^Rechtszaken Spoct Moordaanslag op hoofdredacteur. Communist wil op den heer Ankersmit van „Het Volk" schieten. ERNSTIGE KINDERZIEKTEN TE HELDEN. f'V, De scholen gesloten. OUDE VROUW IN BRAND GERAAKT. Buren konden haar redden. MINDERJARIG MEISJE VERMIST. EEN INGEWIKKELDE GESCHIEDENIS Peperaanslag en gangsterbende? BIJ HET BADEN IN ZEE VERDRONKEN. Door de koude bevangen. SMOKKELAAR GEDOOD. Frauduleus vleesch gesmokkeld. ds. j. d. j. idenburg t vlaggen bij optocht naar den n. s. b.-landdag VERVUILING VAN EEN SCHOOL. Mede door slechten financieelen toestand der gemeente. veldwinnende spelling- marchant. ERNSTIGE AUTOBOTSING TE WASSENAAR. Drie gewonden. ERNSTÏGE BOERDERIJ-BRAND. Veel vee omgekomen. HET CONFLICT TE VR1EZENVEEN. Bij Jansen en Tilanus. FABRIEKSBRAND TE BAARDWIJK. Gebouwencomplex der Ceta kousen fabriek afgebrand. ITALIAANSCH SCHIP OVERLADEN Aangehouden door de scheep vaartinspectie. VALSCHE GOUDMERKEN. Goudsmit staat terecht. Requisitoir. gevaarlijk psychopaat. zedendelict. het conflict in de wielerwereld. Als protest tegen communisti- schen laster. Gistermorgen belde een man, die later voorgaf communist te zijn en zijn woonplaats te den Haag heeft, waar hij naar zijn zeggen de ver tegenwoordiging uitoefent van een Nederlandsche en een Belgische firma, de redactie van het dagblad „Het Volk" te Amsterdam op, met het verzoek om een onderhoud met den hoofdredacteur, den heer J. F. Ankersmit. Onder voorwendsel een zeer belangrijk bericht te hebben, dat hij alleen aan de hoofdredactie kon afgeven, wist hij om twee uur inderdaad tot de kamer van den hoofd redacteur door de dringen. Bij zijn binnen komst voegde hij den heer Ankersmit toe: „Ik kom protesteeren over den communis- tischen laster, dien U verspreidt". De heer Ankersmit heeft toen opgemerkt, dat de man zich dus met yalsche voorwend selen tot hem had doorgedrongen en hij verzocht den man onmiddellijk de kamer en het gebouw te verlaten. Toen de man dit weigerde gaf de heer Ankersmit zijn secretaresse een wenk om den portier te waarschuwen om den man te ver wijderen. Op datzelfde oogenblik trok de man een pistool, die naar later bleek met drie scherpe patronen was geladen. De secretaresse liep onmiddellijk de Ka mer uit en waarschuwde de redacteuren, die in de aangrenzende vertrekken werkten Di rect schoten dezen toe. Het bleek dat de in dringer van zijn voornemen had afgezien en 2ijn wapen op den lessenaar van de secreta resse had neergeworpen. De man was volkomen rustig. De man weigerde het gebouw te verlaten, voordat de politie verschenen was. Uiteraard liet deze niet lang op zich wachten en bene den in de hall van het gebouw werd de man, die door een paar redacteuren en den portier daar heen was geleid, door de politie gear resteerd. Zij nam hem mede naar het bureau Warmoesstraat, waar hij verklaarde tot zijn daad te zijn gekomen, daar hij wilde protes teeren tegen de wijze, waarop de S.D A.P de Communistische Partij in woord en daad bestrijdt. Uit het onderzoek der politie is komen vast te staan, dat de man. die in Krakau geboren is, werkelijk in den Haag verblijf houdt en daar bij de Vreemdelingenpolitie staat inge schreven. Hij zal voorloopig in arrest wor den gehouden en Zaterdag voor den Officier van Justitie worden geleid. In verband met den aard van het gepleegde feit en voorts, omdat hij vreemdeling is, denkt de politie er niet aan den man los te laten. Sinds eenigen tijd doen zich te Helden (Limburg) in talrijke ge zinnen gevallen voor van kinder ziekten, als diphteritus en mazelen. Tengevolge van deze ziekten zijn reeds zeven kinderen overleden, waarvan vier uit één gezin. De scholen zijn gesloten. In het perceel Groote Wittenburgerstraat 115 te Amsterdam is gisteravond een tra gisch ongeluk gebeurd, waarbij een 80- jarige vrouw levensgevaarlijke brandwon den heeft opgeloopen. Genoemde vrouw woont met een vriendin samen. Deze laatste was een oogenblik uitgegaan om bood schappen te doen. De 80-jarige vrouw is in dien tijd te dicht bij de kachel gekomen, waardoor haar kleeren vlam vatten. Door de buren werd het ongeluk gemerkt en de vlammen gedoofd. Onmiddellijk werd de politie en de G. G. en G. D. gewaarschuwd. De vrouw, die hoogst ernstige brand wonden heeft, is naar het Onze Lieve Vrouwe-gasthuis vervoerd. De commissaris van politie, chef van het Bureau kinderpolitie te Amsterdam, verzoekt namens de ouders de opsporing van Agneta Carolina Sluimer, oud 18 jaar, die sinds 2 dezer wordt vermist. Signalement: slank postuur, lang plm. 1.70 M., lichtblond haar, knap uiterlijk, don kere wenkbrauwen, blauwe oogen, bleeke gelaatskleur; kort bontjasje, "lichtblauwe blouse, blauwe hoed, grijze kousen, blauwe schoenen. Zij is in gezelschap van Albertus Stege- man, oud 34 jaar, met wien zij in den avond van 4 dezer te Haarlem vertoefde. Signalement van Stegeman: lang pl.m. 1.70 M., tenger postuur mager bleek gezicht, groote eenigszins scheeve neus gitzwart naar achteren gekamd haar, groote bruin zwarte vlek aan den hals onder boord; ver moedelijk gekleed in zwarte getailleerde overjas, grijze alngharige vilthoed. Op het hoofdbureau van politie te Rotter dam bevindt zich in bewaring zekere M B., die zich assuradeur noemt, en die behalve in verband met verschillende andere kleine ver grijpen, ook is aangehouden als verdacht van het uitlokken tot mishandeling van den heer v. d. B. te Den Haag. M B. zou twee handlangers hebben aangenomen om bedoel de heer v. d- B. peper in ae oogen te strooien Inderdaad heeft zulk een poging plaats INDIGESTIE GEHEEL VERDWENEN. Kan nu alles eten! „Na vijf jaar lang aan indigestie te hebben geleden, heeft Uw Kruschen Satts mij geheel van de pijnen bevrijd. Mijn vri-enden verwachtten niet, dat ik oo't betnr zou worden, maar nu ben 'k een ander mensch. Ik heb absoluut geen last meer, ik kan alles eten en met smaak. Ik vertel iedereen hoe buiten gewoon goed ik Kruschen Salts vind voor slechte spijsvertering en maag zuur." J. C. te L. Kruschen Salts vat het kwaad bij den wortel aan, het, spoort de afvoerorganen aan tot regelmatig werken; he'pt lever en nieren in hun functio en zuivert den b.oedsomloop. De „kleine, dagelijksche dosis" kan dit alles doen, omdat Kru schen Salts een combinatie is van 6 zou- t-zU, waarvan ieder een verschillende werking heeft. Enkelvoudige zouten ver oorzaken een plotselinge uitwerking op een bepaald gedeelte van het lichaam veel te drastisch om vaak herhaald te kunnen worden. Maar ,de kleine, dage lijksche dosis" bevat een weinigje van ieder der 6 zouten,, zoodat U die met het volste vertrouwen iederen dag kunt in nemen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a v.90 en 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenver pakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. gehad en daarop zijn twee mannen gearres teerd, die M. B. ervan hebben beschuldigd hen te hebben geworven om dit snoode plan te volvoeien. Heel duidelijk is het relaas der 'beide man nen niet. Zij stellen het voor. alsof de heer v. d. B. noodzakelijk gedurende eenigen tijd buiten gevecht moest worden gesteld, omdat tijdens zijn afwezigheid een cl andere zaak met de verzekeringsmaatschappij die hij leidt, zou moeten worden uitgevoerd De man. die daarbij belang had, zou geen kans hebben gezien v. d. B. buiten gevecht te stellen en daarom M. B in den arm hebben genomen, die op zijn beurt weer als een echten hoofd man van een gangsterbende zijn mannetjes met de uitvoering van de pepergooierij had belast. De politie is bezig na te gaan, wat er van dit ingewikkelde verhaal waar is en heeft M. B., die in Rotterdam bekend is, om dat hij een tijd lang voorzitter is geweest van een organisatie, welke heftig tegen den winkelsluitingsdwang ageerde, achter slot en grendel gezet. De 52-jarige G. Joehems te IJmuiden, houder van de cantine in het kampeerterrein aldaar, is gistermiddag bij het zwemmen in zee verdronken. De man ging den laatsten tijd geregeld in zee baden en had het ook gistermiddag gedaan. Hij was daarna de blokken opgeklauterd, die tegen den pier opgesteld zijn en had met visschers op den pier zitten praten. Daarna is hij weer in zee gegaan. Hij is vermoedelijk door de koude bevangen en gezonken. Visschers riepen hem toe iri hun boot te komen doch Joehems wilde niet en zonk kort daarna in de golven weg. He.- lijk is nog niet aangespoeld. De man laat een vrouw en viei kinderen achter. Gisternacht is het over de Nederlandsche grens nabij St. Nicolaas tot een treffen ge komen tusschen smokkelaars en Belgische douane-beambten, waarbij J. H. uit Stoppel- dam. die met een vrachtauto, toebehoorende aan I., frauduleus vleesch over de grens had gebracht tijdens de botsing werd gewond. H- is aan zijn verwondingen overleden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van een kind. Onve-moeid sociaal werker heen$cgaan. In het Diaconessenhuis te Haarlem is in den ouderdom van 65 jaar over leden ds. J. D. J. Idenburg, emeritus predikant der Ned. herv. gem. te Am sterdam, een in vele kringen bemin Ie en geziene persoonlijkheid, en een jongere broeder van den pas ontslapen staats raad. Naar wij vernamen, heeft de burge meester van Amsterdam, in tegenstel ling met verleden jaar, toegestaan, dat den landdag op 30 Maart thans vier- N.S B. van het Centraal-Station naar het R A.I.-gebouw, ter gelegenheid va honderd Nederlandsche vlaggen mogen worden meegedragen. zoodat er slechts weinig geld beschikbaar s voor het onderhoud van gebouwen, Er zijn echter reeds pogingen tot verbetering ge daan. WEDEROM AANVAL OP N.S.B.-ERS. Te Amsterdam. In vele buurten te Amsterdam worden N.S.B.-ers, die er propaganda-lectuur kemen verspreiden, herhaaldelijk door eet groot deel de- bewoners vijandig ontvangen. Niettemin zetten de N.S.B.- propagandisten hun actie voort, het geen, naar men uit onze dagelijksche be richten weet, tot talrijke botsingen aan leiding geeft. Gistermiddag ie dit weer het geval geweest in de J. P Heyestraat, waar het publiek te hoop liep toen er de leden van de N.'vB. met hun propagan- da-materiaal verschenen. De versprei- decs werden aangevallen en de politie moest te hulp snellen om hen te ontzet ten. Een man die een N S B.-er een pak biljetten wist afhandig te maken en er mee vandoor ging, kon door de motor- p:litie achterhaald en gearresteerd wor den. In de vergadering van het Groene Kruis te Eenrum (Gr.) heeft de heer J. Posthumus, arts, zijn verontwaardiging geuit over den slechten hygiënischen toestand van de o.l. school te Ëenrum, welke bezocht wordt door ongeveer 220 leerlingen. De dokter deelde mede, dat hij, teneinde een vervolging uit te lokken en daardoor op dezen onvoldoenden toestand de aandacht te vestigen <tpdat ver betering worde aangebracht, zijn kind met Mei niet naar de school zou zenden Hij ve klaarde zich verder bereid, om zoolang de gemeente onvoldoende middelen heeft, een bijdrage van 100 per jaar te betalen m de kosten van de schoolschoonmaak, als dezr behoorlijk gebeurt. De burgemeester, die in de vergadering aanwezig was, deelde mede, dat de gemeent< in moeilijke financieele omstandigheden zit, De vereeniging van leeraren in de handelswetenschappen te Amsterdam heeft besloten voortaan in haar opga ven voor de practijk-examens en in die voor het examen-hoofdcorrespondent de spelling-Marchant toe te passen Voor loopig mogen de candidaten in het in te leveren werk de spelling-Marchant, de spelling-Terpstra of die van De Vries en T> Winkel volgen, mits men zich conse- kwent aan een dezer schrijfwijzen houdt. In de gemeente Wassenaar heeft gistermiddag een gecompliceerde autobotsing plaats gehad, waarbij twee personen zwaar gewond wer den, terwijl een derde iets minder ernstige kwetsuren opliep. Omstreeks half drie reed op den Leidschen straatweg een vrachtauto, die uit de richting Leiden kwam en bestuurd werd door B. uit Oegstgeest. Naast den bestuurder had v. d. B., eveneens uit Oegstgeest, plaats genomen. B. wilde een voor hem in dezelfde richting rijdende personenauto, bestuurd door den heer T. uit Utrecht, passeeren en kwam dezen dan ook op zij, juist toen uit de tegenoverge stelde richting een auto, bestuurd door K. uit 's-Gravenzande, was genaderd. Vermoe delijk reed nog een vierde wagen n list den auto uit 's-Gravenzande. Op een gegeven oogenblik lagen hier dus drie en misschien zelfs vier auto's naast el kaar op den weg, die daarop natuurlijk geenszins berekend is. Een ongeluk was dan ook vrijwel niet te vermijden. De wagen uit Oegstgeest kwam in botsing met aie uit Utrecht, met het gevolg, Hat beide tegen een boom vlogen. Vervolgens was het de auto uit 's-Gravenzande, die tegen den Utrechtschen reed. Toen medische hulp arriveerde onder lei ding van dr. Hubbeling, gemeente-arts van Wassenaar, bleek, dat de dubbele botsing niet zonder ernstige gevolgen was gebleven. B. uit Oegstgeest had een zware hersen schudding en diverse kwetsuren opgeloopen, terwijl v. d. B., die naast hem had gezeten, een beenbreuk en verschillende verwondingen had opgeloopen. De beide zwaargewonden zijn met een Haagschen ziekenauto overge bracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. De heer T. uit Utrecht was ernstig aan het hoofd gewond en had bovendien ver schillende snijwonden. Zijn toestand was echter niet zoo ernstig als die der be:de in zittenden van den vrachtauto. Ook de heer T. is naar het Academisch Ziekenhuis ver voerd. De heer K. was geheel ongedeerd Pe bleven evenals de andere inzittenden van de zen wagen. De drie auto's, die zoo goed als geheel vernield waren, zijn opges'eept naar de po litiegarage van Wassenaar, waar zij in be slag ziin genomen in verband met het onder zoek, dat is ingesteld, nadat proces-verbaal was opgemaakt. De ravage ennrddellijk na de botsingen was groot. Daar de gehavende wanens schuin over den weg stonden, ondervond het verkeer on dezen veelbereden weg geruimen tijd stagnatie, waardoor een groot»» drukte ontstond. Er was echter genoeg politie aan wezig om regelend op te treden. Hedenmorgen oin half vier is brand uitge broken in de boerderij van den heer A. y. Spijker in de buurtschao JEms[erl?roe^p Ernst. In korten tijd stond de geheele boei- derij in lichter laaie en sloegen de vlammen over naar de naastgelegen boerderij van den heer A. Dul van Eelt. Ofschoon de bianil- weer spoedig ter plaatse was, kon zij me verhinderen, dat de twee boerderijen tot c rrond toe afbrandden. Bij den heer van - pij eer ging alles verloren. Een koe en eenige varkens en kalveren kwamen in de vlammen om. Bij den heer Dull van Belt kon het vt worden gered. De inboedel ging in de twee boerderijen geheel verloren. De brand is on staan in den schoorsteen in de boerderij van den heer van Spijker. Alles was verzekerd. A.s. Dinsdag wordt onder leiding van den rijksbemiddelaar prof. Josephus Jitta op 1K-» stadhuis te Almelo een conferentie gehouden door partijen betrokken bij een dreigend con flict aan de textielfabriek van Jansen en 'ilanus te Vriezenveen. WIJLEN KONINGIN-EMMA HERDACHT. Door Haar vroegere hofhouding. Naar wij •vernemen, is het personeel van de vroegere hofhouding te den Haag van wijlen H. M de Koningin-moeder v.ernemens op Woensdag 20 Maart as., den datum van het overlijden van H. M een krans neer te leggen in het koor van de Nieuwe Kerk te Delft. Hedennacht is brand uitgebroken in het kapitale fabrieksgebouw der Ceta-kousen fabriek te Baardwijk onder Waalwijk (N. Br Het vuur greep zeer snel om zich heen en hoewel de brandweer, die zeer spoedig ter plaats was, het vuur krachtig aantastte staagde men er niet het fabrieksgebouw te behouden. De omliggende huizen, waarvan de meeste met riet waren bedekt, konden door nathou den gespaard blijven. Het blusschingswerk heeft van middernacht tot in den morgen voortgeduurd. Dit is reeds de vijfde maal, dat in korten tijd in deze fabriek brand is uitgebroken. De oorzaak van den brand is onbekend De aan zienlijke schade wordt door verzekering ge dekt. De scheepvaartinspectie te Rotterdam heeft Woensdag aangehouden het Italiaan sche s.s. „Enrico Costa", thuisbehoorende Genua. Het schip was overladen. Nadat o., geveer 143 ton kolen waren gelost en onge veer 80 ton water was uitgepompt, werd aanhouding opgeheven. de Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. De rechtbank te Amsterdam behandelde isteren een kwestie van valsche goudmer- ten. De 46-jarige goudsmid A. L. L., wonende e Amsterdam had zich te verantwoorden omdat hij op een groot aantal gouden ringen van 14 karaats of van goud van het vierde gehalte of van minder dan 14 karaats goud met een door hem zelf vervaardigd stempel het rijksmerk (een eikenblad) had geplaatst, iij zou dit merk gezet hebben, om de gouden "ingen door hem of anderen te doen gebrui- cen, alsof het merk echt en onvervalscht was Subsidiair wordt hem ten laste gelegd, dat iij gouden voorwerpen in voorraad heeft ge had, niet voorzien van de bij de wet vermel de stempelmerken. Verdachte gaf toe, het misdrijf te hebben gepleegd. Hij ontkende echter, dat het aantal van valsche merken voorziene ringen zoo groot is, als in de dagvaarding is ten laste gelegd. Een der getuigen, een handelaar in gouden voorwerpen, deelde mede, dat bij aan ver dachte meermalen goud leverde, dat moest worden omgesmolten en waaruit ringen moesten worden vervaardigd. Bij de aflevering is het getuige niet opge vallen, dat het merk vervalscht was. Hij werd zich daarvan pas bewust na het bezoek van een ambtenaar van de waarborgen De op deze wijze ontdoken keurkosten bedragen 30 cent per gram. Dan worden nog verschillende beambten gehoord, benevens winkeliers bij wien ringen in beslag zijn genomen. De officier mr. Bosch is van oor deel, dat verdachte nog veel meer merkingenvervalschingen heeft ge pleegd. Er zijn ruim 800 ringen in beslag genomen, waarvan de verval- sching van het merk vaststaat. Verdachte is reeds eerder voor een dergelijk misdrijf veroordeeld. De feiten zijn hoogst ernstig, waardoor het vertrouwen in de rijksmerken ernstig wordt geschokt. De officier requireert tegen ver dachte een gevangenisstraf van twee jaar. De verdediger mr. W. Loeb betwijfelt op juridische gronden, of verdachte op deze dagvaarding zal kunnen wórden veroordeeid. Uitvoerig schetst pleiter het ongelukkig ie- ven van verdachte. Hij zat in groote finan cieele moeilijkheden en tenslotte nam hij zijn toevlucht tot het vervalschen van de merken om de keurkosten niet behoeven te betalen. Subsidiair dringt pleiter met klem aan op een voorwaardelijke veroordeeling. Dreióde met misdaad en zond doodkist en begrafenisstu .1 thuis. Voor de 5e Kamer der Haagsche recht bank stond terecht de 35-jarige huis ki.echt J. Chr. van O., thans ged., die zich te verantwoorden heeft gehad ter zake van bedreiging. m?AZOU nl- omstr(>eks 29 September 1934 tegen een juffrouw per telefoon be dreigingen hebben geuit door haar toe te voegen: „Ik vergeef 't je nooit .K- hebt mijn heele leven verwoest; ik kan ner gens een betrekking krijgen alldfen door jou, je zult wel z:en wat er gebeurt al moet ik er twintig jaar voor zitten het kan me niets schelen. Ik zal je wel krij gen, Ik zal mij op je wreken Ik heb -/ij jaar voor je opgeknapt, maar ik heb ei nog we' twintig voo- ove>\" DrBastiaat.se uit Noor Iwijkerhout vetklaa-de als deskundig»», dat S. een psychopaat is, die onder bepaalde om standigheden gevaarlijk moet worden geacht. Getuige achtte het wenschelijk ?vordena" r€g€enn8swe8e verp,e>gd zou De bedreigde dame die aan het hoofd van een verplegingsinrichting stond verklaarde uit dien hoofde S. sedert 1927 te kennen (verdachte was aldaar n.l als knecht werkzaam en weet zijn ontslag Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a f 0.75 per flacon. aan het toedoen van getuige). Deze mócht haar niet en in 19? pleegde ver dachte zelfs een aanslag op haar '«ven, waarvoor hij, zooals boven vermeld, is Herhaaldelijk werd getuige door S. lastig gevallen, redenen waarom zij on der politiebewaking werd goeteld. Do beleedigingen kwamen veelal pei tele foon. Teneinde zulks te kunnen consta- teeren liet getuige een rechercheur van politie medeluisteren zoodra S. telefo neerde. Bij zijn veroordeeling ter zake van den moordaanslag werd S. ter beschikking van de regeering gesteld cn in een ge sticht ter verpleging opgenomen. Ver dachte ,die gaarne zijn vrijheid wilde, kwam op zekeren dag bij den directeur met een overlijdensadvertentie volgens welke de getuige overleden zou zijn. Hij wist toen te bewerken dat hij ontslagen werd. Niet zoodra was hij weer vrij of hij begon weer de getuige lastig te vallen en wel op een allerzonderlingste manier. Zoo zond hij op zeke.en dag de juf frouw een doodkist thuis en kort daarop kwam er een complete begrafenisstoet voor de deur om getuige te begraven. De rechercheur van politie v. d. B als getuige gehoord, verklaarde het gesprek, waaraan hierboven de inhoud is weer gegeven, te hebben afgeluisterd, evenals de inspecteur van den H. Het O. M., waargenomen door Mr. N. S Hoekstra, betoogde, dat het psychia trisch rapport wees op het gevaarlijk karakter van •«erdachte. De feiten bewe zen achtend vorderde de officier 5 maan- gevangenisstraf door te brengen in een bijzondere strafgevangenis met ter beschikkingstelling van de regeering. Mr. E. J. E W. Duys, de verdediging voerend, zeide, dat er tal van dubia in de getuigenverklaringen waren en dat zon der verder bewijs hier geen veroordee- iing zou mogen volgen Verd. verzocht .it de nreventieve hechtenis te worden ontslagen welk verzoek door de recht bank werd afgewezen. Uitspraak 21 Maart a.s. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft een directeur van een rijksrietvlecht- school wegens een zedendelict veroor deeld tot 6 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk, met drie jaar proeftijd. De procureur-generaal had drie jaar ge vangenisstraf geëischt. De rechtbank haü hem veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf en de eisch van den of ficier luidde destijds anderhalf jaar. Wielrennen. Onderhandelingen tusschen n.w.u. en Bond van Wieler clubs afgebroken Op Zaterdag 9 Maart zou tusschen het N W.U.-bestuur en de Commissie voor de op richting van een Nederlandschen Bond van Wielerclubs een conferentie worden gehou den, waar de eischen, welke onlangs op de vergadering van wielerclubs te Utrecht inza ke reorganisatie van de Nederlandsche Wiel- ren Unie naar voren waren gebracht, zou den worden besproken. Van de rijde der Commissie was echter in verband met deze conferentie de voorwaarde gesteld, dat de rancunemaatregel tegen een der initiatief neemsters der Utrechtsche vergadering, de wielerclub „De Germaan", genomen deze vereeniging is niet toege'aten als lid van de Nederlandsche Wielren Unie zou worden ingetrokken en wel vóór de te houden con ferentie. Naar der Commissie thans gebleken is weigert het N.W.U.-bestuur deze maatregel in te trekken. Naar wij vernamen zal de commissie thans zoo spoedig mogelijk bijeenkomen om den datum te bepalen, waarop de officieele op richtingsvergadering van den Nederland schen Bond van Wielerclubs zal plaats vin den en waar statuten en reglementen aan de orde zullen worden gesteld. DE ANTWFRPSCHE ZESDAAGSCHE. GuerraVannevele winnen. De Antwerpsche Zesdaagsche heeft een wel zeer onverwacht einde genomen en zelfs mogen wij den slotavond sensationeel noe men. De middag begon normaal en na de sprints van 3 uur kreeg men een kleine jacht te aan schouwen, die aan een paar zwakkere kop pels de gelegenheid gaf, wat verliesronden op te halen. Maar direct daarop werd het mee- nens en begonnen ook de groote koppels tt vechten. En plotseling niemand was er op bedacht kreeg den Pijn een strafronde, omdat hij te lang was weggebleven nadat zijn band was pesorongen. Ze stonden toen plotseling drie ronden achter, doch het hin derde niet, want de Hollanders, nu geprik keld, begonnen alles te geven en hadden wel dra twee ronden teruggenomen. Toen kwam er een incident, dat demon streerde, hoe geprikkeld het veld was Wals was wegeloopen met den Duitscher Zims, die echter niet den kop wilde nemen, doch zich voortdurend liet trekken door Wals En dat ondanks een afspraak om beurtelings den kop te nemen. En toen Zims dat even later nogmaals naliet, ondanks een seintje van Wals, kwam het tot een botsing tusschen beiden. Ze kregen elk een boete van 25 gul den. Even later viel het Fransche koppel Broc-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10