Oorlogsgassen en de burgerbevolking. £aatste Aedcfiten Spoel Jlechtsia&en 'JUMicaties Mackt&ecuMw Adoeetentien. ZUIDSCHARWOUDC NOORDSCHARWOUDE WIERINGEN Binnenland Beveiliging door kunstmatige ventilatie. Een onderhoud met prof. dr. G. Hondius Boldingh. ZITTING TWEEDE KAMER. DE KONINGIN NAAR LUXEMBURG? DE ONDERGANG VAN DE „ORANIA". BANK VOOR INTERNATIONALE BETALINGEN. Mr. Trip en mr. Beyen benoemd DE INEENSTORTINO VAN DEN GRIEKSCHEN OPSTAND. DE VLUGSTE OCEAAN-STOOMER. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. DE MOORD IN DEN IJ-POLDER. Verdachte in Mei a-s. voor de rechtbank. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. HINDERWET. HINDERWET. f 4645, A v hekeren en Zonen te Keins- merbrug voor 4875; 1. Abma te Enkhui zen voor 4927; D. Koning te Schagen voor f 4984; P. Wardenaar te Haringhuizen voor f 5035; J v. Stipriaan te Schagen voor 5122. De lieer G. Koning dtelde voor de ope ning van zijn biljet mede. dat hij zich 1000 had vergist en trok zijn inschrijving in. De gunning is aangehouden. Het door de afd van den Ned Tuinders- bond aangevraagde onderhoud met B. en W. dezer gemeente heeft Maandag plaats ge had. De afd was vertegenwoordigd door de heeren J. Klingeier, P. de Ruiter Cz. en Jb. Kramer Jbz. De heer Klingeier heeft de wenschen van den Ned. Tuindersbond nader toegelicht. De beide wethouders stonden op het standpunt, dat hoe meer actie er door de tuinders werd gevoerd, hoe beter het zou zijn. De burge meester vond dit ook wel, maar wees er op, dat zoo spoedig, wanneer niets kon worden bereikt, de schuld werd gegeven aan het col lege van B. en W. Het onderhoud, dat vrij lang geduurd heeft, had een zeer prettig verloop, deelde men ons mede. Allen kregen volop de gele genheid hun gedachten uit te spreken, waar van dan ook rijkelijk gebruik werd gemaakt Het slot was, dat alle medewerking werd toegezegd en B. en W. een schrijven zullen richten aan de bevoegde instanties, waarin de wenschen van de tuinders kenbaar zullen worden gemaakt. Zooals ons wordt medegedeeld, heeft de delegatie te Noordscharwoude geen succes gehad bij den burgemeester. Voor de tuin ders is het te hopen, dat meerdere gemeente besturen zich tot den minister wenden om spoedige en meer afdoende hulp. Wanneer niet spoedig wordt ingegrepen, zal het voor zeer velen buitengewoon moeilijk zijn, voor een gedeelte zelfs onmogelijk, om weer op nieuw te beginnen. „Crescendo" naar Friesland. Onze zangvereeniging „Crescendo" heeft Zondag een verre reis ondernomen, n.1. naar Friesland, waar te Akkrum een kerkconcert zou worden gegeven voor de Ned. Ver. tot afschaffing van alcolbolh. dranken. Zondagmorgen werd de reis over den af sluitdijk ondernomen met twee touringcars van de li. A. B. O. Het concert vond 's middags plaats en is uitstekend geslaagd. Naar men ons mededeelde is het niet uit gesloten, dat ook in Heerenveen t.z. tijd een concert gegeven zal worden. Voor den directeur den heer W Hespe en de leden is deze verre reis dus wel een suc ces geweest. Naar men ons mededeelt is de heer J iijsen Jzn. Jr. administrateur van de visch- afslag te Den Oever, tevens benoemd tot administrateur belast met den uitvoering het crisiszeevischbesluit 1934 voor Den Oever. OUDKARSPEL (Februari 1935). Geboren: Johannis Petrus, z. van J. Brammer en A. v. d. Gragt Getrouwd: J. Molenaar en C. Dekker. NOORDSCHARWOUDE (Februari 1935). Geboren: Louise, dochter vari Lou- rens Schrijver en Elizabeth Maria Kaag. Overleden: Louise, oud een dag, d. v. Lourens Schrijver en Elizabeth Maria Kaag AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling, gehouden bij opbod op Zaterdag 9 Maart 1935 ten overstaan van mr. C. T de Lange, notaris te Alkmaar, van: de Boerenplaats, genaamd „Boekelhoeve" aan de Zuidervaart en Boekelerweg in de Schermeer, gem. Zuid- en Nooraschermer, bestaande uit boerenwoning met schuur, vijzelberg, erf, arbeiderswoning met erf, boomgaard en div. perceelen bouwland, in bod gesteld als volgt: 1. De huismanswoning c a. gr. 1.01.10 H.A. 2650— 2. Bouwland gr.272.i0 3236.80 3. gr. 1 68.40 1566 12 4. gr. 1.75.70 1757— 5. gr. 191.50 1972 45 6. gr. 1.64.70 1811.70 7. gr. 106.10 1210.72 8. Huis, erf en bouwland gr. 213.30 2644 92 9. Bouwland gr. 3 62.80 3555 44 10. gr. 3.81.70 3702.49 Totaal 21.39.30 H A. 24107 64 De afslag en combinatiën blijven bepaald op Zaterdag 16 Maart aanstaande, des voor middags elf uur, in het café „Central" aan de Nieuwesloot te Alkmaar. Het vraagstuk hoe men in oorlogstijd de burgerbevolking op min of meer af doende wijze zal kunnen beveiligen tegen aanvallen op steden, waarbij gebruik wordt gemaakt van de in hun uitwer king zoo vreeselijke gassen, heeft ook in ons land de bijzondere aandacht van zjer velen, zoowel deskundigen als niet- deskundigen. Begrijpelijk is, dat hierbij gezocht zal moeten worden en gezocht wordt naar een middel, bij toepassing waarvan niet alleen de enkeling, maar de massa gebaat zal zijn; een middel tevens, dat geen groote geldelijke offers vergt en, wat de veiligheid betreft, een zoo groot mogelijke zekerheid biedt. Een verslaggever van het Persbureau Vaz Dias heeft in dit verband een onder houd gehad met prof. dr. G Hondius Boldingh, oud-hoogleeraar in de toege paste scheikunde aan de Amster iam- eche Universiteit Prof. Boldingh is nl. door logischen gedachtegang tot de con clusie gekomen, dat er een zeer eenvou dig hulpmiddel is om de burgerbevol king in de huizen van steden ook groote steden met vrij groote zeker heid tegen oorlogsgassen te beschermen, zonder kostbare hulpmiddelen. Dit middel is kunstmatige ven tilatie. Die ventilatie moet de lucht ontnemen boven het dak en deze moet daarna gefiltreerd worden door actieve kool, dat is houtskool van bijzondere be reiding, die sterk absorbeerend werkt, en tegenwoordig in grootere hoeveelhe den en onder verschillende namen in den handel wordt gebracht: Activiet, Nv>rit, Purit, Eponiet, carboraffin enz. er. die een voornaam bestanddeel uit maakt van de vulling der gasmaskers. Dat die onttrekking van de luch: boven het dak geschieden moet, ligt voor de hand als men bedenkt, dat de oorlogs gassen als regel zwaarder zijn dan de lucht. De concentratie zal op-het dak altijd gering zijn, aangezien de gassen ln bommen worden neergeworpen, die up den grond ontploffen, óf omdat ze hij het ontploffen van de bom in drup- PO-vorm worden uiteengespreid. in elk geval zal na een gasaanval na korten tijd boven op het dak he* gas voldoende verwaaid zijn om daar hoog- >ens «en geringe concentratie over te houden, zelfs wanneer verschillende vliegtuigen elkaar opvolgen, daar die toch nooit hun lugubere lading »p pre cies dezelfde punten kunnen laten val len. Eerst na eenigen tijd zal dan bij ge sleten ramen en deuren het gas in de huizen zijn doorgedrongen en begint toen het gas waar te nemen en den scha delijken invloed te ondervinden. Die korte tijd z.1 voor het verwaaien °P de hoogte van het dak voldoende zijn. Zet men dan de ventilator aan, dan *ordt dus alleen lucht met een gering Rehaltè aan schadelijk gas aangezogen Mon kan daarvoor gebruiken één der ventilatiekokers, die in elke woonafdee- Hng (fiat) in keuken of W.C. te vinden to en die dan bij gasaanval of desnoods blijvend van ond'ren moet worden afge sloten door een steeds aanwezige stop. Die lucht moet nu vóór de ventilator eerst een filter met actieve kool pas- seeren. Daar bij zuiging de onderdruk alleen klein mag zijn, moet dat voorfilter goed doorlaatbaar zijn, waardoor als regel nog wat schadelijk gas wordt doorge laten. Na de ventilator zal de druk hooger kunnen zijn om de lucht door het daar op volgende filter te persen. Dat filter mag du6 belangrijk grootere hoeveelheden actieve kool bevatten, en zelfs mogen gevolgd worden door filters met andere absorbeerende materialen, ook chemisch werkende stoffen naar mate de soort oorlogsgassen het noodig maken, die later nog zullen worden uit gevonden. n hoofdzaak echter zal de kool die gassen moeten absorbeeren. De op die wijze van de restanten gas oi vloeistofdruppels gezuiverde lucht wordt nu naar een vertrek gevoerd waar de geheele familie gedurende den gas aanval verblijf kan houden. Die kamer moet midden in het huis gelegen zijn, opdat de tijdduur, dien de gassen bij den aanval zelf noodig hebben om daar binnen te dringen zoo lang mo gelijk zij. Dit met het oog op het ver waaien boven het dak. Het spreekt vanzelf, dat een dergelijke inrichting die weinig kostbaar is zonder veel brekage in iedere woonafdeeling kan worden aangebracht, maar dan ook vooraf moet zijn aangebracht om gereed te zijn als een aanval voor de deur staat. Bovendien kan zij ook gebruikt wor den om lijders aan asthma en andere allergische ziekten de noodige frissche en gefiltreerde lucht toe te voeren. Dit alles zal dan de monsterachtige gasmaskers op zeer doelmatige wijze vervangen telkens voor een groot aan tal bewoners en naar binnen vluchtende personen, die zich gedurende den aan val op straat bevinden. Tegen gasmaskers in het algemeen had prof. Boldingh overigens ernstige bezwaren, omdat men deze dingen mis schien jarenlang in huis kan hebben, met het lang niet denkbeeldige gevolg, dat de maskers, als men ze noodig heeft, hun plicht verzaken. Ook spelen, bij het vjordoen van zulk een masker, de ze nuwen een groote rol, hetgeen weer tot gevolg kan hebben dat de bevestiging te wenschen overlaat en het gas toch tot de longen doordringt. Desondanks zullen gasmaskers noodig blijven voor allen, die niet in staat zijn, zich bij een gasaanval in een woning of openbaar gebouw te bergen; als regel zullen dat echter maa- weinigen zijn. Ook de zoogenaamde bomvrije kelders zouden bij eer. gasaanval van geen nut :i„n, omdat zooals reeds is -ezegd do oorlogsgassen door hun zwaarte de laag gelegen plaatsen opzoeken. Bij toepassing van het systeem van kunstmatige ventiltie zal men dus moe ten beginnen met voor het publiek ge makkelijk toegankelijke gebouwen de groote winkelmagazijnen, het postkan toor, het geldkantoor e. d. het eerst te beveiligen. De opmerking mag nog wel gemaakt worden, dat de elécetrische centrales het eerst aan een aanval zullen blo »t'staan. Het zal dus noodig zijn voor stroomaan- voer van verschillende kanten op het "et te zorgen Zulks geschiedt echter toch reeds uit andere overweging. Naar prof. Hondius Boldingh den ver slaggever tenslotte mededeelde, houdt hij zich voor opmerkingen, zijn denk beeld betrefferde, gaarne aanbevolen. Het adres is: Apolloiaan 24, Amsterdam Zuid. (Ongecorrigeerd Op voorstel van den voorzitter wordt be sloten morgen te beslissen over het interpel latie-verzoek van den lieer Wijnkoop inzake den noodtoestand in het mijngebied. Voort gezet wordt de begrooting van het landbouw crisisfonds 1935. De heer Droesen (r.k.) wil meer contact met de praktijk. Spr.'komt in het bijzonder op voor de belangen van kleine tuinders en boe ren. O.m. moet dezen het fokken en houden van varkens en kippeq gemakkelijker worden gemaakt. De heer Duys (s.d.a.p.) bestrijdt de com munistische moties bij deze begrooting inge diend. Spr. critiseert, dat de regeering zoo weinig heeft gedaan inzake executierecht en pacht. De heer Amelink (c. h.) komt op voor de belangen dei landarbeiders en wenscht loon- voorwaarden verbonden te zien aan den landbouwsteun. De heer Sneevliet (r. s. a. p.) betoogt, dat ten aanzien van het platteland de tegenstel lingen zijn verdiept en verbreed. Naar de „Limburger Koerier" verneemt, zal Hare Majesteit Koningin Wilhelmina. vergezeld van de Koningin en den Koning van België in den aanstaanden zomer een bezoek brengen aan het groot-hertogdom Luxemburg. Naar wij vernemen, zal de Raad voor de Scheepvaart op Vrijdag 15 Maart a.s een onderzoek instellen naar de oorzaak van het vergaan van het s s. „Orania" van de Kon Hollandsche Lloyd. Zooals men zich zal her inneren, kwam de „Orania" op 19 December van het vorige jaar in de haven van Leixoes in botsing met het Portugeesche stoomschip „Loanda", tengevolge waarvan het Neder- landsche stoomschip is gezonken. De president van de Nederlandsche Bank, mr. L. J. A. Trip, is thans definitief benoemd tot president van de Bank voor Internatio nale betalingen te Bazel, terwijl tot vice-pre- sident is benoemd mr.-J. W. Beyen, directeur van de Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. Mr. Beyen zal zijn nieuwe functie per 1 Mei a.s. aanvaarden. Mr. Trip is de eerste week van Mei nog verhinderd en zal der halve op 8 Mei as. in functie treden. De opstandige officieren hebben de sche pen, die in de haven van Soeda op Kreta voor anker lagen verlaten en zich ingescheept aan boord van den kruiser „Awerofr, die zooals reeds gemeld werd met cnbekende be stemming het anker heeft gelicht en zich reeds in volle zee bevindt. De overige sche pen der opstandelingen staan thans alle ter beschikking van de regeering. „Daily Telegraph" meldt, dat de beide grootste «ceaanschepen, die momenteel hun voltooiing naderen, de Britsche „Queen Mary" en de Fransche „Norman- dië" in den dienst tusschen Europa en Amerika volgens een gemeenschappelijk dienstrooster zullen varen en elkaar wekelijks zullen aflossen. Hiermede hopen, zoowel do „Cunard White Star- lino" als de Fransche maatschappij de concurrentie tusschen de beide reuzen- schepen uit te schakelen, hoewel de strijd om de blauwe wimpel daarmede niet van de baan is. Hockey. WESTELIJKE 2e KLAS A. Nadat Zondag Alkmaar met 3—0 van de Delftsche Studenten had verloren en Leiden met 1—0 van HO.C. 2 gewonnen had, was de stand in West 2A geworden: Delftsche Studenten 14 9 4 1 22 44—10 Alkmaar 14 9 2 3 20 43—22 Leiden 12 6 4 2 16 22—15 Strawberries 13 7 2 4 16 31—19 E)e Vierde 13 5 3 5 13 22 34 H. B. S. 14 4 1 9 9 26—40 H. C.2 14 1 4 9 6 21—37 Bloemendaal 2 14 3 11 6 19—51 Alleen Leiden moet nog 2 wedstrijden spelen tegen Strawberries en de Vierde, waarna de competitie is beëindigd. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 12 Maart. UITSPRAKEN VORIGE ZITTING. Klaas B., P. Meur, Amsterdam, diefstal van een damesregenjas, f 50 boete of 25 ajoh! K.. los arbeider Amsterdam, gedeti- neeid, poging tot diefstal onder veizwaï ende omstandigheden (inbraak bij den heer C. J. G., eisch 1 jaar en 8 maanden). 2 jaar gev. Corn. Dekkei, vistcher Egmond aan Zee hooger oeroep vonnis strooperij, f 25 boete of 10 dagen Piet G., visscher te Egmond aan Zee. als voien. vonnis bevestigd. KI Sch., visscher te Egmond aan Zee, als voren, vrijgesproken. Jos. v. G., koopman te Utiecht, hooger beroep vonnis kantonrechter te Hoorn ter zake overtreding Ventverbod te Enkhuizen vonnis bevestigd. Fred L., caféhouder te Helder, in voor arrest, zedenmisdrijf art. 250 bis, ésch 6 maanden ge angenisstraf, vonnis conform. Jan D. visscher te Egmond aan Zee hoo ger beroep strooperij, vonnis bevestigd. ARTIKEL 250 BIS. Heden werd met gesloten deuren hervat de zaak art 250 bis tegen Piet K., caféhouder te Helder, voorheen te Alkmaar en diens huishoudster Cath St., medz aldaar. Als ver dedigers fungeerden mr. Buiskool en mr. Smal. Naar wij vernemen zal de boe renknecht S. die ervan verdacht wordt den moord in den IJ-polder te hebben gepleegd in Mei a.s. voor de rechtbank te Amsterdam terecht staan. De man zou in den nacht van 27 op 28 September 1933 G. Ver hoeven hebben doodgeschoten. S. verblijft op het oogenblil' in de strafgevangenis te Haarlem. Door inlichtingen van een medegevange ne is deze moordzaak aan het licht gekomen. De Commissaris der Koningin dezer pro vincie heeft op 2 Maart j.1. uitspraak gedaan omtrent de door de hieronder vermelde inge schrevenen der lichting 1936 dezer gemeente gedane aanvragen om vrijstelling wegens broederdienst. Uitspraak: voorgoed vrijgesteld. L D. Appelman, W. C. H. Blokdijk, C. de Boer, G. M. E. den Boer, J. Boots, L. H. van den Brink, W. Bruin, J. Burgers, M. E. J. 1. Burlage, Th. Butter, J. H. Coersen, C. A. Cuypers, J. P. Cuypers, L Denneman, H. van Doorn, Th. J. Duin, L Fehres, A. Gaarthuis, J. J. Gevers, M. J. Groot, L J. Groothuizen, H. A Heidemann, D. van Hekezen, J. Helder man, A. Hiemstra, J. Homan, J. Hop, H. P H. van Houten, G. L Huijbers, J. de Jong, M. de Jonge, J. Jonker, J. A. Kaandorp, N. J. van de Kamer, D. M. Karssen, H. J. Kee- sen, N. Ket, M. F. Keuss, P. Kleef, K. Koe ten, S. Korver, A J. Kueter, H. Lesterhuis, D. van Leijea, A. Liefting, A. D. Margadant, J Mazereeuw, P. Mooij, H. M. de Munk, Th. G. de Munk, J. Naberman, G. Ooijevaar, H. A. Pater, J. Pieket Weeserik, J. Ploeger, C. G. Pranger, J. P. H. Putter, E. G. H. C. Robert, C. Ruiter, M. W. Ruijgh, A. Schenk, F. Schep pers, B. H. Schot, J. Schouten, G. G. Schute, J. P. Slenters, H. Smith, S. T. Stap, H. Stoop, G F. Streicher, C. A. Stroomer, S. H. J. Swart, T. Troost, F. van Vegten, P. Veltman, T. Vis, C. M. de Vries. G. A. op de Weegh, H. B. Wehnes, L G. Wensink, J. C. Witte, J. Wolzak, J. B. B. M. Worm en G. J. J. Wijo ker. Tegen deze uitspraken kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of diens wettigen vertegenwoordiger; b. elk der overige voor deze gemeente inge schreven personen of hun wettigen vertegen woordiger. Het verzoekschrift daartoe moet met rede nen zijn omkleed en worden ingediend bij den Burgemeester, ter secretarie dezer ge meente, afd. Militaire Zaken, die voor de doorzending aan de Koningin zorgt Alkmaar, 12 Maart 1935. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. Bij besluit vai. 11 Maart 1935 is aan de fa. JAC. BRUIN en ZOON, alhier, vergunning verleend tot het oprichten van een timmerfabriek, met plaatsing daatin van 5 electromotoren, t.w. twee van 4 P.K., één van 3 P K., één van 2 P K. en één van 1 P.K., voor de aandrijving van diverse houtbewerkingsmachines, in het perceel PERRONSTRAAT nr. 9, alhier. Alkmaar, 12 Maart 1935. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretarie. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van den heer J. MUEL1NK, alhier, om vergunning tot het oprichten van een brood- en banketbakkerij, met plaatsing daarin van een iieete-luchtoven, in het perceel BISSCHOl BOTTEMANNE- STRAAT nr. 2. Bezwaren tegen deze oprichting kun nen worden ingediend ten Stadhuize dezer gemeente, mondeling op DINSDAG 26 MAART a.s., voormiddags te ELF UUR, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemel- dei dag kunnen do verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht, op de secre tarie dezer gemeente van de terzake in gekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 12 Maart 1935. Burgemeester en Wethouders vfin Alkmaar F. H VAN KINSCHOT Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris, AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 12 Maart 1935. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 9000 K.G. PURMEREND, 12 Maart 1935. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aan voer en prijzen als volgt: Gem. kaasbeurs. Verhandeld 16 partijen, wegende 23000 K.G. Hoogste prijs J 15.50. Handel matig. 2 partijen kleine boerenkaas 16, volvette kaas 17; 810 ponden boter 1.35—f 1.45 per K.G.Weiboter 1.301.35; 145 vette koeien 52—60 cent per K.G., 77 Gelde- koeien 80140, 130 Melkkoeien 110 185, 13 Stieren 32—46 cent per K G., handel stug; 24 Paarden 70—130, han del matig; 42 Vette kalveren 30—50 cent p. K.G, handel stug; 1178 Nuchtere kalveren (slacht) 2—8 en fok 8—12, handel stug; 173 Vette varkens (slacht) 38—42 ct. per K.G., handel matig; 550 Magere var kens 18-/ 32, 242 Biggen 11-/ 18, 697 Schapen 8—20, handel vlug; 14 Bokken 4—13, handel matig; Kipeieren 2.10—2.60 en Eendeieren 190 p. 100 stuks; Piepkuikens 77>4—82)4 ct. per K.G Oude kippen en hanen 25—4214 ct. per K.G.Konijnen f '0.30-f 1 75 en Eenden 30—75 cent per stuk; Duiven 40 cent per paar; 947 Eendeneieren A f 185; 157 Schouwkipeieren 1.30; 7900 Kippeneieren A 2.40-/ 2.90. Coöp. Centrale Eierveiling Purmerend G.A. 130.000 stuks Eendeneieren 190— 2 en 110.000 stuks kippeneieren, waarvan de prijzen als volgt: 70—80 K G. 2.70 3.90, 65—66 2.40-/ 2.50. 63—64 2.302 40, 60—62 2.10-/ 2 40, 58 —59 2.10-/ 2.30, 56-57 2—2.20, 53-55 2-ƒ 2.10 en 50-52 1.80- 1.90. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Mrt. '35. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 50000 K.G. Roode kool 6.10—10.80, doorschot 5 608; 170000 K.G. Gele kool 1-/-2.50, doorschot 1 -ƒ 2; 93000 K G. D. witte kool 0.801.20, doorschot 0.70-f 1.30; 13000 K.G. Uien: uien 2.50-/ 3.10, grove 3.20-ƒ 3.70, drie lingen 120—1.30; 1150 K.G. Peen 1.30, alles per 100 K.G. TEXEL, 11 Maart 1935. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 2 Paarden 180—200; 7 Schapen 12—14; 12 Kalveren (fok) 14—16; 20 Nuchtere kalveren 4—/ 7; 465 Biggen 9—12. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 11 Maart 1935. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 87246 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: 50—56 K.G. (per 100) 2-ƒ 2.10, 58-62 2.10-/ 2.40, 62-64 2.30—2.50 en 66-70 2.50- 3. ALKMAARSCHE 'EXPORTVEILINO. ALKMAAR, 11 Maart 1935. Op de he den gehouden veiling werd betaald voor: Aardappelen per 100 K.G. 1.90—2.60; Andijvie per 100 stuks 1.603.60; Bloemendaler kool per 100 stuks 2.50 6; Boerenkool per 100 stuks 0.70 5.40; Bieten per 100 K.G. 0.70 1.60; Gele kool per 100 K.G. 1 2.50; Knolselderie per 100 100 stuks 4; Kool rapen per 100 K.G. 1.30; Peren per 100 pond 4.50—7.50; Prei per 100-bos 2.909.10; Rabarber per 100-bos 9.50—10; Raapstelen per 100 bos 1.50—2.40; Radijs per 100 bos 4 40 5.30; Roode kool per 100 K G. 4.40 10.60; Selderie p. 100 bos 0.90-/ 2.50; Spinazie per bak 65—94 cent; Spruiten per 100 pond 3.50—9; "Uien per 100 K G. 1.20—3 50; Winterwortelen 0.90— 1.40 en Waschwortelen 7.50—/ 10, per 100 K.G.; Witlof le s. 5—7.50, 2e s. 2.50—4, per 100 pond. NOORDSCHARWOUDE, 11 Maart'35. 5000 K.G. Uien: uien 2.80, drielingen 1.10. grove 3.70-ƒ 3.80; 350 K.G. Peen 1.10; 800 K.G. Kroten 0.00-f 1; 69300 K.G. Roode kool 5 80—10.30, doorschot 4 80—8 40; 1700 K.G. Gele kool 1.70, doorschot 1.40—160; 23800 K.O. D. witte kool 0,80-/ 1.20, doorschot 70—90 cent, alles per 100 K.G. Met innig leedwezen geven wij kennis, dat heden in het Bt. Elisabeth Ziekenhuis, al hier, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, na een kortstondige ziekte, in den oudordom van 74 jaar, godvruchtig is overleden onze beminde Zuster, Behuwdzuster en Tante Mej. Anna Marsaretha Duin. Uit aller naam, Haarletn Wed. J. B. HEINZBERGER- DUIN. Alkmaar, 10 Maart 1935. Koningsweg 27. De gezongen uitvaartdienst zal gehouden worden Donderdag 14 Maart a.8. te 10 uur in de Parochiekerk van den H.Domi- nicuB (Laat), daarna te 1 uur begrafenis vanaf Koningsweg 27 op het R.K. Kerkhof „St. Barbara", alhier.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3