HET ZEEMONSTER VAN NAGAS AKI. uitenboschstraat gelegen grond. kindervoeding en -kleeding. b. en W. geven in overweging het ver slag vast te stellen. Qemewtecadm SCHAGEN 'Pzootitciaai 7lieums BERGEN WINKEL STOMPETOREN NOORDSCHARWOUDE UITGEEST Bezuiniging Ned. Spoorwegen. GROOTEBROEK BERKHOUT ZIJPE WESTWOUD SCHAGEN belang zijn. De verstrekte inlichtingen leg gen wij vertrouwelijk voor Uwe vergadering ter inzage. Na dien hebben wij met de N.V. een be spreking gehouden ter verdere oriënteering, waarna nog een nadere uiteenzetting van de N.V. op ons verzoek is toegezonden, welke wij eveneens bij de overige stukken ter in zage leggen. Adressante wenscht ook dit stuk als vertrouwelijk te zien beschouwd. Zooals U bij lezing van de rapporten van de N.V. Nassaugarage zal blijken, is het de bedoeling met 3 kleine 10 persoonsbussen de exploitatie te beginnen. Door het kleine ma teriaal dalen de exploitatiekosten. Alles is berekend op de normale verkeersbehoeften op de spitsuren kan gebruik gemaakt worden van reservebussen en eventueel van taxi's. I)e routes zijn ar.ders dan bij den tegen- woordigen stadsautobusdienst; in hoofdzaak wordt gereden an het station via Berger- brug naar de Frieschebrug; van hier via BierkadeLaatRochdale naar den Hei- looërdijk en van hier via Kennemerstraat- weg naar het station terug. De dienst begint om 7.30 v.m. en eindigt te 's nachts 0.30, terwijl de bussen om het half uur rijden. Het tarief blijft in hoofdzaak als tot dusver ge steld op 0.10 per rit; daarnaast wordt de mogelijkheid geopend van sectiekaarten a 5 cent per rit. De N.V. eischt een garantie van de gemeente van 160.000 betalende pas sagiers; het eventueel tekortkomende op een bruto-ontvangst van 16.000 zal door de gemeente worden bijgepast met een maxi mum van 2000 per jaar. Voor de arbeids- loonen, diensttijden van het personeel en ver zekeringen verwijzen wij Uwe vergadering naar de overgelegde stukken. De bedoeling van adressante is niet alleen den busdienst te exploiteeren, maar tevens vaste standplaatsen te verkrijgen op den openbaren weg, waar telefoonaansluitingen met de garage worden aangebracht ten dien ste ook van het gewone taxibedrijf der N V. Wij stellen op den voorgrond, dat de ge meente thans rechtens niet bevoegd is, aan de N.V. een concessie tot het exploiteeren van een autobusdienst te verleenen, daar aan de N.V. Autobusonderneming Van Gee- len en Van den Berkhof te Heiloo tot 1 Januari 1939 concessie is verleend en de ge- emeente zich verbonden heeft zich te ont- ouden van het verleenen van vergunning tot het exploiteerer van openbare middelen voor personenvervoer uitsluitend binnen de gemeente, van welken aard ook, aan anderen dan de concessionarisse. Hoewel de concurrentie tusschen taxi en autobus op de in het adres aangegeven wijze tot zekere hoogte binnen het bedrijf van één firma tot oplossing zou worden ge bracht, gelooven wij, dat het, zelfs al zou de gemeente volkomen vrij zijn te beslissen ten aanzien van den autobusdienst, niet juist zou zijn, van gemeentewege aan één taxi bedrijf een dergelijken voorsprong te geven; immers het beteekent, vaste telefoonstand plaatsen te waarborgen aan een taxi-onder- neming, met de toezegging bovendien, dat de gemeente een opbrengst van 16.000 bruto voor de autobus garandeert. Zou een dergelijke garantie ten slotte niet vooral aan het taxibedrijf steun geven, zij het indirect? In elk geval zijn er naar ons voorkomt thans geen redenen aanwezig om op het ver zoek der N.V. in te gaan, zoodat wij U voorstellen, daarop afwijzend te beschikken Adressante houdt tenslotte in de door haar overgelegde stukken nog een pleidooi voor een andere regeling voor het taxi verhuurbedrijf. Aangezien daarover in Uwe vergadering van 28 Febr. 1935 een afzon derlijk adres van den B. B. N. is ingekomen, d.d. 31 Januari j.1., waarover wij nog nader zullen adviseeren, kunnen wij de beschou wingen van adressante over een te maken verordening to1 regeling van het taxi-bedrijf in deze gemeente ter zijde laten. (Het standpunt van B. en W. is, in dezen tijd, waarin elke bezuiniging wenschelijk is, wel zonderling. Wanneer de gemeente tot 1939 aan de tegenwoordige concessionaris is gebonden, dan had het college direct kunnen volstaan met daarvan mededeeling te doen en adressant noodcioos werk kunnen be sparen. Red. Alkm. Crt.) VERHUUR VAN ACHTER DE In bijlage no. 45 schrijven b. en W.: De heer C J. Boersen, alhier, heeft verzocht van de gemeente te mogen hu ren een ten Zuiden van de Uitenbosch- straat gelegen strookje grond, kadas traal bekend gemeente Alkmaar, sectie E2122 ged. ter grootte van ongeveer 300 M2., voor den prijs van 3 per 100 M2. per jaar. Daar de gemeente dezen grond in de naaste toekomst niet voor andere doel einden noodig heeft, hebben B. en W. tegen inwilliging van het verzoek geen nezwaar en stellen B. en W. den Raad Voor het desbetreffend besluit te nemen. In bijlage no. 48 schrijven B. en W-: Ingevolge artikel 11 van het Ko ninklijk besluit van 19 November 1900, Stbl. nr. 202, zooals dit besluit nader is gewijzigd, tot vaststelling van regelen, waarnaar de gemeenteraad bevoegd is aan schoolgaande kinderen, ter bevorde ring van het schoolbezoek, voeding en kleeding te verstrekken of met dat doel subsidie te verleenen, is Uwe Vergade ring verplicht na het verstrijken van het dienstjaar aan Gedeputeerde Staten verslag uit te brengen aangaande de wijze, waarop de op de gemeente-begroo ting toegestane bedragen voor liet in aitikel 36 der Leerplichtwet omschreven doel zijn besteed. VERPLAATSING ELECTRICITEITS- KABELS. In bijlage no. 51 schrijven B. en W.: De Directie van het Provinciaal Elec- triciteitsbedrijf van Noordholland heeft ons voorgesteld ten aanzien van de ver plaatsing van electriciteitswerkeu met haar een regeling aan te gaan gelijk aan die, welke met den Directeur van het Provinciaal Water'eidingbedrijf van Noordholland is getroffen met betrek king tot de verlegging van het buizen net van de waterleiding. Bij besluit van Uwe Vergadering van 29 Maart 1934 (bij lage nr. 51) werd hierin voorzien: van wijzigingen in het buizennet, welke moeten worden uitgevoerd in verband met door of vanwege de gemeente Alk maar uitgevoerde werken, draagt thans de gemeente Alkmaar dè helft van de kosten. De door de Directie van het Provinci aal Electriciteitsbedrijf in overweging gegeven regeling achten B. en W. billijk, in verband waarmede zij den Raad voor stellen het desbetreffend besluit te nemen. OPHEFFING BETREKKING ONDER WIJZERES SCHOOL VOOR CENTRAAL 7e EN 8e LEERJAAR. B. en W. schrijven in bijlage nr. 50: Uwe Vergadering besloot op 5 Juli 1934, overeenkomstig ons voorstel, opge nomen in bijlage nr. 98 tot het Raads- verslag van dat jaar, met ingang van 1 Augustus d.a.v. het aantal leerkrach ten aan de school voor centraal 7e en 8e leerjaar van 3 op 4 te brengen en in ver band daarmede mej. W. W. Kaper als onderwijzeres over te plaatsen van de Gemeenteschool nr. 7 naar eerstgenoem de school, een en ander op grond van het feit, dat aan deze school voor het met den aanvang van het schooljaar 1934/1935 te verwachten getal leerlingen 3 leerkrachten niet voldoende zouden zijn. Op 1 September 1934 bedroeg het getal leerlingen 152, op 1 Maart j.1. nog 137. Intusschen hebben zich 49 leerlingen aangemeld voor toelating tot de Am bachtsschool met ingang van 1 April a.s. Zouden allen worden toegelaten, dan blijven nog over 88 leerlingen, waarvan 2 in den loop van deze maand den 14-jarigen leeftijd bereiken en uit di hoofde de school mogen verlaten. Het komt ons voor, dat, zonder de be langen van het onderwijs te schaden, voor het op 1 April a.s. overblijvende ge tal leerlingen, zelfs al zouden er eenige niet naar de Ambachtsschool overgaan, met 3 leerkrachten kan worden vol staan. De financiëele toestand van de gemeente eischt, dat alle niet strikt noo- digts uitgaven worden vermeden. In dit geval zou dus kunnen worden bespaard d wedde van de 4e leerkracht, die voor rekening van de gemeente komt. Voor ontslag, met aanspraak op wachtgeld ten laste van het Rijk, komt dan in aanmerking Mej. W. W. Kaper, als laatst aan de school aangestelde leerkracht Er zijn hier geen bijzondere omstandigheden, die ten deze een ande re beslissing zouden wettigen. Wij hebben Mej. Kaper reeds met de mogelijkheid van dit ontslag in kennis gesteld. Onder overlegging van de adviezen ven den Inspecteur van het lager ender wijs in de inspectie Alkmaar, van de Commissie van toezicht op het lager on derwijs en van de Commissie van bij stand voor het Onderwijs, stellen wij U vóór het desbetreffend besluit te nemen. Vrijdagavond vergaderde de raad der gemeente. Adressen van de Nationale Commissie tegen alcoholisme, houdende verzoek tot ver laging van het maximum aantal vergunnin gen en verloven A over te gaan, ontvingen bij B. en W. een niet gunstig onthaal. Dit college toch deelde den raad mede, dat hij het voor Schagen als markt- en centrum plaats niet gewenscht achtte tot verlaging der maxima over te gaan. Bovendien is van ernstig drankmisbruik geen sprake in deze gemeente. De raad nam het besluit op de adressen niet in te gaan. Twee nieuwe ontwerp-verordeningen op de winkelsluitingswet werden aangenomen. Gunstig werd beschikt op een adres van de bewoners van de Hoogzijde en Laan betref fende overname door de gemeente van een achter de perceelen loopende riool, welke zich in goeden staat van onderhoud bevindt Aan de commissie van uitvoering van den Vleeschkeuringsdienst werd reductie verleend wegens minder gasverbruik dan gegaran deerd is. Het betreft hier reducties over de jaren 1933 en 1934, resp. groot 7.24 en 64,91. De heer van Nuland stemde tegen. Spreker meende, dat waar de gemeente reeds veel moet bijdragen in het exploitatietekort, men hier het contract diende na te komen. Ook andere leden vonden er een bedenkelijke zijde in, doch wilden, waar de inrichting voor de gemeente ook haar voordeelen heeft, niet tegenstemmen. Besloten werd vervolgens, een tweetal strookjes grond langs den Lutjewallerweg in het belang der wegverbetering van de Banne en Polder Schagen over te nemen voor 147,50, inclusief de verplaatsing van eenige hekken en palen. De voorwaarden waarop voorschotten zijn verleend aan de woningbouwverenigingen Schagen en Goed Wonen werden gewijzigd, Ijehoudens goedkeuring van Ged. Staten. Sub H. zal luiden: De instelling zal haar woningen niet verhuren beneden het bedrag, dat noodig is om de exploitatiekosten te dek ken, tenzij bijzondere omstandigheden te >eoordeelen door B. en W. Van een derge lijk besluit van B. en W. kan binnen een maand bij den raad in beroep worden geko men, die dan daarover binnen 3 maanden beslissen moet. In verband met de verbetering van den Wad weg werd van de Schager Kogge een deel van den boezem langs dien weg over genomen voor 1. Met algemeene stemmen werd besloten over te gaan tot het aangaan van een geld- leening, groot 70.000 ten behoeve van de havenwerken. Zulks dan tegen een jaarrente van ten hoogste 4 1/8 met een jaarlijksche aflossing van 2000 aanvangende in 1936. Besloten werd met algemeene stemmen de omzetbelasting voor het gasbedrijf niet op de verbruikers te verhalen. In verband hiermee zal deze belasting voor het gasbedrijf over 1934, groot 922 94, worden verminderd tot een bedrag van 466,79. Aan den heer K. Roggeveen werd een per ceel bouwterrein in het Heerenbosch ver kocht voor 5.50 per M2. Aangekocht werd 290 M2. In de rondvraag laakte de heer van Erp de handelwijze van het college van B. en W.. dat in de jaren '34 en '35 onderhandsch had verpacht aan een inwoner der gemeente een terrein, waarop als regel tijdens de kermis een bioscoop standplaats vindt. Spreker meende, dat een openbare inschrij ving dan ook zeer gevoegelijk achterwege kan blijven. Afschaffing van de kermis is wellicht nog beter dan zoo te handelen. De voorzitter beaamde, dat B. en W. zulks hadden gedaan. Een en ander geschiedde, daar reizende bioscopen groot explosiegevaar opleveren en op deze wijze worden ongeluk ken voorkomen. De vraag van den heer van Erp, of het geen aanbeveling zou verdienen om ingaan de 1936 de kermis van 8 dagen terug te brengen op 4 dagen, ontlokte langdurige be sprekingen. Tenslotte werd besloten de mee ning te vragen van de middenstandsvereeni- gingen. *In verband met de door B. en W. in de raadsvergadering van 29 Januari 1.1. gedane toezegging prae-advies te zullen uLbrengen op het d..or het raadslid, den hoer den Das gedaan voorstel tot uit breiding van het aantal loden van hot Burgerlijk Armbestuur met oen arbei ders vertegenwoordiger, is hot college van B. en W. voornemens den gemeen teraad in de eerstvolgende vergadering voor te stellen het Burgerlijk Armbe stuur, thans bestaande uit 3 leden, uit te breiden met 4 en alzoo te bepalen op 7 leden. Het dagelijkseh bestuur heeft na het Burgerlijk Armbestuur te hebben ge hoord de navolgende voordracht opge maakt, met welke voordracht vai 4X2 personen het B. A. zich accoord heeft verklaard. I. 1. L. den Das, Bergerweg 75; 2. A. Jansen, Verlengde Geestvveg 20. II. 1. M. C. Dingerdis, Hoopweg 1; 2. R. Leering, Kleine Dorpsstraat 3. III. 1. W. Ris, Studler van Surcklaan 1; 2. M. W. van Guiik Studl. v. Surck,. 8. IV. 1. J. H. W. Schmidt, Komlaan 2; 2. J. J. Schouten, Studl. v. Surckl. 6. 'Door den heer Jc. van Reenen en do N. V. Bouw Exploitatie Maatschappij Bergen aan Zee is aan het gemeentebe stuur toestemming verleend om met be houd van hun rechten een aanvang te maken met het egaliseeren van den grond benoodigd voor den aanleg van het rijwielpad langs den Heerenweg. Met deze werkzaamheden zal deze week wor den begonnen. Vergadering Lanieli\ke Rijver- eeniging. Donderdagavond vergaderde de Lande lijke Rijvereeniging „Rossinant" ten huize van den heer D. A. de Bruijn. De voorzitter opende met een woord van welkom de vergadering en deed mededeeling van het feit, dat het aantal werkende leden in den laatsten tijd zoodanig is vooruitgegaan, dat de toekomst weer hoopvol tegemoet wordt gezien. De rekening en verantwoording over 1934 werd aangehouden. Daarna werd door den secretaris verslag uitgebracht. Het jaar begon slechts met een paar wer kende leden Pogingen om gerekend te worden tot de slapende vereenigingen, had den geen succes en een overweging om de veieeniging op te heffen vond ook geen bij val. De geldmiddelen lieten te wenschen over, aangezien men bij een zoo sluimerend bestaan geen contributie meende te mogen heffen van de donateurs. Er kwam echter ver betering. Het aantal leden nam toe en thans rijdt er weei een achttal en worden er weer plannen beraamd im daaimede uit te komen. Tot bestuursleden worden herbenoemd de heeren K. Reijne te Barsingerhorn en A. van Splunter te Winkel. In de plaats van mej. G. Kuiper, die geen lid meer is, wordt ge kozen de hetr A. Toornstra te Uieuwe Nie- dorp en in ae plaas van den heer D. Rempt, die bedankt heeft, benoemd de heer S. van Splunter te Winkel. Daarna volgden meer algemeene bespre kingen de vereeniging betreffende en voorts verband houdende met verschillende berich- ten van de Federatie. Omtrent het invoeren van wekelijksche oefening zal de instructeur overleg plegen met de werkende leden, even zoo zal gesproken worden over de kleeding. Het terrein zal met vereende krachten in orde worden gebracht. Op een vraag of er met Winkeler kermis een demonstratie kan worden gegeven, ver klaarde de vergadering zich voor, een be roep doende op het goede voornemen der ruiters om daarvoor ernstig te oefenen. Nadat de voorzitter een woord van dank had gebracht aan allen voor hetgeen zij in het belang der vereeniging hebben gedaan en voor de aangename samenwerking, werd de vergadering gesloten. In een daarna gehouden bestuursvergade ring is benoemd tot voorzitter de heer W. Keetman, tot vice-voorzitter de heer S. van Splunter, en tot penningmeester de heer K Reijne. 'Nu het leesseizoen weer is geëindigd, is de Nutsbibliotheek gesloten. In het afgeloopen seizoen 'vevd gedurende 12 maal gelegenheid gegeven om boeken in ontvangst te nemen o' te ruilen, waar regelmatig gebruik van gemaakt werd door een 21-tal lezers. Uitgegeven wer den 638 boekwerken. De bibliotheek be vat 690 werken, waarin voor ieder wat wils. Vrijdagavond vergaderde die afdeeling van de Boerinnen- en andere plattelands vrouwen in café Kamsteeg. De voorzitster, mevr. van der Laan, sprak hare tevredenheid uit over de opkomst. De secretaresse, mevr. Glijnis—Schermerhorn, deelde op een des betreffende vraag mee, dat waarschijnlijk in het begin van April een bijeenkomst te Alk maar zal worden gehouden, om te komen tot een provinciaal verband. Zij las ook een brief voor van de leidster der electrische kookcursus, waaruit bleek, dat deze einde April de lessen te Stompetoren denkt aan te vangen. De voorzitster had een verzoek van de Maatscnappij van Landbouw om deel te nemen aan de vergaderingen dezer organi satie, welke gehouden zullen worden in Purmerend en in Alkmaar. De secretaresse gaf het besluit van het hoofdbestuur weer, dat adviseerde de politiek buiten de Boe-in- nenbond te houden. Men besloot zich hier aan te houden, een ieder kon- op eigen ge legenheid gaan. Met de gezamenlijke visch- aankoop wil het niet recht vlotten, de v°r- kooper blijft echter genegen, zoolang het eenigszins loonend blijft, met venten door te gaan. Het bestuursvoorstel, om naar de „Flora" in Heemstede te gaan, vond grooten bijval Het plan is, om op den 19en April er in tou ringcars naar toe te trekken. Hiermee was het zakelijke gedeelie afge handeld. Na een half uurtje pauze, waarin men, behalve van een kop thee, van de door de dames bestuursleden eigen gebakken cake en fijne koek profiteerde, vertelde mevrouw SchermerhornBakker, hoe zij aardige dekens van oude wollen dekens fabriceerden, zong mevrouw SchermerhornKleinsmid. zichzelve begeleidend op de piano, eenige mooie liederen, en droeg mevrouw de Geus Schreuaer een leuke voordracht in West- Friesch dialect, „Verzoening" geheeten, voor. Daarna zongen allen het bondslieaje en dankte mevrouw v. d. Laan de medewerk sters door wier toedoen deze avond zoo heel gezellig was geworden. In hotel De Burg werd een bijeenkomst gehouden door de r.k. Staatspartij, waar de opkomst vrij groot was. De voorzitter, de heer K- Buur, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze, waar na hij de verschillende stroomingen in de ge lederen der Staatspartij, die de eenheid drei gen te verstoren, de revue liet passeeren. De eenheid, zeide spr., moet gehandhaafd. De heer P. Heilker uit Hoofddorp sprak hierna een rede uit. De wereld is een gekken huis, waarin elk systeem zijn aanhangers heeft. Inplaats van de doktoren worden de kwakzalvers geraadpleegd, die het volk mis leiden. In zoo'n gekkenhuis leeft men. De re geering is thans een soort armbestuur. De contingenteeringen zijn niet aan de regeering te wijten. Het Duitsche volk is bedrogen door de leuzen van Hitier. De werkloosheid is in Duitschland toegenomen met 30 pCt. in drie maanden tijd. Als kwakzalvers werden door den spreker genoemd N.S.B., S.D.A.P. en communisten. Spr. gaf eenige voorbeelden van het groote verschil tusschen het stand punt van de Staatspartij en van de S.D.a.p. Militairisme is hier niet in Nederland. Een zijdige ontwapening kan niet worden toege past. De ontwapening moet door alle landen gelijk gebeuren. Daarna werd de door de N.S.B. gevoerde volksmisleiding, zooals spr. dat noemde, be handeld. Spr. wees op den toestand in Duitschland, waar de Staat boven de gods dienst is verheven en heerscht een terreur. Eenige voorbeelden van de opvoeding der kinderen in Duitschland werden gegeven. Spr. vroeg zich af, hoe men er in Nederland toe kon komen een man als Mussert te veraf goden als de man die Nederland zou red den. Omdat de N.S.B. nog niets heeft ge daan voor Volk en Vaderland hebben ze geen critiek te duchten en kunnen ze met al len optrekken. De helden zijn niet degenen die de records breken, maar zij die thans met zoo weinig rondkomen zonder de vuisten te bal len. De heer Heilker gaf daarna een uiteenzet ting van de belangen der Statenverkiezingen. De katholieken moeten eensgezind blijven. Spr. gaf de K.D.P.-ers in overweging zich weer bij de Staatspartij aan te sluiten, om de- katholieke eenheid tegenover het anti-papisme te stellen Dan zal men meer bereiken dan als kleine partij. Nadat eenige vragenstellers waren beant woord volgde sluiting. Vrijdagavond werd in het lokaal van den heer J. de Bakker een kunstavond gegeven voor de Ned. Ver. van Fabrieksarbeiders, door het hier reeds gunstig bekend staande gezelschap André Menist. De zaal was tot in alle hoeken bezet. Door den voorzitter, den heer J. de Jong, werd met een kort woord geopend. Spr. deel de mede, dat de afd. hedenavond in het bezit is gekomen van een nieuwe vlag in de kleu ren rood-groen. André Menist leidde het gezelschap met een leuk intermezzo in, waarna begonnen werd met het eigenlijke programma, wat ook nu weer uitstekend verzorgd was. Het trio Menist verrastte ons door het spe len van een fantasie van bekende opera-melo dieën, de Hongaarsche rapsodie van Liszt enz., waarbij knap muzikaal werk werd ver richt. Een groot succes was de Biedermeier-scè ne, fantasiespel uit de Biedermeiertijd, waar bij wij kennis maakten met den tijd van de hoepelrokken. De zangeres Truus Inpyn ver vulde hierbij de hoofdrol. Na de pauze werd o.a. nog opgevoerd het propagandastukje „Het Vendel getrouw" van Otto Zeegers en tenslotte „de Verdere avontu ren van de straatzangers van Montmartre". Door den heer Timmermans werd een korte propagandarede gehouden en opgewekt om op de bres te blijven staan voor de organi satie. 'De voorbereidingen voor het door trekken van den nieuwen weg worlen getroffen. De schuur van den heer Zee man is reeds afgebroken, terwijl de an dere perceelen spoedig zullen volgen 'Ofschoon hiervan nog niets vaststaat heeft het din schijn dat het station Uit geest ook in de bezuinigingsplannen in verband met de reorganisatie bij de Ned. Spoorwegen is betrokken. Deze be zuinigingsplannen die alreeds zouden worden ingevoerd tegelijk met den zo merdienst derhalve op 15 Mei a.s. hou den in dat tien man personeel, waaron der ambtenaren, rangeerders e. a. zullen worden overgeplaatst. Geslaagd zijn te Wognum voor het eind examen van den 5-jarigen cursus der veree- nigin<r tot bevordering van vakonderwijs in West-Friesland, onze plaatsgenooten M. de Geus en D. Koster. De begrooting van den polder „Wes terkogge" over het dienstjaar 1935 sluit in ontvangsten en uitgaven met een be drag van 36304.25, met een batig saldo van 6624.80. 'Voor rekening van de NoordholLe- vensverzekerings Mij. van 1891, geves tigd te Alkmaar, zal aan den Rijksweg langs het Noordholl. Kanaal tusschen Stel pervlotbrug en St. Maartensvlotbrug een boerderij worden gebouwd. Met de architectuur is belast de bouwkundige, heer P. van der Waal te Alkmaar. 'Uit het financieel verslag van de harddraverij-vereen. „Binnenwijzend en omstr." blijkt, dat de inkomsten hebben bedragen 1153.61; de uitgaven 904.78, zoodat er een batig saldo is, groot 248.83. Voor de aangevraagde verloting is de goedkeuring van den minister ontvan gen. De heer D. P. Rezelman, vroeger alhier, thans te Amsterdam, slaagde aldaar voor het eerste gedeelte arts-examen. 183. Op het heuveltje stond een hoogen palmboom. Daarbij gingen Piet en Drein eens heerlijk uitrusten. Dat was ook wel verdiend, want drie dagen en drie nachten op het vlot waren ook geen pretje geweest. 184. Ook het zeemonster had spoedig een geschikt plaatsje ge vonden. Op den grond wilde het niet liggen. Het was daar zeker te warm. Dus kronkelde het beest zich om den palmboom. Het was maar goed dat deze erg buigzaam was, anders was hij zeker afgeknapt.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7