£attds en JumBoum HEILOO EGMOND AAN ZEE STOMPETOREN DE RIJP UITGEEST BURGERBRUG WOGNUM HOORN ANDIJK GRAFT SCHOORL HENSBROEK Tn de schittering van gezonde tanden demonstreert zich de jeugdige frischheid van den mond LISTERINEl TANDPASTA! NOORDSCHARWOUDE NIEUWE NIEDORP de visschers heel weinig krijgen uitbetaald. Daardoor raken deze naar de werkverschaf fing of zijn aangewezen op het armbestuur. Wanneer zullen ae menschen dit eens inzien, die daar iets aan kunnen doen? Aangekocht werd 200 pond winte en 2500 edelkarpers. Uit het financieel verslag van den heer Boerdijk bleek, dat er ontvangen was 1688.74, uitgegeven 1497.47, dus een saldo van 191,27. Bestuursverkiezing. De heeren O. Boerdijk Pz. en P. Glas werden herkozen. Vaststelling prijs der vergunningen. Het bestuur stelde voor de prijzen met 25 te verlagen. Getracht zal worden ver laging van waterpachten te verkrijgen om zoodoende de mindere ontvangsten, ontstaan door verlaging vergunning, te dekken. De heer E. Vlug herinnerde er aan, dat het nu 30 jaar geleden was, dat de vereeni- ging werd opgericht. Dertig jaar zijn er klachten geweest, maar in ae eerste 25 jaar is er toch steeds een boterham verdiend. Nu hebben onze afnemers echter de deuren ge sloten. De gevolgen hiervan ondervinden wij De pachten zullen omlaag moeten, want aanstonds zullen wij die niet meer kunnen betalen. Het ergste is echter, dat wij aan stonds geen visch meer kunnen planten. Dit wreekt zich ook in latere jaren, als het weer eens wat beter gaat. De minister heeft ver leden jaar toegezegd, dat de invoer van Deensche paling zou worden beperkt. Er is echter in 1934 meer Deensche paling inge voerd dan ooit te voren. Er is nu een com missie benoemd, die zal zorgen, dat er een steunregeling voor de visschers komt. Laten wij hopen, dat hier iets goeds uit voortkomt Tegen het bestuursvoorstel om het entree geld voor de zoons van visschers op 10 te stellen, waren nogal wat bezwaren. Men achtte de verlaging van 50 tot 10 te groot. Besloten werd het entreegeld voor zoons van visschers op 25 te stellen. Het bestuur stelde voor. de regeling voor de fuikenvisscherij te laten als in 1934. Enkele leden maakten de omerking, dat men het dan beter moest doorvoeren, daar et heel wat visschers waren, die de fuiken lieten staan. Het bestuursvoor tel werd aangenomen. De grondelzegen zal weer tegelijk mogen gaan met de vischzegen De heer E. Vlug gaf een overzicht van de grondelvangst vanaf het begin tot nu. In he* begin was de grondelvangst zeer goed me. hooge prijzen Thans zijn ze er weer uit De fuiken doen heel wat schade aan het jonge goedje. Rondvraag. Het speet den heer D. Berkhout, dat de hand niet wordt gehouden aan de bepalin gen, die gesteld zijn. Volgens spreker moeten ae fuiken er uit. Onder groote instemming werd de heer E Vlug tot eere-lid benoemd. Daarna sluiting. Beplanting van den zeeweg. Onder leiding van een technischen ambte naar van de Ned. Heide Maatschappij wordt de beplanting van Zeeweg door boomen, struikgewas en conifeeren uitgevoerd. De be planting, die deskundig wordt uitgevoerd, wordt met behulp van werkloozen tot een mooi geheel gemaakt Met kennis van het materiaal, dat den sterken zeewind kan ver dragen, zal het ongetwijfeld een mooi geheel worden. Teraardebestelling W. H. de Vries. Onder buitengewoon groote belangste.- ling had Maandagmiddag op de Nieuwe Be graafplaats de begrafenis plaats van wijlen den heer W. H. de Vries, w.n. kringleider der N.S.B. en secretaris-penningmeester van de afd. Heiloo der N S B De baar, met een schat van bloemen gedekt, werd gedragen door geestverwanten Aan de geopende groe ve sprak allereerst de kringleider, mr. van Leeuwen te Alkmaar, een troostwoord tot de echtgenoote en eenige dochter en de bejaarde ouders, die hun eenig kind moeten missen Is het verlies, zeide hij, voor U onherstel baar, ook voor ons is zijn heengaan een groot verlies. Spr. schetste de verdienste van den overledene voor de N.S.B. en zeide, dat men hem niet zal vergeten. Na hem sprak een lid van aen Jeugdbond, v/aarna ds. Bloemhoff woorden sprak van deelneming met het verlies van den dierbaren overledene. Ter Coulster voor kinderen verboden, v t,i bd'tenverblijf „Ter Coulster", de ge liefde wandelplaats voor hen die rustig van ae natuur willen genieten, zal een groote ver- botering, wat betreft de rust, ondergaan. Het buitenverblijf is n.1. voor personen beneden de 16 jaar verboden. Kinderen worden alleen onder geleide toegelaten. De Soc. Dem. en de verkiezingen. De S. D ,A. P. zal bij de gemeenteraads verkiezing met de volgende lijst uitkomen: A. "•van Empel, J. C. J. Broek, E. Prins, K. kollenberg, C. Zwart, P. Visser. ui 0verP,(jalsing Centraal Genootschap. Het hoofdbestuur van het Centraal Ge nootschap voor Kinderherstellings- en. Va kantiekolonies za' aan algemeene verga dering voorstellen de administratie, die thans te Egmond aan Zee gevestigd is, binnenkort °ver te plaatsen naar Amsterdam. Afgraving duinen en verbetering Jullanastraat. De afgraving van de duinen langs de Juhanastraat door de N.V. Mij. Zeebad Eg- mond is weder stop gezet. Hierdoor komen menschen werkloos. Intusschen is nu ter- Fein geëgaliseerd, waardoor de gelegenheid h Ju''anastraat ter plaatse te ver- vlu en'. geen dringend noodig is. Deze verbreeding zal echter eerst plaats hebben, «is de overname o.a van deze straat door e gemeente door Oed Staten is goedge- hphk 's no? n'e* geschied. Ged. Staten ebben hun beslissing over deze aangelegen- e|o tot nader order verdaagd. Na de goed keuring zal de gemeente ten spoedigste met an^Ver:)e*er'në van de Julianastraat en de ere van de Mij. over te nemen straten, w-o. de Boulevard, beginnen. Verloting Aurora". Maandagavond werd onder toezicht van burgemeester Huyser van Reenen in café Kamsteeg de uitslag van de groote verlotintr ten bate van de rederijkerskamer „Aurora bekend gemaakt. De hoofdprijs viel op no 583, de tweede priis op no. 4. de derde prijs op no. 108. De trekkingslijst blijft ter inzage in café Kamsteeg. Einde landbouw cursus. Zaterdagavond kwamen de cursisten van den Landbouwwintercursus voor den laatsten keer in dit seizoen in de school voor L. O. bijeen. Het bestuur der H. M. van Landbouw afd. Schermerhorn en Ir. Lienesch, directeur der Rijkslandbouwwinterschool, toonden door aanwezigheid hun belangstelling. De leeraar, de heer C. H. Veen, nam zijn leerlingen een klein examen af, waarbij de gestelde vragen over het algemeen vlot wer den beantwoord. Ir. Lienesch, die 't verloop van den leergang met aandacht had gevolgd, sprak zijn tevredenheid uit over het feit, dat een zoo groot aantal leerlingen de lessen tot het einde is blijven volgen. Hij hoopte, dat de jongens een volgend jaar, voor het tweede gedeelte zullen komen, om het diploma te be halen Daarna voerde de heer Jb. Posch na mens het bestuur der H. M. van Landbouw het woord. In een warmgetint speechje bracht hij dank aan het gemeentebestuur voor het belangloos afstaan van het schoollokaal, den heer Lienesch voor de hulp bij het organisee- ren van den cursus en den heer Veen, voor de prettige lessen, den leerlingen gegeven. Tot s'ot richtte spr. zich tot de jeugd, schet ste de moeilijkheden waaronder de boeren stand gebukt gaat en wekte hen op, zich flink te ontwikkelen, opdat zij later sterker staan in den strijd om het bestaan. Oymnastiekvereeniging Bato". Zaterdagavond j.1. werd een openbare uitvoering gegeven door de gymnastiekvere niging Bato, alhier, onder leiding van mej. G. Roemer, directrice en den heer D. Olij, di recteur. Verschillende mooie nummers wer den door de leden opgevoerd. Een gezellig bal was het einde van dezen prettigen avond. Geslaagd. De heer B. C. Waardijk, schoenmaker, alhier, slaagde j.1. Vrijdag voor het te Am sterdam gehouden examen van voetkundige en pedicuren. Rijwerk voor den polder. Het z.g. „rijwerk'' ten behoeve van het waterschap Zijpe en Hazepolder is voor den tijd van één jaar opgedragen aan den heer P. de Leeuw, alhier. Geen candidatuur aanvaart. De heer N. Schipper Azn. heeft aan het bestuur der kiesvereeniging bericht, dat hij zich niet meer beschikbaar stelt van een raads-candidatuur. Diploma's nijverheidsonderwijs. Alhier heeft de sluitingsles plaats gevon den van het Nijverheidsonderwijs. De heer J C. Kerkmeyer richtte zich tot de leerlingen en dankte het onderwijzend personeel, in het bijzonder den heer Koldijk, die wegens be noeming elders de gemeente gaat verlaten. Spr. dankte mede den heer Betlem, die als wethouder het gemeentebestuur vertegen woordigde. Aan de volgende personen werd het eind diploma uitgereikt: Th. Vogelpoel, J. de Best, J. Steen, N. Kaptijn, Q. Botman, D. de Reus, C. A. H. Ruiter, J. de Ridder, P. Bruin, C. Visser, J. Ph. Hecker, R. P. de Vries, J. Bar- tels, W. Spoelder, P. A. Veldhuis, A. de Vries, J. W. Luyckx en P. M. Beets. Jubili „Stam Stoomt". De Hoornsche wasscherij-inriching Stam Stoomt herdenkt haar 35-jarig bestaan. Aan dit bedrijf zijn momenteel een vijftigtal men schen werkzaam. De leiding berust bij den heer M. Stam en diens zoon Ir. D. C. Stam. De botvangst wordt slechter De botvangst op het IJselmeer wordt met den dag slechter. Door een tweetal vaartui gen werd slechts tien pond van deze visch- soort aangevoerd. In den gemeenteraad is het aantal ver loven A in Behandeling gekomen. B. en W. stelden voor het aantal vergunningen van 5 te handhaven. De heer Brouwer stelde voor om het tot drie te beperken. Het voorstel van B. en W. werd verworpen, het voorstel van den heer Brouwer met 6—5 stemmen aange nomen. Verkiezingsdatum te Gr aft. Burgemeester en Wethouder der ge meente Graft hebben besloten den dag voor de verkiezing van de leden van den Raad te bepalen op 12 Juni a.s. Vergadering Vacantiekolonies. In het lokaal van den heer T. Timmer man vergaderde de afdeeling Schoorl van het Centraal Genootschap voor Vacantie kolonies. De vergadering was zeer schaarsch be zocht. De voorzitter, de heer S. G. L. baron van Fridagh, opende en gaf het woord aan den secretaris, den heer Fl. Schermer, tot het lezen van het jaarverslag. We ontdekten uit dit laatste stuk, dat het ledental stationnair was gebleven in 1934 en met de bescheiden financiën was gewoekerd In het bestuur was «efn wijziging gebracht Er waren een drietal kinderen naar koloniehuizea gezonr den, waarvan de verplegingsresultaten zeer goed waren. Vervolgens gaf mej. Nuijs als penning- meesteresse verslag van den stand der finan ciën. Ontvangen was, met inbegrip van het saldo over 1933 ad 107,75, een bedrag van f 173,25. Uitgegeven was 9032 Een kassaldo was er van f 82,93. Van dit saldo gaat nog af een te betalen bedrag, 't welk nog ten laste van 1934 zal komen. Een tweetal bestuursleden waren er op uit geweest om leden te werven, alsook om extra gelden te verzamelen voor een zwak meisje, dat een spoedige en lange verple ging behoeft Algemeen kan er geroemd wor den op de medewerking van de menschen. Dit gaf de vergadering moed om door te gaan met hef aanwerven van leden voor het zoo mooie doel goede verpleging voor hit zwakke kind. Thans zijn er ruim 60 leden Nieuwen geven zich reeds op Men wenschte dit ledental minstens tot 100 op te voeren en twijfelde er geen oogenblik aan dat de ge meentenaren hier niet aan zuller. mede- werken. Het zwakke meisje bovengenoemd, kan per 15 April naar een koloniehuis ter verpleging voor een langeren duur worden opgezonden Daarnaast meende men dat het mogelijk zal zijn, dat no^ een tweetal kinderen kunnen worden verpleegd op advies van den genees- hter. Alsnog ging de vergadering accocrd met aanvulling van het beshiur en werd hiervoor benoemd de heer Joh. Tromp. Protestantsche kies vereeniging. De algemeene vergaaering van de Pro testantsche Kiesvereeniging werd gehouden op Zaterdag 30 Maart in café Mantel. De voorzittei Je heer C. Bas, had gaarne gezien, dat meer leden tegenwoordig waren geweest, vooral met het oog op dc a.s. ge meenteraadsverkiezing. Hopende, da* de besprekingen een aange naam verloop mogen hpbben, verklaarde spr de vergadering voor geopend. Door den voorzitter werd aan de ver gadering medegedeeld, dat de heer jb. Visser niet meer voor een nieuwe benoeming als lid van den raad in aanmerking wenscht te komen. De rekeningen werden ter goedkeu ring aangeboden. De heer van Vuuren werd bij de bestuurs verkiezing herbenoemd in de plaats van den .ertrokken heer Bart werd gekozen de heer Jb. v. d Molen. Nu kwam het kardinale punt aan de orde. De voorzitter deelde nog even mee, dat zoo we de linksche meerderheid in den raad willen houden, we alle zenen bij moeten zet ten daar het stemraenverschil maar 21 be draagt De heer T Schrooder vvoeg of het bestuur zelf al eens over het een en ander heeft ge sproken. De voorzilter vroeg, hoe de vergadering er over denkt om na deze nog een gecombi neerde vergadering te houden van leden en stemgerechtigden samen. Hierover loopen de meeningen nog al wat uiteen h n, Na besprekingen besloot de vergadering om een bijeenkomst te houden met ade stem gerechtigden dan kan iedereen daar zijn raeening uitspreken. De datum werd vastgesteld op Woensdag 10 April. Besloten werd dan nog om daarna weer circulaires rond te sturen, waarop dan de kiezers de namen van de candidaten bekend kunnen maken. Bij de rondvraag bracht de heer F. Klink hamer de hinder van het los zwemmen van eenden in bespreking. Spr. heeft hierdoor een groote schade daar zijn geplante dop pers en peulen allemaal zijn weggevreten. De voorzitter antwoordde, dat door tus- schenkomst van de tuinbouwvereeniging de raad het vorige jaar heeft besloten, een ban- tijd te stellen en dat de eenden van 15 Mei tot 15 September vastgehouden moeten worden Door de wijziging in den tuinbouw is deze bantijd natuurlijk niet afdoende niter. De heer Klinkhamer zou handteekeningen van de tjmbouwers willen verzamelen en dan aan den raad aan te bieden. Hierin zag men algemeen iets goeds. De vergadering meende, dat hierin verandering moet komen, daar de schade van loszwemmende eender, niet te overzien is. De voorzitter was echter bang da1* er op 't oogem'ik nog heel weinig aan re doen is, daar de politieverordening luidt, zooals boven vermeld. De heer C. Bommezij Jr. vroeg, of de mo gelijkheid ook hier niet kan bestaan, om eens een arbeider in den raad te hebben. Spr was van meening, dat ook de arbeiders recht hebben om hun belangen naar voren te kun nen brengen. De voorzitter antwoordde, dat daar na tuurlijk geer bezwaren tegen bestaat, maar dat daar door de arbeiders voor gewerkt moet worden. De heer G. den Das vroeg, gezien het Beschermt deze frischheid met Tweemaal per dag Listerine gebruiken is een gewaarborgde verzorging Groote tube 50 cents Kl-ine tube 25 cents 10.000.000 geestdriftige gebruikers over de gebeele wereld weinige kasgeld, f 25, hoe de kosten moeten worden betaald bij de a,s. verkiezing. Spr gaf in overweging om in de jaren, dat er geen verkiezing is, evengoed de contributie op te halen. Het bedrag van 25 cent per jaar zal ieder toch nog wel sunnen betalen. Besloten werd dit te doen. Den heer Jn. Oudendiik bracht naar voren dat door het Nationaal Crisis-comité zoo veel goeaeren werden uitgedeeld. Spr. als manufacturier heeft daar natuur lijk veel schace van en vroeg of er nu niets aan te doen is, dat al de goederen van de groote firma's worden betrokken Er waren plaatsen bekend, waar geld of bonnen waren uitgereikt, die dan bil de plaatselijke midden standers moesten worden besteed. Het resul taat van de laangdurige bespreking is, dat hier toch wel heel weinig aan te doen zal zijn, al ziet iedereen de onbillijkheid cr van in Daar verder niet veel belangrijks meer aan de orde was, sloot de voorzitter de vergade ring. „De Opgaande Zonvan Heijermans. Uitgaande van het spaarfonds der Cultu- reele Commissie uit de Langendijker Arbei dersbeweging werd Zondagavond een oo- voering gegeven van „De Opgaande Zon'' van Heijermans, door het bekende tooneel- gezelschap „De Jonge Spelers". Als steeds was ook nu de groote zaal van „Concordia" geheel bezet. De bijeenkomst werd geopend door den heer Alb. Kaas, die mededeelde, dat dank zij het succes met den avond van mevr. de Boer—van Rijk en ook omdat er heel wat spaaiders zijn toegetreden het nu gelukt was dezen avond te houden voor een matigen entree-prijs. Wat De Jonge Spelers" ons stuk voor stuk hebben gegeven, was in één woord af, prachtig spel van het begin tot het einde. Het was een avond van veel kunstgenot, hetgeen ook zeer gewaardeerd werd door het publiek gezien het harteFjke applaus na het einde waardoor vele malen moest ge haald worden. In hotel De Burg alhier werd een bespreking gehouden door een aantal vertegenvvoordigers(sters) van vrouwen clubs aan den Langendijk en St.Pan- cras het Witte Kruis en het Wit Gele Kruis, tot het houden van gratis cur sussen in kolen, naaien en verstellen. Medegedeeld werd, dat hiervoor wel een Overheidssubsidie zou kunnen wor den tegemoet gezien. Het doel is, om op eenvoudige, practische wijze voorlich ting te geven in bovengenoemde huis houdelijke bezigheden. Algemeen werd de bedoeling door de leidsters der clubs toegejuicht en volle dige medewerking toegezegd. Voor iedere cursus kunnen een maximum van 20 leerlingen worden geplaatst. Het werk is thans, in de verschillende gemeenten diegenen te bereiken, van wie verwacht kan worden, dat zij bereid zijn, om gratis eenige kennis in deze speciale vakken op te doen ten einde met de zoo geringe inkomsten in deze geteisterde streek nog te bereiken, wat practisch mogelijk is. De dames en heeren bij wien men zich kan opgeven zijn: mevr. de Ruiter—de Vries, St.-Pancras; Mw. W. de Groot Kansen, Broek op Langendijk: de heer Jb. Weel Jz., Zuid-Scharwoude; Mw. J. van den Abeele, Noord-Scharwoude en de heer K. Kaan te Oudkarspel. Vergadering van stemgerechtigde inge landen van den Niedorperpolder werd Zater dag des avonds te 7 uur gehouden ten huize van S. G. Booy te Terdiek. De ontvangsten hebben bedragen 5655.93 en de uitgaven 4541.08, zoodat de rekening een vooraeelig saldo aanwees van 1114.85. Tot goedkeuring werd besloten met een woord van dank aan den penningmeester voor het beheer. Na behandeling werd de begrooting defi nitief vastgesteld op een ontvangst en uitgaaf van 5261.90 met een post voor onvoorzien van 347.19. Terwijl de omslag dan weder om wordt berekend op 6 per H.A. Hoewel de omslag zeer laag is en de begrooting niet op bijzondere uitgaven is berekend, werd het niet wenschelijk geacht den omslag te ver- hoogen, gezien ae tijdsomstandigheden. Besloten werd de benoodigde perceelen voor aanleg van den Provincialen weg aan de provincie over te dragen voor 1. Hierna volgde goedkeuring van het door Ged. Staten gewijzigde ambtenarenregle ment. Het bestuur ontving wederom machti ging tot uitvoering der werken als in eigen beheer. In de rondvraag werden nog enkele zaken van meer huishoudelijken aard behandeld, waarna de vergadering werd gesloten. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. De laatste week waren de aanvoeren aan de veilingen aardig achteruit geloopen. De prijzen hielden echter maar zeer weinig verband met het sterk verminderde aanbod, want ze waren lager dan de vorige week. De vraag uit het buitenland, inzonder heid Duitschland, was minder, doch ook de betalingsmoeilijkheden speelden hierbij nog een rol, die van nadeeligen invloed op den prijs was Voor de meest gewilde roode kool van 2 tot 3 pond was dè prijs met ongeveer 2 achteruit geloopen, daar slechts 10.50 f 11.50 voor deze sorteering werd betaald. Iets groctere kool werd verkocht voor 8 50 9, terwijl de zwaarste 7 508 50 op bracht, alles eerste kwaliteit. Voor tweede soort werd 1—/ 2 minder betaald. Kan voor roode kool alzoo nog een vrij be vredigende prijs worden gemaakt, omdat het aanbod gering is en het buitenland nog aan de markt kwam, voor gele kool werken deze factoren in veel geringere mate. Aan beide veilingen werden n.1. nog ongeveer 50 spoorwagens van deze kool aangevoerd, ter wijl het buitenland maar zeer weinig vroeg. Het gevolg ervan was, dat de prijzen van de vorige week, toen al laag, nog achteruit liepen Prima kwaliteit in de sorteering van ongev. 3 pond werd voor 1.301.50 verkocht, iets grootere voor 11 20 en de zwaar ste voor ongeveer 1. Voor tweede soort werd nog iets minder betaald, terwijl er par tijen onverkoopbaar waren, en als veevoer werden afgenomen, opbrengende alzoo 50 cent. Nog slechter ging het met de Deensche witte kool. Deze kool, zoo goed als geheel op export aangewezen, is eigenlijk gezegd on verkoopbaar. En de voorraden zijn nog groot, in aanmerking genomen het gevorder de seizoen Voor eerste soort met een ge wicht van 3 tot 4 pond werd 0 80—120 betaald, grootere 90 cent tot 1. Echter werd veei voor 70 tot 80 cent afgenomen, en een ander deel draaide door. De uienaanvoer was ook hard terug geloo pen, zoodat er slechts 7 spoorwagens werden verhandeld. De prijzen waren nog al afwis selend. Aanvankelijk liepen ze achteruit, doch later trokken ze weer aan in verband met betere vraag. Gewone uien brachten 3 20-/ 3.90 op, grove 3 50-/ 4 20, drielingen 1.20—2.40 met uitzonderin gen voor uiterst mooie partijtjes, terwijl voor nep ruim 2 werd betaalJ. Mooie, groote peen bracht f 11.20 op, voor kleine werd slechts 6070 cent be taald. Voor bieten ontbrak alle belangstelling, zoodat voor kleine sorteering 60 cent tot 1 en voor grove 40 cent of iets meer werd be taald. Aardappels brachten 1.50 op, TEXEL Stierenkeuring. Vrijdag is op 't Marktplein te Den Burg een stierenxeuring gehouden van de prov. commissie tot bevordering van de rundvee fokkerij in Noordholland. Twee voor het stamboek aangeboden twee jarige stieren werden afgekeurd. Verder werden 11 één-jarige stieren aange boden. Van de 3 voor het N.R.S. gekeurde, werd één opgenomen van den fokker-eigenaar C. de Wit, n.1. Kees Frans 32, de overige wer den goedgekeurd voor het dekken van fokver- eenigingsdieren. Wegens „vlekpoot" werd één dier niet ter keuring toegelaten. HET ZEEMONSTER VAN NAGAS AKI. 197. Daarom begon hij heel hard „helpl" te roepen. Het zee monster hoorde dit hulpgeroep en daar het dier al zoo'n beetje aan Piet Prikkel begon te hechten, kwam opeem zijn woeden- da kop door het venater kijken. Nu wae het de beurt aan Sim- Sem om te gillen. 198. Sim-Sem wae alleen maar heel erg geiehrokken en toen het zeemonster zijn kop weer had terug getrokken, begon de olifant heel hard te huilen. „Ja, hoor eent hier, Sim-Sem, zei Piet Prikkel, i k ken er ook niets aan doen hoor. Dan had je die cactuasen maar thuis moeten houden.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7