Agenda Dobbelmann lekker... man! £aatste Betichten fuchtvaact StadenOmqeoing- Weec&ecidit EEN MERKWAARDIG ERFENIS- PROCES. ZITTING EERSTE KAMER. De kwestie met Buma. DE DIRECTIE VAN DEN WIERINGERMEERPOLDER. ARBEIDSCONFLICT. BAKKERS-VAK-ONDERWIJS TENTOONSTELLING. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur, Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater half 8, hoofdnummer Maskerade (rom.); hoofdrollen Paula Wes- sely en Adolf Wohlbrock. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De vier nachtlelies (hum-real.), hoofdrollen June Knight, N'eil Hamilton, Sally O'Neill, Mary Carlisle. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., halt 8, eerste hoofdnummer De Opschepper (sens.); hoofdrol Buck Jones; tweede hoofdnummer De orkaan-express (2e deel), hoofdrollen John Wayne en Schirley Gray; sens. Toegang boven 14 jaar. Harmonie, t/m Woensdag, haif 8, hoofdn Le Grand Jeu (rom.)hoofdroten Marie Bell P. RichardWillm. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 13 Maart. 8 uur, De Rustende Jager te Heiloo, op voering De distel door 't Ontluikende roosje 8.30 uur, r.k. kerk aan de Laat, confe rentie voor niet-katholieken, door lector pa ter A. Winkel. 4 uur, 't Gulden Vlies, opening tentoon stelling bakkerscursus. Donderdag 14 Maart. 2 uur, 't Gulden Vlies, tentoonstelling bakkerscursus. Openbare uitvoering gymnastiekver. S. S S te Sint-Pancras. Vrijdag 15 Maart. 7.30 uur, café Rozing te Heiloo, vergade ring candidaatstelling raadsleden voor een vrije lijst. Zaterdag 16 Maart. In Concordia te Noordscharwoude, getui genisavond Jongeren-Vredes-Actie. 1 uur, Harmonie, ontspanningsmiddag voor kinderen van werkloozen. Zondag 17 Maart. 8.15 uur, 't Guiden Vlies, opvoering van De voddenraper van Parijs, door gezelschap Jan Norv van den Holl. Schouwburg te Amsterdam. de „Fascio di Combattimento" van Milaan naar de hoofdstad worden, overgebracht en opgesteld worden in het „Heiligdom voor de Gevallenen" in het Lictorenpaleis, dat, zoo als men weet, de zetel is van de fascistische partij. In geheel Italië zullen om elf uur de aan gekondigde cursussen tot politieke vorming van de jeugd op p'echtige wijze worden ge opend. Alle fascistische autoriteiten van Ro me onder leiding van Mussolini zullen in de hoofdstad de opening der cursussen bijwo nen. Tegen twaalf uur zal Starace in het Palaz zo del Littorio de studiebeurzen van het „Ar- naldo Mussolini-fonds" uitreiken en in den namiddag zullen de federale secretarissen in het bijzijn van den Duce aan een aantal fas cisten de medailles van den Opmarsch naar Rome overhandigen. Den geheelen dag zullen alle openbare ge bouwen vlaggen en vanaf zonsondergang tof middernacht zullen zij geïllumineerd zijn. In den namiddag en ook 's avonds zullen op. alle pleinen der stad door muziekkorpsen en zangvereenigingen uitvoeringen worden gegeven. Te Winston Salem in Noord-Carolina, is een erfenis-proces ontstaan om de nalaten schap van den tabakskoning R. J. Reynolds. Het proces gaat tusschen zijn eerste en zijn tweede vrouw. Daarbij is een stuk overge legd, waaruit blijkt, dat de eerste vrouw te Reno van wijlen Reynolds is gescheiden. Onder eede heeft deze vrouw thans verklaard, dat haar handteekening onder deze stuk ken vervalscht is. (Ongecorrigeerd Aan de orde is vandaag de begrooting van het departement van justitie voor 1935. De heer Hermans (s.d a.p.) oefent critiek op de gedragingen van de monopolistische Buma. Spr. vraagt een juiste omschrijving van het uniformverbod. Hij kan niet inzien, waarom bij strafvervolgingen geen verschil wordt gemaakt tusschen politieke delinquen ten en schuldigen aan roofmoord. Spreker merkt op, dat de minister bij het instellen van een onderzoek uitsluitend afgaat op amb telijke berichten. De heer Heerkens Thijssen (r.k.) wil mis standen in openbare badgelegenheden niet overlaten aan de plaatselijke overheid, doch ze van regeeringswege zien bestreden. De heer Mendels (s.d.a.p.) betoogt, dat er over het algemeen nog te weinig eerbied wordt betoond voor den geestelijken eigen dom. Spr. komt op tegen de aanvallen op de Buma, die z.i. geen onredelijke eischen stelt. Besloten wordt na de begrooting van bet landbouw-crieisfonds, te behandelen de contihgente. ring van steenkolen, ver volgens de wijziging der kieswet en de begrooting van het zuiderzeefonds. De interpellatie-aanvrage-Wijnkoop inzake den noodtoestand in het mijnbe drijf is in verband hiermee afgewezen, daar dit onderwerp bij de contingentee- ring kan worden besproken. De eerste motie-Schalker (100 millioen uit het landbouw-crisisfonds voor steun aan de boeren) wordt verworpen met 74 tegen 3 stemmen. De tweede motie (verbod van execu tie) wordt verworpen met 75 tegen 4. De derde motie-Schalker (indiening van een nieuwe pachtwet) wordt even eens verworpen met 60 tegen 19 stem men. Bij de voortgezette behandeling van de begrooting van het landbouw crisis fonds dringen de heeren van Vocist tot Voorst en Lovink aan op meer overleg met de boerenorganisaties. IBIS SHAG LICHTE PIJPTABAK Rookt Dobbelmann'* Tabak *n géén ander*I De heer Louwes dringt aan op meer economische voorlichting. De heer Drop klaagt over behai deling van eeitige ambtenaren van de crisis- zuivelcentrale door den secretare. De heer van der Sluis wenscht verbe uring van de lanHbouwstatistiek. GASVERGIFTIGING TE AMSTERDAM. Net op tijd gered. Uit Amsterdam meldt men ons: Om ongeveer 1 uur voelden zich een vier tal jongelui, dat in de benedenruimte van de firma Polakvan Steenwijk's Handel Mij,, Prinsengracht 197, zat te schaiten, zich on wel worden. Een der oudere arbeiders be merkte, dat er met de jongens iets niet in orde was. Deze man werd plotseling gekweld door voortdurend in heftigheid toenemende hoofdpijnen. Hij wierp de deuren open en bracht nog met moeite de jongelui naar bui ten. De krachtige inwerking van de frissche lucht had tengevolge, dat de slachtsoffers H. Fabricius, J. Waterman, G. Roodhart en W. Wierd op straat bewusteloos neervielen. Inmiddels was de brandweer ter assistentie geroepen; toen deze arriveerde, was het gas aocr de deuren ontsnapt Bij onderzoek bleek, dat de afvoer van een oven, waarmede pinda's werden gebrand, niet voldoende functionneerde. Waarschijnlijk kwamen er daardoor geringe deelen kool- monuxyde in de toch al niet h issche ruimte. De slachtoffers zijn naar het ziekenhuis vervoerd. De toestand van den ouderen ar beiders is, voor zoover wij vernamen, niet zorgwekkend. ADJUNCT-CO M MIES VERDUISTERDE BIJNA 1000. 1 jaar geëischt. Een jeugdig adjunct-commies van den Raad van Arbeid stond heden voor de recht bank terecht, verdacht van verduistering van een belangrijk geldbedrag. De verduisteringen liepen over een periode van een reeks van jaren. Verdachte, wien in de dagvaarding van 940 was ten laste ge legd, bekende volledig. De off. van justitie reouireerde 1 iaar gevangenisstraf. Vonnis 27 Maart. DE HEROPENING VAN „TRIANON". Mededeelingen van den directeur. Het bekende café-restaurant „Trianon" aan het Leidscheplein te Amsterdam, waar van de plotselinge sluiting ongeveer 7 dagen geleden wederom een schel licht wierp op den noodtoestand, waarin het ca- "é- en restaurantbedrijf ten gevolge van de zware lasten, die op dit bedrijf drukken, verkeert, zal Zaterdag worden heropend. Slaar de directeur, de heer Th. Meerman, ons mededeelde, is een nieuwe combinatie gevormd, die de verdere exploitatie op zich neemt. Er wordt thans, in de dagen, die vóór de opening nog resten, druk getimmerd en geschilderd. De vroegere nieuwe restau ratiezaal, ter linkerzijde van den ingang, wordt bar; in deze lokaliteit zal zich een or- cestje van Nederlandsche musici doen hoo- ren. Voor het publiek, dat een rustig zitje op nrijs stelt, komt er een klein leeszaaltje. Wat de prijzen betreft, zal rekening wor den gehouden met het feit, dat het meeren- deel der Amsterdammers en niet-Amster- dammers voor „uitgaan" minder contanten beschikbaar heeft; er zal in dit verband op het uur van het diner meer gelegenheid zijn om uit versctiillende plats een keuze te doen. Het cabaret wordt dit seizoen niet meer ge opend; alleen op Zaterdag en Zondag zal er gelegenheid zijn tot dansen De groote restauratie van het bedrijf, die gepaard zal gaan met eenige verbouwingen, waardoor de lokaliteiten meer rendabel zul len worden, is uitgesteld tot den zomer. De heer Meerman zeide in dit verband dat hij met de heropening van de zaak niet langer had willen wachten, zulks uitsluitend in het belang van het personeel, dat nu, uitgezon derd degenen, die elders een betrekking heb ben gevonden, weer in dienst is gekomen. De heer Meerman zeide tenslotte, dat hij de toekomst vol vertrouwen tegemoet ziet; hij hoopt en verwacht dat de gemeenteraad, wat „Trianon" en andere dergelijke zaken betreft, tot verlichting van de lasten zal be sluiten. De Oehoe (terugreis) arriveerde 12 Maart van Caïro te Malta. De HaVik (heenreis) arriveerde 12 Maart van Karachi te Calcutta. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Kwartel is te Singapore geland. Morgen zal het K.L.M. vliegtuig de „Rijst- vogel" van Amsterdam naar Batavia ver trekken. De bemanning zal bestaan uit de heeren E. E. Hulsebos (le bestuurder), J. A. Bach (2e bestuurder), J. j. Ruben (werktuig kundige) en J. K. Sweitser (radiotelegrafist) De post voor dit vliegtuig moet uiterlijk hedenavond te Amsterdam zijn. In de memorie van antwoord geeft de regeering te kennen, dat zij in de verdere inpoldering van het IJselmeer op verschil lende gronden, op den duur meer voor- dan nadeelen ziet. Op grond van de fmancieele toestand is de regeering echter van meening, dat het geen zin heeft om het bedrag van 2 m-llioen voor de inpoldering van de Noordoostelijke polder te handhaven, waarom de post wordt terug genomen. Een en ander heeft echter niet tengevolge, dat de voorbereiding van een tinancieel aan nemelijk plan voor de noordoostelijke inpo! dering zal worden gestaakt. Voortbouwende op de ter zake reeds verrichten arbeid is aan de diensen der Zuiderzeewerken en van de Wieringermeer opdracht verstrekt gezamen lijk dergelijk plan verdei te onderzoeken en uit te werken. De beide diensten zul'en zoo veel mogelijk ongerept worden gehouden, tot dat zij door de nieuw te vormen organen zouden kunnen worden vei vangen Een wetsontwerp tot regeling van de hierbedoel- de aangelegenheid heeft het Departement ver laten. De vereischte zekerheid, zoo lezen wij verder, heeft er toe geleid, dat de directie van de Wieringermeer, waarvan 2 leden een andere bestemming hebben gevolgd, niet is aangevuld er. dat met ontbinding van de z.g. proefpoldercommissie de werkzaamheden daarvan aan de Wieiingermeerdirectie zijn opgedragen en dat aan die directie wordt toegevoegd een ingenieur met eenig perso neel van den dienst der Zuiderzeewerken voor de behartiging van de Waterstaatsaan- gelegenh^den ir. de Wieringermeer, onder leiding van ir. de Blocq van Kuffder, die evenwel in Den Haag gevesiigd blijft, in sa menwerking met het overgebleven lid van de Wieringermeer-directie ir. S. Smeding. Afzonderlijk personeel van den dienst der Zuiderzeewerken wordt aangewezen om in Alkmaar in nauwe samenwerking met de directie van den Wieringermeerpoluer het No:rdoostelijke inpoldeiingsplan voor le bereiden. Met gemengde gevoelens zal men in bree den kring kennis hebben genomen van de be slissing der regeering om voorloopig niet tot de inpoldering van den Noordoosterpolder over te gaan. De tot nog toe voor de Zuiderzeewerken uitgegeven millioenen, zijn voor den afsluit dijk en de Wieringermeerpoluer niet alleen gewettigd en ook de noodzakelijke werk voorziening in ons land maakt het gewenscht, dat groote werken worden uitgevoerd. Wij zijn dan ook nieuwsgierig, hoe de Kamer hierop zal reageeren. Verwacht mag werden, dat in breeden kring verzet zai rijzen tegen het niet uit vieren van den Oosterfiolder. Heden ver zond reecis het Verbondsbestuur van Patri monium, een aan dr. Co'ijn verwante orga nisatie een verzoek aan de Tweede Kamer, om de regeering tot voortzetting var, de werkzaamheden te bewegen en' verwacht mag worden, dat de Kamer een stroom van dergelijke wenschen zal bereiken. Reeds enkele avonden is het in de buurt van de Eikelenbergstraat alhier tot onregel matigheden gekomen tusschen werkwilligen en werkloozen, welke kleine relletjes echter 'n steeds dreigender karakter aannemen. De oorzaak van dit alles schijnt gelegen te zijn in het feit, dat er een staking is op een bouw werk te Santpoort. De aannemer van dit bouwwerk nam, naast de plaatselijke arbeiders, arbeiders in dienst, die te Alkmaar werkloos waren. De aannemer was ongeorganiseerd en wenschte in geen geval vacantie-toeslag te betalen. De arbeiders traden tenslotte zonder deze tege moetkoming in dienst en eerst ging alles goed. Na verloop van tijd wilden de arbeiders toch vacantie-toeslag en bij hemaalde weige ring besloten zij te staken. De aannemer zag zich hierdoor genood zaakt de arbeiders weer in dienst te nemen met toestemming van hun eisch. Niet alle ar beiders werden echter in dienst genomen en de nu van werk verstoten arbeiders verwier ven allengs een grooten aanhang bij de Alk- maarsche werkloozen. Diegenen, die nu op de nieuw-gestelde voorwaarden bleven werken, worden door hun collega's, die werkloos zijn, iederen avond bij hun thuiskomst uit Santpoort op gewacht en dit heeft zooals gezegd meerdere malen tot onaangenaamheden ge- i eid. Gisteravond stond wederom een groot aan tal werkloozen tegen half zes de werkloozen uit de Eikelenbergstraat op te wachten en het cwam al spoedig tot handtastelijkheden. De chauffeur van de auto, waarmee de werkwil ligen naar Alkmaar gebracht werden, had kt te verduren en de steeds grooter worden de werkloozenkring trachtte de auto omver te werpen. Naar wij vernemen zal de politie heden avond uitgebreide maatregelen nemen om er ger te voorkomen. Hedenmiddag om kwart over twee heeft in de kleine zaal van ,,'t Gulden Vlies" de opening plaats gehad van de tentoonstelling, uitgaande van het co mité voor bakkers-vak-onderwijs alhier Aanwezig waren o.m. de heer en me vrouw v. Kinschot, wethouder Bonsema, afgevaardigden van besturen van Mid- denstandsvereenigingen, leeraren en leerlingen van de cursus, de jury, afge vaardigden van bakkersgezel lencom- rr.:s6ies, Alkmaarsche ver. van meel- agenten en standhouders. De voorzitter van het comité, de heer G J W. G o e s, heette allereerst de aanwezigen van harte welkom. Het is thans de derde maal, dat het comité een dergelijke tentoon stelling organiseert. Vooral de aanwezig heid van den burgemeester werd door spr. zeer op prijs gesteld. Een woord van hulde en warme dank aan den leeaar van de cur sisten, den heer Hubelmeyer, is hier zeker op zijn plaats. Ook de heer A. W. Bernards werd in deze hulde betrokken. Aan den heer de Goede een bijzonder woord van dank voor de welwillende beschik baarstelling van de bakkerij en een deel van het huis. (Een toepasselijk geschenk ging hierbij vergezeld.) Ook de beide patroons-organisaties wer den door spr. van harte dank gebracht voor de altijd weer bereidwillige medewerking. Deze tentoonstelling is mede door zes le den van deze organisaties in elkaar gezet en als straks de deuren zullen worden geopend, zal ieder bezoeker verbaasd staan over het geen er door de jeugdige bakkers-cursisten hier tot stand is gebracht. Hierna sprak de burgemeester het ope ningswoord uit. Het speet spr., dat diit het vorig jaar door rouw van het Koninklijk Huis niet kon plaats hebben. Spr. verheugde zich in den bloei van het Alkmaarsche bakkersbedrijf. Immers „het hart van den man gaat door de maag is een oud spreekwoord en hier volkomen in toepassing. Het comité heeft eer van zijn werk en een woord van hulde voor hetgeen hij voor de a.s. bakkers heeft gedaan, mag hier niet onvermeld blijven. Het is bekend dat wij hier in Alkmaar het brood voortreffelijk op tafel brengen en daarin hebben de beide organisaties een zeer groot aandeel. Ook het banketbedrijf heeft spr.'s groote belangstelling. Ongetwijfeld zullen er op de tentoonstelling ware kunststukken te zien zijn. De burgemeester bracht den voorzitter dank voor zijn uitnoodiging en verklaarde daarna de twéedaagsche tentoonst0" 'g voor geopend, er de hoop bij uitsprekf dat de bezoekers in groote getale zullen men om te zien, wat de Alkn aarsche a.s. bakkers in den loop van dezen wintercursus hebben ge presteerd. (Applaus). Hierna werd een kwartier gepauzeerd en kregen nog verschillende afgevaardigde van bestuur en vereenigingen het woord. Op een en ander zullen wij morgen nog uitvoerig terug komen. PAST OP DE FIETSENDIEVEN. Er bereiken ons dezer dagen weer vele klaohten over gestolen fietsen. Verschei dene ingezetenen, die in goed vertrou wen op hun medeburgers hun rijwielen 's avonds eenigen tijd onbeheerd buiten lieten staan, hebben helaas moeten con- stateeren dat dit vertrouwen schrome lijk misplaatst was. Werden kort geleden de verdwenen rijwielen van rijwielplaatjes, lampen en andere edele deelen ontdaan, waarna de eigenaren ze onttakeld terug vonden, thans zijn er blijkbaar dieven aan het werk die voor de gestolen fietsen een af- zo*gebied hebben gevonden. Men zij gewaarschuwd. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 13 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 780,8 m.M. te Nordöyan. Laagste barometerstand 761,7 m.M. te Vest Manör. Verwachting, geldig tot den avond van 14 Maart: Matige tot zwakke oostelijke wind, vooral in het zuiden toenemende bewolking; weinig of geen neerslag in het noorden; in het zui den droog weer; 's nachts iets zachter; waarschijnlijk kouder overdag. Weeroverzicht. Het hooge drukgebied over Scandinavië nam een weinig in beteekenis af. Nabij IJs land passeerde gisteren een daalgebied, na een korte stijging van den barometer maakt zich aldaar in het zuid-oosten een nieuwe storing merkbaar. Overigens is in de druk- verdeeling weinig verandering gekomen. Het weer is meestal rustig. Hier en daar komt wat morgennevel voor. In Duitschland is de bewolking toegenomen, in het oosten valt eenige motregen. Ook in het noorden van ons land was het hedenmorgen betrokken. Het is waarschijnlijk, dat de vochtige luchtmassa s uit het oosten ten onzent ook verder toene mende bewolking en dus daling van de dag temperaturen zullen veroorzaken. De nacht en de ochtend zullen dan minder koud wor den, zooals thans reeds in Duitschland het geval is. Over IJsland, bijna geheel Frankrijk en plaatselijk in geheel Scandinavië daalde de temperaturen nog. LICHTOP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 6.18 uur licht op. HET PRINSENHOF IN GEBRUIK GENOMEN. De Noord-Hollandsche van 1891, die vol gens plannen van denzelfden architect door den bouw van het Hooge Huis het aspect van de stad zoo zeer verhoogde, deed vol gens plannen van architect Kropholler door de firma Ringers en v. d. Waal aan de St. Laurensstraat een monumentaal gebouw ver rijzen, waaraan de naam „Prinsenhof werd gegeven en dat voor den tijd van 5 jaar aan de directie van den Wieringermeerpolder werd verhuurd. Voorheen was deze directie in een pand aan het Kenremerpark en in lokalen van "t Hooge Huis" gevestigd Het 5and aan het Kennemerpark werd opge- '.ven, terwijl in ,,'t Hooge Huis" eenige kamers beschikbaar blijven voor het perso neel, dat de voorbereidende werkzaamheden voer de inpoldering van den Noordooster- polder zal hebben te verrichten. Men zie hiervoor he* bericht in dit nummer over de directie van den Wieringermeerpolder. Deze directie heeft thans het „Prinsenhof" in gebruik genomen en hoewel alles nog niet geheel geordend was, werden wij toch in de gelegenheid gesteld een en ander eens in oogenschouw te nemen. De beteekenis van de directie van den Wie ringermeerpolder voor onze gemeente springt in het oog als men weet, dat deze dienst omvat één direc'eur, ir. S. Smeding 2 inspecteurs de heeren A. Minderhout en ir' 9o ven ^een een secre(aris, de heer C. L. de Burcq. één bouwkundig hoofdambte naar, de heer A. D. van Eek 6 tekenaars, werkzaam op het bureau in Alkmaar, 10 oo- zichters, werkzaam in de Wieringermeer. Voorts omvat de dienst een administratief personeel, omvattende 19 personen, waarvan op het bureau er elf werkzaam zijn 8 in den polder. Voorts omvat de dienst een afdeeling domijnen, met een technisch ambtenaar en een opzichter, 2 adjunct-inspecteurs en een landbouw-ingenieur, werkzaam in den Wie ringermeerpolder in een afdeeling onder zoek, waaraan 5 ingenieurs en 18 ambtena ren zijn verbonden en 2 politieagenten die verspreid worden in Groningen, Medem- blik, Kolhorn en Andijk. De indeeling van het gebouw Men betreedt het gebouw door een tochtvrije draaideur en komt dan in een ruime hall. Links van den inging bevindt zich de kamer voor den secretaris, een ruim lokaal, dat evenals de daarnaast gelegen ka mer voor de typisten, te weinig licht ont vangt Met het daarachter gelegen lokaal voor de correspondentie is het met het licht beter gesteld. Aan de links van de hall gele- PV? ril" ,rechts de ,okalen voor de Xpn, j 3 aan£ebracht en links de lokalen voor den inspecteurs van den di- recteur, mooie ruime vertrekken .Beneden de begane grond bevinden zich ruime kelders met stalen stellingen, die voor archief zijn ingericht. s or De indeeling op de 1ste verdieping bestaa» uit een ruime van een uitstekende belichting voorziene teekenzaal, een bureau van den teekenkamer, een dito voor den bouwkundig hoofdambtenaar, een kamer voor den inge nieur voor den dienst van de Zuiderzee werken en de waterstaatszaken voor den Wieringermeerpolder. Op deze verdieping is men hezig met de voorbereidende werkzaamheden voor den bouw van een 30 boerderijen, de plannen voor de dorpsbouw Wieringen-West (100 woningen, een postkantoor en een school en gymnastieklokaal). Een groote zolder boven de le verdieping geeft voorts gelegenheid om alle mogelijke zaken, die bewaard moeten blijven, een plaatsje te geven. Het Prinsenhof verhoogd ongetwijfeld het aanzien van de stad, terwijl de daarin onge- gebrachte dienst zeker van economische be teekenis voor de stad genoemd mag worden. ONDER EEN AUTO GERAAKT. Gistermorgen ongeveer 11 uur liep de 5-jarige J. Z. op den Kennemerstraat, toen daar juist een auto van een kolenhandel passeerde. Het knaapje stak plotseling den weg over en werd door den auto gegrepen Wonder boven wonder liep het ongeval goed af daar in het Sint Èlisabethziekenhuis, waar het ventje eenigen tijd verpleegd zal moeten worden, geconstateerd werd, dat het hoofdzakelijk vleeschwonden aan een der beentjes had opgeloopen. ONTSPANNINGSDAG VOOR KINDEREN VAN WERKLOOZEN. De Commissie voor Ontwikkeling en Ont spanning van Werkloozen heeft over mede werking van onze stadgenooten allerminst te klagen. Ditmaal is het de buurtvereeniging S.I.S. omvattende C. W. Bruinvisstraat, Zocher- straat en omgeving die zich geheel belan geloos beschikbaar stelt om een ontspan ningsmiddag voor de kinderen van werkloo zen te verzorgen. De door deze vereeniging reeds met veel succes opgevoerde kinderoperette „De Molen van Gardozo", waarvan de tekst door den heer P. Raat en de muziek door Nico Snel verzorgd is, zal voor het voetlicht worden gebracht. Het bestuur van S.I.S. is er in geslaagd Zaterdag 16 Maart de beschikking te verkrij gen over de groote zaal van de Harmonie, zoodat aan minstens 600 kinderen een genot volle middag kan worden aangeboden. In verband met de omstandigheid dat de zaal des avonds weer voor andere doelein den in orde moet worden gemaakt is het noo- dig dat precies om één uur wordt begonnen, zoodat de ouders worden verzocht te zorgen dat de kinderen tusschen half één en één uur in de zaal verschijnen. Het wakkere bestuur zoowel als de leden van S.I.S. hebben alles tot in de puntjes voor bereid, zoodat onder leiding van de heeren Van der Molen en Raat een uitmuntende op voering verzekerd is De regeling van een en ander berust bij de Commissie voor Ontwikkeling en Ont spanning. Blijkens een kennisgeving in dit nummer kunnen de ouders, op vertoon van stempel kaart, op Donderdag a.s. des namiddags van 3 tot 5 uur kaarten bekomen in het lokaal „Kindervoeding" in de Doelenstraat. ALKMAARSCHE REDDINGSBRIGADE. Men schrijft ons: De A. R. B organiseerde in de afgeioopen maanden voor haar leden en genoodigaen een cursus in hulp aan drenkelingen. Toen door onvoorziene omstandigheden óe heer J. Maats, arts te dezer stede op het laatste oogenblik verhinderd bleek de toegezegde leiding op zich te nemen, werd deze over-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2