Wekelijksch Overzicht VtaaQ en Aanbod Jümst en Wetenschap Jitmnieiuos Jtwdecubciek valsche muntersbende op het spoor? meisje doodoereden. een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst in de meubelindustrie, DE LANDDAG VAN DE N. s. B, Aanzienlijke versterking van de politiemacht. minister colijn geopereerd. DE ZWARTE KAT. NOODLOTTIGE BEGEERTEN. In het Victoriatheater. premiere van „de vier mullers". xxxxx van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. (Uitsluitend 2e hands artikelen) Van 1—5 regels 60 cent bij vooruit fca.alina te voldoen. TE KOOP een DAMESRIJWIEL 5, HCERENRIJW. 250 en 10, JON- GENSHIJW. 10, (kl m), 1 MOTOR 12 50 en een MAGNEET 10, z. g. a. n. LIMMERHOEK 18. TE KOOP: LEDIKANT m. «troonia- t-as en kapokbed, 2 p. WASCHTAFEL, '1 HEEK AST, WASCHKETEL. CORFSTRAAT 39. TE KOOP EEN ELECTR. WASCH- MACI1INE, billijken prijs. Adres BROUWERSTRAAT 29. TE KOOP wegens vertrek een ClTROËN, 5 P.K., prima in orde. Te zien en te bevragen bij C. SCHOON te S; hermerhorn. TE KOOP GEVRAAGD: LOMPEN, FLESSCHEN. KRUIKEN, JAMPOTTEN enz. L. DE JONG, Oudegracht 48, 2e huis vanaf 'e Bloemstraat, Alkmaar. VOOR OUD: DIAMANTEN RINGEN ei. COLLIERS vanaf 050. ZILVEREN LEPELTJES vanaf 3.35 p. half dozijn. DE ROVER, Boterstraat 8. COERSENS RIJWIELHANDEL, Vrou- wenstraat 4, heeft nog eenige zoo goed als nieuwe DAMES-. HEEREN-, MEIS JES- en JONGENSIJWIELEN vanaf 8. Karpetten 12 en 16 els vanaf 6.90, Ledikanten, Bedstellen, Gezondheids- matrassen, Dekens, Stoelen, Tafels, Dressoirs, Divans z. g. a. n. J. L. Sostman Jr., Verkooplokaal, Ridderstraat 10. TE KOOP GEVRAAGD: geheele of gedeeltelijke INBOEDELS, ook ruilen. Tevens te koop z. g. a. n. Meubelen, Bed den, Dekens, Tafels, Stoelen, enz. P. VENNTK, Koningsweg B 30. Bestwerkende Handnaaimachine met kap 6 50, Hand-, Trap- en Inzinkbare Naaimachines z. g. a. n. (koopjes), prima Dvit6che Piano's, spotprijzen, Rijwielen enz. DEKKER, Laat 182. Prima Kinderstoel 2.50, Veerenbed 5, Kindertrekwagentje 2, beste Uit- schuiftafel 4.50, Buffetten, Kasten, Waschkasten, Stoelen, Gemakskoffers, Bedden, enz., z. g. a. n. Dekker, Laat 182. Als nieuw D\MESFIETS met Torpe donaaf 15, pracht D. FIETS 14.00, hEEEFIETS met rem f 12.50, enz. NIEROP, Koningsweg 40. TE KOOP: 1 pracht Luidspreker, 1 prima Haardkachel, 1 Tuinbank, 1 pracht mah. Buffet, 1 mah. Schrijftafel, eiken Buffetten, billijke prijzen. GEB. VERWER, Koningsweg 67. AANGEBODEN MELKDRIEWIELER, compleet met flesschenbak, even ge bruikt, lage prijs. 8 A. PLOMP, Bergen. Voor spotprijs TE KOOP nieuwe over jarige GILLET-MOTGR 350 c.c. kopklep en 175 c.c. tvveetact A. PLOMP, Bergen. in een sloot terechtkwam, terwijl de heer Van Oalen met zijn wagen aan den kant van den weg gezet werd. De heer Veen die achter den trailer reed, ken op zijn beurt een aanrijding niet meer voorkomen en werd met zijn wagen tegen een boom geslingerd. De ravage was zoo groot, zoowel de trailer als de beide perso- nenauo's waren zwaar gehavend. De ge volgen waren overigens gelukkig niet ern stig. De bestuurder van den trailer was ge heel ongedeerd gebleven, terwijl de beide bestuurders van de personenauto's licht ge wond werden. De heer Veen had zijn neus been gebroken. Nadat zij ter plaatse ver bonden waren, konden zij zich naar huis begeven. De gemeentepolitie van Santpoort heeit drie wagens in beslag genomen. Gistermiddag werd door de Marechaussee te Venlo de 25-jarige A. Geurts uit Schan- deio gearresteerd, terwijl deze bij een bank instelling een 26-tal valsche muntstukken van 5 Mark trachtte in te wisselen. De man werd in de marechausseekazerne ingesloten. Vermoed wordt, dat de aangehoudene deel uitmaakt van een reeds lang gezochte val sche muntersbende. In samenwerking met de Duitsche politie autoriteiten wordt thans een uitgebreid on- a«rzoek ingesteld. Gisteravond omstreeks acht uur is het 15- jarig dochtertje van den timmerman J. Gerd- sen aan den wierdenschestraatweg te Altne- toen zij, terwijl zij met een vriendinnetje zonder op het verkeer acht te slaan, stoeiende uwi weg overstak, door een uit de richting p'erden komende auto aangereden. Zij werd uaarbij zoo ernstig gewond, dat zij op weg uaar het ziekenhuis overleed. De hoofdbesturen van de werkgevers- en werknemersorganisaties in de meu belindustrie en in de behangerij hebben hun ledenvergaderingen geadviseerd een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst aan te gaan op de volgende voorwaar den: L Handhaving van het tot dusver geldende collectief contract, behoudens het loonartikel; 2. verlaging van de in genoemd contract genoteerde loonen biet 6 pet.; 3. de nieuwe collectieve ar beidsovereenkomst aan te gaan voor den 1936Van maanden, eindigende 1 Maart De ledenvergaderingen van de werk- gc ,-ers- en werknemersorganisaties zijn met dit advies accoord gegaan. Het gevaar voor een conflict dat de vorige week, wegens het vastloopen van de onderhandelingen dreigde, is thans, nu overeenstemming is verkregen, van i'.3 baan. In verband met den landdag, die vandaag en Maandag door de Nationaal- Socialistische Beweging in het Rai- gebouw wordt gehouden en in verband met eventueele pogingen tot ordeversto ring door andersdenkenden, heeft men uitgebreide maatregelen genomen om die pogingen eventueel terstond, met kracht te kunnen onderdrukken. Zoo zijn een groot aantal marechaus- see's, manschappen van de militaire po litie en rijksveldwachters in Amsterdam aangekomen, die daar zijn ingekwar tierd. Wat de marechaussee's betreft spreekt men van een aantal van 250. De minister-president dr. H. Colijn heeft gisterochtend een lichte operatie ondergaan. De patiënt maakt het naar omstandigheden buitengewoon goed en de geneesheeren zijn zeer tevreden. De eerste dagen kan geen bezoek wbrden ontvangen. BELANGWEKKENDE MUZIEK VERZAMELING. De heer Daniël Fryklund, een onderwijzer aan de openbare school te Hhlsingborg heelt zijn leven gewijd aan het verzamelen van unieke muziekinstrumenten en andere voor werpen en documenten, die op muziek betrek king hebben. Zijn instrumentenverzameling omvat thans reeds meer dan 500 nummers, waarbij er velen zijn van groote zeldzaam heid. Voorts bezit hij manuscripten, w.o. een origineel handschrift van Beethoven en on feveer 2000 documenten betreffende het ransche volkslied, de Marseillaise; Fryk lund is een deskundige op het gebied van het patriottische lied van Rouget de Lisle. Zelfs in Frankrijk erkent men, dat hij autoriteit is op dit gebied. In zijn verzamelwoede heeft hij er zelfs geen rekening mede gehouden, dat een woning gemaakt is om te bewonen. Zijn schatten nemen het overgroote gedeelte- van zijn huis in beslag en zelfs in de keuken heeft men ruimte moeten uitsparen om nog te kunnen koken. Het kleinste vertrek is tot slaapkamer voor den verzamelaar ingericht, doch ook hier moet de nog aanwezige ruim te wijken voor de aangroeiende verzameling. In Alkm. Bioscoop-theater. Het A. B. T. brengt deze week een hoofd nummer, dat verv2aroiga is naar één van de bekende boeken van Edgar Allan Poe, n.1. De zwarte kat. Deze film is zoo mysterieus en sensationeel, dat men in groote spanning en niet zonuer eenige rilling ue geschiedenis van het begin tot het einde volgt. Het begin is zoo idyllisch: een jong paar tje is op de huwelijksieis en natuurlijk heeft 't een coupé alleen. Onverwacht wordt echter plaats verzocht voor een derde reiziger, die door een vergissing geen andere plaats neeft kunnen krijgen. Het is een dokter, die ook op weg is naar 't Hongaarscne land. Hij stelt veel belang in 't jonge paar en als ze de heenreis moeten afbreken en per auto verder gaan, reist ook oe dokter mee. Er volgt een auto-ongeluk, waarbij de chauf feur wordt gedood. Mr. Allison en zijn vrouw en ook de dokter komen er goed af en de dokter neemt hen mee naar het huis van zijn vriend dr. Poelzer, die hen wel zonder ling maar toch gastvrij ontvangt. En dan beginnen de sensationeele avonturen in het zonderling gebouwde huis van Poe'zer. Het staat n.1. op de overblijfselen van een oud fort. Maar zoo zouden we langzamerhand a'le geheimen gaan verklappen en veel van de spanning wegnemen. En juist als men niets weet, brengt elk tafreel nieuwe verras singen tot het einde toe. Wie van een bui tengewoon spannende film houdt en veel sen satie kan verdragen, zal in „De zwarte kat" alles vinden wat hij wenscht. Bovendien wordt de film zeer sterk gespeeld Boris Karloff als Pollzer geeft een indruk wekkende creatie. Zijn masker was zeer goed getroffen en hij was geheel de figuur die de situatie beheerschte. Niet minder goed was Bela Lugosi als de dokter, die de jongge huwden vergezeld David Manners was zeer sympathiek als Allison en zijn vrouwije werd allerliefst gespeeld door Jacqueline Waeks De technische opnamen waren prima ver zorgd. Het voorprogram bracht eenige mooie journaals, een alleraardigste f:'m met op treden van diverse cabaretartisten. Verder nog een dwaze komische tweeacter. Een goed en uitgebreid programma. „LES NU1TS MOSCOVITES". Bioscoop „Harmonie". De naam Harry Baur behoeft toch zeker geen nadere uiteenzetting. Deze filmacteur is een tweede Jannings en wie hem nog niet zag, make van de geboden gelegenheid ge bruik om zijn weergaloos spel vanaf morgen in de bioscoop „Harmonie" te gaan zien. Slechts drie avonden zal zijn nieuwste creatie „Les Nuits Moscovites" draaien, de tijd is kort, benut hem wel. Over de rol van Harry Baur nog het vol gende: Voor zijn échec met „le Roi Pausole", dat Parijs vorig jaar uitfloot, heeft Alexis Gra- nowsky schitterend revanche genomen. „Les Nuits Moscovites", de film die hij in record tijdtwee maanden, montage inbegrepen heeft gedraaid, draagt inderdaed den toets van het geniale. Lichteffecten, aaneenschakeling van scènes montage eindelijk, daarin bewijst Granowsky opeens weer zijn fulminanten stijl en zeker heid, en in het défilé van de naar het front vertrekkende troepen brengt hij een massa regie, die onmiskenbaar nieuwe trekken ver toont. Op éclatante wijze manifesteert zich het filmspelersgenie dat Harry Baur heeft, in deze film, door Granowsky gemaakt. Het machtige talent van den Franschen acteur geeft aan een dier zonderlinge figuren van het voor-revolutionnaire Rusland contour en gestalte. Zijn Piotr Brioukow wekt reminis centies aan de fantastische figuur van Ras- putin diens zorgelooze orgiën, diens macht en waanzin. De tot cliché geworden „Russische ziel" wordt een nieuwe openba ring. En Granowsky weet met dit prachtige instrument te spelen. Hij ontdekt duizend nieuwe facetten aan het wonderlijke en ver rassende talent dat in Baur belichaamd is hij geeft hem den achtergrond dien hij be hoeft en de tegenspelers die hij behoeft Grootsch is het spel van Harry Baur in deze rol, zijn kinderlijk geluk als hij meent, dat het mooie meisje hem liefheeft, zijn wanhoop als hij weet dat haar hart behoort aan een ander, zijn felheid bij drinkgelagen, zijn wee moed als hij verlaten en gebroken naar een Russisch lied luistert, alles filmspel van de hoogste orde. Granowsky heeft „Nuits Moscovites" ge regisseerd, en ditmaal het tempo niet ver waarloosd, de mise en scène is verzorgd tot in het kleinste detail, en Harry Baur's tegen spelers zijn allen uitstekend. Het knap geschreven scenario van deze film is van Pierre Benoit. Het voorprogramma brengt Paramount- en Fox-nieuws en verder een Hollandsche één-acter met Heintje Davids. Deze film, waarvan gisteravond voor do eerstvolgende week de eerste vertoo ning plaats had, is wèl zeer romantisch. Zij is, zouden wij zoo zeggen, gebaseerd op het thema: oude liefde roest niet. En waar Joan Crawford de rol speelt van het meisje, dat ondanks alles toch haar oude liefde bewaart, is het zeker geen wonder dat er een rolprent ontstond, die op onderscheidene punten ontroert. De eerste beelden op de film laten ons de thuiskomst zien van Michael Alder- son, een advocaat te New-York, bij zijn ouders in een provinciestad. Er wordt een feestdiner aangericht, waarbij Sadie, de lieftallige dochter van de keuken meid Mac Kee en vroeger speelmak kertje van Michael, de tafel moet bedie nen. Zoodoende hoort zij hoe er gespro ken wordt over haar vriend Tommy V'allace, een uit Alderson's dienst ont slagen jonge man: Tommy ontraadt zijn vader weder-in-dienstneming, omdat hij meent Tommy te kennen als een zwak keling en van oordeel is, dat er eens een v lorbeeld moet worden gesteld aan an deren, die, evenals Tommy deed, zich misschien zouden laten omkoopen door concurrenten der Alderson's. Verontwaardigd hoort Sadie een en ander aan en in haar opgewondenheid vaart zij heftig uit'en dan zijn er twee zonder betrekkirfgV. Tommy besluit' Tiaar New-York te gaan en zijn geluk te beproeven en Sa die, die zijn zwak karakter kent, gaat met hem mee. Ze hebben bijna geen geld en komen in een bescheiden pension te recht. Den volgenden morgen zullen zij trouwen, doch Sadie, die vroeg is uitge daan om werk te zoeken en een huwe- lijksacte te verkrijgen, wacht op het bu reau van den burgerlijken stand tever geefs op Tommy. Deze heeft zich door 'n variété-artiste, Dolly Merrick geheeten, d!: in hetzelfde pension verblijft, laten overhalen haar partner te worden bij een zangnummer en onmiddellijk met haa.- een engagement in de provincie te gaan vervullen. Terugkeeren naar haar moedar wil Sadie niet en weldra zien wij haar als dr.nseres optreden in een nachtcabaret. ITicr komt zij in aanraking met den alcoholist Jack Brennan, een bekend New-Yorksch millionnair, die bijna steeds in het gezelschap verkeert van zijn advocaat, Sadie's jeugdvriend Mf- ael Alderson. Hij wil Sadie trouwen en Michael, die weet, dat het meisje nog steeds aan Tommy denkt, verzet zich krachtig, doch te vergeefs, tegen dit hu welijk, dat z. 1. alleen gaat om het geld. Echter, Sadie is een edele vrouw en met de grootste krachtsinspanning gelukt het haar Jack van zijn drankzucht en daardoor van een wissen dood te redden. Als Brennan genezen is, bekent zij hem, dat zij Tommy liefheeft en de edelmoe dige millionnair hergeeft haar de vrij heid. Ook Michael ziet thans in, hoe ver keerd hij haar beoordeeld heeft en hij is het, die Tommy, die aan lager wal is ge raakt, opspoort. Doch 't is te laat, Tom my sterft aan de tering. Ouder en wijzer geworden, voelen Sadie en Michael thans, dat zij bij elkaar behooren en 't laat zich aanzien, dat moeder Mac Kee's hoop, reeds in Sadie's jeugdjaren gekoesterd, toch nog in vervulling zal gaan Het voorprogramma geeft een actueel journaal uit binnen- en buitenland, o a den terugkeer van Guus voor de micro foon en de opening van de Flora te Heemstede. Voorts zijn er de zeer aar dige klucht Spijbelen en een leerzame film, die veel interessants laat zien van Peking en zijn bewoners. Alles te zamen een zeer aantrekkelijk programma, dat thans in het Victoria theater geboden worden. DE MYSTERIF.USE GRAVIN. Cinema Americain. In Azië, in het gebied van de Tigris en de Euphiaat, trachten zoowel de Franschen als oe Engelschen hu i invloed te vergrooteu. Het is een spannende tijd en de Sheiks, die de fanatieke Mohammedanen regeeren, zijn niet te vertrouwen. Engeland zond een koIonei van den geheimen dienst naar dit gebied met de opdracht te trachten ^opveel mogelijk van de Fransche militaire plannen te weten te komen, Fiankrijk heeft een zelfden spion nagedienst en in deze belangrijke afdeeli.ng wordt de kapitein Domèvre geplaatst, die in tien strijd met oproerige stammen gewond is geraakt en na zijn herstel een passende func tie moet hebben. De kapitein verlangt naar zijn woestijn- ruiters en naar de gevechten waarin zijn manschappen op kameelen den vijand tege moet rijden, maar de generaal beschikt, dat de kapitein in de garnizoensplaats zal moeten blijven en relaties zal moeten aanknoopen met majoor Hobson van den Engelschen dienst, die de gevaarlijkste tegenstander ge acht wordt. Hobson een uitverkoren type van een onbetrouwbaren gentleman weet Domè- vres in relatie te brengen met la chatelaine du Liban, een min of meer geheimzinnige vrouw, die een ouderwetsche burcht be woont en een luxieus leven leidt. Eens heeft deze vrouw voor Engeland gespionneerd en is daar goed voor betaald geworden, nu voert het noodlot haar op den weg van Do- inèvres, die weldra op de mysterieuze vrouw verliefd wordt en zijn eigen meisje vergeet om in haar nabijheid te kunnen leven. Zij be kent hem op een avond waarop zij een groote partij geeft, dat zij vrijwel geruïneerd is en binnen enkele dagen over minstens 600000 francs moet kunnen beschikken en Domèvres, die niet kapitaalkrachtig is, be zoekt een woekeraar, die hem het geld in ruil voor iegerleveranties wil verschaffen. De kapitein bezwijkt voor de verleiding, maar zijn superieuren wijzen dezen leverancier af omdat zij de relatie onbetrouwbaar achten. Omdat hem geen anderen uitweg meer open staat wendt Domèvres zich dan tot den En- gelschman en biedt de/.en zijn geheime rap porten te koop aan. De kolonel accepteert, maar laat tegelijk zijn minachting voor den verrader blijken en Domèvres komt in een luxieus cabaret tot bezinning, verwijt zich dat hij zijn land heeft verraden en treedt in zijn emotie zoo ruw op, dat de conflicten met het van a'le zijden aansnellende publiek hem een zenuwtoeval bezorgen. De geheim zinnige gravin komt tevergeefs aan het hos pitaal maar wordt niet toegelaten, /.ij ver trekt naar onbekende bestemming en Domè vres wordt na zijn herstel weer bij zijn ge liefd kameelcorps geplaatst waar hij met zijn kameraden de heldendaden kan verrichten, die het verleden uit zijn gedachten kunnen verdrijven. De film, naar het bekende werk van Pierre Benoit eindigt eenigszins onverwacht, maar geeft buitengewoon mooie opnamen, zoowel van het leven in de woestijn ah van het mondaine leven in de hoofdplaats van het garnizoen. Er zijn schitterende opnamen van bals en partijen in luxieuse kasteden en vooral het verblijf van gravin Orloff biedt een weelde aan fraaie interieuren. Naast den spion van den geheimen Engel schen dienst worden de hoofdrollen vertolkt door Mademoiselle Spinelly en Jean Murat, die beiden uitstekend spel geven. Dit is een der mooiste Fransche films, die hier in lan gen tijd op het witte doek zijn verschenen Vooraf gaat veel binnen- en buitenlandsch nieuws, een zeer mooie rolprent van het leven op de eilanden der piraten, die in de buurt van Kameroen zijn gelegen en een al leraardigste éénader van een man, die een bril kreeg waaraoor hij het leven mooier kon zien dan het leven in werkelijkheid was. wat bijzonder humoristische tooneeltjes op het doek brengt. Gistermiddag had de eerste opvoering in het Corso-theater te Amsterdam plaats van de nieuwste Hollandsch-sprekende film: „De vier Müllers". Men had het aardige idee om alle Mullers tot het bezoek aan deze premiere uit te noo- digen, zoodat de zaal al spoedig met een groote familie gevuld was, die met ongeduld de film der vier speciale Mullers verwachtte. Deze Nederlandsche film is in Weenen on der leiding van den heer Rudolf Meinert ver vaardigd. De hoofdrollen worden vertolkt door Joh. Kaart Jr., Tilly Perrin—Bouw meester, Cissy van Bennekom, Minny Erf- man, Gusta Chrispijn—Mulder, Jacq. Bijle- velt, Adolf Bouwmeesten en Johan Heesters. Het scenario is naar het tooneelstuk van Friedmann en Narz door Herman Bouber vervaardigd. Het wijkt in sommige opzich ten, tengevolge van de speciale moeilijkheden en mogelijkheden, die de film biedt, van het tooneelstuk af. Zeker is men er in geslaagd, beter nog dan in vroegere Nederlandsche films, de techniek, zoowel wat de fotografie als wat het geluid betreft, te perfectionnee- ren. In technisch opzicht behoeft „de 4 Mul lers" voor de meeste buitenlandsche produc ten niet onder te doen, terwijl het spel der medewerkenden in hooge mate verrassend is. ooral Johan Kaart toont zich in de rol van „Schat" op z'n best. Hij staat In het mid delpunt der handeling en wij zullen ons niet verwonderen als sommige van zijn uitdruk kingen binnenkort zeer populair zullen wor den. Trouwens de film wordt geïllustreerd met een paar liedjes, die groote kans hebben in den waren zin des woords „Schlager" te worden. Nadat de film voor een enthousiast pu bliek vertoond was, sprak de heer Dumee, directeur van het Rialto-theater, het publiek en den medespelenden artisten, die zich op het kleine tooneel hadden opgesteld, harte lijk toe. Bloemen en kransen .werden aan de artisten uitgereikt. Tenslotte dankte Joh. Kaart den heer Dumee voor de hulde die men hem en zijn collega's bracht. „Wij zullen ons best doen", zei Kaart, „als u belooft zoo nu en dan eens naar de bioscoop te komen. In deze samenwerking zal de Nederlandsche filmindustrie zich best handhaven", CINEMA EN THEATER. Deze week trvat het Weekblad om. „Too neelspelers onder daglicht" (Herman Schwab, Piet Bron) door Eduard Veterman; 'n artikel over koning George van Engeland; het leven van Renate Müller; tooneelnieuws Ned. In disch tooneel; Amsterdamsch tooneel, het Masker, Fritz Hirsch-operette'n liedje „De honderdduizend" van Eddy Noord-ijk, vele fraaie foto's, enz. Onze Vierde Maart-Opgave. Een lettergreep-puzzle. De 14 woorden, die voldeden aan de omschrijving en die gevormd moesten worden uit de 48 gegeven lettergrepen, waren de volgende; 1. indigo 2. opera 3. oleander 4. Nagasaki 5. regenbui 6. Upsala 7. Overjas 8. tarantella 9. kalender 10. algebra 11. Alcibiades 12. Haarlem 13. carioca 14. Saratoga. Zooals men ziet vormen de eerste let ten van Onder naar boven gelezen het woord: SchaaktonrnooL Een puzzle, die door velen met genoe gen is opgelost. Onze Nienwe Opgave. (No. 5 der Maart serie). Welke vermenigvuldiging? Twee getallen van vijf cijfers worden met elkaar vermenigvuldigd. Zij bevat ten samen de cijfers van 0 tot en met 9. Verder zijn in onderstaand geraamte dezer vermenigvuldiging alle cijfers 3 gegeven, die in de geheele bewerking voorkomen. 3XXXX 3 XXXXX X3XXXX XXXXX XX 3 XXX XXXXXX XXX 3 XXXXXX Gevraagd wordt deze som geheel vol ledig in te zenden. Oplossingen (2 p.) liefst zoo vroegtijdig mogelijk doch uiterlijk tot Vrijdag 5 April i2 uur aan den Puzzle Redacteur van de Alkm. Courant. FONDSEN. 23 Mrt. 25 Mrt. 26 Mrt. 27 Mrt. 28 Mrt. 29 Mrt. 4 obl. Nederl. 1000 '34 100% 100% W% N*-5/i6 l»/* 3% idem 11 101* 101* 100* 101* 10.* 100* 4N.O.-Indië 1000 '30II lOlï/is '01* 100* 100* 100* 4 li idem 1000 .34 101* 100 99% 99%. 99% 99% 5)4 Duitschland 30 27% 26% 26* 25 25% 25% Idem met kettingverkl. 3l| 30.) 30* 28' 294 2a; Amsterdamsche Bank. 106$ 107* 107* 108* 107, 108* Koloniale Bank 34* 33* 35* 35* 36» 36. Ned. Ind. Hand. Bank 63, 63* 65 65* 67» 67* Ned. Handel Mij. Cert. v. 1000 27* 27 28 29 29% 29* Kotterdamscbe Bank 103* 103* 104 105 106 10/ Alg. Kunstzijde Unie 2» 32 32* 32* 31* 31* v. Berkei's Patent 42* 41* 41* 42 42* 40* Calvé Delft Cert58* 58 60* 61* 60* 62* Nederl Ford2431 24/* 242* 244 241' 243 Ned. Kabelfabr376* 3/4 378 375 376 378 Philips Gem. Bezit 220* 222 229* 228* 228* 228* Unilever 84* 843/ie 85* 877/ie 87 88* Anaconda5l;y10 5% 6% 6% 6% 6% Beth. Steel15Vie 14% 15Vi6 14% 14% 151 Cities Service bls "/s U. S. Steel18* 17* 18% 171%, 17* 17% U, S. Leather2% 2% 2* 2.', 2* Cult. Mij Vorslenl15 14* 15* 16% 17* 17* Handelsver, A'dam 167$ 167* 169* 171* 172* 1/4* Javasche Cult 86.V 88', 86 88* 8/* Algem Explor. Mij. 150* 150* 149* 149* 149 Boeton Redjang Lebong170 170>/a 171 170* 171* Dordtsche Petr, gew. 111* 111* 113* 115 118', 11/ Koninklijke 1000 134* 13:* 139* 140% 141* 143* Shell Union3* 3* 3% 3% 3% 3% A dam Rubber91* 91» 94» 96* 97* 95% Oostkust27* 28 30* 30* 30* Serbadjadi53* 53 5/* 57* 56* Java China Jap. Lijn. 26* 26' 27* 27* 27$ Ned. Scheepv. Unie 33* 32* 34$ 3 33* 33* Stoomvaart Mij Nederland 30 30 32* 30* 31 30* Deli Batavia Tab142 141 146 145 147 148 Deli Maatij135* 1 »5J 137 137* 139 140 Seiembah 135* 135* 138 139* 141 140* South Pacific 8% 8% 8* 8 7% Union Pacific55* 54* 53$ 53* 52* ProlTirfal'e 1 1 1 1 1 Ex dividend.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7