Jtwrn De „Onzichtbare" van Chicago. Spoel fBxiUeniattd ALKMAARSCHE COURANT van WOENSDAG 13 MAART 1935 PATER SPIEKER S.J. VRIJ- GESPROKEN. SIAM'S NIEUWE KONING. „DE TOEKOMSTIGE OORLOG". Voorwoord van maarschalk Pétain tot een Poolsch boek. Zal einde Mei gekroond worden. EEN VIERJARIGE CHAUFFEUR. POLITIE-COMMISSARIS SPEELT VOOR BANDIET. Café-bezoekers het geld af handig gemaakt. Een nooit opgelost raadsel. Politiesergeant Cormick, de vervolgde vervolger. POLITIE-VOETBAL. Alkmaar verliest van Amsterdam. NEDERL A AGWEDSTRIJDEN TE ST. PANCRAS. REVUE DER SPORTEN. Een speciale rechtbank te Keulen sprak gister den Jesuiet, pater Josef Spieker, vrij van de tegen hem ingebrachte beschuldiging, dat hij in een preek bedekte aanvallen zou hebben gericht tegen den Fuehrer en rijks kanselier en onware beweringen omtrent de rijksregeering zou hebben gelanceerd. Pater Spieker weigerde voor de rechtbank nadere inlichtingen te verstrekken omtrent den inhoud van zijn preek daar alleen de bo ven hein gestelde kerkelijke autoriteiten daar voor verantwoordelijk zijn. Hoewel de voorzitter zijn argumentatie van de hand wees, bleef pater Spieker bij zijn weigering en verklaarde, dat hij de tegen woordige rijksregeering van het begin af als het wettige staatsgezag had erkend. De eenige getuige a charge, een Studienrat, die de aanklacht tegen pater Spieker had in gediend, verklaarde zich de preek niet meer letterlijk te kunnen herinneren. De woorden van pater Spieker „Christus als Fuehrer'' waren echter gesproken in een verband, dat duidelijk een bepaalde politieke bedoeling verried. De officier van justitie eischte tenslotte twee jaar gevangenisstraf. De rechtbank sprak pater Spieker echter op staatskosten vrij, daar het bewijs voor de tegen hem in gebrachte beschuldiging niet kon worden geleverd en de getuige a charge zijn oor spronkelijke aangifte gedeeltelijk moest te rugnemen. HET LAWINE-ONGELUK IN BENEDEN-TAUERN. Het lawine-ongeluk in Beneden Tauern is in grootte de derde lawineramp sedert het bestaan van de skisport in Oostenrijk. In 1928 eischte een lawine op den Sonnblick vijftien dooden. In 1910 een andere op den Schneeberg 13 dooden. Van de thans bedol- venen konden volgens de tot dusver ont vangen berichten tot nog toe 6 worden ge borgen. Drie lijken zijn nog niet gevonden. DOOR EEN HOND GERED. Een jeugdige alpinist, die op de hellingen van den Galibier (Dauphhiné) de ski-sport beoefende, kwam zoo ongelukkig te vallen, dat hij zijn been brak. Het ongeluk geschied de op een moeilijk toegankelijke plaats in het gebergte, zoodat drie reddings-kolonnes, die den man poogden te redden, onverrich ter zake moesten terugkeeren. Wel kon de laatste reddingsploeg een hond op den in de sneeuw liggenden man afzenden. Aan dezen hond dankt de ongelukkige zijn be houd. Vrijdagochtend was het ongeluk ge beurd; Zondag is de man gered, door een brigade, die er eindelijk in was geslaagd hem te bereiken. Twee nachten heeft hij in de ijzige koude van het hooggebergte in de sneeuw liggend doorgebracht en hij zou zeker zijn omgeko men, zoo niet de hond zich op het onbeweeg lijke lichaam van den man had uitgestrekt, dat hij met zijn eigen lichaamswarmte voor bevriezen beschermde. Het gebroken been deed den man geen pijn meer: ondanks de warmte van den hond was het bevroren. gelijkheid bestaat dan hun wapening uit te breiden. Alleen versterking van de bewape ning verleent den staten werkelijke veilig heid. De rivaliteit tusschen de verschillende lan den is thans sterker dan ooit. Daarom is het noodzakelijk alle eenheden van leger, lucht vloot en marine op den hoogsten graad van effectieve gereedheid te brengen, de grensver- sterkingen verder uit te bouwen, de defensie ve toebereidselen ook tot niet-militair gebied uit te breiden en voorzorgsmaatregelen te treffen, dat ook de economische en industriee- le mobilisatie in tijd van oorlog zoo snel mo gelijk kan geschieden. De jonge koning van Siam zal in verband met de kroningsplechtigheid einde Mei naar Siam terugkeeren. De regeering is voorne mens deze plechtigheid op luisterrijke wijze te vieren door feestelijkheden in het geheele 'and te organiseeren. Uit Lausanne meldt „United Press", dat DE TOESTAND OP CUBA. Het economische leven door staking verlamd. Tengevolge van de verdere uitbreiding van de tegen de regeering van president Mendie- ta gerichte politieke staking is bijna het ge heele economische leven van Cuba verlamd Alle arbeiders in de tabaksindustrie, bene vens de douana-ambtenaren en de employ és der groote firma's hebben zich bij de sta king aangesloten. De minister van arbeid, Rodriguez, heeft als tegenmaatregel tot ontbinding van alle bij de staking betrokken vakvereenigingen besloten gelijk inmiddels reeds is gemeld Het kabinet heef* de doodstraf ingevoerd voor alle daden van terreur en sabotage. Bij de verschillende straatgevechten, die de laatste dagen in Havanna plaats hebben, zijn volgens de laatste berichten ongeveer 10 personen gedood. Dinsdag was het in de hoofdstad betrek kelijk rustig. Slechts nu en dan werd een bomontploffing gehoord. De chef van het Cubaansche leger, Batista, heeft bevel gege ven tot arrestatie van alle stakende spoor wegambtenaren. De beweringen van den naar Miami (Florida) gevluchten vroege- ren president Carlos Hevia, dat sinds Za terdag ongeveer 200 personen op Cuba zijn afgemaakt, worden door de regeering tegen gesproken. Amerika en de toestand op Cuba. In Amerikaansche regeeringskringen is wen van meening, dat het de regeering Mendieta gelukken zal op Cuba weer orde lijke toestanden te herstellen. Sedert Cuba volledige souvereiniteit verleend is, houdt men in Washington streng een politiek van non-interventie in acht. Ofschoon de Spaansche regeering zoo juist een kruiser naar Cuba heeft gezonden, acht men een dergelijke maatregel in Was hington nog niet noodzakelijk. Mochten ech ter de gebeurtenissen op Cuba tot een ern stig in gevaar komen der Ameriknnsche onderdanen leiden, dan zou men wel-is-waar oorlogsschepen naar Havanna zenden, om den Amerikanen hun toevlucht te bieden, maar in geen geval zou men zich op eeni- gerleiwijze willen mengen in de binnenland sche oneenigheden op Cuba. De „Kurjer Warszawski" brengt de pri meur van maarschalk Pétain's voorwoord op de Fransche uitgave van het door den Poolschen generaal Wladislaw Sikorski ge. schreven boek „De toekomstige oorlog". Pétain wijst in dit voorwoord erop, dat er bij den huidigen stand der internationale be raadslagingen over ontwapening en veilig heidspacten voor de staten geen andere mo de jonge koning met jeugdige guitigheid een beroep heeft gedaan op de moederlijke schat kist om zijn civiele lijst (vulgo: zijn zakgeld) te verhoogen. „Nu ik koning ben vind ik, dat ik wel minstens veertig cents per dag mag hebben in plaats van een kwartje". In een interview deelde de jonge koning mede, dat hij zich vooral voor de brandspui ten interesseert. „Elk land heeft uitmunten de brandspuiten noodig, ik hoop, dat er in Siam voldoende aanwezig zijn". Op de vraag, wat zijn lievelingsboeken zijn, antwoordde de koning: „Felix de Kater, Mickey Muis en de Ramayana". ECHTPAAR TER DOOD VEROORDEELD. In het proces tegen den 25-jarigen Ber- lijnschen Bruna Laude en zijn echtgenoote, de 25-jarige Erna Bresemann, die een 86- jarigen man hadden vermoord en beroofd, is gisteren vonnis gewezen. Zij werden bei den ter dood veroordeeld en tot levenslang verlies van eererechten. HET CONFLICT IN DEN CHACO. De besprekingen in de Chaco-commissie van den Volkenbond van gistermiddag heb ben ook twee groote Europeesche ihogend- heden, behalve de Amerikaansche state, ge legenheid gegeven aan het woord te komen. Voor Frankrijk sprak Massigli, die consta teerde dat de Volkenbond in zooverre slechts weinig verantwoording voor den oorlog in den Chaco op zich had genomen, als beide staten verzuim hadden reeds bij het begin van het conflict tot hem te wenden. Op het oogenblik gaat het vooral om de kwestie, welke consequenties de naburen der beide staten willeb trekken. Fankrijk zal zich aan hun besluiten in ieder geval aansluiten. Het ergste voor den Volkenbond zal het zijn be slissingen te nemen, die hij niet zou kunnen uitvoeren. Na Massigli sprak de Engelsche vertegen woordiger Stevensón, die zich vergenoegde met het bepalen van een standpunt inzake de kwestie van het embargo. Hij sprak de hoop uit, dat alle staten het eenzijdig em bargo, waartoe nu eenmaal besloten is, ook volkomen ten uitvoer zouden leggen. Voorts spraken nog de vertegenwoordigers van Tsjecho Slowakije, Equador en Venezuela. Mijnheer Cann uit Bristol had te Ports- mouth zijn auto aan den kant van den TWEE DOODVONNISSEN IN SPANJE. De krijgsraden in het bijzonder die van Asturie zijn nog steeds bijeen. Te Oviedo zijn twee artsen wegens deel neming aan de revolutie van October j.1. ter dood veroordeeld. Te Dyon zijn 15 opstan delingen tot levenslange tuchthuisstraffen veroordeeld. weg laten staan, terwijl hij even een boodschap ging doen. Toen hij terug keerde, zag hij den wagen rijden, terwijl het scheen of er niemand in zat. Na 40 M. stopte de auto weer en mijnheer Cann vond tot zijn verbazing een heel jong knaapje achter het stuur, terwijl de motor liep. Op de vraag, of hij rijden kon, antwoordde het jongetje: Ja En om te laten zien, dat hij het kon, zette hij den motor aan en bracht de machine in zijn versnelling, maar zijn beentjes wa ren niet lang genoeg, om voldoende gas te geven. Daar mijnheer Cann niet wist, waar het kind vandaan kwam, stelde hij zich iu verbinding met de politie, die reeds van de moeder van den op technisch ge bied veel belovenden knaap, bericht had gekregen, dat haar zoontje van vier jaar, dat even te voren nog in zijn duw-wagen had gezeten, spoorloos was verdwenen. De jonge heer Raymond Edwards heeft zich schuldig gemaakt aan twee ernstige overtredingen, hij heeft een motorrijtuig bestuurd, terwijl hij nog te jong was om daartoe vergunning te heb ben en zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs, en hij stelde zich in het bezit van een auto, zonder medeweten en toe stemming van den eigenaar. Arme Raymond. POLITIEKE ARRESTATIES IN DE OEKRAÏNE. De leider van de politieke afdeeling der Domeinen van de Oekarine, Sobda en acht directeuren der (politieke afdeelingen van staats- en collectieve bedrijven zijn gearres teerd wegens contra-revolutionnaire activi teit en sabotage. Deze lieden zouden deel uit maken van de oppositie van Kameneff en Zinowjeff. DE ACHTERVOLGING VAN RAY HAMILTON. Frank Hammer, de Nemesis van Clyde Barrow en Bonnie, de meest beroemde op- spoorder van misdadiger in de straten van het Zuidwesten, heeft gisteren opdracht ge kregen Ray Hamilton, den beruchten moor denaar, op te sporen. Hammer, die vroeger houtvester in Texas is geweest, is belast met de gevangenne ming van Hamilton en hij heeft geen ande re dan deze taak. De autoriteiten van Texas zijn van mee ning, dat de zeven dollars, die zij hem per dag aan salaris zullen uitkeeren voor deze werkzaamheid, wel besteed zullen zijn. Hammer heeft indertijd Clyde Barrow en diens vriendin Bonnie Parker, die bekend was vanwege het feit, dat zij steeds sigaren rookte, te Arcadia (In Luisiana) in een hin derlaag gelokt, nadat deze misdadigers maandenlang kans hadden gezien uit han den van de politie te blijven. Hamilton be hoorde vroeger tot de bende van Barrow vijand no. 1 van den staat Texas, terwijl hij een der meest beruchte gangsters van de Vereenigde Staten is. Gisternacht heeft zich in de stad Ushuaia, de hoofdstad van het Argentijnsche gedeelte van Vuurland, een schier ongeloofelijk voor val afgespeeld. Tegen middernacht drong de commissaris van politie dezer stad, waar zich het grootste tuchthuis van Argentinië be vindt, met drie politie-beambten, die beschon ken waren, een café binnen. Onder bedrei ging met hun revolvers, eischten zij van de ongeveer 20 gasten het geld, dat zij bij zich hadden. Met een buit van ongeveer 7000 pe- sos verdwenen de politioneele indringers. Tot nog toe konden zij niet worden gepakt. De gasten in de café's waren grootendeels regee- ringsambtenaren en beambten van het tucht huis. De politie-beambten hadden pas Zater dag j.1. hun salaris ontvangen. Zoo juist stierf in het krankzinnigenge sticht te Illinois een patiënt, die rond 20 jaar geleden de bevolking van Chicago veel angst heeft bezorgd. Onder de meest fantastische detective-romans zal men wel geen enkel boek vinden, dab de evenknie van de daden van dezen eigenaardigen moordenaar, die zich als „onzichtbare" indertijd een geheim- zinnigen roep verwierf, zal kunnen zijn. Reeds zijn eerste misdaad verwekte een on gewoon opzien. Op den 27 Januari 1913 's avonds half acht meldde een politieagent aan zijn bureau, dat hij den boekhouder Wolffe met zijn vrouw en twee kinderen had dood gevonden. Wollfe bewoonde met zijn familie een klein huisje in een stille zijstraat van Zuid-Chicago en was dezen avond zoo als een buurman vertelde een paar minuten voor de ontdekking van den gruwelijken moord voor het avondeten thuisgekomen. Men had zelfs gehoord, hoe de ongelukkige de huisdeur opende en door zijn vrouw klaarblijkelijk van de eerste verdieping af begroet werd. Biina op hetzelfde oogenblik kwam de dienstdoende politieagent op z'n ronde voorbij en had in den schijn van 't uit de openstaande deur dringende licht een lichaam zien liggen en was te hulp gesneld, daar hij meende, met een in onmacht geval lene te doen te hebben. Een blik overtuigde hem echter, dat Wollfe klaarblijkelijk reeds dood was en bij een nader onderzoek ontdek te de politieagent de lijken van de vrouw en de kinderen. Op zijn fluitsignaal, was poli- tie-sergant Cormick toegesneld, die hem direct opdracht gaf melding bij het wacht- bureau te gaan maken. Het opvallende bij deze misdaad was voor al het ontbreken van eenige motief. Het meest nauwkeurig onderzoek stelde vast, dat er niets in het huis of de zakken van de ver moorde personen vermist werd; ook was nau welijks aan te nemen, dat de rustige, te goe der naam en faam bekend staande menschen een doodsvijand gehad zouden hebben. De dienstdoende politieagent herinnerde zich met zekerheid, geen mensch op dat oogenblik in de nabijheid van het huis ontmoet te heb ben en sergeant Cormick, die van de tegen overgestelde zijde gekomen was, had in de straat eveneens niemand ontmoet. En toch moest de dader den naar huisgaande Wollfe op den voet gevolgd ziin en hem en zijn fami lie met een ongelooflijke snelheid geworgd hebben, om daarna over de straat zijn af tocht te blazen. De huizen waren in een lange rij aan elkaar gebouwd en maakten een doorsluiping onmogelijk. Buiten de teekens van het worgen waren er geen vingerafdruk ken of voetsporen te vinden buiten die van de beide politie-agenten. Geen wonder, dat on der deze omstandigheden het zoeken naar den dader geheel zonder succes bleef. Terwijl de bevolking van de stad zich met hypotheses over den moord bezig hield, zocht de misdadiger zich 4 dagen later weer 'n nieuw slachtoffer. In dezelfde buurt, nauwe lijks vijf minuten van Wolffe's huis verwij derd. woonde de zestig-jarige vrouw Hymon met haar verlamden echtgenoot. Dien avond had zij om 7 uur het huis verlaten om naar een liefdadigheidsfeest te gaan. Enkele mi nuten later klonk reeds een geschreeuw om hulp door het duister. Een voorbijganger ontdekte het lichaam van de vrouw in de schaduw van een boom en dacht in de slecht verlichte straat eerst aan een beschonkene. Toen hij op zijn spottende opmerking echter geen antwoord kreeg, wilde hij zich overtui gen of hij misschien niet van hulp kon zijn en vond toen de doode. Politie-sergeant Cor mick, die sinds den eerste misdaad dag en nacht op de been was, werd naar de plaats van den moord gestuurd. Ook dezen keet stond men weer voor een raadsel. Geen mo tief was te vinden, geen dader te ontdekken De vrouw moest even voor het oogenblik dat de voorbijganger passeerde, geworgd zijn en toch had niemand een mensch in de straat gezien. Toen begon voor de politie een tijd van ongekende activiteit. Niet alleen werden hon derden menschen verhoord, gearresteerd en weer vrij gelaten, maar sergeant Cormick stuurde bovendien al zijn beambten dag en nacht door de straten van de betreffende buurt, om een dergelijke gebeurtenis voor he' vervolg te verhinderen. Onvermoeid was Cormick zelf op post, controleerde zijn man nen en wekte hen op tot waakzaamheid. On danks dat verweet men de politie, dat in vj Jeeovltol levertraan wefenichappefijlt de beste levertraan voor U en Uw kina. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten f 0.75 per flacon. zoo'n korten tijd vijf personen als slacht offer van den geheimzinnigen misdadiger conden vallen en dat alle nasporingen zon der succes bleven. De politie-agent Blow had 's avonds op den hoek van een straat zijn collega Hen riks gegroet, die het aansluitende huizenblok moest bewaken. Na een paar woorden gewis seld te hebben deed Henriks zijn ronde verder, terwijl Blow bijna tegelijkertijd door den aankomenden sergeant Cormick werd aange sproken. Blow meldde „niets nieuws"; en de sergeant liep na een korten groet Henriks achterna om klaarblijkelijk ook diens bevin dingen te vernemen. Nauwelijks had Blow zich een paar schreden verwijderd, toen een schel signaal door den nacht klonk. Snel liep Blow terug en vond den sergeant over een lichaam gebogen. „Het is Henriks" steunde Cormick, „hij is geworgd. Haal oogenblikkelijk manschappen hier'. Binnen weinige minuten was onder leiding van den sergant het geheele stratenkwartier omsin geld. In korten tijd doorzochten tweehonderd mannen de huizen uit de omgeving, Het was toch niet mogelijk, dat de dader weer ver dwenen zou zijn! Een oogenblik voor Cor mick den dood vond, had Blow zijn collega een volkomen door menschen verlaten straat zien inslaan en de sergeant was den onge lukkige bijna op den voet gevolgd. En toch was in deze weinige oogenblikken een ijzer- sterk mensch geworgd en de dader verdwe nen, als had hij zich onzichtbaar gemaakt. Zes moorden in eenige dagen en alle in dezelfde buurt! De bevolking was nauwe lijks meer tot rust te brengen; geen mensch waagde zich na donker worden nog buitens huis. En aan de hoeken van de straten ston den politie-agenten om de in dit kwartier wonende menschen, die zich wat verlaat had den onder hun bescherming naar huis te be geleiden. Sergeant Cormick had versterking laten aanrukken, de agenten waren nu zoo opgesteld, dat zij elkaar steeds konden zien Het schreeuwen van een in den nacht ontwa- kenden zuigeling, dat uit 'n open venster drong, bracht dadelijk een paar dozijn poli tie-agenten in looppas naar de babykamer; het blaffen van een hond was voldoende om de aanwezigheid van de „onzichtbare" te vermoeden! Het geheele stadskwartier be vond zich in een soort staat van beleg. En ondanks al deze maatregelen zouden de moordenaarshanden toch nog eenmaal hun verderfelijk werk verrichten. Tom Wilkens, een jong journalist, was door zijn couarnt als verslaggever naar het „oorlogstooneel" gestuurd en had Zondag avond laat aan zijn redacteur gemeld, dat er tot op dat oogenblik niets bijzonders was gebeurd. Daarmede was zijn dienst afgeloo- pen en wilde hij naar huis gaan. Vlak bij een spoorwegovergang ontmoette hij sergeant Cormick in gesprek met een politie-agent; met beroepsinteresse wendde hij zich tot de beide mannen met de vraag: „Of er wellicht nog iets nieuws was". Cormick, die den jon gen reporter natuurlijk goed kende, ant woordde van neen, nam afscheid van den agent en begeleidde Wilkens een paar schre den. Op het oogenblik echter, dat de sergeant met den verslaggever de spoorwegovergang bereikt had, klonk een half onderdrukte schreeuw. Politie-agenten snelden toe en vonden het lichaam van den reporter en ser geant Cormick daarover heen gebogen. Eu op hetzelfde oogenblik kwamen de toegesnel de politie-agenten op dezelfde gedachte: Het was absoluut uitgesloten, dat een ander mensch, buiten Wilkins en den sergeant, het kleine stukje afstand tusschen hun stand plaatsen gedurende het oogenblik van de daad gepasseerd kon zijn. Maar wanneer dat onmogelijk was, dan moest toch op hetzelfde oogenblik wierpen de politie-agen ten zich op sergeant Cormick en in een wil den strijd gelukte het hun, hem eindelijk de baas te worden Sergeant Cormick bekende later alles Deze beambte dien tientallen jaren zijn dienst punctueel had vervuld, was op een of andere voor hem zelf onverklaarbaren grond plotseling tot een moordgierig roofdier ge worden. Een zenuw of een hersendeeltje moet een „knak" gekregen hebben, ergens in zijn denken en voelen moet een onverklaar bare verandering hebben plaats gevonden om hem tot deze afschuwelijke misdaden aan te zetten. In ieder geval verklaarden dokters hem bij de behandeling van het pro ces voor ontoerekenbaar en hij werd voor de rest van zijn leven in een krankzinnigeng- sticht opgesloten, waar hij nu gestorven is Het is mogelijk, dat het geval voor de politic reeds lang geëindigd is, voor de psychologen zal dit echter niet het geval zijn, alvorens men een bevredigende verklaring voor een dergelijke gebeurtenis gevonden heeft. Voetbal 't Boterde gistermiddag niet in de Alk- maarsche ploeg, die deze keer met twee inval lers voor v. d. Burg en Wijnberg moest uit komen. Mede daardoor was er absoluut geen contact te bespeuren tusschen de linies on derling. En waar van 't Kaar, anders een pri ma speler, deze keer zijn dag niet had, en Paling al gauw op halve kracht speelde, was het geen wonder, dat er niet al te veel succes te behalen viel tegen de Amsterdammers, die een vlotte partij voetbal speelden en vooral in tempo en samenspel ver boven de Alk- maarders uitstaken. Voor de rust was Alkmaar, dank zij de steun van een krachtigen wind, eenigszins in de meerderheid, maar kon geen enkel doel punt maken, omdat er te onoordeelkundig gespeeld werd door de voorhoede en veel te weinig geschoten werd. Een uitval van Am sterdam leverde een doelpunt op (01), met welken stand de rust in ging. Na de thee werd het direct na aftrap 0—2 en langen tijd bleef het zoo; zelfs kreeg Alk maar toen nog een goede kans, die door bui tenspel verloren ging. En toen Amsterdam nog een derde doelpunt maakte, was de aar digheid er heelemaal af. Het einde kwam ten slotte met 4O voor de Amsterdammers. Amsterdam won zeer verdiend den weinig aantrekkelijken wedstrijd, die de slechtste was, welke wij dit seizoen van Alkmaar ge zien hebben. Motoren. „BRABANT GRENSRIT 111". De betrouwbaarheidsrit voor het jaar 1935. De „Brabant Grensrit 111" wordt dit jaar verreden op 5/6 April e.k. Reeds twee jaren achtereen werd dit sportgebeuren georganiseerd, steeds met grooter wordend succes. De eerste Brabant Grensrit trok indertijd 40 deelnemers. Vorig jaar bij den tweeden rit was dit aantal reeds gegroeid tot even bo- van de 80. En zooals thans reeds is te bezien zal de Vereeniging Motor Verkeer te Til burg welke de organisatrice is van bovenge noemde rit, op 5 April zeker 125 motorrij ders en automobilisten als deelnemers aan de start zien verschijnen. De start vangt wederom aan op Vrijdag avond te 10.01 uur te Tilburg, waarna het nachttraject langs de grenzen van Oostelijk Brabant volgt. Zaterdagmorgen komen de deelnemers weder terug te Tilburg, waar dan een gezamelijke koffiemaaltijd plaats vindt. Hierna volgt het dagtraject door Westelijk Brabant met als finish wederom Tilburg. Tot slot een gezellig diner, waarbij tevens officieus de uitslag bekend wordt gemaakt. De deelnemers zullen dus reeds eenige uren na de finish te weten kunnen komen hoe en met hoeveel strafpunten de rit door hen werd uitgereden. Deelname is wederom open gesteld voor motorrijders, zoowel solo en duo, alsmede zijspanrijders en automobilisten. Het bestuur van „V. M. V." hoopt, dat dit jaar eens een motorrijder in staat mag blijken beslag te kunnen leggen op den wis- selprijs, t.w. „De Gouden Kathedraal" van „De Maandagmorgen". In den eerste Brabant Grensrit werd E. Lepelaers te Tilburg winnaar met Opel, vo rig jaar was 't de heer Brouwer uit Gorin- chem met Chevrolet. Ook dit jaar zullen wederom vele extra prijzen beschikbaar zijn, o.a. voor team-rij ders, dames-deelname, enz. Voor dit jaar zijn eenige wijzigingen aan gebracht in het idéé van den rit, waardoor tevens niet alleen een goed begrip van wa genkennis, doch ook groote rijvaardigheid van den bestuurder en betrouwbaarheid van het te berijden voertuig tot uiFing zal moe ten komen. Reglementen worden een dezer dagen aan alle bekende motor- en autorijders togezon- den en zijn op aanvraag kosteloos verkrijg baar aan het secretariaat der vereeniging „V. M. V": Korvelscheweg 80, Tiluburg. Telefoon 83. Biljarten. De uitslag van den nederlaagwedstrijd ge houden in café Bouwstra, uitgeschreven door De Driesprong en gespeeld tegen D.O.S., luidt: Zomerdijk 134 19 30 7.05 Jb. Ploeger 150 19 31 7.84 D. Veenman 46 14 9 3.28 Jb. Tol 150 14 43 10.71 Sünder 39 15 14 2.60 G. Booy 125 15 33 8.33 Kieft 125 29 21 4.31 P. Bus 90 28 12 3.21 N. N. 82 30 8 2.73 E. Ket 100 30 19 3.33 S i. B., de Revue der Sporten, heeft na tuurlijk verschillende actueele kiekjes van de voetbalwedstrijden van Zondag (o.a. D.W S. K.F.C. en reijenoord—Ajax). En al even natuurlijk een wedstrijdverslag van D.W.S.K.F.C. en een van Go ahead— Heracles. Daarnaast wordt een zeer belangwekkend artikel gewijd aan Muiier, den 70-jarigen sportman, die den grooten stoot heeft gege ven tot de huidige takken van sport. Nijland schrijft iets over den as. Nat. luchtvaartdag, S. M Asher over de tennis velden in ons land (drie groote terreinen, dus twee te veel!), Tartuffe babbelt weer raak en tenslotte lezen wij D.H.C.'s geschie denis n.a.v. haar 25-jarig bestaan.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9