Agenda [KDÜMlEZ KIJKEN is KOPEN BU CLOECK £aatste Aerichten Jngezonden Stukken Stad en Omgeving. WeecAeeick DAGBLAD RECLAME. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Harmonie, tot en met Donderdag des av. half 8, hoofdnummer De Bengaalsche lan siers (rom -sens.), hoofdrollen Gary Cooper, Franchot Tone, Richard Cromwell, Guy Standing. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer De familie van mijn vrouw (kom.-sens. Hol- landsche film); hoofdrollen Johan Kaart Jr., Silvain Poons, Gusta Chrispijn—Mul der. Leeftijd boven 18 jaar. (Geprolongeerd) Woensdag, half 3, middagvoorstelling. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De Witte (rom.)hoofdrolleh Jefke Bruy- ninckx en Magda Janssens. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hoofdnummer Het joch uit Spanje (kom.); hoofdrol Eddie Cantor. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot, psycho metrische seance mevr. Akkennga. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Het huis der mysteries" door Ulvadero. 8 uur, de Unie, rede ds. Koningsberger uit Amsterdam, over verloving en huwelijk. Rustende Jager, Heiloo, vergaoering Witte Kruis. 8 uur, dancing Harmonie, voordracht avond Nut, door den lieer Verkruysen uit Haarlem. 8.30 uur, verg. openbare leeszaal en bibliotheek in het gebouw. 8.30 uur, De Unie, verg. sigarenwinkeliers- bond, spreker de heer Waterman uit Gronin gen over saneering en ordening. 8 uur, 't Gulden Vlies, lezing met licht beelden en muziek door den heer Alt over Wagner's Parsifal, voor de Ned. Vereen, van Huisvrouwen. 8.15 uur, 't Gu'den Vlies, opvoering van „Overschotje" doorAnnieen Corv. d. Lugt Melsertvan Ees en hun gezelschap. DE MOORD TE DEN HAAG. Dader blijft hardnekkig ont kennen. In verband met den moord in de Naald- wijkschestraat vernemen wij nog de volgende bijzonderheden. De aangehouden monteur heeft gisteravond bij een nieuw verhoor door de politie zijn zwijgende houding opgegeven. Hij heeft een verklaring afgelegd, doch daar in ontkent hij met de meeste stelligheid, dat hij aan den dood van het meisje schuldig is. Tegenover den commissaris heeft hij zeer be slist verklaard, dat hij het meisje in geen en kel opzicht had aangevallen of verwond. Te genover deze ontkenning staan echter eenige getuigenverklaringen, welke voor den ver dachte wel zeer bezwarend zijn. Thans is ook gebleken, dat het meisje Zon dagavond voor de eerste maal in het huis aan de Naaldwijkschestraat aanwezig was. Tot Zondagmorgen was zij nog in de vroe gere woning aan de Stille Veerkade geble ven en zij zou den nacht van Zondag op Maandag in de Naaldwijkschestraat door brengen. De pensionhoudster was in de ka mer aanwezig, toen er op het raam getikt werd en het meisje opstond om naar de gang te gaan. De pensionhoudster keek wie er was en zag een man staan. Volgens haar verkla ringen was deze de verdachte. Eenige oogen- blikken later kwam het meisje de kamer, waar zij zich bevond, binnen en zakte zonder nog een Woord te hebben kunnen uitbrengen, dood op den grond ineen. Ook is er nog een getuigeverklaring van een der buren die den man in het bedoelde perceel naar boven heeft zien gaan. Deze herkent den verdachte even eens. MINISTER COLIJN MET VERLOF. De minister-president is hedenmiddag voor enkele weken met binnenlandsch verlof vertrokken. BRANDJE TE DEN HAAG. Hedenochtend om 10 uur heeft een zware binnenbrand gewoed in de fotochemigrafi- sche drukkerij van Boegleim Woerlee aan de Hapadosestraat te Den Haag. De donkere kamer brandde gedeeltelijk uit, terwijl eenige apparaten een prooi der vlammen werden. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de brandschade. Kolendamp-vergiftiging te Zwolle, Een der slachtoffers reeds over leden. Hedenmorgen is ten huize van het echt paar W., Hoogstraat 65 te Zwolle, een tragi sche ontdekking gedaan. De bejaarde man er vrouw wonen alleen, de kinderen zijn gehuwc en wonen elders. Toen een zoon zich heden morgen aan de woning van zijn ouders ver voegde, bleef de deur gesloten. Toen hij na eenig wachten door de brievenbus keek, rook hij een sterke kolendamplucht. Terstond drong hij de woning binnen en vond zijn va der en moeder bewusteloos in bed liggen. In de kamer brandde een haard en had zich een sterke kolendamp ontwikkeld. On middellijk werd medische hulp gewaar schuwd, die constateerde, dat de vrouw reeds was overleden, terwijl de man nog een zwak teeken van leven gaf. Een zuurstof-apparaat werd in werking gesteld, doch men slaagde er niet direct in het bewustzijn bij den man weer te doen terugkeeren, waarna deze naar het ziekenhuis werd overgebracht. Hier werd de kustmatige ademhaling toegepast en tegen den middag liet het zich aanzien, dat het le ven van den man behouden zou kunnen blij ven. ONTSPORING OP STATIONS EMPLACEMENT TE BERKEL. Groote vertraging in den treinen loop. Hedenmorgen om kwart voor acht is op het stationsemplacement te Berkel (Z.H.) het laatste rijtuig van den electrischen trein no. 26, welke om 7.40 uur van het station Rot terdam-Hofplein was vertrokken, bij het pas- seeren van een wissel uit de rails geloopen. De trein kon tijdig tot stilstand worden ge bracht en persoonlijke ongelukken zijn niet voorgekomen. Er is alleen materieele schade aan den wagon en aan den wissel. Onmiddellijk na het ongeval werd met het opruimingswerk begonnen. Door de ontspo ring is het hoofdspoor van Rodenrijs naar Pijnakker versperd. De treinen uit de richting Rotterdam rijden dit traject op verkeerd spoor en die uit Den Haag in omgekeerde richting op het goede spoor. De sneltreinen heeft men tijdens de werkzaamheden in bei de richtingen laten uitvallen en alleen de stoptreinen gehandhaafd. Het reizigersverkeer tusschen Rotterdam en Den Haag ondervond geen stagnatie. De oor zaak van de ontsporing is nog niet vastge steld. HET CONFLICT IN DE SIGAREN- INDUSTRIE. In verband met het voorstel van den rijks bemiddelaar prof. Aalberse in een vergade ring te Den Haag op 21 dezer gedaan, inzake de loonsverlaging in de sigarenindustrie werd gisteravond te Eindhoven door het hoofdbestuur van den Nederlandschen R.K Tabakbewerkersbond een buitengewone ver gadering gehouden. Het hoofdbestuur heeft besloten de beslis sing ten aanzien van dit voorstel in handen te leggen van een buitengewoon congres dat op 6 April a.s. te Nijmegen zal worden ge houden. DE BESTE RECLAME. In het maandblad van het Genootschap voor Reclame schrijft Dh. J. H. Dieters onder den titel „Het gunstige oogenblik", navol gend artikel, hetwelk ook zeer interessant is voor H.H. Zakenlieden. Een ieder, die zich met de reclame bezig houdt hij behoeft daarvoor nog niet een reclame-deskundige te zijn weet, dat een der voornaamste punten is, de menschen op het meest gunstige tijdstip met zijn reclame te bereiken. Het is nutteloos om iemand, die b.v. zaken drijft in rubber, reclame thuis te sturen voor een duren automobiel, als er juist een geweldige depressie op de rubber- markt is ingetreden, enz. Daar behoort elk een in het reclamevak aan te denken. Even min kan het doel treffen als men een recla me-drukwerk toezendt aan iemand, die met vacantie is. Dit laatste kan men niet we ten en er dus geen rekening mee houden. De ze gevallen, waarin de reclame nutteloos werkt, zijn natuurlijk met talloos vele uit te breiden. Men ondervangt deze bezwaren grootendeels met de reclame in het dagblad. Tet dagblad wordt één- of hyeemaal per dag bij de abonné's bezergd. Men zit er als het ware op te wachten, hetgeen een ieder, die bij een dagblad werkt op soms pijnlijke wijze merkt, indien door een of andere oorzaak het blad eens een keer een kwartiertje later wordt bezorgd dan gewoonlijk. Gedurende dat kwartiertje schiet zelfs het meest uitgebreide telefoonnet van een dagblad te kort om alle klachten te verwerken, waar toch het blad blijft. Ên de adverteerders weten dat, ze zijn zelf op hun beurt eveneens abonné op een dagblad en kunnen het dus dagelijks zelf constatee- ren. Het voordeel van het gretig lezen van het dagblad voor het adverteeren is dat d^e belangstelling evengoed de advertenties be treft. Het grootste voordeel is ongetwijfeld het >ereiken van de lezers op het psychologisch meest geschikte moment. De abonné's zetten zich geheel uit eigen wil in een rustige omge ving ter lezing van het dagblad. Dit is een ingeburgerd gebruik. Ze willen op dat mo ment hun dagblad lezen en ze nemen er den tijd voor en lezen met aandacht. Ze nemen hetgeen ze lezen in zich op en wat indruk op hen maakt, blijft hun bij. Deze belangstel ling strekt zich eveneens uit tot de adverten ties. Dit is zonneklaar bewezen door de ver schillende proefnemingen op dit gebied en deze proefnemingen hebben tevens aange toond dat in Nederland de belangstelling in de advertenties van het lezende publiek wel het grootst is. Een proefneming gehou den over in totaal circa 9000 families door een bevoegde instantie van adverteerders- zijde heeft zelfs aangetoond, dat een percen tage van 88 pCt. der ongevraagde hirsvnu- wen uit alle kringen bewust de advertenties in de dagbladen lezen. En tevens toonde dit onderzoek aan dat ruim 99 pCt. van deze on derzochte gezinnen op een dagblad geabon neerd was. Een andere enquête over bijna 3000 gezin nen, waar de heeren „getest" werden, toonde een percentage van 66 pCt. bewuste adverten tielezers, zoodat het gemiddelde dezer en quêtes het hooge percentage van plm. 77 pCt. wel als juist mag worden aangenomen. De menschen kunnen moeilijk op andere wijze op een zoo bij uitstek geschikt oogen blik worden bereikt, als met het dagblad. In de huiskamer, in den familiekring, op oogem blikken, dat men zelf wil lezen is het wel het gunstigste moment om indrukken in zich op te nemen. Advertentiën in het dagblad wekken boven dien vertrouwen. Men vindt deze aankondi ging in 't één of tweemaal per dag in het ge zin verschijnend blad, een vriend des hui zes, die men meestal bij de ouders reeds aan trof. Het is dus feitelijk een oude getrouwe en een vertrouwde die hun die mededeelin- gen brengt. Alles wat aangekondigd wordt in het dagblad, wekt daarom vertrouwen, ook al is het niet redactioneel. Tusschen het dagblad en zijn lezers bestaat een band. een dikwijls al eenige generaties oude band, die niet licht te verbreken is, een band van goed en groot vertrouwen. En de adverteerende fir ma's in dit blad deelen in dit groote vertrou wen. Dit blijkt ook als er eens, ondanks alle strenge controle een advertentie doorglipt, die geweerd had moeten worden. Een legertje van getrouwe lezers komt dan in het geweer om het dagblad op dit euveltje, dat het al lang zelf tot zijn schrik heeft opgemerkt, te attendeeren. Een belangstelling, die zeer op prijs wordt gesteld en die dikwijls meer zegt, dan vele onderzoekingen op het gebied van controle op het succes van adverteeren. „Ik las in de courant" blijkt dikwijls be trekking te hebben op een geplaatste adver tentie. Een ieder kan dat in zijn omgeving opmerken. Dergelijke gezegden zijn goud waard voor een oordeelkundigen adverteerder. Het is eigenlijk zoo'n eenvoudig proces. Alles wat wij weten van het wereldgebeuren, weten wij door het dagblad. Wij beseffen het al niet eens meer, geven ons er althans geen reken schap van. ijloem maar eens enkele frappan te gebeurtenissen op uit den laatsten tijd. Den koningsmoord te Marseille, den succes- tocht van de „Snip", alles weten wijuitvoe rig door ons dagblad. Het verschaft ons ge gevens voor onze zaken, geeft ons nieuws uit eigen omgeving en over verre oorden, licht ons in over gebeurtenissen op het gebied van wetenschap, kunst, sport, handel en nij verheid, mode, landb' uw, enz., enz. Het leert ons vele nieuwe gebruiksartikelen kennen, licht ons in waar wij deze kunnen koopen, tegen welken prijs enz. Wij realiseeren dat al niet eens meer, evenmin als we beseffen, dat een dagblad ons één-, zelfs tweemaal per dag een massa noodige nuttige wetens waardige lectuur Hjedt tegen een prijs, die in geen verhouding staat tot de waarde. De Nederlandsche dagbladen zijn perfect, staan aan de spits van de wereldpers. De distribu tie in ons land van de dagbladen, één-, twee maal per dag over het geheele land thuis bezorgd, is éénig in de wereld. Een percen tage van 95 procent der oplage betalende abonné's wordt nergens ter wereld bereikt en juist dat percentage geeft aan advertenties in de Nederlandsche dagbladen hoogere waarde, dan in welk ander land ook, geeft den adverteerder meer waarde dan 5 exem plaren op straat gekocht. Zóó komt men in het buitenland aan groote oplagen. Wat men daar met 4 tot 5 exem plaren bereikt, bereikt men hier met één exemplaar en als bij ons een gezin met een blad met een ander gezin samenleest. bereikt men hier met één exemplaar evenveel als elders met 8 tot 10 exemplaren. (Ongecorrigeerd.) ZITTING TWEEDE KAMER. Boete wegens niet hebben van belastingplaatje te hoog. Bij de behandeling van het wetsont werp tot opheffing van de gemeenten BeedikhuizenNieuwkuik en Oud- Heusden en uitbreiding der gemeenten Drunen, Heusden en Vlijmen oppert de heer Lingbeek (st.ger.) eenige bezwaren, die door minister de Wilde worden be streden. Het wetsontwerp wordt z. h. s. aange nomen. Evenzoo en zonder debat de wetsont werpen tot vereeniging der gemeenten Lierop en Someren en de gemeenten Zoetermeer en Zegwaard. Aan de orde is het wetsontwerp tot wijziging der rijwielbelastingwet. De heer J. ter Laan (s.d.a.p.) vindt de administratieve boete van 5 voor het niet hebben van een plaatje te hoog en 3 voldoende. De heer Kortenhorst (lib.) vestigt de aandacht op een systeem om het plaatje te bevestigen, waardoor het niet zonder beschadiging verwijderd kan worden. Minister Oud zegt dat niet altijd het maximum van 5 zal worden opgelegd. Tegen de uitvinding door den heer Kor tenhorst genoemd, bestaan practische bezwaren. De heer J. ter Laan stelt bij amende ment voor de maximumboete te bepalen op 3. Het amendement J. ter Laan wordt verworpen met 43 tegen 16 st. Het wetsontwerp wordt z. h. s. aan genomen. Aan de orde is het wetsontwerp tot het doen vervallen van artikel 1416 2de lid bur gerlijk wetboek. De heer van Rappard vraagt eenige in lichtingen, welke minister van Schaik geeft. Het wetsontwerp wordt z. h. st. aangeno men, evenzoo en zonder debat eenige con- tingenteeringwetsontwerpen. Voortgezet wordt de behandeling van de begrooting van het Zuiderzeefonds 1935. De heer v. d. Waerden wijst op de goede resultaten der staatsexploitatie. Hij vraagt of het met Nederland zoo gesteld "is, dat de Noordoostelijke inpoldering thans financieel niet meer zou kunnen. De heer Krijger is verwonderd over het standpunt der regeering ten opzichte van de noord-oostelijke inpoldering. Niettemin can spr. haar volden in haar thans ingesla gen voorzichtigheidspolitiek. DF UITSPRAAK IN HET MEMEL PROCES. Vier doodvonnissen Hedenmorgen te 10 uur heeft onder groote spanning de krijgsraad te Kowno vonnis ge veld in het hoogverraadsproces tegen de nat.- soc. Memel-landers. De president deelde me de ,dat Emil Boll, Walter Priess, Heinrich Wannaga en Emil Lepa, die o.a. beschuldigd worden van den z.g.n. veemmoord der Je- sutti-groep, ter dood zijn veroordeeld. De >eide Wallats werden veroordeeld tot levens lange tuchthuisstraf. Dr. Neumann en Bertuleit werden veroor deeld tot twaalf jaar tuchthuisstraf, de be klaagden Kwauka, Rademacher, Brokoph, Wiegel, Haak, Grau, Lappiens en Scheschke- witz tot tien jaar tuchthuisstraf, de leider der christelijke-sociale volksgemeenschap "reiherr von Sass, baron Ropp, Rehberg, Een bus vol drukwerk weer de daag'lijksche penitentie, De wijze winkelier plaatst liever 'n advertentie. Cronenberg en acht andere beklaagden wer den veroordeeld tot acht jaar tuchthuisstraf. Het vermogen van alle veroordeelden werd in beslag genomen. EEN SIAMEENSCHE TWEELING. De vrouw van een mijnwerker te Peterhofen in Tsjechoslowakije heeft Maandag, naar de Times uit Praag ver neemt, het leven geschonken aan een Siameesche tweeling, een jongetje en een meisje, die in de buikstreek met elkaar vergroeid zijn. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van een vraag van den heer ten Bruggencate in de vergadering van het „Bureau van Advies voor Neringdoen den'' te Heiloo, hoe het nu stond met de werkloozen, die hier hun geld verdienen en naar Alkmaar gaan, om inkoopen te doen, lijkt het ons gewenscht om even uitvoeriger te zijn dan het verslag van genoemde ver gadering was, wat betreft het antwoord aan den heer ten B. In de raadsvergadering van 9 Maart 1932 werd het adres van de afdeeling Heiloo van de Industrieele Middenstand en de Hanze behandeld. In dit adres werd aan den gemeenteraad verzocht om het loon van de werkloozen in bonnen uit te betalen, welke bij de plaatse lijke leveranciers inwisselbaar zouden zijn. Op dit adres werd op voorstel van B. en W. met algemeeene stemmen afwijzend be schikt. Uit het advies van B. en W. teekenen wij o.a. het volgende aan: „Het komi ons voor, dat aan de werkloo zen in de richting als adressanten verzoeken, geen dwang dient te worden opgelegd. Allerlei consequenties zouden het gevolg van een dergelijken stap kunnen zijn en de vrije concurrentie behoort o.i. (aldus B. en W.) zoowel voor de werkloozen als voor ieder ander te gelden. Het demoraliseerende, dat een dergelijke maatregel in zich sluit maakt het nemen daarvan o.i. onmogelijk". En verder zeggen B. en W.: „Kan de maatregel niet worden genomen, omdat deze in strijd zou zijn met de artikelen 1637p en 1637s van het Burg. Wetboek". Tot zoover de uitspraak van den gemeen teraad. Wij hadden niet verwacht, dat wij na twee jaar nog eens op dit gedoe moesten terug komen, temeer daar ons destijds bij navraag is gebleken, dat zeer vele middenstanders öf met het verzenden van het adres, öf met den inhoud daarvan niet geheel accoord gingen. Daar de regeling voor tewerkstelling van werkloozen den laatsten tijd om voor ons on begrijpelijke redenen nogal eens in het mid delpunt van de belangstelling der midden standers e.a. staat, maken wij van deze ge legenheid gaarne gebruik om art. 1 van de regeling voor tewerkstelling, nog even onder de aandacht te brengen; dit art. luidt als volgt: „De onvrijwillige werklooze arbeiders, die in normale omstandigheden geregeld als ar beiders werkzaam waren, in de gemeente Heiloo ten minste zes maanden werkelijke woonplaats hebben en in die zes maanden gedurende ten minste twee maanden werk zaam zijn geweest in het vrije bedrijf, kun nen bij de gemeenielijke werkverschaffing te werk worden gesteld". Uit dit artikel blijkt wel zeer duidelijk, dat men voor toevoer van werkloozen uit an dere gemeenten niet bevreesd behoeft te zijn, en dat de commissie van tewerkstelling de touwtjes strak houdt kunnen wij met ver schillende voorbeelden bevestigen. Onze meening was steeds dat de midden stand gebaat zou zijn bij een goede werk- loozenvoorziening. De manier, waarop hij echter optreedt, stemt de werkloozen bitter. Dat de middenstanders hun houdinu her zien! Het Bestuur van het correspondent schap van het N. V. V. te Heiloo. JUBILEUM BIJ DE N'UTS- SPAARBANK. In de gisteravond gehouden vergadering van het bestuur der Nutsspaarbank werd het feit herdacht, dat de heer C. Bosman Gzn. gedurende 25 jaren is werkzaam geweest als commissaris dezer instelling. Onder het mede-bestuur van den heer Bos man, die meermalen optrad als voorzitter, resp. secretaris, is de Spaarbank zeer in bloei toegenomen. Bedroeg bij zijn toetreding tot het bestuur het tegoed van 2500 spaarders plm. J 300.000, thans is het aantal spaarders geklommen tot 11.500 en het door deze spaar ders ingelegd bedrag gestegen tot 4 mifiioen gulden. In zeer waardeerende woorden en onder aanbieding van een geschenk werd den jubi laris namens commissarissen, directie en per soneel hulde gebracht voor de wijze waarop hij gedurende een kwart eeuw zijn ervaring en werkkracht geheel belangeloos voor de Spaarbank heeft beschikbaar gesteld, waarbij de hoop werd uitgesproken, dat hij nog vele aren ïh deze hoedanigheid werkzaam zal mogen zijn. WITTE KRUIS EN WIT GELE KRUIS TE HEILOO. De heer A. N. K. Hopman, voorzitter van het „Witte Kruis", schrijft ons: P ste .er PriJj» °P> bij deze te verklaren, dat mij tijdens de onlangs gehouden samen- spreking tot het treffen van een regeling in zake de tuberculosebestrijding tusschen de oesturen van het Witte-Kruis en het Wit-Ge le-Kruis te Heiloo onder voorzitterschap van den Inspecteur van de Volksgezondheid dr. Doyer, niets is gebleken van een krachti- gHÜ?e\v/T^ .'"i aa" de oprichting van „Het-Vt ït-Gele-Kruis te Heiloo, door dien Inspecteur. Het slot van mijn tot den raad gerichten orief over deze aangelegenheid is derhalve niet juist, öf ten gevolge van onjuist gedane mededeel mg in den Raad, öf ten gevolge van onjuiste verslaggeving. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 26 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 772,8 m.M. te Le Havre. Laagste barometerstand 742,6 m.M. te Hernösand. Verwachting, geldig tot den avond van 27 Maart: Zwakke tot matige winden uit westelijke richtingen; nevelig tot zwaar of half be wolkt; aanvankelijk nog kans op regenbuien; iets kouder. Weeroverzicht. De gisteren bij IJsland verschenen depres sie trok snel naar Finland en wordt door een flinke drukstijging met afkoeling op IJsland gevolgd. De hooge druk verplaatst zich langzaam in noordelijke richting, zoodat over Spanje de barometer reeds merkbaar is gedaald. In het hooge drukgebied wordt veel windstilte en mist en in Duitschland motregen gemeld. Van de Shetlands tot het Skagerrak waait het nog krachtig tot stormachtig uit het wes ten, waarbij in zuid-Noorwegen zeer zware regen is gevallen. Op het vasteland is de neerslag meestal gering. De vorst in noord-Scandinavië werd min der streng. De koude noordwestelijke lucht stroom, die van IJsland nadert, zal vermoe delijk ook hier eenige temperatuursdaling brengen, aanvankelijk met kans op regen buien. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 6.50 uur licht op. DIPLOMA BEHAALD. Bij de op 22 dezer door de Ver. v. Leer. in stenografie en machineschrijven te Amster dam gehouden examen, behaalde de heer D. J. A. Pronk te Bergen het practijk-exa- men-diploma v. kantoor-stenograaf in de Ned taal. COLLECTE FONDS VOOR DOOFSTOMME KINDEREN. De besturen van de Vereeniging voor Doofstommen Onderwijs en het Fonds voor Doofstomme Kinderen te Amsterdam ver zoeken ons te willen mededeeien, dat, onder beleefde dankzegging aan de gevers, de bruto-opbrengst der gehouden inzameling 136,05 heeft bedragen. VEREENIGING VOOR GEZINSVERPLEGING. Op de 25 Maart gehouden Algemeene Ver gadering werd het jaarverslag over 1934 uitgebracht. Hieruit bleek, dat de vier wijk zusters 16512 bezoeken aflegden, waarvan 8991 aan leden van het A. Z. A. 4864 aan betalende patiënten 1880 gratis en 151 aan de diaconie. Het aantal patiënten bedroeg 326. waarvan 292 protestanten, 26 r.-k. en 8 israëlieien. Het aantal betalende patiënten was 127, fondsleóen 165. gratis 28 en diaconie 6. Tien maal is de dokter geassisteerd, 75 maal is de laatste hulp verleend. Regelmatig zijn de scholen bezocht en de zusters hielpen weder om bij de jaarlijksche inenting tegen dipthe- rie en roodvonk op de scholen. In de kraamverpleging werden aan 126 patiënten 2596 bezoeken gebracht. Deze pa- tiénten waren te verdeelen in 95 protestanten, 30 r.-k. en 1 israëliet. Zuster van Vladeracken was in November twaalf en een half jaar aan de vereeniging verbonden, welk feit dank baar werd gememoreerd. De inancieele toestand baarde zorg, door vermindering van contributies, subsidies en verpleeggelden. Niettegenstaande een in grijpende salarisverlaging sloot de rekening met een tekort van 1005,46, wat de pen- ningmeesteresse aanleiding gaf wederom een opwekking te doen om als lid tot deze toch wel zeer nuttige vereeniging toe te treden, die in de ruim dertig jaret van haar bestaan bewezen heeft aan een oehoefte te voldoen. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 1926 Maart 1935. Nieuwe zaken: Texel: Coöp. Aankoopvereeniging „Texel" G.A. Den Burg, Koogerstraat 38. Den Helder: H. Smeding, Reigerstraat 22, koek- en banketbakker. W ij z i g i n g e n: Alkmaar: Naaml. Venn. v.h. R. J. Hou wing, Langestraat 71. Aftreding directeur Heerhugowaard: Coöp. Zuivelfabriek „Ex celsior". Bestuurswijziging. R.K. Vereeniging voor ziekenhuisverple- ging „St. Servaas Bestuurswijziging. Den Helder: Café „Tuindorp" (eig. D van Zandwijk), Molenstraat 91a. Wijziging bedrijf. Noordscharwoude: ,,Draagt Elkanders Lasten". Bestuurswijziging. De Rijp: Coöp. Spaar- en voorschotbank „De Rijp" G.A. Bestuurswijziging. Schagen: J. Wardenaar, Regentenstraat F 35, winkel in kruidenierswaren en manu facturen. Overgaan aan: M. Mulder. Opheffingen: Den Helder: P. Boer, Ruighweg 317 Banketbakker. Amsterdamsche Vleeschhal (eig. T. L. Ma joor), Keizerstraat 93. Dinsdag 26 Maart. Woensdag 27 Maart. Donderdag 28 Maart. Woensdag 3 April.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2