£amU en JumAouw ST. PANCRAS Het vreemdelingenkamp. SLAPELOOZE NACHTEN DOOR SPIT. Na drie weken Kruschen werd het beter. SeuitletoH BËTGÊHËiMZIMHIGE LAHOHUIS Onze Ji&tomën JUtiwiewus DE FILM „MONDSCHEIN-SONATE'L Regie van Cees Laseur. Jnqe^onden Stukken HET CONFLICT TE HEILOO. naar voren, dat meerdere malen en telkens tegen den seizoentijd bij verschillende perso nen te Egmond a d. Hoef aanvragen binnen kwamen om pension, kamers, zomerhuisjes enz. Een vast instituut om deze vragen te beantwoorden was er tot nog toe niet, even min ook een stuwkracht om die aanvragen te bevorderen. Omdat er den laatsten tijd zoo veel over de Fgmonden is geschreves en aan deze streken een bekendheid is gegeven, werd het algemeen nuttig geacht voor <je Binnen-Egmonden, omvattende Egmond a. d. Hoef, Egmond-Binnen, Rinnegom en 't Woud, een vereeniging op te richten. Ongetwijfeld heeft het nut even verder op het doel van deze stichting in te gaan. Als wc deze plaatsen, <fie van het noorden naar het zuiden en omgekeerd in een rechte lijn liggen, beschouwen, dan valt het dadelijk op dat deze lijn parallel loopt met de duinen en de noordzee, en dat de afstand daarvan slechts een heel kleine is, niet meer dan 'n wandeling. Uiteraard is dit oord dan ook alleszins geschikt om menschen te herbergen, die hier een tijdelijke of vaste verblijfplaats zoeken. Bovendien is er behalve de onmiddel lijke nabijheid van duinen en zee, aan de an dere kant van deze plaatsenrij het uitgestrek te landelijke, allemaal motieven ter bevorde ring van het vreemdelingen wezen. Het behoeft dan ook geen verwondering te wekken, dat dit oord altijd al als een mooi oord is geroemd en dat er vooral ook thans, meer dan ooit, door de opgravingen aan het Slot van de Hoef en de reeds in aanbouw zijnde Abdij van Egmond, de aandacht op wordt gevestigd. Motieven te over om een vereeniging als bovenbedoeld op te richten. De vereeniging is er dan ook en telt mo menteel 16 leden. Als voorzitter werd gek> zen de heer O. Belleman, als secretaris de heer Portegies, als penningmeester de heer J. Groen te Egmondbinnen. Besloten werd de contributie op 1,50 per lid en per jaar vast te stellen. Ook werd be- sloten in de komende dagen door huisbezoek het ledenaantal op te voeren en naar gelang de inkomsten propaganda te maken. Wat dit laatste betreft zal allereerst wor den overgegaan tot samenstelling van een lijst van pensionhouders, komerverhuurders en van hen die woningen enz beschikbaar stellen. Deze lijsten worden gedistribueerd en zijn verder verkrijgbaar bij den voorzitter, bij de informatiebureau's, waarvoor zich be schikbaar stelden de heer J. Groen te Eg mondbinnen en de heer R. J. Zoon te Eg mond a. d. Hoef. Voorts zal bij genoemde adressen een kaart zichtbaar worden opge hangen., met het opschrift: „Informatie bureau V.V.V. Binnen-Egmonden". Nog werd besloten den raad der gemeente kennis te geven van het ontstaan der vereeni ging en werd tevens de wensch te kennen ge geven den gemeenteraad te verzoeken een wakend oog te houden op de zich ontwikke lende wegenplannen, dat deze niet al te veel buiten het centrum van het dorp komen. Hiermee was de oprichtingsvergadering geëindigd. Nu zullen de eerste schreden wor den gezet om te trachten deze streken meer dienstbaar te maken aan het vreemdelingen verkeer. iiy i i' Bjij kon. besluit iS benoemd in de provincie Noordholland tot heemraad van het Am bacht van Westfriesland, genaamd Geest- merambacht, de heer P. Gootjes, te Sint Pancras. (Van onzen reisredacteur). Inrichting van het fort Honswijk. Bewaking door politietroepen. De minister van justitie heeft onlangs in de Staten-Generaal medegedeeld, welke plannen de regeering heeft met ongewenschte, hier te lande vertoevende vreemdelingen, die om practische of humanitaire redenen rtlet kunnen wor den uitgewezen. Ze zouden ln een ar beidskamp worden bijeengebracht, waar ongetwijfeld hun anders voor de maat schappij zoo schadelijke activiteit in oen moer vreedzame richting zou worden geleid. Het gerucht over de stichting van zulk een vreemdelingenkamp was deze ministerieel e verklaring reeds vooruitgegaan. Volgens de eerste berich ten zou dit kamp nabij Bellen in Drente worden gevestigd. Men zal zich herinne ren, dat wij om er iets naders over te „Een jaar lang heb ik gesukkeld met spit in den rug en hevige pijnen in de beenen. Zelfs zoo erg, dat ik 's nachts niet kon slapen. Ik heb hiervoor, alle middelen aangewend, maar niets hielp, totdat ik er eindelijk toe overging' om eens Kruschen Salts te gebruiken. En ik had het nog geen drie weken gebruikt, toen kon ik al weten, dat het gaande weg beter werd. En nu kan ik er beslist niet meer buiten, want ik had het een week niet gebruikt en de pijnen kwamen weer terug. Daarom heb ik dan ook wéér een potje aangeschaft. Ik kan Kruschen Salts dan ook ten zeerste aanbevelen." B. J. W. te B. Indien de afvoerorganen niet behoor lijk functionneeren, ontstaat in hel lichaam een ophooping van schadelijke afvalstoffen en urinezuur, wat de on dragelijke rheumatiflche pijnen kan ver- oo zaken. De zes verschillende zouten ln Kruschen drijven deze afvalstoffen en urinezuur langs den natuurlijken weg zachtjes en volkomen uit het lichaam; de „dagelijksche dosis" Kruschen zal daarna de afvoerorganen blijven aan sporen om alle schadelijke stoffen gere geld uit het lichaam te verwijderen. Kruschen Salts ie uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogig- te.i a 0.90 en 1 60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buUenverpakking de naam Rowntrce Hendels Maatschappij Amsterdam, voorkomt, ve-nemen naar Bellen zijn gegaan doch cUv men daar van niets bleek te weten. Dit Is achteraf zoo'n wonder niet, want blijkens een later bericht, dat de lezers Ir. ons blad hebban aangetroffen, zal het kamp komen in 't fort Honswijk onder de gemeente Tuil en 't Waal in de pro vincie Utrecht. Dit fort ligt aan de overzijde van Kui lenburg aan de Lek. Het is ln 1843 ge bouwd op de plaats van een voormalig dorpje, dat indertijd een 200-tal inwo ners telde, doch waarvan de laatste over blijfselen reeds lang zijn verdwenen Het langste hebben nog een kerk en een to ren er gestaan, doch deze gebouwen zijn in 1837 gesloopt, omdat ze wegens hun bouwvalligheid gevaar voor de omgeving opleverden. Het fort Honswijk ls een der steunpunten van de Hollandsche waterlinie; het heeft tot taak, de sluizen te beschermen, die daar ter plaatse voor de inundatie in oorlogstijd zijn ge bouwd. In de mobilisatie is het fort in gebruik geweest. Men zal zich herinne ren, dat er eenigen tijd geleden nog een reünie is gehouden van de toenmalige bezitting, ter herinnering aan den daar gezamenlijk döorgebrachten tijd. De regeering ontleent de bevoegdheid tot stichting van zulk een kamp aui het Vreemdelingenreglement van 16 -Au gustus 1918. Volgens artikel 19 van dit reglement kan de inspecteur der Ko ninklijke Marechaussee o.m. aan een vreemdeling, die gevaarlijk wordt ge acht voor de openbare orde, veiligheid, gezondheid of zedelijkheid, of zich niet gedraagt naar de bepalingen, vastgesteld bij of krachtens dit reglement, een be paalde verblijfplaats aanwijzen. Dit kan een kamp, vluchtoord of quarantaine station zijn. Blijkens artikel 22 staan zulke inrichtingen onder toezicht van den minister van justitie. De inrichting van het kamp. Met de leiding van het te stichten vreemdellngenkamp zal worden belast mr. B. G. A. Smeets, de directeur van de tuchtschool te Nijmegen en o.m. lid van den gemeenteraad, aldaar voor de R K. Staatspartij. Wij zijn eens met den heer Smeets gaan praten over zijn functie. Deze zeido echter, ons nog niet veel te kunnen mededeelen over de uitvoering der plannen, die zoowel voor hem als voor de regeering nieuwe bemoeiingen mede brengen. Wanneer zal het kamp geopend worden, was onze eerste vraag. Zoo spoedig als het gereed is om de nieuwe gasten te ontvangen, ant woordde de heer Smeets. Dat wil zeg gen: zoo gauw mogelijk, maar er valt nog heelemaal niet te bepalen wanneer dit zijn zal. Wie zal hof bewaken? vroegen we verder. De bewaking zal aan politietroepen worden opgedragen. Er zijn zoowel voor de bewaking als voor administratieve werkzaamheden reeds eenige personen aangezocht. Natuurlijk^verzochten we ook den heer Smeets ons iets te willen mededeelen over do werkzaamheden, die de gedeti neerden iif het kftmp zullen te verrich ten krijgen. Ook daarvan staat nog weinig vast,, was het antwoord. Het zal wel een Ijept- jo graafwerk worden in de omgeving, of iets dergelijks. Het kamp zal omrasterd worden, doch de kampbewoners zullen wel degelijk, als ze goed oppassen, zich ook onder toezicht buiten het kamp mogen bege ven. Dat zijn ook zaken die op den duur nader geregeld zullen worden. Het fort, dat tot het Nederlandsche verdedlgingsstelsel blijft behooren, is tijdelijk door het departement van de fensie voor dit doel afgestaan. In oor logstijd zal het natuurlijk ontruimd moeten worden.. De voorbereidingen van de inrichting van het kamp vereischen begrijpelijker wijze nog allerlei werk De heer Smeets moet dit alles verrichten in den tijd, dien zijn werkzaamheden als directeur van de tuchtschool hem overlaten Voorloo pt is de-/e nieuwe functie tijdelijk. Hoe het op den duur zal worden, zal zich ln den loop der tijden moeten uitwijzen. WARMENHU1ZEN. De Coöperatieve Boerenleenbank lyeld Woensdagavond een algemeene vergadering in de zaal van den heer Slikker. Aanwezig 49 leden. De heer Klant heette de aanwezigen na mens het bestuur en den Raad van Toezicht allen hartelijk welkom Spr. schetste den slechten economischer toestand, wat voor onze bank ook niet achterwege is gebleven. Hierover hebben we ons niet ongerust te maken, ook met het oog op de flinke reserve Het bestuur heeft steeds soepelheid toege past, doch in een paar gevallen heeft het moeten ingrijpen, wat voor de bank niet voordeelig was. Medegedeeld werd, dat de rente is be paald als volgt: Rente voorschotten 4V, pet., spaargelden 23/4 pqt-, spaargelden boven 1000 voor een jaai. vast 3 pet. per jaar. De heer D. Mink deed de opmerking of de rente voor voorschotten niet verlaagd kan worden. Het verschil van 4Ml pet. op 2 3/4 pet. is wel wat groot De heer Klant gaf hierover een uiteenzetting en het bleek, aat het verschil groote? djjkt dan het 's. De bank werkt met een belangrijk kapitaal van de Centr. Bank en. hierop is een 1/4 pet. wirtst. De heer D. Mink zou er dan toch op willen aandringen om te verzoeken dat ze in Utrecht den rentevoet verlaagden,v steeds zijn best doetT Tot sfemopnemffs- werden verzocht de heeren D. Mind en 'p. M^nk. De heer Q. Hoptiian deelde het jaar verslag medé en hieruit vernamen we, dat door de moeilijke tijden ook bij de bank zich moeilijkheden hebben voorgedaan. In één geval moest tot executie worden overgegaan. In totaal zijn over 1934 twee voorschotten verleend. In verband met de crisisuitbetalingen zijn 280 dagboekposten nrèer geboekt dan over 1933. De post achterstallige rente is weer ge stegen, vergeleken bij- 1933, doch dit is ook veroorzaakt door het vroeger afsluiten der boeken. De spaargelden bleven vrijwel stafionnair. Den heer Hopman werd dank gebracht voor zijn keurig geste.d jaarverslag. Rekening, ontvangsten, spaarg. 39219,73, terug betaalde voorschotten 3780. loopende rekening f 150529,05, rente 6085.25. Uitgaven, spaargelden f 35158,96, voor schotten 560, loopende rek. f 153858,40, rente f 6472,02. De balans sloot in ontvangst en uitgaaf op' f 177018,74. Na een enkele vraag ging de vergadering tot goedkeuring van rekening en balans over, evenzoo van de verlies- en winst- rekehing, welke sloot fflet een winstsaldo van f 498,90. Besloten werd om het winstsaldo toe te £et Engelsch van Hugh Walpole 41 en J. B. Prietsley, door H. A. C S. kbal !?a" Hur 'a^r kwam hij weer beneden, in eenVÜ.0r ^et feest' erg neties, inderdaad, boorri ieru't Pak, en met een heel hoog jaar iOiler uitziende als een fat van het IjPrjyyp. Niettemin moest ik toegeven, dat dief L, ii zag als cen prachtige oude ban- vonr voelde, dat, als Masham soms een lnclru,<ken vatbaar was, hij haar op- ns zou boeien. Den heelen weg over was J ln groot formaat en ik gaf, op geslepen cii tü voecisel aan zijn ijaelheid. Je zou loofd hebben, dat die heuvelen daar be- onden, dank zij zijn toestemming en in en beginne in de wereld getooverd waren °or zijn grootvader, den ouden „Bingo" fjossett, die er van door ging met lady Let- e Lanbury. ik verzeker je, mijn beste li 'h wee* nu meer van "e Rossettfami- J, ,dan, van mijn eigen. Eén ding gaf hij *9"ter toe dat hij op het oogenblik op 'Jn 'aatste beenen loopt. Hii is ten einde "Wt zijn pogingen de familie hier ge worteld te houden en blijkbaar moet Jean helari worden' me' het oog op dit groote Toen ik Marjorie zag, deed mijn hart een r0oten p ong en bonsde toen een keer of n'j weg te zijn wat drommel! schijin iaar goed te doen, want ik zag haar nooit er beter uitzien. Maar zij deed klaarblijkelijk haar uiterste best en was be reid om plezier te hebben in het heele ge val. Zij had dien gevaarlijk-zedigen blik. Zelfs Rossett was onder den indruk en richtte zich tot haar en niet tot Masham, die een soort van tulband droeg en er bespotte- lijker dan ooit uitzag. Dat was voor wij aan de lunch waren. Het eten was heel goed, en de wijn een oude Ghambertin nog te- ter, zoodat Rossett straalde van goedkeu ring. Maar het toeval wilde, dat, juist toen wij waren gaan zitten, mrs. Masham een van haar idiote opmerkingen tegenover Rossett maakte. Ze zei op haar overdreven manier; „Weet u, mr. Rossett, mijn vrien din mrs. Carslake—Pyle zweert, dat er feeën en toovergodlnnen hier zijn. Zij heeft ze gezien. En ik ben er zeker van, dat ik ze ook zag, de vorige week, geen twee mijlen hier vandaan, lieve kleine dingetjes, rood en groen. Kunt u ons wat van ze vertellen?" Rossett staarde haar met verbazing aan en barstte toen in een kolossaal gelach uit. „Feeën! toovergodinnen!" brulde hij. „Wat denkt u, dat deze streek is, mevrouw, een Drury Lane-pantomime? Wij Rossetts zijn hier eeuwen geweest en hoorden nooit van zooiets. Ik ken deze dalen beter dan de mees te menschen de palm van hun eigen handen kennen, maar heusch, toovergodinnen! schapen, mevrouw! varenstruiken! struiken hel dat is het wat u zag". De arme Masham glimlachte eenigszin3 flauwtjes en wendde zich onmiddellijk tot mij, om mij te vertellen, dat zij juist een nieuw werk begonnen was, Zon-Harmonie of Maan-VerschifTen, of iets dergelijks. Ik pro beerde het gesprek algemeen te maken, maar het was hopeloos. Masham wilde mij niet loslaten, en wat erger was Marjorie en Rossett waren verhard en wilden niet stop pen. 't Was, natuurlijk, heelemaal ondeu gend van haar kant. Na een tijd zat ik te zwijgen en Masham had weinig te zeggen, maar de andere twee stopten nooit. Zul je mij gelooven, wanneer ik zeg, dat Marjorie en ik geen enkel woord tegen elkaar zeiden gedurende de geheele lunch? Echter troost te ik mij zelf - of probeerde mijzelf te troos ten, want ik begin een gevoel van twijfel te krijgen met de gedachte, dat Marjorie alleen maar over Rossett aan de lunch be schikte, en dat, zoodra wij van tafel opge staan waren, zij en ik ons gesprek zouden hebben. Maar niets daarvan, Koffie kwam en ging en Marjorie maakte geen enkele be weging in mijnriehting. lederen keer dat Rossett aan het eind van een van zijn liel- sche lange verhalen was, moedigde zij hem aan om een nieuw te beginnen. Masham knikkebolde weg en ik woedde inwendig, wenschend, dat ik nooit Rossett met mij meegenomen had. Tenslotte opperde Rossett, dat wij moes ten gaan. Hij had toen nog iets aan mrs. Masham te zeggen en dus veroverde ik Mar jorie voor mij in een hoek en sprak mij in eens uit. „Ik dacht, dat ik hier was om met jou te praten, Marjorie", rieip ik. „Ja, wij schijnen niet veel gepraat te heb ben. nietwaar, Robert?", antwoordde zij, heel preutsch, maar door en door ondeu gend. „Ik zal hier nog wel enkele dagen langer blijven, dan is het beter dat je terug komt als mrs. Masham je wil vragen en ik ben zeker, dat zij het wil". „Ik kom hier niet terug", zei ik haar haas voegen aan de reserve, die hierdoor stijgt tot 11626,53. Met bijna algemeene stemmen werd de heer Hopman als bestuurslid herkozen. Verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht wegens periodieke aftreding van den heer P. Klant. Deze werd met groote meerderheid herkozen en nam de benoeming aan. Tot plaatsvervangende bestuursleden zijn herkozen de heeren S. G. Rijpma en Jn. Kuiper, De heer Klant dankte de heeren stemop nemers voor de genomen moeite. Vervolgens was er een, voorstel om de rente per halfjaar te betalen; De heer Klant deelde mede, dat dit in de vorige vergadering terloops is be sproken. Het bestuur heeft geineend, dit punt nu op de agenda te plaatsen. De heer H. Sötemann vond het voor on- machtigen bezwaarlijk. De neer P. Barsingerhorn zou het ge- wenscht achten de leden omtrent dit punt vrij te laten. De meening van het bestuur was, een vaste lijn te moeten trekken. Na enkele besprekingen werd dit punt goedgekeurd. De heer W. Outker meende niet te mogen nalaten, den kassier een woord van dank te brengen, gezien de meeroere administratieve werkzaamheden door de crisisuitbetaliogen enz. De heer S'ot dankte voor de tot hem gesproken woorden en verklaarde zich ten alle tijde bereid. RUNDVEELEVERING. Het ligt ln de bedoeling de laatste af leveringen van runderen aan de Neder landsche Veehouderijcentrale te doen plaats hebben in de week van 7—18 April. Rundveehouders, die tegen dien tijd het door hen te leveren aantal stuks rundvee niet hebben geleverd, worden geacht er de voorkeur aan te geven, dat het aantal kalveren, dat hun voor het jaar 1935 ls toegewezen, wordt verlaagd. Hetzelfde geldt voor rundveehouders, die een of meer runderen hebben gele verd, welke niet aan de voor de levering gestelde eischen voldeden en daarvoor in de plaats geen andere runderen heb ben geleverd. Runlveehouders, die alsnog van de geboden gelegenheid tot leverihg \éen- scheu gebruik te maken, moeten de door hen te leveren runderen ten spoe digste en in elk geval vóór 1 April a.s. op de gebruikelijke wijze ter levering opgeven. Ook personen, dia nog runde ren,. lijdende aan tuberculose of para- tuberculose onder de vastgestelde voor waarden wenschen te leveren, zullen deze vóór den genoemden datum ter levering hebben op te geven. VOETBALLER DOODOETRAPT. Daders tot 3 jaar en 1 jaar veroordeeld. Wij lezen jn de Sumatra Pöpt ln de maand September van het afgëlóopen jaar had er in -de kampong Mompang Djae in het Tapanoelische (Sumatra) een yoetbal- wedstrijd plaats. Het spel was als gewoon lijk niet al te zachtzinnig en weldra ontstond een vechtpartij, die is geëindigd met den cood van een der spelers. De mishandelde speler fungeerde als achterspeler cn bij den aanval der tegen partij nam bij den middenvoor die den bal had, waarop beiden kwamen te vallen. De middenvoor diende den achterspeler een vuistslag ioe en weidra was de vechtpartij in vollen gang Een broer van den midden voor mengde zich in den strijd waarop de achterspeier er vandoor ging. Spoedig was hij echter achterhaald en de beide broeders trapten' hem met hun geschoeide voeten ge weldig tegen het onderlijf. Toegesnelde spelers en buitenstaanders ontzetten daarop den mishandelde door de bejde helden vast te grijpen. De mishandelde speler bleef doodsbleek liggen en werd naar de kampong vervoerd waar hij eenige dagen later aan de bekomen verwondingen over leed. De trappen hadden maag-, darm- en leverrupturen veroorzaakt, waardoor een buikvliesontsteking was ontstaan. Het kamponghoofd maakte van het voor gevallene proces-verbaal op. Er weraen vier getuigen gehoord en na in raadkamer te zijn geweest veroordeelde de landraad den hoofdbeklaagde tot drie jaar tig. „Wij moeten elkaar ergens anders tref- ten en zoo spoedig mogelijk. Wij moeten 't uitpraten, dat begrijp je". „Heusch, Robert, ik herken je nauwelijks, je wordt zoo ongeduldig, zoo rusteloos. Ik pegin te gelooven dat ik aan je voorgesteld moet worden heelemaal opnieuw". „Wandel je hier?" „Soms. Wanneer het mooi weer is. Ik zal waarschijnlijk nu meer wandelen, nu mrs. Masham bezig is met haar nieuwe boek. Waarom?" Je zou gedacht hebben, dat zij mij voor het eerst ontmoette. „Zouden we elkaar niet kunnen ontmoeten, ergens tusschen hier en Garrowdale?" „Als ik alleen uitga", zei ze, zacht en langzaam, „dan zit ik soms bij de kleine brug, waar de weg de rivier kruist, dicht bij den kop van het dal, weet je, en daar eet ik mijn sandwiches. Ik zal daar waarschijn lijk den eersten redelijk-mooien dag zijn, misschien morgen". „Ik zal daar naar je uitzien", zei ik, en draaide mij om. „Maar, Robert 't Klonk voor mij, zóó, als haar oude kreet, dat ik mij opeens omdraaide, vol ver wachting. Zii keek mij in mijn oogen en een kleine glimlach kroop over haar gezicht. „Je moet je eigen sandwiches meebrengen", zei ze, erg zacht. Het is, geloof ik, alleen in romans dat men schen zeggen: „Bah!" of „Foei!" maar ik vermoed dat het geluid, dat ik toen maakte, in iets dergelijks moet vertaald worden om begrepen te worden. Vijf minuten later wa ren Rossett en ik in de auto. Hij was nog altijd ontzaglijk met zichzelf ingenomen, gevangenisstraf en den tweeden beklaagde tot een jaar gevangenisstraf. Er bestonq voor deze zaak veel belang stelling. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedepo neerd op 6 tot en met 13 Maart J935:Duini stok; gebreide muts; heerenhandschoen; mo- torhandschoert; alpinomuts; rijwieltasch ledig portemonnaietje; pak margarine; don kerblauwe ceintuur; dameshoedje blauw; pakje inhoudende 2 stukken molton; 1 kinder- schoentje, Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 6 tot en met 13 Maart 1935: J. Nijman, Scharloo 28a, kaasje; L. Slinkert, Brouwerstraat 4, vulpen houder; J. Reijers, Westerweg 5, vulpen; M. Timmer, Lamoraalstraat 9, vulpen; A. J. E. Ravensteijn, Leeuwenhoekstraat 19, rijwiel- belastingmerk; D. Schipper, Oudegracht 12, portemonnaie; G. Zomerdijk. Ridderstraat 21, rijwielbelastingmerk' in bruin étui; I. Kr'asemeijer, Kennemerpark 29, bril met schildpadfmontuur in étui; C. Droge, Lin- denlaan 48. zwarte dames glacé handschoen met bont; Annie Schoonhoven, Hoogstraat 14, kinderportemonnaie; J. Nierop, Dijk graafstraat 14, étui inhoudende schaartje enz.; A. Schenk, Lombardsteeg 13, 2 witte duiven; N. de Boer Geest 25; nijptang; Rot- terdamsche Bankvereeniging, boekje inhou dende bankbiljet; H. Koopman, Snaarmans- laan 51, hakmes; J. F Burgering, Bloem- straat 4, 2 handwarmers; Wed. P. Jongejan, 2e Landdwarsstraat 40, damesring; M Lwakman, Krebbesteeg 4, 1 pr. gymschoe nen; J Spijker, Druivenlaan 34, belasting- merk in étui. Wanneer men weder in' het Bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van pötftic. Men meldt ons, dat de heer Cees Laseur zich zal belasten met de regie van de Barn- 8teijn-film „Het Mysterie van de Mondschein- Sonate", waarvoor het scenario" naar den ro man van Willy Corsari' wordt geschreven door Walter Schlée eq T, Stevens. Mijrffiéer de redacteur-. Nogmaals vraag ik plaatsing voor onder staand schrijven. Bij voorbaat mijn hartelij- ken dank. Mijtfheer ten Brgggecate, wat in een goed vat zif verzuurt niet, ook niet de B. Men* behoeft met een vooraanstaand regee- rings-autoriteit te zijn, onT tê weten, dat B. de natuurlijke consequentie is.van A. Maar dan is ook Weer C. de .natuurlijke consequen tie van B Maar in den regel maakt de redacteur aan al deze consequenties een einde, met het on derschrift: „Het is nu welletjes". Nu ge er echter op gesteld zijn, dat ik ant woord, zal" ik daar zeer gaarne aan voldoen. Het verslag stond in de courant van 28 Febr. Indien in dat verslag uitdrukkingen voorkomen, welke in_ geenerlei vorm door u zijn gebezigd,' behoorde ge zulks recht te zetten. Dit hebt ge "tiieF'gedaan en nu ergert ge u er over, dat fk op dat verslag inga. Ik heb nooit beweerd, dar deze woorden van u zelf afkomstig waren. Neen, ik nam direct aan, dat u dat werkelijk is. meegedeeld. Zie schrijven van 5 Maa?t: Neen, die mededeeling van mededeelingen, dat is het waar ik mij aan erger. Dat is het, wat in het dorp al dikwijls kwaad bloed heeft gezet. Dit is nog gevaarlijker als dit gebeurt dcor een bestuurslid van V.V.V. Bij mij gaat het dus om dat mededeelen van mededeelingen, ook al staan deze mededee lingen zelfs op rijm. Schrijf nu eerst maar eens precies wat ge dan wel hebt gezegd, al waren het dan ook mededeelingen. Dan zal ik natuurlijk iedereen ridderlijk behandelen, ook al was ik geen raadslid. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, H. KEESMAN. „Buitengewoon aantrekkelijke Vrouw is dat. Verstandig. Hoe heet ze?" vroeg hij. „Kon het niet verstaan". „Mrs. Newlands". Er was niets aan te doen. „Newlands hè? Dat is gek. Nog familie? ja, mijn vrouw". „Je vrouw! Wel, vervloekt!" En hij barst te ios in een gebulk van lachen en, geduren de twee of drie minuten, kronkelde hij zich in allerhel bochten. Daarna natuurlijk, had ik hem het een en ander te vertellen cn hij luisterde, met heel wat verbazing en ge snuif én, tenminste, dat verbeeld ik mij, hield mij voor een zwakkeling. Hij zei dat niet met zooveel woorden, maar het was duide lijk, dat hij dacht, dat ik Marjorie een flink Kak slaag had moeten geven. Ik wenschte em ver weg, stomdronken in de slechtste nachtclub van Londen. Waarom kon hij er zelf niet heen gaan om dat beest van een zoon van hem te zoeken? Dat was gisteren. Vanmorgen is het mot regen en ik vraag mij af of het de moeite loont om'die zes of zeven mijlen af le sukke len; met de- geringe kans Marjorie bij de brug te vinden. Ik moet het met mijzelf eens wordèn binnen het eerste kwartier, maar on- dertusschen maak ik dezen brief voor de post klaar, die binnen ongeveer tien minu ten vertrekt. Ik wou, dat je deze plek nu zien kon, in den motregen, en dan zou je er niet zoo zeker van zijn dat ik alleen maar prozaïsch ben. Ik geloof, dat het alles zon neschijn, maneschijn en donder en bliksem geweest moet zijn toen jij hier waart. Je ROBERT. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7