop toe, dit zal echter nog wel wat 6tof doen op waaien. Neen op zulk een voorspoedige erken- n.: g der-feiter. had ik niet gerekend, en ik hoop dan ook van harte, dat het raadslid dat 's avonds vele uren heeft opgeofferd en nog zal opofferen ten dlen- Alleen de tr«m mag ronder richting aan te geven en met een altijd geldend voorrangsrecht rijden. Voor auto mobilisten en wielrijders rijn de regel* van weg en veiligheid gegeven en het is hun eigen belang om geen „trammetje te spelen". ste der gemeenschap zie het betref- fei de ingezonden stuk hierin vol komen moge slagen. Misschien kan dit raadslid van mij den wenk ter harte nemen, dat het wellicht beter is zich dan geen duren tijd to gaan wijden aan ingezonden stukken, ook al loopt het tegen de verkiezingen. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, C. TEN BRUGGENCATE. WINKELSLUITINGSWET 1930. S. 460. BURGEMEESTER en WETHOUDERS hebben aan den heer R. KOUDENBURC ceurwaardei bij de Arrondissements Recht bank, alhier, bij hunne beschikking van heden, krachtens art. 9, 5e lid. der Winkelsluitings wet 1930, S. 460, ontheffing verleend van de verbodsbepalingen dezer wet ten aanzien van een te houden openbare verkooping van roerende goederen bestaande uit oude en nieuwe schilderijen, aquarellen en teekenin- gen, in het gebouw „De Unie" aan de Koor straat alhier, op Vrijdag 8 Maart a.s van des avonds 8 tot 10 uur. Alkmaar, 6 Maart 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KÓELMA, Secretaris. GETROUWD: Derk van Genne en Atje Wiersma. GEBOREN: Johannes Theodorrs, z. van Johannes Kuis en Antonia Verver. Dirk Cornelis, z van Jan Smit en Grietje de Bakker. Johannes, z. van Cornelis Bos en Maria Koolmees. Jacob, z. van Evert Haaksma en Trijntje van der Meij. Paulus Wilhel mus Petrus Cornelis, z. van Jacobus Huisintveld en Margaretha Blokker. OVERLEDEN: Pietertje Huigen gehuwo met Jan Bak 72 jaar. Trijntje Bregman gehuwd met Jan Wit 69 jaar. Dirk Jacobus Kroes 71 jaar. Johannes Hofstee 82 jaar. URSEM (Februari). Geboren Anna Geertruida, d. van P Boots en M. A. Siijkeiman. Catharina Maria, d. van D. Meester en M. Braas. Adrianus, z. van Arie Koppes en G. Beem- sterboer. Overleden: Petrus Theodorus Oude- jons. echtgenoot van G M. Oud, 68 jaar. HARENKARSPEL (Febr.) Geboren: Cornelis Maria z. van C. Schilder en Catharina Jong. Willem z. v. D. Dekker en G. Klaver. Geertruida d. van Jan Burger en J. Hessing. Johannes z. v. A. Hoek en J. Jonker. Jan Adrianus z. v. J. En te en M. A. Rijser. Overleden: Jan Pater, 72 j., wed. van J. Bleeker. Jantje van Duin, 69 j., wed. van J. Burger. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 6 Maart 1935. Op de heden gehouden aardappelen markt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche: blauwen 3.49-/ 3-70, bonten 3.30—f 3.60 en poters 2.50—2.70; IJpolder bevelanders 2.40—2.60; IJpolder blauwen 2 70— 3 en Duinzand 4.50—4.90 per H.L. Aanvoer 154600 K.G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 6 Maart 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 268 Vette kalveren, le kw. 50—56 cent, 2e kw. 42—48 cent en 3e kw. 30—40 cent per K.G. levendgewicht; 98 Nuchtere kalveren 2.50—6.50; 285 Var kens, vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 44—45 cent, zware varkens 41—42 ct. en vette varkens 40—41 ct. per K.G slacht- gewicht. Ter veemarkt waren heden aange voerd 3 wagons geslachte runderen uit De nemarken aangevoerd. NOORDSCHARWOUDE, 5 Maart 1935. 16300 K.G. Uien: uien 1.80—2, drielin gen 60—90 cent en grove 2.603; 1500 K.G. Kroten 0.80; 177600 K.G. Roode kool 4.20-/7.90. doorschot 4—7; 60400 K.G. Gele kool 1—140, door schot 1; 164500 K.G. D. witte kool 70— 80 cent, alles per 100 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Maart'35. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 50000 K.G. Roode kool 3.907.80, doorschot 3.40—5.40; 110000 K.G. Gele kool 1 1.40, doorschot 1; 65000 K.G. D. witte kool 70—80 cent; 6500 K.G. Uien: uien 1.802.10, grove 2.70 2.80, drielingen 1.10—1.20; 4000 K.G. Peen 70—80 cent, alles per 100 K.G WARMENHUIZEN, 5 Maart >35. Roo de kool le s. 3.90—7.80, 2e s. 3.70— 6.20; Gele kool le s. 1—/ 160, 2e s. i1.30; D. witte kool le s. 0.70— 0.80; Drielingen 70—80 cent; Uien 2— 2.20; Grove uien 2.702.80. Aanvoer: 105600 K.G. Roode kool; 27200 K.G. Gele kool; 59400 K.G. D. witte kool en 1700 K.G. Uien. (Ontvangen per draad looze telefoon). 1931 1934 1934 1934 A 1930 STAATSLEENINGEN. 4 NederL 4 Ned.-Indië 4 5K Duitschland Idem met kettingverklaring BANK-IN STELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij Cert v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank Rotterd Bank 1NDUSTR. OND. BINNENL Alg Kunstzijde Linie v Berkels Patent Calvé Delit Cert. Nederl Ford ex. 40 afst. Philips Gloeil Gem Bezit llnilever 1NDUSTR. OND. BUITENL Am Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Service Steel comm U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton t Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Intefc Rubber v SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli a Senembah - AMER. SPOORWEGEN. Af-hison Töpeka Southern Railw. Cert. Union Pacifio §Noteering per 50. fExclaim. 'Exdividend. Vorige koers 102 102 luiVw 1019/16 30l 3178 106V, 288/, 3V/j 67 101 33 447, «Vi 244 218% 857:# 21 167i6 *Vl6 19fl/i6 36/16 1678/8 88% 81% 17% 11.00 146«/, 40 169 112 136% 95 99/8 4 94 05% 87% 31 57 U/ia 5V8 337, 138% H3% 138 247, 6 57'U 27 297, 102 pl.m. 2.00 27.1/* 29%-i 29 321/* 32% 32% 327* 244 214% 83% 5%-% 15% 18%-% 1637, 5 146 40 170 13^/16 92 9% 91%-f 647, 30 55 U-%6 32 137% 133}-% 55 2147, 82 2147*' 82% 15* 7» 15} 164 214J-5J 83-7, 5»A« 15} %6 18}-5/16 164 133%-f 133%-i 133%-J 3% 91-% l3/l8 91 -V, 91%-i M-3/l6 133 PROLONGATIE Vorige koers 1 pCt. Heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. niet officieel New-Work Londen Berlijn Brussel (Belga) Bazel Kopenhagen Stockholm Oslo Madrid Italië Vorige Koert op koers heden 2 uur 1.«9/S 1.459/8 6957, 690 59 38 59.38 p 9.747* 9.73% 34.52 34.45 p 47.97 47.90 3100 30 70 p 35.85 35 60 34 80 34.70 p 20.73 20.22 12.40 12.15

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3