Vrouwenhanden FUROL HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL PxoMHCiaal Hieuw* ZWART EN ROOD IN AMSTERDAM. ïBüutmland Overtreding van de vis- h e r ij w e t A. M. te Zaandam, 2 X 3 boete of 2 X 3 dagen hechtenis. De roofmoord te Oyen. Het requisitoir. Om 3 uur gistermiddag werd de zitting inzajce de roofdmoord te Oyen hervat. De president hoort den vader van den 16-jarjgen de B. over zijn zoon. De Bie noemt zijn zoon een goeden jon gen, op wien niets te zeggen valt, evenmin als op van O. De officier van justitie, mr. Steenbergen, begint zijn requisitoir met de vermelding van de vreeselijke gebeurtenis van den roofmoord, die zonder veel gerucht geschiedde. Spr. gaat na, hoe de politie direct het goede spoor volgde. Inspecteur van Kempen vond de ver dachten bij Boeyen en zag er twee natte schoenen. Eerst werd van O. en daarna ook de Bie gevonden. Deze beweerde dat hij rus tig geslapen had ondanks zijn ongemakkelijke positie. Van O. heeft het blauwe pak, waar van hij beweert, het den vorigen avond ge dragen te hebben, uit den voorkamer moeten halen. Maar Boeyen en zijn vrouw verklaren, dat het niet kan. Ook kon van O. geen schoe nen vinden. Dat ze nat waren maakt hij niet aannemenlijk door 't verhaal, dat hij ze een andere kleur wilde geven. Ook de B. had moeilijkheden met zijn kleeren. Hij trekt een broek aan, waarmede niemand durft te ioo- pen Ook de B. heeft geen kousen, die nat zijn. Boeyen kent de kousen niet. Er zijn twee broeken gevonden, die volgens den verdachte niet van hem zijn. Toch past een der broeken bij de jas van de B. en de broek is gerepa reerd aoor een kleermaker, die zegt. dat bij het deed op verzoek van de B. In de kamer der verdachen hing een broek, die volgens Boeyen van hem is, maar die door van O, ook zou zijn gedragen. In die broek zat het geld. Van O. kon dat niet verklaren. Spr. komt vervolgens tot de sporen van bloed, haverkaf en kippenpluis, die op de kleeren komt als zij den gebeelen avond in Oss hebben rondgeloopen. Bij het huis in Oyen zijp voetsporen en faecaliën gevonden De sporen komen overeen met de natte schoe nen van van O. en ook het verdere onderzoek klopt met de sporen Dan is er het afgeluis terde gtsprek, waarin verdachte spreekt van het ijzer, waarmee zij geslagen hebben, en van net gezegde met de twee mannen Verd beweert, dat hij het een en ander wisf uit de krant, die hij op 16 Mei heeft gelezen. Spr. komt tot de conclusie, dat het bewijs geleverd is. Het is hier weer een geval van een droeve reeks misdaden, die in Oss en omgeving ge. beuren en die voor geen der andere misdrlj ven onderdoet. De verdachten staan on gunstig bekend De oudste is enkele malen veroordeeld, zij het niet voor zware misdrij ven. Zijn houding is brutaal en schaamte loos. Spr eiSchte tegen ieder der verdachten wegens diefstal, gepleegd in vereeniging door twee personen en vergezeld gaande van geweld, den dood ten gevolge hebbende, met net oogmerk om den diefstal voor te berei den en om bij betrapping te kunnen vlucH ten, vijftien jaar gevangenisstraf zonder af trek van voorarrest. De raadsman van verdachte van O., mr. Kruse uit Den Bosch, hield een kort pleidooi, waarin hij waarschuwde tegen de opvatting dat men het opgestapelde bewijsmateriaal zonder meer zou moeten aanvaarden. Spre ker wees erop, dat er geen rechtskundige ge tuigen zijn. Men moet rekening houden met de mogelijkheid dat anderen zich in de klee ren van de twee verdachten hebben gestoken en het misdrijf hebben gepleegd. Het gesprek tusschen den verdachte van O. en den gede tineerde K. houdt geen directe bekentenis ih Een reconstructie van het drama is niet mo gelijk, omdat men niet weet, welke aandeel ieder der verdachten in het misdrijf heeft ge had. Pleiter verzocht rekening te houden met de véle twijfels, die in deze zaak zijn. Mr. Pulles uit Oss. raadsman van de Bie. merkte op, dat ten laste is gelegd het misdrijf van artikel 312 van het wetboek van straf recht, diefstal vergezeld van geweldpleging. Dus volgens de dagvaarding zouden ver dachten ieder en in vereeniging diefstal en geweld hebben gepleegd Van O. had het jjcld, dus spr. nam aan, dat de B. niet gesto len heeft en zonder diefstal is het delict van art. 312 onbestaanbaar. Er blijft dus over mededaderschap aan het gekwalificeerde mis drijf Pleiter kan niet aannemen, dat de jonge verdachte dit misdrijf tevoren heeft beraamd. Hij staat immers vrij gunstig bekend, zooais twee betrouwbare personen zich volgens het reclassecringsrapport uitlaten. De officier van justitie heeft niet aange toond, dat zij samen in gezelschap zijp ge- Evenmin, dat de B. onwaarheid sprak. Er blijft dus reden tot twijfel en pleiter con cludeert tot vrijspraak. Na repliek van den officier houden de ver dachten hun ontkeptenis vol, waarna de rechtbank dc uitspraak bepaalt op heden over 14 dagen. HEILOO De Vrijdagavond in „De Onderneming" gehouden jaarvergadering, waaraan schiet oefeningen om prijzen waren ver bonden, droeg een eenigszins feestelijk karakter. Dat bleek reeds dadelijk uit de tegenwoordigheid van kapitein Hare- rnaker uit Alkmaar. De voorzitter, de beer K. Haijtema, opende op de gebrui kelijke wijze. De heer Deeckens bracht verslag uit De ontvangsten waren 87.09, de uitga ven 06.65, saldo 21.07. De heer Deeckens bedankte als secretaris, doch was bereid als penningmeester aan te blijven. In de vacatures van wijlju den heer Jac. Sengers en N. Ursem (de laat ste bedankte door ziekte) werden geko zen de heeren Th. Rozing Sr. en C. Fran ken. De zomeroefeningen op ite schiet baan te Limmen werden bepaald op 11, 18 en 25 Juli en 1 en 8 Augustus. Daarna werd geschoten om prijzen. De 3 hoogste n ijzen werden behaald door de heeren 3. van den Berg, H. Waterkop en H. Hanraads. Die van de zomeroefei ingen door de twee eeretgenoemden en den leer P. Biersteker. De commandant, de heer Maas Gees- tetanus, noemde het een voorrecht om namens het hoofdbestur aan den secre taris, den heei H. E. Deeckens, en den hopman, den heer P. Biersteker, de on derscheidingen te mogen uitreiken als $ii„k van toewijding voor hqn werk. Vanaf de oprichting (19 .b) hebben beiden hun beste krachten gegeven. Spr. weid de uit over de beteekenis van het eere metaal, dat bij hooge uitzondering wordt verleend De steun, preventief en zoo noodig actief aan het wettig gezag, wordt op hoogen prijs gesteld. Daarna reikte spr. de groote medaille uit en een kleinere draagmedaille en spr. had ook nog een anderen plicht De heer Altman gaat ons verlaten. Hij is 6£ jaar en wenscht van zijn functie als gev eerbewaarder enz. te worden ont heven. Het spijt ons, omdat zijn we.-k door ons en het hoofdbestuur hoogelijk werd gewaardeerd. Onder een humoris- t'.che speech bood spr. hem een voeten zak aan. (At>i'°iis). Na een bespreking van internen aard, kwam kapitein Harenmaker aan het woord. Spr. feliciteerde de gedecoreerden er. den heer Altman en was verheugd dit hij eens kan kennis maken met de Burgerwacht Heiloo, hoewel hij wist dat hier een uitstekende geest heersch- to Spr. weidde uit over de beteekenis van de burgerwacht en uitte een woord van tevredenheid over Noordholland en Heiloo (met een 84 leden) in het bijzon- de-, Het geeft de regeering een gevoel van gerustheid als Burgerwacht en Bijz. Vrijw. Landstorm achter de regeering staan. De B. W. is een verlengstuk van de politie en staat ter beschikking van h.t wettig gezag dat is o.m- gebleken in Amsterdam. Rotterdam, Den Haag en Velsen. Blijf het wettig g°zag trouw en steunt het in deze moeilijke tijden. Spr. sprak de hoop ui1 dat geen dezer man nen ooit actief moet optreden, doch mocht er ooit op hen een beroep worden gedaan dgt zij dan hun roeping getrouw bli ven. (Applaus). Na een hartelijk dankwoord van den voorzitter volgde sluiting. De 4e avond van V.V.V. was even goed bezocht als de voorgaande. Deze avond was gewijd aan ontwikkeling Toen even 8 uur de heer C. ten Bruggen cate opende, was de Rustende Jager tot de laatste plaats hezet. Hij heette allen welkom, inzonderheid de ïeifdub uit Alkmaar, be staande uit 45 personen. De lezing met lichtbeelden door den heer Oeriseh uit Amsterdam, over het Schwarz- wald. verduidelijkt met lichtbeelden, trok de onverdeelde aandacht. Na de pauze maak ten we (per film) een reis door het prachtige Schwarzwald. Er volge nog een komische film en het was laat voor men het wist. Eind goed, al goed. Dat was wel de algemeene indruk die de V.V.V.-avonden op het publiek maak ten. De avonden hebben den band tusschen V.V.V. en het Heilooeche publiek versterkt, dat blijkt wel uit het bijna verdubbeld le dental. In het comité van actie om stelling te ne men tegen de gerte van het gemeente eituui zijn gekozen de heeren: J. Kus Czn., J. NIBBIXWOUD Nadat aan verschillende wenken van Ged. Staten is voldaan, is de gemeente-be grooting voor het jaar 1935 vastgesteld in ontvangsten en uitgaaf tot een bedrag van 51548,01. waaronder een post van 600 voor onvoorzien HOORN Door B. en W. is bepaald dat, teneinde te voorkomen, dat bij de a.s. verkiezingen op of aan de openbare straten en aan ge bouwen wordt gekaikt of geplakt, van ge meentewege bij alle stembureaux aanplak borden zullen worden geplaatst, welke borden gratis ter beschikking zullen worden gesteld. De partijen moeten zich hiervoor vóór 14 Maart a.s. aanmelden, terwijl de plaatsen op de boroen bij loting zullen worden toegewezen. SPANBROEK Tot gemeente-veldwachter der gemeenten Spanbroek en Opmeer :s benoemd de heer G. P. v. d. Berg, maiechaussee bij de brigade te Hoogevcen. KOEDIJK Vrijdagavond werd door de afd. van het Witte Kruis haar jaarvergadeting ge houden in het lokaal van den heer Jn Nieuw- land, onder leiding van den heer M. Mulder. De opkomst was zeer gering. De voorzitter hoopte, dat de reden van de weinige belangstelling mag zijn het goede werk van het besiuur. Vermeld wordt, dat et ledental is 276, en dat het magazijn goed is voorzien. De crisis werkt op het vereni gingsleven nog niet in. Er ziin dit jaar zeer weinig voorwei pen in bruikleen geweest De t. b. c.-bestrijding gaf meer werk. Drie volwassenen werden uitgezonoen met 521 verpleegdagen. en na 1 januari zijn er nog twee uitgezonden. De rekening van den pen ningmeester gaf aan ln ontvangst en uitgaaf f i598.31 met een gemeerte-subsidie van 1399.10. Het Witte Kruis had een ont vangst van 1174.47 uitgaaf 434,83. saldo f 739 64. Het salaris van den penningmeester weid zonder hoofdelijke stemming gebracht op f 60 met terugwerkende kracht voor 1934. Voor de kindermtzending werd weer van Gemeren, A. Roest en W. Roos Het ligt in de bedoeling om een openbare vergade ring uit te schrijven. DE RIJP De heeren S. Kamp te Schermerhorn en J Put te de Rijp werden herkozen als bestuurs lid der afd. de Rijp van dé wijkverpleging terwijl iit de vacature van wijlen den heer J. Rooker werd benoemd de heer D. Spaarman Tot bestuursleden van Floralia werden herkozen mej. Tr. de Bruin te Graft en mej van Aken en den heer A. Spaarman te de Rijp. Vrijdagavond werd in het café van den heer Post alhier een openbare propaganda- ayond van de N. S. B gehouden. Spreker was mf. van Leeuwen te Alkmaar. Met aandacht werd de rede van den spreker gevolgd Eén der aanwezigen stelde eenige vragen. UITGEEST In de vacature van voorzitter van de plaatselijke harmonievereeniging Onderlinge Oefening alhier is thans voorzien en als zoo danig gekozen de heer Zaal. In de vergadering van Eerste Hulp bij Ongelukken alhier werd besloten dit jaar een nieuwen cursus te organiseeren. Voorts werd besloten de contributie per jaar te stellen op 1 per lid en tevens een conferentie aan (e vragen hij B. en W. ter be spreking van een in te stellen hulpdienst in geval van eventueele gasaanvallen, waarvan het gevaar bij een mogelijken oorlog niet uit gesloten moet worden geacht. Dit jaar zal de vereeniging 1214 jaar be staan en in verband hiermede is men voorne mens tegen dien tijd een revue samen te stel len, mcüe om zooveel mogelijk propaganda te maken voor de taak der vereeniging. NOORDSCHARWOUDE Door de afdeeling van de S.D.A.P. zijn de navolgende candidaten gesteld voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing: 1. A. Kwadijk (af tredend), 2. J. v. d. Abeel e, 3. A. Keppel, 4. P. Dissel, 5. mevr. FrielinkNalis, 6. A. Jes, 7. Abr. Keeman, 8. M. Brouwer. Door de testuren van de plaatselijke af- deelingan van den Ned. Tuindersbond en den 40 toegestaan. WEST-GRAFTDIJK Zondagavond gaf de jeugdclub der arbeiderstooneelvereenfging ..N'è'Jw Leven" alhier, e°n openbare uitvoering in het café van den heet C. v. d. Oord. Opgevoerd wernen de stukjes „De stuk gedanste schoentjes" en .,De Indianenclub". Het spel was goed en de avond had succes. SCHAGERBRUG Aan den heer H. de Oraaf, exploitant van de radiocentrale alhier, is voorloopige machtiging vei'eend tot het doorgeven van eigen gramofoonmuziek aan de aangeslotenen op de radio^iisiributie-inrichting. (Van onzen reis-redacteur.) In de groote arbeidersbuurt ten Westen van den Overtoom te Amsterdam is de Kin* kerstraat de belangrijkste winkelstraat. Daar is het des Zaterdagavonds, wanneer de win kels langer open zijn en velen van het pas ontvangen weekloon inkoopen gaan doen, een gezellige drukle. Tusschen al die winke lende menschen ontbreekt natuurlijk de op geschoten jeugd niet, die door het vertier wordt aangetrokken en zelf ook weer vertier brengt. Den laatsten tijd is het gewoonte ge worden, dat daar met de geschriften van ver schillende politieke richtingen gecolporteerd wordt Het waren eerst degenen, die het so cialisme in een of anderen vorm in hun wa pen voerden, sinds kort is bij deze kranten- venterij ook de N.S B met haar hoofdorgaan komen voegen. Dit heeft al heel gauw tot wrijving aan leiding gegeven in deze buurt, waar de be volking voor het meerendeel rood georiën teerd is. Nu is het dus ook een kwestie van prestige geworden. Al verkoopt men geen en kele krant, men wil er bij zijn, omdat een af wezigheid aan bangheid zal worden gewe ten. Derhalve ziet men eiken Zaterdagavond het onverkwikkelijke tooneel van elkaar pro- voseerende menschen, een op relletjes beluste menigte en een groote groep nieuwsgierige blangstel lenden. Veel heldhaftigheid komt er niet bij te pas. De politie heeft alleen vaak handen vol werk, om de rust te handhaven en formeele veldslagen te voorkomen. Het is geen uitzondering, wanneer de motorpolitie er aan te pas moet komen, om de menigte te verspreiden. Dan vallen er rake klappen, vooral omdat dan plotseling de politie het mikpunt wordt van plagerij. De afgeloopen Zaterdagavond is in verge lijking met andere soortgelijke avonden rustig verloopen. Het weer was ook niet erg aanlok kelijk voor openluchtvertooningen, al was er wel, als gewoonlijk, veel volk op de been. Een gUre koude wind woei door de straten en maakte er het verblijf eer tot een straf dan tot een genoegen. Het schijnt, dat de weers omstandigheden een machtigen invloed heb ben op de neigingen van de menschen. Er zijn wel oproeren door een opkomenden plas regen gedempt; hier hield een snerpende kou de de gemoederen rustig. Tot ongeveer half tien gaf de Kinkerstraat het gewone beeld te zien. Op elk trottoir een langzaam voortschuifelende menschenrij met aan den rand hier en daar een venterskar en daartusschen overal agenten, die voorloopig activiteit vonden in het controleeren van en kele ventvergunningen. Tusschen de wande lende menschen liepen colporteurs en colpor- trices mee van roode, meest revolutionnaire lectuur. Zij gaven in deze omgeving geen aanstoot en hun bedrijf scheen uit staats rechtelijk oogpunt ook niet erg gevaarlijk, daar hun commercieel succes slechts zeer ge ring was. Met eentonige stem riepen zij oen naam van het door hen aangeboden blad met den naam van de organisatie, die het in het licht gaf. Toch zat er spanning in de lucht „Daar komen ze", klonk het opeens, en aller belang stelling ging eenzelfden kant uit. In een groep van ongeveer tien personen begaven de N.S.B.-ers met hun blad zich onder de me nigte. Zij waren al gauw omstuwd door voor het meerendeel opgeschoten jongens, die dus niet veel ouder waren dan deze nieuwe col porteurs zelf. Dicht opeen bleven ze loopen, hun blad den volke vertoonend en er min of meer luidkeels de aandacht op vestigend. „Leest Volk en Vaderland", zeide de een. „Het officieel orgaan der N.S.B.", vulde een ander aan. „Tegen alles wat rood, dus rot is", durfde op een zeker oogenblik een uit de groep een beetje hardop zéggen. Dat moest in deze omgeving niet vriende lijk klinken in de ooren der meeste aanwezi gen. Maar wat anders wellicht het sein zou geweest zijn tot een algemeene kloppartij, ging nu in het rumoer verloren. Wel werd de staart van nieuwsgierigen, die achter de vreemde gasten aansloot, steeds grooter, maar er gebeurde niets. Zelfs werd geen on vriendelijk woord gehoord. Politie-agenten onder leiding van een in specteur, die zich al in de buurt gehouden hadden, bleken opeens zich tusschen de col porteurs en de menigte te bevinden. De heele vertooning bestond uit een wandeling heen en terug door de straat en toen de N S B -ers, ruim een kwartier na hun verschijning, door de Nicolaas Beetsstraat het terrein verlieten sloot de politie plotseling den toeloop der nieuwsgierigen af. Ongestoord konden de colporteurs hun Kringhuis aan den Overtoom bereiken, waar zij aankwamen met evenveel kranten als waarmee zij waren vertrokken. En hiermee was het heele opwindende avontuur van hun reclametocht afgeloopen. De menschenmenigte in de Kinkerstraat ver spreidde zich en voor het eerst sinds weken had de politie er een gtmakkelijken Zaterdag avond. WARDENIER LAAT WEER VAN ZICH HOOREN. De demonstratie met den brand- stofloozen motor, die niet door ging. Het is nog slechts weinige maanden ge leden, dat de algemeene belangstelling zich concentreerde op het Friesche plaatsje Wol- vega, waar een tot dan toe onbekende jonge man, Warderiier genaamd, de wereld in op schudding bracht door zijn mededeeling, dat hij een brandstoflooze motor zou hebben uit gevonden. Men herinnert zich hoe de belang stelling na eenige dagen weer ineenstortte, toen de heer Wardenier geen zweem van be wijs voor het bestaan van zijn uitvinding kon geven, zoodat een ieder tenslotte de overtui ging had, dat men ten doen had met een fantast, wiens uitvinding slechts in zijn ver beelding bestond. De verwachting, dat de uitvinding hier mede voor goed in de doofpot zou verdwij nen, is echter niet bewaarheid Dezer dagen kondigde de heer Wardenier plotseling aan, dat zijn motor gereed was en gedemonstreerd zou worden. De demonstratie zou gistermiddag in café Drast te Wolvega plaats hebben. Niettegen staande het groote nieuws was er in het stille dorp weinig bijzonders te bespeuren. Slechts enkele persmenschen hadden zich van tevoren in het café verzameld Op het ge meentehuis werd medegedeeld, dat de ver gunning tot het geven van een demonstratie was verleend; meer kon men ons niet zeggen. Wel gingen er geruchten, dat terstond bij het begin der demonstratie de geheele motor in beslag zou worden genomen. De personen, die den vorigen keer bij deze zaak betrokken waren, wilden er thans niets van weten. Zelfs wethouder Muurling, die even gepolst werd, zeide niets met de zaak meer uitstaande te hebben. De caféhouder zelf moet, naar ons werd medegedeeld, gezegd hebben, dat hij geen demonstratie kon toe stadn, indien hem bleek, dat er slechts van boerenbedrog spra ke was. Hij wilde vooraf den motor geheel zien. Zoo werd dan met spanning het uur waarop de demonstratie zou beginnen afge wacht. Intusschen werd medegedeeld, dat de heer Wardenier met zijn motor was gearriveerd, en dat dé politie reeds een kijkje had geno men, evenals wethouder Muurling. Men Het zelfs een foto zien, die een voorstelling van den motor in kwestie moest geven. Om 1 uur was het café al voller en er heerschte werkelijk eenige spanning onder de aanwezigen. De entreeprijs van 2.50 scheen de nieuwsgierigen dus niet af te schrikken en dat de heer Wardenier op een groot publiek gerekend had, bleek uit de mededeeling, dat er 1500 kaarten gedrukt waren voor de beide dagen, waarop vergunning voor de demon stratie is verleend. Wat echter de sceptici verwacht hadden, geschiedde: Tegen 2 uur kwam de heer War denier vertellen, dat de demonstratie niet kon doorgaan. Als oorzaak daarvan gaf hij aan, dat de motor nog niet gepatenteerd was, wat hij van tevoren had kunnen weten, en dat hij met het oog op de Veiligheidswet zelf alle risico voor de veiligheid zou moeten dragen, wat hij niet wilde doen. De heer Wardenier vertelde tevens, dat de vorige maal de 2aak ontijdig was afgebroken en dat men hem tegen zijn wil en zelfs zonder zijn medeweten naar een kliniek te Groningen had vervoerd. Nadat hij uit de kliniek teruggekeerd was, had hij, naar zijn zeggen, hulp van vele zijden ont vangen, ook uit het buitenland, o.a. van den Italiaanschen militairen attaché en van een Maatschappij uit Amerika, waarbij ook een minister betrokken zou zijn. Deze maat schappij zou hem met eenige millioenen dol lars hebben willen steunen. Ondanks zijn geheimzinnigheid was de heer Wardenier ditmaal bereid den aan wezige journalisten de onderdeelen van ziin motor te toonen. De verschillende werkstuk ken bieden geen bijzonderen aanblik en zeg gen weinig omtrent de beweerde eigenschap pen van den motor, die zij volgens den heer Wardenier zouden vormen. In de tank, die een inhoud van 40 k 50 liter heeft, kan een gasmengsel geborgen worden van 100 at- mospheren druk, bestaande uit samenge perste lucht en waterstofgas met een Ita- iiaansche poederproduct. De heer Wardenier zelf verklaarde echter slechts met vijftien atmospheer druk te zullen demonatreeren. Een metalen kist bevatte naar zijn mededee ling vijf schuifcylinders, die geleverd zijn door de firma J. de Jonge's Ijzer-constructie te Steenwijk. De kist dient zoowel voor be veiliging als voor oliebak. De heer Wardenier verklaarde, binnenkort te zullen demonstreeren met een centrifu- gaalpomp of een andere machine, die door den motor zal woiden aangedreven. Ook deelde hij mede, dat de heer Koolhoven, de bekende vliegtuigbouwer, had toegezegd den motor te komen zien. Het patent was aange vraagd bij een particulier octrooi-bureau. Gisteravond te zeven uur geraakte de vrachtauto van de firma Puyn uit Nijmegen, geladen met stroo en op weg van Groesbeek naar Nijmegen, op den z.g. Nieuwen Weg, vermoedelijk door kortsluiting in brand. De chauffeur kon nog bijtijds uit de cabine ko men en bleef ongedeerd. De auto ging ge heel in vlammen op. De Groesbeeksche brandweer heeft de nablussching verricht De schade wordt door verzekering gedekt. 161. Met de tratn gingen de beide vrienden naar de andere zijde van de stad waar een rijke Amerikaan woonde, die nog wel eens van gekke plannetjes hield. In de tram zat een meneer die erg bang voor de beide vrienden wae. Hij dacht dat Drein en Piet sti tetjes een zeemonster de tram binnengesmokkeld hadden, 02. Toen de tramconducteur zag dat er twee groote koefds op het balcon stonden met de initialen P. Pr. en Dr. Dr. er op, gelastte hij hen de wagen dadelijk te verlaten. Hij vertrouwde de koffers niet en was bang dat het zeomomter er in verborgen was. we t C. K. te Nieuwe Niedo-p 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingvan art. 424 van het wetboek van strafrecht (baldadigheid): VV. v. d. V. t Zijpe, 7.50 boete of 5 dagen hechtenis, D. de B. te Zijpe 4 boete of 1 week tuchscliool. Reeds in een gedeelte van onze vorige op- laag opgenomen.) Jaarvergadering Burgerwacht Uitreiking van medailles. L.T.B. heeft Zaterdag een onderhoud plaats gevonden met den burgemeester dezer ge meente over den slechten toestand in het tuin bouwbedrijf. De burgemeester was het wel met de bestuurders eens, dat de toestand eri de vooruitzichten zeer ongunstig zijn, doch was van meening dat hij als burgemeester aan den toestand niets veranderen kon. Voor gesteld werd nog om een bespreking met de burgemeesters der andere Langenaijker ge meenten te doen houden opdat misschien ge zamenlijk nog iets bereikt kon worden. Ook dit had geen resultaat, zoodat onze zegsman van meening was, dat het onderhoud wel ne gatief was. De K akerstraat op Zaterdag avond. Een rustige avond blijven ondank» alle huishoudelijke arbeid gaaf, zacht en blank door VRACHTAUTO VERBRAND.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7