'fxcMtciaat 'flieuws Jlucqecliike Stand ÜMmeei £aatsie éeticfitm JledUsiaAen 71 jaar veroordeeld. HEILOO ZU1DSCHARWOUDE AKERSLOOT EGHOND AAN ZEE OUDE NIEDORP Tjaddinxrijterpolder. STOMPETOREN ZIJPE WERVERSHOOF HOORN ST. PANCRAS VIERING 70STEN VERJAARDAG LOD. VAN DEYSSEL. Poging tot doodslag op agent van politie. Tegen Haarlemsche chauffeur proces verbaal opgemaakt. De moordzaak-de Bie. De verdachten tot 15 en DE MOORD OP SONJA BEUGELTASCH. Dader in hooger beroep? Kantongerecht te Alkmaar. Zaterdagavond had in de openbare school de eindles plaats van den tweejarigen landbouwwintercursus, welke uitging van de afd. Heiloo van de Holl. Mij. van Land bouw. In tegenwoordigheid van het bestuur van genoemde afdeeling begon de leeraar, de heer J A. Huisman uit Amsterdam, de cursisten aan een kruisvuur van vragen te onderwerpen, wat van hall 8 tot half 10 duurde. De gemoedelijke toon, sprekend van hart tot hart met zijn leerlingen, had hij als altijd weer het juiste bereikt. Kennis bijbrengen van alles wat op het bedrijf be trekking heeft. Aan het einde bracht de afdelingsvoor zitter, de heer P. Frans, dan aan Burg. en Weth. voor het beschikbaar stellen van een verlicht en verwarmd lokaal, dank aan den heer Huisman, den heer Maas Geestera- nus en aan allen die meewerkten om den cur sus te doen slagen. Daarna reikte de heer Maas Geesteranus de diploma's uit en wel: met zeer veel vrucht aan J. Ligthart, Heiloo; met veel vrucht aan J. Swaag, Bergen: P. Veldt, Akersloot; J. Veldt, Akersloot; P. N Kapteijn, Akersloot; J. Hoogestein, Heiloo; M. Hoogestein, Heiloo; J. de Graaf, Bergen; J. Louwe, Alkmaar; J. Hoedjes, Heiloo: J Swart, Akersloot; met vrucht aan J. Hop man, Egmondermeer; C. Hopman, Egmon- dermeer en C. Buis, Heiloo. De cursus is met 17 leerlingen begonnen en met 14 geëindigd, daar 3 leerlingen naar elders vertrokken. Voor het volgende jaar hebben zich nu reeds leerlingen aangemeld, terwijl men dat ge regeld kan doen bij den heer Maas Geestera nus. In de bestuursvergadering van de V V.V. is besloten, teneinde de kasmiddelen te stijven (welke noodig zijn voor een zomerprogran) om een 3-daagsche bazaar te houden in de maand Mei. Besloten is tot een commissie van uitvoe ring, waarvoor te benoemen een vaste com missie, bestaande uit 3 dames en 3 heeren. In den r.-k. Middenstandsbond „De Hanze" is besloten, omdat men ontevreden is over den gang van zaken in den gemeente raad, met een 3-tal candidaten uit te komen. Candidaat zijn gesteld de heeren G. Hoetjes, G. Burgering en B. B. v. Tricht. Door de V. V. V. is, met ingang van 1 Mei als parkwachter op „Ter Coulster" aangesteld de heer P. Keeman, die ook als zoodanig in dienst is bij de gemeente. Ver leden jaar is, dank zij de medewerking der politie, aan het vandalisme op „Ter Coulster" paal en perk gesteld. Dit is vooral noodig bij het vernielen der broedende vogels en het gejakker in de paden. Wat de wandekaarten betreft deze zijn dat wordt door velen niet begrepen per soonlijk en verkrijgbaar bij het bestuur der V. V. V. Het bestuur heeft van de eigena resse mevr. van Feen de Lille het recht ver kregen om de wandelkaarten uit te reiken h 0.25 per jaar. De S. D. A. P. komt nret de gemeente raadsverkiezing met een lijst uit van 10 per sonen. De aftredende heeren Keesman en Greeuw zijn opnieuw candidaat gesteld Ook een paar dames komen er op voor. Naar we vernemen zullen B. en W. in de volgende raadsvergadering met een voor stel komen om de straten, gelegen in het Gem. Orondbedrijf, een naam te geven. In de laatste comité-vergadering (na afloop open bare vergadering) is men tot overeenstem ming gekomen. Velen zullen met belangstel ling de namen tegemoet zien. De candidaten lijst der S. D. A. P. is als volgt vastgesteld: 1 Blom, 2 Dekker, 3 M. Kuiper, 4 mevr. Dirks-vander Abeele, 5 A. Schrijver, 6 P. Gutter, 7 P. Kist, 8 C. Swart, 9 G. Roos, 10 A. Schoenmaker. Zaterdagavond werd in de zaal van den heer P. Kramer alhier een bijeenkomst ge houden ter herdenking van het 38-jarig be staan der geheel-onthoudersbeweging aan den Langendijk. Ongeveer 125 personen waren aanwezig. De voorzitter, de heer Jb. Rutsen, vestig de in zijn openingswoord de aandacht op «et feit, dat de geheele avond zou worden gevuld met eigen krachten. Als spreker trad op de heer W. Rijsdorp, die de drankellende den grootsten steen des aanstoots vond onder de steenen, die men op levenspad voorbij moet. Met een aardige inleiding door middel van een sprookje wees spreker op de nood zakelijkheid, dezen steen uit den weg te nemen. Vele menschen zijn de oogen ge opend geworden. De drankellende is wel iets verminderd, doch dit is niet de oorzaak, dat vele café's e.d. moeten sluiten. Daaraan helpt een crisis een handje mee. Tengevolge van de crisis zijn er ook, die tot den drank vervallen, men vlucht weg in den roes, wat eigenlijk een andere vorm van zelfmoord is. Spreker richtte zich hierna tot de jeugd, waarbij hij de hopelooze toekomst schetste van hen die niet in het bedrijfsleven kunnen worden opgenomen. Waardoor ze naar den verkeerden kant wordt gedreven. Laat dan voor zich denken i. p. v. zelf te denken. Dat het drankgebruik achteruit gegaan is Is nog geen bewijs, dat we vooruitgegaan zijn. We moeten de toekomst voor oogen houden en eens zien hoe het zal gaan als het weer iets beter gaat. De drankhandel zit ook niet stil. De drankbestrijding is een belang van de eerste orde. Spreker wekte op, het gewonnen terrein niet te laten verlorengaan. Medewerking werd veleend door een klein zangkoortje onder leiding van den hr. A. Schrijver, dat een viertal liedjes zong en met applaus beloond werd. De heer Jn. Bruin van St. Pancras gaf oen paar voordrachten, waarnaar men aan dachtig werd geluisterd. Vooral „Dolle Jan's droom" een mooi, doch moeilijk stuk, werd goed gezegd en de heer Bruin oogste dan ook veel succes. Een tooneelclubje voerde op: „De Gena deslag" van Top Naeff, een dramatische schets in twee bedrijven. Het was wel wat té dramatisch, vooral wat het slot betrof. De tooneelisten, allen nog vrijwel beginne lingen, hebben hun beste krachten gegeven. Allen persoonlijk te bespreken zou ons te ver voeren. Al met al was het een goedgeslaagde avond, het programma was zoo goed ge vuld, dat het niet eens heelemaal kon wor den afgewerkt. AFSLUITING VAN WEGEN ONDER BEETS EN OOSTHUIZEN. De afdeeling Wegen en Verkeer van den B.B.N. deelt mede, dat blijkens bekendma king van den hoofdingenieur-directeur van den Provincialen Waterstaat in Noordhol land de weg HoornOosthuizen en de weg BeetserbrugBeets bij de Beetserbrug van 3 tot en met 17 April 1935, in verband met het maken van de toeritten naar de nieuw ebouwde Beetserbrug, voor alle verkeer be- alve voetgangers en rijwielen afgesloten zullen zijn. Het verkeer zal tijdens de afsluiting omge leid worden over Schardam en Etersneim en over Oudendijk. De Middenweg in de Beemster zal van de Schermerhornersloot tot den Oostmijzerweg met ingang van 3 April a.s. weder voor het verkeer opengesteld worden. De Coöperatieve Boerenleenbank te Akersloot hield haar jaarlijksche algemeene vergadering op Donderdag 21 Maart in het café van den heer W. Tijmes aan het Schouw. Aanwezig waren 60 van de 156 leden. De voorzitter, de heer J. de Jong, opende deze vergadering met een woord van wel kom en vestigde er de aandacht op, dat de 30ste jaarvergadering werd gehouden. Hij wees op het groote verschil in de economi sche verhoudingen met 5 jaar geleden, toen het zilveren feest zoo recht prettig werd ge vierd, doch constateerde met voldoening, dat de Bank tot heden geen verlies had geleden er. het vertrouwen in onze instelling onge schokt was gebleven. Uit het jaarverslag, voor zoover dit in druk was verschenen, teekenen wij de vol gende cijfers aan: Ontvangsten spaargelden f 237846,92, terugbetaalde spaargelden 248460,15. Eind bedrag f 274111,93, ingeschreven in 374 spaarboekjes. Aan voorschotten werd verstrekt 34155, terugbetaald 34388 12. terwijl op 31 De cember uitstonden 141 voorschotten met een totaal van 206569,28. In loopende rekening was te vorderen 82062,30 van rekening houders en f 7503,04 van de Cenrale Bank, terwijl in loopende rekening was gedepo neerd 17406,29. De rekening sluit in ontvangst en uitgaaf met f 1204534,74, de balans in actief en passief met 309963,17 en de verlies- en winstrekening in debet en credit met f 14389,39. Aan rente en bedrijfswinst kon aan de reserve worden toegevoegd f 1486,79, waardoor deze stijgt tot 16045,03. Door den kassier werd een en ander toegelicht, enkele bijzonderheden over het afgeloopen jaar medegedeeld en de reserve vorming be sproken. Tot goedkeuring werd besloten. Bij de verkiezingen zijn de aftredenden, de heer A. Borsjes, bestuurslid en de heer G. Wezel, lid van den raad van toezicht, met bijna algemeene stemmen herbenoemd. Bij punt 7 werden twee leden, die zich buiten de gemeente hadden gevestigd, op voorstel van het bestuur van de ledenlijst afgevoerd. Door den directeur zijn toen alsnog enkele mededeelingen gedaan, in verband met de inspectie en jaarlijksche controle. Van de rondvraag werd nog gebruik ge maakt door den heer C. Blokker, om eenige waardeerende woorden tot het bestuur te richten, voor het werk, dat in deze moei lijke omstandigheden op zoo energieke wijze wordt uitgevoerd. Vanwege den prov. waterstaat is men thans met een ploeg arbeiders bezig gaten te maken langs den west- en Zuiddijk van de Schermer voor de beplanting van dien dijk, hetgeen niet alleen verfraaiing maar ook veel luwte zal brengen op den thans open dijk. Op enkele plaatsen wordt de beplanting aangebracht aan den onderdijk, maar groo- tendeels boven op den dijk langs het Groot Noordhollandsch Kanaal. Opgericht is de vrouwenvereeniging St. Agnes, die zich ten doel stelt de vervaardi ging van kleeding en dgl. De vereeniging telt ruim 20 leden. Het be stuur is als volgt samengesteld: voorzitster mevr. A. M. de Grootde Graaff; secre taresse mevr. C. A. de Graaff—Zwart, pen- ningmeesteresse mevr. A. Broekde Graaff. De gemeenteraadsverkiezing zal plaats hebben op Woensdag 12 Juni. Voor de betrekking van wijkverpleegster- huisbezoekster van Het Witte Kruis hebben zich 45 sollicitanten aangemeld. 'In het Provinciaal blad van Noord holland no. 42 werd afgekondigd een besluit van 13 Maart 1935 no. 185 tot be kendmaking van den tekst van het ge wijzigd bijzonder reglement van bestuur voor den Tjaddinxrijterpolder, waarin als voornaamste wijziging voorkomt dat in de toekomst lasten zullen worden ge heven van de gebouwde eigendommen en daaraan ook stemrecht en verkies baarheid zal worden toegekend. In af wijking met het aanvankelijk plan om alsdan die lastenheffing op te dragen aan het Hoogheemraadschap, is goed keuring gehecht aan een besluit der ingelandenvergadering om ook bij de nieuwe wijze van lastenheffing de invor dering té doen geschieden door den pen ningmeester van het waterschap. 'Schermers tooneelvereeniging „Auro ra" gaf Zondagavond in café Kamsteeg haar tweede uitvoering en bracht voor een flink bezette zaal „Haar andere man", een blijspel door Larry E. John son, voor het voetlicht. Er is hartelijk gelachen om de dolle verwikkelingen, waarin het jonge mevrouwtje Mary Horvey allen die met haar in aanraking kwamen, bracht. Mej. A. de Jongh, die voor het eerst hier meespeelde, bleek een aanwinst voor de vereeniging, ook de andere rol len werden vlot gespeeld, zooals wij dat van de leden van „Aurora" gewend zijn. De grimeering van den heer S. Visser uit Alkmaar was goed geslaagd. De gebr. van Meurs uit Hoorn zorgden voor mooie muziek. „Aurora" heeft ve len een prettigen avond bezorgd. De ver loting zal plaats hebben in café Kam steeg. De heer W. Bos te Oudesluis, die geko zen is tot hoofdingeland van het waterschap Zijpe en Hazepolder, heeft deze benoeming aangenomen. Voor de inwoners van Noord-Zijpe be staat gelegenheid tot kostelooze inenting en herinent op Woensdag 27 Maart a.s. in de o.l. school te 't Zand van 2—3 uur en in de o.l. school van 4—5 uur. Mej. O .van Bragt, alhier, slaagde voor het examen van apothekers-assistente. Onder de Boompjes alhier sloeg een paard op hol. De lemoen van den wagen ge raakte los. Het paard holde Turfhaven en Veemarkt op, waar het werd gegrepen. Het dier was bloedend verwond. De R.K. Tuinbouwvereeniging „De Zuid" hield een ledenvergadering in net café van den heer Trompetter. De voorzitter, de heer J. Bijpoet, opende met den christelijken groet en heette de aan wezigen welkom. Op 1 Februari waren nog aanwezig bij de leden volgens de gehouden inventarisatie 3200 K.G. roode kool, 297500 K.G. gele kool, 15100 K.G. Deensche witte kool, 13000 K.G. uien en 9500 K.G. wortelen. Ingekomen was een schrijven van den Plantenziektenkundigen dienst, om een bij drage. Met algemeene stemmen werd besloten 2.50 beschikbaar te stellen uit de kas. Bespreking van den toestand in den tuin bouw. li- De voorzitter zeide, dat dit het kardinale punt is, waarvoor deze vergadering is uitge schreven. Wij. behodfen elkander dan ook niet te vertellen, hoe de toestand in de be drijven is, dat is one-allen bekend. riet is daarom dan ook het doel om eens naar voren te brengen, wat het bestuur heeft gedaan. Het bestuur heeft geprobeerd om bij de overheidslichamen nog iets te bereiken als steun voor de tuinders, die zoo buitenge woon moeilijk kunnen beginnen, want het is nu de tijd, dat wij naar het land moeten, om het land klaar te maken voor den nieu wen oogst. Er zijn er verscheidene onder ons, die niet weten, hoe zij rond moeten komen tot den nieuwen oogst, omdat er geen con tanten zijn. Het bestuur had dan ook een onderhoud met den burgemeester. Verder heeft het be stuur een vergadering aangevraagd van het kringbestuur, welke inmiddels heeft plaats gehad op 13 Maart. Spreker zeide, dat daarin is besloten om in de maand Maart nog een kringvergadering te houden en verzocht alle leden deze verga dering bij te wonen. Nadat verschillende leden den noodtoe stand hadden geïllustreerd, werd overgegaan tot de rondvraag. GEBOREN: Anna Maria Hortense, d. van Edward Endel en Margaretha de Wit. Simon, z. van Hendrik Bakker en Dina Egbers. Elfride Frida Francisca, d. van Albert Reisz en Anna Dehmer. OVERLEDEN: Klerk 68 jaar. Dieuwertjè Bloothoofd ge- Neeltje van Doorn gehuwd met Cornelis huwd met Simon Post 76 jaar. Te Brussel werd gisteren de 70ste verjaardag gevierd van K, Alberdingk Thym, beter bekend onder den naam van Lodewijk van Deyssel. De viering werd bijgewoond door leden van de Vereeniging van Letterkundigen, der Vlaamsche PEN-club en door talrij ke bewonderaars van den jarige- De hulde vond ten-rStadhuize plaats, waar van Nederlandsche zijde aanwezig waren de heeren .Boutens en Louis de Vries, en voorts burgemeester Max, als vertegenwoordiger van de stad Brussel. Ook de Nederlandsche gezant, jhr. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer, gezantschapsraad jhr. v. d. Berkhof van Kockengen, legatieraad baron van Boet- se aer van Oosterhout en baron van Voorst tot Voorst, de consul-generaal, woonden de huldiging bij. Het woord werd gevoerd door prof. August Vermeyien, voorzitter van de Vereeniging van Letterkundigen. Ver- dor werd nog namens tal van letterkun dige vereenigingen gesproken. Ook de Nederlandsche gezant sprak van Deyssel toe, evenal6 de Belgische minister uit het laatste kabinet, Rub- bens. Met weinige woorden dankte de jarige voor de hulde. Des avonds vond een feestmaaltijd plaats, te reere van den gehuldigden Nederlandschen schrijver. (Ongecorrigeerd.) Teden den 45-jarig chauffeur H. uit Haarlem is procesverbaal opgemaakt wegens poging tot doodslag op een agent van politie. Hij reed Zondagnacht met een auto, waarvan slecht- één lantaren brandde op den Rijksstraat weg. Twee agenten gaven hem een stop- telken, doch H. reed met gedoofde lich ten door. Toen hij later weer terug kwam, posteerde een der agenten zich midden op den weg om H. tot stoppen te dwingen, do h weer reed de auto door en slechts door snel op zij te springen kon de agent voorkomen, dat hij werd aangereden. De agent loste daarop drie revolverschoten op do achterwielen van de auto zonder rechter doel te tref'en. De agenten hebben de auto per rijwiel tot in de gemeente Velsen vervolgd. Zij vonden de wagen ten slotte in een ga rage te Santpoort. De chauffeur was verdwenen, doch werd. hedennacht in zijn woning te Haarlem aangehouden. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. Hij verklaarde wel de stopteekens te hebben gezien, doch was doorgereden omdat hij haast had. De Bossche rechtbank deed heden uit spraak in de zaak van den roofmoord te Oyen, waarbij de 67-jarige P. Verhoeven 's nachts in zijn slaapkamer werd doodge slagen en zijn broer P. Verhoeven zwaar gewond. De roovers verdwenen met medeneming van 70. De officier van justitie had tegen beide verdachten uit Oss, den 24-j. F. J. v. O. en den 16-jarigen W. M. de B. 15 jaar ge vangenisstraf geëischt De rechtbank ver klaarde verdachten schuldig aan diefstal, door twee vereenigde personen, gedurende den voor de nachtrust bestemden tijd, voorafge gaan en vergezeld van geweld tegen perso nen gepleegd met het oogmerk om diefstal voor te bereiden en gemakkelijk te maken, den dood tengevolge hebbende, en veroordeel de verdachte v. O. tot 15 jaar gevangenis straf. Wat verdachte de B. betreft, beval de rechtbank, dat hij ter beschikking van de re geering zou worden gesteld en veroordeelde hem tot gevangenisstraf van 7 jaar en 6 maanden, beiden zonder aftrek van voorar rest. De rechtbank overwoog in haar vonnis ten aanzien van de aan verd. van O. op te leggen straf, dat in de gruwelijke en meedoogen- looze geweldpleging op de bejaarde slacht offers, alsmede in ae misdadige gezindheid van verdachte, die daaruit, en uit de cynische houding na het plegen van het misdrijf ter terechtzitting aangenomen, sprak de recht bank zich uit aan dezen verdachte de zwaar ste straf op te leggen, die het Wetboek van Strafrecht voor het gepleegde misdrijf toe laat. Voorts wordt overwogen ten aanzien van de aan verdachte de B. op te leggen straf, dat eenerzijds ook het voren overwogene voor wat betreft de gruwelijke en meedoo- genlooze geweldpleging voor dezen zes tienjarige en dus nog zeer jeugdigen ver dachte in volle zwaarte geldt; doch de recht bank aan de andere zijde er rekening mee wil houden, dat het oordeel over verdachte, die nimmer tevoren veroordeeld werd, zoo- we! van het hoofd der school als van den geestelijke zijner parochie over de vooraf gaande jaren gunstig luidde, en hun vrees voor verdachte's toekomst toen slechts hun grond vond in het milieu waarin verdachte is groot gebracht en dagelijks verkeerde. De rechtbank overwoog, dat zij daarin, en in de jeugd van verdachte aanleiding vindt, oplegging van een maatregel te bevelen, die verdachte aan dat milieu onttrekt en tevens heropvoeding mogelijk maakt, terwijl daar naast en daarna aan verdachte, om den ern- stigen gruwelaard van het gepleegde feit moet worden opgelegd de zwaarste vrijheids straf, die het Wetboek van Strafrecht in dat geval toelaat, zijnde krachtens artikel 39 ter. de helft van het maximum van het misdrijf gesteld. De 21-jarige pakhuisknecht E. P., die door de rechtbank wegens doodslag op Sonja Beugeltasoh tot levenslauge ge vangenisstraf is veroordeeld-, is van dit vonnis in beroep gegaan. Ook de officier van justitie heeft appèl aangeteekend, hoewel hij deze zelfde straf had geëischt. Dit appèl van het Openbaar Ministerie houdt verband met het feit, dat er twijfel bestaat, of het Hof, tengevolge van de wetsbepaling, dat bij eenzijdig beroep (d.w.z. alleen door den verdachte) geen strafverzwa- ring in hooger beroep is geoorloofd, de levenslange gevangenisstraf wel b v. ge- deoltelijk zou kunnen vervangen door een ter beschikkingstelling van de re- geering. Naar men weet is deze verdach te nl. door de psychiaters verminderd toerekeningsvatbaar verklaard. Nu echter van beide zijden beroep is aangeteekend, is het zeker dat het Hof de vrijheid heeft in de keuze van de op te leggen 6traf en/of maatregel. In eerste instantie is P. verdedigd door mr. Eskens. Het is veelal gewoonte, dat in hooger beroep dezelfde advocaat wordt toegevoegd. (Vervolg.) HET WERD ER NIET BETER OP. Een Akerslooter, ihanufacturier, de heer G. A. van VI., had in kwaliteit van autobestuurder in den avond van IJ De cember den agent Reus, die per rijwiel het Kerkplein te Alkmaar wilde over steken, geen voorrang verleend, doch be weerde dat hij op dit slecht verlichte plein (de gedenknaald van mr. Wende- laar, hoewel prachtig in stijl, sorteert als lichtapparaat hoegenaamd geen ef fect) den agent in zijn donkere uniform en rijdend zonder licht, niet had opge merkt. De zaak werd aangehouden, doch de thans gehoorde verbalisant ver klaarde alsnog, dat de heer van VI. ter plaatse veel te snel had gereden, waar op opnieuw 4 gulden'boete of 4 dagen hechtenis werd geëischt. De Kantonrechter zal a.s. Vrijdag eens vertellen hoe hij er over gedacht heeft. OOK DIE RAMP TROF HEM NOG. De heer Gerrit H. behoort tot de va rensgezellen, die door de crisis het rui me sop vaarwel hebben moeten zeggen en nu in plaats van op den oceaan, langs de deuren zwalkt met negotie, waar bij na niemand intresse voor heeft. Hij had op 16 Februari zijn „goodluck" beproefd te Bergen in het van Reenenpark, doch inplaats van eenige recette te ontvan gen, vereerde een gemeentelijke ordebe waarder hem met het traditioneele bon netje, omdat hij geen vergunning had gevraagd. Gelukkig dacht de Kanton rechter er heel clement over en veroor deelde hem tot het minimum, n.1. 50 ct. boete of 1 dag. MOEIELIJK TE GENEZEN. Een tweetal beoefenaars der populaire rijwielsport, de heeren A. R., fabrieks arbeider en Corn. H., radiodeskundige, vertegenwoordigden de nieuwe catego rie wetsovertreders, die verzuimden richting aan te wijzen en werden aange spoord tot meerdere activiteit door het opleggen van 1 boete of 1 dag hech tenis. HIJ TROF HET NIET SLECHT. De bloemenventer Berend M. te Alk maar, die in de Ridderstraat tegen de intenties van den gemeentelijken wetge ver met een handkar een vaste stand plaats zou hebben ingenomen, beweerde slechts te hebben gestopt om zijn bou- quetten te arrangeeren. De Kantonrech ter nam dit verweer aan en legde geen straf op. WEER EEN GEVAL VAN HANDREM- PARALYSIS. Een autobesturend reiziger uit de Koog, Willem N., wiens handrem gebre ken vertoonde, was er bij voor 5 gulden boete of 5 dagen hechtenis. BOTSING TUSSCHEN AUTOBUS EN AUTO. De heer Piet D., bedrijfsleider te Scha- gen, keek in den avond van 31 Januari niet scherp genoeg uit, toen hij met zijn wagen achter de door den eigenaar M. Geel uit Wieringen bestuurde autobus reed. Hij lette niet op het oranje stop licht en toen de bus plotseling stopte, eenigermate rechts van den rijweg de Grootsloot nabij Schagen, volgde een botsing, waarbij aan de bus 150 scha de werd toegebracht en tegen den heer D., hoewel hij zijn verzuim nog wat goed wilde praten, 15 boete of 15 dagen werd gevorderd. Vonnis 29 Maart. PLAGERIJ. De edele dorpsjeugd van Warmenhui- zen is ook al geen exempel van een schuldelooze spes patriae, althans de heeren gebroeders Piet en Jan G. had den het onlangs al heel leelijk versierd door het de wed. de VetSchut lastig te maken met een zolderluik heen en weer te bonzen. De helden moesten heden met de ezelsmuts voor den rechter komen te staan, doch waren buiten de vuurlinie gebleven. De ambtenaar verklapte, dat de baldadigheid in Warmenhuizen weer oplaait en stelde een strenge correctie voor. De Kantonrechter kon zich daar mede volkomen vereenigen en veroor deelde Piet, den oudste, volgens requisi toir tot 15 boete of 15 dagen hechtenis en diens jongeren broer, die nog onder de kleuters volgens de wet wordt geteld, tot 10 boete of 2 weken tuchtschool. NOG EEN VERKEERSOVERTREDING. Een werklooze carosseriebouwer te Zuidscharwoude, Jan Piet R., reed in den laten av,ond van 11 December jn de Dorpsstraat aldaar naast twee kamera den links van den rijweg en was er bij voor 1 boete of 1 dag hechtenis. De ambtenaar vroeg 4, doch waar bleek dat Jantje „cour d' argent" was, zag de kantonrechtei meer heil in één gave gulden in de hand, dan 4 bruine booneridagen in 't verschiet. HIJ VERSCHOOL ZICH ACHTER ZIJN VROUW. De sigarenwinkelier Corn. A. B. te Bergen heeft een niet bepaald ongcino- tiveerden afschuw van de winkelslui- tingsweek, die hij niet onder stoelen of banken steekt «n waarmede hij meerma len in conflict komt. Thans was het ook weer kriek en stond hij terecht wegens Zondagsverkoop van een pakje rookta bak. De heer B. ontkent echter dat schandelijk feit. Zijn vrouw was de schuldige op het moment dat hij op reis was naar Alkmaar en de heer B. achtte zich niet verantwoordelijk voor haar wandaden. Maar, voegde hij er bij: Ik zou het zelf ook gedaan hebben. Dc ambtenaar stond perplex en requi- reorde 4 boete of 4 dagen hechtenis. A.s. week uitspraak.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3