HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL Inbraak in postkantoor te Oostzaan. Zoon van den kantoorhouder de dader. Bijna duizend guM:- c? z-ili. REEKS DIEFSTALLEN OPGEHELDERD. Hoe de deugd beloond werd. DREIGEND CONFLICT IN SIGAREN-INDUSTRIE. In een conferentie met den rijks- bemiddelaar zijn geen resultaten bereikt. AUTOBOTSING TE ERMELO. Eenige gewonden. ZEVENTIG JAAR GETROUWD. Een zeldzaamheid. EEN STIER OP HOL. Een dolle jacht door Hqrpen in Noord-Brabant. DE MOTOR VAN WARDENIER. Als onderpand voor schuld. HET ONGELUK TE DOMMELEN. De toestand van den derden arbeider. HET DRAMA TE RUMPT. VINNIGE KAASSTRI [D TUSSCHEN NEDERLAND EN OOSTENRIJK. Rintelen veroordeeld. Levenslange kerkerstraf. De afkondiging van het vonnis. Motiveering van het vonnis. DE OUDE S.A.-GARDE NAAR BERLIJN. 21 Maart groot appèl in het Sportpnlast. GORINGS A.S. VROUW ZAL HET TOONEEL VERLATEN. AANSLAG OP SCHUSCHNIGG BERAAMD? Gisteravond is in het postkan toor te Oo6tzaan een inbreek gepleegd. Toen de dienstdoen de ambtenaar omstreeks 9 uur uit het kantoor vertrok, be merkte de kantoorhouder, die gewoon is om de geldtrommels en dergelijke 's nachts niet on beheerd achter te laten, dat de beide trommels niet op hun ge wone plaats stonden. Hij belde onmiddellijk de politie op en deze constateerde, dat één der trom mels in de telefooncel stond, niet open gebroken, terwijl het raampje in deze ce' openstond. Het spoor leidde naar een achter het kantoor gelegen sloot, waar uit de politie de andere trommel op- vischte. Deze was opengebroken en het geld was verdwenen. Er bestonden ster ke aanwijzingen tegen den zoon van den kantoorhouder, die dien avond in de woning van zijn vader had doorgebracht en die even voor de ontdekking an de diefstal per liets naar Krommenie was gegaan om zijn meisje, dat eveneens in het huis was geweest, naar huis te bren gen. Telefonisch werd de politie van Krommenie gewaarschuwd, met het ge volg, dat de jongeman in die gemeente werd aangehouden. Hij werd voor den burgemeester van Oostzaan geleid en bij fouilleering bleek dat hij in het bezit was van de ontvreemde gelden, een be drag van ruim 800. Hij heeft een vol ledige bekentenis afgelegd en zal ter beschikking worden gesteld van den of ficier van justitie te Haarlem. Dank zij 't actieve optreden van de politie is men er in geslaagd een reeks diefstallen op te helderen, die den laatsten tijd ge pleegd zijn ten nadeele van den heer V. te Beek (L.), beheerder van den Limburgschen Land- en Tuinbouwbond. Bij hem bleken herhaaldelijk tekorten in kas aanwezig, waarvan de directie den be heerder, die te goeder naam en faam bekend stond, niet kon verdenken, temeer niet, daar hij reeds geruimen tijd ongesteld is en ten huize van zijn schoonouders te Elsloo verpleegd werd. De diefstallen bleven elkan der opvolgen en betroffen in totaal thans reeds ongeveer een bedrag van ongeveer 300. In verband met eenige aanwijzingen, die de politie kreeg, vatte zij verdenking op tegen de 47-jarige huisvrouw van C. te Els loo, moeder van twee kinderen, die bijna da gelijks melk, boter en eieren kwam halen ten huize van V. en tevens, zoo vaak dat noo- dig was, daar behulpzaam was in huishou ding en bedrijf. In de huiskamer van V. nu stond een les senaar, waarin, in een niet gesloten stalen geldkistje het geld van den bond werd op geborgen. De politie deed nu het geld op de gewone wijze, doch gemerkt, opbergen en stelde zich eenigen tijd verdekt op in een nevenvertrek. Vrouw C. verrichtte haar ge wone werkzaamheden, kreeg ter betaling daarvan een dertig eieren en vertrok. De po litie kwam onmiddellijk te voorschijn en con stateerde, dat 22.50 verdwenen was. Op enkele honderden schreden van het huis werd toen C. gearresteerd. Op haar werd nog slechts één gemerkte rijksdaalder ge vonden, daar zij kans had gezien twee bil jetten van tien gulden weg te werpen. Een te haren huize ingesteld onderzoek bracht nog 300 gulden aan den dag, die zij beken de eveneens te hebben gestolen. Ten opzich te van de overige verdwenen gelden heeft zij geen bekentenis willen afleggen, doch daar haar grondbezit den laatsten tijd opmerke lijk toegenomen was, verdenkt men haar er sterk van ook aan den diefstal van die gel den schuldig te zijn. Zij is ter beschikking van de justitie gesteld. Gisteren heeft te 's-Gravenhage onder lei ding van den Rijksbemiddelaar prof. mr. P. J M. Aalberse een bespreking plaats gehadi met partijen bij het dreigend conflict in de sigarenindustrie in Nederland.. Daar geen van beide partijen bereid was, haar standpunt te wijzigen was het berei ken van overeenstemming \ooralsnog onmo gelijk. Op den Rijksstraatweg in de gemeente Ermelo (Geldheeft gistermiddag, tegen vier uur een vrij ernstig auto-ongeluk plaats ge had. Ter hoogte van het Blindeninstituut „Zonneheerdt" sprong een achterband van een expeditie-auto, die op weg was naar Zwolle. De bestuurder verloor daardoor de macht over het stuur, de wagen begon te slingeren en kwam in botsing met een per sonenauto, die onderweg was naar Apel doorn. De botsing was zoo hevig, dat beide wa gens zwaar beschadigd werden. Toen hulp toe kwam schieten, bleek, dat alle vier in zittenden der beide auto's zwaar gewond waren. De heer J. Kres uit Apeldoorn, die in den personenauto zat, kon echter, na ter plaatse verbonden te zijn, zich naar huis be geven. De heer van den Esschart, eveneens uit Apeldoorn, die in denzelfden auto had plaats genomen, was er het ernstigste aan toe. Zijn borstkas was ingedrukt, doordat hij bekneld was geraakt tusschen het stuur en het tusschenschot van den auto. Hij IS overgebracht naar het ziekenhuis Salem, waar nader bleek, dat zijn toestand toch nici levensgevaarlijk was. Naar hetzelfde ziekenhuis zijn ook ver voerd de beide inzittenden van den anderen auto, de gebroeders Havens, die snijwonden hadden opgeloopen, terwijl één hunner een arm had gebroken. KLACHTEN OVER DE COOP. HANDELSVER. VAN DEN N. G B. Overtredingen van de crisiswet geving. Directie tot 3 10.000 boete veroordeeld. De geruchten omtrent door de coöp. han delsvereniging van den N.C.B. begane overtredingen van de crisiswetgeving hou den nog steeds onverminderd aan, aldus de Bossche Crt. Ons bereiken thans weder berichten dat nieuwe overtredingen zijn ge- constateerd in het Land van Maas en Waal, en eveneens in Brabant, overtredingen die zouden staan buiten de geruchtmakende kwestie van de misrekeningen voor den rog- gesteun. Zoo zouden eenigen tijd geleden in het fi liaal te Leeuwen bij Tiel onjuiste meelver- mengingen hebben plaats genad. Het tucht college van de Akkerbouwcentrale heeft daarnaar een diepgaand onderzoek inge steld met het gevolg dat de zaak voor den kantonrechter te Tiel is gekomen. De heer J. D., directeur van de C.H.V., werd daar bij veroordeeld tot een boete van 10.000 of 30 dagen hechtenis. In twee bewezen ge achte feiten werd telkens f 5000 boete opge legd. Gebleken is dat het filiaal Leeuwen meelvoorraden had opgeslagen van onjuis te samenstelling, of tenminste van een sa menstelling die niet beantwoordde aan de door de regeering gestelde eischen. De directie van de C. H. V. heeft zich niet bij deze uitspraak neergelegd en dezer dagen zal de rechtbank te Arnhem in hoo- ger beroep de klacht van 't tuchtcollege ter behandeling krijgen. Verder vernemen wij, aldus nog steeds het blad, dat door hetzelfde tuchtcollege een strafvervolging is uitgelokt bij het kantonge recht te Nijmgen in zake geconstateerde overtredingen in een filiaal in midden-Bra bant. Deze zaak was reeds door 't Nijmeeg- sche kantongerecht onder handen genomen, doch moest om niet bkende redenen van de rol worden afgevoerd en tot later datum worden uitgesteld. De behandeling is thans zeer binnenkort te verwachten. Tenslotte wordt medegedeeld dat binnen enkele weken voor de justitie te Breda ver schillende zaken tegen de C. H. V. zullen dienen, welke eveneens door het tuchtcolle ge zijn aanhangig gemaakt. Zijn wij goed ingelicht dan zouden deze strafzaken ver band houden met de onlangs gesignaleerde nalatigheden in de filialen van Noord-Bra bant. ZIJN ACHTERLICHT BRANDDE NIET Jongeman nabij Haarlem dood gereden. De 23-jarige J. uit Bloemendaal reel op zijn motor in de richting Haarlem, terwijl achter hem aan in dezelfde richting een per sonenauto naderde, bestuurd door den heer D. uit den Haag. De motorrijder werd van achteren aangereden door de auto en na een 40 tal meters te zijn meegesleurd tegen een paal gedrukt, die ter plaatse naast de tram baan staat. Toen hulp toeschoot, bleek de jongeman te zijn overleden. De politie heeft zoowel het stoffelijk overschot als de motor en de Haagsche auto in beslag genomen. Volgens ooggetuige-verklaringen brandde het achterlicht van den motor niet. DE CRISIS-ZUIVEL-CENTRALE. De afdracht voor andere dan in con sunjptie gebrachte me is voor Ie vol- ge rde week bepaald op 2Y ct. per Liter. DE STEEKPARTIJ IN EEN CAFE. Caféhouder op vrije voeten gesteld. De caféhouder, die Woensdagavond in een café aan de Warmoesstraat te Amsterdam is aangehouden naar aanleiding van een tusschen hem en een 25-jarigen bezoeker plaats gehad hebbende vechtpartij, waarbij laatstgenoemde ernstig in de borst is ge wond door een steek met een mes of een an der scherp voorwerp, is gistermiddag weer op vrije voeten gesteld. De gewonde, die in het Binnengasthuis wordt verpleegd en gistermorgen nog niet kon worden gehoord, is het slachtoffer ge worden van zijn eigen brute optreden. Of schoon hem door den caféhouder te kennen was gegeven, dat hem niet meer zou worden getapt, is het eenige malen voorgekomen, dal hij zich brutaalweg achter de toonbank drong en zich daar een glas bier inschonk De caféhouder is niet in staalt geweest een verklaring te geven van de wijze, waarop zijn tegenstander gewond is geraakt; hij was, toen hij plotseling werd aangevallen, te veel overstuur. Zondag 17 Maart hoopt het echtpaar van der Knoop-de Heer te Vlaardingen het feit te herdenken, dat ze 70 jaar geleden in het huwelijk traden. De heer van der Knoop is 92 jaar en me vrouw 94 jaar; zij genieten beiden, ondanks hun ouderdom, nog een goede gezondheid In verband met den hoogen leeftijd van de jubilarissen wenscht men de herdenking van deze radium-bruiloft zoo rustig mogelijk te houden. Toch zijn zij, die meenden van hun belangstelling blijk te moeten geven, daartoe gistermiddag in de gelegenheid gesteld in de koffiekamer van het Handelsgebouw te Vlaar dingen, waar het hoogbejaarde echtpaar re cipieerde. De zaal was voor deze gelegen heid met palmen versierd, terwijl een aanta ingekomen bloemstukken een feestelijke sfeer had geschapen. annavni' pastilles. Bij apotheken en drogisten verkrijgbaar. Gistermiddag, voordat de centrale stieren keuring te Herpen (N.Br.) een aanvang zou nemen, toonde een stier van den landbou wer W. uit Huisseling teekenen van dolheid, zoodat de eigenaar het raadzaam achtte het beest naar huis te transporteeren. Men trachtte de stier in een vrachtauto te krijgen doch hij wist zich los te rukken en ging aan den haalhet beest sleurde den eigenaar een eind mee en maakte toen aanstalten hem op de horens te nemen. W. vluchtte, achtervolgd door den woeden den stier. Een aantal personen snelde toe en toen begon de dolle jacht door het dorp, waarbij evenwel geen ongelukken zijn ge beurd. De stier rende alles omver en richtte ware verwoestingen aan. Ten slotte kwam hij in een sloot terecht, en zakte hierin tot aan den kop weg. Spoedig had men den stier op het droge, waarna men hem met touwen vast bond. Nauwelijks was men met dit ongemakkelij ke werkje gereed of het beest verbrak zijn boeien en ging er opnieuw van door. Het kwam echter te vallen door de sleepende tou wen, waarna men er met vereende krachten in slaagde het beest te binden, waarna het transport kon plaats vinden. De eigenaar werd licht gewond. In verband met de aangekondigde, doch niet gehouden demonstratie van den motor van Wardenier in het café Dragt te Wolvega, verneemt de Leeuwarder Crt., dat de motor nog steeds in genoemd café staat. De café houder wil de machine niet vrij geven, alvo rens de heer Wardenier eenige schulden, o.a. telefoonkosten heeft betaald. De toestand van den arbeider Zegveld uit Someren, die bij het instortingsongeluk te Dommelen ernstig werd gewond en in het St. Joseph Ziekenhuis te Eindhoven wordt verpleegd, was gistermiddag nog steeds zeer bedenkelijk. De man, die geopereerd is, is nog steeds buiten bewustzijn. Bejaard moordenaar toont thans berouw. De zestigjarige Buunders, die jl. Maan dagochtend onverhoeds ten 70-j '.rige kerk gangster met een bijl doodsloeg, is thans h>t bezinning gekomen. Aanvankelijk toonde hij niet het minste berouw, maar thans heeft hij uit het Huis van Bewaring in Utrecht 'n brief geschreven aan zijn broer, waarin hij zegt zelf niet te kunnen begrijpen zoo iets te hebben gedaan en diep berouw over het ge beurde te hebben. Men deelt mede, dat vóór den moord geen woordenwisseling heeft plaats gevonden, doch dat Buundiers plotseling achter de vrouw is aangehold en den doodelijken slag heeft toegebracht. Men schrijft uit Weenen aan de Tel: De campagne die sedert ongeveer een jaar door de Oostenrijksche kaasproducten spe ciaal tegen dien import van Hollandsche Edammer kaas gevoerd wordt, heeft in de laatste dagen zulke scherpe vormen aange nomen dat de ook na de scherpe contingee- ring nog altijd niet onbelangrijke import van dit Hollandsche product ernstig bedreigd wordt. De campagne wordt gevoerd door de Ne- der-oostenrijksche Zuivel Coöperatie, welke als alle landbouw-coöperaties in Oostenrijk met regeeringssteun is opgericht en onder directe regeeringscontrole staat. Deze coöpe ratie begon circa drie jaar geleden met de fabricage van verschillende buitenlandsche kaassoorten, zooals de Zwitsersche Emmen- thaler en de Hollandsche Edammer. Het ge volg daarvan was dat de ingevoerde Em- menthaler geheel van de markt verdween, doch de Hollandsche Edammer kon zich goed handhaven tegen de Oostenrijksche Edammer", dank zij het verschil in kwali teit. Ter beperking van den invoer van het Hollandsche product werd daarom in 1932 op basis van het contingeeringsstelsel slechts 40 van een vroegeren import toeglaten, of nog ongeveer 100.000 K.G. per jaar. Te gelijkertijd werd os ^e Italiaansche kaasin- voer op 60 pt eerd, doch deze be perking werd la ond van de nieuwe handelsverdragen weer opgeheven. Het afzetvraagstuk voor de Nederoosten- rij'ksche zuivelindustrie werd intusschen voortdurend moeilijker Aan den eenen kant steeg de melkproductie als gevolg van de beschermingspolitiek der regeering, terwijl aan den anderen kant door de voortdurende verarming van Weenen de afzet van melk af nam, zoodat de kaasproductie opgeroerd moest worden. De concurrentiestrijd op de kaasmarkt werd daardoor weer verscherpt, zonder dat de afzet van den Hollandschen import daar van schade had. De Nederoostenrijksche Coöperatie heeft nu echter in een der bepa lingen van den Codex Alimeniarius Austria- cus, een handleiding voor rechters in zake de wetgeving op aen levensmiddelhandel, een middel gezocht om den invoer van Hol landsche kaas een gevoeligen slag toe te brengen, zonder verdere beperking van het contingent, wat tot tegenmaatregelen van de Nederlandsche regeering zou kunnen lei den, daar Nederland meer uit Oostenrijk invoert dan naar Oostenrijk uitvoert. In dit handboek wordt bepaald, dat kaas met een vetgehalte van 45 als volvet en met een vetgehalte tusschen 35 en 45 als driekwart vet beschouwd wordt. De Holland sche Edammer die hier ingevoerd wordt heeft een vetgehalte van 40 zooals op el ke kaas met het merk 40 wordt aange geven. Onder dit merk wordt de Holland sche Edammer sinds veertien jaar in Oosten rijk verkocht, evenals overal elders in het buitenland. Plotseling echter heeft de Neder oostenrijksche Coöperatie zich op het stand punt gesteld dat de Hollandsche kaasindus trie met dit merk 40 de Oostenrijksche koopers zoekt te bedriegen. J.l. Vrijdag zijn in Klosterneuburg. een voorstad van Wee nen, een aantal winkeliers beboet omdat zii Hollandsche kaas met dit merk 40 -f ver kochten, terwijl tegen de importeurs 'n aan klacht wegens bedrog is ingediend. Die aan klacht berusf niet op het feit, dat de kaas geen vetgehalte van 40 zou bezitten. In tegendeel, bij het gerechtelijk onderzoek werd vastgesteld dat het vetgehalte 42.7 is Het bedrog zou daarin bestaan, dat op de kaas de woorden „driekwart volvet" ont breken. Tegen den eisch hun product met die woorden te stempelen, verzetten zich de im porteurs, die dat als een disqualificatie be schouwen en vreezen dat de afzet daardoor buitengewoon bemoeilijkt, zooal niet -»nmo- geiijk gemaakt wordt. Immers, de „Oosten rijksche Edammer" kaas heeft een vetgehalte van 45 en wordt dan ook als volvet ver kocht. Niettegenstaande het hoo^ere vetge halte heert het publick echter steeds de voor keur aan de Hollandsche 40% vette kaas ge geven, die superieur is in smaak en aroma. Het merk „driekwart volvet", zou echter, vreezen de importeurs, naast de als volvet aangeprezen „Oostenrijksche Edammer" het Hollandsche product degradeeren, inde oogen van de koopers en hun den indruk ge ven dat dit niet meer dezelfde Hol'andsche kaas v/as waaraan zij veertien jaar gewend zijn geweest. De behandeling van de aanklacht zal de zer dagen volgen, doch intusschen loopen, zooals in Klosterneuburg bewezen is, de winkeliers reeds gevaar beboet te worden als zij voortgaan Hollandsche Edammer ete verkoopen, en daar de aanklaagster, de Nederoostenrijksche Coöperatie, feitelijk een regeeringsorganisatie is, hebben de impor teurs niet veel hoop oio een gunstige uit spraak, tenzij van officieele Nederlandsche zijde ingegrepen wordt. iBuitenland. Gistermiddag om 16 uur 45 is in het proces-Rintelen vonnis geveld. De beklaagde, dr. Rintelen, werd veroordeeld tot levenslan ge kerkerstraf. Om 16 uur 45 verscheen het gerechts hof in de zaal. De president verklaarde allereerst, dat iedere uiting van afkeu ring of goedkeuring ten strengste was verboden. Onder algemeene spanning van de volle zaal werd daarop door den presi dent het vonnis voorgelezen. Dr. Rintelen is schuldig bevonden in 1934 in Weenen en Rome den Lem be kenden aanslag op de bondskanselarij te hebben goedgekeurd en bevorderd te hebben, door zich al6 leider van de nieuw te vormen revolutionnaire regee ring ter beschikking te stellen. Hij heeft daarmede de misdaad begaan van mid dellijke medeplichtigheid aan het hoog verraad en aangezien het gerechtshof deze actie als bijzonder gevaarlijk moet beschouwen, wordt hij veroordeeld tot levenslange kerkerstraf. De hechtenis van 26 Juli tot heden wordt ingeval van een latere begenadi ging afgetrokken. Dr. Rintelen hoorde het vonnis glim lachend aan. Vervolgens las de voorzitter de om vangrijke motiveering van het vonnis voor- t In de motiveering van het vonnis te gen dr Rintelen wordt als bewezen aan genomen, dat Rintelen in nauw contact heeft gestaan met Weidenhammer, van wien vaststaat, dat hij op 25 Juli Weenen vluchtende verlaten heeft Het gerechts hof is er voorts van overtuigd, dat de beklaagde zich niet alleen passief heeft gedragen doch de plannen der Puts- chi6ten heeft goedgekeurd en zijn naam ter beschikking heeft gesteld. Voorts wordt een bewijs gezien in de poging tot zelfmoord van Rintelen, terwijl tevens in aanmerking genomen wordt een zeke re verwijdering tusschen Rintelen en Dollfuss. Als verzachtende omstandig heid wordt aangenomen, dat de beklaag de zich ten zeerste verdienstelijk heeft gemaakt voor Stiermarken en Oostenrijk en verder zonder blaam was. Na de voorlezing der motiveering 6tond Rintelen moeizaam uit zijn stoel op en drukte zijn verdediger de hand. Het vonnis werd door het publiek zonder goed- of afkeuring aangehoord. Aangezien de beklaagde tengevolge van het schot en de beroerte, die hij ge had heeft zoo zwak is en links volkomen verlamd i6, verwacht men, dat hij reeds een dezer dagen naar een sanatorium zal worden gebracht, daar zijn gezond heidstoestand de kerkerstraf onuitvoer baar zou maken. Stafchef Lutze heeft voor den 21sten Maart a.s. den oudsten S.A.-man van iederen ,,Sturm" uit alle steden en dorpen van het rijk naar Berlijn ontboden. Men rekent op de komst van ongeveer ne gentien duizend man der oude garde. De deelnemers aan het groote appél wor den eerst in hun districten in groote secties verzameld en dan in extra treinen naar Ber lijn gebracht, die in den loop van den voor middag van 21 Maart tusschen 6.40 en 1030 uur aan de zes Berlijnsche stations zullen arriveeren. De in Berlijn steeds uitermate moeilijke in- kwartierings-kwestie is zóó opgelost, dat de oude garde in massakwartieren zal worden ondergebracht. In den namiddag van den 21sten zal dan de opmarsch beginnen naar het SportpaLast, waar om 20 uur het appèl in het bijzijn van den stafchef aanvangt. In aansluitnig op dit apoèl zal, vermoede* lijk tegen 23.50 uur, een défilé voor den staf chef in de Wilhelmstrasse door een haag van fakkeldragers der Berlijnsche S A. plaats hebben, zoodat de jonge S.A.-mannen voor de oude garde dan een soort eere-escorte zul len vormen. Den 22sten Maart zullen de oude S.A.- strijders naar het Rijksdaggebouw marchee- ren, waar stafchef Lutze hen zal toespreken. In aansluiting daarop zal de stad bezich tigd worden, daar het voor vele van de oude S.A.-mannen voor de eerste maal zal zijn, dat zij Berlijn bezoeken. De a.s. vrouw van generaal Göring, Em- my Sonnemann, heeft Woensdag den Berlijn- schen correspondent van de „Daily Mail" ontvangen en hem een en ander over haar plannen verteld. Zij gaat het tooneel verlaten, zoodra men haar missen kan bij de opvoering van „de Pruisische Vorst", een stuk waarvan dezer dagen te Berlijn de première zal gaan. Zij speelt daarin de rol van koningin Louise. Is eenmaal deze verbintenis geëindigd, dan zal zij niet meer optreden, ook niet op weldadig heidsvoorstellingen. De tooneelspeelster vertelde voorts, dat haar lievelingsrol die van Gretchen in Faust is, en na Gretchen, die van Ophelia. In Shaws stuk Candida heeft zij meermalen de titelrol vervuld. Göring heeft zijn a.s. vrouw drie jaar ge leden in Weimar, in een klein gezelschap on' moet, waar ook Emmv Sonnemann door Hitier was uitgenoodigd. Het dagblad „Le Jour" beweert dat de re geering een geschrift bezit uit kringen van Oostenrijksche terroristen, dat een aanslag op bondskanselier Schuschnigg was be raamd. 167. 's Middags kwam de vrouw van den Amerikaan thuis, die met de lifst naar beven ging. „Niet doen", zei de millionnair. „Je kunt boven niet terecht, er zit een zeemonster opgesloten." „Mooie boel", mopperde zijn echtgenoot©. 168. Toen Piet Prikkel 's avonds kwam hooren wachtte hem een vreemde verrassing. De Amerikaan liep boos in zijn kantoor heen en weer Zijn noofd was heelcmaal verbonden. ijH had het zeemonster een koekje willen geven.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10