Agenda DE IN DE PIJP. RUSLAND BLIJ MET LAVALS BEZOEK. De datum wordt Dinsdag bepaald. OVERSTROOMINGEN IN CHINA. 20.000 slachtoffers? Zes dooden. De kerkstrijd in Duitschland Een succes voor de oppositie. KAN... MAAR ONDERHOUD VAN STRATEN EN OPENBARE GEBOUWEN. Bespreking met de groote ge meenten over subsidie. SIGARENFABRIEK TE BEVERWIJK IN VLAMMEN OPGEGAAN. Tienduizenden sigaren vernield. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Harmonie, tot en met Donderdag des av. half 8, hoofdnummer De Bengaalsche lan siers (rom -sens.), hoofdrollen Gary Cooper, Franchot Tone, Richard Cromwell, Guy Standing. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer De familie van mijn vrouw (kom.-sens. Hol- landsche film); hoofdrollen Johan Kaart Jr., Silvain Poons, Gusta Chrispijn—Mul der. Leeftijd boven 18 jaar. (Geprolongeerd). Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De Witte (rom.)hoofdrollen Jefke Bruy- ninckx en Magda Janssens. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hoofdnummer Het joch uit Spanje (kom.); hoofdrol Eddie Cantor. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 25 Maart. 8 uur, De Unie, rede mevr. Smit—Schu. ckink Kool voor den Alg. Ned. Vrouwen- Vredebond. 8 uur, De Unie, vergadering Gezinsver pleging. 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot, psycho metrische seance mevr. Akkeringa. 8 uur, dancing Harmonie, rede prof. R. Casimir voor „Mercurius". 8 uur, Heul 3, Volkszangavond; rede dr. Minnaert over Vlaanderen. Dinsdag 26 Maart. 3 uur, Logegebouw Nieuwesloot, psycho metrische seance mevr. Akkeringa. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Het huis der mysteries" door Ulvadero. 8 uur, de Unie, rede ds. Koningsberger uit Amsterdam, over verloving en huwelijk. Rustende Jager, Heiloo, vergaoering Witte Kruis. DE ONTVOERING VAN BERTHOLD JACOB NAAR DUITSCHLAND. Ernstige schending Zwitsersche souvereiniteit. In den grooten raad van het kanton Bazel hebben de socialisten gisteren geïnterpelleerd over de verdwijning van den geëmigreerden Duitschen journalist Berthold Jacob, die van Zwitsersch gebied naar Duitschland zou zijn ontvoerd. Het hoofd van het kantonale departement van politie verklaarde daarop: „Naar het schijnt moet verondersteld worden, dat Jacob op 9 Maart om politieke redenen van Bazel naar Duitschland is ontvoerd. Als dit ver moeden wordt bevestigd, zouden deze feiten een buitengewoon ernstige schending van de Zwitsersche souvereiniteit vormen". Diplomatieke stappen? Reuter meldt uit Straatsburg: In verband met de verdwijning, twee weken geleden, van den hier woonachtigen Duit schen journalist Berthold Jacob, zijn te Bazel verschillende arrestaties verricht. De Zwitsersche regeering heeft bepaalde gegevens omtrent de vermoedelijke ontvoe ring in haar bezit, en het is waarschijnlijk dat zij naar aanleiding hiervan bij de Duit- sche regeering diplomatieke stappen zal on dernemen. Nadere bijzonderheden. De N.R.Crt. verneemt nog uit Parijs: De bladen vernemen, dat de Zwitsersche regeering eerst geaarzeld heeft de zaak Jacob aan te pakken. Jacob, zeide zij, woon de niet in het land. Tenslotte moet de over- weging, dat het vreemdelingenverkeer er schade bij zou lijden, als de zaak niet opge helderd en hij niet aan de Zwitsersche over heid uitgeleverd werd, haar tot handelen hebben aangezet. Fransche politiemannen moeten de verblijfplaats van Wesemann heb ben uitgevonden. Hij wilde tot dusver den rechter niets zeggen. Zekere uitgewekenen kunnen niet gelooven dat hij de gewraakte rol gespeeld heeft. Hoe dan te verklaren dat hij, gesteld dat zijn goede trouw verschalkt werd, sinds 8 Maart, toen zijn vriend Jacob verdween, in gebreke gebleven is de Zwitser sche overheid te verwittigen van de strik waarin hij zijn vriend had zien vallen? Bovendien hebben den 9den en 12 Maart mevrouw Jacob twee telegrammen uit Zürich bereikt met den naam van haar man onderteekend en die haar gerust stelden omtrent diens gezondheid. Alle twee moeten door Wesemann geschreven zijn. Het parket te Bazel heeft langs diplomatieken weg Ber lijn de vervolging medegedeeld, in Zwitser land op grond van ontvoering tegen de twee Duitscne medeplichtigen ingespannen. Hun uitlevering is natuurlijk niet gevraagd. Het antwoord, dat daarop zal gegeven worden en het onderzoek dat er al dan niet op zal vol gen, moet aanduiden welk standpunt de Duitsche regeering daartegen aanneemt Naar men weet, is de zaak vandaag in den grooten raad te Bazel besproken. De politie te Parijs is een zekere Lena op het spoor gekomen, die de medewerker van Jacob was, maar dit niet rechtstreeks aan den roof schijnt deelgenomen te hebben. Niet temin is de jonge vrouw verdwenen. Volgens Paris Soir was Jacob al in November bijna het slachtoffer van een uitvoering geworden Wesemann had hem in een hotel te Saar- brücken ontboden. Jacob wantrouwde dit en nam een vriend mee, waardoor het plan in duigen viel. Wesemann zou zich in de gunst van Wickham Steed gedrongen hebben onder de naam Paul Krüger(?) Andere Engelsche kenden hem als Schröder. Den 7den Maart moet hij Jacob van Parijs uit opgebeld hebben om voor den 9den Maart te Bazel af te spreken. Jacob antwoordde niet over het geld te beschikken om naar Bazel te kunnen gaan. De ander verklaarde zich toen bereid hem het geld voor te schieten en den 8sten kreeg Jacob een aangeteekenden brief met 200 francs. Deze 200 francs zond Wese mann enkele dagen later uit Zürich aan mevr. Jacob terug. De politie te Straatsburg is in het bezit van een brief, 10 Maart door Wesemann aan zijn vroegere vrouw te Parijs geschreven, waarin men o.a. leest; „Ik heb moeilijke dagen doorleefd, maar het is ge daan. Ik heb B. J. gezien en de man is ver dwenen als een spook. Dat komt er niet op aan, het is een hoogmoedige man". Jacob had eenige maanden geleden zijn naturalisatie als I ranschman aangevraagd. Mevr. Jacob, vergezeld door haar zwager, die in ons land woont, is naar Bazel vertrok ken. Vandaag kan Wesemann met haar ge confronteerd worden, teneinde hem te nopen tot een nauwkeurige verantwoording van zijn doen en laten sinds zijn bezoek aan Straats burg. In het hotel was hij onder valschen naam ingeschreven. De toeleg van den moord is zonneklaar. Volgens sommigen zou Jacob nog in leven zijn en wel in de Mohabit-ge- vangenis te Berlijn. Te Londen hebben politici een comité Ber thold Jacob gesticht om hem vrij te krijgen Vannacht heeft de gescheiden vrouw van Wesemann geprobeerd zich te vergiftigen. Haar toestand schijnt niet ernstig. De Volkscommissaris voor Buiten- landsche Zaken der Sovjet Unie, Litwi- nov, heeft den Franschen minister van Buitenlandschu Zaken, Laval, een tele gram gezonden, waarin hij uitdrukking geeft aan zijn voldoening over 't besluit der Fransche regeering met betrekking tot het bezoek van Laval aan Moskou en waarin hij den Franschen minister ver zekert, dat hij hem te Moskou met groo- te vreugde en met zeer groote belang stelling zal begroeten. Litwinov is er van overtuigd, dat zijn gcdachtenwisseling met Laval even gunstige resultaten zal opleveren als hun laatste ontmoeting en dat zij een nieuwe fase zal inleiden op den weg der samenwerking tusschen de beide volken en bij het zoeken naar garanties voor den vrede. De datum voor de reis van Laval naar Moskou zal in den a.s. Dinsdag te hou den ministerraad worden vastgesteld. De ambassadeur der Sovjet Unie te Londen is Zondagmiddag te Parijs aan gekomen. Omtrent het doel van zijn reis is niets bekend. China is wederom door reus achtige overstroomingen ge teisterd. Tengevolge van het doorbre ken van dijken is het gebied van de gele rivier tusschen de pro vincies Honan en Hpeoei over een reusachtige oppervlakte overstroomd. Men schat het aantal slachtoffers op 20.000! Ongeveer 100.000 menschen vluchtten voor het water. De materieele schade wordt op 40 millioen dollar geschat. BRAND IN EEN NACHTCLUB. In een nachtclub in Chicago brak plotse ling brand uit, tengevolge waarvan onder de gasten een paniek ontstond. De uitgang van het gebouw werd versperd door ongeveer 80 jrandende guirlanders. De vluchtenden ver drongen zich bij den uitgang en trokken el- cander de kleeren van het lijf. Verschillende bezoekers raakten slaag en liepen hierbij ver wondingen op. Zes personen zijn aan de op- geloopen brandwonden bezweken. Gisteren is in alle Berlijnsche kerken en ook in vele kerken buiten Berlijn, die tot de kerkelijke oppo sitie behooren, het manifest der op positie behooren, het manifest der oppositie voorgelezen, waarin ge protesteerd wordt tegen het „mo derne heidendom" dat het natio- naal-socialisme in de Evangelische kerk propageert. Verleden week hebben de pogingen der op- positioneele predikanten om dit manifest voor te lezen geleid tot huisarrest en arrestatie van eenige honderden hunner door de Staats politie, die echter reeds Dinsdag alle gear resteerde predikanten in vrijheid stelde. Hoewel gisteren in de voornaamste kerken eveneens leden der Staatspolitie aanwezig waren, werd niet ingegrepen en konden de predikanten ongehinderd het manifest ten einde lezen. Naar van welingelichte zijde ver luidt zou de Geheime Staatspolitie opdracht lebben gekregen van den rijksminister van binnenlandsche zaken Frick om zich niet in de kerkelijke zaken te mengen, als gevolg van een overeenstemming, die in den loop van de week tusschen de leiders der belijdeniskerk en dr. Frick zou zijn tot stand gekomen, waarbij dr. Frick uitdrukkelijk zijn toestem ming zou hebben gegeven voor het voorle zen van het oppositioneele manifest in de cerken. vz WIJSWÉ/D IN Die (HnScUtifi/iHty staal tocU zektc niet Of* uw aula?! Douwt Egbertt Edite frietehe tl teren Baai Baai -Tabak Melange van rijpe tabaKken. Stad en Omgeving. FRAUDE GEPLEEGD? Na een schorsing van enkele dagen is, in gevolge een politioneel onderzoek, Zaterdag onder verdenking van fraude, de 36-jarige administrateur v. d. K„ ambtenaar bij den Rijkswaterstaat alhier, in het Huis van Be waring ingesloten. Het ontvreemde bedrag is nog niet met zekerheid vastgesteld, doch de geruchten, dat dit eenige duizenden zou bedragen, zijn niet juist, aangezien de ambtenaar slechts een bij-kas voor het betalen van de loonen onder zijn beheer had. De sterke vermindering van de ge meentelijke inkomsten in de crisisja ren, die tot bezuiniging op schier elk gebied gedwongen heeft, heeft mede ten gevolge gehad, dat in sommige gemeen ten het onderhoud van straten en open bare gebouwen te wenschen overlaat. Om in de daaruit ontstane onbevredi gende toestand verbetering te brengen, hebben, naar het „Volk" verneemt, be sprekingen plaats gevonden op het de partement van Sociale Zaken met wet houders van de vier groote gemeenten. Bij deze besprekingen is gebleken, dat de regeering in beginsel bereid is bij te dragen in de kosten van de tewerkstel ling van een aantal vakarbeiders, die de achterstand in het onderhoudswerk zouden moeten inhalen. Deze arbeid zou moeten worden verricht tegen loonen, die liggen boven het peil van de werk- verschaffingsloonen, maar beneden dat van de in die bedrijven als normaa, gel dende loonen. De vertegenwoordigers der groote ge meenten hebben toegezegd te zullen be vorderen, dat de gemeentebesturen plannen ter goedkeuring aan de regee ring voorleggen. gehou- GESLAAGD. Voor het Vrijdag te Amsterdam den examen voor de Verg. voor Stenografie en Machineschrijven is geslaagd voor het vak machineschrijven mei. C. van Til te Heiloo. JUBILEUM BIJ DE KON. NED. RED. KAMER „BILDERDIJK". Zondag 24 Maart was het 30 jaar gele den, dat de heer M. Kater, regisseur van de Koninklijke Rederijkerskamer „Bilderdijk", als werkend lid bij deze vereeniging was aangenomen. Het bestuur meende dezen dag niet onopgemerkt te mogen laten voor bijgaan en gezeten in de ouderwetsche brik en gestoken in feestkleedij, reed zij gister avond met alle werkende leden naar zijn woonhuis, alwaar een kleine treffende hul diging van den volkomen verrasten jubilaris plaats vond. De voorzitter schetste de ver diensten van den heer Kater, waarbij hij verschillende voorvallen uit de verloopen 30 aren de revue liet passeeren; hieruit bleek wel overduidelijk welke stuwende kracht de jubilaris steeds voor de Kamer is geweest en ook thans nog is. Als blijk van waardee ring werd hem naast een stoffelijke herinne ring aan dit jubileum het eere-lidmaatschap der Kamer aangeboden, waarna ook de ove rige leden in de gelegenheid werden gesteld, ieder op hun eigen wijze, hun waardeering voor den jubilaris te uiten. De jubilaris dankte tenslotte, mede namens zijn familie, voor de spontane hulde tiie hem dien avond was gebracht. AUTOBOTSING. Zaterdagavond 12 uur reed op den Ken- nemerstraatweg een vrachtauto met een vaart van ongeveer 35 K.M., uit de richting Alkmaar. Daarachter reed een taxi en toen de vrachtauto plotseling stopte, zonder dat de chauffeur van de taxi een stoplicht gezien taxi werden niet gewond. tmfrfnp^^HFPMTNG Van de heer de K. alhier werd bij den inspecteur van ..Difrenbe* t- -ming" ƒ1. ontvangen voor h t nlaaf^n van pen zwer vend hondje, ten bate van het te stichten dierenasyl. Van wie is dat hondje? Te Koedijk is dezer dagen een hondje (type pinchertje) aangereden. Het diertje is niet ernstig gewond en al bijna genezen Mevrouw dr. de Hartog'h zou gaarne zien dat eigenaar of eventueele liefhebbers zich bij haar aanmelden. BEVOLKING. Onderstaande persoon wordt verzoch zich zoo spoedig* mogelijk aan te melden ter gemeente-secretarie, afdeeling bevolking: Pieter van Vliet, gekomen van Zevenhuizen. MOTOR-ONGELUK TE BAKKUM. Verpleegster van haar motor ge slingerd door kruisende auto. Zondagmiddag te kwart over drie heeft op den Bakkummerstraatweg juist tegenover café-theater Borst, een ernstig motor-onge luk plaats gehad. De verpleegster, zr. v. W geëmployeerde van het Provinciaal Zieken huis „Duin en Bosch" te Bakkum, kwam in snelle vaart op haar eigen motor van de ter reinen van het ziekenhuis en wilde in scherpe bocht zwenken den Bakkumerstraatweg op naar de richting Zeeweg. Aangezien de van het terrein komende weg hellend ligt en bij na parallel gaat met den straatweg, terwijl het uitzicht op dit punt van samenkomen bovendien nog belemmerd wordt door een heerenhuis en hooge groene heg, is dit een uiterst gevaarlijke hoek, wanneer men ten minste in de richting Egmond wil. Of zr. v. W. voldoende aandacht heeft ge geven aan het tegenliggend verkeer, is niet met zekerheid te zeggen. Zeker is wel, dat op het noodlottig moment, waarop zij de bocht nam, een auto in volle vaart uit de richting Egmond van achter de groene heg kwam en dwars op den motor inreed. De rijdster werd van haar voertuig geslin gerd; zij bleek bij onderzoek een ernstige been- en armbreuk te hebben bekomen. De eerste hulp werd verleend door de doe toren van der Sluys en Aukes, waarna het slachtoffer per ziekenauto van de Kennemer autogarage naar het Gemeentelijk ziekenhuis te Alkmaar werd vervoerd. De inzittenden van de auto bekwamen geen letsel. Evenmin schijnt de bestuurder van dezen wagen schuld te treffen. STATUTEN GOEDGEKEURD. Bij Kon. Besluit zijn goedgekeurd de sta tuten van de R. V. Alcmaria. Een felle brand heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag de sigarenfa briek van de firma Wagter, gelegen aan d(> Jan Alsweg te Beverwijk verwoest. De brandverschijnselen werde.i even voor drie uur door omwonenden ont dekt. Waarschijnlijk heeft het vuur r< cds geruimen tijd in de op de boven verdieping gelegen dr oogkamers ge woed, want toen de brandweer arriveer de, stond deze verdieping reeds in lich terlaaie. De brandweer bestreed het vuur met drie stralen op de motorspuit en concentreerde aanvankelijk haar volle aandacht op het belendende hoek huis, dat voor eenige jaren ook reeds dxir brand weid geteisterd. Mede door de gunstige windrichting mocht men er spoedig in slagen het vuur „binnen de muren" te houden. De brandweer kon echter niet voorkomen, dat de boven verdieping van de fabriek geheel uit- b-andde. Vooral de omstandigheid, dat deze verdieping was onderverdeeld in afdeelingen, nemoeilijkte het blus- schingswerk in ernstige mate, aange zien de eigenlijke vuurhaard daardoor nagenoeg onbereikbaar was. Het blusschingswerk vorderde veel tijd, want telkens laaiden de vlammen weer op uit de in de fabriek aanwezige hoeveelheden ruwe tabak. Eerst te ze ven uur kon de brandweer inrukken, nadat zij eerst den wankelen achter gevel had omvergehaald. De firma Wagter is door den brand zwaar getroffen. Niet alleen wordt de aangerichte schade slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt, maar boven dien zal ernstige stagnatie ontstaan in de aflevering van de belangrijke >*ders, waarover de fabriek beschikte. Het be drijf had volop werk en in verband daar mede zou het aantal sigarenmakers Maandag a.s. uitbreiding ondergaan. In de droogkamers bevonden zich tienduizenden 6igaren. welke reeds voor af'evering gereed stonden, doch thans op een te vroeg tijdstip in rook zijn opge gaan. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR Donderdag, 28 Maart a.s., nam. één uifr Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen 2. Voorstel inzake opheffing betrekking van onderwijzeres aan de school voor cen traal 7e en 8e leerjaar (bijlage Nr. 50). 3. Idem inzake huurverlaging van u perceel Heiligland Nr. 2 (bijlage Nr. 42) 4. Idem inzake opneming van de boeken en de kas van den gemeente-ontvanger (bijlage Nr. 43). 5. Aanbieding der gemeente-begrooting voor 1935 (bijlage Nr. 44). 6. Voorstel tot verhuur van achter de Uitenboschstraat gelegen grond (bijlage Nr. 45). 7. Idem tot afwijzende beschikking op een verzoek van de N.V. Nassaugarage inzake 'oitatie van een Stadsautobusdienst (bijlage Nr. 46). ™em lot vaststelling van de gemeente lijke vergoeding over 1932 in de kosten van instandhouding van bijzondere scholen voor lager onderwijs en in de kosten van vakon derwijs (bijlage Nr. 47). vastste"'ng van het verslag etreffende het verstrekken van kindervoe- ng en -kleeding (bijlage Nr. 48). 10. Idem tot het treffen van een regeling met het Provinciaal Electriciteisbedrijf het WeetéeeidU naar waarnemingen, verricht in den morgen van 25 Maart. Medegedeeld door het Kon. NederI, Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 744,3 m.M, te Nancy. Laagste barometerstand 736,5 m.M. te Vest Manör. Verwachting, geldig tot den avond van 26 Maart: Krachtige tot matige zuidwestelijke tot westelijke of noordwestelijke wind; betrok ken tot zwaar bewolkt; later opklarend; waarschijnlijk regenbuien; zachter 's nachts; later weinig verandering in temperatuur. Weer o verzicht. De depressie, welke Zaterdag hier te lande vrij zwaren neerslag bracht, trok oostwaarts af. Zij werd gevolgd door ferme drukstijgin- gen, waardoor het hooge drukgebied in het zuiden zich oost- en noordwaarts uitbreidde. Een nieuwe lage drukgebied, waarvan de kern over IJsland ligt, brengt thans reeds over Schotland en zuid-Scandinavië flinke barometerdalingen. Tengevolge daarvan zal bij ons de wind weer wat aanwakkeren. Aanhouden van 't somberen en regenachtige weer is waarschijnlijk. In het hooge drukge bied is het meestal rustig weer met vrij veel nevel. Krachtige winden waaien over noord- Ierland, Schotland, de Shetlands, Far Or en zuid-Noorwegen. Over IJsland en de Brit- sche eilanden is de temperatuur sedert gis teren flink gestegen. Hier en daar over Scandinavië en zuid-Frankrijk steeg de tem peratuur weinig, terwijl het in het overige gebied kouder weru. Noordholland inzake het verplaatsen van electriciteitswerken (bijlage Nr. 51). 11. Idem inzake adres betreffende orde ning autoverhuurbedrijf (bijlage Nr. 53). 12. Idem tot vaststelling eener suppletoire jjfemeente-begrooting, dienst 1934 (bijlage 13. Idem tot vaststelling van nieuwe veror deningen op de heffing en invordering van rechten onder den naam van leges (bijlage Nr. 55). 14. Idem tot het nemen van maatri ter voorkoming van vervuiling der kerssloot (bijlage Nr. 52). 15. Idem met betrekking tot het grondbe drijf, in verband met den uitslag der vijf- jaarlijksche schatting (bijlage Nr. 61 van Ien lee- 1934 en Nrs. 26 en 48 van 1935. ing en. BIJZONDER LAGER ONDERWIJS. Gemeentelijke vergoeding 1932. In bijlage Nr. 47 schrijven B. en W.: Uwe vergadering stelde op 16 Februari 1933 om bericht en raad in onze handen agen van de besturen van de Vereeni- „St. Joseph" voor de R.K. Jongensscho- .w., ue R.K. Meisjesscholen en de Vereeni ging tot bevordering van Christelijk School onderwijs, allen alhier, om voor de onder hun beheer staande scholen de gemeentelijke vergoeding ex artikel 101 der Lager-Onder- wijswet 1920 te ontvangen over het jaar 1932. Deze vergoeding kan thans worden vastge steld. B. en W. berekenen deze vergoedingen en stellen voor ze uit te keeren. DE WERELDREIS DER N. R. V. GAAT DOOR. Voor de wereldreis, georganiseerd door de Nederlandsche Reisvereeniging, h-.bben zich thans zooveel deelnemers aangemeld, dat het definitief doorgaan der reis verzekerd is. WIJZIGINO GEMEENTE-BEGROOTING, DIENST 1934. B. en W. bieden den Raad in bijlage No. 54 onder overlegging van het advies der Com missie van bijstand voor de financiën, ter vaststelling aan een besluit tot wijziging van de begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor het dienstjaar 1934. CORRESPONDENTIE. H. alhier. Wanneer U het Ned. Leger des Heils Uw dank wilt betuigen zult U dat per advertentie moeten doen öf wel Uw schrijven dadelijk aan de betrokken organi satie moeten toezenden. Red. Alkm. Crt. Jieck 6L School Tot tijdelijk onderwijzeres aan de o.l. school te Petten is benoemd mej. Benthem uit Amsterdam, zulks ter tijdelijke vervan ging van mevr. Wiese—Vader. Mej. C. W. B. ter Brugge, onderwijzeres aan de o.l. school te Oudesluis, zal overeen komstig haar verzoek per 1 Mei a.s. worden overgeplaatst naar de o.l. school te Pet ten. Als godsdienstonderwijzer bij de Ned. herv. kerk te Oudeschoot c.a., is benoemd de heer C. Lebbing, thans tij delijk aldaar, vroeger te Alkmaar. Als toekomstige woonplaats ie Oranje* wouo aangewezen. 'Tot onderwijzeres aan de o. 1- school te Oudesluis is benoemd mej. A. Kaptein te Amsterdam. De oenoenjde zal 1 Mei a.s. in functie treden.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2