OUDKARSPEL AKERSLOOT geen verbouwverbod. schaken op school. bevestiging en intreden ds. r. bakker. larissen. Ook werd den wensch uitge sproken dat het Schoorlsche aandeel in het verlies gebracht wordt op 50 pet. in verhouding tot den omzet. De begrooting werd conform vastge steld. Begrooting gasbedrijf. Gewone dienet: ontvangsten en uitga ven 14558.94, kapitaaldienst 5900. De commissie wenschte nader overleg met Warmenhuizen om bezwarende din gen uit den weg te ruimen. De begrooting werd aldus vastgesteld. Begrooting electriciteitsbedrijf 1935. Ontvangsten en uitgaven 26560. met een voordeelig saldo van 1400. Conform besloten. Gemeentebegrooting 1935. Deze begrooting wijst in ontvangst en uit gaaf voor den gewonen dienst een bedrag aan van f 138804,33 en voor den kapitaal- dienst 34000. Bij deze begrooting stellen B. en W. voor om inplaats van 90 opcenten 100 opcenten op de hoofdsom van de ge meentefondsbelasting te heffen waarvan 75 aan de gemeente ten goede komen. Uit dezen hoofde zal 1600 meer geheven worden dan in 1934. Voorts wordt voorgesteld voor deze be lasting de gemeente van de 2e klasse in de 3e klasse te rangschikken. Meerdere ontvangst 2000. Mede wordt voorgesteld om inplaats van 175 opcenten 200 opcenten op de personeele belasting te heffen. De meerdere opbrengst wordt op 1600 geraamd. Wanneer de raad daartoe besluit, aldus B. en W., dan kan de extra uitkeering van het rijk uit het werkloosheidssubsidiefonds op 6800 geraamd worden. De heer G u 11 e r was er tegen om van de 2e in de 3e klasse te gaan voor de gemeente fondsbelasting. Om menschen van 12 in de week te belasten, oordeelde spr. te erg. De voorzitter: Het is een eisch van den minister, anders krijgen wij geen rijks steun. De s e c r e t a rs las het betreffende schrijven voor. De voorzitter oordeelde 'het prac- tischer om te kunnen doorwerken, om het aan te nemen. De heer G u tt e r wil alleen aangeteekend zien, dat hij protesteert. De heer Duin was tegen de verhooging van de personeele belasting, aangezien daar aan ook zij moeten betalen, die geen inkomen hebben. De voorzitter wilde het volgend jaar progressie invoeren. De heer Duin wenschte alleen te vol staan met de aanteekening, dat hij er tegen was, aangezien hij erkende, dat het niet an ders kon. De heer Schermer rapporteerde hierna over de begrooting, waarbij hij het be snoeien op openbare gebouwen laakte en con cludeerde dat Ged. Staten er alleen maar in geslaagd zijn, de inkomsten zoo hoog mogelijk en de uitgaven zoo laag mogelijk te stellen. De commissie ging niet accoord met een verlaging van de wethouderssalarissen van 300 tot 200 en stelde voor om dit op 250 te stellen, waartoe z. fa. st. werd be sloten. Eveneens werd besloten de presentie gelden voor de raadsleden op f 3.50 te stellen. De bijdrage voor kinderfeestjes, die Ged. Staten willen schrappen, wenscht de com missie op 25 cent per kind te handhaven. Diverse susidies zijn geschrapt, o.a. voor muziek en sport, andere zijn weer onaange tast, zooals Hulp in Nood, Witte Kruis en bovenal die voor de beide V.V.V.'s, elk"' a 100. De commissie juichte dit laatste toe, doch is van meening dat met deze beide be trekkelijk kleine bedragen teveel voor hetzelf de doel worden besteed. Men ziet elk voor zich in de groote bladen adverteeren, wat niet direct de zuinigste weg is. Men voelt dat de reclame het beste en goed koopste door de gemeente zelve kan geschie den, en om hiermede een begin te maken, stelde de commissie voor 50 pCt. van de sub sidies uit te keeren, en de overige 50 pCt. aan reclame en de bladen te besteden. Tevens stelde de commissie voor om 'n be drag van 121 uit te trekken ter bekostiging van het drukken van 10.000 gemeentelijke folders. Bovenstaande voorstellen ten aan zien van de V.V.V.-reclame werden met alle stemmen vóór goedgekeurd. De burgemeester wenschte in deze zich te toetsen aan de mee ning van de beide V.V.V.-besturen. De voorzitter veronderstelde, dat dit de gemeente meer zal kosten. De heer Schermer meende, dat een ge scheiden reclame ongewenscht was en dat een stap in de goede richting gedaan moet worden. De heer Duin zei, dat Groet zijn leden daarover wil hooren. Beter was het geweest een bespreking met de V.V.V.'s te openen. De post 200 is goedgekeurd door Ged. Sta ten en gaat het nu aan daarvan af te nemen voor eigen reclame? Laat de gemeente die advertentiekosten extra betalen. De voorzitter was daar niet tegen, doch vreesde dat het niet goedgekeurd wordt. De heer Schermer gevoelde voor het voorstel van den heer Duin. Men kan voor de V.V.V. niet te veel doen. maar er is kans dat Ged. Staten zeggen: „Dit gaat niet", en laten wij dan doen wat de commissie voor stelt. Weth. B ij 1 gevoelde niet voor het voorstel van den heer Duin. Het heeft moeite gekost de begrooting voor elkander te brengen. Spr. wilde zich houden aan 't voorstel van de commissie. Den heer G u 11 e r was het al meegeval len, dat Ged. Staten de subsidie en de folder niet hebben geschrapt. De heer Duin wilde eerst de V.V.V.'s hoo ren. De voorzitter: Hun is medegedeeld, dat het waarschijnlijk zal gebeuren. Het voorstel van de commissie werd hier op met de stem van den heer Duin tegen aan genomen. B. en W. zullen dus de beschikking krijgen over 100 van de 200 om daarmede te ad verteeren. De heer Schermer besprak hierna voor de commissie de ontvangsten en betoogde het volgende: w. Bij enkele ontvangposten konden B. en w. zich niet vereenigen met de meening van Ged. Staten. De commissie staat in deze aan de zijde van B. en W. en stelt voor om de bedragen te laten als door B. en W. is vastgesteld in de nota van antwoord. Hiermede wordt de meest practische weg gevolgd. No. 281. Extra Rijkssubsidie voor Werk- loozenzorg van 6800. Het maximum is 6815. Doch ook de commissie vindt eerst genoemd bedrag voldoende om de begroo- ting sluitend te maken. De personeele belas- ting wordt bezwaard met 200 opcenten. De gemeentefondsbelasting (3e klasse) niet 100 opcenten, en als uitkeering uit hét werkloos heidssubsidiefonds mag daartegenover een bedrag van 5 per aangeslagene in de ge meentefondsbelasting verwacht worden. De hondenbelasting, momenteel 10 voor luxe-honden en 2.50 voor bedrijfs-honden, wenschen Ged. Staten gebracht te zien op resp. 6 en 3. De commissie stelt voor 7.50 en 3. Voor de posten verlies „Gasbedrijf" en winst „G.E.B." verwijzen we naar de desbe treffende rapporten van de bedrijfsbegrootin- gen. No. 235. Evenmin als B. en W. kon ook de commissie practisch voordeel zien in een belasting op de entrees der publieke verma kelijkheden, liefst nog wel tot 20 pCt. Natuurlijk komen verreweg de meeste pos ten niet voor bespreking in aanmerking, ter wijl wij overigens in deze accoord gaan met de bedragen, in de begrooting genoemd of door B. en W. gewijzigd. De begrooting werd hierop conform vast gesteld. De post consumptiekosten voor de B. en W.- en raadsvergaderingen werd van 200 tot 100 teruggebracht. De voorzitter bracht den rapporteur dank en verkreeg machtiging van kleine wij zigingen indien die door Ged. Staten ge- wenscht worden. Verordening op de Winkelsluiting. In de nieuwe regeling wordt ook de mo gelijkheid opgenomen voor ontheffing van het sluitingsverbod voor den 2den Paasch- dag en den Zondag voor St. Nicolaas, als mede voor den 2den Kerstdag, zulks inge volge verzoek van de beide winkeliersver- eenigingen. Conform vastgesteld. Rondvraag. De heer G u 11 e r wees op de versmalling van het beekje bij den heer van Meurs. De voorzitter: Dat zal worden opge knapt. De heer Schermer: Als Slik maar aan den weg blijft. Wethouder B ij I Dat zal geschieden. De heer Dapper wilde ijveren voor een hooge: verhaalsrecht voor het M. O. De voorzitter: De Vereeniging van Nederlandscne Gemeenten ijvert er voor, doch steeds is het antwoord, dat er aan ge werkt wordt. De heer Dap p er De inkomsten van de zandmennerij: De voorzitter: Daar wordt aan ge werkt, evenals aan de politieverordening. De heer Kaag wilde de tewerkstelling van ar beidei s in de oedrijven aanhangig maken bij de Vereeniging van Ned. Gemeen ten. De voorzitter: In den Haag is men er niet erg voor, maar ook deze vereeniging schenkt er reeds aandacht aan. Weth. B ij 1 wil een onderzoek of het niet mogelijk is om den Schoorlschen dijk met teer stofvrij te maken. Dit zal een uitgaaf vorderen. De voorzitter Daarvoor is reeds een bijdrage aan den minister van Waterstaat gevraagd. Wanneer is het, dat de brug bij de Stolpen niet op tijd klaar was? Dit jaar komt de brug klaar en gaat het verkeer er weer af. De heer Duin: Voor een groot deel ver nielt het Hoogheemraadschap dien weg en spr. wil overleg met dit l.chaam om. dat deel van den weg over te nemen. De voorzitter: Dat is gevraagd, doch kost te veel en op hun verzoek hebben wij ons tot den minister gewend. Hierop sluiting. Hondenbelasting. Ter vaststelling het kohier der Honden belasting ging de raad in comité. De S.D.A.P., afd Oudkarspel, hield Za terdag een vergadering in het lokaal van den heer Vis. Spreker was de heer Michels, lid van Ged. Staten. Na de rede was er opvoering van het tooneelstuk „Zaken zijn Zaken" van den heer en mevr. Groot—Hagenaar, dat werd opgevoerd door de Arb. Tooneelvereeniging I.D.D.A. van Langendijk. De voorzitter, de heer H. Bakker, zeide dat minister Colijn gezegd heeft dat wij naar een lager niveau moeten. Minister Colijn had maar eens hier moeten komen met de de monstratie. Het was beter dat de heeren eerst eens bij zich zelf begonnen. De heer Michels zeide dat de Statenverkie zingen nooit zoo heel veel belangstelling hebben. Het tegenwoordige ministerie is nu 2 jaar bezig om ons door de crisis heen te helpen. Deze verkiezing zal laten zien hoe ons volk zich in de komende jaren wil laten regeerem De uitspraak op 17 April zal van groote politieke beteekenis zijn. Welke positie neemt onze partij in? Wij zijn in de Staten van Noordholland de sterkste fractie. Wij bezetten hierin 26 zetels. De sterke positie die de sociaal-democraten innemen in de Staten, heeft haar stempel gedrukt op den gang van zaken in de provincie. De uitvoer van de landbouwproducten daalde met 2/3, 3 pCt. van allen georgani seerde arbeiders zijn werkloos, 160.000 jeugdige werkloozen zijn er. Het belastbaar inkomen is gedaald van 42 op 31 millioen De kiezers moeten zich uitspreken of zij met de regeering tevreden zijn. Eens in de 4 jaar kan dit gebeuren. Gelukkig kunnen wij dat nog vrij doen. Onze strijd za! gaan tegen 3 fronten, t.w.: de regeering, de fascisten en de communisten. De twee laatste kunnen wij gevoeglijk één noemen, de partij der wan hoop. Wat is de regeeringspolitiek? Aanpassing en verlaging van het levenspeil. Afbreken van wat in de laatste jaren op sociaal gebied is opgebouwd. Vooral mag er geen verhoo ging van belasting komen. Wat zou er nu eenvoudiger zijn dan door verhooging van belasting te kunnen komen tot behoorlijke ondersteuning van werkloozen? In de laatste 20 jaren hebben de arbeiders pas wat leeren leven. Wil onze regeering hun precies zooveel geven dat er net genoeg is om van te leven? Wanneer de toestand normaal was gebleven, dan hadden de fascisten en communisten geen schijn van kans gekregen. Het is te be grijpen dat er wanhopigen zijn die zich tot deze groepen wenden. De heer Mussert zegt dat hij langs wettelijken weg aan dé macht wil komen. Wat hij precies zal doen, weten wij niet, maar één ding staat vast: wanneer zij de meerderheid krijgen, dan zal de min derheid niets meer te vertellen hebben en zal haar iedere vrijheid worden ontnomen. Ver schillende dingen wijzen er echter op dat zij. met den wettelijken weg wel niet zoo krap zullen kijken, zij doen nu voor het eerst aan de Statenverkiezingen mee. Zij verklaren echter dat zij hier alleen aan meedoen om zoo gauw mogelijk een meerderheid in de Eerste Kamer te krijgen. Zij zijn dus niet van plan om iets anders in de Staten te doen dan te trachten hun menschen in de Eerste Kamer te krijgen. De communisten zijn nu eenige jaren in de Prov. Staten werkzaam geweest. Zij heb ben er echter niet$ uitgevoerd. Zij komen met dolzinnige voorstellen, die absoluut niet uit voerbaar zijn. Zij hebben de langste spee chen, waarvan 3/4 gedeelte tegen de soc.- dem. .gericht is en wanneer zij dit dan ge daan hebben, bieden zij ons een eenheidsfront aan, Eenige practische politiek kunnen zij niet voeren. Met de fascisten hebben zij gemeen dat zij de dictatuur wenschen. En daar moeten wij niets van hebben. Wij zullen de democratie hoog houden. Elkv dictatuur kan niet anders dan met geweld regeeren. De sociaal-democraten komen weer tot de kiezers met volle gerustheid. Ook wij zullen onze fouten hebben. Wie heeft die niet? Wij hadden bij de laatste verkiezingen 800.000 roode stemmen. Mussert zegt dat hij 30.009 leden heeft. Wij behoeven ons dus voor deze partij niet direct ongerust te maken. Mussert zal achter zich hebben een groot deel van de kapitaalbezitters.' Het programma van de N.S.B. wemelt van tegenstrijdighedenspr. noemde hier enkele van op. De rooden zijn drur, zegt men. Inderdaad, wat wij Willen kost geld. Wij hebben voor gesteld van de aangeslagenen in de vermo genbelasting 1 pCt. te eischen. Dit zou 100 millioen opgebracht hebben. Zou het zoo erg zijn 1 pCt.? Maar de regeering wil het niet Van de belastbare inkomens wordt gewel dig veel verzwegen. Het bankgeheim wilde men niet opheffen. De regeering wil alleen haar doel bereiken door afbraak. Spreker haalde voorbeelden - an uit Zweden, Noor wegen en Denemarken, waar een roode meerderheid is. De aanpassingspolitiek hier mankt dat ons volk stap voor stap naar beneden valt. Er is noodig een actieve wèlvaartspolitiek. In de Prov. Staten wordt onze politiek na tuurlijk ook meegevoerd door de burgerlijke partijen Wanneer wij hierin echter geen in vloed hadden gehad, dan waren wij lang zoover niet geweest. Spreker wees op wat er bereikt is bij de waterschappen; de water voorziening; de electricrteitde Prov. Zieken huizen; de volksgezondheid; enz. Ten slotte wees spreker nog eens op.de belangrijkheid van de Statenverkiezing. Zorgt er dus voor, aldus spr., dat Noordholland nog rooder wordt dan het nu is. Hierna kregen wij de opvoering van het tooneelstuk „Zaken zijn Zaken". Wij zullen Qver de opvoering van dit stuk kort zijn en kunnen volstaan met de woorden dóór den auteur van dit. stuk, tot het gezelschap ge richt. Deze zei dat hij zich tweemaal bij de opvoering van dit stek verheugd' had. Den eersten keer bij het debuut van de vereeniging met dit stuk te Zuidscharwoude, waar hij geèn verslag van behoefde te'maken, want het is nu eenmaal niet prettig om onaange name dingen te moeten zeggen. Nu kan ik mij verheugen, omdat ik nu wel verslag moet geven en ik nu niét anders dan goeds kan schrijven. Wij. vernamen nog van. den auteur dat het stuk reeds meer dan 60 maal is opgevoerd. De tooneelvereeniging Nieuw Leven gaf Zondagavond in het lokaal van den heer van Kleeff een openbare uitvoering voor een goed bezette zaal. Opgevoerd werd een blijspel in 3 bedrijven „Graaf Loodgieter". Het stuk werd onberispelijk voor het voetlicht gebracht en dat het publiek van dit blijspel genoot be wees wel het applaus na ieder bedrijf. Tot slot bal na. £atd: en Juüt&ouw BROEK OP I ANGENDIJK. 'Maandagmiddag kwam het bestuur deLangendijker Groentenveilingen in vergadering bijeen ten lokale van het botaalkantoor onder leiding van burge meester P. Slot. Medegedeeld werd dat over de maand Februari is geveild voor een bedrag van 87.893.93, waarvan voor Broek op Lan gendijk 15.269.50, Koedijk 23 715 90, Sint Pancras 9573.75, Sint Pancras Z. 2388.80, Zuidscharwoude 8250.50, Zuidscharwoude L. T. B. 4302 06. H.H - Waard 5945,39, H.H.-Waard L T. B 10751.45, Oterjeek 581.78, Ursem 553.31, Schermeer 3971,86, Hensbroek 1405.06, diversen 914.57. Ingekomen was een verzoek van de Vereen. „De Koophandel" om adhaeoie te betuigen aan een schrijven gericht aaa de Groente- en Fruitcentrale. betref fende het effectief maken van erkennin gen voor personen die handel drijven in groenten en fruit. Goedgevonden. Aan de orde werd gesteld de agenda der Langendijker Groenten-Centra'e Hr Mi. .Galdarland" 1» na garuiman tijd opgalagd ta zijn gawa*st. Maandag waar voor dan actiavan dianst baichikbaar gastald. waarbij tavani aan kapHain ter zaa J. J. Dikker» het commando over het icbip werd opgedragen. Hat hijschen dar vlag welke zonder op- of aanmerkingen werd vastgesteld. De vergadering zal Wor den gehouden op 10 April a.s. in het café van den heer Blokdijk te de Rijp. Goedgevonden werd dat iedere afdee- ling 1 afgevaardigde op de 20 leden mag zenden ter vergadering. Tot afgevaardigde naar de vergade ring van het Centraal Bureau werden gekozen de heeren S. de Boer, C. Spaans en A. Hoogland en tot plaatsvervanger W Visser. De heeren S. de Boer en C. Spaans werden aangewezen tot afgevaardigden naar de vergadering van het Uitvoer- Contröle-Bureau. De agenda van het Centraal Bureau kon over hét algemeen de goedkeuring wegdragen. Alleen wenschte de heer Visser (Koe dijk) dat de afgevaardigden vooral aan dringen op aanneming van het voorstel betreffende verlichting der lasten op de bedrijven. De heer Kramer (Zuidscharwou de) wenschte onder de aandacht, te brengen, volgens een desbetreffend voorstel aangaande uitvoer van beste kwaliteit producten, hoever zulks zal Sirekken voor de koolsoorten. De agenda voor het U. C. B. ging on der d4 hamer door. Bij de rondvraag werd door den secre taris opgemerkt dat deze week nog gele genheid bestaat tot het bestellen van bloemkoolzaad. Vervolgens werd er de aandacht op gevestigd dat kweekers van andijvie verplicht zijn dit product te veilen en niet uit de hand mogen verkoopen. De heer Koning vroeg of de Flakkee- sche wortelen vallen onder den tuin bouw en zou gaarne zien, wanneer dit zoo is, dat a! hot mogelijke in het werk gesteld worde dit product weer te laten vallen onder den landbouw De heer Madderom (Schermeer) klaag de over niet-uitbetaling der garantie prijzen van kool vóór 26 Aug. 1934 De voorzitter deelde mede dat de vei- lingprijzen de garantieprijzen benader den zoodat over het algemeen genomen geen steun is verleend. De heer Bakker (Schermeer) bepleitte vergunning voor nateeU, in verband met de steeds voorkomende ziekte in de aardappelen, De voorzitter'memoreerde dat als ba sis voor nateelt 1933 is aangenomen, maar dat voor uitzonderingsgevallen, zooals genoemd, er misschien ge'egen- heid bestaat tot het verkrijgen van een extra teeltvergunnint De heer Spaan (Koedijk) zou gaarne zien dat de teeltregelingen vlugger toe gezonden werden. De heer Kramer (Zuidscharwoude) merkte op dat er producten zijn verkocht welke nadien weer opgelegd worden in de boet, wat tot gevolg zou kunnen heb ben dat over hetzelfde product tweemaal steun verleend werd. Spr zou gaarne z en dat daar een onderzoek naar inge steld werd. Na eenige discussie hierover werd be- loten dat de veilingleider er op zal let ten welke producten voor dat doel ge kocht worden, terwijl tevens de betrok ken bouwer aan hem mededeeling doet waar hij heeft gelost Het bestuur werd opgedragen in deze zooveel mogelijk me dewerking te verleenen om dergelijke uitwassen tegen te gaan. De keur!ijst over Februari, welke 3 keuringen bevatte, ondervond geen op- of aanmerkingen. Voor de aardappelrassen Bravo, De Wet en Kampioen. De Tweede Kamer heeft de wet tot bestrij ding van aardappelziekten aangenomen. De minister heeft echter bij de behande ling van dit wetsontwerp verklaard, dat deze wet voor 1935 niet meer zal worden toege past nu er zoo veel tijd verloopen is. Hieruit volgt dus, dat de aardappelsoorten Bravo, De Wet en Kampioen dit jaar nog verbouw zullen mogen worden. PERCENTAGE BOTER IN MARGARINE. Van 15 binnenkort wetr op 25 Naar wij vernemen, zal het mengpercen- tage van boter in margarine zeer binnen kort, vermoedelijk reeds a.s. Maandag van 15 weer op 25 worden gebracht. jHecfUszakett EEN POLITIEKE ROODE BROEK? Uniform van Arbeiders-Sportbond. In hooger beroep heeft voor de Amster- damsche rechtbank een 20-jarige man terecht gestaan, verdacht van overtreding van het uniformverbod. Hij had op 16 September, als lid van den Nederlandschen Arbeiderssportbond, deelge nomen aan een optocht. Hij was daarbij gekleed in een wit sportshirt en een roode broek. Laatstgenoemd kleedingstuk zou vol gens de dagvaarding uitdrukking van een bepaald staatkundig streven zijn. De kantonrechter had den jongeman van het ten laste gelegde vrijgesproken. Het O.M. was van deze beslissing in hooger be roep gegaan. Üit het getuigenverhoor van inspecteur Reyenga bleek, dat er nog verschillende sportvereenigingen zijn, waarvan de leden een roode broek dragen. Volgens een getuige a décharge, voorzitter van den Sportbond, zijn de kleuren rood-wit alleen gekozen uit aesthetische overwegin- gen De officier van Justitie mr. van Arkel, was van meening, dat hier wel degelijk sprake is van een bepaald staatkundig streven. Het roode kleedingstuk inmmers werd gedragen in een optocht van de S.D.A.P. Spr. requireerde vernietiging van het vrij sprekend vonnis en veroordeeling van vera tot een geldboete van 1 subs. een dag hech tenis. De verdediger, mr. Th Eskens, drong aan op ontslag van rechtsvervolging. Jieck S. Sdiool Een primeur. Door het initiatief van den hoofdonderwij zer A. van Bavel heeft de openbare lagere school aan de Noordzeestraat te Utrecht de ptimeur in Nederland van schaakonderwijs op school Voorloopig is de zaak nog offi cieus, men heeft echter de volle sympathie van gemeentebestuur en inspectie. Eiken Dinsdagmiddag na schooltijd geeft de heer Jungman schaakles in de hoogste klas, op een door de leerlingen zelf vervaardigd demonstratiebord. Als derde missionnair predikant der Gereformeerde Kerken voor de zending onder de loden. Gisteravond heeft in de Nieuwe Wester- kerk te Rotterdam de bevestiging en intrede plaats gehad van ds. R Bakker, tot dusver te Sint Pancras, tot derde missionnaire pre dikant der Gereformeerde Kerken voor de zending onder de Joden. De bevestiging geschiedde door ds. W J J. Velders Jiidschcifien Holland op Reis van 15 Maart wijdt uit voerig aandacht aan de Flora-bloementen toonstelling „Mooi Nederland", die van 7 tot en met 19 Mei a.s. in Amsterdam gehouden wordt. Verder interessant nieuws van het M- derlandschItaliaansche Bergkamp. Uit de uitgebreide rubriek reisprogramma's voor het a.s. reisseizoen is menige aardige „trip" te halen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8