NEDERLAND-BELGIE. CIGARETTES SPORT EN WEDSTRIJDEN. AMERICA'S MOST FAMOUS QUALITY Jzumeel k NIEUWE NIEDORP WIERINGEN SCHOORl Vergadering Volkshuisvesting. OOSTHUIZEN Uw strooibiljet verdween verfomfaaid in de mand! Uw advertentie niet! Want die stond in de krant. „THIJL UILENSPIEGEL". Zeer belangrijke wedstrijd met het oog op de komst van Engeland. NEDERLAND FAVORIET. Ons elftal. De Belgen. De elftallen. De stand. HET WERELDKAMPIOENSCHAP SCHAKEi.. Biljarten. BILJARTBOND ALKMAAR EN OMSTREKEN. Deze week werd de volgende wedstHjd gespeeld om het clubkrinploenschap: Z. E. K. Z.?- -Kinheim 02. A. J. de Wit 114 20 23 5.70 C. N. Welsch 125 20 26 6.25 J. Burger 125 25 26 5— A. Bing 86 25 11 3.44 C. Jongbloed 39 24 7 1.62 J. Ludeke 125 24 18 5.20 S. Schilder 125 46 13 2.71 S. Swager 114 46 10 2.48 B Govers 110 47 14 2.34 Schröder 125 47 9 2.66 L Bloolhoofd 100 28 12 3,57 Totaal O. K. K. 388 car., De Drie Ruiten 461 car. Evera, eigenaresse mevr. Mulder-Horhuis uit Haarlem. Het café erd bij opbod verkocht aan den heer Ringers uit Alkmaar voor 3500, daar het niet werd afgemijnd. Vergadering begrafenisvereeniging. De begrafenisvereeniging vergaderde in het lokaal Kossen alhier. Voorzitter was de heer O. Gayaard Uit het jaarverslag bleek, dat 1934 voor de vereeniging geen ongunstig jaar is ge weest. Wel was er verlies te boeken, maar dit vindt zijn oorzaak in het niet innen der contributie over het vierde kwartaal. Was die wel geïnd, dan was er een kleine winst te boeken geweest. In 1934 werden 1 algemeene- en 2 be stuursvergaderingen gehouden. Tevens be zochten vier bestuursleden de bondsvergade ring te Noordscharwoude. Het aantal leden bedroeg oip 1 Januari 1934 847. Op 1 Januari 1935 bedroeg het aantal 858. Aldus een vooruitgang van 11 leden. Gedurende het verloopen jaar hadden door tusschenkomst der vereeniging 20 be grafenissen plaats, waarvan 13 voor leden en 7 voor niet-leden. De heer A. Stapel moest wegens het be reiken van de leeftijdgrens als drager bedanken. In zijn plaats is als vaste drager aangesteld de heer R. Rougoor en als reser vedrager D. Zwagerman. 'De heer Jb. B. de Jong bracht namens de commissie verslag uit over het nazien der rekening, en zeiae dat het een tamelijke ingewikkelde administratie is, maar dat 't met alle mogelijke toelichtingen welke door den penningmeester werden gegeven, is ge lukt het nazien tot een goed einde te brengen. Evenals vorige jaren werden oolf nu geen afwijkingen gevonden. De ont vangsten hebben bedragen 1945 32 en de uitgaven 2212.99. Alzoo is er een verlies van 267.67. De niet geinde contributie over het vierde kwartaal beliep ongeveer 'fl75. Het begraven van leden gaf een ver lies van 292.05, terwijl het begraven van niet-leden een winst opbracht van 24.38. Alle schulden van de vereeniging zijn thans afgelost. Het totaal kassaldo be draagt 2179.71. De rekening werd goedgekeurd. De heer C. Rutsen werd als bestuurslid herkozen en nam onder dank voor het in hem gestelde vertrouwen zijn herbenoeming aan. Na langdurige besprekingen stelde de voorzitter ten slotte voor om de kosten van begraven van niet-leden, welke thans met een lijkkoets 75 en zonder lijkkoets 60 bedragen, vast te stellen op respectievelijk 67.50 en 50 welk voorstel door de ver gadering werd aangenomen. Bij de rondvraag werd den heer Wolfs winkel een woord van lof gebracht voor de nette uitvoering bij alle en (de financieele tegemoet komende houding bij sommige) be grafenissen. Tevens werd een woord van dank gebracht aan den heer Stapel voor de wijze waarop hij steeds zijn functie als dra ger heeft waargenomen. Met tot slot de mededeeling dat Sj. de Boer dit jaar, we gens het bereiken van de leeftijdgrens als drager moet aftreden, sloot de voorzitter de vergadering. Verkiezing en werkverschaffing. Voor de bij de werkverschaffing tewerk gestelde arbeiders zijn voor de a.s. verkie zingen van de leden der Provinciale Staten en van de gemeenteraden, de volgende rege len getroffen: a. voorzooverre de werkverschaffing ligt In de gemeente waar de tewerkgestelden hun stemplicht moeten vervullen vangen de werkzaamheden op den dag van de stem ming aan, uiterlijk 10 uur. Vergoed worden twee uren, berekend naar het vastgestelde grondloon. b. Indien de werkverschaffing buiten de gemeente ligt en de arbeiders eiken dag heen en terug gaan, wordt door den inspec teur van de werkverschaffing in overleg met het gemeentebestuur vastgesteld, hoe laat de arbeiders op den dag der verkiezing uiterlijk op het werk moeten zijn. Slechts het aantal verzuimde uren, aldus door den inspecteur bepaald, mag worden vergoed en wel op basis van het grondloon. "De vereeniging voor Volkshuisvesting „SchoorI" te Schoorl vergaderde Woens dagavond bij den heer Kaasenbrood on der voorzitterschap van den heer Fl. Schermer. Het verloop van zaken was heel kalm geweest. Een tweetal huur ders waren vertrokken en een tweetal anderen hadden de vrijkomende wonin gen weder gehuurd. Ledigstaande wo ningen waren er niet, wel was er huur achterstand, iets wat de voorzitter zich heel goed kon indenken, gezien de lage verdiensten. Men bedenke echter steeds dat deze vereeniging rekenplichtig is aan rijk en gemeente. De heer P. van Lienen, de admi nistrateur van de vereeniging, deei le hierna de voornaamste cijfers mede van de winst- en verliesrekening, waarna heer C. de Waard vertelde dat, na het onderzoek, gebleken was hoe keurig de administratie door den heer van Lienen werd verzorgd. Den heer van Lienen werd een woord van dank gebracht voor zijn accurate werk. Vervolgens deelde de voorzitter mede dat van rijkswege de rente van de touwvoorschotten is verlaagd tot 4 teiwijl de annuïteiten van 50-jarigen loopduur zullen worden verlengd tot i5 jaar Met algemeene stemmen besloot men aan het college van B. en W. te ver- xoeken het daarheen te leiden, dat alle vrijkomende gelden zullen kunnen wor- drn aangewend voor huurverliging en dan op die wijze dat allen dezelfde huur- virlaging zullen krijgen. Een onderwerp vrn nogal belang bleek de delging van de huurschuld bij even- tueele huurverlaging. Het bestuur zal echter als steeds zooveel in haar bereik is, den wensche. ijken weg bewandelen. Loor één der leden werd gevraagd hoe het stond met onderzoek naar den bouw van goedkoopere woningen. De thans zeer goedkoop is, doch de huur voorzitter deelde mede dat woningbouw welke zou moeten worden geheven nog niet zóó laag is als men zich dat wel zou voorstellen. Bovendien is het bestuur tot heden niet gebleken dat bouw van goedkoopere woningen noodzakelijk is, d iar de secre taris op de lijst van huurders momenteel geen enkelen gegadigde heeft. Men heeft bovendien te letten op candidaat-huur- ders van welke verwacht kan worden dat ze niet zullen medewerken aan mo gelijke huurschuld. Op 2 April zullen een tweetal bestuurs leden de jaarlijksche inspectie van de woningen houden om te zien welke her stellingen gewenscht zijn. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. De bekende Coöp. zuivelfabriek Nooii Gedacht te Oosthuizen zal geheel worden stopgezet. De aangesloten boeren zullen ter wille van bezuiniging hun melk leveren aan de Coöp. zuivelfabriek Concordia te Oudendijk. Spel in 8 tafreelen door „De Jonge Spelers" voor de VARA, afd. Alkmaar. De taak, welke het tooneelgezelschap „De Jonge Spelers" op zich genomen heeft, om „Thijl Uilenspiegel" voor 't voetlicht te brengen, is voorwaar geen gemakkelijke. Dit nieuwe tooneelwerk immers, waarin de vrij heidsstrijd van het Nederlandsche volk is uitgebeeld, beoogt in den vorm, zooals het ten tooneele wordt gebracht, nl. als een spel in 8 tafreelen, niet alleen een waarach tig cultureel-sociahstische strekking ingang te doen vinden, doch het behoort ook door de opvoering de toeschouwers ervan te overtui gen, dat door alle eeuwen heen de kamp om de ware vrijheid een zware, doch mooie strijd is. En het is vooral dit laatste waarvan we ondanks een zekere mate van storen door de décor-verwisseling door het spel ge boeid zijn geworden tot de laatste minuut Het is goed gezien van „De Jonge Spelers" om een stuk als dit, dat speelde in de helft van de zestiende eeuw vóór den 80-jarigen oorlog, in het repertoire op te nemen, omdat het volkomen past in het kader van den hui- digen strijd om de vrijheid. Juist in deze overgangsperiode, waarin, evenals toen het Vlaamsche volk, de menschheid vertwijfeld is in de onzekerheid, welke kant zij uit moet, zal een stuk als „Thijl Uilenspiegel" de VARA-leden sterken in hun socialistisch be ginsel. En hiermede hebben we eigenlijk al vol doende te kennen gegeven, op welke wijze het „De Jonge Spelers" gelukt is hier iets te brengen, dat spreekt tot 't hart. Men kent de geschiedenis, die om het snakenleven van Thijl Uilenspiegel is heengeweven: Klaas Kolenbrander en zijn vrouw Soet- kin zijn brave oppassende en vooral eerlijke menschen, die weten „wat de Heilige Schrift leert en wat de Keizer beveelt". Hun eenige verdriet is de wijze, waarop de zoon Thijl door het leven gaat. Hij, Thijl Uilen spiegel, die zich voelt als een vogel, hij, die in alle dingen iets moois zoekt en wiens jeugdige overmoed hem drijft naar de geva ren van het leven, ondanks de liefdevolle waarschuwingen van zijn buurmeisje Nele. 't Is kermis in Damme en Thijl is van de partij. Doch het plezier van zijn vrienden Joosje en Lamme Goedzak is niet dat, wat Thijl ziet als een spontane uiting van het zich overgeven aan de kermis-geneugten. Neen, het is het „wegdrinken" van de som bere voorspellingen, die gedaan worden van de onbarmhartige strengheid, waarmee Keizer Karei de „ketters" straft. Want steeds dreigender loert de dood op hen, die zich niet houden aan wat de Heilige Schrift leert. Zelfs de gewetensvrijheid, het hoogste ;oed in den mensch, wordt met den dood be- reigd en „aangevers" van ketters worden beloond voor hun menschonteerenden arbeid. Zoo'n „aangever" is Grijpstuiver. de deken van het vischverkoopersgilde, die, zoodra hij merkt, dat Klaas een ketter herbergt, de troepen van den Keizer waarschuwt met het gevolg, dat Klaas, die sterven wil voor zijn door het geschrift van Luther in hem vastge klonken gevoel voor vrijheid, op het galgen veld zijn leven geeft in het rotsvaste ver trouwen, dat Christus dien weg had aangege ven. En om dit tragische beeld is gesponnen een net van luim er ernst, waarin ten voeten uit geteekend wordt in welk een angst psychose de vrije Vlaming komt te leven, als zijn eens met bloed en tranen veroverde vrij heid hem beroofd wordt. Echter, ook hier is het bloed der martelaren het zaad der kerke en de vrijheid wordt behouden, ten koste van zoovele menschenlevens. De tooneelbewerk'ng van het boek van Charles de Coster verdient alle lof, die haar toekomt, doch een zekere beknoptheid zou het stuk o.i. ten goede komen, vooral, waar het betreft de vele drinkgelagen is beperking ge boden. En dan de titel van het stuk. „De Jonge Spelers" kunnen niet van ieder Vara lid verwachten, dat hij of zij, die 't boek van de Coster gelezen heeft en er zijn dus menschen, die zich de naam Thijl Uilenspiegel voorstel len als de verpersoonlijking van een soort grappenmakende kwajongen. Zij dus weten niet, welk een prachtige tendenz het stuk in wezen bevat en dat zou hen van een even tueel bezoek kunnen afhouden. De décors en costumes vermochten uiterst suggestief te werken, zoodat zij beide aan het gestelde doel beantwoordden. Van de spelers noemen we in de eerste plaats den regisseur-hoofdrolspeler Richard Flink, die zijn rol als Klaas Kolenbrander deed leven en aan wien voor het grootste deel het succes te danken is. Naast hem bracht Hetty Beek als Soetkin, zijn vrouw, een prachtvertolking, terwijl Nelly Ernst als Nele, het buurmeisje, mede behoorde tot de drie, die wij op het eerste plan zouden willen rangschikken. Ben Oroeneveld en Lucas Wensing brachten een gave vertol king van respectievelijk Grijpstuiver en Thijl. De Lamme Goedzak van Jan Seves kwam ons iets te overdreven voor, evenals de overigens bijzondere creatie van Marie Ha mel als Kathelijne, buurvrouw van Klaas. De overige spelers vervulden hun rol naar behooren, zoodat het geheel een alleszins gunstigen indruk achter liet. Het was voor de vele VARA-leden een avond van waar achtige kunst. Dat de zaal in de „Harmo nie" niet totaal uitverkocht was, was ten onrechte. De voorzitter, de heer Fissrher, opende dezen avond, waarna de heer Oets („Oom Henk") een propagandistisch woord sprak, waarin hij opwekte om de VARA ook in de zen moeilijken tijd trouw te blijven tot het behoud van den socialistischen omroep. Hns. Voetbal. Het toeval wil, dat wij achter elkaar twee belangrijke en be langwekkende voetbalseizoenen beleven. Het vorig jaar was alles ge concentreerd op de wereldkam pioenschappen. Naar Italië 1 was toen het ideaal en de voorwed strijden stonden ln de sfeer van die wereldspelen. Er werd ge vochten, vinnig, enthousiast en goed. En het Nederland sche elftal beleefde een gouden tijdperk, dat helaas juist iets te kort bleek ce zijn. En nu, een jaar later geen we reldkampioenschappen. En dus „gewone" landen wedstrijden 1 Neen, lezer, juist niet. Want de kleine serie landenwedstrij- den van dit jaar vormen een in leiding tot een historische ge beurtenis, welke in Mei zal plaats hebben: Nederland-Enge- land! En als wij dus zeggen, dat morgen in Amsterdam de wedstrijd Nederland— België wordt gespeeld, dan mogen wij daar meteen bijzeggen, dat deze wed strijd belangrijker is dan anders. Want Engeland komt! En Engeland speelt al- "ean tegen tegenstanders, die de moeite waard zijn. Morgen bestaat er dus weer een gelegenheid om te toonen, dat Ne derland een waardige tegenstander is. En dus naast de gewone sfeer (die bij Nederland—België-ontmoetingen tóch ook al bizonder is!) de sfeer van Engeland! Er moet morgen getoond worden, dat de 3—2 nederlaag tegen Di'itschland werkelijk een scheidsrech terlijke blunder is geweest. Er moet morgen getoond worden, dat Nederland in werkelijkheid nog steeds meetelt en behoort tot de sterkste naties op voet- ba'gebied I Wij zullen hier niet meer praten over de historie. Zoo langzamerhand weet men wel, hoeveel wedstrijden er tus- schen Nederland en België gespeeld zijn. F.n evenzeer weet men thans wel, hoe d-» voor-oorlogeche periode een Neder- landsth overwicht bracht en hoe na 1918 België de boventoon voerde. Terwijl de laatste jaren Nederland zich weer posi tief sterker toonde, dank zij het trai ningssysteem, dat thans gevolgd wordt. Trainings9ysteeml Maar dan mogen wij hier vooral niet vergeten, dat men in België dat systeem heeft nagevolgd er. dat het succes er van reeds gebleken is Wij mogen dus veel strijd en grooten tegenstand verwachten. Daarom vragen wij ons af, of het Ne- derlandsch elftal in staat zal zijn, om to ^vinnen, om duidelijk zijn meerder heid te toonen. Aan een overwinning met een twijfelachtig doelpunt hebben wij niets, aan een zege, zooals D. W S. die behaalde op K. F. C., hechten wij niet al te veel waarde. Want dan spreekt de geluksfactor te veel mee. Wij moeten een normale overwinning op de Belgen behalen met een elftal dat o. i. iets minder sterk is dan een jaar geleden .En met dat minder sterk hjuoelen wij, dat onze voorhoede niet meer van dezelfde kracht is. Voor de linkervleugel en de mid voor geldt dat niet. Dit trio is in staat, om het den Belgen lastig te maken. Maar hoe zal onze rechtervleugel spelen? Zal Wels weer in ouJen vo»-m zijn, of zal hij zijn inzinking nog niet te hoven zijn? En zal Drok werkelijk Vente kunnen doen vergeten? Wij betwijfelen dat, al geven wij toe, dat het tweetal best voor den dag kan komen en zeer productief zal blijken. Maar het is hier een afwachten, een soort „zoeken". Over de middenlinie spreken wij niet. Die is goed en zal ook morgen wel goed zijn. Maar ons achtertrio! Wij hebben zoo'n idee, dat Halle beter is dan tegen Duitschland, dat bij meer leiding zal geven aan de achterhoede. En ook voor v. Run, nu eindelijk eens weer op de oude plaats rijn we niet bang. Maar zal Caldenhove werkelijk een interna tionaal speler zijn? Dat is de groote v aag, die op 't oogenblik nog niet be antwoord kan worden. Blijkt de keuze goed te zijn geweest, dan zal ons ach tertrio in kracht zijn toegenomen. Twee puzzles dusonze rechtervleugel en ons backstell De Belgen komen met een goed ge trainde ploeg in het ve'd en hoewel op paper bet elftal zwakker is dan het Ne derlandsche, zal in de praktijk blijken, dat het elftal uiterst gevaarlijk is. Voor- de voorhoede, van welke linie ons de rechtervleugel de gevaarlijkste en zeker de snelste lijkt. Gelukkig dat v. Heel en v. Run hun mannetje staan! Het zou ons dan ook niet verwonderen, wanneer de Belgische voorhoede een ietsje ge vaarlijker was dan de Hollandsche. De middenlinie echter is minder kt ach tig; is zelfs matig te noemen en dat zal van invloed zijn op de verrich tingen der voorhoede. Rest dan nog de achterhoede: twee stevige back6, die niet gemakkelijk te passeeren zijn, en een doelverdediger, die schitteren l is, als hij zijn dag heeft. Maar die soms wei eens wat te kalm kan zijn. In groote trekken vinden wij het Belgische elftal min of meer een probeersel van ver schillende spelers. Gaat het, dan zullen ze gevaarlijk zijn, gaat het niet, dan Maar laten wij wachten tot morgen. En laten wij niet te optimistisch zijn. Want Nederland—België is en blijft altijd een aparte wedstrijd. De opstellingen zien er als volgt uit: Nederland Halle (Go Ahead) Caldenhove Van Run (D.W.S.) (P.S.V.) B. Paauwe Anderiessen Van Heel (Feijenoord) (Ajax) (Feijenoord) Wels Drok Bakhuijs Smit v. Gelder (Unitas) (R.F.C.) (Z.A.C.) (Haarlem) (V.U.C.) Scheidsrechter Fogg (Engeland) VanBeeck Mondele De Vries (Antwerp) (Daring) (Antwerp) Isenborghs Voorhoof (Beerschot) (Liersche) Claessens Stijnen Dalem (Union) (Berchem) (Standard) Smellinckx Paverick (Union) (Antwerp) Badjou (Daring) B e 1 g ië Reserves voor Holland: Mul (H.B.S.V van Diepenbeek (Ajax), Schubert (Ajax), Lagen- daal (Xerxes), Vrauwdeunt (Feijenoord); Reserves voor België: v. d. Weyer (Union), Simons (Liersche), Meuldermans (Beerschot), Van Ingelghem (Daring), Capelle (Standard), Jaochim (Berchem). De stand is thans: Nederland 52 26 9 17 61 135—96 België 52 17 9 26 43 96—125 Wi el re n n en. VALENTIJN IN DE RONDE VAN SPAN IE. Valentiin, de bekende wielrenner uit St. 'illebord (N. Br.) heeft gecontracteerd voor de „Ronde van Spanje welke dit jaar voor de eerste maal verreden wordt en wel van 29 April af. Tot dusver had Spanje nog slechts een „Ronde van Catalonië". De Spaansche Ronde is een verkleinde uitgave van den Tour de France. Er nemen aan deel een Spaansche, Fransche, Itaüaan- sche, Belgische, Zwitersche en een gemeng de ploeg. In deze laatste is Valentijn inge deeld, tezamen met den Oostenrijker Bulla en de Duitscher Geyer en Stöpel. Schaken. Half Mei beslissing of wedstrijd inderdaad doorgaat. Het N. C. W. S. deelt mede; Dr. Euwe en dr. Aljechin zijn tot over eenstemming gekomen omtrent de bijzonder heden van den op handen zijnden wedstrijd om het wereldkampioenschap in tegenwoor digheid van enkele afgevaardigden van het IN L. W O De voornaamste punten zijn; le. De wedstrijd zal aanvangen begin October en alle. partijen zullen binnen Ne derland worden gespeeld. 2e. De wereldkampioenstitel zal diegene verkrijgen die ten minste 15'A punt beeft behaald, waaronder ten minsten 6 winstpun ten. In ieder geval zal worden gespeeld, totdat er 6 winstpunten zijn behaald. 3e. Tempo: de eerste IA uur 40 zetten; de daaropvolgende 2 uur 32 zetten en ieder daarop volgend uur 16 zetten. Tijd: 4e. gewone speeldagen 5 uur per dag, op hangpartijapeeldagen 4 of 6 uur, gemiddeld 3 partijen per week. Condities volgens regels der Féaération Internationa le des Echecs, terwijl de overeenkomst zal worden medegeteekend door de F. I. D. E. Het tournooitboek wordt door Euwe en Aljechin terstond na den wedstrijd in be handeling genomen In principe heeft het Euwe-Aljechin comi té zich met deze punten accoord verklaard. Er zal zoo spoedig mogelijk worden over gegaan tot onderteekening van de overeen komst, terwijl ongeveer half Mei de decisie zal vallen of de wedstrijd al dan niet door gaat. Het is thans nog hoofdzakelijk afhanke lijk van de vraag of de acties welke het N. C W. S. onderneemt gelukken of niet. Tennis. PROPAOANDA-AVOND VOOR TENNIS. Ook dit jaar zal een propaganda-avond voor tennis worden georganiseerd. Deze zal gehouden worden in de Unie-zaal. Spreker is de heer Vreedenburgh, lid van de Centr. Propaganda-Commissie van den N.L.T.B. met de onderwerpen: rechtspraak in tennis; eenvoudige tactiek er. techniek van het spel, een en ander toegelicht met films en lan taarnplaten. Voor alle spelers, ook de jeugdige, een In teressante avond. Z. E. K. Z.t—Kinheim 513—575. Het programma voor do volgende week luidt: De Driesprong—Excelsior. De Driesprong—Z. E. K. Z.? Excelsior—De Drie Ruiten. DE DRIE RUITEN IN ACTIE. Donderdagavond speelde het 2e vijftal een biljartwedstrijd tegen het le vijftal van O. K. K. te Zuidscharwoade. De uitslag van dezen wedstrijd is: A Kramer 95 16 18 5,94 F. v. Vegten 100 16 23 6,25 C. de Vries W. Zwart 58 22 9 2,64 100 22 14 4,55 P. de Geus 62 21 8 2,95 P. Apeldoorn 100 21 16 4,76 P. Swager Jb. Smit 100 30 10 3,33 61 29 15 2,10 Groen 73 28 9 2,61 Dinsdagavond speelde het derde vijftal te Castricum tegen het 2de vijftal van de biljart vereeniging Harmonie aldaar. De uitslag van dezen wedstrijd is: A. Kuis 56 26 6 2,15 C Rozing 100 27 23 3,70 P. Bos 100 45 9 2.22 S. Bloothoofd 77 45 9 1,71 W. Roosing 100 45 9 2,22 J. Govers 76 45 7 1,69 A. Kuis 100 35 11 2,86 W. Jansen 66 35 8 1,89 J. Kehl 55 55 6 1,— F. Schoenmake» 75 55 7 1,37 Totaal Harmonie Castricum 411 car., totaal De Drie Ruilen 394 car. Paarden. DE GRAND NATIONAL Revnoldstrwn winnaar. De favoriet Ooiden Milier niet geplaatst. Meer dan 200.000 bezoekers woonden gistermiddag de Grand National steeple- chase te Aintree bij Liverpool bij. De weers omstandigheden waren bijzonder gunstig- Winnaar werd „Reynoldstown", eigenaar Furlong, bereden door jockey Furlong, die 22/1 genoteerd stond. Drie lengten ten achter bleef de tweede aankomende „Blue Prince", eigenaresse Lady Lindsay en bere den door jockey Parvin. Dit paard stond genoteerd met 40/1. Met 11 lengten achter stand op den winnaar eindigde als derde t paard „Thomon II", eigenaar mr. Whitney en jockey Speek, welk paard met 9/2 geno teerd was „Ooiden Milier", die sterk favoriet was en het vorig jaar winnaar was, vie' in °e eeiste ronde cn wierp daarbij de jockey af

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 14