Holland-België van boven gezien. Nederland-België. VREEMD GEVAL. Zondagavond reed in de Lange Kerk straat te Schiedam een personen-auto zigzag over den weg. Op een gegeven oogenblik reed de wagen het trottoir op, waarbij een wandelaarster nauwe lijks aan een aanrijding ontkwam. De bestuurder, de 42-jarige D. C. R kon bij zijn aanhouding geen papieren toonen. Hjj beweerde den auto, die in beslag genomen is, juist gekocht te heb ben en zei de deze den volgenden dag na overlegging van de kwitantie te zul len komen halen. Bij onderzoek is gebleken, dat R. geen onbekende van de politie is en dezelfde avond kwam uit Rotterdam het bericht, dat de man zich thuis door middel van ga» van het leven had willen berooven. Het onderzoek naar dit geheimzinnig geval wordt voortgezet. INSTITUUT VOOR ARBEIDS- ONTWIKKELING. Het twee-jaarlijksch congres in Den Haag. Op het congres van het instituut voor Arbeidersontwikkeling, dat Zaterdag en Zondag in Den Haag is gehouden, is Zaterdag een resolutie van het centraal bestuur aangenomen, waarin er met klem bij alle leden van het Instituut op wordt aangedrongen, zich persoonlijk bij de Natuurvrienden aan te sluiten. Daarna behandelde het congres een aóiital voorstellen betreffende het Na- tuurvriendenwerk van meer internen aard af. Onder deze voorstellen was er een van het centrale bestuur om te besluiten, de technische en financieel© leiding der Natuurvriendenhuizen en kampeerter reinen óp te dragen aan een, dooi- het centrale bestuur te benoemen, stich tingsbestuur. Dit voorstel werd bestreden door de afdeeling Amsterdam, die meende, dat men daardoor de zeggenschap over de huizen zou verliezen. De voorzitter ech te- betoogde, dat men de zorg voor en de controle op de huizen niet uit handen geeft. Er zal samenwerking zijn. Zon en vrijheid van de A J.C. en Troel stra-Oord zijn ook stichtingen. De cul tureels en paedagogische zorg voor de huizen blijft de taak van het Instituut. De afdeeling Zwolle bleek gelijksoor tige bezwaren tegen het bestuursvoor stel te gevoelen als de afdeeling Am sterdam. Bij handopsteken nam het congres het bestuursvoorstel aan. Zondag is in het Gebouw voor K. en W. een kunstochtend gehouden, waar de film De Bewaarschool is vertoond, terwijl ook het arbeiderssymfonie-or kest zich liet hooren. In de Zondagmiddagbijeenkomst werd, na een inleiding van den voorzit ter, den heer Noorhoff, over de reorga nisatie van het Instituut, en na een dis cussie, waaraan een vijftal afdeelingen deelnamen, besloten tot aanstelling van een derden bezoldigden bestuurder en het instellen van drie commissies van bijstand, n.1.: 1. voor den centralen dienst; 2. voor het ontwikkelingswerk; 3. voor het natuurvriendenwerk. Als leden van het centraal bestuur werden gekozen, naast de leden aange wezen door het N.V.V. en de S.D.A P., de heeren Ploegsma, Van Staveren, De Boer, Melchers, van Laar en Grimm. Tengevolge van de reorganisatie, waarbij het aantal leden van het cen traal bestuur wordt verminderd van 8 tot 6, treden de heeren Borsje en van Arkel uit het bestuur. Ten slotte werden twee door het cen traal bestuur voorgestelde resoluties aangenomen betrekking hebbende op cultureel© organisaties en ordening. MOEDER EN KIND IN VLAMMEN OMGEKOMEN. Bij een brand, welke heden morgen te Utrecht woedde, Hedenmorgen vroeg is brand uitgebroken in een perceel gelegen aan de M. P. Lindostraat te Utrecht, tengevolge waarvan twee personen om het leven zijn ge komen. De brand is ontstaan op de eerste verdieping, waar in de voor kamer de 39-jarige vrouw Th v. S. en haar 10-jarig zoontje, dat ziek was, sliepen. De brand werd door de buren ontdekt, zij konden echter niet spoedig genoeg toe gang tot de voorkamer verschaffen, daar voor één der deuren een kast bleek te staan en men slechts via een andere kamer kon binnenkomen. De man van de vrouw en een ander kind sliepen een verdieping hooger. Zij hadden aanvankelijk niets van den brand bemerkt. Beiden wisten zich via het dak in veiligheid te stellen. De brandweer, die door de buren was ge alarmeerd en sipoedig ter plaatse verscheen wist het vuur tot de eerste verdieping te be perken. De vrouw en het kind zijn verbrand. Slechts de verkoolde lijken kon men bergen. Omtrent het ontstaan van den brand is niets bekend. £and: enJmw&ouw LANDBOUW EN MAATSCHAPPIJ. Leidende functionarissen mogen zich niet candidaat laten stellen voor Prov. Staten en Tweede Kamer. In de jongste vergadering van het hoofdbestuur van den Natioonalen Bond Landbouw en Maatschappij is besloten, dat leden van het hoofdbestuur van de zen bond en van zijn provinciale afdee- lir.gen, voorzitters van zijn kringen en p aatselijke afdeelingen en zijn propa gandaleiders zich niet door de een of andere partij candidaat mogen laten stellen voor het lidmaatschap van Pro vinciale Staten of de Tweede Kamer. Ook mogen de hoofdbestuursleden van den bond en van zijn provinciale afdee lingen en de propagandaleiders geen le'dende functie in eenige politiek partij bekleeden. Bij de bespreking van de landbouw- crisispolitiek werden de bepalingen om trent de melksteunbeperking en de kal- verbeperking practisch niet uitvoerbaar genoemd. NOORDSCHARWOUDE. Donderdagavond werd de 2-jarige algem. tuinbouwcursus van den L. T. B. gesloten. Tegenwoordig waren de afgevaardigden van de afdeeling en de heer Bartelds, die den rijks- tuinbouwconsulent vertegenwoordigde. Het hoofd van den cursus, de heer L. Mallecote, gaf een overzicht, waaruit bleek, dat met 20 cursisten in 1933 is begonnen, terwijl nu gesloten kon worden met 19. Het aantal verzuimen was gering, 10 met 0,1 en 2 verzuimen op de 48 gegeven lessen. Aan alle 19 cursisten kon een diploma worden uitgereikt. Uw circulaire kwam reeds in de prullemand; Uw advertentie bracht U menig nieuwen klant! SPORT (Van onzen reisredacteur.) De radio-reportage van een interlandwedstrijd. De A.V.R.O. op het dak. Hallo, Brussel, waar zit ge toch! Ik kan maar geen verbinding krijgen. Bovenop het dak van de Marathontribune van het Amsterdam Stadion staat een mijn heer van de Belgische omroep geduldige po- fingen te doen, om met zijn collega's te russel in contact te komen. Een draagbaar telefoontoestel van de A.V.R.O. moet hem daartoe in de gelegenheid stellen. Kabels leiden van het dak naar beneden, naar een ruimte onder de tribune, die voor den om roep is beschikbaar gesteld. Daar beneden bevindt zich eigenlijk het hoofdkantoor van den radio-reportagedienst bij de interland wedstrijden in het Stadion. Een wirwar van draden ligt er over den grond verspreid, ko mend uit stopcontacten en leidend naar al lerlei toestellen, die ieder hun speciale functie hebben in dit schijnbaar zoo eenvoudige, doch in werkelijkheid zoo gecompliceerde be drijf. De welwillendheid van de A.V.R.O en van de Stadiondirectie stelde ons in de gelegenheid, er eens bij tegenwoordig te zijn. Hoeveel duizenden menschen in Neder land, in België en overzee zullen straks in spanning zitten te luisteren naar hetgeen hier in de radio-keuken voor hen wordt ge brouwen? Hier wordt gemoduleerd en ver sterkt en gezeefd, of hoe al die ingewikkelde werkzaamheden mogen heeten, die met den eenvoud eener geroutineerde deskundigheid worden verricht, doch aan welker nauwkeu righeid het alleen te danken is, dat honderd maal meer voetbal-enthousiasten, dan het overvolle Stadion kan bevatten, den wed strijd kunnen volgen, alsof zij er zelf bij wa ren. Boven heeft de meneer uit Brussel verbin ding gekregen en de lijnen worden stuk voor stuk geprobeerd. Het gaat alles prachtig Het hokje van Hollander, ditmaal door een ander bezet, staat in verbinding met Hilver sum; de twee andere hokjes aan beide zijden, bestemd voor den Vlaamschen en den rran- schen omroep in België, hebben een draad verbinding met Brussel. Niet alleen de Ne- derlandsche omroep wordt door de A.V.R O verzorgd, ook de Belgische gasten profitee- ren van dezelfde outillage, zooals in het bui tenland de A.V.R.O. weer de gast is van den omroep daar. Drie hokjes staan hier broe derlijk naast elkaar op het dak, waarin in verschillende talen en tongvallen de loop der gebeurtenissen op het voetbalveld be neden zal worden naverteld. Er waait een frissche wind, die de vlaggen strak doet staan en een extra-kleeding boven op het dak niet overbodig maakt. Maar wat een prachtig uitzicht valt hier te genieten naar alle kanten! Achter ons de daken van Amsterdam met de torens daarbovenuit en vlakbij het groote Stadionplein, dat steeds maar vol jcr met auto's komt te staan, naar de aanwijzingen van de verkeerpolitie. En menschen stroomen bij duizenden naar ons toe; steeds laten de hekken maar bezoekers door, die alle een plaatsje krijgen rondom het veld. Vóór ons vullen zich langzaam de rijen van zit- en staanplaatsen en langs den rand van het groene veld maakt de postharmonie haar muzikale rondwandeling. Nergens kan men een beter overzicht krijgen van de supe rieure regeling, zoowel buiten als binnen het Stadion, dan hier van het hooge dak. Ner gens ook heeft men een beter gezicht op het speelveld en op wat daar gebeurt. Het zijn ongewtijfeld de beste plaatsen en waar de eere-tribune nog niet aan kap tiipen. Vee! beter dan de scheidsrechter kan de omroeper den gang van het spel volgen, hij ziet elk overtreding en vooral elk buiten-spel kan hij onmiddellijk constateeren met onfeilbare juistheid. De heer Vogt, de directeur van de A.V.R O., is den ladder naar het dak al opgeklom men. Hij keurt nu vast van uit het hokje de verbinding met de studio. Daar, in de rlu- versumsche studio, gaat het bedrijf zijn ge wonen gang. Wij, op het dak, zijn daarvan getuigen, want een radio-toestel is bovenge bracht, dat wordt aangesloten op de electn- sche leiding, die daar ten behoeve van den omroep is aangelegd. In koude dagen wordt er ook de stroom van betrokken voor verwar ming der omroephokjes. Voor dit radio-toe- stel is een provisorische antenne geleid naar een der vlaggestokken, een draadi die n^a®' en over andere draden kronkelt over het dak Dr Ritter houdt in Hilversum zijn boeken- halfuurtje; een eigenaardige gewaarwording, om daar hier op het dak naar te luisteren. Straks zullen uit dienzelfden luidspreker de woorden klinken, die op twee meter afstand worden gesproken, maar dit ons langs een grooten omweg eerst bereiken. Daar komt ook de heer Emmenes, die de moeilijke taak heeft den populairsten man van Nederland in zijn populairste taak te vervangen. Hij komt juist van ^de spelers, met wie hij in hun verblijven een praatje heeft gemaakt. De ladder naar het dak wordt opgetrokken, wat even het gevoel geeft van in een belegerd kasteel te ziften, maar de om geving is zóó weinig middeleeuwsch, dat we dat gevoel al gauw verliezen. Dan verdwij nen ook de omroepers in hun hokjes. Om kwart over twee klinkt uit het radio-toestel de stem van den heer Vogt, daarna neemt de heer Emmenes het woord om den wedstrijd in te leiden. Nu is de aandacht gespannen op wat beneden gaat gebeuren: daar komen al gauw de spelers aan den overkant aange rend. Wat grappigwe zien wat er beneden ge beurt en hooren er tegelijk over vertellen. Het lijkt wel een ouderwetsche filmvertooning met een explicateur. Onze radio-reporter spreekt vlot en duidelijk, hij blijkt wel de juiste plaatsvervanger voor Hollander te zijn. Hoe houdt hij die dooreenkrioelende spelers zou gauw uit elkaar? Als Nederland tenslotte aan de winnende hand is, wordt het in het A.V.R.O.-hokje op den duur te be nauwd; het ruitje beslaat van het enthou siasme. En aan het slot komen uit het mid delste hokje twee stralende menschen, die heel wat vroolijker kijken dan hun buren. Men blijft echter ook op het dak van het Stadion sportief. Meeningen van anderen. Vrijwel unaniem is de sportpers van mee ning, dat de jongste NederlandBelgië-wed- strijd maar matig geweest is. De N R C r tzegt bijv.: Als geheel was het een middelmatige wedstrijd. Maar zoo wel de Belgen als de Hollanders hebben meer interland-wedstrijden slechter dan beter ge speeld. Voor de rust speelde Nederland in matigen vorm. Het Hbld.: Zeker voor de rust en een kwartier daarna had de wedstrijd meer het karakter van een simpelen comjjetitiewed- strijd dan van een treffen tusschen de aller- besten van twee landen Een vergelijking tus schen dezen wedstrijd en dien tegen Duitsch- Land valt sterk in het nadeel van de ontmoe ting van Zondag uit. De Tel.: Was het spel der onzen in de eerste helft nauwelijks het predicaat matig waard, ook na de rust konden de Oranjespe lers het peil van vroegere wedstrijden niet be naderen. De Belgische bladen erkennen zon der uitzondering, dat Nederland verdiend heeft gewonnen. Men is van meening, dat de middenlinie het sterkste gedeelte van de Ne- derlandsche ploeg was, voora! wordt hulde gebracht aan het spel van Bakhuys en Van Heel. Ook de verdediging acht men goed, maar over het algemeen is men van oordeel, dat Smellinckx en Paverick beter waren dan de Nederlandsche backs, terwijl men eveneens Badjou boven Hal le verkiest. Over de kwestie van het buitenspeldoelpunt zijn de meeningen verdeeld. Sommige bladen betoogen, dat dit doelpunt absoluut had moeten worden toe gekend, andere echter zijn van meening, dat het wel degelijk uit buitenspel-positie werd gemaakt. Lotsy e.a. aan het woord. D N.R.Crt. heeft eenige bekende personen na afloop van den wedstrijd geïnterviewd. De heer K. J. J. Lotsy, bestuurslid van den K.N.V.B., wilde in de eerste plaats con- staeeeren, dat de Belgen flink vooruit gegaan zijn, al konden zij dat ditmaal demonstree- ren, omdat het Nederlandsche elftal niet een van zijn werkelijk goede wedstrijden speel de. Overigens had de heer Lotsy alle respect voor het feit, dat de ploeg een 0—2-achter- stand in een 4—2-overwinning wist om te zetten en in de laatste 20 minuten kwam de gang er weer goed in. De hoogtepunten wa ren voor Nederland het keepen van Halle en de schoten van Bakhuys. België speelde ove rigens voor de rust beslist beter dan de oranje-ploeg, het tempo was beter en het plaatsen zuiverder. De middenvoor en de rechtsmidden van België waren zwak. Als echter Braine er weer bij is, dan zal de Bel gische ploeg niet gemakkelijk te overwinnen zijn. Het moreel van onze ploeg is met dat al dcor de goede laatste 20 minuten btvledi gend gebleken. De nestor van de officials van den K.N. V.B., dr. R. J. Th. Meurer, voorzitter van de medische commissie van den K.N.V.B., vond het over het algemeen geen goeden wed strijd. De eerste helft was van Hol'andschen kant zelfs vrij zwak. Het leek alsof alle spe lers een off ciay hadden, of dat zij door een minder goede lichamelijke conditie niet de volle honderd procent geven konden. De Bel gen speelden toen beter en aantrekkelijker voetbal en hadden zij de aanvallen beter af gewerkt, dan was het niet bij twee doelpun ten geb'even. De kans kregen zij er ruim schoots toe. Spelers als van Run en van Heel b.v. vielen zeer tegen en Anderiesen is toch heusch wat vermoeid van al d:e zware weel- strijden. Maar na de rust is alle-: ?nders ge worden doordat de ploeg toch in staat was het tempo op te voeren. Bnkhuvs' schoten ga ven toen den doorslag en toen legde van Heel door zijn aangeven den grondslag tol de doelpunten. Halle was zeer goed, behoudens bij het tweede doelpunt van België, dat houd- I baar was Het debuut van Cald*nhoven was niet slecht; na een matig begin stond hij in de tweede helft zijn man. Resumeerendgeen groote wedstrijd der Hollanders èneen betere Belgische ploeg dan de laatste jaren. De oud-doelverdediger en aanvoerder van het Nederlandsch elftal dr. Oejus van der Mtulen vond de Belgen aanmerkelijk beter dan het vorige seizoen, terwijl de Hol landers niet zoo op dreef vvartn a s b.v. tn de voorwedstrijden voor h*t wereldkam pioenschap. Het moree' bleek goed te zijn. Het was overigens een handicap voor <|e Hollanders dat zij met twee midvoors speei- d<De heer Verdyck, algemeen-secretaris van den Kon. Belgischen Voetbalbond, vono het een prettige en spannende 'xartij, een ech ten Holland—België-wedstrijd. Hij was te- vredep over den vooruitgang van de Belgi sche ploeg, die op den goeden weg a. Ho - land weet nog beter van de kansen 1te proft- teeren en daarom was de Nederlandsche zege niet onverdiend. De bekende Nederlandsche scheidsrechter dr. van Moorsel vond het een^aaruigen wedstrijd met het echte Hol and Be'f,e" cachet Mede dank zij de uitstekende leiding var den reeds 52-jarigen Engelschen rcferee had de strijd een goed beloop. De Belgen hebben beter gespeeld dan in de laatste jaren De Hollandsche ploeg was niet in topvorm, al kwam men dien tenslotte wel dicht nabij. Lagendaa! was goed, van Gelder vaak zeer tactisch, doch Smit viel tegen. Fraate goals van Bakhuys, een vlotte Belgische rechter vleugel, goed doel verdedigen aan weerszij den, ziedaar de voornaamste imorcssits. De bekende Belgische en internationale ar biter en sportiourm'w 'ohn Langenus achtte de overwinning door productiever aan- valsspel verdiend, doch niettemin hadden zijn landgenooten hem aangenaam verrast, vooral in de eerste helft, toen zij een keurig spel ontwikkelden. Toch verliest de heer Lan genus niet uit het oog, dat het iets te lakse, in elk geval weinig krachtige en soms wei felende begin der Hollanders, den Beljjf.n de kans gaf toen te excelleeren. Later, in de tweede helft, kreeg de oranjeploeg weer dat sterke en wilskrachtige en ook schotvaardige dat zijn landgenooten nog missen. Wat de spelers betreft, was na de rust vooral Bakhuys weer zeer goed. Van Heel en Anderiesen mochten ook met eere genoemd worden en Caldenhoven had een zeer bevre digend debuut, evenals Paverick bij België, die echter nog te veel fouls maakt. Claessen was de beste halfback; ook Stijnen was goed De binnenspelers waren het zwakst in den aanval van België. Fogg toonde zich een uitstekend scheidsrechter. De F.A., de Engelsche bond, had in ver band met den aanstaanden wedstrijd Neder land—Engeland twee afgevaardigden naar Amsterdam gezonden. Zij vonden het een aantrekkeiijken strijd met een verrassend snel tempo. Verreweg de beste speler was Bak huys, meenden zij. Tenslote gaf dr. V o s, de sportieve wethou der van Amsterdam, als zijn meening te kennen, dat de Belgen voor de rust een prachtig spel gespeeld hebben, technisch be ter dan het Hollandsche elftal ditmaal. Het initiatief was bijna steeds bij de Belgen, de Hollanders werden vaak totaal overspeeld. Maar in de tweede helft gaf de energie van de oranjeploeg toch den doorslag. Toen ont wikkelde het Nederlandsch elftal weer eigen schappen die we in de sport ook hoog moeten aanslaan. Maar overigens is het Nederlandsche spel toch wel iets minder geweest dan in de goede wedstrijden van het vorige seizoen en de Bel gen gaan weer flink vooruit, 't Wordt weer oppassen voor de Roode Duivels! HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG A.S. Voor Zondag a.s. is volgens de Sportkro- niek het volgende programma samengesteld: Kampioenschap van Nederland VelocitasAjax Go AheadD.W.S. Afdeeling I Promotiecompetitie 2e klasse Blauw-WitZ.V.V. Beslissingswedstrijd 2e klasse A Hercules—D.O.S., terrein Velox 2e klasse B E.D.O—W.F.C. De Spartaan—T.O.G. Promotiecompet;tie 3e klasse D.W.V.De Volewijckers V riendenschaar—HV .C. 3e klasse B D.J.K.De Zeemeeuwen Beslissingswedstrijd A.P.G.S.—Z.RC. Promotiecompetitie 4e klasse De MeteoorSucces AmstelBeverwijk Promotiecompetitie reserve 2e klasse H.F.C. II—De Spartaan II Reserve 2e klasse A W.M.S II—Alcmaria Victrix II V.V.A. IIAjax III W.F.C. II—H R.C. II Reserve 3e klasse A W.F.C lil—Holland II Q.S.C. II—Assendelft II Z.V.V. II-Z.FC. III Afdeeling II Promotie competitie 2e klasse H.B.S.—O.D.S 2e klasse A Beslissingswedstrijd H.V.V C.V V., terrein Sparta Quick—D.C.L. Fortuna—U.V.V. 2e klasse B Beslissingswedstrijd De Hollandiaan—S leeds Hooger Afdeel»»* IV Promotiecoinretitie 2e klasse Willem II—Palemig Roermond—Middelburg AfdccFn V PromotiecoEipctitie 2e klasse De Kooi Frisia Om den Nederlrndschen Voetbal beker. 5e ronde Zeeburgia D.F.C. Z.F.C.—Be Quick 6e ronde Alcmaria VictrixStormvogels Juliana—Sparta Biljarten HOOOLAND KAMPIOEN! Hedenavond huldiging. Henk Hoogland, die Zondag kampioen van Nederland le klasse klein biljart werd en nu gep-omoveerd is tot de derde klasse groot biljart zal vanavond in zijn clublokaal de Wit Zaadmarkt, door Alkmaar gehuldigd worden voor zijn schitterende prestatie. zu"en vele vrienden en bil- jartliefheboers van de gelegenheid gebruik maken, om hun kampioen-stadgenoot geluk te wenschen met zijn succes. KorfbaL DE K.V.-ERS HADDEN „OEDWONGEN" RUST. Zaterdag begon het met regenen en Zoo- dagntorgen regende het nóg. De „oude garde wist het nu al zoowat: 24 uur regen is voor een korfbalveld aan de Zaanstreek te veel, dat zou wel luisteren worden naar Han Hollander of diens plaatsvervanger! FnjK -UAde gard5 kreea gelijk; de kort oalwedstrnden werden afgelast. Hierdoor zullen de adspiranten nog wat moeten wachten, vóór ze officieel kampioen zijn en mede hierdoor zal K. V. K. V. III bij dezen voortgang in de zwem- en kampeerperiode nog competitiewedstrijden hebben te spelen. K. V. K. V. I is al uitgespeeld, zooals we reeds een vorig maal schreven en het tweede heeft nog één wedstrijd voor den boeg. Bridgen. ONDERLINGE BRIDGEWEDSTRIJD. De Alkmaarsche bridgeclub hield een on derlinge wedstTijd, daartoe in staat gesteld door de firma's J. Geels, Vereendgde Brand- stoffenhandel en J. Spaan, Bierkade. De uitslag hiervan was als volgt: Even lijn: 1. G BergkampC. M. v. Veen, 9 p.2. C. Masereeuw—H. Verver, 11 p. Oneven lijn; 1. G. de Koning—J. Snijders, 10 p.2. J. Buur—D. Kranenburg, 10 p. Siaatslciedf De tuinbouw cursus van den L. T. B. (Niet officieel) 2de klasse, 2de ltfst Trekking van Dinsdag 2 April 1935 Hooge Prflien 1500.8834 1000.— 3423 8229 9953 400.— 3253 5592 15868 18937 2001693 3162 11833 18760 100625 7667 7980 14758 15344 18682 19653 Pr(j*en van 30. 4 8 15 18 23 72 191 230 221 307 373 445 450 463 551 561 573 600 604 634 640 670 688 692 721 750 811 818 877 910 921 953 967 1019 1040 1061 1074 1140 1148 1268 1269 1296 1307 1310 1326 1359 1365 1447 1459 1460 1468 1469 1496 1508 1542 1547 1570 1618 1623 1630 1684 1707 1835 1859 1863 1882 1918 1925 1931 1940 1958 1988 2015 2038 2053 2093 2135 2137 2139 2214 2254 2293 2310 2345 2357 2363 2376 2386 2490 2626 2630 2838 2642 2749 2754 2762 2764 2767 2770 2778 2777 2789 2792 2794 2813 2818 2842 2879 2919 2943 2946 2990 3007 3031 3093 3163 3182 3270 3289 3291 3296 3310 3324 3397 3434 3439 3460 3599 3606 3650 3655 3675 3694 3729 3784 3787 3797 3808 3900 3953 4011 4065 4100 4117 4129 4131 4160 4172 4221 4235 4268 4318 4330 4364 4411 4422 4462 4513 4527 4631 4861 4691 4703 4712 4754 4766 4776 4805 4816 4889 4949 4953 5024 5044 5046 6076 5087 5145 5185 5206 5210 5241 5330 5332 5400 5440 5441 5459 5596 5599 5686 5702 5749 5764 5774 5777 5782 5792 5804 5822 5820 5835 5848 5854 5867 5875 5913 5914 5952 6003 6032 6034 6072 6078 6106 6121 6124 6137 6161 6167 6170 6226 6234 6268 6274 6296 6299 6390 6398 6401 6402 6410 6418 6447 6504 6517 6539 6568 6595 6615 6670 6696 6727 6781 6812 6815 6846 6849 6901 6906 6948 6993 7030 7064 7078 7080 7116 7124 7127 7209 7235 7276 7315 7328 7352 7437 7488 7489 7523 7528 7534 7577 7595 7614 7615 7702 7840 7847 7873 7958 7960 7982 8005 8021 8028 8065 8125 8219 8320 8330 8421 8426 8516 8562 8573 8588 8600 8605 8612 8637 8729 8734 8736 8754 8866 8934 8944 8981 8982 8984 8988 8992 9020 9047 9060 9087 9110 9111 9125 9136 9193 9244 9304 9313 9326 9332 9361 9409 9412 9414 9444 9451 9452 9484 9551 9604 9605 9626 9632 9638 9639 9678 9716 9838 9846 9849 9865 9868 9875 9903 9915 9940 9092 10058 10104 10121 10131 10165 10180 10192 10243 10265 10320 10344 10345 10377 10396 10401 10425 10447 10487 10513 10567 10572 10575 10592 10618 10657 10659 10668 10689 10696 10731 10736 10764 10805 10861 10907 10917 10930 10943 10969 10993 11075 11085 11106 11159 11211 11218 11285 11292 11296 11357 11396 11419 11420 11452 11498 11502 11588 11577 11579 11719 11763 11764 11845 11859 11863 11887 11895 11928 11929 11993 12019 12021 12047 12073 12120 12208 12221 12288 12292 12300 12304 12332 12333 12357 12394 12400 12410 12431 12446 12447 12500 12512 12567 12370 12597 12647 12718 12739 12758 12781 12814 12815 12841 12845 12859 12901 12903 12905 12908 12915 12955 12990 12992 13001 13021 13054 13085 13106 13133 13146 13158 13188 13240 13331 13356 13467 13468 13489 13493 13571 13597 13612 13633 13655 13665 13677 13789 13816 13833 13863 13903 13975 13984 14050 14059 14126 14166 14171 14176 14183 14198 14230 14258 14277 14288 14317 14324 14385 14449 14484 14505 14520 14522 14533 14542 14577 14584 14601 14618 14621 14666 14683 14840 14844 14929 14935 15020 15095 15122 15146 15152 15191 15201 15268 15331 15382 15386 15462 15565 15575 15576 15584 15600 15608 15624 15646 15718 15737 15756 15812 15860 15872 15919 16006 16011 16020 16023 16079 16102 16154 16169 16176 16182 16183 16272 16295 16331 16382 16443 16457 16505 16532 16541 16580 16594 16610 16627 16631 16673 16748 16798 16854 16855 16857 16891 16916 16923 16925 15952 16953 16968 16971 16975 16994 17045 17146 17212 17251 17265 17366 17373 17394 17456 17486 17669 17809 17611 17613 17632 17639 17663 17681 17708 17734 17740 17757 17770 17794 17912 17916 17920 17934 17937 17987 18023 18067 18105 18132 18188 18203 18210 18221 18223 18224 18242 18268 18362 18433 18478 18480 18509 18620 18639 18675 18706 18717 18726 18855 18915 18917 18935 19031 19033 19035 19058 10087 19074 19096 19179 19256 19288 19309 19319 19351 19360 19361 19363 19397 19482 19510 19529 19532 19542 19668 19889 19691 19712 19730 19738 19743 19751 19788 19807 19867 19906 19934 19971 19989 20069 20093 20108 20110 20115 20158 20178 20178 20249 20282 20283 20310 20319 20336 20361 20396 20431 20492 20506 20528 20543 20558 20640 20649 20658 20675 20717 20725 20747 20802 20804 20839 20853 20861 20875 20896 20928 20950 20989 20999

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10