HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL Qemeente-raden Pzoouiciaat Tlieuws and; en JMM&oiua egmond binnen oudorp langendijk noordscharwoude Die SkakelfamHie. winkel nieuwe niedorp bergen egmond aan zee schoorl st. pancras boyenkarspel hem blokker V de H., zeecfliciir, Heider; P. S., bakker, Eg- mond aan Zee; Jb. S, chauffeur, Schagen; R. S., landbouwer, Bovenkarspel; J. S., tuin man, Winkel; P. T, arbeider, Wieringen; A. V., koopman. Helder; K. V., chauffeur, Amsterdam; V. T. oe W., tuinknecht, St Pancras; KI. Z. werkman, Woimervcer, allen 5 boeie of 2 dagen. Met klem raaen wi; de overtreders aan de aangeboden transactie, gewoonlijk belang rijk lager dan de minimum-straf op de over treding gesteld, te accepteeren. De gemeenteraad vergaderde Maandag middag om 2 uur onder voorzitterschap van burgmeester C. J. Eytna De heer O. Snoeks was wegens familie-omstandigheden afwezig Een verzoek van de Nationale Commissie tegen het alcoholisme, gevestigd te Utrecht, houdende, dat de gemeenteraad aan de Kroon zou verzoeken het maximum van het aantal verloven A ingevolge de Drankwet te verlagen, beneden het wettelijk maximum van 11, werd afgewezen. Een verzoek om subsidie van de Egmond- sche Visscherijschool werd aangehouhen ter behandeling bij de begrooting. Aan het r.k. parochiaal kerkbestuur werd voor de lagere school een voorschot van 500 toegekend voor 1935 ter bestrijding tkr gewone exploitatiekosten. De vereeniging tot oprichting en instand houding eener christelijke school, die een der- felijk verzoek had ingediend, vroeg 725. oegekend werd 490 voorschot. Aan dezelfde scholen werd over 1932 een definitieve vergoeding toegekend van respec tievelijk 1042,18 en f 831,47. Tenslotte werden verzoeken van beide scholen om over 1934 af te rekenen aange houden, tot tijd en wijle de gemeenterekening over dat jaar door Ged. Staten zal zijn vast gesteld. Namens Ged. Staten werd verzocht het raadsbesluit van 9 November 1934, houden de verlaging van het aantal opcenten op de hoofdsom der personeele belasting van 200 tot 100 weder ongedaan te maken. Ged. Staten maakten bezwaar het raadsbe sluit aan H.M. de Koningin ter goedkeuring voor te dragen, omdat de regeering, als eisch voor regeeringshulp aan de noodlijden de gemeente, gesteld had, dat 200 opcenten zouden worden geheven. De burgemeester deelde mede, dat het col lege hier niet in wenschte te treden. Het raadsbesluit was genomen uit overtuiging, dat de inwoners de zware belastingen niet meer kunnen opbrengen of uit hun kapitaal moeten voldoen. Dit is een gevolg van de crisis in het visscherijbedrijf, die ook op de zakenmenschen doorwerkt. Daarom ^erd voorgesteld aan den gegeven wenk niet te voldoen. E>e heer J. C. Roodhart sprak zijn voldoe ning uit over het voorstel van het college en de raad besloot unaniem om geen gevolg fe geven aan het schrijven van den Commis saris der Koningin. Ingekomen was een verzoek van de r.k school om een extra-vergoeding uit de ge meentekas groot 142 voor de aanschaffing van nieuwe bordstellingen. Overeenkomstig voorstel van B. en W werd het verzoek geweigerd, omdat de Lager Onderwijswet sinds 1933 bepaalt, dat ver vanging van door gebruik versleten leermid delen uit de jaarlijksche exploitatievergoe ding moet worden betaald. Besloten werd in de begrooting 1934 de wijzigingen aan te brengen, die door Ged Staten werden verlangd en tevens enkele posten te verhoogen, waarvan overschrijding gevreesd werd. Tevens werd voldaan aan enkele opmer kingen van hetzelfde college t.a.v. de ge meenterekening over 1933. De voorzitter stelde voor de overdracht van den straatweg van Egmond aan den Hoef naar zee, in eigendom en beheer, aan het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier eerst in comité te bespre ken. Ruim 1 uur later werd de vergadering heropend. De voorzitter stelde daarna voor den straatweg over te doen aan het Hoogheem raadschap. Dit zal dan den weg in zijn ge heel verbeteren en verbreeden. Van een breedte, thans bedragende gemiddeld 4.65 M. zal de rijweg daartoe worden gebracht a'nn6» kreedte varieerende van 5.50 M. tot 8.00 M. Daar langs komen trottoirs met breedten, varieerende van 1.05 M. tot 3.45 M., alleen voor voetgangersverkeer bf- stemd. Indien mogelijk zal de weg in Eg mond aan den Hoef worden omgelegd, zoo dat een directe aansluiting wordt verkregen op den weg naar Egmondbinnen. Dit zal al leen mogelijk zijn, indien de spoorwegen den daarvoor benoodigden grond willen afstaan. Het betreft hier grond van de trambaan, die overbodig is geworden wegens opheffing van oe stoomtram naar Alkmaar. De thans be staande verbinding met Egmond aan den Hoef zal dan in onderhoud bij de gemeente blyven. De verbetering van den weg zal nog voor het badseizoen worden uitgevoerd, voor zoover het betreft het gedeelte, gelegen bin nen de bebouwde kom der gemeente Egmond aan Zee. Misschien zelfs vóór 1 Juni. De rest zal dan na het badseizoen gebeuren. De njweg zal gemaakt worden van zware straatklinkers, de trottoirs van tegels. Langs den geheelen weg komen trottoirs, met dien verstande dat tusschen de bebouwde kommen van Egmond aan den Hoef en Egmond aan Zee slechts aan den Noordkant een trottoir komt. Met algemeene stemmen besloot de raad dit voorstel te accepteeren. (De gemeente zal een jaarlijksche vergoeding van 4740 moe ten betalen, maar krijgt hiervan 3525 uit het wegenfonds terug). Het Hoogheemraadschap wenschte op ver schillende plaatsen boomen te rooien. De raad wenschte echter de boomen ter hoogte van dokter Belonje te behouden. Overigens vereenigde de raad zich met de voorstellen van het Hoogheemraadschap Zoo zullen de boomen bij het raadhuis verdwijnen, evenals aan den zuidkant van het gedeelte Voorstraat tusschen de oud-katholieke kerk en het Pomp- plein Tegen dit laatste verzette zich de bur gemeester Ook was hiertegen een adres in gekomen van vrijwel alle bewoners van de Voorstraat. De pacht voor 1935 werd als volgt ge regeld: Maatschappij Noordzeebad 300 (vorig jaar 575), Maatschappij Zeebad Egmond/ 275 (vorig jaar f 550), van Hecht Munting Naupjes 15 (vorig jaar 30), de vacantiekolonies, evenals vorig jaar 25 Met algemeene stemmen werd besloten den pachter A. Vos, met wien de gemeente verleden jaar minder aangename ervaringen had opgedaan, niet meer op het strand toe te laten. Ook de andere strandexploitanten zul len zich moeten verbinden Vos niet op een of andere wijze op het strand te laten komen Voorts zullen de Maatschappijen vrij zijn om bij het badbedrijf ook losse tenten te ver huren. Tenslotte werd besloten aan den heer C. N. Koopman, die in 1934 voor 176 een strandgedeelte gepacht had, voor 3 jaar on derhands 100 M. strand te verhuren, op voorwaarde, dat hij een behoorlijke tent exploiteert, naar genoegen van B. en W. E>e heer J. C. Roodhart wenschte te zien aangeteekend, dat hij hier tegen was, omdat hij liever een openbare verpachting wenschte te houden. Vernieuwing der straatverlichting. Met het oog op de vernieuwing van der. straatweg werd besloten tevens een nieuwe straatverlichting te doen aanbrengen in de geheele Voorstraat. Het zullen gaslantaarns worden van het thans in gebruik zijnde type, maar hoogere en er zullen er meer geplaatst worden dan thans het geval is. Daar van de rondvraag voor het eerst sedert menschenheugenis niemand gebruik wenschte te maken, ging de raad in comité om nog enkele belastingzaken te behandelen Maandagavond vergaderde de raad dezer gemeente in voltallige zitting. Aan de orde kwam eerst een schrijven van het r.k. schoolbestuur met het verzoek om een voorschot over 1935 tot instandhouding der r.k. school. Op voorstel van B en W. werd besloten het voorschot ad f 3400 te ver- leenen. Hierna kwam aan de orde een schrijven van den Hoofdingenieur-directeur van den Provincialen Waterstaat met voorstellen om trent den aanleg van een aansluitingsweg door het land van Buren op den nieuw aan te leggen verkeersweg tusschen Alkmaar en Schagen. Op voorstel van B. en W. werd besloten de voorwaarden aan te nemen. De koopprijs van de over te nemen gron den zal ten laste van de gemeente komen, waarna door d« Provincie de geprojecteerde weg wordt aangelegd en aan de gemeente wordt overgedragen. Naar aanleiding van een ingediend ver zoek werd aan J. ae Balbiaan, F. W. Akker- mann en A. Mors ontheffing verleend van de hondenbelasting. Als gevolg van een schrijven van den com missaris der koningin werd besloten de wa pens en noodige uitrustingsstukken voor den gemeenteveldwachter op kosten van de ge meente aan te schaffen. De r.k. Volksbond afd. Oudorp had een schrijven aan den raad gericht, waarin be zwaren te kennen werden gegeven tegen het tewerkstellen van werkkrachten, niet uit deze gemeente afkomstig, bij verbetering van den weg in de Nollen. B en W. deelden mede, dat ze zich ter stond met het Hoogheemraadschap in ver binding hebben gesteld, zoodat zooiets voortaan niet meer zal voorvallen. Op voorstel van B. en W. werd besloten aan de Ned. herv. kerk een vergoeding van 10 te verkenen als tegemoetkoming in de overdrachtskosten van het Leedje. Door het Burg. Armbestuur werd een voor dracht ingediend ter voorziening in de vaca ture, ontstaan door het overlijden van den heer J. Blom, bestaande uit mej. M. Scher mer en de heeren J Kunst Cz. en H. v. Won deren. Met algemeene stemmen werd mej. Schermer benoemd Van het P.E.N. was een voorstel ingeko men tot overname van het electrisch net. Dit schrijven werd in handen gesteld van B. en W. om advies. Hierna sluiting. Naar de werkverschaffing bij het Staats- boschbeheer te Schoorl gaan tegenwoordig van Langendijk een groot aantal werkloozen. Aangezien de afstand minder dan 15 K.M. is, moeten zij zelf, zonder eenige vergoeding zorgen op het werk te komen. Voor c'e fiets krijgen ze een vergoeding van CO cent per week. Bij slecht weer is het echter een heel karwei ongeveer 15 K.M. naar en van het werk te fietsen. Verschillenden hebben daar om een tijdlang zich laten halen en brengen met een autobus doch de vergoeding die deze arbeiders daarvoor konden afstaan, was te gering voor den ondernemer om dat vol te Houden. Die heeft er dus het bijltje bij neer gelegd. Taxi-ondernemers hebben het daar na geprobeerd, doch ook zij houden het niet vol. oor stevige, jonge kerels is het nog wel mogelijk er te komen, doch voor oudere men schen, waarvan er zijn, die zelfs niet fietsen kunnen, is er geen mogelijkheid, er anders dan te voet te komen. Deze menschen zijn buitengewoon gedupeerd door de voorge schreven regeling. Daarin moest toch drin gend worden voorzien. De vereeniging voor Ziekenhuisverple- ging hield Maandagavond de algemeene jaar vergadering bij den heer G. Hop, alhier. De voorzitter, de heer Jn. Kuiper, opende met woorden van welkom. De vereeniging is op financieel gebied vrijwel stabiel gebleven De ontvangsten kunnen de uitgaven dekken. De overleden penningmeester, de heer P van Dijk, werd herdacht. Het bestuur ried aan, gebruik te maken van de ziekenauto van de firma Jac. Met. Uitgebracht werd de rekening en verant woording van den penningmeester, sluiten de met een totaal van 3478.48 De uitgaven aan ziekengeld waren 2200, vervoerkosten 51.85, Het bezit der vereeniging was per 1 Januari 1934 797.75, per Januari 1935 856.35, de vooruitgang alzoo 58.60. Voor rekening der vereeniging zijn 57 le den verpleegd geworden, met totaal 810 verpleegdagen. Het jaarverslag gaf aan, dat 4 bestuursvergaderingen zijn gehouden. In het jaarverslag werd het overlijden van den heer Van Dijk herdacht. Het ledental was per 1 Jan. 1934 1133 personen, per 1 Jan. 1935 was het 1088. Hierna werd tot de bestuursverkiezing overgegaan. Het aftredend bestuurslid, de heer Ide Zijp, werd met groote meerderheid van stemmen herkozen. In de vacature, ont staan door het overlijden van den heer P. v. Dijk, werd de heer J. Lindeboom gekozen. Besloten werd de functie van secretaris en penningmeester te combineeren. De bode, de heer A. Bood, werd weer voor een jaar benoemd, op dezelfde voorwaarden Daarna sluiting. Dinsdagavond werd in ,,Concordia" een avond gegeven door de jeugdclub „Die Skakelfamielie" De groote zaal van „Con- cordia" was geheel gevuld met bezoekers, toen de heer J. Heidsma het openingswoord sprak en een uiteenzetting gaf van het doel van deze club. Door samen te werken wil men de jeugd opvoeden tot een geest van saam- hoorigheid en eensgezindheid Spr. wees daarbij oo het groote nut, dat er van de club uitgaat. Het is onwaar, als gezegd wordt, dat er niets met de jongens te bereiken is. De door hen zelf vervaardigde prijzen voor de verloting bewijzen dat. De leden van de club zongen hierna het clublied, waarna het jeugdige gezelschapje op heel aardige wijze „Ons A.B C." ten ge- hoore bracht. Dit viel al dadelijk in den smaak van het publiek en de gezellige stem ming kwam er al dadelijk in. verhoogd door het ontreden van de „Vroolijke Vinken" on der leiding van des heer C. Langedijk. het muziekgezelschap dat op bijna geen uitvoe ring zooals deze ontbreekt. Het verdere programma bestond uit een aantal tooneelstukies. opgevoerd door de leden van de jeugdclub. Ten eerste „De Laatste Ronde", dat op verdienstelijke wijze naar voren werd gebracht door de nog jonge tooneelspelersfsters). Ook „de Sprakeloo- zen", een aardige voordracht door een zestal jongens en meisjes opgevoerd, wist de lach spieren in beweginor te brengen. Voor de pauze werden nog een aantal tableaux. met en zonder zang. vertoond. Mej. Nel de Boer en de heer P. Hop ver leenden hunne medewerking door eenige mooie liederen te zingen, waarmee zij veel succes oogstten. Na de pauze was het woord aan de kinder zangklasse van „Caecilia" te Oudkarspel, welke onder leiding van den heer H. J. Zaal de kinderoprette „Als de kinderen slapen paan" vertoonden. Hiermede heeft de heer Zaal een welverdiend succes geboekt. Het publiek heeft van dit mooie zangspel genoten en het was een zeer mooi slot voor den bij zonder geslaagden avond, welke de Jeugd club heeft georganiseerd. Wij gelooven wel namens velen te spreken, wanneer wij zeg gen, dat de jeugdclub het niet bij deze uit voering moet laten Het was weer eens iets anders; frisch en vroolijk Voor de leiders van de club, die alles heb ben voorbereid, moet deze avond ook wel een voldoening en een bekroning zijn geweest van de vele vaak moeilijke werkzaamheden Een verloting van de door de leden vervaar digde prijzen werd gehouden en velen wer den in het bezit gesteld van een of ander aar dig prijsje. Onze vroegere plaatsgenoot de heer L. Wurkum, thans wonende te Velp, laatstelijk hulpkeurmeester bij den keuringsdienst voor vee en vleesch in den kring Barsingerhorn, is benoemd tot keurmeester-opzichter aan het abattoir te Doetinchem. Zaterdagavond gaf de geheelonthouders vereeniging (afd. Angob) een openbare feest avond in lokaal Kossen. De voorzitter, de heer P. Zwagerman, opende met een welkomstwoord, in het bij zonder aan onze vroeger plaatsgenoote, mej. Nelly Henagé Challa, die het program groo- tendeels zou vullen en hield een korte rede over het alcoholisme voorheen en thans. Dan volgden een paar nummertjes muziek voor viool en piano door mej. D. Lodder en den heer C. Lodder, welke een verdient applaus oogstten. Daarna trad mej. Menagé Challa op met een keurverzameling schetsen en gedichten van het ernstige genre. Met de grootste aan dacht werd naar de begaafde voordracht kunstenares geluisterd. Na de pauze bracht het zangkoortje onder leiding van den heer C. Lodder eenige liede ren op verdienstelijke wijze ten gehoore, waarna het woord wederom aan de voor draagster was, die nu verschillende komi sche dingen ten beste gaf tot groot vermaak der aanwezigen. Het was intusschen elf uur geworden en de voorzitter sloot met een woord van dank aan allen die dezen avond zoo goed hebben doen slagen en wekte de jongeren op het voorbeeld van twee, die zich als lid opgaven, te volgen, daar de strijd tegen de alcohol wel oud, maar nog actueel en noodig is. SPOEDSRAADSVERGADERING TE BERGEN. In de gemeente Bergen heeft men met ver wondering kennis genomen van het afbreken van 't oude huis van de familie Aghina en het laten staan van de vier verkankerde muren om daarop een winkelpand op te trekken Ook de raadsleden namen hiervan met ver bazing kennis. Zij zijn van oordeel, dat hier door in strijd wordt gehandeld met de over eenkomst tusschen het R.K. kerkbestuur en de gemeente. Zooals men weet, werd het huis met tuin aan de kerk geschonken en verkreeg het kerkbestuur van de gemeente de toestem mingden tuin te verkavelen voor bouwterrein, onder voorwaarde dat aan de Dorpsstraatzij de en de Kerkstraat een strook voor een trot toir werd afgestaan. Het huis mocht blijven staan, doch wanneer daar een winkelpand werd ge sticht, moest ook dit pand op de rooilijn wor den teruggetrokken. Daardoor zou het trot toir praktische beteekenis krijgen, omdat het dan zou aansluiten op de Fransche steeg Voor de winkels van de heeren Kolmer en Seewald en de tusschen het oude huis en deze winkels te bouwen perceelen zou dit eveneens van beteekenis zijn. In strijd met deze overéénkomst hebben B en W. vergunning verleend om het bestaande huis tot winkel te verbouwen. De raad stelde zich terecht op het standpunt, dat hier geen sprake meer van een verbouwing is, aan#- zien het geheele pand is uitgebroken en de muren slechts zijn blijven staan om als mo tief te gelden, dat men hier met een verbou wing te doen heeft. Om te voorkomen, dat de gemeente hier de toekomstige kwarteeuw met een ongewensch- ten toestand wordt opgescheept (ook voor de te stichten rijwielzaak is het optrekken van het pand ongewenscht, aangezien een derge lijke zaak ook Tn hooge mate gediend is bij een trottoir voor dezen winkel), hebben alie raadsleden, behalve de heer Blank, die zit ting heeft in het kerkbestuur, B. en W. ver zocht een spoedvergadering van den raad uit te schrijven. Wij hopen in het belang van Bergen, dat de raad er in zal slagen dit ongewenschte be sluit van B. en W. ongedaan te maken. De werkzaamheden zijn nog niet zoo ver gevor derd, dat het niet mogelijk is het nieuwe per ceel een 2 M. achterwaarts op te trekken. Wij weten, dat de schoonheidscommissie er naar streeft om het oude te behouden. Wij zijn echter van oordeel, dat die commissie haar gezag slechts schaadt door iets zonder architectonische waarde, alleen omdat het oud is, op een schijnmanier te bewaren. Hier wordt iets nieuws gesticht, dat men een oud schortje voorhangt, waardoor men den schijn wil wekken, dat er iets ouds behouden is ge bleven. Dat men in de omgeving van de ruïne prijs blijft stellen op laagbouw is begrijpe lijk, doch ook nieuwbouw kan laag worden gehouden en beantwoorden aan het doel waardoor een zaak gesticht wordt. Wat nu staat te gebeuren, is niets dan ongewenscht geknoei en moet voorkomen worden. De raad heeft zich in ieder geval actief toond. Wij zijn nieuwsgierig naar het te reiken resultaat. Electrische verlichting der oud- katholieke kerk. 'Zondag is tijdens den avond-kerk dienst de nieuwe electrische verlichting in de oud-katholieke kerk in gebruik ge nomen. Bij den aanvang van den dienst brandde de oude gasverlichting noj.. Aan het einde van Jen dienst sprak pastoor van Kleef de gemeente toe. Hij memo reerde hoe in 9 weken door de gemeente 30 vcor de meuwe verlichting was bij eengebracht, hetgeen, vooral in de tegen woordige tijdr omstandigheden, blijk geeft van groote offervaardigheid. Hij deed een beroep op de gemeente ook in de komende wekm de collecte te ge denken, omdat de nieuwe verlichting ongeveer het dubbele zal kosten van hetgeen thans bijeengebracht is. Onder het zingen van een toepasselijk gezang werd vervolgens de nieuwe electrische verlichting ontstoken en daarna werd de gasverlichting buiten gebruik ge steld Mert kon zoodoende goed consta- teeren welk een enorme verbetering de nieuwe verlichting is. De lampen hangen hoog en geven zoodoende in de geheele kerk een helder licht. Het altaar wordt van 2 kanten door 3 schijnwerpers ver licht en baadt zoodoende in een zee van warm licht. De kaarsenkronen in het midden der kerk hec.t men laten han gen. In het vervolg zullen.daarin kaar sen geplaatst worden, waarvan er enkele zullen branden met het oog op eventu- eele storing van het electrisch licht. De oude gasverlichting zal worden ge sloopt. Pastoor vdn Kleef sprak ook een woord van dank en waardeering tot den heer H. M. J. van Workum, die de ver lichting heeft aangelegd. Donderdag 14 Maart a.s. zal den heer P. Algra, ploegbaas aan de tramlijn Alkmaar—Warmenhuizen, met als stand plaats Schoorl, den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaren in dienst trad bij de Nederlandsche Spoorwegen. Bij zijn onder geschikten, zoowel als bij zijn chefs en eveneens bij vele plaatsgenooten, staat de heer Algra bekend als een meegaand en plichtsgetrouw mensch, zoodat er op dien dag belangstelling genoeg zal zijn. In de vergadering der anti-rev. kiesver. zijn de volgende candidaten gesteld voor de gemeenteraadverkiezingen: 1. J. Wagenaar Cz., 2. H Muurling, 3. K. Twuiver, 4. Jb. Wagenaar, 5. G. Boog, 6. C. Klooster boer Pz. De ontwerp-begrooting 1935 was van Ged. Staten terugontvangen met uitnoodi- ging het uitgestooten bedrag in zijn geheel in den gewonen dienst op te nemen en ter dekking van het hierdoor ontstane tekort te ondervangen door verhooging van school gelden, hondenbelasting en vermakelijkheids belasting. Nadat B. en W. hieraan zijn tegemoetge komen, is de begrooting opnieuw door den raad vastgesteld. De totaalomzet van de veilingsvereeni- ging „De Zuidekogger" heeft over 1934 be dragen 233.405.49 of 49208.55 meer dan het vorige jaar. De steun heeft echter 53751.36 minder bedragen. Tot voorzitter van de veilingsvereenlging „Op Hoop van Zegen" is benoemd de neer A. Groot. STIERENKEURINGEN IN NOORD- HOLLAND. Behoudens de goedkeuring van het Werk plan, zal de „Provinciale Commissie tot be vordering van de Rundveefokkerij in Noord- holland'', in 1935 keuringen houden in onder staande plaatsen: Texel: Vrijdag 29 Maart, 11.15 uur, te den Burg; Nieuwe Niedorp: Zaterdag 30 Maart, 9.15 uur, op het Kerkplein; Hoogwoud: Zaterdag 30 Maart, 1.15 uur, voor het Gemeentehuis; Schagen: Maandag 1 April, 9.15 uur, bij het café van G. Plevier; Uithoorn: Dinsdag 2 April, 9.30 uur, bij café Fritschy of nader aan te geven plaats; Schagerbrug: Woensdag 3 April, 9.15 u., bij café van wed. Boer; Wieringen: Woensdag 3 April, 2 uur, op het Marktplein te Hippolytushoef; Alkmaar: Donderdag 4 April, 9 uur, bij café Noordholland voor de Friesche brug; Spierdijk: Donderdag 4 April, 1.30 u., bij het café van Koopman Midden-Beemster: Vrijdag 5« April, 9.15 uur, bij café Het Heerenhuis; Assendelft: Zaterdag 6 ApriJ, 10 uur, bij het café de Assumburg; Den Hout: Maandag 8 April, 9.15 uur, bij het café v.h. C. Jongewaard; Binnenwijzend: Maandag 8 April, 1 uur, bij het café de Zeven groene boomen; Oostwoud: Donderdag 11 April, 9.15 uur, bij de Kerk; Twisk: Donderdag 11 April, 10.30 uur, bij het café de Ooievaar; Hauwert: Donderdag 11 April, 1 uur, bij het café van J. Hoek; Wieringerwaard: Vrijdag 12 April, 9.15 u., bij het café van Van der Woude; Hoorn: Zaterdag 13 April, 10 uur, bij het café de Roskam. Ten opzichte van de keuring bezuiden het Noordzeekanaal zij nog vermeld, dat mocht uit de aangifte blijken, dat behalve in Uit hoorn v.n. nog een keuringsplaats wensche- lijk is, dan zal hiervan den belanghebbenden tijdig kennis worden gegeven. Behoudens toestemming van het gemeente bestuur, zal de Centrale Stierenkeuring wor den gehouden te Alkmaar op Vrijdag 26 April te 9 uur precies, in den Bergerhout. 163. Het was geer geen won Ier dat de menschen bang waren voor de twee vrienden want toen ze in den tuin van den rijken Amerikaan kwamen, zagen ze niet dat het zeemonster hen in de verte stilletjes achterna kwam. De zoon van den Amerikaan zat in den tuin te slapen. 164. Hij schrok zich half dood toen hij wakker werd en het monster voor zich zag staan Piet en Drein stonden op een afstand te roepen zeemonster. Laat je dat! Kom hier! Koest! Kssss! Maar het gaf niet veel. Ein «olijk krees: Piet het te pakken door de lus die om zijn ne.< zat vaet te grijpen. A

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7