binnenland buitenland HET PROCES RINTELEN. DE FRANSCHE KAMER BIJEEN. Flandin stelt kwestie van ver trouwen. SNELTREIN RIJDT IN GROEP ARBEIDERS. 5 dooden VERTRAGING BOUW S.S. „ST. NAZAIRE". schilderijen in beslag oenomen. onbewoonde villa als roovershol LAWINE-ONGELUK IN DE TATRA. ROBBENJAGERS IN NOOD. LASTIGE NEGERS. HET RIJKSTE MEISJE VAN AMERIKA. TEGEN HET COMMUNISME IN JAPAN. NEGERINNEN IN OPSTAND. Tijdens een zitting op de rechtbank. WIELENNER RIJDT TEGEN MUUR OP. Met een hersenschudding op genomen. HOLLEND PAARD TE UTRECHT. Twee personen gewond. INBREKERS GEVAT TE AMSTERDAM. Inval in een perceel aan de Kromme Waal. ZWARE BRAND TEOSS. Boerderij, een schuur en eenige hooibergen afgebrand. Glimlachje HOE DE „BOSCHDIJK" DEN STORM TROTSEERDE. Onstuimige tocht. VECHTPARTIJ TE VENLO. Met een mes gestoken. EEN RAADSLID, DAT GEEN NEDERLANDER BLEEK TE ZIJN. LUGUBERE VONDST. NOGMAALS DE ONBEWAAKTE.... Man door een trein gegrepen en gedood. ALFRED ZELLFR. t SIGARENFABRIEK STILGELEGD. BRAND TE NULAND. Landbouwerswoning afgebrand. GEEN WIJZIGING KIESWET. Dementi. De afwikkeling van de verdere getul- genverhooren in het proces Rintelen vol trok zich zeer onregelmatig. Op verzoek van den beklaagde moesten steeds weer groote pauzes worden gehouden. Generaal Lehar, een broer van den beroemden operette-componist, legde ge tuigenis af over de ondersteuning die Rintelen gegeven heeft aan net onder drukken van de communistische revol te van Opper-Stiermarken en Weet- Hongarije. De eerstvolgende beide getuigen, hof raad Boehm en generaal Wagner, zijn de intiemste vertrouwden van dr Rinte len. Hofraad Boehm verklaarde dat tusschen dr. Rintelen en dr. Dollfuss nooit andere dan zakelijke tegenstellin gen hebben bestaan. De verhouding van beide mannen tot elkaar is echter later door dwarsdrijverijen vergiftigd. Toen de getuige later verontwaardigd uitriep, dat de naam van Rintelen reeds tijdens den Putsch van Pgriemer op sr.oode wijze misbruikt was, kreeg hij een terechtwijzing van den voorzitter. De getuige keerde zich daarop nog tegen de bewering van den procureur, dat een bewijs van schuld kon worden gevon den in het feit, dat Rintelen niet onmid dellijk naar de bondskanselarij is ge sneld toen hij hoorde van het radiobe richt. Zou hij dit gedaan hebben, dan zou de zaak thans nog veel erger zijn voor Rintelen, want deze stap zou eerst recht verkeerd zijn uitgelegd Na 't verhoor van dezen getuige stelde de procureur voor minister Neustadter- Stuermer te hooren, benevens Stockin- ger, teneinde het verloop der gebeurte nissen in het ministerie van defensie op der. middag van den 25sten Juli te kun nen reconstrueeren. Het voorstel werd goedgekeurd. De eerstvolgende getuige, generaal Wagner. was een op den voorgrond tre dend lid der Chr. Sociale partij. Omtrent de verhouding van Dr. Rintelen tot de nat.-soc. verklaarde getuige, dat dr. Rin telen op het standpunt stond dat een overeen komst moest worden aangegaan met de na- tionaal-socialisten. Deze meening heeft Rintelen volstrekt niet alleen voorge staan. Zij werd veeleer gedeeld door een groot deel van zijn partijvrienden gelijk over het algemeen vele chr. socialen, in het bijzonder in de bond-'andon. voor standers zijn geweest van den An schluss. Dr. Rintelen zelf heeft met de nationaal-60cialisten nooit contact ge zocht, behalve dia '-esprekingen, die u.et medeweten en op verlangen van Dr. Dollfuss hebben plaats gevonden Later merkte generaal Wagner nog op. dat Dr. Rintelen na zulke besprekingen met na- tionaal-socialisten onmiddellijk op dep voorgrond tredende leiders van de Heimwehr in kennis gesteld had van het resultaat. Generaal Wagntr 6Chi'derde vervolgens hoe hii plotseling door een persoon waarvan hij den naam niet wil de noemen, er opmerkzaam op gemaakt is dat men hem zijn vriendschap met Rintelen kwalijk nam. De verdediger wilde den naam van dezen persoon hoo ren, maar de president hield dit voor overbodig en liet de vraag niet beant woorden. Nadat nog een getuige gehoord was werd de zitting tot Woensdagmor gen verdaagd. Met 333 tegen 154 stemmen heeft de Fransche Kamer de wet aangenomen, die voor afzonderlijke takken van industrie over eenkomsten, welke afgesloten worden door de meerderheid van <k betreffende branche, bindend verklaard Minister-president Flan din stelde de kwestie van vertrouwen, nadat hij nogmaals van de gelegenheid gebruik had gemaakt eraan te herinneren, dat het regeeringsvoorstel noch een algemeen noch een permanent karakter droeg Het was slechts bestemd voor de in een ernstige cri sis zijnde takken van industrie. In dit ver band keerde Flandin zich tegen de van Fran sche zijde geuitte bewering, dat de detailhan- delprijzen in Frankrijk liggen boven de wereldmarktprijzen. Een dergelijke consta- tecring zou Frankrijk zeer schaden, aange zien de Fransche vreemdelingenindustrie juist thans zich groote inspanning getroost Alles wat gezegd wordt over duurte in Frankrijk, wordt onmiddellijk door de pro paganda tegen Frankrijk uitgebuit. Op de spoorlijn tusschen Mormant en Ver- neuiï 1'Etang (Frankrijk) is gistermorgen een ernstig ongeluk gebeurd. Een sneltrein is aldaar op een groep arbeiders ingereden, die tengevolge van den minst den naderen den trein niet hadden opgemerkt Vijf arbei ders werden op slag gedood. Het ongeluk geschiedde op de lijn Gare d 1'Est te Parijs Op de scheepswerf te St. Nazaire (Er.), waar het 79000 ton metende nieuwe Fran sche schip „Normandie" zijn voltooiing nadert, is een civiele vordering ingesteld tegen den vakbond van metaal-arbeiders in de scheepvaart aangezien deze weigert zijn leden toe te staan overwerk te verrichten. De directie der scheepswerf is van meening, dat dit verbod onwettig is en eischt intrek king ervan. Zij verklaarde dat.de voltooiing en het vertrek van de „Normandie door deze tegenwerking ernstig gevaar liep, ver traagd te worden, doch voegde eraan toe, dat met of zonder de medewerking van den vakbond de „Normandië" op den vastgestel- den datum, 20 April, St. Nazaire zal ver laten. De arbeiders te St. Nazaire zouden ech- nHipnH 11 KT ancs 330 'oongelden derven indiend de „Normandia" in een andere ha ven moest worden voltooid opDverSkvanStlatfPaitie te, Berliin heeft socialistische £nil g er nati°naal- iiscnen aard ,n beslag genomen en vernie- Het gaat hier om in totaal 63 werken van stenaars ^?&gedec,te Pr^ente kun sienaars „van het vroegere systeem". Een bende jeugdige boefjes van 12 tot 15 jaar oud, had in de buitenwijken van Frank fort op een onbewoonde villa beslag geleed en deze geheel getransformeerd in een roo- vershol. riet heeft een mnnnd geduurd voor* dat zij door de politie gesnapt werden De grootste kamer van het huis werd door hen als voetbalveld gebruikt, de trap als sledebaan, terwijl verder iedere kamer een aparte bestemming kreeg. De meeste jongens wisten, door middel van valsche briefjes, van school weg te blij ven. Ten slotte bemerkte een voorbijganger wat er met de villa aan de hand was en hij stelde de politie ervan in kennis. De jongens werden gearresteerd en moes ten allereerst zoo goed mogelijk de villa weer opknappen. Hun ouders moesten echter de aangerichte schade betalen. De Tsjechische bladen melden, dat een lawine-ongeluk in de Tatra-gebergte, dat tot het Karpatensysteem behoort, vier dooden heeft geëischt. 26 Estlandsche visschers van het eiland Oesel, die op de robbenjacht waren uitge trokken, zijn door den storm overvallen en de Oostzee ingedreven. Vier hunner slaag den er eindelijk in in Noord Koerland het vaste land te bereiken. Zij stelden de Lett- landsche havenpolitie te Windau van het ge beurde in kennis en deze zond onmiddellijk twee ijsbrekers erop uit om de robbenjagers op te zoeken Ook uit Estland zijn twee ijs- brekers om de vermiste visschers te hulp te komen Volgens de tot dusver ontvangen berichten is men er echter nog niet in geslaagd de ver miste zeehondenjagers te vinden. Dinsdagmorgen tegen vijf uur is op het strand van Palmnicken aan de Oost-Pruisi sche Samlandkust een open motorkotter aan gedreven, waarin zich vier halfbevroren Est landsche visschers bevonden. Zij werden vol komen uitgeput naar het ziekenhuis overge bracht. Zij waren met de overige 26 visschers op 1 Maart in zee gestoken. De hevige Noordooster storm dreef hen naar Oost- Pruisen, daar hun brandstof opgeraakt was en de storm de zeilen stukgeslagen had. Men vreest, dat zij de eenige zullen zijn. die be halve de in Noord Koerland gelande vis schers gered zijn. Te Chicago is een kapitein van politie ten gevolge van een hartaanval om het leven ge komen en een baljuw door pistoolschoten ge dood, toen negers, behoorende tot den cultus van den „Islam Temple" een aanval deden op een detective-bureau aldaar. 75 politie beambten maakten van hun knuppels ge bruik. 31 vrouwen en 19 mannen zijn gear resteerd. Nu Miss Doris Duke, de millioenen erfge name met James Cromwell getrouwd is, zijn er weer verscheidene candidaten voor den titel van „het rijkste meisje van Amerika". Miss Ethel Du Pont uit Delaware maakt een goed kans, hoewel niemand weet hoe groot haar vermogen precies is. Het vermo- fen van de Du Pont's is gedurende de laatste onderd jaar wel wat geslonken, doch Ethel moet de erfgename zijn van eenige millioenen dollars. Miss Louise Morgan, de 18-jarige klein dochter van J. P. Morgan, is een andere se rieuze candidate. Schoonheid en intelligentie tezamen met rijkdoip vindt men bij miss Helen Lee Doker- ty, de aangenomen dochter van Henry Doker- ty, de petroleum-magnaat. Miss Dokerty kwam twee jaar geleden in diplomatieken dienst bij de Amerikaansche regeering en is momenteel verbonden aan de staf van mrs. Ruth Bryan, de Amerikaansche gezant in Denemarken. Andere candidaten voor den titel zijn meis jes uit de families Frick, Carnegie Phipps en St. George. In het Japansche Huis van Afgevaardig den is door de regeering een wetsontwerp in gediend ter verbetering en versterking van de handhaving van orde en vrede Doel van het wetsontwerp is een strengere controle over de Communistische agitatie. Het wetsont- wermbepaalt ten eerste, dat de organisato ren ót leiders van vereenigingen welker doel is de regeeringsvorm te veranderen ter dood zullen worden veroordeeld en ten tweede, dat de organisatoren of leden van vereenigingen die ten doel hebben het opheffen van den particulieren eigendom veroordeeld zullen worden tot dwangarbeid tot een maximum van tien jaren. Voorts bepaald het wetsontwerp, dat zij, die met het communisme sympathiseeren, eveneens zullen worden bestrafd, terwijl „be keerlingen" een proeftijd onder bewaking zullen moeten doormaken. Voor de vrouwenrechtbank te Chicago waar zich 9 negerinnen te verantwoorden hadden, wegens deelneming aan een sta king, kwam het gisteren tot opgewonden tooneelen, die een kwartier duurden en ver oorzaakt werden door leden van een twee tal negerbonden. De politiebeambten en het personeel uit de rechtszaal werden, toen zij de orde wilden herstellen, door de negers aangevallen, zoodat de beambten van hun knuppels en tenslotte ook van hun vuurwa pens gebruik moesten maken. Een politiebeambte kreeg tengevolge van de opwinding een hartverlamming. Een bo de en twee negers werden door de schoten zwaar gewond. Ongeveer 40 negers werden door de slagen met de gummiknuppels ge wond. In totaal werden 48 negers en nege rinnen gearresteerd. In verband met den dood van de politiebeambte, zal men waar schijnlijk een aanklacht wegens moord te gen hen indienen. Tijdens een gistermiddag gehouden wielerwedstrijd te Oss, kwam de wiel- lenner H. in aanraking met een der me derenners, waardoor hij zoo ongelukkig tegen een muur kwam te vallen, dat hij bewusteloos bleef liggen. Het slachtoffer liep een hersenschudding op en werd naar het r. k. ziekenhuis vervoer! Op den drukken Cathrijnesin.rel te Utrecht sloeg een paard met zijn wagen op hol. De voerman, die het dier tot kalmte trachtte te brengen, sprong van den wagen. Daarbij kwam hij te vallen en werd een eind .veegs in de teugels meegesleurd. Het hollende dier veroor zaakte groote consternatie onder de voetgangers en wielrijders, die naar alle kanten uiteen stoven. Toch vielen er nog eenige slachtoffers bij. Een wielrijdster werd tegen den grond geslingerd en werd, daar men inwendige kneuzingen vreesde, naar de Rijksklinieken overge bracht. Ook een wielrijder was van zijn fiets geworpen, doch hij had alleen maar pijn aan de beenen. Intusschen was het dier bij de A.T.O.-garage beland, waar het zijn ratelende aanhangsel tusschen twee boomen achterliet en alleen verder rende. Voor het station verboog het dier neg een richtingbord op een vluchtheu vel en gaf toen den strijd maar op. Het had op dit drukke punt nog erger kun nen zijn. De substituut-officier van justitie, mr. Jan Versteeg, commissaris L. Hoogen- boom, de inspecteurs J. P. C Roscfcer en J. J. Meeuwsen van de centrale recher- cne hebben gistermiddag tusschen 4 en 6 uur in een perceel aan de Kromme Waal te Amsterdam een inval gedaan en daar 4 personen gearresteerd. Men zal zich herinneren, dat Vrijdag nacht ingebroken werd bij een expedi tiefirma aan de Nieuwe Zijdsklok, waar bij de dieven een brandkast forceerden, waaruit zij 1100 haalden, terwijl zij bovendien een jubileumpotje meena men. dat meer dan honderd gulden be vatte. In verband met nog andere in braken is de justitie tot den inval over gegaan. De vier arrestanten, waarvan er een ii donker Amsterdam een groote „repu tatie" geniet werden naar bureau War- n.oesstraat overgebracht. Hedenmorgen zouden zij door commissaris Hoogen- boom worden gehoord. Gisteravond 6 uur is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de boer derij van den landbouwer H Vink, aan den .Dijk te Oss Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat men er slechts met moeite in slaagde de kinderen te red den. De brandweer was «spoedig ter plaatse, doch kon met de ouderweteche brandspuit het vuur niet bedwingen. De boerderij stond weldra in lichter laaie. Omwonenden trachtten het vee naar buiten te drijven, hetgeen slechts ge deeltelijk gelukte. Twee varkens een koe, een groote partij kippen en een hond kwamen in de vlammen om. Het vuur sloeg over naar een beien dende landbouwschuur van V welke evenals de boerderij tot den grond is afgebrand. Inboedel en landbouwinven- taris gingen eveneens verloren. Een dichte vonkenregen leverde groot gevaar op voor de verschillende met riet bedekte boerderijen in de omgeving. De vonken kwamen neer op een groote hooischuur van den landdbouwer A. Kooijmans, welke aan de overzijde van den dijk stond. De schuur vatte vlam en brandde spoedig als een fakkel. Onge veer 5000 K G. hooi en 9000 K G. stroo zijn een prooi der vlammen geworden. Ook een verderop staanden hooiberg van den landbouwer A. van Deursen werd aangetast. Dank zij de gunstige windrichting werd geen verdere uitbreiding verwacht. Do nablussching zou den geheelen avond en nacht in beslag nemen. V. was laag verzekerd. K m v D. voldoende De to tale schade loopt in de duizenden. Inbreker, die zich ln de kleeren van den heer «tas huizes gestoken heeft: „Nou, as der bulten soms een klabak mog staan, dan heb uwes maar naar beneje te komme bij de deur en te zegge „Goeie nacht, beron Van Drie- berrege en jonkheer Van Raamsdonk. Tot Wkjn het Karrelton, Woensdag I" (Humorist). Gistermiddag is het stoomschip „Bosch- dijk", een der vrachtsehepen van de Holland Amerikalijn, aan de Wilhelminakade voor den wal gekomen na een reis in zwaar weer van Norfolk via Antwerpen naar Rotterdam. Aan boord heeft de heer S. Vlietstra van zijn wederwaardigheden van den onstuimigen tocht verteld. We lezen hiervan in het Handelsblad nog het volgende: Den 18en Februari, aldus de kapitein, had den wij Norfolk verlaten. In den vroegen ochtend van den 26sten, toen wij in een der beruchte derty thirty geraakt waren, d. w. z. het gebied omtrent de 30 gr. Westerlengte, kregen wij zwaar weer. Vroeg in den ochtend reeds waren wij begonnen olie te storten en op verminderde kracht te stoomen. Ook al heeft men de zee achtef, dan is het in vrie zend weer gevaarlijk op volle kracht te stoo men. De snelheid van de z.g. hekgolf wordt n.1. vergroot door de snelheid van het schip Tegen half acht in den avond dan kwam er een zware zee over het sloependek. Een boot sloeg aan splinters tegen den schoorsteen. Een andere moesten wij laten glippen, daar ze stuk geslagen was tegen den scheepswand en een derde, die ook half buiten boord hing. is met veel moeite vastgesjord en den volgen den ochtend voorloopig hersteld. Van de vier booten was er toen maar een meer in orde. Maar we hadden, als het noodig mocht zijn, nog twee werkbooten ter beschikking Verder is nogal een en ander stuk geslagen Een hachelijk avontuur maakte de marco nist mee. De zware zee over het sloependek sloeg n.1. de deur van zijn hut in. Er kwam veel water naar binnen en de marconist zat meteen op tafel Gelukkig had de eerste ma chinist, die net boven was gekomen, de tegen woordigheid van geest de deur aan den an deren kant te openen, zoodat het water met een wegliep. Dat was het behoud van de seininstallatie. Het water had den heelen boel kunnen bederven. Wat kleeren en andere persoonlijke bezittingen van den marconist zijn weggespoeld. Dien nacht zijn alle manschappen, 34 in getal, in gereedheid gebleven om onmiddel lijk aan het werk te gaan. En dat was wel noodig ook. Dienzelfden nacht kregen wij S.O.S.-seinen over van het Engelsche stoomschip „Mac- gowrie", waar wij nog vrij ver van verwij derd waren. Het Duitsche passagiersschip „Europa" en het Amerikaansche stoomschip „American Banker" en het Nederlandsche stoomschip „Blommersdijk" ook van de Hol land—Amerika-lijn, voeren er naar toe Het was ons, gezien de schade, die voorzichtig manoeuvreeren noodzakelijker maakte dan ooit, niet mogelijk op volle kracht ter assis tentie uit te varen. Uit de telegrammen bleek, dat het schip zware averij had opgeloopen, dat na des nachts 12 uur geen seinen meer opgevangen of beantwoord waren. Tegen zes uur in den ochtend voeren wij langs de plaats, waar de „Macgowrie" zich had be vonden, het schip waarvan niemand iets meer gehoord heeft, moest met man en muis zijn 'vergaan. Een Engelsche schip heeft later nog een stuk hout zien drijven. De be manning had uit 26 koppen bestaan. Naderhand passeerden wij nog een En- gelsch schip, dat meldde een man te hebben verloren. De „Europa" had gewonden aan boord. Wij hebben tenslotte behouden Ant werpen bereikt, waar wij graan hebben ge lost Gisteravond zijn wij met het stukgoed verder gevaren naar Rotterdam. Gistermiddag is in de Maasstraat te Venlo een ernstige vechtpartij ontstaan tusschen den stratenmaker P. VV. en den arbeider B. K. Eensk'aps greep laatstge noemde een mes en bracht W. een steek toe. Hij is per zieicenauto naar het gast huis vervoerd. Zijn toestand is ernstig K. is gearresteerd. In de Maandag gehouden raadsverga dering van Finstei welde (Gr.) was een briei inrekomen van het raadslid Schwert- mann naar aanleiding van een tot hem gerichte mededeeling van B. en W., waarin hem werd bericht, dat hij in verband met het feit, dat hij geen Ne derlander is, van het raadslidmaatschap vervallen moest worden verklaard en dat hij om diezelfde redenen niet meer op de kiezerslijst voor kwam. Bij de verhuizing van den vader van het raadslid van Beerta naar Fin-ter- welde was n.1 onlangs gebleken, dat de vader, die 65 jaar geleden uit Duitsch- latid was gekomen, nimmer genaturali seerd was Zijn Duitsche staatsburger schap was intusschen ook verva''en zoodat hij op het oogeribük zonder na tionaliteit is. Ingevolge de wet i3 nu ook de zoon zonder nationaliteit en zijn eerst diens kinderen Nederlanders Het raads lid Schwertmann kon dus volgens de wet niet langer lid van den raad zijn. Met de communisten tegen werd beslo ten den heer Schwertmann van zijn raadslidmaatschap vervallen te verkla ren. Hij kan nu tegen zijn afvoering van de kiezerslijst in beroep komen bij den kantonrechter en tegen zijn vervallen verklaring van het raadslidmaatschap bij Ged. Staten. De heer Schwertmann had verscheide ne jaren zitting in den raad. Eenige werkloozen te Onstwedde (Gr.) die in werkverschaffing te werk waren gesteld bij het graven op een perceel heide in de nabijheid van de Ned. herv. kerk, 6tieten daarbij dezer dagen cp on geveer een meter diepte op een hard voorwerp. Bij verder doorgraven bleek, da. het een lijkkistje was. waarin zich twee kinderlijkjes bevonden, welke in verregaanden staat van ontbinding ver keerden. De lijkjes zijn voor een gerech telijk onderzoek naar Groningen ge bracht. Gistermiddag om 2 uur is op den on- bewaakten overweg van ien spoorweg DordrechtLage Zwaluw© ter hoogte v.n den Lindendijk, op de grens tus schen Dordrecht en Dubbeldam, de 63- jarige M. v. d. Stel uit Puttershoek, die per rijwiel in ie richting Dordt reed, door een sneltrein naar Dordrecn. ge grepen en gedood. De man, die zich er niet tijdig van ver- dat de overweg veilig was en het flikkerlicht blijkbaar niet had gezien, werd door de eerste locomotief van den door twee locomotieven voort getrokken trein gegrepen en ruim 30 M. voortgesleurd. Het slachtoffer, dat deer lijk verminkt was, moet onmiddellijk gedood zijn. Het personeel van den trein heeft nog een uit Dordt komenden trein doen stoppen om eventueel doktershulp te kunnen inroepen. De Dordtsche politie heeft het stoffe lijk overschot naar Puttershoek doen vervoeren. De man was gehuwd en vader van eenige kinderen. Op 70-jarigen leeftijd is te Amsterdam overleden de heer Alfred Zeiler, consul van Zwitserland en oud-leeraar in de Fransche taal aan de Eerste Openbare Handelsschool. De heer Zeiler hieft verschillende leerboeken uitgegeven, waarvan het be- kendetè is: Le mot dans la phrase. Zijn afscheid van het orderwijs is indertijd zeer hartelijk geweest De overledene, die welhaast 50 jaren in ons land vertoefd heeft, was president van de Zwitsersche club Helvetia en secretaris van het genootschap Zwitser land—Nederland. De teraardebestelling van het stoffe lijk overschot zal Vrijdag plaats vinden op de algemeen© begraafplaats te Haar lem, aan de Kleverlaan. Naar wij vernemen, heeft de directie van de sigarenfabriek H. Feyen te Tegelen beslo ten, de fabriek gedurende eenige weken stil te leggen in verband met de overproductie Gisteravond brak door onbekende oorzaak brand uit in de woning van den landbouwer J. de Jager te Nuland (N -Br.) Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat aan blus- schen niet te denken viel. Door den wind sloegen de vlammen over het stroodak van de naast-gelegen woning van den landbou wer T. de Wit. Beide woningen brandden geheel af. Van de inboedels kon niets wor den gered. Het vee kon men nog tijdig in veiligheid brengen. Van de meest bevoegde zijde vernemen wij, dat het bericht, dat minister de Wilde aan de Kroon machtiging heeft gevraagd om het wetsontwerp tot wijziging van de kieswet, de provinciale wet en de gemeente wet in te trekken met de meeste beslistheid kan worden tegengesproken.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9