Agenda KIJKEN is KOPENuCLIIECK Stad en OmqeiMU) £aatste betichten Jieck S. School Weecbedcht Tzaaiêiciaai Hieuw* Vragen op belastinggebied. KONINGIN EN PRINSES OP DE FLORA. Bewondering voor de fraaie expositie. DE MELKBROOD-ACTIE. Van Amersfoort de victorie. Aardappelvervoer niet vrij Rectifcatie van onjuiste be richtgeving. Vonnis tegen negers nietig verklaard. DEVALUATIE MET 10 PCT. IN LUXEMBURG. Beurs en banken gesloten. STAAT VAN BELEG IN GRIEKENLAND. Het parlement ontbonden. HEETE BOUILLON OVER HET LICHAAM. 1K-jarig jongetje overleden. HEVIGE ONTPLOFFING OP KOREA- Zeven dooden en 44 gewonden. MENSCHEN DOOR WOLVEN GEDOOD. ONDERWIJZERS VIER MAANDEN ZONDER SALARIS. In de Sovjet-Unie. Weeroverzicht. BEVERWIJK TEXEL Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., half 8, hoofdnummer De zwarte kat (sens.); hoofdrol Boris Karloff. Toe gang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, Zondag t/m Dinsdag, half 8, hoofdnummer Les nuits Moscovites (rom.); hoofdrollen Harry Baur, Anna Bel la Toegang boven 18 jaar. Half 2, Woensdagmiddag, vertooning wedstrijd HollandBelgië; voor alle leef tijden. Victoria-theater, half 8, hoofdnummei Noodlottige begeerten (rom.); noofdrol Joan CrawforcT Leeftijd boven 18 jaar. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De mysterieuze gravin (rom.); hoofdrollen mlle. Spinelly, Jean Murat. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 2 April. 8 uur, Waakt en Bidt, bazar hulpzendings- vereeniging Het Mosterdzaadje. 8 uur, dancing Harmonie, rede Kamerlid L. de Visser. Woensdag 3 April. Waakt en Bidt, bazar hulpzendingsver. Het Mosterdzaadje. 8 uur, Harmonie, generale repetitie (Volks- concert) Toonkunst. 8 uur, zaal van Gijzen aan de Breedstraat, prop.-vergadering Alkmaarsch Drankweer- Comité. Wij geven er antwoord op. Wij stellen in deze courant de gelegenheid open voor het doen van „Vragen op Belas ting-gebied". Wij hebben ons te dien einde ge wend tot een belasting-deskundige, die ons van voorlichting zal dienen. Het is duidelijk, dat onze abonné's deze rubiek niet als een algemeene vragen-rubriek moeten beschouwen, integendeel uitsluitend vragen e d. liggende op het terrein der Di recte Belastingen zullen door onzen mede werker worden behandeld. Andere vragen, onverschillig op welk terrein liggende, zul len niet worden beantwoord. Wij stellen ons voor om eenmaal per week. bijv. Donderdagavond, de antwoorden te ver melden. Wie dus in den loop. van de week een vraag inzendt, kan in de meeste gevallen het antwoord in het nummer dat den daarop vol genden Donderdag verschijnt, aantreffen U richt dus uw brief aan de redactie van dit blad, vermeldt op het couvert „Belasting zaken'' en de rest volgt vanzelf. Bij het ant woord zullen wij de initialen van de inzen ders vermelden ter nadere aanduiding, des- gewenscht ook schuilnamen, maar één ding moeten de vragenstellers goed begrijpen. De juiste naam en adres moet in den brief ver meld staan. Op anonieme vragen moeten wij het antwoord schuldig blijven. Wij beschou wen namen en adressen als geheim. De tijd, dat de aangifte-biljetten hun reis aanvangen, staat voor de deur. Heeft U moeilijkheden met het beantwoorden van sommige vragen, wilt u weten, wat u wèl en wat u niet moogt aftrekken, wat u wèl- of wat u niet moet aangeven, of wat dan ook, zendt dan uw vraag in efi onze medewerker zal, zoo mogelijk, gaarne van voorlichting dienen. Uit den aard der zaak zijn alle ant woorden en adviezen kosteloos! Voor een juiste beoordeeling moeten de vragen zoo volledig en duidelijk mogelijk ge formuleerd worden. ARBEID VERKEERSPOLITIE. Bij de door de Verkeerspolitie dezer ge meente in de maand Maart 1935 gehouden controles, werden 25 processen-verbaal op gemaakt, terwijl 48 personen werden gewaar schuwd terzake slechte remmen, stuurinrich tingen, inschrijvingsbiljetten, spiegels, num merplaten, richtingaanwijzers, achterverlich ting en stoplicht. De processen-verbaal werden opgemaakt terzake de navolgende overtredingen: Autorijden zonder goede remmen 17 Autorijden zonder goed stuurinrichting 2 Autorijden zonder geluiddempende in richting 2 Autorijden zonder spiegel 2 Autorijden met vrachtauto zonder dat de aanduiding van inschrijving overeen stemde met het inschrijvingsbewijs 1 Rijden met een bakfiets zonder rem 1 HONDJE AANGEREDEN. Gisteravond is op het Ritsevoort een klein ruigharig hondje door een luxe-auto overre den. Het dier liep hierbij zulke ernstige ver wondingen op, dat zijn toestand hopeloos was. Het hondje is door èen agent van politie tie naar een dierenarts gebracht, die het dier met een inspuiting heeft afgemaakt. De eige naar van het dier was onbekend. Door om standers werd verklaard, dat de autobe stuurder aan een en ander geen schuld had. BADEN VAN HET WITTE KRUIS. In het badhuis van Het Witte Kruis aan het Kweerenpad werden gedurende de maand Maart de navolgende baden genomen Kuipbaden 163 (163); le klas regenbaden 182 (135): 2e klas regenbaden 751 (574); 3e klas regenbaden 790 (695). Werkloozenbaden 5 cent per bad voor werkloozen en hun gezin gechnende de eerste vier dagen der week. BENOEMD. De heer A. de Boer uit Alkmaar, voor been volontair, is door B. en W. benoemd als ambtenaar ter secretarie te Warmenhui- zen. EEN MOTIE VAN DEN ALKMAAR- SCHEN BESTUURDERSBOND. Het bestuur van de Alkmaarsche Be- stuursbond, in vergadering bijeen op 29 Maart 1935, spreekt zijn groote bezorgdheid uit over het lot van de werklooze jeugd, die zonder eenig perspectief voor de toekomst en zonder afdoende hulp in het heden, geen gelegen heid heeft zich in een beroep te bekwamen en ten prooi dreigt te vallen aan wanhoop, poli tieke verwildering en misdadigheid, heeft met groote instemming kennis geno men van de voorstellen, welke aan de in Juni te houden Internationale Arbeidsconferen- tie te Genève zullen worden voorgelegd en welke o.m. omvatten: a. verlenging van den leerplicht, b. verbod van loonarbeid voor jeugdigen tot het 15e levensjaar, c. maatregelen tot het onderhouden van de vakbekwaamheid, d. verzekering of steun voor jonge werk loozen, juicht het toe, dat de mogelijkheid is ge: opend, om nog dit jaar het vraagstuk van de werklooze jeugd tot een definitieve beslissing op de Internationale Arbeidsconferentie te brengen, is van meenig, dat alles dient te worden gedaan, in de eerste plaats door de jeugdigen zelve, om te zorgen, dat de Internationale Arbeidsconferentie deze of soortgelijke voor stellen ten spoedigste aanneemt, wekt de werkende en de werkloozen jeugd van de gemeente Alkmaar op, het met dit doel georganiseerde petitionnement van de A.J.C., den Jeugdraad van het N.V.V. en den Arbeiderssportbond te onderteekenen en gaat over tot de orde van den dag. De motie is geteekend H. v. Drunen, voor zitter; H. Habiecht, secretaris. Men verzoekt ons nog te melden, dat het petitionnement ter teekening ligt bij Cor Neef. Ie Landdwarsstraat 25 en ook op fabrieken, kantoren, werkplaatsen etc en langs de hui zen ter teekening aan de jeugdigen van 14 tot en met 24 jaar zal worden aangeboden. VEREENIGING VOOR GEZINSVERPIEGING. De zusters verpleegden in de maand Maart 82 patiënten en legden 1153 bezoeken af, waarvan 252 betalende bezoeken, 858 be zoeken voor 't A. Z. A. en 43 gratis bezoeken. Er werd 6 maal de laatste hulp verleend bij het afleggen. De wijkkraamverpleegster verpleegde 11 patiënten, legde 204 bezoeken af en heeft 4 maal den dokter geassisteerd. EEN 90-JARIGE ONTSNAPT AAN DEN DOOD. Men schrijft ons uit Texel: Zondagmorgen trof men de oude weduwe Roeper—Hol in bewusteloozen toestand in haar woning aan, terwijl uit de kachel zeer veel kolendamp ontsnant was Slechts met ce grootste moeite gelukte het den ontboden geneesheer, eerst Maandagmorgen de levens geesten weer op te wekken. De 90-jarige oude juffrouw bevindt zich thans weer vrij goed. ERGERLIJKE DIERENMISHANDELING. Door den inspecteur der dierenbescherming alhier werd Maandag opgemerkt, dat op de kalverenmarkt alhier een vrachtauto werd volgeladen met 61 kalveren, die vervoerd moesten worden naar Oss. Met dit aantal was de auto, die 2 laadvlakken had (2 z.g. verdiepingen) precies vol en zou bij elk groo- ter getal het vervoer op een kwellende wijze moeten plaats vinden. Hij vertrouwde den be- wusten expediteur niet, dat deze er onderweg buiten Alkmaar niet heimelijk nog eenige kal veren zou bijladen en hij deelde zijn vermoe den mede aan de politie alhier. Deze stelde zich telefonisch in verbinding met de politie te Zaandam, die even later op haar verzoek op den weg naar de Hembrug bedoelde auto aanhield. Daarbij bleek, dat inderdaad nog 6 kalveren waren bijgeladen, terwijl eenige kalveren, tengevolge van het benauwde ver voer, reeds vrijwel dood waren. De auto is gedeeltelijk ontladen, terwijl tegen den be stuurder proces-verbaal is opgemaakt. Hope lijk zal een geduchte straf eventueele andere overtreders van dezen vorm van dierentrans port de lust hiertoe doen vergaan. HOLLAND -PELGIE IN DE HARMONIE. Gisteravond reeds bracht het théater Harmonie een aardige interessante reeks filmopnamen van den Zondag gespeel den wedstrijd Holland -België Tal van mooie spelmomenten, het maken van eei ige doelpunten en het enthousiasme van het Hollandsche deel van het pu bliek bij 't maken van het Hollandsche doelpunt voor de rust waren eenig. Alkmaar was er dus wel vlug bij. Mor genmiddag is er speciaal van deze film, voorafgegaan door eenige journaals enz. een vertooning, die een klein uur duurt. Het entree is zeer laag gesteld. Om half drie begint de gewone matinee met het geheele volledige programma, hoofd nummer Les nuits Maliccvites. met de schitterende creatie van Harry Baur. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 26 MAART—2 APRIL 1935. Nieuwe zaken: Alkmaar: Manufacturenhandel „Hamad" (eig. C. S. Halma), Payglop 8. Bergen: J. M. Thomas, Dorpsstraat 15, boekhandel en winkel in religieuse artikelen. Heiloo: Heilooëer Steenhouwerij E. A. Beke, Stationsweg 6. Wijzigingen: Alkmaar: N.V. voorheen fa R. J. Hou wing 71. In liquidatie getreden. P. Kuiipei'j Mient 13, schoenhandel en schoenmakerij Thans uitsluitend schoen makerij en pedicure. Den Helder: G. van Baaren, Spoorstraat 36. Aanleggen van gas- en waterleiding. Filiaal gevestigd te Den Helder, Juliana- park 7. H. Caristiani, Basstraat 12, kleermaken] en confectiehandel. Thans uitsluitend kleer makerij. Bloemenmagazijn „De Lelie" (eig D. J. Bansema), Koningstraat 93. Overgegaan aan: F,, H. Bansema—Koopman. Heiloo: N.V. Autobus onderneming van Geelen en v. d. Berkhof, Rijksstraatweg Be stuurswijziging. Noordscharwoude: „Draagt Elkanders Lasten". Bestuurswijziging. Texel: Coöp. Aankoop vereeniging „Door Eendracht Sterk". In liquidatie getreden. (Ongecorrigeerd) Hedenmorgen hebben H.M. de koningin en Frinses Juliana een bezoek gebracht aan de lora te Heemstede. Óndanks het feit, dat het weer guur en regenachtig was, waren groote drommen bezoekers gekomen om de konink lijke gasten bij den hoofdingang te verwel komen. In Heemstede zelf heerschte een on gewone drukte. Uit particuliere en openbare gebouwen wapperde het Ned. rood-wit-blauw. Hoewel het uur van bezoek niet bekend gemaakt was, behoefden de belangstellenden niet te wachten, want eenige minuten over half elf reden de koninklijke auto's langs het molentje het terrein op. Spontaan zong de menigte het Wilhelmus, dat door een muziekcorps in de muziektent werd gespeeld en de ontvangst maakte een hartelijken indruk. De leden van het hoofdbestuur van de ver eeniging voor bloembollencultuur en het ten- toonstellingsbestuur begroetten de vorstelijke gasten. Hierna werd een rondwandeling over het terrein gemaakt, waarbij H.M. de koningin werd rondgeleid door den heer Krelage. Na afloop sprak de koningin haar bewon dering uit voor de schitterende expositie, die in dezen moeilijken tijd is georganiseerd. Te ongeveer half een vertrokken de konin gin en prinses in de gereedstaande auto. Aan de bakkers in het westen des lands is medegedeeld, dat zij in de gelegenheid zul len worden gesteld, de melk, die in brood wordt verwerkt, tegen lageren prijs te betrek ken. Onmiddellijk hebben, ter bevordering van het gebruik van melkbrood, te Amers foort de bakkers-organisaties stappen ge daan, teneinde deze melkprijsverlaging in den vorm van een brood prijsverlaging' aan het publiek ten goed te laten komen. Met ingang van 1 April is de prijs van het melkbrood ter plaatse dan ook met 2 cents verlaagd. Het bericht betreffende de beschikkingen van den minister van economische zaken, houdende wijziging der crisis-akkerbouw-be- schikkingen 1934 1 en 3 behoeft rectificatie op 2 punten. Ten eerste is de mededeel ing, dgt het ver voer van aardappelen voortaan vrij zal zijn, niet juist. De vervoerheffing zal n.l. ten aan zien van aardapjxelen van den oogst 1934 nog blijven gelden gedurenden den tijd, dat de artikelen 11 tot en met 15 van het crisis-ak- kerbouw besluit 1934 van kracht blijven. Het einde van deze tijdruimte zal nog nader wor den vastgesteld. (Waarschijnlijk eerst na 1 Augustus. Red.) Voor aardappelen van den nieuwen oogst treedt echter de heffing bij de bron in de plaats van de vervoerheffing. In verband daarmede is het vervoeren van vroege aard appelen als bedoeld in het crisis-tuinbouwbe- sluit 1935 I en van aardappelen ingevoerd in de maanden April tot en met Juli 1935 reeds nu van de heffing vrijgesteld. Ten tweede is het bedrag, dat voor de uit reiking eener teeltvergunning voor 1935 aan het landbouwcrisisfonds moet worden be taald, vastgesteld op 30 (dus niet op 0.30) per H.A. toegewezen oppervlakte. HET SCOTTSBORO-PROCES. Het Opperste gerechtshof te Washington heeft de vonissen die de jury heeft uitgespro ken tegen de beide negers Clarence Norris en Haywöod Patterson, twee van de zeven jeugdige negers, die betrokken waren bij het bekende Scottsfooro-proces, en die schuldig waren verklaard aan moord, zoodat derhal ve de doodstraf tegen hen was uitgesproken, nietig verklaard, zoodat een nieuw onder zoek naar de zaak zal worden ingesteld Het Scottsboro-proces is evenals de zaak van wijlen Sacco en Vanzetti en het proces tegen Billings en Mooney een der meest omstreden processen in de Vereenigde Sta ten, dat de belangstelling der geheele we reld heeft gewekt. De procureur-generaal bij het Opperste Gerechtshof, de Chef-Justi- ce Charles Hughes en de zeven andere leden van den Hoogen Raad kwamen tot de con clusie dat zoowel voor de rechtbank te Jackson als te Morgan in Alabama, waar een juridische strijd om het leven der jeugdige negers werd gestreden sedert 1932, de negers systematisch steeds weer veroor- deld werden door dezelfde jury, aangezien de jury-lijsten geblokkeerd waren, zoodat steeds weer dezelfde personen de jury vorm den. Reeds dit achtte het Opperste Gerechts hof voldoende aanleiding om de door deze iury uitgesproken en in hooger Vroep be vestigde vonnissen nietig te verklaren. De verdedigers der jeugdige negers zijn thans optimistisch gestemd en gelooven niet alleen, dat hun zeven cliënten van een on rechtvaardige doodstraf gered zijn, doch dat spoedig hun onschuld geheel zal blijken, zoodat te eeniger tijd hun invrijheidstelling tegemoet kan worden gezien. Tengevolge van een besluit van de Luxemburgsche regee ring, genomen naar aanleiding van de devaluatie van den Belgischen franc, bleven heJen in het Groot-Hertogdom Luxem burg alle beurzen gesloten. Dit was ook het geval met de ban ken en de notariskantoren, die ook moigen zullen gesloten blij ven. Later werd vernomen, at de Luxemburgsche regeering be sloten heeft den Luxemburg- schen franc met 10 pet. te deva- lueeren. Dit besluit wordt mor gen van kracht. Tijdens den ministerraad in Grieken land van gisteren,, welke vier uren duurde, is besloten, den uitzonderings toestand af te kondigen en het parle- fient onverwijld te ontbinden. De nieuwe verkiezingen zijn vastge steld op 19 Mei a.s. In het R.K. ziekenhuis op het Westeinde te Den Haag is overleden het IVfc-jarig jongetje M. v. d. V., welk knaapje op Woensdag 27 Maart j.1. in de ouderlijke woning bij onge luk een pan met heete bouillon over het lichaam had gekregen, tengevolge waarvan het ernstige brandwonden had opgeloopen. Te Konan. in de Koreaansche provincie Varkyonando is he denmorgen een groote tank met waterstofgas van een stikstof- kunstmestfabriek in de lacht gevlo gen. Zeven arbeiders werden gedood en 44 gewond, terwijl naderhand ongeveer 500 personen met ge scheurde trommelvliezen zich onder medische behandeling moesten stel len. Alle ruiten in de geheele stad werden vernield en tal van huizen werden beschadigd. Van de bevol king maakte zich een paniek mees ter en velen vluchtten in jjun angst naar de bergen buiten de stad. Officieel wordt medegedeeld dat nabij Antoeng en Sandao troepen wolven zoo dikwijls Mandsjoerijsche boeren aanvallen, dat Japansche commando's zijn uitgezonden om de wolvenplaag te bestrijden. Voozoover bekend is hebben de wolven in de maand Maart niet minder dan 28 boeren gedood en tallooze stuks vee verscheurd. Een groep Sovjet-onderwijzers heeft zich te Moskou bij den volkscommissaris voor kunst en onderwijs beklaagd over het feit, dat zij sedert verscheidene maanden geen salarissen meer uitbetaald hadden gekregen. Er werd een onderzoek ingesteld waaruit bleek, dat in enkele gebieden van de Sovjet- Unie meer dan 400 onderwijzers gedurende vier maanden geen salaris hadden ontvan gen, terwijl ongeveer 200 onderwijzers se dert drie maanden geen salaris meer uitbe taald hadden gekregen. De regeering heeft opdracht gegeven de loonen binnen veertien dagen uit te betalen en heeft maatregelen genomen tegen de ambtenaren van de Staatsbank, die voor het gepleegde verzuim verantwoordelijk zijn. Aan mej. A. M. J. A. van Schaik, onder wijzeres aan de o.l. school te St. Maartens brug, is met ingang van 1 April 1935 eervol ontslag uit die betrekking verleend. AFSCHEID DS. DRAGT. Men schrijft ons uit Noordscharwoude: Het was Zondagavond voor de Geref gemeente een bijzondere avond, toen <is Dragt afscheid nam van zijn gemeente met een predikatie over Openbaringen 3 vers 10 en 11. Door den predikant werd stilgestaan bij het bewaren der gemeente, ten eerste dat de ge meente bewaard heeft, bewaard wordt en bij voorbiuur moet bewaren Na de pre dikatie richtte de scheidende leeraar zich tot zijn kerkeraad, tot den burgemeester, tot zijn collega's ds. Donner en as. von Meyenfeld, tot zijn catechisanten en zijn gemeente. Namens de gemeente sprak de heer A. Barten den vertrekkenden dominee, toe, na mens de classis ds. Donner. hem dankend voo' al den arbeid in gemeente en clas«is ver richt. Staande werd dr. Dragt toegezongen Ps. I2i, vers 4, van 2 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Verwachting, geldig tot den avond van 3 Februari: Matige noordelijke tot noord-oostelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; waarschijnlijk nog enkele regen- of hagelbuien; kans op nachtvorst; weinig verandering in tempera tuur overdag. De depressie verplaatst zich langzaam zuidoostwaarts en breidde zich vooral over zuid-Duitschland en Frankrijk uit, terwijl de hooge druk in het westen en noorden bleef toenemen. In Scandinavië is de vorst in het noorden weer toegenomen, in zuid-Zweden viel meer dan 10 c.M. sneeuw en de sneeuwval duurt nog voor. In Duitschland valt bij betrokken luchten matige wind op veel plaatsen regen. Op de Britsche eilanden is de temperatuur gedaald en de wind nog krachtig uit noord met weinig neerslag. Ook in Frankrijk daal de de temperatuur een weinig en begint de regen naar het zuiden door te dringen. De noord-oostelijke luchttoevoer zal hier te lan de het weer nog guur maken met enkele re gen of hagelbuien en kans op nachtvorst. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen 6.58 uur licht op. VACATURE-ONDERWIJZER. Besprekingen in hei ressort Noord- Holland. Zondagochtend heeft het ressort Noordholland onder y sidium van den heer A. Asscher vergaderd, tot lid van het dag bestuur gekozen den heer S. Loopuit, en tot plaatsvervangende leden voor de Centrale commissie tot de Alg. Zaken van het Ned. Isr. Kerkgenoot schap de heeren A. E. Cohen en W. Spangenthal. Daarna kwam de voor dracht van het dag. bestuur van het ressort met betrekking tot de tijdelijke waarneming van 't opperrabbinaat in be handeling. Deze voordracht behelsde o.a. inwilliging van Let verzoek tot split sing van het ressort Noordholland bij da centrale commissie, langs reglemen- tairen weg, aanhangig te maken. De heer E. van Dien meent, dat ofschoon de leien van het rabbinaat, die met de waarneming van het opjxerrabbinaat zijn belast, voor hun buitengewone werk- zrumheden aller dank verdienen, de benoeming van een opperrabbijn toch geen uitstel kan lijden. De voorzitter antwoordde, dat er alleszins reden is te verwachten, dat de Centrale Commissie een scheiding zal goedkeuren. Een aan- ta' gemeenten heeft reeds haar instem ming betuigd. Er is reeds hard gewerkt ct. tot een reorganisatiè van de ressor ten Friesland, Drente, Utrecht en Noordholland te geraken. Mocht er ech te geen overeenstemming worden ver kregen, iets dat spr niet verwacht, dan ligt het in de bedoeling om na den ge denkdag van het overlijden van opper rabbijn Onderwijzer, z.g. dus nog voor het einde van 1935 te kunnen overgaan tot het installeeren van een nieuwen opj>errabbijn. De havenwerken. De havenwerken, waaraan reeds honderd duizenden guldens werden ten koste gelegd en die bij wijze van werkverschaffing wor den uitgevoerd, zijn thans in een dergelijk stadium gekomen, dat tot het op diepte en breedte baggeren van het vaarwater en de binnenhaven kan worden overgegaan. Hoewel de uitvoering hiervan op dit oogenblik niet strikt noodzakelijk is, daar het vaarwater voldoet aan de tegenwoordige behoeften, wordt het toch wensche'.ijk ge acht daartoe reeds thans over te gaan. Men bestrijdt daardoor in de eerste plaats de werkloosheid en door het op profiel brengen van het vaarwater wordt de kans vergroot, dat de nieuw-aangelegde industrieterreinen een spoedige bestemming krijgen. B. en W steilen den raad dus voor een crediet van 20.000 te voteeren en aan het provinciaal bestuur een bijdrage te verzoe ken in het renteverlies, dat door de vervroeg de uitvoering van dit werk wordt geleden. 25 Jaar boschwachier. Maandag herdacht de heer E|pe, bosch wachter bij het Staatsboschbeheer den dag waarop hij voor 25 jaren als zoodanig op Texel werd aangesteld. Hoewel de jubilaris den wensch had te kennen gegeven den dag onopgemerkt te laten passeeren, was de belangstelling zeer groot. D heer Epe heeft zich doen kennen als een humaan en onpartijdige chef voor zijn personeel en de bij het Staatsboschbeheer le werk gestelde werkloozen, terwijl hij reeds langen tijd als lid van den raad, de gemeentebelangen voorstaat.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2