Kruschen Salts m JCeck ói School Xicmtciéciek m m m ml WAARSCHUWING. Hierna sluiting. AMBACHTSSCHOOL. Timmerlieden: D. Boot, IJ. Booij, C. Borst, Th. J. Goudsblom, A. Groot, P. de «root, H. v. Ham, P. Heere, J. Hoetjes, L- A. Holtes, H. de Jonge, J. Jongejan, W. Jonkman, C. Kaas, K. Kieft, R. Kok, A. Kreb, A. N. Leguit, P. v. d. Maat, P. S. Knuist, J. Mammen, C. Nederveen, AMBACHTSSCHOOL. Het is gebleken, dat hier en daar in het buitenland door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid is. De fabrikanten waarschuwen daarom het publiek, Kruschen Salts in geen geval te koopen onder bultenlandach etiquet, doch uitsluitend in den alom bekenden poedervorm in onge^ schonden Hollandsche verpakking, terwijl de naam N.V. Rowntree Handels Maatschappij zoowel op de verpakking als op het etiquet gedrukt moet zijn. Alleen bij dit echte Kruschen Salts zult U baat vinden. E. GRIFFITHS HUGHES Ltd., MANCHESTER. Opgericht 17562 van de O.L. school, aldus den voorzitter Vastgesteld werd een supl. begrooting 1934 De voorzitter deelde mede, dat is ingeko men van de firma Knegt namens de vereeni- ging van Ned. gemeenten, dat de gemeente eigendommen verzekerd kunnen worden bij brand tegen 0.20 per duizend en meubilair voor f 0.25 per duizend, terwijl bij brand het verzekerde bedrag geheel wordt uitbe taald en geen herbouw vereischte is. Daar dit ee ngroot voordeel beteekent, zullen de contracten, die in 1937, 1938 en 1941 af- loopen, bij deze firma worden ingeschreven. Behandeling gemeentebegroting. De voorzitter zeide, dat bij deze begroo ting de wenschen van Oed. Staten zijn, dat de ziektegelden voor werkloozen en school- schoonmakeis gedeeltelijk-door hun worden gedragen. Verhooging hondenbelasting voor luxe honden 6 en bedrijfshonden f 3 per jaar. Invoering vermakelijkheidsbelasting 20 pet. van de inkoms-en Deze punten werden door den raad aangenomen. Wat het in oeren van een straatbelasting betreft, gevoelde de raad bezwaar da3r tegen. Gelet op de slechte bedrijfsuitkomsten van land- en tuinbouw, bloembollen en vee- houdersbedrijf en de lage loonen is deze be lasting niet op te brengen en werd aan B. en W. opgedragen bij de regeering te ver zoeken déze belasting niet in te voeren, mede met het oog dat deze gemeente veel hooger in de grondbelasting is aangeslagen dan de aangrenzende gemeente Limmen. De begroo ting 1935 gaf aan in uitgaven 92659.29 aan ontvangsten f 83047,24. zoodat er ongedekt blijft 9612,05. De voorzitter merkte op, dat op deze be grooting voor komt aan werkverschaffing, steunverleening, subsidie werkloozenkassen en armenzorg 33103,79, waartegenover staat een belastingopbrengst van f 23392.89 B. en W. stellen voor bij het rijk aanvrage te doen voor een extra oijdrage uit het werk loosheidsubsidiefonds en een bijdrage in de gemeentehuishouding. Met algemeene stem men werd alzoo deze begrooting voorloopig vastgesteld. Begrooting G. E. B. 1935, ontvangsten 15060, uitgaven 12080 batig slot f 3000, kapitaaldienst in ontvangst en uitgaven 13525,67. Ingekomen een verzoek van het comité iepziekte, om subsidie te bepalen door den raad. Voor kennisgeving aangenomen. Verzoek federatie V. V. V. boven het IJ, om een subsidie voor hun werk en verstrek ken van inlichtingen van allerlei aard B en W. stelden voor over 1935 5 subsidie te verleeuen. Alzoo besloten. In de rondvraag vroeg de heer Berkhout opruiming van de takken uit de slooten. De voorzitter: De gemeente-opzichter Is er reeds mee in kennis gesteld. De heer Schouten vroeg of op het adres van den Bouwvakarbeidersbond om een toe slag voor den grooten afs'and destijds naar hun werk per fiets vergoeding is gegeven. De voorzitter: Dit mag van den minister niet gegeven worden. De heer Schouten: Dan moet er zeker nog antwoord op gezonden worden. Dit zal ge beuren. De heer Blokker feliciteerde den voorzitter met het besluit, dat hedenmiddag gevallen is en waaraan de voorzitter zijn beste krachten aan heeft gegeven. De voorzitter: Ik heb er veel aan gedaan maar de raad komt deze dank toe in het be lang der gemeente. De voorz'tter: Wij hebben over uurloon gesproken, maar met 1 April a s. vervalt de toeslag kolen bon en nu zou ik den raad wil len vragen om bij de regeering te verzoeken om het basi«-loon van 25 op 27 d per uur te brengen, een en ander aan B. en W. over latende. Algemeen werd dit goedgevonden. De jaarlijksche promotie van de leer lingen der Ambachtsschool vond giste ren in tegenwoordigheid van de leeraren plaats. Met een toepasselijk woord, prijzende waar dit mogelijk en vermanende waar uit noodig was, werd den leerlingen hun bevordering door den directeur meege deeld en de rapportboekjes uitgereikt. Bevorderd werden: Van de le naar de 2e klasse. W. de Nijs, C. J. Punt, G. Sander, H. J man, S. Wit. Niet bevorderd 7 leerlin gen. Metselaars: K. de Geus, W. Gijzen, J. M. de Haan, J. Houtenbos, J. Poeser, A. Buis, C. Rutsen, P. Tiebie, P. Tromp, A. wit, B. Wittebrood. Niet bevorderd I leerling. Schilders: J. de Balbiaan, J. de Boer. A. J. Brasser, G. Dekker, H. Druijven, C. Groen, J. Hoogland, G. Kleverlaan, J. Th. J. Meereboer, J. J. Scholten, N. H. de *isser. Niet bevorderd 2 leerlingen. Meubelmakers: J. Mulder, W. P. Oude- Jans, J. v. Riet, H. Tiemstra, W. Zoon. Niet bevorderd 2 leerlingen. Smeden en bankwerkers: C. Bakker, C- A. Bakker, G. de Bakker, K. de Bak ker, J. h. de Bekelaar, J. C. Boot, W. Buis, L. W. Burgering, G. Doeschot, J. J. Dijkers, H. Franssen, P. Gouda, W. Gut- her, D. v. Ham, H. A. Hemels, A. Krab, J- v. Leeuwen, A. Mensink, A. Oudes, A. Pater, A. de Wit, H. H. Schoonhoven, H. G. Weijand, E. Kuiper, P. A. Bak- kum, W. Domper, C v. Duin, J. Plug- boer, A. C. Poll, IJ. T. Rippen, L. Schenk, L- J- Schenk, Th. J. Schoonhoven, J. Slij per, M. Smorenberg, H. F. Stork, J. Trompert, J. B. v. d. Veen, W. v. d. Veen, H. Visser, P. J. de Vos, J. G. Vrijhoef, A. de Wit, A. G. Wittebrood, J. H. Ooije- vaar, J. Slinkert, T. Toeter. Electriciens: G. Buisman, G. C. J. W. v. Doorn, C. Goed, W. J. de Haan, K. Mo- lenaar, J. A. Narold, S. Salomons, J. W. Schaaf, D. Stapel, P. Teigeler, C. J. Zoe ter, P. N. Haring. Niet bevorderd 2 leer lingen. Motor- en rijwielherstellers: J. Bloed jes, P. J. Duinmeijer, A. C. Groen, C. Jan sen, J. Kapitein, C. J. J. Klijn, K. Koning, H. Kool, J. v. d. Molen, J. B. N. Nierop, N. J. Pul, H. A. A. Schenau, L. Snijder, J. A. Struijs, J. Teigeler, S. Termaat, P. Timmer, J. Veldt, M. C. Weder, P. Wijn, P. Bruinvis. Niet bevorderd 2 leerlingen. Kleermakers: R. Abbring, W. C. Bou- man, B. Doekes, J. F. Hemels, W. Hoog land, N. A. Klomp, C. Miedema, H. Olij, E. A. Oudes, G. D. v. Randeraat, M. D. v. Randeraat, J. P. Schouten, P. Tolle, W. W. Vink, A. P. v. d. Vlugt, A. J. Admi raal, H. Th. v. Gijzen. Niet bevorderd 3 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse. Timmerlieden: L. Berg, R. Bil, E. Bos, D. Bruin, H. C. Bruin, J. Bruin, J. Cnos- sen, J. Docter, A. v. d. Haar, Th. W. de Haas, C. Houtenbos, J. D. Kaaij, P. Kar dinaal, S. A. Kramer, C. Koster, P. J. Mirck, J. Mol, J. P. Ooyevaar, J. C. K. Plevier, J. Rus, G. J. Schenk, C. P. Schouten, J. Schouten Thzn., A. Smit, J. Valkering, J. Veenstra, L. Wit, J. Witte brood, M. Zeegers. Niet bevorderd 5 leerlingen. Metselaars: J. de Graaff, M. v. d. Hlmst, C. de Jong, G. A. Pronk, C. J. Schuijt, A. Visser, J. Weenen. Schilders: D. C. Breed, N. J. Kuijper, G. Schaafsma, N. J. Volkers, S. Koster. Meubelmakers: R. Baas, H. Beeldman, H. C. Eecen, L. G. v. Erkelens, J. de Jong, M. Kok, C. Morsch, H. Schaddenhorst. Smeden en bankwerkers: D. J. Abels kamp, A. M. Biemans, A. Bron, W. Gra- vemakerj C. J. Groen, J. Ham, A. Jansen, C. A. Kroon, J. W. Klop, H. Kutterink, N. Melker, M. A. Moransard, L. Olivier, P. Smit, K. Tuinman, C. Zwaan, Tj. A. H. Adema, K. F. Stehr, G. Beukers, J. Brinkman, J. Broersen, J. de Cocq v. Delwijnen. P. Doets, G. P. le Feber, D. Klop, M. Kolkman, J. R. v. Marle, G Otto, C. Schouten, J. Stam, A. J. Trom pert, H. F. v. Velthoven, J. C. Th. Vink. Niet bevorderd 1 leerling. Electriciens: A. Creve, K. v. Dijkhui zen, T. de Groot, N. J. Jonker, C. Kooij, J. Kouwenberg, J. W. F. A. Kwant, G. D Meuldijk, J. H. J. Nettenbreijers, J. Plant, P. Smit, J. W. Hendriks, S. de Wolff. Niet bevorderd 2 leerlingen. Motor- en rijwielherstellers: B. A. Broekhof, J Th. Broersma, J. L. Folmer, H. Glas, S. W. Laan, D. J. Manneveld, Th. W. Mantel, J. Peetoom. P. Pijper, C. Roozen, L. Schagen, D. v. Scheijen, J. A. v. Scheijen. C. Stapel, J. W. Ton, P. de Vries, D. Th. Wildeboer. Niet bevorderd 2 leerlingen. Kleermakers: J. Alleman, J. Butter, A. Gelder, G. Overmeijer, A. Plas, P. C. Schekkerman, N. Tromp, J. Th. de Waard, E. S. v. Westerop. Niet bevor derd 2 leerlingen. AVONDVAKCURSUSSEN. Van de le naar de 2e klasse: Kleer- en mantel makers: W. F. v d. Burgt, A. Krijgsman, W. M. Liefting, A. A. A. Mooij, O. Nicolai, J. E. de Rover, J. Schoo- newil, J. Stins, W. A. C. v. d. Vaart, C. J. de Vries, P. G. J. Loevens. Niet bevorderd 3 leer lingen. Behangers en stoffeerders: B. J. Baars, D. Hagtingius, J. Stoop, J. Timmerman. Niet bevorderd 1 leerling. Schoenmakers: H. Deen. P. Feller, A. Jan- son, N. J. Mannes, J. Zonneveld. Niet bevor derd 1 leerling. Volwassen schilders: J. Belleman, N. J. Bolten, L Hagenaar, D. Kom, J. de Leeuw K. W. v. d. Molen, M. Reek, M. J. Schouten, E. Visser, A. de Vries. Niet bevorderd 3 leer lingen. StucadoorsG. Spil. Van de 2e naar de 3e klasse: Kleer- en mantelmakers: W. A Gouds blom, T. Helder, J. de Vet. Niet bevorderd 1 leerling. Behangers- en stoffeerders: F. H. Beude- ker, C. C. Nijdam, F. Weel. Schoenmakers: P. Kool, J. Muileboom. Van de 3e naar de 4de klasse: Kleer- en mantelmakers: C. Blokdijk, M. Hemels, E. W. de Jong, A. J. van 't Padje, E. R Rus, J. Schröder, W. C. de Vries. Behangers- en stoffeerders: J. H. Lagas, A. G Zijp. Niet bevorderd I leerling. Schoenmakers: Niet bevorderd 1 leer ling. Stucadoors: P. M. Oroot, J. Ploeger. GEZELLEN-CURSUSSEN. Van de le naar de 2e klasse: Kleer- en mantelmakers: J. Bo'ten, B. Boorsma, H. I. Kelholt, O. Kok, N van Meerlant, M. J. v. d. Putten, E. J. van Roon, Th. Troost, C. P. Witte. Behangers en stoffeerders: W. Horris, H Kooiiman, K. W. Timmerman. Schoenmakers: H. Dekker, B. Kaandorp. Stucadoors: P. de Vries. Des namiddags om 3 uur werd aan de leerlingen van de hoogste klassen, in tegenwoordigheid van het schoolbestuur en den heer van Slingerland als verte genwoordiger van het Gemeentebestuur, het einddiploma uitgereikt. Nadat de bijeenkomst door den voor zitter van het schoolbestuur Ir. Ph M. Bosscher goopend was, verkreeg de directeur het woord om tot de uitrei king van de diploma's over te gaan. De heer Fledderus sprak zijn voldoe ning uit dat deze gebeurtenis door het schoolbestuur en wethouder van Slin gerland met hun tegenwoordigheid werd vereerd en gaf de verzekering dat dit door leeraren en leerlingen op hoogen prijs werd gesteld. Waar thans weer een 130-tal leerlin gen de school met een einddiploma gaan verlaten, meende spreker dat er alle aanleiding bestond om deze gebeurtenis aU een zaak van beteekenis te beschou wen. Het is voor leeraren en leerlingen en groote voldoening, immers het door den Staat gewaarborgde getuigschrift is een waardevol bezit voor de leerlingen en opent hun de gelegenheid in de Maat schappij een werkkring te bemachtigen. Hierna werd het diploma aan de vol gende leerlingen overhandigd, waarbij de intelligente leerlingen werden opge wekt om hun studie niet als voleindigd te beschouwen, maar, zoo mogelijk, de school voor Voorbereidend Middelbaar Technisch Onderwijs, den Machinisten cursus, de Gem. Avondschool voor Nij verheidsonderwijs of de Avondvakcur sussen te bezoeken. Afdeeling timmerman: H. Altman, F. Beens, T. Bloothoofd, J. Boom, C. Efruijve, P. v. Exter, G Olijnis, M. Jimmlnk, J. N. Kaal, G. Kes, J. Koorn, A. Kruidenberg, C. Langedijk, W. F. de Moor, I. Nanne, A. Schouten, Chr. J. Smit, R. Snijder, J. P. Spil J Twisk, D. M. Vennik, C. Wiersma, C. Wilbrink, C. Wijker. De leerlingen C. Druij- ve, Chr. J. Smit en G Wijker ontvingen resp een len, 2en en 2en prijs. Afdeeling metselen: W. Balvers, G. Groen, G Heijne, A. Krom, J. Leegwater, H. de Ruij- ter, T. Sloot, P. J. Spil. De leerlingen J. Leegwater en H. de Ruijter ontvingen resp. een len en 2en prijs. Afdeeling schilderen: A. Dekker, P v. Eg- mond, J. v. Erkelens, Th. Peperkamp, P. C. Poncin, M. W. Ruigh, A. Stam. De leerlin gen M. W. Ruigh en J. v. Erkelens ontvingen resp. een len en 2en prijs. Afdeeling meubelmaken: G Bouman, A. Schenk, O. C. Timmerman. L. Verhagen. De leerling A Schenk ontving een prijs. Afdeeling smeden en bankwerken: C. de Boer, J. Bos, P. v. d. Brink. W. Buter, J. G. Doeschot, S. J. Drost, J. Drijver, K. Eriks, G Groenewoud-Kramer, G. Gul, G. v. Gulik, J. Halff, H. Kreb, J. J. Ludding, W J. Moran sard, C. Nieuwland, J. Schoen, A. Bellis, C. Blom, O. J. ten Haken, M. Oudes, E. v. Re- nen, J. Ruig. J. Ruiter, C. A. v. Rutten, Joh. Schoen, W. Slot, D. Ulders, J. de Wit, IJ de Wit, J. C. Witte. G. Wijker, E. IjJel, C. Zwaan. De leerlingen H. Kreb. G Zwaan, K. Eriks, G Nieuwland en G Blom ontvin gen resp. een len, len, 2en. 2en en 2en prijs. Afdeeling electro-teehniek: W. J. v. d. Berg, H. de Boer, L. Brinkerink, D. j! Bruini J. J. Bruin, W. Doekes, H. Fischer, R. van Graft, H. J. Kamper, G. F. Klinkenberg, G. Th. Kortbeek, J. Chr. Kroon, E. Nab, Ot to, C. W. J. Pommerel, F. E. Schrijer, J. Siedsma, J. Senneberg, J. Vlaming, M. de Vries, J. Westra, U. Wiegers, J. G Zabcl. De leerlingen F. E. Schrijver en H. Fischer ontvingen resp. een len en 2en prijs. Afdeeling auto-, motor- en rijwiel techniek: C F. Baars, J. Bak, G Bakker, J. Bakker Jz., N. Barsingerhorn, N. Bes- se, J. Boontjes, H. J. Bosman, G. Floor, K. de Geus, W. A. Hoogland, D. J. de Jong, T. T. Kingma, A. Kleen, G. Krui- ten, W. Kwak, J. P. Nederveen, G. v. d. Nes, J. v. Nijendaal, J. Olie, M. J. Roos- ma. P. de Rover, J. Schot, G Slikker, P. de Vries. De leerlingen N. Barsingerhorn en J. P Nederveen ontvingen resp. een len en 2en prijs. Afdeeling kleermaken: A. C. Groen land. C A. Jansen v. Jorksveld, A. Loots, A. Nijmeijer, M. v. Oort, N. Oosterwijk, B. Oudhoff, J. E. de Rover, M. H. Stam- mis. Niet gediplomeerd 1 leerling. De leerlingen M. v. Oort en B. Oudhoff ontvingen resp. een len en 2en prijs. AVONDVAKCURSUSSEN. Afdeeling Kleer- en mantelmaken: M M. Groot. T. Klooster, M M. v. Riel, G B. A. Schermer. T. de Vries. De leerlingen M. M Groot, T. Klooster en C. B. A. Schermer ontvingen een prijs Afdeeling Behangen en stoffeeren: J. Gaarthuis, J. G Vonk. De leerling J. Gaart- huis ontving een prijs. Afdeeling Schoenmaken: G A. J. Kusch, P Stam. De leerling P. Stam ontving een prijs. Afdeeling Voiwassen schildersR. Beukers, J Bolten N. P. Dirkmaat. J. W. Oudendijk Afdee'ing Stucadooren: J. de Vries. Gezellencursus. Afd. Kleer- en mantel maken: J. Breek. A. M. v d. Horst, G. Nij meijer, A. S.ins. De leerlinge G. Nijmeijer ontving een prijs. Gezellencursus. Afd. Behangen en stof feeren: B. Poeze, K- Slooten. Den heer Bosscher deed het genoe gen de leerlingen namens het schjolbe- stuur te mogen feliciteeren met het be haalde succes en hij noemde 't verkregen diploma, vooral in dezen tijd, een docu ment van groote waarde, omdat hij die veel weet nog steeds de beste kansen heeft. Niet alleen kennis, maar ook karak tereigenschappen vormen - den mensch en spreker legde den nadruk op het feit dat ondanks de slechte tijden de Maat schappij nog steeds, en misschien meer dan ooit, behoefte heeft aan flinke, zelf standige menschen. Met een woord van dank aan direc teur en leeraren voor de goede zorgen arn de leerlingen besteed, sloot spreker de vergadering. GEMEENTELIJKE AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDSONDERWIJS. De uitreiking van de einddiploma's nan de leerlingen van de Gemeentelijke Avondschool voor Nijverheidsonderwijs geschiedde des avonds te half acht in een der groote teekenzalen van het schoolgebouw. De commissie van toezicht op het N. O., vertegenwoordigd door de heeren Bosscher en Josephus Jitta, benevens burgemeester van Kinschot als verte genwoordiger van het Gemeentebestuur, waren hierbij aanwezig. De heer Bos scher opende de bijeenkomst met een woord van welkom en verleende den di recteur verlof om tot de uitreiking van de diploma's over te gaan. Allereerst wilde de heer Fledderus zB waardeering en voldoening uitspre ken over de aanwezigheid van den bur gemeester en de heeren Voorzitter en Secretaris van de commissie van toe- z'cht op het N O. Spreker zag hierin niet alleen belang stelling, maar ook waardeering voor het werk van de school en zeide dat èn di recteur èn leeraren deze waardeering van de autoriteiten zoo nu en dan eens noodig hebben. Vervolgens feliciteerde hij de leerlingen met het bereikte resul taat en overhandigde daarna aan de vol gende jongelui het einddiploma. GEMEENTELIJKE AVONDSCHOOL VOOR LAGER NIJVERHEIDS ONDERWIJS- Afdeeling A: J. F- Breek, J. J. EHrkson, A. W. Kroeders, G Kroon J. Leeuw, J. J. Noort, P. Oostwouder, J. H. Schenk J. H- Schut, A. Visser, P. Visser, G. A. op le Weegh, J. Wittebrood, N N. Woestenburg, J. IJff. Niet gediplomeerd 3 leerlingen. Afdeeling B: P. de Boer, H. Gouda, H. H. A. Groet (met lof), C Hop, F. Hijman, J. Jansen v. Jorksveld. J. de jong, P. J. v. Kes- sel, J. Koopman, N. v Leijen, K. Maiier, G Nieuwland. K. Poeze, J. v. 't Riet, O. Schenk (met lof), H- A. Schoenmaker C. Ulrich. K. Valk, J. Velzeboer, J. de Waal: A. Kok. Afdeeling C: J. Baas, A. Bakker, H. Boer, W. G. Borst, P. Ens, J. A. Groot, K. Heids- ma, J. M. Houtenbos, D. Karbaat, J. A. Mar- tin, M. Ott, C. Rezelman, J. J Ruiter, P. de Ruijter, A. Schaaper, C. P Schotvanger, J. v. Son. VOORTGEZETTE KLASSEN. Afdeeling A: P. Blankendaal, G. J. Fran sen, A. Th. J. Groothuizen, P. J. Keetman, J Morsch, A. Plant, L. Roozendaal, P. Schel- tus. Afdeeling B: L. D. Appelman, C. J. de Craaf, P. Keijzer (met lof): J- Kruk, J. Rente naar, P. Teiisma, J. Timmer, J. J. Ursem (met lof). BEVORDERINGEN. Van de le naar de 2e klasse werden be vorderd- Afdeeling A: H. Hemels, G. Kaandorp, A Nieuwboer, C. M. de Nijs, H. M. v. d. Pol, C. H. de Raadt, R. G. de Rover, M. Smiers, H. Smit, M. Wouda, J. J. Woudstra. Niet bevorderd 4 leerlingen. Afdeeling B: P. J. Berkhout, C. Barsen, J. Dekker, N G. Dubbelman, N. Hollenberg, M. Kuiis, J. Mienis, G. de Rooij, W. de Rover, N. Ruiter, W J. Schipper, J Scholten. J. J. Schuitemaker, A. Vogelpoel. P. Wijde- nes, P. Zalm Niet bevorderd 6 leerlingen. Afdeeling C: G. Admiraal, J. F. Druijven, I. P. Geus. P. Geuzebroek, J. Grin, J. F. Heinzberger, A. Helderman, I. Madoerom. G M. Morsch, H. Schotten. Niet bevorderd 2 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse werden be vorderd Afdeeling A: G H. A. Balder. P. Stam. J Wester, P. Zeegers Niet bevorderd 1 leer ling. Afdeeling B: P. Brouwer, J. J. A. Duijn, A. Groen, I Martin, C. Paarloerg, J Pieket Weeserik, J. Wonder. Niet bevorderd 3 leer lingen. Afdeeling C: P. Beukers, J C. Bom. P. J de Groot, N. Houtenbos. C. Jong, J. Koe man, F. N. v Meene, B Nuijens, G Radsma, G. Schipper, W. Selhorst, A. Th. Weda. Van de 3e naar de 4e klasse werden be vorderd: Afdeeling A: W. Butter, A. Henneman, C- L. Holtes, N. Leek. Th. v. d. Pol, P. v. Rijn, J. Schouten, A. Smit K J. Verwer, C. Zee gers, L. A. Kortbeek. Niet bevorderd 3 leer lingen. Afdeeling B: J. de Beurs, K. Biersteker H Koppes. J. Luitjes J Rampen Cz., O. J Ruiter H. de Ruijter H Schoonhoven, H. Th. Smorenberg, H. A. de Rooij Niet be vorderd 2 leprlinger.. Afdeeling C: P Baltus, A. Burgert, A. A. Duits, C. Gijzen, W. Harms, G. Mulder H. J. Nuijens. W. Vader. Niet bevorderd 2 leer lingen. Van de 4e naar dt 5e klasse werden be vorderd Afdeeling A: J. Jonker J. B. Kaandorp. C. Klaasse K Kliften H KoeL-wijn Th Op dam. J Roozing A. Rijkenberg, K Verweel, H Wei-mer Afdeeüng B: J. 1. Dissel I. Martin i Meiman J. de Rover, W. B S Rijllart. P. I Stam, P. IJfs. Afdeeling C: J. de Bood, H C. Eecen, A J Groot P. C. A. de Jong, C Kossen. J M. Peppin" G. v Sc halkwi k. T J. v. Vegten, Th. A. Weda. Nie, bevorderd 1 leerling." Van de Tvpograien-afdeeling. bevattende 46 leerlingen kunnen geen bevorderingen worden aangegeven wegens de nog te hou den practische examens. VOORTGE7FTTE KLASSEN. Van de le naar de 2e klasse werden be- vor 'eid: Afdeeling A: J. Bakker, C. Blok, K. L. Bijl J. J. Gerdes. J Gilties D. Jong, H Kreb. N Krcm P. J. Krijgsman L. J. Apehoorn. J P. A. Bakker, F A Dekker G L. Hagenaar, W. de Leeuw F. C. Roobcek, S Scnotten J. Schuit. K. Smit L. C. Smit. M. N. Stam J. C. Tromp F Zeilemaker. Afdeeling B: C. J Bom J. Hemmelder, C v. d. Hoek J. A. Koortens. N W Mo«tert H. Stammes J. P. v. Tilborg, C. N. v. d Velden D. v. d Wal Afdepiing C: F de Groot P C. Kaandorp G. J Koortens, N. Schroor, H. Zeeman. Burgemeester van Kinschot, hierna het woord verkrijgende, zeide dat dit de 2e keer was dat hij het genoegen had bij d ',e plechtigheid aanwezig te zijn en achtte zich gelukkig hierdoor blijk te kunnen geven van de vvaardeering van het Gemeentebestuur met deze Inrich ting van onderwijs. In hartelijke bewoordingen compll* monteerde hij den directeur met den bloei van de school en ook de leeraren voor hun aandeel in dezen gunstigen toestand. Zich tot de leerlingen wendende, me moreerde spreker dat deze avond de afsluiting vormde van een langdurige studieperiode aan de avondschool en zeide dat de leerlingen met voldoening op dit tijdperk van hun leven konden terugzien. Spreker dacht zich een oogenblik terug in zijn eigen studietijd en herinnerde zich de zelfvoldoening waarmede hijzelf indertijd het eind diploma van zijn school behaalde. Hij wenschte de leerlingen namens het Gemeentebestuur geluk met het be reikte resultaat en zeido verzekerd to zijn dat zij in latere jaren nog dikwijls met veel genoegen aan den tijd, dien zij op de Avondschool hebben doorge bracht, terug zullen denken. •Een krachtig applaus beloonde spre ker voor zijn van veel waardeering ge tuigende woorden. Ten slotte werden de leerlingen door dan heer Bosscher gefeliciteerd, waarbij hij erop wees, dat de opofferingen die noodig zijn geweest om dit resultaat te bereiken, hen hebben getraind in wils kracht. De Maatij. heeft behoefte aan men schen die kunnen, weten en willen en alleen zij die deze drie eigenschappen op gepaste wijze vereenigen, kunnen een e.rvolle plaats in de Maatschappij ver werven. Na den directeur en de leeraren te hebben bedankt voor den betoonden ijver en toewijding, sloot spreker deze belangrijks bijeenkomst Aan de DammersI In onze vorige rubriek gaven wij ter oplossing probleem 1377. Stand. Zw. 13 sch. op: 7, 8, 12, 13, 14, 17, 18, 19. 22, 23, 24, 25, 28. W. 13 sch. op: 26, 27, 31, 32, 33, 34, 35, 37, 38, 39, 45, 49, 50. Oplossing. 1. 34—30 1. 25; 43 2. 45-40 2. 28 39 3. 26—21 3. 17:26 4. 27—21 4. 26 :17 5. 31-27 5* 22 :33 6. 4£: 9 6. 13: 4 7. 40-34 7. 39 30 8. 35:13! Uit de partij. Toen in een partij de volgende «tand was bereikt: w. 'r/m. mm l m Zw. 15 sch. op: 3, 6, 9, 11/20, 23. 24. W. 15 sch. op: 26, 27, 29, 31/36, 38, 39, 40, 42, 43, 45. stond wit er niet al te best voor. Hij wiet zich echter door een aardigen type slag te redden. 1. 32-28 1. 23:21 2 29-23 2. 19 28 of 18 29 o 33 22 of 34 23. 3. Hoe zwart ook slaat steeds volgt voor wit den slag 26 30. Do lezer spele dit even nauwkeurig na. In den volgenden partijstand verzuim de wit een intsressanten slagzet m VMt/A 'M -d Zw. 9 sch. op: 4, 9/13, 22, 27, 28. VV. 9 sch. op: 20, 29. 30, 31, 34, 36, 37, 3o 48. 1. 29—23 1. 28:19 38—32 2. 27 :38 1 48-42 '3. 38:47 4 31- 26 4. 47 15 V 34 29 5. 15 31 6 36 16!

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 11