Agenda Alkmaarsche Courant. Stad en Omgeving. BERGEN Propaganda-avond „Vol,"",nder- wijs'". EGHOND AAN ZEE ^3 GIJ MOET BEZUINIGEN NOORDSCHARWOUDE HENSBROEK HIDWOUD EGHOND BINNEN NIEUWE NIEDORP (Ongecorrigeerd ZITTING EERSTE KAMER Begrooting Onderwijs K. W. ZITTING TWEEDE KAMER. Nogmaals de kieswet. DE NIEUWE DUITSCHE DIENSTPLICHT. De Volkenbond wordt er mee gemoeid. DE BELGISCHE KABINETSCRISIS. Uitgebreide besprekingen, maar nog geen resultaat. HOOFDREDACTEUR VAN DE „KÖLNISCHE ZEITUNG" GEARRESTEERD. BELGISCHE DAG OP DE JAARBEURS NIET DOORGEGAAN. VAKWEDSTRIÏDEN VAN DE VAKSCHOOL VOOR BANKET BAKKERS. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Harmonie, t/m. Woensdag, telkens des av. half 8, hoofdnummer So endete eine Liebe (rom.) Toegang voor alle leeftijden. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer De familie van mijn vrouw (kom.-sens. Hol- landsche film); hoofdrollen Johan Kaart Jr., Sylvain Poons, Gusta Chrisp:jn—-Mul der. Leeftijd boven 18 jaar. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De dubbelganger van Woronzeff (sens. rom.); hoofdrollen Brigitte Helm, Albrecht Schönhals, Hansi Knoteck. Toegang boven 14 jaar. A, B. T., half 8, hoofdnummer Wat hun leven verwoestte (sens.) Toegang voor allé j leeftijden. Woensdag 20 Maart. 8 uur, De Graanhandel, radio-demonstra tie. 8 uur, De Unie, prop.-avond Ned. Meisjes clubs. Vrijdag 22 Maart. 8 uur, hotel De Burg, jaarl. vergadering Alcmaria V. V. V. 8.15 uur, de Harmonie, verg. N.S.B., spre- ker de heer Vlekke. 'fxmiaciaat 'flieuws Een 50-tal personen had gevolg ge geven aan een uitnoodiging om de reeds eenige jaren ingeslapen vereeniging van „Volksonderwijs", waarvoor gisteravond in het „Oranje Hotel" een bijeenkomst werd ge houden, weer nieuw leven in te blazen. De heer L. den Das opende en wees op de verslechtering van het onderwijs tengevolge van de door de regeering genomen maatrege len in verband met de noodzakelijke bezuini gingen, en op het hierdoor ontstane gevaar voor het openbaar onderwijs. Spreker achtte den tijd rijp voor het maken van propagan da en in verband met hetgeen door het terug loopen van het aantal leerlingen in de ge meente met de openbare la ""re school was geschied, noodig paraat te n om zoo noo dig het volksonderwijs te verdedigen. De heer van Mever uit Koog aan de Zaan. lid van het Hoofdbestuur, gaf een uitvoerig historisch overzicht van het onderwijs van vóór 1800 tot heden, 't welk van zoo alge- meene bekendheid is, dat hierbij niet uitvoe rig behoeft te worden stilgestaan. Spreker betreurt het, dat de bijbel op de school werd afgeschaft. Hierdoor nam het aantal scholen met den bijbel snel toe en vroegen de schoolbesturen geld van het Rijk, hetgeen werd verkregen. In 1900 kwam de Leerplichtwet; men vroeg meer geld, totdat in 1914 een staatscommissie werd benoemd, die in 1916 een radicale oplossing gaf, gelijk stelling van bijzonder- en openbaar onder wijs. Grondwetsherziening was hiervoor noo dig en in 1920 kwam de pacificatie tot stand met de bekende gevolgen, dat de bijzondere scholen at paddestoelen uit den grond ver rezen, alles op kosten van het Rijk. Sedert de regeering bezuinigt, zijn er reeds 360 openbare lagere scholen gesloten, doch bij de bijzondere scholen heeft geen concen tratie plaats, ondanks de aandrang van den minister, want deze heeft over de gestichte bijzondere scholen met Rijksgeld geen zeg gingschap en men doet niets. Ook vele open bare bewaarscholen zijn reeds gesloten, ter wijl de bijzóndere gelden hebben kunnen be sparen om te blijven voortbestaan. „Volkonderwijs", dat na oprichting al spoedig 10 000 leden telde, liep terug tot 3500, doch het aantal nam in de jaren na 1903 weer snel toe tot 62000. Volksonderwijs telt thans 600 afdeelingen en verleent steeds steun, wanneer het openbaar onderwijs be nadeeld dreigt te worden. Met tal van voorbeelden toont spreker aan, hoe kerkelijke schoolbestuur misbruik maken van hun macht en zelfs in den tegenwoordi- gen tijd, hun machten laten gelden over be deelden om de kinderen aan het openbaar on derwijs te onttrekken. Het openbaar onder wijs in de bakermat der beschaving in chris- telijken zin en in de praktijk wordt verdraag zaamheid slechts op de openbare school ge leerd. De heer den Das bedankte hierna den spreker en vroeg aan de aanwezigen of ;emand bezwaar heeft lid van een op te rich ten afdeeling Bergen te worden. Daar nie mand zich verzet, constateerde spreker, dat de afdeeling is geconstitueerd en stelde voor •n verband met het late uur, in een spoedig te houden ledenvergadering de reglementen vast te stellen en een bestuur te kiezen. Spreker bood den heer Baretta zijn ver ontschuldigingen aan voor het feit, dat door een samenloop van omstandigheden, diens naam onder de circulaire is vermeld. De heer Baretta zeide deze verontschuldi ging gaarne te aanvaarden, doch een enkel voord van waarschuwing hier in 't midden e willen brengen. Spreker zeide een van degenen te zijn, die ':d van Volksonderwijs is gebleven, doch zich 'e vraag te hebben gesteld, waarom men hans voor het openbaar onderwijs plotseling orooaganda wil maken. Uit de redevoering van den heer v. Mever moet spreker opmaken, dat men propaganda voor het openbaar onderwijs wil maken door bestrijding van het bijzonder onderwijs, van het kerkelijk element. Spreker zou het betreu ren, indien dit minder aangename verhou dingen in de gemeente zou scheppen. Het coenbaar onderwijs ondervindt niet den min sten hinder van de voorstanders van het bij zonder onderwijs; concurrentie wordt ons "iet aangedaan; het blijft op eigen terrein De r.k. wethouders hebben steeds, indien noodig, aan het openbaar onderwijs hun steun verleend. Op het christelijk onderwijs valt ook niets aan te merken. Unfaire con currentie heeft van geen enkele zijde plaats gehad. Over het bijzonder neutraal onderwijs heeft de heer Mever niets gezegd De achter uitgang van het aantal leerlingen der open bare lagere school is niet zoo groot. Het ge val waarop de heer den Das bij zijn ope ningswoord heeft gedoeld is een gevolg van de wijzigingen in de wet door minister Mar- chant, volgens welke het aantal leerlingen per door het rijk betaalde leerkracht :s ver groot. De neutrale school heeft nooit eer groei gekend. Door een handige wijze var omzetting van het onderwijs heeft die schoo eenige leerlingen erbij gekregen. Hoe of die omzetting door het Rijkstoezicht is toege staan kunnen worden is onbegrijpelijk. L den van Volksonderwijs hebben de neutrale school nieuw leven ingeblazen, de voorstel lers waren leden van de s.d.a.p. Het gevaar van de afdeeling is propaganda te maken voor het openbaar onderwijs tegenover het neutraal onderwijs. Voorstanders van beide scholen gaan op huisbezoek om leerlingen te werven, allen leden van de s.d.a.p. De een werkt tegen het openbaar onderwijs, de an der voor. 't Gaat hier niet om openbaar te- fen christelijk onderwijs. Hier zou een strijc unnen ontketenen waarmede het openbaar onderwijs niet gediend is. In dit verband geeft spreker in overweging het daarheen te leiden, dat de afdeeling een groot bestuur kiest, waarin alle belangen en alle lagen vertegenwoordigd zijn; 't moet een vereeniging zijn die steunt, maar niet be strijdt, het gaat in de eerste plaats om 't be lang van het kind. Persoonlijk voelt spreker meer voor een vereeniging waarin contact tusschen ouders en leerkrachten wordt ver kregen. De heer van Mever zei, dat de laatste woorden van den heer Baretta hem het meest bevallen, het belang van contact tusschen ouders en school. De strijd wordt ons opgedrongen, Volks onderwijs wil de openb. lagere school hand haven en verdedigen, niet het bijzonder on derwijs bestrijden. Tegenstanders van het openbaar onderwijs zullen niet rusten voor de laatste openbare school gesloten is. Geen actie zal worden gevoerd van onzen kant wanneer het niet noodig is. De heer den Das meende uit de woorden van den heer Baretta te moeten opmaken, dat deze veronderstelde, dat de s.d.a p. het be stuur van de afdeeling zou uitmaken. Spre ker had van het hoofd der Ulo-school een anderen toon verwacht, 't Heeft geenszins in de bedoeling gelegen, dat het bestuur uitslui tend uit partijgenooten zou bestaan. Het is zeker gewenscht, dat alle richtingen in het bestuur vertegenwoordigd worden, doch spreker kan het niet helpen dat door laksheid niet door anderen 't initiatief is genomen en toevallig eenige arbeiders dit hebben moeten doen. Zij zijn niet gecharmeerd in het be stuur zitting te nemen, doch hebben het werk met liefde gedaan. Sreker gaf in overweging: „laten we al len lid worden tot behoud van de openbare lagere school, dan kunnen gevaren misschien voorkomen worden. In ieder geval kan lan delijke steun verleend worden en toch ook plaatselijke; over het geheele land is propa ganda wel noodig, men moet niet té lauw zijn om het belang der openb. lagere school te dienen. Als er gevaar dreigt voor Ulo- of lager-onderwijs kan dit in de kiem gesmoord worden. Spreker heeft dit steeds zoo aange voeld. Op de vraag van een der aanwezigen of Volksonderwijs tegen bijzonder neutraal on derwijs is, deelde de heer v. Mever mede, dat men er tegen is, indien het een standenschool of een school var. een bepaalde groep is. In dien in een plaats geen openbaar onderwijs is, en in geval van een noodtoestand, wordt zeker aan een neutrale school steun verleend. De heer Baretta verzocht in dit verband aan den heerv. Mever om aan zijn Hoofdbe stuur mede te deelen, dat het en ook de afd. Alkmaar indertijd de vroegere afdeeling in de bestrijding van het neutrale onderwijs medewerking heeft geweigerd. De heer v. Mever zegde zulks toe. De heer den Das zag naar aanleiding van in de vergadering gerezen bezwaren, af van op dit oogenblik een reglement vast te stel len, hetgeen in de volgende vergadering te gelijk met de verkiezing van bestuursleden zal geschieden. De spreker zeide den heer v. Mever dank voor diens uiteenzetting, waarna sluiting. Vergadering der N. S. B. Maandagavond hield de N. S. B. een tweede propaganda vergadering, thans in het oud-katholiek vereenigingsgebouw. De eige naar van „De Vergulde Valk", waar de vorige vergadering enkele weken geleden ge houden werd, wenschte namelijk zijn zaal niet meer beschikbaar te stellen, uit vrees voor repressaillemaatregelen. Om een dergelijke terreur van „the man of the street" te breken had de pastoor der oud-katholieke gemeente het vereenigingsgebouw dier gemeente be schikbaar gesteld. Niet minder dan 7 man politie was aan wezig om ongeregeldheden te voorkomen Deze maatregel bleek echter geheel over bodig. Wel was er veel volk op de been, maar men hield zich erg rustig. Spreker was de heer Tusenius uit IJmui- den Door zijn optreden logenstrafte hii het bericht, als zoude hij uit de N. S B zijn getreden. Wel deelde hij mede, dat hij eên nooge positie in de partij bekleed had, maar ook bereid was om te dienen, desnoods te colporteeien. Hij voorspelde dat, hoewel men nu nog spitsroeden moest loopen, de N. S. B. bin nen 1 jaar in Egmond een volle zaal zou tiekken en dat de zaalhouders dan gaarne hun zaal beschikbaar zouden stellen. Thans maakte men gaarne en dankbaar gebruik van het oud-katholiek vereenigingsgebouw. Hij wees er op, dat de N. S B. vóór de arbeiders is en dat ook in Rotterdam vele bootwerkers lid zijn, terwiil IJmuiden met zijn arbeide'sbevolking een bolwerk der partij is. In verband met den export naar Duitschland. is de partij ook van belang voor de Egmondsche visschers. Toen af en toe enkele visschers onder groot rumoer de vergadering verlieten, zeide ae heer Tusenius, dat zij wellicht zijn teleur gesteld, omdat hij hun leiders niet „afkamde". Op de vraag hoe de N. S. B. staat tegen over de kerken, deelde hij mede dat zij daar in ieder vrij laat. De N S B. telt haar leden onder alle kerkgenootschappen getuige de candidatenlijst voor de Provinciale Staten. Poets met wat goeds, met I VOROL de ivoor tandpasta Per tube 40 en 60 ct., doos 20 ct. Tijdelijk een tube Amilda mat cream gratis ter kennismaking. Wot Mijnhardt maakt 15 goed Overigens is de N. S. B. van meening, dat kerk en politiek gescheiden moeten zijn. E>e heer van Zanten merkte naar aanlei ding hiervan op, dat ook hij voor scheiding van kerk en politiek is. Als geestelijke moet hij echter het evangelie verkondigen. Zou nu de politiek zich tegen de kerk richten, dan zou hij als verkondiger van het evangelie zich verplicht achten tegen de politiek in te gaan, niet om politieke redenen maar ter verdediging van Gods woord. Onder luid applaus merkte de heer Tuse nius op, dat als iedere geestelijke van deze opvatting uitging, de N. S. B. gesticht zou zijn. Dat dit echter niet het geval was, bleek nog Zondag, toen ds. Banning kansel en radio misbruikte voor de politiek. Rest ons tenslotte nog te vermelden, dat de vergadering door ongeveer 100 personen bezocht werd, w.o zoowat 40 uit Egmond. dus ruim tweemaal zooveel als bij de vorige vergadering. Plaatst dan alléén uw advertenties in die krant, die wer kelijk gelezen wordt, de krant, die in alle kringen op de tafel in de huiskamer ligt. Zoo'n krant is de De A.R. kiesvereeniging vergaderde Maandagavond. Bij de gehouden bestuurs verkiezing werd in de plaats van den heer 3. Slot, wegens bedanken, gekozen de heer M. (amminga. Vervolgens werd de candidatenlijst opge maakt voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. De uitslag was als volgt: 1. A. Barten Pz. (aftr.), 2. Jb. Jong Sr., 3. Gb. Gutter, 4. F. van Dijk, 5. H. Reek, 6. R. v. d. Ploeg. In het verslag van de poldervergade ring staat vermeld, dat het strookje grond van den heer W. Koning aangekocht is voor 10 per M2. Dit moet zijn 1.25 per M2. In de gisteren gehouden raadsvergadering is aan den heer G. Bossen, gemeente-secreta ris, Op zijn verzoek op de meest eervolle wij ze ontslag verleend, na een 35-jarigen dienst tijd. In zijn plaats is benoemd de heer J. H. Avis, burgemeester. Maandag werd alhier trekhondenkeuring gehouden, 11 honden werden gekeurd en ia uitstekende conditie bevonden. De Tuinbouwvereeniging Nieuwe Nie- dorp en Omstreken vergaderde Maandag avond in 't lokaal van den heer R. Laan te Winkel. De heer P. Band opende met een woord van welkom. Het was den heer Krap opgeval len, dat het verleden jaar aangenomen be sluit om ten bate van de kas 1 pCt. te hef fen van den genoten tuinbouwsteun, niet is uitgevoerd. De voorzitter zette uiteen waarom dit is gebeurd. Een bestuursvergadering is er over gehouden en daar is besloten het niet te doen. De kas had het niet bepaald noodig en de penningmeester had reeds veel moeite de contributie binnen te krijgen en om in deze omstandigheden nog weer om een extra-bij drage te vragen, kwam het bestuur toen niet gewenscht voor. De aanwezigen konden zich met dit besluit wel vereenigen. Daarna was aan de orde het jaarverslag, dat als gewoonlijk donker getint is. Als pen ningmeester gaf de heer Zwagerman een overzicht van de financiën. Er bleek uit, dat het bezit der vereeniging verleden jaar was 141.50, nu 137.27. De rekening werd goedgekeurd. De sala rissen en presentiegelden werden vastge steld en gehandhaafd als voorheen. De aftredende bestuursleden, de heeren C. Koster, A-. Wit en H. de Wit, werden herko zen en namen de benoeming aan. Tot afgevaardigden ter jaarvergadering Noordermarktbond werden gekozen de hee ren A. Kamp, Jb. Wit, P. Honingh, Abr Wit, W. Gevers, tot plaatsvervanger H. de Wit. Allen namen deze functie aan. Dan was aan de orde voorstellen voor de algemeene vergadering. Voorgesteld werd door den heer Th. de Pree, de vrachtschippers te verplichten op naam van den aanvoerder te veilen. Dit werd aangenomen en het zai in de bestuursvergadering van den bonc eerst ter sprake worden gebracht om de mee ning er over te hooren. Daarna kwam de rondvraag, die nog ge legenheid gaf tot eenige opmerkingen, zooals over de teeltregeling, die ook nog op de be stuursvergadering van den veilingbond ter tafel zullen worden gebracht. De heer Band sloot daarna de vergadering met een woord van dank. OPENBARE AANBESTEDING. Bij de openbare aanbesteding wegens he verven van den metalen bovenbouw van spoorwegbruggen, draaischijven enz. voor het dienstjaar 1935 gehouden te Utrecht o 19 Maart door de Directie der Nederlan sche Spoorwegen, waren 24 biljetten ingeko men voor 20 perceelen. Bedrag onder a. het verven der beide la gen in loodwitverf, b. voor het verven der eerste laag in loodwitverf en der tweede laag in van de Nederl. Spoorwegen te betrekken aluminiumverf. Ingeschreven werd o.a. door den heer A Beesa te Heerhugowaard voor 17.777 on der a, 24.777 onder b. Perc. 7 waren acht vaste bruggen in de lijn Hoorn—Enkhuizenperc. 8 waren vijf vaste bruggen in de lijn ZaandamAven- hom. £aatste éecicfUm Vandaag wordt voortgezet de begrooting voor Onderwijs K. W. voor 1935. De heer Nivard (R.K.) geeft een regeling van het onderwijs voor schipperskinderen in over weging waardoor alle schipperskinderen ge baat zijn. Spr. bepleit afvloeiing van oudere leerkrachten ten behoeve van jeugdige on derwijzers. De onderwijs-concentratie mag het beginsel der gelijkstelling niet aantasten. De heer Fok (lib.) verdedigt 's minis ters radiorede over de Nederlandsche afdeeling ter Cité Universitaire. Hij schetst deze als een Nederlan Isch be lang. Spr. critiseert de manier, waarop de miniëter de vereenvoudigde spelling via hei onderwijs aan het volk tracht op te dringen. Bij de voortgezette behandeling van het wetsontwerp tot wijziging der kieswet zette de he*r de Geer (c.-hzijn bezwaren tegen den drievoudigen kiesdeeler uiteen. De even redige vertegenwoordiging heeft tot grond slag het bestaan van den kiesdeeler Wie den kiesdeeler aantast, laat het stelsel der even redige vertegenwoordiging los. Niet de vraag, wélke partijen behooren te worden toegelaten, doch ae evenredige vertegen woordiging zooals de grondwet die wil, be hoort grondslag voor dit wetsontwerp te zijn. Het districtenstelsel verdient geen aan beveling. De zitting van het Fransehe kabinet, waaromtrent nog geen officieel communiqé is uitgegeven, heeft naar Havas meldt van morgen besloten het besluit der Duitsche rijksregeering van 16 Maart j.1. tot invoe- ding van den algmeenen dienstplicht in Duitschland onmiddellijk voor te leggen aan den Volkenbondsraad. De besprekingen tot oplossing van de Belgische kabinets-crisis zijn in vollen gang. De koning ontvingt vanmorgen oua- minister van Cauwelaert en den afgetreden ministers Jaspar en Devéze. Na afloop van hun bespreking ten paleize konden zij geen mededeeiingen doen. Van Cauwelaert ver klaarde slechts, dat men nog geen regee- rings-formule had gevonden, doch dat de vorming van een krachtige regeering ten zeerste gewenscht was. Ook Jaspar ver klaarde slechts, dat zoo spoedig mogelijk een regeering moest worden gevormd, die het vertrouwen van het geheele land had. Later in den ochtend ontving de koning de voorzitters van de Kamers van Koophan del te Brussel en Antwerpen. Na afloop verklaarden zij eveneens, dat zij g/en mede deel ingen konden doen, doch zij spraken hun voldoening erover uit, dat de koning bij zijn pogingen tot oplossing van de crisis ook ersonen uit het zakenleven en uit den handel raadpleegde. In het volksgebouw te Brussel vergaderde hedenmorgen het partijbestuur der Belgi sche werklieden partij. Het partijbestuur hield zich voonamelijk bezig met de voorbe reiding der part ij vergadering der Belgische werklieden-partij, die vanmiddag in het volksgebouw wordt gehouden. Omtrent den inhoud van een eventueel ad vies van de zijde van het partij-bestuur wenschte men geen mededeeiingen te doen. De Staatspolitie te Keulen deelt mede dat de hoofdredacteur van de „Kölnische Zei- tung—Stadtanzeiger", dr. Schaefer, heden morgen wegens het verspreiden van onjuiste mededeeiingen over het werven van dagblad- Mcn£e*Snd°or .de Pr(>Pagandaleiding der N.S.D.A.P. in den gouw Keulen—Aken, en wegens zijn gedrag, dat het aanzien en het jezag van de partij schaadde, gearres- eerd is. 6 De gouw Keulen-Aken van het Rijksver. Weeeéeeicht naar waarnemingen, verricht in den morgen van 20 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Verwachting, geldig tot den avond van 21 Maart: Zwakke tot matige zuidelijke tot zuidwes telijke wind; toenemende bewolking; weinig of geen regen; weinig verandering in tempe ratuur. Weeroverzmht. Het zuidelijk gebied van hoogen druk ver toont een beweging naar het oosten: dat in de Poolzee en Groenland blijft stationnair. Een gedeelte van de stationnaire oceaan depressie trekt naar het noordoosten tus schen IJsland en Schotland door en ver breekt de verbinding van de beide gebieden van hoogen druk. De depressie breidt zich nog steeds ver naar het zuiden uit en heeft nog een uitlooper voor de kust van Portugal Alleen langs den weg van de secundaire langs de Noorsche zee viel regen. Op het vasteland is het overal mooi lenteweer. In Duitschland echter nog met mist. Blijkens de vliegtuigwaarnemingen is de atmosfeer ech ter zomersch warm en droog en wordt de temperatuur van het vriespunt eerst boven 3000 M. gevonden. De vorst nam in Scandinavië af, doch bleef in het binnenland van Zweden nog streng. Het is te verwachten, dat de depres sie-invloed in het noorden zich in het eerste etmaal nog niet tot in de kustlanden der Noord- en Oostzee zal doen gevoelen en dat het weer nog aangenaam lenteachtig zal zijn. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 6.40 uur licht op. band der Duitsche pers deelt mede, dat te gen den gearresteerden hoofdredacteur van de „Kölnische Zeitung" en den „Stadtanzei- ger', door het beroepsgerecht der Duitsche pers een eere-procedure zal worden inge steld, ten doel hebbend hem uit de beroeps- lijst van journalisten te schrappen. Alleen journalisten die op de beroepslijst van het Rijksverband der Duitsche Pers voorkomen, kunnen redactioneele werkzaam heden verrichten. In verband met de Belgische ministercrisis, waardoor het aangekondigde bezoek van den heer van Isacker, die minister van economi sche zaken was in het demissionaire kabinet, is komen te vervallen, is heden de Belgische dag op de Nederlandsche Jaarbeurs niet doorgegaan. GESLAAGD. Voor het Dinsdag te Amsterdam gehou- je van de Neder assage, Heilgymnastiek en 1. den examen Sportmassage van Vereen, voor Massage, Heilu_ Sportmassage slaagden onze stadgenooten mevr. J. Blokkervan der Aarde en de heer W. J. Bruinvis. VRACHTAUTO TE WATER. Gisternacht geraakte tengevolge van het springen van een voorband de tractor met aanhangwagen van de fa. Spruijt uit Enkhui zen tusschen Ursem en Avenhorn in de Ring vaart. De chauffeur kwam met den schrik vrij. De reddingswagen van de fa. Jac. Met heeft de drenkelinge weer op het droge ge bracht. CREMATIE A. SLAGT. Vanaf het sterfhuis aan het Toorenburg werd de lijkauto, waarin het stoffelijk over schot van den heer A. Slagt ter crematie naar Wester veld werd vervoera, tot de Regu lierslaan gevolgd door verschillende depu taties van vereenigingen, waarin de over ledene een leidende rol had gespeeld. Bij de Regulierslaan stapten deze deputa ties in autobussen, die achter de lijkauto naar het crematorium reden, waar onder groote belangstelling het stoffelijk overschot van den heer Slagt werd gecremeerd. Bij de vakwedstrijden van de Vakschool voor Banketbakkers te Amsterdam hebben de volgende deelnemers eerste prijzen g«* wonnen: Marsepein: J. Vijzelaar, Purmerend, le prijs. Suikersierwerk: A. v. d. Wolf, Alkmaar, le prijs. ONTSPANNINGSAVOND VOOR WERKLOOZEN. Door de korfbalvereniging „K. V. K. V." in samenwerking met ae zangvereniging „Orpheus" werd Maandag een ontspan ningsavond voor werkloozen verzorgd die en voor de beide uitvoerenae verenigingen en voor de Commissie voor Ontwikkeling en Ontspanning een waar succes geworden is- Om even 8 uur werd de tot den nok ge* vulde zaal door den voorzitter van de ont spanningscommissie welkom geheeten, waar bij hij zijn bijzondere waardeering uitspraK over de zeer aangename wijze waarop deze avond door K. V K. V en in het bijzonder door haar voorzitter den heer J. v. d. Molen,

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2